کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
برای من در آمریکا چه شغلی هست؟
(2012-07-12 ساعت 05:19)soheilbadami نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 13:17)drkam نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 01:20)nahid.t نوشته:  اطلاعات تكميلي اينكه پرسيدم گفتند براي آفات چون مهم هست و خيلي اهميت مي دهند حتما بايد لايسنس اونجا را بگيري

یعنی امتحان جدا میگیرند ازمون وقتی بریم ؟ یا معادل سازی می کنند ؟
ممنون بابت اطلاعات تکمیلی

هر یک از گرایشهای pest control یک امتحان تقریبا ساده داره برای لایسنس.
حمل بر چیزی نشه اما من خودم 2 تا از لایسنسها رو (در تکزاس) گرفتم اما تا حالا فایده ای نداشته. قصه اینه که اول باید کارش رو جور کرد. یعنی شما اگر شاغل باشی خود کار فرما به موقعش شما رو برا لایسنس میفرسته با مخارج خودش. ولی اینطور که من عمل کردم و البته اطلاع کافی نداشتم جز مقداری هزینه اولیه و هزینه های نگهداری لایسنس فایده ای نداشته. اگر بخواید برای خودتون کار کنید هم جز مشاغل پر مسئولیتی هست که هزینه بیمه بالایی داره که بعیده بشه پولش رو دراورد خصوصا تا چند سال اول.
سلام آقا سهیل عزیز
شما خودتون اونجا در زمینه Pest Control کار کردید یا کار می کنید؟من خودم رشتم در زمینه آفات هست اونجا شرکت ها شرایطشون برای جذب نیرو چیا هست ؟ البته من خودم سابقه کاری ندارم و فوق لیسانس هستم . راستی منظورتون از کارکردن برای خود اینه که باغ یا زمین اجاره کنیم ؟

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، مانترا
(2012-07-12 ساعت 09:49)drkam نوشته:  
(2012-07-12 ساعت 05:19)soheilbadami نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 13:17)drkam نوشته:  
(2012-07-11 ساعت 01:20)nahid.t نوشته:  اطلاعات تكميلي اينكه پرسيدم گفتند براي آفات چون مهم هست و خيلي اهميت مي دهند حتما بايد لايسنس اونجا را بگيري

یعنی امتحان جدا میگیرند ازمون وقتی بریم ؟ یا معادل سازی می کنند ؟
ممنون بابت اطلاعات تکمیلی

هر یک از گرایشهای pest control یک امتحان تقریبا ساده داره برای لایسنس.
حمل بر چیزی نشه اما من خودم 2 تا از لایسنسها رو (در تکزاس) گرفتم اما تا حالا فایده ای نداشته. قصه اینه که اول باید کارش رو جور کرد. یعنی شما اگر شاغل باشی خود کار فرما به موقعش شما رو برا لایسنس میفرسته با مخارج خودش. ولی اینطور که من عمل کردم و البته اطلاع کافی نداشتم جز مقداری هزینه اولیه و هزینه های نگهداری لایسنس فایده ای نداشته. اگر بخواید برای خودتون کار کنید هم جز مشاغل پر مسئولیتی هست که هزینه بیمه بالایی داره که بعیده بشه پولش رو دراورد خصوصا تا چند سال اول.
سلام آقا سهیل عزیز
شما خودتون اونجا در زمینه Pest Control کار کردید یا کار می کنید؟من خودم رشتم در زمینه آفات هست اونجا شرکت ها شرایطشون برای جذب نیرو چیا هست ؟ البته من خودم سابقه کاری ندارم و فوق لیسانس هستم . راستی منظورتون از کارکردن برای خود اینه که باغ یا زمین اجاره کنیم ؟

ممنون
ببینید اینجا دفع افات در 2 شاخه استراکچرال و اگریکالچرال فعاله که هرکدوم هم زیر شاخه ها و تخصصهای متفاوتی دارند. من چون تخصصی در کشاورزی نداشتم از طرفی سالیان پیش شرکتی داشتم در ایران در زمینه کنترل بهداشتی اماکن (که به علت تداخل کاری ادامش ندادم) سراغ همین استراکچرال رفتم و لایسنس ترمایت رو گرفتم چون زمینه کاری خوبی داره و چون خونه ها همه بیمه هستن بیمه هر سال گزارش سلامت چارچوب منزل رو میخواد ( خونه ها همه چوبی هست) و بازرسی مرتبی رو میخواد .ولی نتونستم کاری پیدا کنم ! چون شرکتهای بزرگ سابقه کاری اینجا رو میخواستن و شرکت کوچک هم پوزیشن بازرس تنها رو نداره یعنی باید همه کار رو خودتون بکنید از بازرسی و اجرا عملیات و بیمه لایابلیتی و غیره که مناسب من نبود یعنی جونش رو نداشتم! و دستمزد هم خیلی پایین.
در مورد کار شخصی هم منظور اینه که مثلا شما اگه لایسنس شاخه کشاورزی داری شرکتی میزنی و مثلا چند تا مزرعه یا پرورش ماهی یا غیره رو قرار داد میبندید برای کنترل افات که البته قصه خودش رو داره و اسون نیست.
در ضمن در این سایت اطلاعات خوبی راجع تکزاس هست که البته هر ایالت وزارت کشاورزی خودش رو داره که میتونید سرچ کنین.

http://www.texasagriculture.gov/Home.aspx
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: drkam ، mohammad.maleki ، nahid.t ، shkhmo ، مانترا ، SEPIDEHHHH
(2012-07-02 ساعت 16:46)saba.m نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 16:19)masih sh نوشته:  
(2012-07-02 ساعت 16:06)سمانه777 نوشته:  هه انقدر که بی هنرم کسی جواب نمیده بیکار موندیم رفت تو امریکا!!!!!!!!!!!!

سلام من و همسرم کیس لاتری2013 هستیم . همسرم لیسانس حسابداری داره و ضمنا شغلش هم تعمیر ساعت و فروشندگی اون هست . من هم رشته تحصیلیم مدیریت دولتی بوده و در زمینه کارهای هنری مهارت خوبی دارم اما هیچ مدرکی ندارم میخواستم راهنماییمون کنید که ما با اومدن به اونجا چه کاری میتونیم بکنیم و اینکه اینجا با توجه به وقت کمی که داریم چی یاد بگیریم ؟ با توجه به اینکه زبانمونم متوسط رو به بالاست.

من در امریکا نیستم ولی فکر میکنم شما همون رشته ی مدیریت رو در امریکا ادامه بدید و مدرک را در امریکا بگیرید . متوسط حقوق این قشر در امریکا کمتر از 80/000 دلار در سال نیست.
منبع

سلام
پیشنهاد می کنم برای یادگیری بیشتر زبان وقت بزارید اگر زبان بدونید از تجربیات ایران میتونید استفاده کنید .
در مورد مدارک کارهای هنری هم اطلاعاتی ندارم .

ممنون دوست عزیز اما خرج دانشگاه در بدو ورود بالاست امیدوارمک به گفته دوستمون همسرم بتونه تو ساعت فروشی کار کنه.
2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، shkhmo ، مانترا
سلام
من امسال 2013 برنده شدم نمی دونم برم آمریکا یا نرم چون خودم اینجا کارمند دولت هستم ونزدیک به ده سال دیگه بازنشست می شم نزدیک چهل سال دارم ول کردن کار و بازنشستگی وکلیه سوابق در ایران برام مشکله زیاد هم تخصص ندارم چند تا مدرک اداری دارم لیسانس حسابداری دارم ولی زبانم ضعیفه موندم چکار کنم آیا اونجا برام کار پیدا می شه زیاد هم سرمایه ندارم کمک کنید
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، SEPIDEHHHH
(2012-07-18 ساعت 20:13)shidbahram نوشته:  سلام
من امسال 2013 برنده شدم نمی دونم برم آمریکا یا نرم چون خودم اینجا کارمند دولت هستم ونزدیک به ده سال دیگه بازنشست می شم نزدیک چهل سال دارم ول کردن کار و بازنشستگی وکلیه سوابق در ایران برام مشکله زیاد هم تخصص ندارم چند تا مدرک اداری دارم لیسانس حسابداری دارم ولی زبانم ضعیفه موندم چکار کنم آیا اونجا برام کار پیدا می شه زیاد هم سرمایه ندارم کمک کنید
سلام قربان
بهترین کار برای شما اینه که ابتدا مرخصی 2 ماهه بگیرید تشریف ببرید اونجا ببینید با روحیاتتون سازگار هست یا خیر، بعد میتونید تا 5 سال در رفت و آمد باشید تا بتونید سیتیزن بشید تا بعد از بازنشستگی با خیال راحت تصمیم بگیرید که میخواهید اینجا بمانید و یا در جایی با آرامش بیشتر. حتی میتونید در بدو ورود درخواست ویزای سفید کنید که با اون میتونید تا 2 سال خارج از آمریکا بمونید.
اینهم لینک
موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: m.memari ، houmanes ، mitr.p ، shkhmo ، honey62 ، pr.kia
سلام.
من یه سوال داشتم.
من امیر هستم 26 ساله از تهران و تازه وارد کالیفرنیا شدم.
7 سال تو کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف کار کردم.(کارای کامپیوتری مثل سرچ کتاب تو تمام سایت های کتاب ها و...)
اما الان اینجا اصلا نمی دونم چطوری باید واسه کار اقدام کنم.
میشه من رو کمک کنید؟؟؟
ممنون می شم
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
(2012-07-19 ساعت 03:23)silvesterinca نوشته:  سلام.
من یه سوال داشتم.
من امیر هستم 26 ساله از تهران و تازه وارد کالیفرنیا شدم.
7 سال تو کتابخانه مرکزی دانشگاه شریف کار کردم.(کارای کامپیوتری مثل سرچ کتاب تو تمام سایت های کتاب ها و...)
اما الان اینجا اصلا نمی دونم چطوری باید واسه کار اقدام کنم.
میشه من رو کمک کنید؟؟؟
ممنون می شم

من توی خیلی از کتابخونه ها دیدم که نیاز به داوطلب برای کمک دارند. میتونی بری یک مدت داوطلبانه کار کنی. اگه ببینند خوب کار میکنی و اطلاعاتت قویه احتمالا بعد از یک مدت استخدام میشی.
غیر از اون یک لیست از همه کارهایی که تواناییش رو داری تهیه کن. بعد برای هر کدوم یک رزومه مرتبط درست کن. و شروع کن برای همه کمپانی ها، توی همه شهرهای اطرافت اقدام کن. منتظر جواب نمون. هر روز سرچ کن و اپلای کن. من گاهی توی هر روز برای 20 تا 30 جا اقدام میکردم. میدونم خیلی خسته کنندست. هر سایتی که میری لیست های بلند بالا دارن که باید همه رو پر کنی ولی چاره ای نیست. کسی برنده میشه که تحمل و پشتکار بیشتری داشته باشه.
امیدوارم که خیلی زود کار مورد علاقت رو پیدا کنی.
پاسخ
(2012-07-19 ساعت 08:30)darya نوشته:  [quote='silvesterinca' pid='193143' dateline='1342651991']
منتظر جواب نمون. هر روز سرچ کن و اپلای کن. من گاهی توی هر روز برای 20 تا 30 جا اقدام میکردم. میدونم خیلی خسته کنندست. هر سایتی که میری لیست های بلند بالا دارن که باید همه رو پر کنی ولی چاره ای نیست. کسی برنده میشه که تحمل و پشتکار بیشتری داشته باشه.

یعنی این روزی 20 تا درخواست رو کجا باید فرستاد ؟ مثلا در هفته یا ماه چند تا شغل یا گروه شغلی اعلام میشه برای استخدام ؟
در صورت امکان بیشتر راهنمایی بفرمایین.

آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo
(2012-07-20 ساعت 02:59)soheilbadami نوشته:  
(2012-07-19 ساعت 08:30)darya نوشته:  [quote='silvesterinca' pid='193143' dateline='1342651991']
منتظر جواب نمون. هر روز سرچ کن و اپلای کن. من گاهی توی هر روز برای 20 تا 30 جا اقدام میکردم. میدونم خیلی خسته کنندست. هر سایتی که میری لیست های بلند بالا دارن که باید همه رو پر کنی ولی چاره ای نیست. کسی برنده میشه که تحمل و پشتکار بیشتری داشته باشه.

یعنی این روزی 20 تا درخواست رو کجا باید فرستاد ؟ مثلا در هفته یا ماه چند تا شغل یا گروه شغلی اعلام میشه برای استخدام ؟
در صورت امکان بیشتر راهنمایی بفرمایین.

بستگی داره برای چه شغلی بخواهید اپلای کنید. بیشترین استخدام برای فروشندگی هست. بیشتر افراد برای شروع از فروشندگی شروع می کنند. می تونید برید تو سایتهای walmart, costco, target, macys, sears, gap, jcpenny , ......., و هر فروشگاهی که می بینید توی قسمت career و فرمهاشون رو پر کنید. 30-40 تا رزومه از خودتون پرینت بگیرید و برید توی مالهای اطرافتون و بگید می خواهین با منیجرشون حرف بزنید. بیشترشون فرمهای آماده دارند که بهتون میدن که همونجا پر کنید. رزومتون هم بدید. من خودم اولین شغلم رو همینجوری گرفتم.
برید و توی چند تا سایت کاریابی رزومتون رو آپلود کنید. مرتب کارهای جدید که پست میشن براتون ایمیل میشن. یا اگه شانس بیارید یک کارفرما باهاتون تماس میگیره که البته خیلی بعیده. همزمان از تخصص خودتون غافل نباشید و رزومه تخصصیتون رو برای کمپانی های تخصصی بفرستید. حتی اگه یک کار معمولی گرفتید به فرستادن رزومه هاتون ادامه بدید. من سه نوع رزومه داشتم Big Grin یکی مربوط به تخصص ایرانم، یکی تخصصی که اینجا گرفتم و یکی هم برای فروشندگی. توی هر کدوم هم راستش رو می نوشتم فقط بسته به نوع کار روی اون تخصص بیشتر مانور میدادمTongue آخرش هم البته با مدرکی که اینجا گرفتم کار پیدا کردم. مهم اینه که نا امید نشید. من بعضی وقتها گریه می کردم اینقدر که فرمهای مختلف پر میکردم و هیچکس تماس نمی گرفت. یکی دو روز ولش می کردم ولی میدیدم راهی ندارم. باید تو این مبارزه پیروز میشدم.
به هر جال راهیه که انتخاب کردیم باید همه تلاشمون رو بکنیم.
امیدورام تونسته باشم کمکی کرده باشم.
2010AS3xxx
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 06:48)darya نوشته:  من بعضی وقتها گریه می کردم اینقدر که فرمهای مختلف پر میکردم و هیچکس تماس نمی گرفت. یکی دو روز ولش می کردم ولی میدیدم راهی ندارم.

من الان دقیقا توی این وضعیت هستم. دو ماهه دارم همه جا اپلای میکنم اما هیچی نشده
متقاضی ویزای نامزدی K1 (Petitioner)

--------------------------------------------
‎ ارسال مدارک بهAug 18 2016 - USCIS ‎  
‎Aug 24 2016 - case receipt
NOA2 - 1 Oct
ایمیل سفارت ارمنستان: 21 اکتبر
‎وقت مصاحبه: 29 نوامبر
نتیجه مصاحبه: AP
پاسخ
تشکر کنندگان: darya ، zina s ، shkhmo ، SEPIDEHHHH ، حاجی واشنگتن
(2012-07-20 ساعت 07:00)b2012 نوشته:  
(2012-07-20 ساعت 06:48)darya نوشته:  من بعضی وقتها گریه می کردم اینقدر که فرمهای مختلف پر میکردم و هیچکس تماس نمی گرفت. یکی دو روز ولش می کردم ولی میدیدم راهی ندارم.

نا امید نشو. به این فکر کن که تو تنها نیستی همه ما این دوران رو گذروندیم یا هنوز هم باهاش دست به گربانیم. کسی موفق میشه که تحمل بیشتری داشته باشه و ادامه بده. من حدود چهار پنج ماه اپلای میکردم. دیگه پولمون هم ته کشیده بود. یعنی دقیقا فقط پول بلیط برگشت و یک ماه اجاره خونه و خرج برامون مونده بود. ولی تا آخرین لحظه تلاشم رو کردم و حالا پشیمون نیستم. خیلی خوشحالم که تونستم اون شرایط سخت رو پشت سر بگذارم. با اعتماد به نفس ادامه بده. حتما موفق میشی و اونوقت به خودت افتخار میکنی.Smile
2010AS3xxx
پاسخ
(2012-07-20 ساعت 07:09)darya نوشته:  
(2012-07-20 ساعت 07:00)b2012 نوشته:  

نا امید نشو. به این فکر کن که تو تنها نیستی همه ما این دوران رو گذروندیم یا هنوز هم باهاش دست به گربانیم. کسی موفق میشه که تحمل بیشتری داشته باشه و ادامه بده. من حدود چهار پنج ماه اپلای میکردم. دیگه پولمون هم ته کشیده بود. یعنی دقیقا فقط پول بلیط برگشت و یک ماه اجاره خونه و خرج برامون مونده بود. ولی تا آخرین لحظه تلاشم رو کردم و حالا پشیمون نیستم. خیلی خوشحالم که تونستم اون شرایط سخت رو پشت سر بگذارم. با اعتماد به نفس ادامه بده. حتما موفق میشی و اونوقت به خودت افتخار میکنی.Smile
سلام دوست عزیز
ممکنه برامون از دوره تخصصی که اونجا گذروندی و در ارتباط با همون هم کار پیدا کردی برامون بگید ؟ و اینکه شما کدام شهر هستید و کلا شرایط هزینه ها و کار چطوره ؟
ممنون از شما

پاسخ
تشکر کنندگان: zina s ، shkhmo ، مانترا
[/quote]
سلام دوست عزیز
ممکنه برامون از دوره تخصصی که اونجا گذروندی و در ارتباط با همون هم کار پیدا کردی برامون بگید ؟ و اینکه شما کدام شهر هستید و کلا شرایط هزینه ها و کار چطوره ؟
ممنون از شما

[/quote]

من توی ایران فوق لیسانس فیزیک داشتم . اول هم رفتم تگزاس.ولی متاسفانه نتونستم برای اون کاری پیدا کنم. اینه که اومدم کالیفرنیا شهر carlsbad نزدیک سن دیگو و توی یک موسسه خیلی معروف مدرک جواهرشناسی گرفتم. هزینه اش یک کم زیاد میشه ولی در عوض یک مدرک خیلی خوب با اعتبار جهانی اونم فقط تو مدت شش ماه می گیرید. متاسفانه شانس ما خورده به رکود اقتصادی امریکا. اگه هر زمان دیگه ای بود زود کار پیدا می کردیم. ولی خوب با این مدرک برای همه جواهرفروشی ها همه کمپانی های جواهر سازی و غیره می تونید درخواست بدید. خلاصه اینکه من هم تو یک کمپانی بزرگ تعمیرات جواهرات به عنوان دستیار خرید الماس و سنگهای رنگی استخدام شدم. شهر رنچو یک ساعتی لس آنجلس. الان هم پنج ماهه که اینجام. شهر ساکت و خلوتیه به لس آنجلس هم خیلی دور نیست. هزینه ها هم بد نیست. میشه زندگی کرد. فقط اجاره خونه توی کالیفرنیا از بقیه جاها گرون تره. بقیه چیزها شبیه همه.
اگه اطلاعات دیگه ای در رابطه با اون مدرک خواستید بدونید من در خدمتم.
2010AS3xxx
پاسخ
سلام دوست عزیز
ممنون از شما

[/quote]

من توی ایران فوق لیسانس فیزیک داشتم . اول هم رفتم تگزاس.ولی متاسفانه نتونستم برای اون کاری پیدا کنم. اینه که اومدم کالیفرنیا شهر carlsbad نزدیک سن دیگو و توی یک موسسه خیلی معروف مدرک جواهرشناسی گرفتم. هزینه اش یک کم زیاد میشه ولی در عوض یک مدرک خیلی خوب با اعتبار جهانی اونم فقط تو مدت شش ماه می گیرید. متاسفانه شانس ما خورده به رکود اقتصادی امریکا. اگه هر زمان دیگه ای بود زود کار پیدا می کردیم. ولی خوب با این مدرک برای همه جواهرفروشی ها همه کمپانی های جواهر سازی و غیره می تونید درخواست بدید. خلاصه اینکه من هم تو یک کمپانی بزرگ تعمیرات جواهرات به عنوان دستیار خرید الماس و سنگهای رنگی استخدام شدم. شهر رنچو یک ساعتی لس آنجلس. الان هم پنج ماهه که اینجام. شهر ساکت و خلوتیه به لس آنجلس هم خیلی دور نیست. هزینه ها هم بد نیست. میشه زندگی کرد. فقط اجاره خونه توی کالیفرنیا از بقیه جاها گرون تره. بقیه چیزها شبیه همه.
[/quote]
دوست عزیز ایا اگر از ایران این مدرکو بگیریم اونجا اعتبار داره من همسرم این مدرک و از اینجا داره و همچنین ساخت طلا و نقره رو هم بلده اونجا به کارمون میاد؟

2013000063xx
2نفر/مصاحبه29اپریل/46روز انتظار/ورود:29جولای.لاس وگاس
سفرنامه ایروان
پاسخ
تشکر کنندگان: shkhmo ، sodaye_aseman ، zina s ، honey62
(2012-07-21 ساعت 09:04)سمانه777 نوشته:  
(2012-07-20 ساعت 19:16)darya نوشته:  
سلام دوست عزیز
ممنون از شما

[/quote]
دوست عزیز ایا اگر از ایران این مدرکو بگیریم اونجا اعتبار داره من همسرم این مدرک و از اینجا داره و همچنین ساخت طلا و نقره رو هم بلده اونجا به کارمون میاد؟

[/quote]

اینکه این مدرک رو دارند و سابقه طلا و نقره هم دارند خیلی خوبه. همین الان کمپانی ما به جواهرساز نیاز داره . اگه شوهرتون کارهایی مثل سوار کردن سنگ و تعمیرات طلا بلدند، فکر کنم اینجا راحت استخدام بشند. من می تونم پارتیشون بشم Tongue ولی به طور کلی تو امریکا اینا خیلی رو مدرک gia حساب باز می کنند. یعنی هیچ مدرکی از ایران رو قبول ندارند. من خودم از ایران آنلاین شروع کردم و فقط برای آزمایشگاهها و امتحان نهاییش اومدم اینجا.
هر سوال دیگه ای هم داشتید بپرسید
2010AS3xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdiii ، shkhmo ، سمانه777 ، zina s ، ensan ، Rainy ، مانترا ، princesess ، pr.kia ، SEPIDEHHHH

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان