کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بازگشت به آمريكا پس از غيبت طولاني
سلام دوستان،من از برندگان لاتری ۲۰۱۲ هستم،دو بار آمریکا رفتم و گرین کارد و ری انتری ویزا گرفتم که تاریخش تا ژانویه ۲۰۱۵ بود.الان دانشجو هستم و امکان اقامت دائم تا حداقل ۴ سال دیگه رو ندارم.به نظرتون این که هر سال مدتی برم و برگردم کار درستیه؟برای از دست ندادن این موقعیت چه پیشنهادی دارید؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-19 ساعت 12:49)susan8824 نوشته:  سلام دوستان،من از برندگان لاتری ۲۰۱۲ هستم،دو بار آمریکا رفتم و گرین کارد و ری انتری ویزا گرفتم که تاریخش تا ژانویه ۲۰۱۵ بود.الان دانشجو هستم و امکان اقامت دائم تا حداقل ۴ سال دیگه رو ندارم.به نظرتون این که هر سال مدتی برم و برگردم کار درستیه؟برای از دست ندادن این موقعیت چه پیشنهادی دارید؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
دوست محترم به امریکا بروید اگر در فرودگاه از شما ایراد گرفتند حقیقت را بگویید که دانشجو هستم و میخواهم بعد از اتمام تحصیل در امریکا اقامت کنم اگر قبول نکردند نمیتوانند از ورود شما جلوگیری کنند یا گرین کارت شما را باطل کنند فقط حق دارند که شما را به قاضی مهاجرت معرفی کنند که شما باید دردادگاه حاضر شوید و با دلایل قاضی را قانع کنید در اینده نزدیک قصد زندگی در امریکا را دارید. اگر بدون مشکل وارد شدید پاسپورت سفید خود را بگیرید و برگردید. سعی کنید قبل از اتمام تاریخ اعتبار ان همانطور که میدانید 2 سال است دوباره به امریکا بروید و باز هم پاسپورت سفید بگیرید تا بتوانید 2سال دیگر هم خارج از امریکا باشید حتما ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید ادعای خود را ثابت کنید. در ضمن اگر بتوانید هر سال مدتی را در امریکا باشید حتما بهتر است.موفق باشید.
ازدواج با سیتیزن +فرزند زیر21سال سیتیزن
ارسال مدارک28 نوامبر2014
رسیپت 1 دسامبر
اپرو 30 دسامبر
ارسال مدارک به nvcژانویه 2015
تاییدتکمیل مدارک 18 مارچ 2015
سفارت: ابوظبی
مصاحبه 16 دسامبر
ویزا یکضرب دریافت پاسپورت 21دسامبر
ورود 8 مارچ 2016
هرچه قدرزندگی بدباشد، وقتی زندگی هست امید هم هست (هاوکینگ)
پاسخ
تشکر کنندگان: susan8824 ، ed2008
دوستان مادر من بعد از گرفتن گرين كارت به مدت ٩ ماه امريكا بود اما سال ٢٠٠٩ اومد ايران و الان ٥-٦ سال كه برنگشته.
الان تصميم داره كه بره اما ميترسيم كه به مشكل بخوره.
مثلا ميتونه مدارك پزشكي مادربزرگم و نشون بده و بگه كه از اون نگه داري ميكرده؟ آيا راه حلي براشون وجود داره؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من گرین کارت دارم ۲ بار رفتم امریکا هربار ۲۰ روز موندم و برگشتم ایران و قبل از ۶ماه دوباره رفتم .ایران زندگی میکنم و منتظر درست شدن کار همسرم هستم ،به دلایلی که برای افیسر قانع کننده نیس این بار نمیتونم سر ۶ماه برم امریکا اما قبل ۱ سال یا ۹ ماه میتونم برم

چند تا سوال دارم
۱ .۹ ماه با ۱ سال فرقی میکنه ؟
۲.بدترین و بهترین اتفاقی که ممکنه بیفته چیه با توجه به اینکه مدارک زیادی هم مبنی بر زندگی تو امریکا ندارم
ممنون میشم زود جوابمو بدین چون وقت زیادی برای تصمیم گیری ندارم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-12 ساعت 22:36)enaserinia نوشته:  سلام دوستان
من گرین کارت دارم ۲ بار رفتم آمریکا هربار ۲۰ روز موندم و برگشتم ایران و قبل از ۶ماه دوباره رفتم .ایران زندگی میکنم و منتظر درست شدن کار همسرم هستم ،به دلایلی که برای افیسر قانع کننده نیس این بار نمیتونم سر ۶ماه برم آمریکا اما قبل ۱ سال یا ۹ ماه میتونم برم

چند تا سوال دارم
۱ .۹ ماه با ۱ سال فرقی میکنه ؟
۲.بدترین و بهترین اتفاقی که ممکنه بیفته چیه با توجه به اینکه مدارک زیادی هم مبنی بر زندگی تو آمریکا ندارم
ممنون میشم زود جوابمو بدین چون وقت زیادی برای تصمیم گیری ندارم

سلام
اگر براي شوهرتون اقدام كرديد بايد مراقب اين موضوع باشيد كه احتمالا روز مصاحبه از شما مداركي دال بر زندگي شما در امريكا ميخواهند؛ اگر شما اونجا زندگي نميكنيد چگونه ميخواهيد شوهرتون رو ببريد؟
احتمالا ٩ ماه برگرديد بهتره .. ولي تا اونجايي كه من ميدونم اگر بيشتر از شش ماه از خاك امريكا بيرون باشيد سابقه اقامت در امريكاي شما از بين ميره ؛ به اين معني كه كار سيتيزن شيپي شما عقب ميوفته...و هرچي سابقه زمان سپرس كردن در خاك امريكا داشته ايد از بين ميره...
درچنين شرايطي بهتره شما پرميت(پاس سفيد) بگيريد..
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همه دوستان سوالی داشتم ممنون میشم جواب بدید

من پاس سفید دارم و میتونم 2 سال خارج از امریکا باشم حالا میشه من مثلا یک هفته بعد از اینکه مهلت پاس سفیدم تموم شد وارد امریکا بشم؟ مشکلی پیش نمیاد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-19 ساعت 20:14)barfi1 نوشته:  
(2015-07-19 ساعت 12:49)susan8824 نوشته:  سلام دوستان،من از برندگان لاتری ۲۰۱۲ هستم،دو بار آمریکا رفتم و گرین کارد و ری انتری ویزا گرفتم که تاریخش تا ژانویه ۲۰۱۵ بود.الان دانشجو هستم و امکان اقامت دائم تا حداقل ۴ سال دیگه رو ندارم.به نظرتون این که هر سال مدتی برم و برگردم کار درستیه؟برای از دست ندادن این موقعیت چه پیشنهادی دارید؟ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
اگر بدون مشکل وارد شدید پاسپورت سفید خود را بگیرید و برگردید. سعی کنید قبل از اتمام تاریخ اعتبار ان همانطور که میدانید ۲ سال است دوباره به آمریکا بروید و باز هم پاسپورت سفید بگیرید تا بتوانید ۲سال دیگر هم خارج از آمریکا باشید حتما ریز نمرات و گواهی اشتغال به تحصیل را همراه داشته باشید تا در صورت لزوم بتوانید ادعای خود را ثابت کنید. در ضمن اگر بتوانید هر سال مدتی را در آمریکا باشید حتما بهتر است.موفق باشید.
برای مجدد گرفتن پاس سفید مگه نباید تاریخ پاس اولی تموم بشه بعد اقدام کرد؟
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من در اولین ورودم ب هیوستن رفتم و الان برای دومین ورودم ب لوس آنجلس میرم ،آیا بنظرتون مشکلی‌ پیش میاد یا اینکه مکان مهم نیست و فقط ورود ب آمریکا مهمه و اینکه مدت زمانی‌ ک می‌خوام بمونم چقدر باشه یا ۱ هفته کافیه البته بعد ۱۰ ماه میرم و خیلی‌ نگرانم ک مشکلی‌ پیش بیاد؟
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='mina85' pid='658302' dateline='1441781370']
سلام دوستان من در اولین ورودم ب هیوستن رفتم و الان برای دومین ورودم ب لوس آنجلس میرم ،آیا بنظرتون مشکلی‌ پیش میاد یا اینکه مکان مهم نیست و فقط ورود ب آمریکا مهمه و اینکه مدت زمانی‌ ک می‌خوام بمونم چقدر باشه یا ۱ هفته کافیه البته بعد ۱۰ ماه میرم و خیلی‌ نگرانم ک مشکلی‌ پیش بیاد؟ یا اینکه حتی می‌تونم با تور برم ?
با آرزوی بهترین‌ها برای همه شما عزیزان
پاسخ
تشکر کنندگان: amirabas1
باسلام و عصر بخير خدمت همه دوستان :
ميخواستم سوْال كنم بعد از دريافت گرين كارت قانوناً چند ماه ميتونيم خارج از خاك امريكا باشيم ؟
آيا ٦ ماه درسته ؟ يا يكسال ؟
با تشكر از همه عزيزان .
شماره كيس: **38 / تعدادافراد: 3 / رويت قبولى: 2 مى / ارسال فرم ها: 25 مى / كارنت كيس: 9 دسامبر / نامه دوم: 12 دسامبر / مصاحبه: 11 فوريه / محل سفارت : آنكارا / وضعيت: كليرنس / آپديتها: فوريه (12-17-19-26-27 ) مارچ ( 2-9-20 ) - 1 jun فقط نفر دوم كيس - 2 jun كل كيس يعنى هر سه نفر و 5 jun نفر اول و
دوم كيس و 9 jun دوباره كل كيس / كلير: پنجشنبه 11 jun
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
آقا ما عضو هستیم و همه کاری که برای عضو شدن نیاز باشد را نیز انجام داده ایم
ولی ایمیلی برای فعال سازی دریافت نکرده ایم .
هر چه هم ایمیل می فرستیم که ما فعال نمی شویم هیچ اتفاقی نمی افتد و همچنان غیر فعال باقیمانده ایم.
لطفا مرا راهنمایی فرمایید چه اقدامی می بایست برای فعال شدن انجام دهم . با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان: عدلی
سلام ميشه بفرمايين كدوم شهر ها سخت گيري كمتري دارند براي ورود با اين شرايط؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-09 ساعت 12:17)mina85 نوشته:  [quote='mina85' pid='658302' dateline='1441781370']
سلام دوستان من در اولین ورودم ب هیوستن رفتم و الان برای دومین ورودم ب لوس آنجلس میرم ،آیا بنظرتون مشکلی‌ پیش میاد یا اینکه مکان مهم نیست و فقط ورود ب آمریکا مهمه و اینکه مدت زمانی‌ ک می‌خوام بمونم چقدر باشه یا ۱ هفته کافیه البته بعد ۱۰ ماه میرم و خیلی‌ نگرانم ک مشکلی‌ پیش بیاد؟ یا اینکه حتی می‌تونم با تور برم ?

سلام
خواستم بپرسم شما که بعد از 10 ماه وارد شدید مشکلی براتون پیش نیومد؟
من یک سال استرالیا بودم و دیروز صبح وارد لس آنجلس شدم (اولین ورود برای دریافت گرین کارت)
میخوام برگردم استرالیا و ۷ ماه کار کنم چون اونجا کار خیلی خوب نرم افزاری دارم و میتونم کلی پول جمع کنم برای شروع بهتر تو آمریکا
بعد برم ایران ۲ هفته خانواده رو ببینم و بعد برای همیشه بیام آمریکا
فکر میکنم ۷ ۸ ماه اونقدر ریسکش زیاد نیست و نمیخوام الکی 400 دلار پول reentry permit بدم
پاسخ
تشکر کنندگان: Ali Sepehr
(2015-11-30 ساعت 12:56)amirabas1 نوشته:  
(2015-09-09 ساعت 12:17)mina85 نوشته:  [quote='mina85' pid='658302' dateline='1441781370']

سلام
خواستم بپرسم شما که بعد از ۱۰ ماه وارد شدید مشکلی براتون پیش نیومد؟
من یک سال استرالیا بودم و دیروز صبح وارد لس آنجلس شدم (اولین ورود برای دریافت گرین کارت)
میخوام برگردم استرالیا و ۷ ماه کار کنم چون اونجا کار خیلی خوب نرم افزاری دارم و میتونم کلی پول جمع کنم برای شروع بهتر تو آمریکا
بعد برم ایران ۲ هفته خانواده رو ببینم و بعد برای همیشه بیام آمریکا
فکر میکنم ۷ ۸ ماه اونقدر ریسکش زیاد نیست و نمیخوام الکی 400 دلار پول reentry permit بدم

١- شرايط اخذ شهروندى براي دارندگان گرين كارت از طريق برنده شدن در لاتارى :
الف) گذشته شدن ٥٧ ماه از اولين ورود به آمريكا
ب) حضور فيزيكى بمدت ٣٠ ماه در خاك آمريكا
ج) عدم خروج بيش از ٦ ماه يا ١٨٠ روز از خاك آمريكا
د) نداشتن سابقه كيفرى موثر در پرونده اجتماعى فرد
در صورت رعايت شرايط فوق فرد مي تواند به موقع شهروندي ايالات متحده آمريكا را كسب نمايد.

٢- مدت زمان مجاز خروج از آمريكا براي دارندگان گرين كارت :
طبق قوانين فعلى اين مدت زمان در صورتيكه Re Entry Permit نداشته باشيد نهايتا ٣٦٥ روز از خروجتان مي باشد و با داشتن Re Entry Permit اين زمان به ٧٣٠ روز افزايش مى يابد ولى در صورتى كه بيش از ١٨٠ روز خارج از آمريكا باشيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زمانى كه قبل از اين خروج در خاك آمريكا نبوده ايد را جزو مدت زمان ٣٠ ماه لازم براي سيتيزني را حساب نكند.

٣- پاس سفيد يا Re Entry Permit :
اجازه اى است كه اداره مهاجرت "مى تواند" با دريافت مدارك و يا دلايل متقاضى براي نياز وى به خروج بيش از يكسال از آمريكا به فرد اعطا نمايد كه معمولا پروسه دريافت اين اجازه به حضور فرد بمدت ٤٥ الي ٩٠ روز در خاك آمريكا نيازمند است و مراحل كار بايستى هنگام حضور فرد در خاك آمريكا با ارائه مدارك حضور در آمريكا شروع شود و پس از انجام مراحل انگشت نگارى فرد مي تواند از آمريكا خارج شود و اصل Re Entry Permit به آدرس ارائه شده توسط فرد ارسال مى گردد.
لازم به توضيح است اگر از اين اجازه استفاده مى كنيد اداره مهاجرت "مى تواند" مدت زماني كه قبل از آن در خاك ايالات متحده بوده ايد را جزو ٣٠ ماه لازم براي سيتيزنى حساب نكند.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان كسي مي دونه اگر حدود ١٣ ماه يك سال و يك ماه از خاك امريكا دور باشي بعلت بارداري و زايمان در ايران، آيا هنگام ورود با وجود داشتن مدارك پزشكي و نوزاد ٢ ماهه ممكنه گير بدند؟؟
looking forward to move US
wife and mommy
traveled to florida/ california and texas Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان