کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
گرفتن اقامت ترکیه
سلام دوستان الان لیر ترکیه چقدر شده؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-29 ساعت 11:07)ahwazahwaz نوشته:  سلام دوستان الان لیر ترکیه چقدر شده؟

1100 تومان خرید 1120 تومان فروش قیمت پنج شنبه 8/4/91 بازار تهران 676 تومان نرخ بانک مرکزی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من میخواهم تا 2 هفته دیگه برم ترکیه و یه ماه بمونم اگه از محیطش خوشم اومد برم و در موسسه تومر ثبت نام کنم.
آیا پس از ثبت نام لازمه برای گرفتن اقامت به ایران برگردم یا از همون جا میشه اقدام کرد؟
اگه پیشنهاد بهتری دارید خوشحال می شم بدونم
اگه قبل از ورود به ترکیه در این موسسه ثبت نام کنم و اقامت بگیرم و برم نگرانم که از زندگی در اونجا خوشم نیاد و هزینه اضافی برام باشه. نظر شما چیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید چون من با دخترم که 3 سالشه میخوام برم و دلم میخواد بهترین انتخاب رو داشته باشم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-01 ساعت 00:27)setiya نوشته:  سلام
من میخواهم تا 2 هفته دیگه برم ترکیه و یه ماه بمونم اگه از محیطش خوشم اومد برم و در موسسه تومر ثبت نام کنم.
آیا پس از ثبت نام لازمه برای گرفتن اقامت به ایران برگردم یا از همون جا میشه اقدام کرد؟
اگه قبل از ورود به ترکیه در این موسسه ثبت نام کنم و اقامت بگیرم و برم نگرانم که از زندگی در اونجا خوشم نیاد و هزینه اضافی برام باشه. نظر شما چیه؟
ممنون میشم راهنماییم کنید چون من با دخترم که 3 سالشه میخوام برم و دلم میخواد بهترین انتخاب رو داشته باشم
شما اول بایدتو موسسه تومر یا اینترنتی یا حضوری ثبت نام کنید بعد میرید پلیس محلی ترکیه اونجا اجازه اقامت میگیرید بعد از اون باید برید سفارت ترکیه تو تهران یا کنسول ترکیه تو تبریز ویزای تحصیلی میگرید بهترین و راحترین و کم هزینه ترین راهش همینه راه 2 اینه که ثبت شرکت کنید که هزینش بالاست
پاسخ
تشکر کنندگان: .Mehdi.
(2012-07-01 ساعت 01:20)shahyad نوشته:  
(2012-07-01 ساعت 00:27)setiya نوشته:  سلام
شما اول بایدتو موسسه تومر یا اینترنتی یا حضوری ثبت نام کنید بعد میرید پلیس محلی ترکیه اونجا اجازه اقامت میگیرید بعد از اون باید برید سفارت ترکیه تو تهران یا کنسول ترکیه تو تبریز ویزای تحصیلی میگرید بهترین و راحترین و کم هزینه ترین راهش همینه راه 2 اینه که ثبت شرکت کنید که هزینش بالاست

ممنون از راهنماییتون. همین کار رو میکنم. تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به همگی دوستان و اساتید
اگر میشه در مورد ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه خصوصا مناطق اطراف استانبول یک توضیح کلی و تخصصی بفرمایید.
خیلی ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-13 ساعت 17:58)fredios نوشته:  سلام به همگی دوستان و اساتید
اگر میشه در مورد ثبت شرکت در مناطق آزاد ترکیه خصوصا مناطق اطراف استانبول یک توضیح کلی و تخصصی بفرمایید.
خیلی ممنونم.

سلام موسسه هایی هستند در انکارا و استانبول که ثبت شرکت میکنن یکی از این موسسه ها bijan هست که خدمات مختلفی ارائه میده
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بر اساتید
من پذیرش از ITU گرفتم آیا برای خانواده ام (همسر و فرزند) هم میتوانم تقاضای ویزا کنم؟
تشکر کنندگان:
سلام

دوستان کسی اطلاع داره که آیا دانشجو یی که پذیرش گرفته برای خانواده اش مثل همسر یا بچه اش می تونه تقاضای ویزا و سپس اقامت کنه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام

مدت بدون ویزا چقدره؟

تا چند مدت دوباره تمدید میکنن اقامت رو؟

اگه از ترکیه بریم کانادا... چقدر باید در ترکیه باشیم؟

مرسی...
پاسخ
تشکر کنندگان: payam62
سلام.Rolleyes
خیلی تاپیک مفید و کاملی هست. ممنون از زحمات و اطلاعات خوبی که در اختیار دیگران میگذارید.
من تصمیم دارم در کلاس آموزش زبان ترکی در موسسه تومر شرکت کنم و بعد از گذروندن دوره زبان اونجا زندگی کنم.
من که 22سال سن دارم و مجرد هستم چقدر باید با خودم پول ببرم تا به مشکلی بر نخورم؟ هدفم اینه که اونجا سر کار هم برم حالا هر کاری باشه فقط هزینه زندگی در بیاد.
هرجا که هستید شاد و سلامت باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
خیلی ممنون از پاسخ خوب و کاملتون.
یکی از فامیلهای نزدیک من ساکن ازمیره و سالهاست که اونجا کار می کنه، برای گرفتن اقامت چه کمکی می تونه به من بکنه؟مثلا میشه من باهاش‌شریک بشم؟
پاسخ
تشکر کنندگان: omino
(2012-07-16 ساعت 13:48)Shayann نوشته:  سلام بر اساتید
من پذیرش از ITU گرفتم آیا برای خانواده ام (همسر و فرزند) هم میتوانم تقاضای ویزا کنم؟
با سلام و تبریک به شما، تا جایی که من اطلاع دارم، ویزای دانشجویی فقط به شما تعلق میگیره که در پاسپورت شما درج میشه . با مراجعه به پلیس امنیت شعبه ی امور بیگانگان در استانبول ، میتوانید برگه ی اقامت 1 ساله برای خودتان دریافت کنید. برای سال 2012 هزینه ای حدود 160 یا 170 لیر اخذ میکنن. ضمناً میتوانید به راحتی برای همسر و فرزندتان هم اقامت بگیرید ( زیر مجموعه ی شما ) که البته ممکن است برای این کار ترجمه ی تایید شده ی شناسنامه هایتان نیاز باشد .

(2012-07-16 ساعت 14:20)Shayann نوشته:  سلام

دوستان کسی اطلاع داره که آیا دانشجو یی که پذیرش گرفته برای خانواده اش مثل همسر یا بچه اش می تونه تقاضای ویزا و سپس اقامت کنه؟
بله ، شما میتوانید بعد از اخذ اقامتتان ، برای همسر و فرزند هم اقامت بگیرید
(2012-07-19 ساعت 10:36)omino نوشته:  سلام.Rolleyes
خیلی تاپیک مفید و کاملی هست. ممنون از زحمات و اطلاعات خوبی که در اختیار دیگران میگذارید.
من تصمیم دارم در کلاس آموزش زبان ترکی در موسسه تومر شرکت کنم و بعد از گذروندن دوره زبان اونجا زندگی کنم.
من که 22سال سن دارم و مجرد هستم چقدر باید با خودم پول ببرم تا به مشکلی بر نخورم؟ هدفم اینه که اونجا سر کار هم برم حالا هر کاری باشه فقط هزینه زندگی در بیاد.
هرجا که هستید شاد و سلامت باشید.
این کلاس ها و امتحان در تبریز و ارومیه هم هست . اگر صرفاً به خاطر آموزش زبان ترکی میرید آنکارا ، هزینتون زیاد خواهد شد
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: omino ، *Ace* ، frozen mind
من تصمیم مهاجرت به ترکیه دارم و وقتی دیدم که راحت ترین راه اقامت آموزش زبان ترکه این تصمیم رو گرفتم که برم یاد بگیرم و همونجا کار کنم و موندگار بشم.. قبل از رفتن هم کمی زبانشونو یاد میگیرم که اونجا خیلی به مشکل نخورم. شما پیشنهادتون چیه برای مهاجرت ؟ خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تصمیم من قطعیه برای رفتن.
چند سوال:
آیا اونجا طی دوران آموزش زبان میشه سر کار هم رفت ؟
چجوری باید اقامت دائم بگیرم ؟
مدت آموزش چقدره ؟
چقر باید پول همراهم داشته باشم، هزینه یک سال زندگی چقدره برای یک زندگی معمولی ؟

ممنون.

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-22 ساعت 17:56)omino نوشته:  من تصمیم مهاجرت به ترکیه دارم و وقتی دیدم که راحت ترین راه اقامت آموزش زبان ترکه این تصمیم رو گرفتم که برم یاد بگیرم و همونجا کار کنم و موندگار بشم.. قبل از رفتن هم کمی زبانشونو یاد میگیرم که اونجا خیلی به مشکل نخورم. شما پیشنهادتون چیه برای مهاجرت ؟ خواهش میکنم منو راهنمایی کنید تصمیم من قطعیه برای رفتن.
چند سوال:
آیا اونجا طی دوران آموزش زبان میشه سر کار هم رفت ؟
چجوری باید اقامت دائم بگیرم ؟
مدت آموزش چقدره ؟
چقر باید پول همراهم داشته باشم، هزینه یک سال زندگی چقدره برای یک زندگی معمولی ؟
ممنون.
من اقامت دانشجویی ترکیه رو دارم ، اینکه برای یادگیری زبان ترکی هم اقامت میدن یا نه ، اطلاعی ندارم .
برای اقامت دانشجویی ، اجازه ی کار به صورت رسمی و قانونی نیست . فرضاً اگر شما هم بتونید اقامت بگیرید برای آموزش زبان ، بعید میدونم اجازه کار رسمی بهتون داده بشه . ولی در شهرهای بزرگ مثل آنکارا یا ازمیر و مخصوصاً استانبول ، کار نیمه وقت به صورت قاچاقی گیر میاد . مثل کار تو لباسفروشی یا امثال این . حداکثر هم ماهی 700-800 لیر میتونین از این راه به دست بیارین .
بهترین کار اینه که ویزا و اقامت کاری بگیرین که بتونین راحت کار کنین . از مراحلش اطلاعی ندارم ولی میشه .
اگر زبان مادری شما آذری باشه ، خیلی سریع میتونین ترکی استانبولی را یاد بگیرین چون ریشه ی هر دو زبان مشترک هست ( اگه تو ترکیه باشین، حداکثر تو 6 ماه میتونین طوری صحبت کنین که کارتون راه بیوفته ) ولی اگه زبان مادریتون آذری نباشه، مدت زمان زیادی لازمه ( بسته به تلاش خودتون ) چون 180 درجه با فارسی فرق داره !
بسته به اینکه در غرب یا شرق ترکیه زندگی کنین، هزینه ها متفاوت هستش . در شرق ترکیه میتونین با حدود 400 تا 600 لیره خونه کرایه کنین که با سایر هزینه ها ، ماهی حداقل 1000 لیر واسه یه زندگی معمولی پول لازمه ولی همین پول خونه ی 400 لیره ای در غرب ترکیه تبدیل به 1200 تا 1500 لیره میشه و اگه سایر هزینه ها رو حساب کنین میشه چیزی در حدود 2000 لیره !

اقامت دائم هم تا اونجایی که من خبر دارم یا از طریق ازدواج و یا از طریق اقامت کاری ( فکر کنم چیزی حدود 5 سال ) حاصل میشه .
2013AS90xx≈فرم ها: ایمیل به (kccdv@state.gov)≈کارنت: 10 می≈مصاحبه: 30جولای، کلیرنس با فرم 9 سوالی≈کلیر: 17 سپتامبر≈مقصد: Urbana, IL بوذ! ≈هزینه ها: 1000 سبزی.
به تاریخ پیوستیم ...
پاسخ
تشکر کنندگان: omino ، babakfx ، frozen mind

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان