کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
من دوساله ترکیه زندگی می کنم همراه خانواده.اگه سوالی باشه در مورد اقامت ،شهر ها ،اجاره خونه،کلاس زبان ،تمدید اقامت و ... جواب میدم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2017-05-03 ساعت 19:40)majidhiro نوشته:  سلام خدمت همه. دوستان عزیز اکثریت توضیحات خیلی قدیمی هستند. خواهش میکنم یک بزرگوار با تجربه ما را راهنمایی بکند.
راه های گرفتن اقامت ترکیه چیست؟
من و همسرم تصمیم داریم بریم ترکیه، لطفا بدون در نظر گرفتن شرایط مالی یا تحصیلی یا کاریمون یکی توضیح کامل بده شرایط و راه حل های گرفتن اقامت در ترکیه چیست. تمام راه ها رو بگید ممنون میشم. در ضمن ترک بودن امتیاز خاصی دارد؟ یا ترکی بلد بودن؟

(2018-04-15 ساعت 13:13)4ugh نوشته:  من دوساله ترکیه زندگی می کنم همراه خانواده.اگه سوالی باشه در مورد اقامت ،شهر ها ،اجاره خونه،کلاس زبان ،تمدید اقامت و ... جواب میدم.

سلام
راههای گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیلی،ثبت شرکت،خرید ملک با ارزش سیصد هزار دلار،ازدواج
البته استانبول با بقیه ی شهر های ترکیه فرق میکنه تو بقیه ی شهرهای ترکیه میتونین با اجاره ی ملک هم اقامت یکساله بگیرین و هر سال اون اقامت و تمدید کنین،ولی تو استانبول نمیشه البته این قانون تو استانبول از 12 اردیبهشت 97 گذاشته شده.
نه ترک بودن امتیاز خاصی نداره
شما با هیچ کدوم از این کارا شهروند ترکیه نمیشین فقط اجازه ی زندگی و اگه بشه اجازه ی کار میگیرین،هر سال باید اقامتتون رو تمدید کنین بعد 5 سال مثل بقیه شهروند ترک میشین و پاسپورت ترک میگیرین.
من و همسرم هم همچنین ترک هستیم و برای اقامت ترکیه اقدام کردیم.
پاسخ
تشکر کنندگان: majidhiro
موسسه های آموزش زبان انکلیسی با قیمت  در ترکیه می توانید معرفی بفرمایید برای بچه،  که بتونه تابستون استفاده کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-04-15 ساعت 13:13)4ugh نوشته:  من دوساله ترکیه زندگی می کنم همراه خانواده.اگه سوالی باشه در مورد اقامت ،شهر ها ،اجاره خونه،کلاس زبان ،تمدید اقامت و ... جواب میدم.

میشه هنوزم از طریق تومر اقامت ترکیه رو گرفت؟
اگر من اقدام کنم همسرمم میشه همراه من اقامت بگیره؟
و قیمت اجاره خونه و هزینه زندگی کجاها چه شهری مناسبتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خدمت دوستان عزیزم

من سال از 2015 تا 2016 به مدت 8 ماه در ترکیه بودم ..
موقع خروج به دلایلی نتونستم مبلغ جریمه رو پرداخت کنم...
به من مدت 5 سال ممنوع الورودی دادن...

الان میخوام برم ترکیه .
چکاری باید انجام بدم ..ممنون میشم دوستان توضیح بدن ..تشکر
.
♚   صُـدور هـیـچ گُـذَرنـامِــه وَ ویـزایـی لــازِم نـیـســت ،

وَقـتـــی بــِـه خــــُــدا “ پــَـنــاهـَـنـــدِهـــ ” مـی شـَویـــد . . ♚ Rolleyes  

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-08 ساعت 23:21)lham_m نوشته:  
(2017-05-03 ساعت 19:40)majidhiro نوشته:  سلام خدمت همه. دوستان عزیز اکثریت توضیحات خیلی قدیمی هستند. خواهش میکنم یک بزرگوار با تجربه ما را راهنمایی بکند.
من و همسرم تصمیم داریم بریم ترکیه، لطفا بدون در نظر گرفتن شرایط مالی یا تحصیلی یا کاریمون یکی توضیح کامل بده شرایط و راه حل های گرفتن اقامت در ترکیه چیست. تمام راه ها رو بگید ممنون میشم. در ضمن ترک بودن امتیاز خاصی دارد؟ یا ترکی بلد بودن؟

سلام
راههای گرفتن اقامت ترکیه از طریق تحصیلی،ثبت شرکت،خرید ملک با ارزش سیصد هزار دلار،ازدواج
البته استانبول با بقیه ی شهر های ترکیه فرق میکنه تو بقیه ی شهرهای ترکیه میتونین با اجاره ی ملک هم اقامت یکساله بگیرین و هر سال اون اقامت و تمدید کنین،ولی تو استانبول نمیشه البته این قانون تو استانبول از 12 اردیبهشت 97 گذاشته شده.
شما با هیچ کدوم از این کارا شهروند ترکیه نمیشین فقط اجازه ی زندگی و اگه بشه اجازه ی کار میگیرین،هر سال باید اقامتتون رو تمدید کنین بعد 5 سال مثل بقیه شهروند ترک میشین و پاسپورت ترک میگیرین.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2018-05-23 ساعت 21:51)Maryam tala نوشته:  

میشه هنوزم از طریق تومر اقامت ترکیه رو گرفت؟
اگر من اقدام کنم همسرمم میشه همراه من اقامت بگیره؟
و قیمت اجاره خونه و هزینه زندگی کجاها چه شهری مناسبتره؟

میتونی از طریق تومر هم اقامت بگیری ولی این نوع اقامت موقت هست وهزینه ی بالایی داره
اقامت توریستی بیایید بهتره ! تومر رو ایران بخونید ارزون تره !
میتونید با همسرتون بیایید باید برید اداره گوچ ! وقت راندوو و بیمه و .. بگیرید
بخش مهم کار شما خونه هست ! قرار داد خونه باید ثبت شده باشه و مورد تایید اداره مهاجرت باشه !
خونه همه قیمتی هست بستگی به خودتون داره !
الان با شرایط جدید اقامت 6 ماه شده و قابل تمدید هست !
کیس نامبر : ___________، سفارت : ___________، تاریخ مصاحبه :___________، تاریخ صدور ویزا :_____________، تاریخ اولین ورود به آمریکا ‎:___________‎
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام.

از دوستان کسی در مورد مشاغل آی تی اطلاعاتی داره ؟

شغل برنامه نویسی موبایل چه وضعیتی داره ؟ حقوق ؟ بیمه ؟ امنیت شغلی؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
[/quote]

ممنون ازت دوست عزیز ما با همون اجاره خونه باید اقدام کنیم و از این خراب شده فرار کنیم. اللرون آغریماسین
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام وقت شما بخیر
ترکیه جدیدا شرایط خوبی گذاشته برا ی گرفتن پاسپورت که با خرید ملک با حداقل 250هزار دلار یا سپرده بانکی به مبلغ 500 هزار دلار.که در جا به شما همسر و فرزندان زید 18 سال پاسپورت داده میشود.
ثبت شرکت با حداقل 10 هزار دلار که کمترین میزانش هست.که اقامت داده میشود که باید تمدید شود.
با خرید ملک با مبلغ پایین تر از 250 هزار دلار هم اقامت داده میشود که باید تمدید شود.
اقامت توریستی هم دارند که با ااره خونه میتونید بگیرید که یک ساله هست.
اگه توضیحات بیشتری خواستین در خدمت هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-12-03 ساعت 11:28)damirkol نوشته:  با سلام خدمت حضار محترم/
سوال من در مورد اخذ تابعیت ترکیه میباشد. قابل ذکر است که پدر مرحومم یک ترک بوده است.
در مرحله اول چنانچه بتوانم توسط وکیلی از ایران اقدام کنم (از طریق کنسولگری)و چنانچه میسر نبود از یکی از شهرهای ترکیه(از طریق وکیل معتبر یا سازمانها و سازمانهای ذیربط).
از کمک شما کمال تشکر را دارم.
دمیرکل

سلام وقت شما بخیر
برای ترکیه جدیدا شرایطی برای گرفتن پاسپورت گذاشته که از طریق خرید ملک یا سپرده گذاری هست.خرید ملک حداقل250 هزار دلار سپرده گذاری 500 هزار دلار که در جا پاسپورت ترکیه می گیرید.سوالی بود درخدمت هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان: ahmad doosti
(2011-07-06 ساعت 00:56)ARASH@MH نوشته:  دوستان اقامت ترکیه رو چطور میشه گرفت؟
ممنون

سلام
برای اقامت ترکیه از طریق خرید ملک می تونید اقدام کنید و یا ثبت شرکت .هم چنین برای گرفتن پاسپورت هم میتونید با خرید ملک و سپرده گذاری اقدام کنید .که خرید ملک حداقل 250 هزار دلار هست.اگه اطلاعات بیشتری نیاز داشتین بفرمایید در خدمت هستم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام و درود
بنده 4 سال پیش موقع برگشت از ترکیه 5 سال ممنوع الورودی خوردم چون 7 ماه در ترکیه مانده بودم ..
الان چهار سال و یک ماه گذشته ایا میتونم وارد ترکیه بشم ؟
ضمنا اسم من تو شناسنامه تغییر کرده و پسوند فامیلیمم هم حذف شده و پاسپورت جدید گرفتم..

و اینکه من در ترکیه برگه راندو ثبت نام کرده بودم و کد مالیاتی هم از اداره مالیات برای خودم گرفته بودم.
ولی تو ترکیه ازم دزدی شد و نتونستم بمونم ..

سپاسگذار میشم راهنمایی کنید که باید چیکار کنم
.
♚   صُـدور هـیـچ گُـذَرنـامِــه وَ ویـزایـی لــازِم نـیـســت ،

وَقـتـــی بــِـه خــــُــدا “ پــَـنــاهـَـنـــدِهـــ ” مـی شـَویـــد . . ♚ Rolleyes  

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام خسته نباشید

ایا با خرید یک ملک زیر 250 هزار دلار میشه اقامت یکساله ترکیه رو گرفت ؟ منظورم اقامتی هستش که کارت اقامت هم داشته باشه و نه فقط ویزای توریستی
اگر بله
فرق خرید ملک زیر 250 هزار دلار با ملک بالای 250 هزار دلار چی هستش ؟
2017 , 2018 ,2019,2020
می رود راه پیوسته تا آن سو  *** از دری کو شد رهش آغاز
می رود او تا کجا تا کو       *** من روان با او کنم آواز
می روم من همره و همپو     *** تا به دیدار کلان راهی
ره همه این مقصد اما کو      *** چه بگویم جز نه و آهی؟
* شعری از بیلبو بگینز - از آثار JRR TOLKIEN
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. می خواستم ببینم شرایط اقامت ترکیه چطوریه؟ اصن اقامت می دن؟ خارجی کار هم پیدا می کنن اونجا؟ ممنون از شما.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان