کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مهاجرت به گرجستان
(2012-08-04 ساعت 23:36)andrewlachina نوشته:  
(2012-08-04 ساعت 15:02)Micheal نوشته:  
(2012-07-21 ساعت 16:56)andrewlachina نوشته:  
(2012-07-20 ساعت 12:13)ربکا نوشته:  واقعا سپاسگذارم یکی اومد و جوابمو داد خیلی ممنون
من زبان گرجی بلد نیستم اما پولی که میتونم ببرم حداکثر 30 میلیون تومن هست
به نظرتون چطور میشه؟
برم به گرجستان و تو اون مدت 45 روز سرمایه گذاری کنم...
تنهام و هیچ سر رشته ای تو تجارت ندارم من یه دختر 24 ساله هستم...
میشه کمکم کنید؟

مرسی
خواهش میکنم . ببینید ربکا خانم اولین شرط زندگی در هر کشوری دانستن زبان اون کشوره . شما با این پول اگه برید گرجستان (یا هر کشور دیگه) مجبورید برای به کار انداختنش به ایرانی های اونجا متوسل بشید که خب این یعنی نابودی نه تنها پول که ته مونده اعصاب و روانی که براتون مونده . همونطور که هم بارها گفتم و خیلی از بچه های فروم هم تجربه کردند از 100 درصد ایرانی های خارج از کشور به قطع و یقین 90 درصد کلاهبردارو شارلاتانند . من یک توصیه برایتان دارم از این مبلغی که دارید 6-7 میلیونش را اول با خودتا ببرید و یک دوره اموزشی 6 ماهه زبان گرجی ببینید (برای تمدید ویزا مشکلی نخواهید داشت ولی حق کار ندارید). باید دانشجویی و با صرفه جویی زندگی کنید ولی میشود . بعد که به زبان و محیط اشنا شدید شروع به کار کنید . خیلی موفق تر خواهید بود به نظرم . امیدوارم بتوانید با تکیه به توان خودتون موفق بشید . بچه های فروم میتوانند راهنما و دوستان خوبی برایتان باشند. خودم هم هر کمکی از دستم بر بیایید دریغ نمیکنم .

دوست گرامی

برای آموزش فشرده و سریع زبان گرجی در تفلیس چه موسساتی وجود دارند؟
اموزش فشرده و سریع ؟؟؟ گرجی یک زبان بسیار غنی و گسترده است که به جرات ده برابر فارسی لغت و اصطلاح دارد شما خیلی هنر بکنید بعد 6 ماه بفهمید چی بهتون دارن میگن و بعد یکی 2 سال بتوانید منظورتان را در مکالمه روزمره به مردم بفهمانید .

ببخشید که اینطور صحبت میکنم ولی برخی دوستان مهاجرت را خیلی ساده فرض کرده اند (بیشتر به خاطر تبلیغات یک عده شارلاتان و کلاهبردار) شما توی همان ایران از تهران بخواهید بروید اردبیل زندگی کنید کم کم یک سال برنامه ریزی و کار دارد و حداقل هم سه چهار سال طول میکشد که جا بیفتید و بتوانید کار کنید . کشور خارجی با فرهنگ و زبان و.. کاملا متفاوت که جای خود دارد . ابدا روی ان که می ایید گرجستان و چند ماهه راه میفتید و همه چی اوکی میشود حساب نکنبد مگر این که سرمایه کلان (حداقل 100 هزار دلار) داشته باشید . ضمنا متاسفانه و به علت رفتار بسیار زشت و تقلب های بی شمار هم وطنان هم مردم و هم دولت گرجستان نسبت به ایرانی ها بد بین شده اند و شانس دریافت اقامت الان زیر 50 درصد است و شانس تمدید ان زیر 20 درصد .

دوست گرامی

لطفا بفرمایید برای آموزش زبان گرجی در تفلیس چه موسساتی وجود دارند؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
درود خدمت دوست عزیز Andrew
خیلی وقت بود نیومده بودم اینجا سر بزنم . گفتم یه یادی بکنم . ما که موفق نشدیم مهاجرت کنیم . فعلا با داریم فارکس کار میکنیم تا سر یک فرصت مناسب .
برات آرزوی موفقیت میکنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: hesam1
(2012-08-05 ساعت 08:32)Micheal نوشته:  
(2012-07-21 ساعت 16:56)andrewlachina نوشته:  
(2012-07-20 ساعت 12:13)ربکا نوشته:  واقعا سپاسگذارم یکی اومد و جوابمو داد خیلی ممنون
من زبان گرجی بلد نیستم اما پولی که میتونم ببرم حداکثر 30 میلیون تومن هست
به نظرتون چطور میشه؟
برم به گرجستان و تو اون مدت 45 روز سرمایه گذاری کنم...
تنهام و هیچ سر رشته ای تو تجارت ندارم من یه دختر 24 ساله هستم...
میشه کمکم کنید؟

مرسی
خواهش میکنم . ببینید ربکا خانم اولین شرط زندگی در هر کشوری دانستن زبان اون کشوره . شما با این پول اگه برید گرجستان (یا هر کشور دیگه) مجبورید برای به کار انداختنش به ایرانی های اونجا متوسل بشید که خب این یعنی نابودی نه تنها پول که ته مونده اعصاب و روانی که براتون مونده . همونطور که هم بارها گفتم و خیلی از بچه های فروم هم تجربه کردند از 100 درصد ایرانی های خارج از کشور به قطع و یقین 90 درصد کلاهبردارو شارلاتانند . من یک توصیه برایتان دارم از این مبلغی که دارید 6-7 میلیونش را اول با خودتا ببرید و یک دوره اموزشی 6 ماهه زبان گرجی ببینید (برای تمدید ویزا مشکلی نخواهید داشت ولی حق کار ندارید). باید دانشجویی و با صرفه جویی زندگی کنید ولی میشود . بعد که به زبان و محیط اشنا شدید شروع به کار کنید . خیلی موفق تر خواهید بود به نظرم . امیدوارم بتوانید با تکیه به توان خودتون موفق بشید . بچه های فروم میتوانند راهنما و دوستان خوبی برایتان باشند. خودم هم هر کمکی از دستم بر بیایید دریغ نمیکنم .

دوست گرامی

اموزش فشرده و سریع ؟؟؟ گرجی یک زبان بسیار غنی و گسترده است که به جرات ده برابر فارسی لغت و اصطلاح دارد شما خیلی هنر بکنید بعد 6 ماه بفهمید چی بهتون دارن میگن و بعد یکی 2 سال بتوانید منظورتان را در مکالمه روزمره به مردم بفهمانید .

ببخشید که اینطور صحبت میکنم ولی برخی دوستان مهاجرت را خیلی ساده فرض کرده اند (بیشتر به خاطر تبلیغات یک عده شارلاتان و کلاهبردار) شما توی همان ایران از تهران بخواهید بروید اردبیل زندگی کنید کم کم یک سال برنامه ریزی و کار دارد و حداقل هم سه چهار سال طول میکشد که جا بیفتید و بتوانید کار کنید . کشور خارجی با فرهنگ و زبان و.. کاملا متفاوت که جای خود دارد . ابدا روی ان که می ایید گرجستان و چند ماهه راه میفتید و همه چی اوکی میشود حساب نکنبد مگر این که سرمایه کلان (حداقل 100 هزار دلار) داشته باشید . ضمنا متاسفانه و به علت رفتار بسیار زشت و تقلب های بی شمار هم وطنان هم مردم و هم دولت گرجستان نسبت به ایرانی ها بد بین شده اند و شانس دریافت اقامت الان زیر 50 درصد است و شانس تمدید ان زیر 20 درصد .

دوست گرامی

بسته به اینه که زبان پایه رو چی بخواید در نطر بگیرید . با زبان های پایه روسی - ترکی - ارمنی و انگلیسی کلاس زیاد هست با پایه فارسی قبلا که چیزی نبود تازگی ها شنیده سفارت کلاس راه انداخته ولی از کم و کیفش زیاد خبر ندارم .
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، man-ari-ram
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-05 ساعت 16:17)andrewlachina نوشته:  
(2012-08-05 ساعت 08:32)Micheal نوشته:  
(2012-07-21 ساعت 16:56)andrewlachina نوشته:  خواهش میکنم . ببینید ربکا خانم اولین شرط زندگی در هر کشوری دانستن زبان اون کشوره . شما با این پول اگه برید گرجستان (یا هر کشور دیگه) مجبورید برای به کار انداختنش به ایرانی های اونجا متوسل بشید که خب این یعنی نابودی نه تنها پول که ته مونده اعصاب و روانی که براتون مونده . همونطور که هم بارها گفتم و خیلی از بچه های فروم هم تجربه کردند از 100 درصد ایرانی های خارج از کشور به قطع و یقین 90 درصد کلاهبردارو شارلاتانند . من یک توصیه برایتان دارم از این مبلغی که دارید 6-7 میلیونش را اول با خودتا ببرید و یک دوره اموزشی 6 ماهه زبان گرجی ببینید (برای تمدید ویزا مشکلی نخواهید داشت ولی حق کار ندارید). باید دانشجویی و با صرفه جویی زندگی کنید ولی میشود . بعد که به زبان و محیط اشنا شدید شروع به کار کنید . خیلی موفق تر خواهید بود به نظرم . امیدوارم بتوانید با تکیه به توان خودتون موفق بشید . بچه های فروم میتوانند راهنما و دوستان خوبی برایتان باشند. خودم هم هر کمکی از دستم بر بیایید دریغ نمیکنم .

دوست گرامی

دوست گرامی

بسته به اینه که زبان پایه رو چی بخواید در نطر بگیرید . با زبان های پایه روسی - ترکی - ارمنی و انگلیسی کلاس زیاد هست با پایه فارسی قبلا که چیزی نبود تازگی ها شنیده سفارت کلاس راه انداخته ولی از کم و کیفش زیاد خبر ندارم .

دوست گرامی

با تشکر از پاسختان.

لطفا بفرمایید برای آموزش زبان گرجی (با پایه انگلیسی) در تفلیس چه موسساتی وجود دارند؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
با پایه انگلیسی رو دقیق نمیدونم . (پایه زبانی خودم زبان دیگری بود ) ولی زیاد هست با یه پرس و جو و سر زدن به چند موسسه اموزش زبان میتوانید کلاس هایش را پیدا کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان:
لطفا در مورد اهمییت و کاربرد زبان روسی در بخش های مختلف جامعه گرجستان امروز بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
کاربر گرامی Micheal دارید از من امتحان گرجستان شناسی میگیرید یا موضوع مقاله است که داده اید بنویسم ؟؟؟؟؟ خدایش به سوال هایی که کرده اید و لحن آمرانه نگارشتان یک نگاهی بیندازید من اگر بخواهم به سوال شما جواب درست حسابی بدهم که باید تا صبح تایپ کنم .
پاسخ
تشکر کنندگان: alireza_hsi
سرور گرامی من جناب Andrewlachina
همه این رو می دونن که بی حضور شما این تاپیک وجود خارجی نداشته و نخواهد داشت و من به شخصه بابت وقتی که برای این کار می گذارید از شما ممنونم.
در عین حال با توجه به اینکه سوالات من نیز مشابه کاربر Michael است و چند محاوره اخیر که حول یادگیری زبان گرجی (مهمترین نکته در آغاز فرآیند مهاجر طبق فرمایشات خود شما)است رو می بینم جز پاسخ های سرسری و از پیش معلوم چیزی نمی بینم. بهر حال اگر نام و مشخصاتی از این موسسات بفرمایید ممنون می شوم.
Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: andrewlachina
(2012-08-07 ساعت 00:42)fredios نوشته:  سرور گرامی من جناب Andrewlachina
همه این رو می دونن که بی حضور شما این تاپیک وجود خارجی نداشته و نخواهد داشت و من به شخصه بابت وقتی که برای این کار می گذارید از شما ممنونم.
در عین حال با توجه به اینکه سوالات من نیز مشابه کاربر Michael است و چند محاوره اخیر که حول یادگیری زبان گرجی (مهمترین نکته در آغاز فرآیند مهاجر طبق فرمایشات خود شما)است رو می بینم جز پاسخ های سرسری و از پیش معلوم چیزی نمی بینم. بهر حال اگر نام و مشخصاتی از این موسسات بفرمایید ممنون می شوم.
Smile

خواهش میکنم این چه حرفیه .من فقط کمی از لحن آمرانه نوشتار ایشان مکدر شدم . راستش من چون از قبل از مهاجرت با زبان گرجی تا حدودی اشنا بودم پایه زبانی ام خود گرجی بود و در حقیقت گرجی را با گرجی یاد گرفتم برای همین اشنایی چندانی با این موسسات ندارم . شب سال نو با یکی از مسئولین سفارت ایران در تفلیس گفتگو میکردم و گفت که قصد راه انداختن کلاس اموزشی در تفلیس را دارند حالا راه انداختند یا نه را نمیدانم حقیقتش با این که سفارت در کمتر از پانصد متری خانه ام است علاقه چندانی به رفت و امد به انجا را ندارم . تا انجا که میدانم سفارت ترکیه در تفلیس (واقع در منطقه واکه . خیابان جاجاوادزه . قبل از کلیسا) و همچنین کنسولگری ان در باطومی هم کلاس هایی برای اموزش زبان گرجی دارد که فکر کنم برای کسانی که ترکی بلدند مفید باشد .
برای زبان های دیگر هم (جز ارمنی و روسی که دولت گرجستان برگذار میکند ) معمولا سفارت خانه های کشور هایی که به ان زبان تکلم میکنند کلاس هایی برگذار میکنند . الان هم تفلیس نیستم و گر نه پرس و جو میکردم برایتان .
پاسخ
تشکر کنندگان: saeedfweb ، man-ari-ram ، Seyedreza mah1351
سلام دوستان من 38 سالمه و دارای همسر و یک فرزند هستم واقعاً میخوام ببینم استارت مهاجرت به گرجستان را از کجا باید زد ...
در اصفهان آموزشگاه زبان گرجی هست ؟؟
راستی تخصص من تعمیرات سخت افزار کامپیوت و برنامه نویسی است ...
این هم ایمیل است لطفاً اگه کمکی از دستتون بر می آید دریغ نکنید
mohammad.soleiman@gmail.com
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-08-09 ساعت 04:49)solyjoone نوشته:  سلام دوستان من 38 سالمه و دارای همسر و یک فرزند هستم واقعاً میخوام ببینم استارت مهاجرت به گرجستان را از کجا باید زد ...
در اصفهان آموزشگاه زبان گرجی هست ؟؟
راستی تخصص من تعمیرات سخت افزار کامپیوت و برنامه نویسی است ...
این هم ایمیل است لطفاً اگه کمکی از دستتون بر می آید دریغ نکنید
mohammad.soleiman@gmail.com
اگه برای چند روز جهت مسافرت بری اونجا راحتتر میتونی تصمیم بگیری خودت باید بری شرایط رو از نزدیک ببینی
پاسخ
تشکر کنندگان: solyjoone ، forexme ، saeedfweb ، uem
سلام من امروز با سفارت ایران و یک وکیل که سایت دولتی انگلیس معرفی کرده بود صحبت کردم تلفنی و گفتن به ایرانی ها نه اقامت موقت می دن و نه دائم.باز هم خودتون قبل از اقدام کاملا از طریق مراجع رسمی و منابع صحیح خودتون تحقیق کنید تا به مشکل بر نخورید .موفق باشید************************************************************************************************************ویرایش شده 6:12 ب.ظ سه شنبه 24 مرداد

نود و یک: البته شاید راه ها ی دیگه ای باشه یا هنوز هم ویزا بدن یا اطلاعات من ناقص باشه......ویرایش 12.03 چهارشنبه 25 مرداد:امروز با یه نفر تو گرجستان صحبت کردم گفتن هنوز ویزا می دن بعد از 3 ماه کار حالا باید رفت ببینیم امیدوارم که بشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
http://www.bizingeorgia.blogfa.com/
سایت خوبی برای گرفتن اطلاعات در مورد گرجستان
پاسخ
تشکر کنندگان: shahyad
کاربر گرامی sahar_3034 این یک وبلاگ تجاری است ته یک سایت اطلاع رسانی گذاشتن لینک ها و تلفن و ادرس ها تجاری خلاف قوانین فروم است لطفا رعایت کنید .
پاسخ
تشکر کنندگان: shahyad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان