کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان ۲۰۱۲
سلام دوستان من پایان فامیلیم در شناسنامه وپاسپورتم " ئی" هست ولی در فرمهام که اسم فامیل رو به فارسی خواسته بود که بنویسیم بصورت "یی " نوشتم به نظر شما مشکلی پیش می یاد یا مهم نیست و نوشتار انگلیسی مهم هست . بعنوان مثال "رضائی" رو نوشتم "رضایی "
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: tamanna ، SH1A2R3
(2011-05-03 ساعت 16:11)alisarshar نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 16:06)gt3333 نوشته:  عکس چند تا کلا لازمه مثلا الا 2 تا بعدا چی نمیخواد که یک دفعه بگیرم

كلا با الان 7 قطعه عكس لازمه

می تونیم 5 قطعه از روی همون 2 عکسی که فرستاده بودیم چاپ کنیم یا باید عکس جدید بگیریم؟
با سپاس
شماره کیس: 2012AS0002xxxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: آگوست 2011
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: دسامبر
تاریخ مصاحبه: فوريه
تاریخ دریافت ويزا: فوريه
تاریخ ورود به آمریکا : June 2012
جمع تقریبی هزینه ها:5000عکس،88000 DHL، ترجمه مدارك 200،000، سفر به تركيه و ساير هزينه ها 3،500،000
(2011-10-19 ساعت 01:19)Saina نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز،

گفته شده که برای برندگان لاتاری 2012 نامه تاریخ مصاحبه به آدرس منزل ارسال نمی شه، همین طور ایمیل هم دریافت نمی کنند و خودشون باید سایت رو چک کنند و از تاریخ مصاحبه مطلع بشوند، چنین مطلبی صحت داره؟

سلام دوست گرامی
بله نامه ای ارسال نمیشه ولی ایمیلی براتون ارسال میشه که در اون نوشته شده که صفحه مربوط به شما آپدیت شده به اونجا مراجعه کنید
شما هم با کانفرمیشن نامبری که دارید وارد سایت میشید و وارد همون صفحه ای میشید که به شما اعلام شده بود برنده شدید ،اون صفحه آپدیت شده و اطلاعات مربوط به مصاحبه (و همرانتون اگر داشته باشید) در اونجا درج شده است.
موفق باشید
شماره کیس : 2012AS3XXX
کنسولگری: ابوظبی
کارنت شدن کیس: Oct
مصاحبه: Nov 20
دریافت ویزا: NOV 22
2 نفر
تاریخ ورود به امریکا:
Feb/29/2012
دریافت گرین کارت: 50 روز بعد
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saina ، tamanna ، SH1A2R3 ، outlaw ، Nazgol66
(2011-10-19 ساعت 01:19)Saina نوشته:  با عرض سلام خدمت دوستان عزیز،

گفته شده که برای برندگان لاتاری 2012 نامه تاریخ مصاحبه به آدرس منزل ارسال نمی شه، همین طور ایمیل هم دریافت نمی کنند و خودشون باید سایت رو چک کنند و از تاریخ مصاحبه مطلع بشوند، چنین مطلبی صحت داره؟

بله صحت داره و قبولی و تاریخ مصاحبه رو فقط با وارد کردن confirmation number در سایت لاتاری می تونین ببینین. البته فکر می کنم وقتی زمان مصاحبه تون تو سایت مشخص شد، یک ایمیل از کی سی سی می گیرین مبنی بر اینکه سایت شما آپدیت شده و ازتون می خواد برین سایتتون رو چک کنید.
شماره کیس :2012AS0004XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 16 July 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: April
تاریخ مصاحبه:اوایل June، برگه آبی
تاریخ کلیرنس: August
تاریخ دریافت ویزا: ؟
تاریخ ورود به آمریکا :؟
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات همراه با این کیس: 1
تشکر کنندگان: Saina ، tamanna ، SH1A2R3 ، Nazgol66
(2011-10-19 ساعت 01:57)Saina نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 16:11)alisarshar نوشته:  
(2011-05-03 ساعت 16:06)gt3333 نوشته:  عکس چند تا کلا لازمه مثلا الا 2 تا بعدا چی نمیخواد که یک دفعه بگیرم

كلا با الان 7 قطعه عكس لازمه

می تونیم 5 قطعه از روی همون 2 عکسی که فرستاده بودیم چاپ کنیم یا باید عکس جدید بگیریم؟
با سپاس

اگر از زمان ارسال این عکسها(2 تای kcc) تا زمان مصاحبه 6 ماه بیشتر گذشته باشه شما باید عکس جدید بگیرید .
2 نفر
تاریخ ورود به امریکا:
Feb/29/2012
سفرنامه
تشکر کنندگان: Saina ، tamanna ، SH1A2R3
با سلام:
من در حال گرفتن اقامت کانادا هستم و از صرفی در لاتاری 2012 هم برنده شدم.
آیا کسی هست مثل من باشه؟
آیا میشه هر دو رو پیگیری کرد؟
شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
دوستان:
با این مشکلات سیاسی پیش آمده!!!!! امیدوارم روند صدور ویزا سختتر نشه!!
البته من از کانادا خبر دارم که اونجا به ایرانیها یا اجازه ورود به خاک آمریکا رو نمیدن یا به سختی وپس از سوال و جواب زیاد(حتی اونهائی که پاس کانادائی دارند)
به هر حال دوستانی که مصاحبه دارند میتونند در این مورد به بقیه کمک کنند و
البته امیدوارم که خلاف اینرو شاهد باشم.Shy

(2011-10-19 ساعت 00:40)ouife نوشته:  با سلام
دوستان دو تا سوال دارم
-اگه رشته ی تحصیلی رو نیمه؟! اشتباه ترجمه کرده باشیم باید چیکار کرد؟ من توی فرما telecommunication نوشتم اما دارالترجمه communication ترجمه کرده؟

- موقع ثبت نام لاتری اسم پدرم که دو قسمتیه یکیشو توی middle name نوشتم یکیشو توی first name(تازه یادم اومده). اما توی فرمای بعد از قبولی طبق پاسپورت 2 تاشو توی first name نوشتم. به نظر شما مشکلی داره این قضیه ؟

با تشکر از شما
اگر ترجمه ها رو نفرستادید حتما اصلاح کنید و بعد بفرستید(اصولآ دارالترجمه ها خیلی اشتباه میکنند)
در مورد دوم مهم نیست و اصل اینه که در فرمهای اولیه و مدارک ارسال شده اونو اصلاح کردید.
البته وقت مصاحبه به آفیسر حتما بگید

شماره کیس : ***34
کنسولگری:ankara
تاریخ کارنت شدن کیس:April 2012
تاریخ مصاحبه:May 2012
تاریخ کلیرانس:1June 2012
تاریخ دریافت ویزا:4 ,July 2012
تاریخ ورود به آمریکا :september 2012, 5
تاریخ دریافت گرین کارت :,1october 2012
تعداد نفرات همراه با این کیس:2 نفر
تشکر کنندگان: الی الی ، ouife
سوال من مثل اینکه فراموش شد
.
.
.
سلام دوستان من پایان فامیلیم در شناسنامه وپاسپورتم " ئی" هست ولی در فرمهام که اسم فامیل رو به فارسی خواسته بود که بنویسیم بصورت "یی " نوشتم به نظر شما مشکلی پیش می یاد یا مهم نیست و نوشتار انگلیسی مهم هست . بعنوان مثال "رضائی" رو نوشتم "رضایی "
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: tamanna
(2011-10-19 ساعت 02:25)Us1346 نوشته:  با سلام:
من در حال گرفتن اقامت کانادا هستم و از صرفی در لاتاری 2012 هم برنده شدم.
آیا کسی هست مثل من باشه؟
آیا میشه هر دو رو پیگیری کرد؟

من فکر نمی کنم مشکلی پیش بیاد. فقط اینو می دونم که موقع مصاحبه کانادا اگه شما گرین کارت داشته باشی اونا اصلا خوششون نخواهد اومد. ولی وکیلتون حتما بهتون می گه چطوری جوابشون رو بدین که خیلیم بد نشه. چون به هر حال شما دارین به کانادا مهاجرت می کنین و اونا شما رو به عنوان نیروی متخصص برای مملکتشون در نظر گرفتن. نمی خوان به کسی که ممکنه جای دیگه ای زندگی کنه اقامت کشورشونو بدن. ولی شما ادامه بده هر دو کیسو و اون مصاحبه رو هم وکیل حل می کنه. امیدوارم دوتاشم بگیری بعد می تونین تصمیم بگیرین که واقعا کجا زندگی کنین.
شماره کیس :2012AS0004XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 16 July 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2 Aug
تاریخ کارنت شدن کیس: April
تاریخ مصاحبه:اوایل June، برگه آبی
تاریخ کلیرنس: August
تاریخ دریافت ویزا: ؟
تاریخ ورود به آمریکا :؟
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات همراه با این کیس: 1
تشکر کنندگان: tamanna ، behzadb57 ، Us1346 ، الی الی
(2011-10-19 ساعت 02:48)kopol نوشته:  سوال من مثل اینکه فراموش شد
.
.
.

سلام
سوال سختی پرسیدی . دلیل اینکه بچه ها جواب نمیدن به این خاطره که نمیخوان چیزی بگن که به اشتباه بیفتی . اما به نظر من در هر صورت باید بهشون خبر بدی، میتونی بگی که "رضایی" در فارسی هم بصورت رضائی و هم بصورت رضایی نوشته میشه.
تشکر کنندگان: Edenbeast ، behzadb57 ، mamal amricaei
با سلام
من پارسال موقع ثبت نام اسم ها و مشخصات رو دقیقاً از روی پاسپورت ها زدم.
بعد از ثبت نام پاسپورت همسرم گم شد و بعد از طی کردن مراحل قانونی دوباره پاسپورت جدید گرفتیم ، البته 1 هفته بعد از گرفتن پاسپورت جدید ، پاسپورت گم شده پیدا شد و هم اکنون موجود می باشد !!!
یه سوالی ذهن منو مشغول کرده .
در پاسپورت جدید اسم همسرم رو دقیقاً عین پاسپورت قبلی که طبق اون ثبت نام کرده بودیم ننوشتن ، یعنی یکی از حروف که قبلاً i بوده رو با y نوشتن ، علاوه بر اون در پاسپورت قدیم کلمه Seyedeh رو جدا از اسم نوشته بودن ، اما در پاسپورت جدید کلمه Seyedeh رو به اسم چسبوندن .
دقیقاً به این شکل : ( پاسپورت قدیم : Seyedeh Saaghi ) ، ( پاسپورت جدید : Seyedehsaaghy )
ما هم مدارک ارسالی به KCC رو طبق پاسپورت جدید (Seyedehsaaghy)فرستادیم .
اما تو نامه تاریخ مصاحبه اسم همسر منو عین پاسپورت قدیمی (Seyedeh Saaghi)نوشتن.

به نظر شما مشکلی پیش میاد ؟ چیکار کنم ؟
تشکر کنندگان: behzadb57
(2011-10-19 ساعت 09:53)tenesi نوشته:  با سلام
بعد از ثبت نام پاسپورت همسرم گم شد و بعد از طی کردن مراحل قانونی دوباره پاسپورت جدید گرفتیم ، البته 1 هفته بعد از گرفتن پاسپورت جدید ، پاسپورت گم شده پیدا شد و هم اکنون موجود می باشد !!!
در پاسپورت جدید اسم همسرم رو دقیقاً عین پاسپورت قبلی که طبق اون ثبت نام کرده بودیم ننوشتن ، یعنی یکی از حروف که قبلاً i بوده رو با y نوشتن ، علاوه بر اون در پاسپورت قدیم کلمه Seyedeh رو جدا از اسم نوشته بودن ، اما در پاسپورت جدید کلمه Seyedeh رو به اسم چسبوندن .
دقیقاً به این شکل : ( پاسپورت قدیم : Seyedeh Saaghi ) ، ( پاسپورت جدید : Seyedehsaaghy )

اگه مدارك رو نفرستاده بودين مي گفتن پاسپورت رو ببرين و تعويض كنين
ولي حالا هم مشكلي نيست پاسپورت قديمي رو هم با خودتون براي مصاحبه حتما" ببرين و مطمئن باشين مشكلي نيست

2010AS9500
Visa: Sep 2010
First Travel: Dec2010-Mar2011
SSN: After 7 days
Green Card: After 27 days
Second Travel: Nov2011-Dec2011

گاهـــــــــــــــــــــی وقتـــــــــــــــــها . . .

از کنار غصه ها باید رد شد و گفت :

میـــــــــــــــــــــــگ میـــــــــــــــــــــــــگ . . .
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، tenesi
(2011-10-19 ساعت 02:36)Us1346 نوشته:  دوستان:
با این مشکلات سیاسی پیش آمده!!!!! امیدوارم روند صدور ویزا سختتر نشه!!
البته من از کانادا خبر دارم که اونجا به ایرانیها یا اجازه ورود به خاک آمریکا رو نمیدن یا به سختی وپس از سوال و جواب زیاد(حتی اونهائی که پاس کانادائی دارند)
به هر حال دوستانی که مصاحبه دارند میتونند در این مورد به بقیه کمک کنند و
البته امیدوارم که خلاف اینرو شاهد باشم.Shy

(2011-10-19 ساعت 00:40)ouife نوشته:  با سلام
دوستان دو تا سوال دارم
-اگه رشته ی تحصیلی رو نیمه؟! اشتباه ترجمه کرده باشیم باید چیکار کرد؟ من توی فرما telecommunication نوشتم اما دارالترجمه communication ترجمه کرده؟

- موقع ثبت نام لاتری اسم پدرم که دو قسمتیه یکیشو توی middle name نوشتم یکیشو توی first name(تازه یادم اومده). اما توی فرمای بعد از قبولی طبق پاسپورت 2 تاشو توی first name نوشتم. به نظر شما مشکلی داره این قضیه ؟

با تشکر از شما
اگر ترجمه ها رو نفرستادید حتما اصلاح کنید و بعد بفرستید(اصولآ دارالترجمه ها خیلی اشتباه میکنند)
در مورد دوم مهم نیست و اصل اینه که در فرمهای اولیه و مدارک ارسال شده اونو اصلاح کردید.
البته وقت مصاحبه به آفیسر حتما بگید

مرسی از جوابتون مشکل اینجاست که خودم اشتباه کردم به نظر شما باید به kcc اطلاع بدم؟
شماره کیس: 2012AS00006xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 1 آگوست 2011
تاریخ مصاحبه: 29نوامبر 2011
تاریخ دریافت ویزا: 5 دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: 5000 عکس + 75000 پست DHL + حدود 2 میلیون سفر و مصاحبه
تشکر کنندگان:
دوستان یک لطفی کنند و سوالهایی که مربوط به چند ماه پیش هستش رو دیگر دوباره جواب ندهند تا هم تاپیک از موضوعات اصلی و مسایل روز دور نشه هم حجم صفحات تاپیک بی مورد افزایش پیدا نکنه
موفق باشید
2 نفر
تاریخ ورود به امریکا:
Feb/29/2012
سفرنامه
تشکر کنندگان: outlaw ، SH1A2R3 ، behzad7 ، الی الی
(2011-10-19 ساعت 10:10)behzadb57 نوشته:  
(2011-10-19 ساعت 09:53)tenesi نوشته:  با سلام

اگه مدارك رو نفرستاده بودين مي گفتن پاسپورت رو ببرين و تعويض كنين
ولي حالا هم مشكلي نيست پاسپورت قديمي رو هم با خودتون براي مصاحبه حتما" ببرين و مطمئن باشين مشكلي نيست
دوست عزیز گم کرده جیو ببره؟ :d
الان مهمترین سوال اینه که برنده اصلی کیه؟
اگه شمایی که با یه میل حل می شه......
اگه نیستی کمی سخته چون باید ثابت کنی با دو اسم ثبت نام نکردن.
اگه ایشون برنده ان بگو که بیشتر راهنماییت کنم.
(2011-10-18 ساعت 17:51)Hediyeh نوشته:  در اسرع وقت باید به کی سی سی اطلاع بدن و آپدیت فرم های 230 رو بفرستن با میل هم میشه.15 روز قبل هم طلاق نامه رو ترجمشو رو بفرستن آنکارا و همچنین روز مصاحبه اصلشو ببرن.

ممنون از پاسختون. الان می تونن مدارک طلاق رو ارسال کنند. واگر تا چند ماه دیگه ازدواج کردن چطور؟ برای همسر جدیدشون باید چکار کنند؟ با توجه به اینکه اسم همسر جدید تو هیچ کدوم از فرمها نبوده آیا امکانش هست که ویزا دریافت کنند؟
باسپاس از همراهیتون

خیییییلیییییییی پییییییچییییییده شد.....Big Grin
این راه قانونی :
ایشون باید 3 ماه و 10 روز اون دوره عده رو صبر کنن.(کمی زیاد یا کم)
اگه به مصاحبه نرسیدن تا اون موقع بلافاصله ازدواج کنن. و دوباره آپدیت رو اینبار با مدارک ازدواج بفرستن.یا بعد از رفتن طی حدودا 2 سال ایشون رو ببرن.
من پیشنهاد نمی کنم این کارو چون من هم باشم فکر میکنم صوری باشه هرچند که نیست.
این هم صرفا راه حل قانونی بود نه نظر یا راهنمایی من.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: tenesi ، Edenbeast ، Hediyeh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان