کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2012-06-27 ساعت 18:13)Ghmerti نوشته:  سلام
برای گرجیان ایران تسهیلاتی قرار داده شده؟
چطوری می تونیم گرجی بودن خودمونو ثابت کنیم؟
دولت گرجستان فقط گرجی های فریدن که فامیلی اصلی خود و همچنین زبان گرجی را حفظ کرده اند به عنوان گرجی به رسمیت میشناسد . لیست افراد را دارند و چند نفر از گرجی های فریدن هم برای تایید واقعی بودن ادعا در استخدام دولت هستند . در صورت تایید اول کارت هموطن خارج از کشور و بعد تابعیت میگیرید . اگر شرایط بالا را دارید به من پیام خصوصی بدهید تا راهنمایی کنم که چه کار کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: Ghmerti ، hesam1
(2012-06-22 ساعت 16:27)hamidbabaei نوشته:  برای یادگیری زبان گرجی در گرجستان چه کار باید کرد ؟وچه راه‌هایی وجود دارد ؟
میتونید در موسسه های تدریس زبان گرجی در تفلیس ثبت نام کنید و ویزای تحصیلی هم بگیرید

پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان من به همراه یکی از دوستان می خواستیم بریم گرجستان برای
باز کردن حساب بانکی اما چند روزه به چند تا بانک ایمیل زدیم
گفتن علاوه بر پاسپورت باید اقامت هم داشته باشید
دوستانی که اونجا حساب دارن یا زندگی میکنن می تونن
یه امار بگیرن کدوم بانک گرجستان بدون اقامت برای ایرانی ها حساب
باز می کنه
من دوستم تا 20 روز دیگه باید یه حساب خارج از کشور معرفی کنه
که 5000 دلارش رو به حسابش بریزن اگر حساب معرفی نکنه
پولش از بین میره !

ممنون میشم راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
من گرجستان رفتم 2 هفته هم بودم ولی حقیقتش زیاد دنبال این مسئله نبودم ولی تو یک جایی فکر کنم همین تایپیک بچه ها توضیح دادن
توی گوگل سرچ کن اقای جواد گلچین فر www.gorjiran.com میتونه کمکت کنه
پاسخ
تشکر کنندگان: alibati
ممنون اقا شهیاد ببینم ایشون می تونن کمکی کنن یا نه
دوستانی که در گرجستان هستند ممنون میشم راهنمایی کنن
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb
(2012-07-12 ساعت 02:25)alibati نوشته:  ممنون اقا شهیاد ببینم ایشون می تونن کمکی کنن یا نه
دوستانی که در گرجستان هستند ممنون میشم راهنمایی کنن
دوست گرامی
درود بر شما
در صورتی که به نتیجه ای رسیدید لطفا در همین تاپیک
اعلام نمایید
بنده هم کنجکاو این موضوع هستم
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
به ایشون ایمیل زدم جوابی هنوز ندادن
در ضمن از طریق یکی از دوستان مطلع شدم که به خاطر موضوع سفارت اسرائیل
دیگه در گرجستان و ارمنستان بدون اقامت برای ایرانی ها حساب باز نمیکنن ...
چه شانسی داریم ما ...
پاسخ
(2012-07-13 ساعت 03:07)alibati نوشته:  به ایشون ایمیل زدم جوابی هنوز ندادن
در ضمن از طریق یکی از دوستان مطلع شدم که به خاطر موضوع سفارت اسرائیل
دیگه در گرجستان و ارمنستان بدون اقامت برای ایرانی ها حساب باز نمیکنن ...
چه شانسی داریم ما ...
اگه میتونی تلفن بزن بهتر جواب میدن
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، alibati
(2011-09-15 ساعت 20:15)man-ari-ram نوشته:  
(2011-09-14 ساعت 13:02)KASHANWEB نوشته:  دوست من، گرجستان را چطور دیدید؟
- مدرن بودن
- فرهنگ مردمان
- رونق کسب و کار
- طبیعت
دوست عزیز تفلیس همانطور که دوستمان andrewlachinaشرح داده بودند بود و من یک هفته بیشتر آنجا نبودم ولی پیشنهاد میکنم که قبل از تصمیم به اقامت حتما یک سفر به آنجا بروید. آنجا امتیازات خودش را دارد که ما در تهران نداریم مثلا هوای پاکیزه با طبیعت سرسبز و خیابانهای بدون ترافیک و کلا شهر آرام و مردمی آرام دارد ولی با تهران قابل مقایسه نیست و من تهران را مدرن تر دیدم و فرهنگ آپارتمان نشینی آنها نیز با ما متفاوت است باید خود از نزدیک ببینید. درباره کسب و کار هم ما هنوز به نتیجه قطعی نرسیدیم و در حال بررسی هستیم بیشتر به فکر آموختن زبانیم.

منظورتان از اينكه فرهنگ آپارتمان نشيني آنه با ما فرق دارد چيست؟ بهتر است يا مثل ما يكساعت با مهمانشان در راهرو خداحافظي مي كنند؟!

پاسخ
تشکر کنندگان:
یکبار اینجا پست دادم اما نمیدونم غیب شده...
میخواستم بدونم هنوز بدون ویزا میشه رفت؟
واینکه برای سرمایه گذاری حداقل چقدر پول میخواد؟
من با شرایطم و پول و اینکه تنها هستم فکرنکنم بهتر از اینجا پیدا کنم.
یه زندگی و میحط آروم بدون مردمان فضول...میشه اونجا؟یا مردمش مثل اینجا تا دختر تنها میبینن فکرای ناجور میکنن؟امنیت داره؟میتونم کاری پیدا کنم؟یه زندگی ساده؟
با کار ساده اقامت میدن؟
چه جوریه؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
الان یه چیزایی خوندم که فعلا با ویزا هست!
یه بمب هم ترکیده نمیدونم کی؟
زمین کشاورزی قانون تصویب شده که میتونن خارجی ها بخرن اما به مردم گفتن نفروشید به خارجی ها...
واقعا من چقدر بدبختم که به فکر اقامت گرجستانم افتادم...
انشالله فردا چشام به دنیا باز نشه...
دعا کنید.Sad
یکی نیست به من بگه همه جای دنیا آسمون خدا واست یه رنگه!سیاهه!
اینجا آزار میبینی اونجا هم خواهی دید...
واقعا باید ترک دنیا کنم نه فقط ترک ایران!
Sad
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-07-16 ساعت 19:58)ربکا نوشته:  یکبار اینجا پست دادم اما نمیدونم غیب شده...
میخواستم بدونم هنوز بدون ویزا میشه رفت؟
واینکه برای سرمایه گذاری حداقل چقدر پول میخواد؟
من با شرایطم و پول و اینکه تنها هستم فکرنکنم بهتر از اینجا پیدا کنم.
یه زندگی و میحط آروم بدون مردمان فضول...میشه اونجا؟یا مردمش مثل اینجا تا دختر تنها میبینن فکرای ناجور میکنن؟امنیت داره؟میتونم کاری پیدا کنم؟یه زندگی ساده؟
با کار ساده اقامت میدن؟
چه جوریه؟
خواهش میکنم راهنمایی کنید.
خانم ربکا فکر کنم اول فروم را میخواندید به بسیار از جوابهایتان میرسیدید .
1: بله هنوز بدون ویزا است برای 45 روز .
2 :دولت گرجستان حد اقل را 3000 لاری (تقریبا 3.5 میلیون) اعلام کرده ولی به نظر من برای کسی که زبان بلد نیست ده برابر این مقدار هم کم است .
3: گرجستان جزو امن ترین کشور های دنیاست . فضولی و نگاه بد و.......... با عرض پوزش از دوستان مذهبی متاسفانه مختص کشور های اسلامی است و در کشور های دیگر معنا ندارد .
4 : بحث کار بدون سرمایه بستگی بسیار زیادی به زبان ( گرجی ان هم کامل و بدون نقص) دارد اگر این شرط را ندارید کلا بی خیالش شوید .
5 : بمب منفجر نشد . پلیس گرجستان به موقع خنثی اش کرد داستان مال چند ماه پیش است .
6 : فعلا شرایط همانی است که قبلا هم توی فروم گفتم . بحث زمین کشاورزی با سرمایه کمتر از صد هزار دلار بی معنی است خود گرجی ها هم با سرمایه کم سراغ این کار نمیروند . اینقدر هم نا امید نباشید خدا بزرگ است .
(2012-07-16 ساعت 17:55)مجيد 007 نوشته:  منظورتان از اينكه فرهنگ آپارتمان نشيني آنه با ما فرق دارد چيست؟ بهتر است يا مثل ما يكساعت با مهمانشان در راهرو خداحافظي مي كنند؟!
داستان چیز دیگریست که دوستان (حتی کسانی که مدت هاست در گرجستان زندگی میکنند)به اشتباه ان را با فرهنگ اپارتمان نشینی ربط میدهند . طبق قوانین گرجستان راه پله و راهرو های مجتمع های مسکونی جزو فضای عمومی شهر است (مثل خیابان) و در نتیجه هم مجتمع ها درب قابل قفل شدن ندارند و هم شکل راهرو ها و راه پله ها مثل ایران لوکس نیست و بیشتر حالت سیمانی و ساده دارد .

پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، alibati ، aminghshiraz
دوستان 2 تا بانک گفتند که حساب باز میکنن
ksb , vtb
البته ksb گفت که امکان انتقالات بین المللی برای حساب ایرانی ها وجود نداره
پاسخ
(2012-07-19 ساعت 19:27)andrewlachina نوشته:  خانم ربکا فکر کنم اول فروم را میخواندید به بسیار از جوابهایتان میرسیدید .
1: بله هنوز بدون ویزا است برای 45 روز .
2 :دولت گرجستان حد اقل را 3000 لاری (تقریبا 3.5 میلیون) اعلام کرده ولی به نظر من برای کسی که زبان بلد نیست ده برابر این مقدار هم کم است .
3: گرجستان جزو امن ترین کشور های دنیاست . فضولی و نگاه بد و.......... با عرض پوزش از دوستان مذهبی متاسفانه مختص کشور های اسلامی است و در کشور های دیگر معنا ندارد .
4 : بحث کار بدون سرمایه بستگی بسیار زیادی به زبان ( گرجی ان هم کامل و بدون نقص) دارد اگر این شرط را ندارید کلا بی خیالش شوید .
5 : بمب منفجر نشد . پلیس گرجستان به موقع خنثی اش کرد داستان مال چند ماه پیش است .
6 : فعلا شرایط همانی است که قبلا هم توی فروم گفتم . بحث زمین کشاورزی با سرمایه کمتر از صد هزار دلار بی معنی است خود گرجی ها هم با سرمایه کم سراغ این کار نمیروند . اینقدر هم نا امید نباشید خدا بزرگ است .
.....
واقعا سپاسگذارم یکی اومد و جوابمو داد خیلی ممنون
من زبان گرجی بلد نیستم اما پولی که میتونم ببرم حداکثر 30 میلیون تومن هست
به نظرتون چطور میشه؟
برم به گرجستان و تو اون مدت 45 روز سرمایه گذاری کنم...
تنهام و هیچ سر رشته ای تو تجارت ندارم من یه دختر 24 ساله هستم...
میشه کمکم کنید؟

مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان:
[منظورتان از اينكه فرهنگ آپارتمان نشيني آنه با ما فرق دارد چيست؟ بهتر است يا مثل ما يكساعت با مهمانشان در راهرو خداحافظي مي كنند؟!

[/quote]

من مدت کوتاهیه که در تفلیس زندگی میکنم و منظور من از تفاوت فرهنگ آپارتمان نشینی این بودکه برای ما خیلی مهمه که راه پلها و یا آسانسوری که سوار میشیم تمیز و مرتب باشه و حاضریم که ماهیانه شارژی را بابت رسیدگی به محیطی که در آن مرتب رفت و آمد داریم بپردازیم ولی من در ساختمانی که زندگی میکنم و همینطور تجربه دوستان دیگرم این همکاری بین اهالی ساختمان ندیدم و نسبت به محیط خارج از آپارتمانشان کاملا بی تفاوت هستند به همان دلیل که دوستمان andrewlachina فرمودن البته ساختمانهای جدید خیلی بهترن . اتفاقا من از همسایه ها خیلی راضی هستم و مردم مهربانی داره که اصلا کسی به کار کسی کار نداره و بقول معروف فضول نیستن و در حال حاضر شرایط ظاهری را پذیرفتم و برام تقریبا عادی شده
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina ، frozen mind ، hesam1

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان