کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2012-07-05 ساعت 14:40)mehdi.pazoki نوشته:  
(2012-07-05 ساعت 10:12)ama نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 12:18)soheilbadami نوشته:  
(2012-07-04 ساعت 00:16)sh_aytak نوشته:  من مهندس مکانیک هستم با 15 سال سابقه نصب تجهیزات در صنایع نیروگاهی و فولاد و آلان هم سوپروایزر نصب تجهیزات نیروگاههای آبی هستم با این شرایط و 43 سال سن چه کاری برای من وجود داره
از توضیحات و پاسخهایی که دوستان لطف میکنند سپاسگزارم
میبخشید سوال میکنم اما شما الان شاغلید ؟ و در اینصورت میخواید شغلتون و رها کنین و به امریکا بیاید ؟ از این جهت میپرسم چون با شرایط شغلی شما در ایران اشنا هستم و کمی تعجب میکنم.
به هر شکل ارزوی توفیق دارم.
من فکر کنم ببینید به چه قیمتی و چه چیزی را برای چه چیزی فدا می کنید
سلام دوستان
ببینید من هم مکانیک خوندم و توی شرکت نیروگاهی هستم البته سنم از این دوستمون کمتره، ولی قراره راهنمایی کنیم به همدیگه نه اینکه بخواهیم کسی رو که سوال میپرسه دچار تردید کنیم، ایشون میتونن از شرکت محل کارشون مرخصی بگیرن و برن اونجا مدتی بمونن اگر تونستن ادامه میدن اگر هم نشد برمیگردن در اینصورت گرین کارت رو گرفتن، ضمناً دوست عزیز من همکاری داشتم با بیش از 10 سال سابقه کار نیروگاهی رفتن کانادا فکر میکنم 3 ماه نشد کار مرتبط با رشته تحصیلیشون رو پیدا کردن، امیدوارم آمریکا هم بتونیم همگی تو کمترین فرصت کار مناسب پیدا کنیم.
موفق باشید
به دلیل اینکه ایشان یا امثالهم ممکنه جزو اقلیتی باشن که واجد شرایط خاصی در مهاجرت هستن من این سوال رو پرسیدم و اتفاقا قصد راهنمایی یا بهتر اشتراک اطلاعات رو داشتم و اگر ایشان یا هر کسی به این شکل دچار تردید بشه که اصلا باید از مهاجرت صرفنطر کند. با اینحال در حالت کلی درست هست حرف شما چون مسئله ایشان ربطی به من ندارد چون نفع و ضرری عاید من نمیکند ! اگر سوئ تفاهمی بوده عذرخواهی میکنم.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: manila ، seravin ، mohammad.maleki ، mehdiii ، nora ، shkhmo ، SEPIDEHHHH
(2012-07-05 ساعت 23:53)alireza1777 نوشته:  سلام میخواستم بدونم برای آرایشگری مردانه وضعیت چطوره؟
دوست عزیز من فکر می کنم هرکی خوب کارشو بلد باشه براش کار هست.ضمن اینکه برای کارهایی که خدماتیه مسلما جای کار مخصوصا تو جامعه ایرانی ها باز هست. من می دونم تو اروپا کسانیکه تو کار آرایشگری اند کار پیدا کرده اند. ولی همونطور که گفتم باید کارشونو خوب بلد باشند. احتمالا آمریکا هم باید همین طور باشه.موفق باشید.
2013
The tragedy of life is not death but what WE LET die inside of us while we live
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mehdiii ، shkhmo ، honey62 ، pariya2
سلام دوستان عزیز.من عمران خوندم.البته یکسال از درسم باقی مونده که فکر می‌کنم تا زمان رفتنم تموم بشه.خواستم بدونم با توجه به اینکه من یه دخترم و این کار یکم مردونس شرایط شغلی اونجا چطوره؟البته اینم بگم که اگه مجبور باشم با کارای خیلی‌ ساده و کوچیکم حاضرم شروع کنم..چرا که نهCool
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، m.memari ، shkhmo ، honey62 ، battosai ، pr.kia
(2012-07-06 ساعت 13:59)tooska68 نوشته:  سلام دوستان عزیز.من عمران خوندم.البته یکسال از درسم باقی مونده که فکر می‌کنم تا زمان رفتنم تموم بشه.خواستم بدونم با توجه به اینکه من یه دخترم و این کار یکم مردونس شرایط شغلی اونجا چطوره؟البته اینم بگم که اگه مجبور باشم با کارای خیلی‌ ساده و کوچیکم حاضرم شروع کنم..چرا که نهCool

من عاشق این قانون آمریکا هستم که زن - مرد یا خارجی یا سیاه- سفید نداره و فقط (بیشتر) این تخصص و توانایی های شماست که باعث ترقی و پیشرفت تون می شه .
تجربه شکست خیلی بهتر از حسرت خوردن از دست دادن یه موقعیت هستش

نشویل - تنسی : جایی که من زندگی‌ می‌کنم ، شهری کوچک ، با هزینه‌های متوسط ، وضعیت کار بد نیست 
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، seravin ، tooska68 ، shkhmo ، مانترا
سلام
دوستان من در لاتاری 2013 برنده شدم و تحصیلاتم لیسانس مهندسی شیمی-پتروشیمی و فوق لیسانس مهندسی پلیمر هست. حدود 13 سال هم سابقه کار در زمینه تحصیلاتم و خودروسازی دارم با ابزار کامپیوتری هم تا حدود زیادی آشنا هستم(نرم افزارهای افیس و تا حدودی سخت افزار) همسرم هم پزشک عمومی است. با این شرایط من و همسرم می توانیم اونجا کار گیر بیاریم و دوام بیاریم و یا کلا قید مهاجرت را بزنیم؟ لطفا کسانی که اطلاعات دارند و یا آمریکا هستند اطلاعات بدهند. ممنون می شوم
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، battosai
سلام دوستان عزيز
من از قبوليهاي 2013 هستم
ايشالله اگه همه چي خوب پيش بره من تا قبل از سپتامبر 2013 ميام امريكا
من كارشناس آزمايشگاه هستم با 20 سال سابقه و 41 سال سن متاهل كه همسرم تكنسين آزمايشگاه و ليسانس حسابداري هست زبان انگليسي من متوسط هست هنوز نميدونم كدوم ايالت برم .هنر ديگه اي ندارم اول كار از كارهاي كوچك ميتونم شروع كنم ولي دوست دارم بالاخره بعد از 1 تا 2 سال تو رشته خودم كار كنم بنظر شما چقدر شانس اين كار را دارم؟ دوستان عزيزي كه تو رشته هاي پزشكي كار ميكنند لطفا به من جواب بدهند ممنونم
شماره کیس:2013AS00008xxx
تاریخ رویت قبولی:2 may
کنسولگری:انكارا
تعداد افراد منظور در کیس :4 نفر
ارسال فرمهای سری اول:24 may
کارنت شدن کیس:
مصاحبه:
دریافت کلیرنس:
دریافت ویزا:
ورود به آمریکا:
دریافت گرین کارت:
جمع تقریبی هزینه ها:55000 پست آرامكس-180000 تعويض پاسپورتها-
پاسخ
تشکر کنندگان: funnybluesolea ، shkhmo
سلام دوستان
در مورد رشته کشاورزی کدام ایالت آمریکا بهتر هست ؟

تشکر کنندگان: ASALI ، shkhmo ، مانترا
(2012-07-10 ساعت 11:08)drkam نوشته:  سلام دوستان

راستش من فقط ميدونم كاليفرنيا يكي از قطب هاي كشاورزي آمريكاست وبرادر من تكنيكال منيجر يكي از باغ هاي بزرگ پسته اون جاست ولي چون اونجا پارتي بدرد نميخوره براي همسرم نميتونه كاري بكنه Cool
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، drkam ، ASALI ، shkhmo ، zina s ، مانترا ، SEPIDEHHHH

البته من نرفتم، ولی تا جایی که مطالعه و تحقیق کردم ایالات تگزاس کشاورزی و دامداری خوبی داره، اگر جای دیگه باشه اطلاعی ندارم.
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: drkam ، ASALI ، shkhmo ، مانترا
(2012-07-10 ساعت 12:28)nahid.t نوشته:  

راستش من فقط ميدونم كاليفرنيا يكي از قطب هاي كشاورزي آمريكاست وبرادر من تكنيكال منيجر يكي از باغ هاي بزرگ پسته اون جاست ولي چون اونجا پارتي بدرد نميخوره براي همسرم نميتونه كاري بكنه Cool
ممنون بابت راهنماییتون . من کارم در زمینه آفات کشاورزی هست . می تونم بپرسم برادر شما در چه زمینه ای کار می کنند ؟ ممنون از لطفتون
(2012-07-10 ساعت 12:29)mehdi.pazoki نوشته:  

البته من نرفتم، ولی تا جایی که مطالعه و تحقیق کردم ایالات تگزاس کشاورزی و دامداری خوبی داره، اگر جای دیگه باشه اطلاعی ندارم.
موفق باشید
سلام ممنون از راهنماییتون من هم در مورد دامداری تگزاس زیاد شنیدم
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، mehdiii ، ASALI ، shkhmo
drkam جان برادر من روی فارم ها به عنوان کار شناس در همه زمینه ها از زمان کاشت نظارت داشته و دارد که شامل سایر موارد از جمله هرس ,کیفیت خاک , سیستم قطره ای خلاصه موارد باغبانی نظارت داره البته ایشون سالها در ایران روی کشت گلخانه ای ( هیدروپنیک )مطالعه و کار و در دانشگاه تدریس کرده بود و همسر من هم کار کشاورزی و باغدارای در ایران داره ولی برای ما دیدن اون همه باغ واقعا تعجب آور بود آنهم با آن تکنولو ژی و دقت در کاشت و نگهداری و برداشت . هکتارها باغ با چه دقتی کاشته و رسیدگی می شد یکی از نکات جالبه دیگه این بود که باغ های پسته , پرتقال ,بادام , گیلاس , تاکستان های مو , هلو در کنار هم بودند در صورتی که ما در ایران هر کدام از این میوه ها را در یک منطقه آب و هوایی خاص داریم مثلا پرتقال در شمال و پسته در رفسنجان !!!! و نکته دیگر وسعت باغ ها بود فار می که برادر من به آن نظارت دارد 6000 هکتار است و این یکی از صد ها باغ بود در زمینه آفات هم برو شور های کاملی داشت که نکته به نکته در مورد همه آفات توضیح داده شده بود برای ما دیدن کشاورزی اونجا خیلی جالب بود
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، drkam ، ASALI ، nora ، shkhmo ، honey62 ، xaxi ، مانترا ، SEPIDEHHHH ، Abdorrezaa
(2012-07-10 ساعت 18:32)nahid.t نوشته:  drkam جان برادر من روی فارم ها به عنوان کار شناس در همه زمینه ها از زمان کاشت نظارت داشته و دارد که شامل سایر موارد از جمله آفات , هرس ,کیفیت خاک , سیستم قطره ای خلاصه موارد باغبانی نظارت داره البته ایشون در ایران سالها در ایران روی کشت گلخانه ای ( هیدروپنیک )مطالعه و کار و در دانشگاه تدریس کرده بود و همسر من هم کار کشاورزی و باغدارای در ایران داره ولی برای ما دیدن اون همه باغ واقعا تعجب آور بود آنهم با آن تکنولو ژی و دقت در کاشت و نگهداری و برداشت . هکتارها باغ با چه دقتی کاشته و رسیدگی می شد یکی از نکات جالبه دیگه این بود که باغ های پسته , پرتقال ,بادام , گیلاس , تاکستان های مو , هلو در کنار هم بودند در صورتی که ما در ایران هر کدام از این میوه ها را در یک منطقه آب و هوایی خاص داریم مثلا پرتقال در شمال و پسته در رفسنجان !!!! و نکته دیگر وسعت باغ ها بود فار می که برادر من به آن نظارت دارد 6000 هکتار است و این یکی از صد ها باغ بود در زمینه آفات هم برو شور های کاملی داشت که نکته به نکته در مورد همه آفات توضیح داده شده بود برای ما دیدن کشاورزی اونجا خیلی جالب بود
تشکر دوباره بابت اطلاعات مفید شما . درسته واقعا کاری که اونجا می شه قابل قیاس با اینجا نیست . اینجا کار تخصصی انجام نمیشه متاسفانه و همینطور به رشته کشاورزی . امیدوارم اونجا که به امید خدا برم در آینده سطح کاری من رو قبول کنند . چون واقعا نسبت به ایران سخت تر هست .
پاسخ
تشکر کنندگان: ASALI ، mehdiii ، shkhmo ، مانترا
اطلاعات تكميلي اينكه پرسيدم گفتند براي آفات چون مهم هست و خيلي اهميت مي دهند حتما بايد لايسنس اونجا را بگيري
پاسخ
تشکر کنندگان: drkam ، shkhmo ، ASALI ، SEPIDEHHHH
(2012-07-11 ساعت 01:20)nahid.t نوشته:  اطلاعات تكميلي اينكه پرسيدم گفتند براي آفات چون مهم هست و خيلي اهميت مي دهند حتما بايد لايسنس اونجا را بگيري

یعنی امتحان جدا میگیرند ازمون وقتی بریم ؟ یا معادل سازی می کنند ؟
ممنون بابت اطلاعات تکمیلی
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
(2012-07-11 ساعت 13:17)drkam نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 01:20)nahid.t نوشته:  اطلاعات تكميلي اينكه پرسيدم گفتند براي آفات چون مهم هست و خيلي اهميت مي دهند حتما بايد لايسنس اونجا را بگيري

یعنی امتحان جدا میگیرند ازمون وقتی بریم ؟ یا معادل سازی می کنند ؟
ممنون بابت اطلاعات تکمیلی

هر یک از گرایشهای pest control یک امتحان تقریبا ساده داره برای لایسنس.
حمل بر چیزی نشه اما من خودم 2 تا از لایسنسها رو (در تکزاس) گرفتم اما تا حالا فایده ای نداشته. قصه اینه که اول باید کارش رو جور کرد. یعنی شما اگر شاغل باشی خود کار فرما به موقعش شما رو برا لایسنس میفرسته با مخارج خودش. ولی اینطور که من عمل کردم و البته اطلاع کافی نداشتم جز مقداری هزینه اولیه و هزینه های نگهداری لایسنس فایده ای نداشته. اگر بخواید برای خودتون کار کنید هم جز مشاغل پر مسئولیتی هست که هزینه بیمه بالایی داره که بعیده بشه پولش رو دراورد خصوصا تا چند سال اول.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: nahid.t ، mohammad.maleki ، drkam ، shkhmo ، honey62 ، مانترا ، pr.kia ، SEPIDEHHHH

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان