کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مطرح شده برندگان ۲۰۱۲
من میخوام ایمیلی به KCCارسال کنم تا مطمئن بشم مدارکم رسیده یا خیر کسی یک متن خوب سراغ داره؟ توی قسمت مکاتبه دیدم اما فرمت جالبی پیدا نکردم خیلی درهم ریخته بود!

درضمن در فرم 230 بند39برنده را N/A زدم فکر میکنیدایراد بگیرند؟

من پیش دانشگاهیم توی اسفند آماده بشه برای من با این کیس نامبر مشکل زا نیست؟ اگر گواهی اصل اسفند ماه ودیر تراز مصاحبه آماده بشه چکارکنم سفارت گواهی موقت پیش را قبول میکنه؟

--------------------------------------------------------------------------------
2012AS17000
یکضرب آنکارا
اقامت : واشنگتن دی سی
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2011-10-18 ساعت 12:46)ali72 نوشته:  من میخوام ایمیلی به KCCارسال کنم تا مطمئن بشم مدارکم رسیده یا خیر کسی یک متن خوب سراغ داره؟ توی قسمت مکاتبه دیدم اما فرمت جالبی پیدا نکردم خیلی درهم ریخته بود!

من پیش دانشگاهیم توی اسفند آماده بشه برای من با این کیس نامبر مشکل زا نیست؟ اگر گواهی اصل اسفند ماه ودیر تراز مصاحبه آماده بشه چکارکنم سفارت گواهی موقت پیش را قبول میکنه؟
سلام
اين متن مختصر و مفيد :

براي KCC :

To whom it may concern;

Due to post delivery notification, my documents has been delivered to KCC office on mm/dd/yyyy at hh:mm.Would you please confirm this delivery?

براي سفارت :
Dear Sir/Madam

I have sent my appointment documents to your office at (mm/dd/yyyy).Could you please confirm receiving of it?

Sincerely

Name and Family :
Case Number:
Category:
Country:IRAN

ببين شما تو فرم اوليه اينترنتي و فرمهايي كه جديد ارسال كردي مدرك تحصيليت رو چي نوشتي؟ اميدوارم ننوشته باشي "پيش دانشگاهي " چون هنوز تا اين تاريخ دريافت نكردي.

در هر حال براي گرفتن ويزا شما بايد يا مدرك پيش دانشگاهي (يعني تحصيل 12 ساله) رو تحويل بدي يا 2 سال سابق كار (كاري كه حداقل 6 ماه نياز به آموزش رسمي داشته باشه)داشته باشي.در غير اينصورت به مشكل بر خواهي خورد
خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
كنسولگری : آنكارا
فرمهای اوليه : Aug 2011
كارنت : Oct 2011
فرمهای مصاحبه : Oct 2011
مصاحبه : 23Nov11
ويزا : 24Nov11
تشکر کنندگان: ali72 ، SH1A2R3 ، الی الی
دوست عزیز من سه روز پیش این نام را فرستادم فردای ان روز جواب دادن[Case Number: 2012AS
FIRST NAME:
LAST NAME:
Date of Birth: )
Preference Category: DV DIVERSITY
Foreign State Charge ability: IRAN

To whom it may concern,
According to the Mail Tracking Service I have used, my application forms have been delivered to the KCC. I will appreciate if you would acknowledge the receipt of the shipment.

Kind Regards,
شما فقط مشخصان کیستان را در این نامه وارد کنید جواب خواهند داد
تشکر کنندگان: ali72 ، SH1A2R3
(2011-10-18 ساعت 13:09)dr4mir نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 12:46)ali72 نوشته:  من میخوام ایمیلی به KCCارسال کنم تا مطمئن بشم مدارکم رسیده یا خیر کسی یک متن خوب سراغ داره؟ توی قسمت مکاتبه دیدم اما فرمت جالبی پیدا نکردم خیلی درهم ریخته بود!

سلام
اين متن مختصر و مفيد :

Dear Sir/Madam

I have sent my appointment documents to your office at (mm/dd/yyyy).Could you please confirm receiving of it?

Sincerely

Name and Family :
Case Number:
Category:

ببين شما تو فرم اوليه اينترنتي و فرمهايي كه جديد ارسال كردي مدرك تحصيليت رو چي نوشتي؟ اميدوارم ننوشته باشي "پيش دانشگاهي " چون هنوز تا اين تاريخ دريافت نكردي.

در هر حال براي گرفتن ويزا شما بايد يا مدرك پيش دانشگاهي (يعني تحصيل 12 ساله) رو تحويل بدي يا 2 سال سابق كار (كاري كه حداقل 6 ماه نياز به آموزش رسمي داشته باشه)داشته باشي.در غير اينصورت به مشكل بر خواهي خورد

متشکرم استاد گرفتم اما الان گواهی موقت پیش دارم البته امید نداشتم قبول بشم اما شدم مدرک اصلی پیش هم اسفند صادر میشه یعنی فکر کنم بعد از مصاحبه اگر مدرک موقت را بدم ترجمه مشکلی داره از نظر سفارت یا خیر؟در فرمهای اولیه ثبت نام پارسال وفرمهای قبولی به کی سی سی مدرک پیش اعلام کردم که خوشبختانه شانسی قبول شدم وخطراز بیخ گوشم گذشت.حالا باز هم بنظرجنابعالی مشکلی وجود داره یا خیر؟
2012AS17000
یکضرب آنکارا
(2011-10-18 ساعت 13:22)ali72 نوشته:  

سلام
اين متن مختصر و مفيد :

Dear Sir/Madam

Sincerely

Name and Family :
Case Number:
Category:

متشکرم استاد گرفتم اما الان گواهی موقت پیش دارم البته امید نداشتم قبول بشم اما شدم مدرک اصلی پیش هم اسفند صادر میشه یعنی فکر کنم بعد از مصاحبه اگر مدرک موقت را بدم ترجمه مشکلی داره از نظر سفارت یا خیر؟در فرمهای اولیه ثبت نام پارسال وفرمهای قبولی به کی سی سی مدرک پیش اعلام کردم که خوشبختانه شانسی قبول شدم وخطراز بیخ گوشم گذشت.حالا باز هم بنظرجنابعالی مشکلی وجود داره یا خیر؟

منظورت از "بعد از مصاحبه" چيه؟ شما بايد در زمان مصاحبه مدرك رو ارائه كني.وچون از شروط اصلي گرفتن ويزا داشتن اين مدرك هست كار خيلي مشكل ميشه.همه بچه هاي قديمي مي دونن حقيقتا اينا با كسي شوخي ندارن و هيچ گونه اغماضي هم راجع به شروط اصلي نمي كنن!
تا اونجايي كه من ديدم گواهي موقت ارزش ترجمه نداره يعني اگر هم ترجمه كني مهر تاييد دادگستري يا وزارتخونه نخواهد خورد.در ضمن مشكل بعدي اينه كه شما وقتي نوشتي پيش دانشگاهي داري تاريخ دريافت مدرك رو چي زدي؟ در نهايت تاريخها مغايرت پيدا خواهند كرد.

به نظر من شما برو دنبال سابقه كار، ميترسم شانس گرفتن ويزا رو از دست بدي.

خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، ali72
دوستان خوبم لطفا اطلاعات خود و همسرتون رو به تفکیک برای احسان1095 بفرستید(جدول2012 در یک نگاه)
2012as55XXX
مصاحبه: 27 JUNE
کلیرنس: 8 august پس از 42 روز انتظار بسیار سختBig Grin
ورود به امریکا: 3 سپتامبر2012
مقصد:کالیفرنیا/اورنج کانتی
تشکر کنندگان: mitr.p ، ali72 ، الی الی
استاد اینطوری اجاره بدید توضیح بدم:
من در ارسال فرم تاریخ دریافت مدرک را شهریوراعلام کردم یعنی سال90.
الان ازدبیرستان مدرک موقت پیش را دادند ومدرک مقوایی رادر اسفند میدهند این مدرک فعلی پیش یک گواهی موقت است واعتبارش از صدور6ماه است در صورتی که کسی مثل من قصد بیرون رفتن از کشور راداشته باشد باید به منطقه مربوطه آموزش پرورش رفته ومهر بخورد وببرد به دارالترجمه وترجمه شود واموز خارجه هم تایید میکنه اینو دارالترجمه وآموزش وپرورش بهم گفتند منتهی ابهامی که دارم این است مدرک موقت یعنی گواهی پیش را امورخارجه تایید کند سفارت ایراد نمیگیرد وبگوید چرا مدرک پیش اصلی که مقوایی است را نیاوردید؟فقط مشکلم اینجاست!!! مدرک کسانی مثل من پیش هستند که در شهرویور90 موقت قبولی پیش را گرفتند در اسفند ماه اصل آن که مقوایی است صادر میشود.
پس در حال حاظر من گواهی موقت پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی رادارم.که در شهریور90گرفتم وهیچ گونه مغایرتی با ارسال فرمها وثبت نام اولیه ندارد که البته بزرگترین ریسک را کردم اما خوب قبول شدم خداراشکر.

(2011-10-18 ساعت 13:44)dr4mir نوشته:  

سلام
اين متن مختصر و مفيد :

Dear Sir/Madam

Sincerely

Name and Family :
Case Number:
Category:

منظورت از "بعد از مصاحبه" چيه؟ شما بايد در زمان مصاحبه مدرك رو ارائه كني.وچون از شروط اصلي گرفتن ويزا داشتن اين مدرك هست كار خيلي مشكل ميشه.همه بچه هاي قديمي مي دونن حقيقتا اينا با كسي شوخي ندارن و هيچ گونه اغماضي هم راجع به شروط اصلي نمي كنن!
تا اونجايي كه من ديدم گواهي موقت ارزش ترجمه نداره يعني اگر هم ترجمه كني مهر تاييد دادگستري يا وزارتخونه نخواهد خورد.در ضمن مشكل بعدي اينه كه شما وقتي نوشتي پيش دانشگاهي داري تاريخ دريافت مدرك رو چي زدي؟ در نهايت تاريخها مغايرت پيدا خواهند كرد.

2012AS17000
یکضرب آنکارا
(2011-10-18 ساعت 16:11)Hediyeh نوشته:  سلام به همه دوستان، مشکلی برای یکی از بستگانم که ایشون هم برنده ی لاتاری 2012 هستند پیش اومده و اون هم اینه که بعد از ارسال مدارک خانواده (زن، شوهر،فرزند) به kcc ، از همسرشون جدا شدن! حالا سوال اینه که این خانم چه کار باید بکنن؟ (برنده خانم خونواده هستند) باید به kcc دوباره نامه بدن و قضیه رو عنوان کنن؟ یاا اینکه روز سفارت این موضوع رو مطرح کنن؟ و اینکه آیا این مسئله خللی در گرفتن ویزا وارد می کنه یا نه؟ اگر ایشون ازدواج مجدد انجام بدن (با شخص دیگری) چکار باید بکنن؟ اصلا این موضوع قابل پذیرش هست برای kcc یا نه؟ ممنون میشم اگه دوستان مهربان مهاجرسرایی اینبار هم ما رو مورد لطف خودشون قرار بدن و اگر اطلاعات کاملی دارن ما رو در جریان بذارن. با سپاس فراوان

به نظر من که مشکلی پیش نمی یاد. چون موقع پر کردن فرمها نباید هیچ دروغی بنویسی و شرایط این خانم بعد از فرستادن فرمها تغییر کرده و احتمالا می تونن اینو ثابت کنن پس مساله ای نداره و حتی فکر کنم ایشون بتونن همسر جدیدشون رو هم بدون مشکل با خودشون ببرن. ولی فکر کنم باید هر تغییری رو به کی سی سی اطلاع بدن که بعدا دچار مشکل نشن.
شماره کیس :2012AS0004XXXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 16 July 2011
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 2 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس: April
تاریخ مصاحبه:اوایل June، برگه آبی
تاریخ کلیرنس: August
تاریخ دریافت ویزا: ؟
تاریخ ورود به آمریکا :؟
تاریخ دریافت گرین کارت :؟
تعداد نفرات همراه با این کیس: 1
تشکر کنندگان: Hediyeh ، SH1A2R3
(2011-10-18 ساعت 14:39)ali72 نوشته:  استاد اینطوری اجاره بدید توضیح بدم:
من در ارسال فرم تاریخ دریافت مدرک را شهریوراعلام کردم یعنی سال90.
الان ازدبیرستان مدرک موقت پیش را دادند ومدرک مقوایی رادر اسفند میدهند این مدرک فعلی پیش یک گواهی موقت است واعتبارش از صدور6ماه است در صورتی که کسی مثل من قصد بیرون رفتن از کشور راداشته باشد باید به منطقه مربوطه آموزش پرورش رفته ومهر بخورد وببرد به دارالترجمه وترجمه شود واموز خارجه هم تایید میکنه اینو دارالترجمه وآموزش وپرورش بهم گفتند منتهی ابهامی که دارم این است مدرک موقت یعنی گواهی پیش را امورخارجه تایید کند سفارت ایراد نمیگیرد وبگوید چرا مدرک پیش اصلی که مقوایی است را نیاوردید؟فقط مشکلم اینجاست!!! مدرک کسانی مثل من پیش هستند که در شهرویور90 موقت قبولی پیش را گرفتند در اسفند ماه اصل آن که مقوایی است صادر میشود.
پس در حال حاظر من گواهی موقت پایان تحصیلات دوره پیش دانشگاهی رادارم.که در شهریور90گرفتم وهیچ گونه مغایرتی با ارسال فرمها وثبت نام اولیه ندارد که البته بزرگترین ریسک را کردم اما خوب قبول شدم خداراشکر.

(2011-10-18 ساعت 13:44)dr4mir نوشته:  

سلام
اين متن مختصر و مفيد :

Dear Sir/Madam

Sincerely

Name and Family :
Case Number:
Category:

خوب پس اگر اطلاع داريد كه براتون تاييد دادگستری و امور خارجه می خوره ديگه مشكلی نيست.سفارت اين دو مرجع رو قبول داره و در نهايت اگر اصل مدرك رو هم خواستند شما بهشون می گيد كه هنوز در مراحل كاری صدور هست براتون نقص مدرك می زنن و شما بعدا با ارائه اصل مدرك ويزا رو خواهيد گرفت. موفق باشيد

خودم :
2010AS20583
ويزا بی ويزا Sad
اينم جزييات قضيه

سينا :
AS20126###
تشکر کنندگان: ali72 ، SH1A2R3
فقط جهت اطمینان بیشتر می پرسما. اگه حساب بانکی خودمون پول داشته باشه دیگه احتیاجی به اسپانسر که نیست، هست؟ و اینکه حدودا چقدر باید تو حساب پول باشه؟ ممنون

25xxx

تشکر کنندگان:
(2011-10-18 ساعت 16:59)Hediyeh نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 16:35)SallyD نوشته:  
(2011-10-18 ساعت 16:11)Hediyeh نوشته:  سلام به همه دوستان، مشکلی برای یکی از بستگانم که ایشون هم برنده ی لاتاری 2012 هستند پیش اومده و اون هم اینه که بعد از ارسال مدارک خانواده (زن، شوهر،فرزند) به kcc ، از همسرشون جدا شدن! حالا سوال اینه که این خانم چه کار باید بکنن؟ (برنده خانم خونواده هستند) باید به kcc دوباره نامه بدن و قضیه رو عنوان کنن؟ یاا اینکه روز سفارت این موضوع رو مطرح کنن؟ و اینکه آیا این مسئله خللی در گرفتن ویزا وارد می کنه یا نه؟ اگر ایشون ازدواج مجدد انجام بدن (با شخص دیگری) چکار باید بکنن؟ اصلا این موضوع قابل پذیرش هست برای kcc یا نه؟ ممنون میشم اگه دوستان مهربان مهاجرسرایی اینبار هم ما رو مورد لطف خودشون قرار بدن و اگر اطلاعات کاملی دارن ما رو در جریان بذارن. با سپاس فراوان

به نظر من که مشکلی پیش نمی یاد. چون موقع پر کردن فرمها نباید هیچ دروغی بنویسی و شرایط این خانم بعد از فرستادن فرمها تغییر کرده و احتمالا می تونن اینو ثابت کنن پس مساله ای نداره و حتی فکر کنم ایشون بتونن همسر جدیدشون رو هم بدون مشکل با خودشون ببرن. ولی فکر کنم باید هر تغییری رو به کی سی سی اطلاع بدن که بعدا دچار مشکل نشن.
ممنون از پاسختون.
مدیران و دوستان قدیمیتر و با تجربه تر هم این موضوع رو تایید میکنید؟ ممنون میشم اگه پاسخهاتون رو ارائه بفرمایید.
در اسرع وقت باید به کی سی سی اطلاع بدن و آپدیت فرم های 230 رو بفرستن با میل هم میشه.15 روز قبل هم طلاق نامه رو ترجمشو رو بفرستن آنکارا و همچنین روز مصاحبه اصلشو ببرن.
شماره کیس :20125xxx
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:14 Aug
کنسولگری:آنکارا
تاریخ مصاحبه: Nov
تاریخ دریافت ویزا: خدا بخواد قبل از ژانویهBig Grin و خواست Big Grin دسامبر
تاریخ دریافت گرین کارت : 1 ماه پس از ورود
2 نفر
تشکر کنندگان: Hediyeh ، SH1A2R3
(2011-10-17 ساعت 22:26)sima s نوشته:  دوستان مدارک رو به چه طریقی (چه پستی) فرستادین آنکارا؟
این فرم سفرهای خارجی کجاست؟
تلفن جزیره بهشت؟

دوستان من نیاز به فرم آنکارا دارم لطفا لینکشو معرفی کنید.
شماره کیس :2012AS10XXX
کنسولگری: ANKARA
تاریخ مصاحبه:7Dec
کلیر:25 jan

در نبرد بين روزهاي سخت و آدمهاي سخت، روزهاي سخت مي روند و آدمهاي سخت مي مانند
تشکر کنندگان: الی الی
(2011-10-18 ساعت 21:58)sima s نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 22:26)sima s نوشته:  دوستان مدارک رو به چه طریقی (چه پستی) فرستادین آنکارا؟
این فرم سفرهای خارجی کجاست؟
تلفن جزیره بهشت؟

دوستان من نیاز به فرم آنکارا دارم لطفا لینکشو معرفی کنید.
نقل قول:
کد پی‌اچ‌پی:
من با پست دی اچ ال فرستادم وفرمها  رو هم توی تاپیکهای سال قبل می تونین پیدا کنین تلفن اون رو هم ندارم 
تشکر کنندگان:
با سلام
دوستان دو تا سوال دارم
-اگه رشته ی تحصیلی رو نیمه؟! اشتباه ترجمه کرده باشیم باید چیکار کرد؟ من توی فرما telecommunication نوشتم اما دارالترجمه communication ترجمه کرده؟

- موقع ثبت نام لاتری اسم پدرم که دو قسمتیه یکیشو توی middle name نوشتم یکیشو توی first name(تازه یادم اومده). اما توی فرمای بعد از قبولی طبق پاسپورت 2 تاشو توی first name نوشتم. به نظر شما مشکلی داره این قضیه ؟

با تشکر از شما

شماره کیس: 2012AS00006xxx
کنسولگری: ابوظبی
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 1 آگوست 2011
تاریخ مصاحبه: 29نوامبر 2011
تاریخ دریافت ویزا: 5 دسامبر
جمع تقریبی هزینه ها: 5000 عکس + 75000 پست DHL + حدود 2 میلیون سفر و مصاحبه
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز،

گفته شده که برای برندگان لاتاری 2012 نامه تاریخ مصاحبه به آدرس منزل ارسال نمی شه، همین طور ایمیل هم دریافت نمی کنند و خودشون باید سایت رو چک کنند و از تاریخ مصاحبه مطلع بشوند، چنین مطلبی صحت داره؟
شماره کیس: 2012AS0002xxxx
کنسولگری: آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: آگوست 2011
تاریخ اعلام کارنت شدن کیس: دسامبر
تاریخ مصاحبه: فوريه
تاریخ دریافت ويزا: فوريه
تاریخ ورود به آمریکا : June 2012
جمع تقریبی هزینه ها:5000عکس،88000 DHL، ترجمه مدارك 200،000، سفر به تركيه و ساير هزينه ها 3،500،000
تشکر کنندگان: Edenbeast ، tamanna ، SH1A2R3

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان