کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2011-04-10 ساعت 15:16)Mahsa S نوشته:  با سلام خدمت دوستان عزیز. لطفا پاسخ بدید که مبلغ موجودی در بانک برای 2 نفر حدودا چقدر باید باشه که آفیسر رو راضی کنیم؟ من برنده 2011 هستم و قراره با همسرم بریم و فقط نگران مبلغ موجودی در بانک هستیم. خواهش میکنم هر کس در این مورد اطلاعات کافی داره ما رو از این نگرانی نجات بده. ممنون.

http://mohajersara.com/showthread.php?ti...9#pid98649
لینک بالا رو ببین
همین سوال رو من هم پرسیدم
منتهی در تاپیک مربوطه: نداشتن اسپانسر و راه حل ها
تشکر کنندگان: alirezagh ، tamanna ، maaref ، Linspire ، coming soon ، آرتين ، najibi
دوستان اگر در بانک اقتصاد نوین حساب داشته باشید میتونید از هر کدوم از شعبه های ارزی (و یا ارزی-ریالی) تقاضای موجودی حساب به انگلیسی کنید و همان روز گزارش موجودی رو با مهر انگلیسی شعبه تحویل بگیرید.
تشکر کنندگان: pefa ، tamanna ، kamrani.navid ، REZA1390 ، لیلا ج ، ramin_ad ، najibi
(2011-04-14 ساعت 14:12)mohsen mirzaei نوشته:  دوستان اگر در بانک اقتصاد نوین حساب داشته باشید میتونید از هر کدوم از شعبه های ارزی (و یا ارزی-ریالی) تقاضای موجودی حساب به انگلیسی کنید و همان روز گزارش موجودی رو با مهر انگلیسی شعبه تحویل بگیرید.

یعنی تاییده ی بانک مرکزی نمی خواد؟
اینجوری که خیلی عالی و راحت میشیم
هفته ی آینده منتظریم بشنویم که از نظر مالی تاییدتون کردن و ویزا هم گرفتینBig Grin
تشکر کنندگان: mohsen mirzaei ، tamanna ، REZA1390 ، coming soon ، لیلا ج ، ramin_ad ، najibi
نه، نیازی به تایید بانک مرکزی نداره. ولی اگر بخواهید که مهر امور بین الملل بانک پایین گزارش موجودی باشه، باید حتما در شعبه خودتون درخواست بدین که در این حالت 48 ساعت بعد نامه بانک حاضر میشه.
در ضمن اگر قصد دارین مبلغی رو به حسابتون واریز کنین، این کارو یه روز قبل از درخواست موجودی انجام بدین، چون پول هایی که همان روز به حاسبتون ریخته شده باشه برای موجودی محاسبه نمیشه.
ممنون، ایشاالله
(2011-04-14 ساعت 14:41)pefa نوشته:  
(2011-04-14 ساعت 14:12)mohsen mirzaei نوشته:  دوستان اگر در بانک اقتصاد نوین حساب داشته باشید میتونید از هر کدوم از شعبه های ارزی (و یا ارزی-ریالی) تقاضای موجودی حساب به انگلیسی کنید و همان روز گزارش موجودی رو با مهر انگلیسی شعبه تحویل بگیرید.

یعنی تاییده ی بانک مرکزی نمی خواد؟
اینجوری که خیلی عالی و راحت میشیم
هفته ی آینده منتظریم بشنویم که از نظر مالی تاییدتون کردن و ویزا هم گرفتینBig Grin

تشکر کنندگان: REZA1390 ، coming soon ، ramin_ad ، najibi
دوستان، من هم از بانک اقتصاد نوین گرفتم، در عرض کمتر از 5 دقیقه گواهی صادر شد، تاییدیه از هیچ جایی هم نگرفتم. در ضمن پول رو هم 1 ساعت قبلش ریخته بودم.
شماره کیس:2011AS00016XXX
دریافت نامه قبولی:می 2010
کنسولگری:آنکارا
ارسال فرمها:آگوست 2010
کارنت شدن:12 ژانویه 2011
دریافت نامه دوم:15 فوریه 2011
مصاحبه:31 مارس 2011
دریافت ویزا:1 آوریل 2011
خالق تو را شاد آفرید،آزاد آزاد آفرید،پرواز کن تا آرزو،زنجیر را باور نکن

تشکر کنندگان: satusa ، mohsen mirzaei ، tamanna ، ramin_ad ، najibi
سلام دوستان

البته من این سوال را توی تاپیک ( اگه عنوان رو اشتباه نکرده باشم ) سوالات مطرح شده پرسیدم و متاسفانه هنوز جوابی نگرفتم .

من اسپانسر ندارم و میتونم نامه ی تمکن مالی از بانک با مثلا" 24 - 23 هزار دلار بگیرم که البته برای یه نفر خوبه . اما ما 4 نفریم .البته سند یه ملک هم داریم که حدود 100 میلیون میارزه . فکر میکنید این که ستد ملک را ترجمه کنیم به همراه این نامه ببریم کافیه ؟ کسی از دوستان هست که شرایط ما را داشته و تونسته ویزا بگیره ؟

اگه قرار باشه به سند اکتفا کنیم باید ترجمه ی سند را ببریم یا اینکه حتما" کارشناسی قیمت بشه بعد اون را ترجمه کرد .؟

واخر اینکه برای کارشناسی قیمت کجا مراجعه کنیم ؟

اگه از شما عزیزان کسی موردی مشابه من داره که حالا موفق یا خدای ناکرده ناموفق بوده ممنون میشم از همین جا یا پیام خصوصی به من اطلاع بده .

با سپاس
تشکر کنندگان: tamanna ، ramin_ad
(2011-04-16 ساعت 22:11)میناسیان نوشته:  سلام دوستان

البته من این سوال را توی تاپیک ( اگه عنوان رو اشتباه نکرده باشم ) سوالات مطرح شده پرسیدم و متاسفانه هنوز جوابی نگرفتم .

من اسپانسر ندارم و میتونم نامه ی تمکن مالی از بانک با مثلا" 24 - 23 هزار دلار بگیرم که البته برای یه نفر خوبه . اما ما 4 نفریم .البته سند یه ملک هم داریم که حدود 100 میلیون میارزه . فکر میکنید این که ستد ملک را ترجمه کنیم به همراه این نامه ببریم کافیه ؟ کسی از دوستان هست که شرایط ما را داشته و تونسته ویزا بگیره ؟

اگه قرار باشه به سند اکتفا کنیم باید ترجمه ی سند را ببریم یا اینکه حتما" کارشناسی قیمت بشه بعد اون را ترجمه کرد .؟

اگه از شما عزیزان کسی موردی مشابه من داره که حالا موفق یا خدای ناکرده ناموفق بوده ممنون میشم از همین جا یا پیام خصوصی به من اطلاع بده .

با سپاس

دوست عزيز
من پاسخ شما رو توي همون جا 2-3 تا پست بعدش دادم. مي تونيد مطالعه بفرماييد. اميدوارم به دردتون بخوره.
باز هم اگر سوالي داشتيد مجددا مي تونيد بپرسيد.
موفق باشيد.
تشکر کنندگان: میناسیان ، tamanna ، ramin_ad ، najibi

با سپاس

به نظر من کافیه
ما هم وکالت نامه خونه داشتیم اما قیمت گذاری نکرده بودیم و افیسر از ما قبوال کرد و هیچ سوالی هم نکرد
به نظر من حساب بانکیتون رو افزایش بدید
حتی اگر شده از کسی یک روزه قرض بگیرید. هرچه حساب نقدیتون بیشتر باشه بهتره. ......الکی پول کارشناسی ندید
تشکر کنندگان: لیلا ج ، میناسیان ، AmericanHamid ، tamanna ، ramin_ad ، najibi
سلام به تمام دوستان مهاجرسرا
من 31 مارچ در آنكارا مصاحبه داشتم و براي اسپانسر فقط يك پرينت ترجمه حساب به مبلغ حدود 23 هزار دلار داشتم. آفيسر گفت واسه سه نفر بايد حداقل 30 هزار دلار توي حسابت باشه با توجه به تعرفه خودشون واسه سال 2009 - 2010 كه جلوش بود. و گفت كه موقع گرفتن ويزا بايد اونو تحويل بدي. من فقط براي 24 ساعت حسابمو شارژ كردم و بعد از گرفتن آخرين صورت حساب يعني 24 ساعت بعدش كل پول رو ا زحسابم برداشتم وچون بانك ملي بود خودش ترجمه كرده بود و معادل دلاريش رو قيد كرده بود. همين كفايت ميكنه و خودتونو عذاب ندين. البته منم به صفوف منظم منتظران پيوستم.
موفق باشيد
تشکر کنندگان: satusa ، لیلا ج ، میناسیان ، AmericanHamid ، mitr.p ، tamanna ، ramin_ad ، dalton ، najibi
(2011-04-17 ساعت 09:52)mitr.p نوشته:  

با سپاس

به نظر من کافیه
ما هم وکالت نامه خونه داشتیم اما قیمت گذاری نکرده بودیم و افیسر از ما قبوال کرد و هیچ سوالی هم نکرد
حتی اگر شده از کسی یک روزه قرض بگیرید. هرچه حساب نقدیتون بیشتر باشه بهتره. ......الکی پول کارشناسی ندید

سلام مجدد

شما مشخص نکردید که فقط وکالت نامه به همراه داشتید و آفیسر ازتون پذیرفت یا اینکه نامه ی حساب بانکی هم برده بودید ؟ اگر برده بودید طبق آمار داده شده همون نفری 15 میلیون را برده بودید یا کمتر ؟ چون اینطور که دوستان میگفتند وقتی نامه ی بانکی کافی تحویل دادند اصلا" حتی به ترجمه ی سند هم نگاه نکردند . راستش من میخوام بدونم با 23 هزار دلار نقدینگی و مابقی ارزش قیمت سند خونه میشه برای 4 نفریمون آفیسر را راضی کرد یا به فکر قرض و ....... بیفتم ؟

با تشکر
(2011-04-17 ساعت 11:26)ali1973 نوشته:  سلام به تمام دوستان مهاجرسرا
من 31 مارچ در آنكارا مصاحبه داشتم و براي اسپانسر فقط يك پرينت ترجمه حساب به مبلغ حدود 23 هزار دلار داشتم. آفيسر گفت واسه سه نفر بايد حداقل 30 هزار دلار توي حسابت باشه با توجه به تعرفه خودشون واسه سال 2009 - 2010 كه جلوش بود. و گفت كه موقع گرفتن ويزا بايد اونو تحويل بدي. من فقط براي 24 ساعت حسابمو شارژ كردم و بعد از گرفتن آخرين صورت حساب يعني 24 ساعت بعدش كل پول رو ا زحسابم برداشتم وچون بانك ملي بود خودش ترجمه كرده بود و معادل دلاريش رو قيد كرده بود. همين كفايت ميكنه و خودتونو عذاب ندين. البته منم به صفوف منظم منتظران پيوستم.
موفق باشيد

سلام

حداقل 10 هزار دلار برای هر شخص ! یعنی این چیزیست که برای اونا حد پایه است .
این مقدار را خود آفیسر گفت ؟ به نظرتون احتمالا" ابوظبی هم این مقدار حد پایه را داره ؟ و اینکه با این تفاسیر اگه من هم موجودیه بانکم کم باشه وسند هم ترجمه کنم ببرم و اونا سند را نپذیرند و فقط موجودیه بانکی براشون مهم باشه یه فرصت میدهند که حسابمو افزایش بدهم ؟ با تشکر
تشکر کنندگان: ramin_ad
(2011-04-18 ساعت 01:27)میناسیان نوشته:  
(2011-04-17 ساعت 09:52)mitr.p نوشته:  [quote='میناسیان' pid='103118' dateline='1302975713']
سلام دوستان

با سپاس

به نظر من کافیه

سلام مجدد

شما مشخص نکردید که فقط وکالت نامه به همراه داشتید و آفیسر ازتون پذیرفت یا اینکه نامه ی حساب بانکی هم برده بودید ؟ اگر برده بودید طبق آمار داده شده همون نفری 15 میلیون را برده بودید یا کمتر ؟ چون اینطور که دوستان میگفتند وقتی نامه ی بانکی کافی تحویل دادند اصلا" حتی به ترجمه ی سند هم نگاه نکردند . راستش من میخوام بدونم با 23 هزار دلار نقدینگی و مابقی ارزش قیمت سند خونه میشه برای 4 نفریمون آفیسر را راضی کرد یا به فکر قرض و ....... بیفتم ؟

با تشکر

من و همسرم تمکن جدا داشتیم
من 25 میلیون تومان
همسرم: 32 میلیون +وکالت بلاعزل خونه(بدون قیمت گذاری)+ ترجمه یه خونه پیش خرید
باید همه مدارک 15 روز قبل ب سفارت فرستاده بشه. اینجوری نیست که شما همه رو همون روز نشون بدید و اونا همون روز مدارکتون رو نگاه کنند. از قبل همه رو کاملا بررسی میکنند.
ازما چیزی برای سند نپرسید.
فقط به همسرم گفت این پول شما به پول ما حدود 30 هزارتا میشه(یعنی از توقعی که داشتند بیشتر بود) پرسید این از کجا اوردید؟؟
همسرم گفت من 10 ساله برای خودم کار میکنم و پس اندازم .اون هم قانع شد
این یعنی اینکه 30هزارتا خیلی بوده
پس شما نگران نباشید و به اندازه همون نفری 10 تا کفایت میکنه
حالا حساب پول نقدی هرچی بیشتر ...خیالتونن راحتتر ه
موفق باشید
تشکر کنندگان: لیلا ج ، satusa ، میناسیان ، tamanna ، coming soon ، ramin_ad ، najibi ، bfarhadm
سلام دوست عزیز
خودتونو زیاد نگران نکنین، تنها نکته مهم برای آفیسر اینه که متقاعد شه شما توانایی مالی دارین. حالا ممکنه با یه موجودی بانکی کم هم قانع بشه.

ما هفته پیش مصاحبه داشتیم و اسپانسرمون مدارکو فرستاده بود به سفارت. برای اینکه ریسک نکنیم یه نامه موجودی 18 میلیونی از بانک و ترجمه یه خونه به اسم خانومم رو هم بردیم.

وقتی اونجا به آفیسر گفتم اسپانسرم فرمها رو پست کرده اصلا به روی خودش نیاورد و گفت خب الان خودتون چی دارین! اونجا بود که من برگ برنده رو رو کردم و نامه موجودی و ترجمه سند رو نشون دادم. سند رو که اصلا نگاه نکرد و پس داد. تنها با همون 18 میلیون جفتمونو روال کرد :دی

با سپاس

تشکر کنندگان: najibi ، لیلا ج ، آرتين ، ramin_ad ، mitr.p ، coming soon ، میناسیان
سلام
کیس من 1_CRهست من این 18 صفحه رو خوندم تا جایی که من دیدم همه کیس لاتاری بودن ولی گفتم شاید اینجا بتونن منو کمک کنن
وقت سفارت من 14june هست و اسپانسرم برگه هاشو ناقص فرستاده در نتیجه میخوام بیخیال اسپانسرم بشم. سوالم اینه که آیا میتونم مثل کیس شماها گواهی بانکی و ترجمه سند خونه ببرم؟و سند خونه به نام من باشه بهتر یا همسرم که petitioner من هست؟
با تشکر
تشکر کنندگان:
(2011-05-02 ساعت 15:01)sara_217us نوشته:  سلام
کیس من 1_CRهست من این 18 صفحه رو خوندم تا جایی که من دیدم همه کیس لاتاری بودن ولی گفتم شاید اینجا بتونن منو کمک کنن
وقت سفارت من 14june هست و اسپانسرم برگه هاشو ناقص فرستاده در نتیجه میخوام بیخیال اسپانسرم بشم. سوالم اینه که آیا میتونم مثل کیس شماها گواهی بانکی و ترجمه سند خونه ببرم؟و سند خونه به نام من باشه بهتر یا همسرم که petitioner من هست؟
با تشکر

اين سوال همه بچه هايي هست كه كيس خانوادگي دارن و اسپانسر ندارن يا مشكل دارن ،

نشنيدم كسي اينجا با اين شرايط اصلا رفته باشه ، همه يه جوري درست كردن ،

منو چند نفر ديگه اين مشكلو داريم و خودمون ميخوايم اقدام كنيم ، پست هاي منو بخوني بهتر درك ميكني، !

كيس ما كه كارنت شد چند ماهيو و ما تكميل نتونستيم بكنيم پرونده رو ، الانم كه ديگه رفت تا سالهاي آينده !!!

جوابي كه به من دادن از ان وي سي اينه كه افسر تو سفارت تصميم ميگيره .

تاريخ PD شما روالان ديدم.

با توجه به اينكه وقتت كمه ، كاراي كه من كردمو بهت ميگم :

ببين شما بايد بري كانون كارشناسهاي رسمي دادگستري تقاضا كارشناس بدي ،تو 2 الي 3 روز قرار ميزاري كارشناسي ميشه و قيمت ميده بهت ، حواست باشه كه قيمت برسه به حد اسپانسري كه لازم داري.بعدش بايد ببري ترجمه رسمي ، من كه تائيد رسمي وزارت خارجه همه رو گرفتم + كپي سند اصلي و ترجمه و تائيد.

سند خودمو بردم كه خودم اسپانسر خودم بشم .
چون اگر به نام تقاضا دهنده باشه ، احتمالا بهش ماليت بخوره يا نميدونم هر چي.
به حال ما كه فقط يه سند داشتيم سند خونه خودمون كه به نام خودمه . توي فرم نوشته بود حتي خودم ميتونم اسپانسر خودم بشم.

خلاصه ار سايت بانك مركزي نرخ برابري ارز و ريال رو به روز كارشناسي كه برات نوشته ، بگير به انگليسي كه طرف بدونه چند هزار دلاره.

بعد شبه نظرم يه حساب تپل هم رديف كن با تاييد بانك و نرخ برابري و اين چيزا كه حتما خوندي.

فقط خواهش ازت ميكنم جدا" ،محض اين راهنمايي ها كه اينجا خونديو وقتي كه ما صرف كرديم بهت گفتيم شما رفتي بيا اينجا بنويس كه چي شد ، ما دل ببنديم يا بچسبيم به زندگيمون اينجا .

منتظريم
تشکر کنندگان: sara_217us ، coming soon ، najibi
باسلام لطفا قبل از ارسال برگه تمکن مالی که از بانک گرفته اید انرا به دقت بخوانید بانک پارسیان علی رغم اینکه 3 کارمند ان برگه من را با دقت خوانده بودند و ویرایش کردند در نهایت 1 سال گردش مالی را اشتباها تاریخی زده بودند که 1 روز گردش می شد ! که خودم متوجه شدم و رفتم گفتم از خیر گردش گذشتم و فقط حساب را بدهند خوب دقت کنید حتی معذرت هم نخواستند!
تشکر کنندگان: najibi ، REZA1390 ، alirezagh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان