کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن دیگو، ایالت کالیفرنیا
سلام - دوستان من تازه پرونده ام تایید شده و منتظر کیس نامبر هستم - برای اقامت می خوام برم سن دیگو - خوشحال میشم با مهاجر سرائیهای اونجا آشنا بشم
ارسال مدارک 11 می 2015 به USCIS , دریافت رسیپت نامبر 21 می و 22 جون approved Cool دریافت ایمیل کیس نامبر 3 اگوست - وقت مصاحبه 18 نوامبر آنکارا
Follow your dreams , don't give up
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان گل مهاجرسرایی
برای ماه سپتامبر به بعد نیاز به هم اتاق دارم در منطقه rancho penasquitos
اتاق بزرگی هست با قیمت پایین
اگر کسی مایل هست ایمیل بزنید.

ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. خانم هستم و اگر خدا بخواد من از ماه ابان میام سندیگو ...
اگر دختری هست که همخونه نیاز داشته باشه که یه خونه 2 خوابه داره ..
یا خانمی که نیاز به هم خونهایی داشته باشد لطفا بهم پیغام بده..
شماره کیس:**63 /تاریخ رویت قبولی:2-2014 May /تاریخ تکمیل فرم:May20 /کنسولگری:آنکارا/ تعداد افراد منظور در کیس :1 نفر /کارنتی: May 12 /نامه دوم:May20 /مصاحبه: ابوظبيjuly / دریافت ویزا: / ورود به usa: /
پاسخ
تشکر کنندگان: raminvet
دوستان گلم سن دیگو چقدر با لوس انجلس اختلاف هزینه و قیمت داره...به خصوص در مورد اجاره خونهTongue
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان سلام، اونهایی که هم سن دیگو رو دیدند و هم ارواین کدوم رو بیشتر پیشنهاد میدند و چرا؟ ممنونم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
سن دیگو زیباتره.بزرگتره و هوای بهتری داره
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: nora-nora ، hassan8ir ، حاجی واشنگتن ، Danoosh ، shatsi ، آلیس-1980
دوستان به منم جواب بدین ...تو سن ذیگو کار راحت تر میشه گرفت یا ال ای؟ هزینه هاش چقدر فرق داره؟ محیط کدوم بهتره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-28 ساعت 11:19)meri2400 نوشته:  دوستان به منم جواب بدین ...تو سن ذیگو کار راحت تر میشه گرفت یا ال ای؟ هزینه هاش چقدر فرق داره؟ محیط کدوم بهتره؟
كار پيدا كردن و اصولا نوع كار و خواسته شما مهم است، سن ديگو شهري هست زيبا ، با آب و هواي بي نظير و شهر تفريح و البته كار هم توش پيدا ميشه اما كارهاي معمول مثل كار در والمارت و يا از اين دست ، بيشتر توضيح بديد كه بشود دقيقتر توضيح داد.
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان: meri2400 ، asher ، copol
(2015-07-23 ساعت 18:29)پدی نوشته:  سن دیگو زیباتره.بزرگتره و هوای بهتری داره

از اينكه پدي آيديت رو دوباره ميبينم ، خوشحال شدم .
2013AS45xx ღ دیدن قبولی: 07 نوامبر ۲۰۱۲ ღ ارسال فرم‌ها: 23نوامبر ۲۰۱۲ با ایمیل ღ مصاحبه: 20 مارچ ۲۰۱۳، آنکارا، برگهٔ صورتی ღ سفرنامه ღ مقصد:  *San diego *California  Smile ، کلیر:16 سپتامبر(180 روز انتظار)، تاریخ issued : سپتامبر 19، دریافت ویزا: 20 سپتامبر *آنکارا* تاریخ ورود به امریکا: 23 نوامبر(قطر ایرلاین)
پاسخ
تشکر کنندگان:
من 33 سالمه کارشناس ارتباطات...زبانم هم خبه...برای شروع میدونم کارهای جنرال در دسترس هستند پس تا حدود زیادی برای کار جنرال انعطاف پذیر هستم .... از لحاظ هزینه ای و محیط و امنیت و وسایل نقلیه میشه در مورد سن دیگو اطلاعات بدین؟اجاره یک استودیو ماهانه چقدره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: shatsi
(2015-07-28 ساعت 11:50)meri2400 نوشته:  من 33 سالمه کارشناس ارتباطات...زبانم هم خبه...برای شروع میدونم کارهای جنرال در دسترس هستند پس تا حدود زیادی برای کار جنرال انعطاف پذیر هستم .... از لحاظ هزینه ای و محیط و امنیت و وسایل نقلیه میشه در مورد سن دیگو اطلاعات بدین؟اجاره یک استودیو ماهانه چقدره؟
من متاسفانه ميتونم كوتاه عرض كنم ، سوالاتي كه شما كرديد اساسي هست و وقت پاسخ دهي ميطلبه كه من الان سر كارم و وقت تايپ ندارم چون با گوشي هم تايپ ميكنم سخت هست ، اما خلاصه بگم كه اينجا از نظر محيطي بهشت است و از نظر من به هزينه هاي زياد زندگيش در قياس با ايالت ها و سهر هاي ديگه مي ارزه ، كار جنرال هم پيدا ميشه مخصوصا اگه زبان بدونيد ،البته بهتره تا فرودگاه يكي از شهر هاي امريكا حداقل بياييد بعد ببينيد زبانتون اونقدري كه فكر ميكنيد خوب هست يا نه ، علي ايحال اگه زبان هم در حد انجام كارها بدونيد كار در حد كار در سون الون ، وانز و با امثالهم براتون پيدا ميشه ، هر كدام از دوستان وايبر ، ايمو و يا امثالهم دارند ميتونند پيام بدند كه من شفاهي توضيج بدم .

(2015-07-28 ساعت 11:50)meri2400 نوشته:  من 33 سالمه کارشناس ارتباطات...زبانم هم خبه...برای شروع میدونم کارهای جنرال در دسترس هستند پس تا حدود زیادی برای کار جنرال انعطاف پذیر هستم .... از لحاظ هزینه ای و محیط و امنیت و وسایل نقلیه میشه در مورد سن دیگو اطلاعات بدین؟اجاره یک استودیو ماهانه چقدره؟
من متاسفانه ميتونم كوتاه عرض كنم ، سوالاتي كه شما كرديد اساسي هست و وقت پاسخ دهي ميطلبه كه من الان سر كارم و وقت تايپ ندارم چون با گوشي هم تايپ ميكنم سخت هست ، اما خلاصه بگم كه اينجا از نظر محيطي بهشت است و از نظر من به هزينه هاي زياد زندگيش در قياس با ايالت ها و سهر هاي ديگه مي ارزه ، كار جنرال هم پيدا ميشه مخصوصا اگه زبان بدونيد ،البته بهتره تا فرودگاه يكي از شهر هاي امريكا حداقل بياييد بعد ببينيد زبانتون اونقدري كه فكر ميكنيد خوب هست يا نه ، علي ايحال اگه زبان هم در حد انجام كارها بدونيد كار در حد كار در سون الون ، وانز و با امثالهم براتون پيدا ميشه ، هر كدام از دوستان وايبر ، ايمو و يا امثالهم دارند ميتونند پيام بدند كه من شفاهي توضيج بدم .
پاسخ
تشکر کنندگان: meri2400 ، hassan8ir ، jadooo ، asher ، golia ، copol
یکدنیا ممنونم که جواب ماها رو میدید. می خواستم بیام تو تاپیک سن دیگو و پیغام بدم که اهالی سن دیگو اطلاعات بیشتری اینجا بزارید که پیغام شما رو دیدم. ممنونم بهرحال. من از وقتی لاتاری برنده شدم (و حتی قبل از اون) در حال تجزیه و تحلیل برای انتخاب یک محل ایده آل برای زندگی بودم. شهرهایی مثل لس آنجلس، نیویورک، ارواین، شارلوت، رالی، هیوستون رو کاملن بررسی کردم اما هربار بازهم برمیگشتم به سندیگو. در زیر نقاط قوت و ضعف سن دیگو رو از دید خودم و با توجه به شرایط خودم می نویسم هرجا که اشتباه می کنم لطفن پیشکسوتان ساکن سن دیگو اصلاح کنند.

نقاط قوت:
1) آب و هوای عالی
2) زیبایی شهر
3) امنیت نسبی
4) ساحلی بودن آن
5) واقع شدن در کالیفرنیا که برای کسانی که می خواهند بیزینسی راه بیندازند با پتاسنیل قوی جمعیتی و بازار مصرفی کالیفرنیا روبرو هستند.
6) سن دیگو برای کارآفرینان و استارت آپها طبق مجله فوربس بهترین شهر آمریکاست.
7) کسل کننده نبودن این شهر و اینکه کلن شهر زنده ای است.
8) در عین شهریت شلوغی لس آنجلس رو نداره (من سال 2013 سفری به لس آنجلس داشتم و در تعجب بودم که شهر به این شلوغی و با این ترافیک چطور این همه طرفدار داره)
9) آفتابی بودن اون که میزان افسردگی برای مهاجران رو خیلی کم می کنه.

نقاط صعف:
1) عدم دسترسی مناسب به ایران و دوری نسبی آن از ایران بطوریکه برای سفر به ایران معمولن باید از طریق لس آنجلس اقدام کرد.
2) گرانی و پر هزینه بودن این شهر.

اگر این لیست نیاز به کم شدن و یا زیاد شدن آیتم ها داره لطفن دوستان کمک کنند.
و سوال آخر اینکه یک پسر مجرد یه زندگی خوب و استاندارد رو می تونه تو سن دیگو با چهار و یا حداکثر پنج هزار دلار در ماه در سن دیگو داشته باشه؟؟؟ (به غیر از پول ماشین)

پیشاپیش از همه شما ممنونم.
پاسخ
تشکر کنندگان: meri2400 ، sh_mm10 ، golia ، copol
(2015-07-28 ساعت 15:59)hassan8ir نوشته:  یکدنیا ممنونم که جواب ماها رو میدید. می خواستم بیام تو تاپیک سن دیگو و پیغام بدم که اهالی سن دیگو اطلاعات بیشتری اینجا بزارید که پیغام شما رو دیدم. ممنونم بهرحال. من از وقتی لاتاری برنده شدم (و حتی قبل از اون) در حال تجزیه و تحلیل برای انتخاب یک محل ایده آل برای زندگی بودم. شهرهایی مثل لس آنجلس، نیویورک، ارواین، شارلوت، رالی، هیوستون رو کاملن بررسی کردم اما هربار بازهم برمیگشتم به سندیگو. در زیر نقاط قوت و ضعف سن دیگو رو از دید خودم و با توجه به شرایط خودم می نویسم هرجا که اشتباه می کنم لطفن پیشکسوتان ساکن سن دیگو اصلاح کنند.

نقاط قوت:
۱) آب و هوای عالی
۲) زیبایی شهر
۳) امنیت نسبی
۴) ساحلی بودن آن
۵) واقع شدن در کالیفرنیا که برای کسانی که می خواهند بیزینسی راه بیندازند با پتاسنیل قوی جمعیتی و بازار مصرفی کالیفرنیا روبرو هستند.
۶) سن دیگو برای کارآفرینان و استارت آپها طبق مجله فوربس بهترین شهر آمریکاست.
۷) کسل کننده نبودن این شهر و اینکه کلن شهر زنده ای است.
۸) در عین شهریت شلوغی لس آنجلس رو نداره (من سال ۲۰۱۳ سفری به لس آنجلس داشتم و در تعجب بودم که شهر به این شلوغی و با این ترافیک چطور این همه طرفدار داره)
۹) آفتابی بودن اون که میزان افسردگی برای مهاجران رو خیلی کم می کنه.

نقاط صعف:
۱) عدم دسترسی مناسب به ایران و دوری نسبی آن از ایران بطوریکه برای سفر به ایران معمولن باید از طریق لس آنجلس اقدام کرد.
۲) گرانی و پر هزینه بودن این شهر.

و سوال آخر اینکه یک پسر مجرد یه زندگی خوب و استاندارد رو می تونه تو سن دیگو با چهار و یا حداکثر پنج هزار دلار در ماه در سن دیگو داشته باشه؟؟؟ (به غیر از پول ماشین)

پاسخ
تشکر کنندگان: hassan8ir
(2015-07-28 ساعت 16:04)shatsi نوشته:  
(2015-07-28 ساعت 15:59)hassan8ir نوشته:  یکدنیا ممنونم که جواب ماها رو میدید. می خواستم بیام تو تاپیک سن دیگو و پیغام بدم که اهالی سن دیگو اطلاعات بیشتری اینجا بزارید که پیغام شما رو دیدم. ممنونم بهرحال. من از وقتی لاتاری برنده شدم (و حتی قبل از اون) در حال تجزیه و تحلیل برای انتخاب یک محل ایده آل برای زندگی بودم. شهرهایی مثل لس آنجلس، نیویورک، ارواین، شارلوت، رالی، هیوستون رو کاملن بررسی کردم اما هربار بازهم برمیگشتم به سندیگو. در زیر نقاط قوت و ضعف سن دیگو رو از دید خودم و با توجه به شرایط خودم می نویسم هرجا که اشتباه می کنم لطفن پیشکسوتان ساکن سن دیگو اصلاح کنند.

نقاط قوت:
۱) آب و هوای عالی
۲) زیبایی شهر
۳) امنیت نسبی
۴) ساحلی بودن آن
۵) واقع شدن در کالیفرنیا که برای کسانی که می خواهند بیزینسی راه بیندازند با پتاسنیل قوی جمعیتی و بازار مصرفی کالیفرنیا روبرو هستند.
۸) در عین شهریت شلوغی لس آنجلس رو نداره (من سال ۲۰۱۳ سفری به لس آنجلس داشتم و در تعجب بودم که شهر به این شلوغی و با این ترافیک چطور این همه طرفدار داره)

نقاط صعف:
۱) عدم دسترسی مناسب به ایران و دوری نسبی آن از ایران بطوریکه برای سفر به ایران معمولن باید از طریق لس آنجلس اقدام کرد.

خوب اينكه با چشمان باز آدم عازم جايي بشود بسيار خوبه وليكن بنده آدمي هستم كه اعتقاد دارم خيلي موقع ها هم نميشود چيزي رو پيش بيني كرد و يا اساسا پيش بيني لزوما درست از آب در نمي آيد ، در موارد عنوان شده در مورد محاسن و معايب ست ديگو بعضي نكات بسيار صحيح و برخي به نظر بنده حقير درست در نمي آيد با واقعيت ، مثلا در مورد آب و هوا كاملا درست است و اين مسئله شايد ابتدا خيلي معمولي به چشم آيد ولي در دراز مدت بسيار مسئله مهمي است بطوريكه برهي مهاجرين رو بعد ٢٠ سال از يك جايي كه هست و نيستشون اونجاست به جاي ديگه ميكشونه ، القصه ، در خصوص كسب و كار وراه انداختن چون مبلغ اجاره و خريد اصولا در كاليفرنيا و بالاخص سن ديگو بالاست و لازمه كسب و كار عمدتا تهيه مكان مناسب است خود هزينه ها را بالا ميبرد ، البته اون مبلغ ٤ يا ٥ هزار دلار عنوان شده يك مقداري رويا پردازي است ، چون اينجا اگر مثلا شما استخدام جايي مثل سيتي يا جاي دولتي شويد درآمد به اين مبالغ ميرسد وگرنه به صورت معمول بسياري از امريكن ها هم كمتر از اين مورد درآمد دارند ، اينجا شما با نرمال ١٣٥٠ تا ١٥٠٠ دلار ميتونيد يك آپارتمان يك خوابه اجاره كنيد در جاي درست و خوب و براي يك نفر ٣٠٠ دلار نهايت نهايت هزينه خورد و خوراك داريد كه كمتر ميشه و بيشتر نميشه تازه اگر ماهي و گوشت و ميوه و امثالهم براه باشه و بيمهفول كاوريج و قسط ماشين هم در بدترين شرايط رو هم از ٥٠٠ دلار تجاوز نميكنه در ماه كه عددي بين ٢٣٠٠ تا ٢٥٠٠ دلار رو در ماه ميده كه با گذشت زمان كمتر هم خواهد شد ، در خصوص دوري از ايران هم عرض كنم كه شما مثلا شمرون. زندگي نميكنيد و محل كارتون شاه عبدالعظيم باشه كه بگيد هر روز بايد كلي راه بريد ، شما ميخوايد سالي نهايت يك بار يا دوبار يا سه بار يا مثل من بعد ٢ سال بريد ايران كه مسير ٢ ساعته سنديگو تا لس آنجلس يه مسير كوتاه خنده داره تو امريكا ، بعد اينكه از همين فرودگاه زيباي سن ديگو با ١٠٠ دلار اضافه تر ميتونيد به هر جاي دنيا سفر كنيد ، مسائل ديگه اي هم هست كه والا با گوشي نوشتن خيلي سخته براي من كه يا كم كم ميگم و يا شفاهي عرض ميكنم ، برقرار باشيد.
پاسخ
تشکر کنندگان: barfi1 ، hassan8ir ، meri2400 ، sh_mm10 ، jadooo ، asher ، golia ، copol
آقا یکدنیا ممنونم. واقعن هنر می خواد این همه تایپ کردن اونهم با گوشی. اینکه فرمودید 2500 دلار اینجا کافیه واقعن امیدوارم کردید. حتمن شفاهی هم مزاحمتون میشم و نتیجه رو اینجا برای استفاده بقیه دوستان میذارم.

(2015-07-28 ساعت 16:24)shatsi نوشته:  

نقاط قوت:
۱) آب و هوای عالی
۲) زیبایی شهر
۳) امنیت نسبی
۴) ساحلی بودن آن

نقاط صعف:

خوب اينكه با چشمان باز آدم عازم جايي بشود بسيار خوبه وليكن بنده آدمي هستم كه اعتقاد دارم خيلي موقع ها هم نميشود چيزي رو پيش بيني كرد و يا اساسا پيش بيني لزوما درست از آب در نمي آيد ، در موارد عنوان شده در مورد محاسن و معايب ست ديگو بعضي نكات بسيار صحيح و برخي به نظر بنده حقير درست در نمي آيد با واقعيت ، مثلا در مورد آب و هوا كاملا درست است و اين مسئله شايد ابتدا خيلي معمولي به چشم آيد ولي در دراز مدت بسيار مسئله مهمي است بطوريكه برهي مهاجرين رو بعد ٢٠ سال از يك جايي كه هست و نيستشون اونجاست به جاي ديگه ميكشونه ، القصه ، در خصوص كسب و كار وراه انداختن چون مبلغ اجاره و خريد اصولا در كاليفرنيا و بالاخص سن ديگو بالاست و لازمه كسب و كار عمدتا تهيه مكان مناسب است خود هزينه ها را بالا ميبرد ، البته اون مبلغ ٤ يا ٥ هزار دلار عنوان شده يك مقداري رويا پردازي است ، چون اينجا اگر مثلا شما استخدام جايي مثل سيتي يا جاي دولتي شويد درآمد به اين مبالغ ميرسد وگرنه به صورت معمول بسياري از امريكن ها هم كمتر از اين مورد درآمد دارند ، اينجا شما با نرمال ١٣٥٠ تا ١٥٠٠ دلار ميتونيد يك آپارتمان يك خوابه اجاره كنيد در جاي درست و خوب و براي يك نفر ٣٠٠ دلار نهايت نهايت هزينه خورد و خوراك داريد كه كمتر ميشه و بيشتر نميشه تازه اگر ماهي و گوشت و ميوه و امثالهم براه باشه و بيمهفول كاوريج و قسط ماشين هم در بدترين شرايط رو هم از ٥٠٠ دلار تجاوز نميكنه در ماه كه عددي بين ٢٣٠٠ تا ٢٥٠٠ دلار رو در ماه ميده كه با گذشت زمان كمتر هم خواهد شد ، در خصوص دوري از ايران هم عرض كنم كه شما مثلا شمرون. زندگي نميكنيد و محل كارتون شاه عبدالعظيم باشه كه بگيد هر روز بايد كلي راه بريد ، شما ميخوايد سالي نهايت يك بار يا دوبار يا سه بار يا مثل من بعد ٢ سال بريد ايران كه مسير ٢ ساعته سنديگو تا لس آنجلس يه مسير كوتاه خنده داره تو امريكا ، بعد اينكه از همين فرودگاه زيباي سن ديگو با ١٠٠ دلار اضافه تر ميتونيد به هر جاي دنيا سفر كنيد ، مسائل ديگه اي هم هست كه والا با گوشي نوشتن خيلي سخته براي من كه يا كم كم ميگم و يا شفاهي عرض ميكنم ، برقرار باشيد.

آقا یکدنیا ممنونم. واقعن هنر می خواد این همه تایپ کردن اونهم با گوشی. اینکه فرمودید 2500 دلار اینجا کافیه واقعن امیدوارم کردید. حتمن شفاهی هم مزاحمتون میشم و نتیجه رو اینجا برای استفاده بقیه دوستان میذارم.

(2015-07-28 ساعت 16:24)shatsi نوشته:  

نقاط قوت:
۱) آب و هوای عالی
۲) زیبایی شهر
۳) امنیت نسبی
۴) ساحلی بودن آن

نقاط صعف:

پاسخ
تشکر کنندگان: شوشینا ، تاتارها

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان