کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین عمران
(2015-05-08 ساعت 21:01)inekoee نوشته:  یه منبع رایگان و خوب برای آماده شدن واسه FE
...
البته همه این لینکا خوبن و شکی نیست.
اما به لحاظ جامعیت و اشراف بر تمام موضوعات با اتکا به نوع سوالات امتحان،پیشنهاد من خریدن کتاب و حتی خریدن کتاب نمونه سوالات امتحان از همین نویسنده هست.شاید باورتون نشه من بعد از امتحان تونستم کتاب نمونه سوالات رو از طریق یکی از دوستان بگیرم.باور کنین که سوالات،مخصوصا تو بخش طراحی سازه مشابه نمونه سوالات امتحانی بود.ضمنا برای بچه های هیوستون هم اگه از نظر هزینه مشکلی ندارن دوره های Test Master به شدت توصیه میشه.هزینه اون 1000 دلاره و دو ماه تقریبا طول میشکه.خیلی فشرده هست و تقریبا هر اونچه که شما برای امتحان لازم دارین رو پوشش میده.من که راضی بودم از رفتن به کلاس.هرچند خودتون هم باید وقت بزارین.مخصوصا اگر مثل من 13 سال از درس و مشق دور بوده باشین.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: arashmoradi ، inekoee ، aligeocivil
[quote='sce' pid='595197' dateline='1429139514']
دلم نمی خواد این تاپیک سوت و کور باقی بمونه.

ممنون دوست عزیز.من هم همین نیت رو دارم.فقط برای تهیه کتاب ها مشکل داریم.لینکی از دانلود رایگان دارین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: sce
(2011-08-24 ساعت 22:33)یاشار و ماری نوشته:  هدف از ایجاد این تاپیک، گرد آوردن دوستان رشته مهندسی عمران و همفکری و کمک به همدیگر برای پیدا کردن کار و به اشتراک گذاشتن تجربیات مفید است.

توضیحی که لازم می دونم ارائه بدم اینه که لازمه یه امتحان به نام EIT یا FE بدیم. این امتحان برای شروع کار خیلی خوبه و پیش نیاز امتحان PE یا همون مهندسی حرفه ایه. اما برای کار کردن حتما لازم نیست این امتحان رو داده باشیم. این اطلاعاتی بود که من داشتم.
برای شروع هم بهتره هر کسی، در صورت تمایل، رشته تخصصی خودش، سطح زبانش، سالهایی که از فارغ التحصیلی گذشته و کارهایی که برای پیدا کردن کار کرده رو پست کنه.

موقعیت های کاری رو هم می تونیم اینجا به هم اطلاع بدیم.

عمران - ترافیک- زبان تافل آی بی تی تاریخ گذشته: ریدینگ 25، رایتیگ 22 یا 21، اسپیکینگ 15 و لیسنینگ 28 ، همگی از 30 ، ۴ سال از فارغ التحصیلی ارشد گذشته، فعلا هیچ کاری نکردم. فقط میدونم که آوریل یک امتحان EIT برگزار می شه. یه کتاب هم از اینترنت دانلود کردم که خیلی داغونه. اما گاهی یه نگاهی بهش می اندازم.

سلام.من فوق لیسانس سازه رو ماه مارچ گرفتم. به انگلیسی در ایتالیا.موقع شروع آیلتس آکادمیک 6.5 داشتم.الان دارم دنبال شغل توی کالیفرنیا میگردم.متوجه شدم که مدرک پی ای میخوان.اومدم اینجا که ببینم چیه،شرایط امتحنش چیه و آیا کتابی چیزی ایجا کسی از دوستان گذاشتن یا معرفی کردن براش یا نه.ممنون از راه اندازی این تاپیک.
پاسخ
(2015-05-16 ساعت 03:56)sce نوشته:  
(2015-05-08 ساعت 21:01)inekoee نوشته:  یه منبع رایگان و خوب برای آماده شدن واسه FE
...
البته همه این لینکا خوبن و شکی نیست.
اما به لحاظ جامعیت و اشراف بر تمام موضوعات با اتکا به نوع سوالات امتحان،پیشنهاد من خریدن کتاب و حتی خریدن کتاب نمونه سوالات امتحان از همین نویسنده هست.شاید باورتون نشه من بعد از امتحان تونستم کتاب نمونه سوالات رو از طریق یکی از دوستان بگیرم.باور کنین که سوالات،مخصوصا تو بخش طراحی سازه مشابه نمونه سوالات امتحانی بود.ضمنا برای بچه های هیوستون هم اگه از نظر هزینه مشکلی ندارن دوره های Test Master به شدت توصیه میشه.هزینه اون 1000 دلاره و دو ماه تقریبا طول میشکه.خیلی فشرده هست و تقریبا هر اونچه که شما برای امتحان لازم دارین رو پوشش میده.من که راضی بودم از رفتن به کلاس.هرچند خودتون هم باید وقت بزارین.مخصوصا اگر مثل من 13 سال از درس و مشق دور بوده باشین.
موفق باشین.

کاملا با شما موافقم
پاسخ
تشکر کنندگان: Sam2014 ، aligeocivil
سلام،اين منبعي كه ميگين لطفاً لينكش رو هم ميزارين

پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام
من مهندس عمرانم و بعد اینکه کلیرنس تموم بشه میرم عمریکا. 17 ساله کار میکنم. یکی از مدیرانم در سالهای دور که تو آمریکا درس خونده بود گفت باید سطح توقع رو پایین بیاری و از اول شروع کنی.این حرف رو کسایی که مدتهاست کار میکنن میفهمن. من نگران چیزی نیستم و حاضرم از اول شروع کنم. به قول خودشون pull your socks up . پیشنهاد میکنم در کنار کار حتما ادامه تحصیل بدید تا یه مدرک از اونجا داشته باشید. به هر حال به خاطرنقاط ضعف در زبان تا مدتها باید کارهای پیش پا افتاده کرد تا موفق شد. غرور اولین نقطه شکسته باید غرور رو شکست. Cool البته اینها فقط نظر منه.
کتگوری: F2A
تارخ مصاحبه: مارچ ۲۰۱۵
محل مصاحبه: ابوظبی
نتیجه: دریافت برگه سفید A.P
آپدیت: ۲ بار تا کنون- 》17 آپریل》۲۰ آگوست با ایمیل 》27 آگوست》
کلیرنس: بلاخره 27 آگوست تو سایت سفارت ابوظبی
ویزا: 10 سپتامبر 2015
عزیمت : اکتبر 2015
4 اکتبر 2015 ورود از مرز هوایی تگزاس به شهر مقدس سن آنتونیو
همش همین بود کلاغه هم به خونه اش رسید Big Grin
پاسخ
تشکر کنندگان: soheil1993
(2015-05-23 ساعت 23:38)karo.eng نوشته:  سلام
من مهندس عمرانم و بعد اینکه کلیرنس تموم بشه میرم عمریکا. 17 ساله کار میکنم. یکی از مدیرانم در سالهای دور که تو آمریکا درس خونده بود گفت باید سطح توقع رو پایین بیاری و از اول شروع کنی.این حرف رو کسایی که مدتهاست کار میکنن میفهمن. من نگران چیزی نیستم و حاضرم از اول شروع کنم. به قول خودشون pull your socks up . پیشنهاد میکنم در کنار کار حتما ادامه تحصیل بدید تا یه مدرک از اونجا داشته باشید. به هر حال به خاطرنقاط ضعف در زبان تا مدتها باید کارهای پیش پا افتاده کرد تا موفق شد. غرور اولین نقطه شکسته باید غرور رو شکست. Cool البته اینها فقط نظر منه.
سلام دوست عزیز.
حق با شماست.البته هیچوقت هم توانایی های خودتون رو دست کم نگیرین.اگر توانایی و تسلط نرم افزاری رو داشته باشین به راحتی می تونین مشغول به کار بشین.اما اگر فقط به اتکای مدرک مهندسی ایران دارین میان باید تا زمانی که موفق به قبول شدن در امتحان FE بشین سعی کنین با مشغول شدن در یه کار مرتبط تا حدودی با ترم های مهندسی اینجا آشنا بشین.من خودم از یه آزمایشگاه مکانیک خاک و به عنوان تکنسین شروع کردم و تو این یک سال و نیم خیلی تجربیات خوبی به دست آوردم و همچنان هم همونجا مشغولم و البته دنبال کار بهتر هستم.من کار تو شرکت های مهندسی رو حتی با حقوق و مزایای کار ساده رو به کار در زمینه های غیر مرتبط ترجیح میدم.خدا رو شکر برای مهندسا راه نسبت به بقیه رشته ها راحت تره.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: karo.eng ، soheil1993
دوست عزیز Sepraa:
شما اگر برای شغلی درخواست میدین که باید PE داشته باشه باید اول از شر امتحان FE خلاص بشین.پس سعی کنین فعلا برای اینجور شغلا اپلای نکنین.
یه سری کارا هست که EIT لازم دارن که همون قبولی در امتحان FE هست.
موفق باشین.
پاسخ
تشکر کنندگان: sepraa
(2015-05-24 ساعت 10:04)sce نوشته:  
(2015-05-23 ساعت 23:38)karo.eng نوشته:  سلام
سلام دوست عزیز.
حق با شماست.البته هیچوقت هم توانایی های خودتون رو دست کم نگیرین.اگر توانایی و تسلط نرم افزاری رو داشته باشین به راحتی می تونین مشغول به کار بشین.اما اگر فقط به اتکای مدرک مهندسی ایران دارین میان باید تا زمانی که موفق به قبول شدن در امتحان FE بشین سعی کنین با مشغول شدن در یه کار مرتبط تا حدودی با ترم های مهندسی اینجا آشنا بشین.من خودم از یه آزمایشگاه مکانیک خاک و به عنوان تکنسین شروع کردم و تو این یک سال و نیم خیلی تجربیات خوبی به دست آوردم و همچنان هم همونجا مشغولم و البته دنبال کار بهتر هستم.من کار تو شرکت های مهندسی رو حتی با حقوق و مزایای کار ساده رو به کار در زمینه های غیر مرتبط ترجیح میدم.خدا رو شکر برای مهندسا راه نسبت به بقیه رشته ها راحت تره.
موفق باشین.
سلام
دوست عزیز با نظر شما موافقم. من هم منظورم دست کم گرفتن نبود. من به نرم افزارهای محاسباتی و طراحی مثل CAD3D , land , sap , etabs , safe,ms office , ....... مسلطم حتی به آیین نامه های طراحی ولی خودتون خوب میدونید حداقل تا آدم بتونه واحدهای اندازه گیری رو که با استاندارد امپریال هست درک کنه یکم طول میکشه یا اینکه چه پروفیلهایی تو بازاره و کدومشون رند کاره. همنطور که میدونی ما متریالی رو که برای طراحی در نظر میگیریم با توجه به موجود بودن و ارزانتر بودن در بازاره. از طرفی یکسری از موارد خاص کاری مربوط به اون ایالت هم میشه. در مورد FE و PE هم من میدونم برای کار در شرکتها در صورتی که ازتون بخوان اونم فقط PE رو باید داشته باشید. برای PE لزوما نباید اول FE رو امتحان داد. اون برای اینه که شما لایسنس کار مهندسی بصورت خصوصی از سازمان مهندسی حرفه ای ایالت بگیرید. نظام مهندسی ما دقیقا بر گرفته شده از سیستم آمریکاست واسه همین شما اگر اینجا از بچه های نظام مهندسی باشی دقیقا میدونی که من چی میگم البته با پیچیدگی بیشتر. همین PE هم در رسته های مختلف عمران هست که من خودم ترجیحا چون بیشتر به کار اجرایی علاقه مندم در رسته construction میگیرم. در ضمن اگر بخواهید مهندس حرفه ای باشید (کار خصوصی جهت قرارداد با سازنده ها در ایالت) قبلشم باید امتحان قوانین برد مهندسی حرفه ای ایالتی رو که میخواید توش کار کنید بدید که اوپن بوکه و بصورت آن لاینه و زبانشم خیلی سخته. اینو هم بدونید که آمریکایی ها هم مثل ایرانی ها بشدت مدرک گرا هستن و داشتن PE برای کار شرکتی هم بدرد میخوره. در ضمن امتحانها و کلاسهای اون سالی دوبار تشکیل میشه که مراکز معتبری اونو برگزار میکنن. قیمت کلاسهاشم در حدود 2000$ و مدتشم 80 ساعته. این آدرس یکی از سازمانهای خیلی معتبر برگزار کننده کلاسهاست http://www.testmasters.com/. بدون شرکت در کلاس امکانش خیلی کمه که قبول بشید چون هم پل سازی و هم سازه های چوبی جز مواد امتحانیه. البته به منابع امتحان هم توجه کنید. اونجا سورس همه آیین نامه ها و کتابهای مرجع رو برای هر رسته در انتهای نمونه سوالها گفته. در مجموع امیدوارم همه مهندسا مخصوصا مهندسهای عمران موفق باشند . قربون همتون
پاسخ
تشکر کنندگان: aligeocivil
(2014-07-10 ساعت 03:42)Serendipity نوشته:  سلام دوستان.
من متاسفانه فرصت نکردم این تاپیک رو کامل مطالعه کنمو نمیدونم مطلب تکراری هست یا نه.

من نزدیک یک سال و نیمه که اومدم آمریکا، ایالت کالیفرنیا. برای بچه هایی که مهندسی خوندن، علی الخصوص عمران پیشنهاد میکنم تلاش کنند برای گرفتن PE:Professional Engineer. یه چیزی در مایه های نظام مهندسی خودمون در ایران. چون اگر اینجا هم دانشگاه برید و عمران بخونید در نهایت باید این امتحان رو بدین.

اینجا برای گرفتن این لایسنس یا پروانه باید دو تا امتحان بدیم. یکی امتحان FE و دو سال بعد امتحان اصلی PE.
من خودم امتحان اول رو به تازگی دادم و پاس کردم. اگر کسی سوالی داره من در خدمتم.

این رو هم بگم که بعد از پاس کردن امتحان اول به شما مدرک EIT میدن که خیلی جاها داشتنش جز شروط استخدامه.

سلام دوست عزيز، لينكهايي كه دوستان معرفي كردن هيچ كدوم كتاب رايگان نيست،شما ميتونين منبع رايگان براي اف اي يا پي اي معرفي كنين؟ و اينكه شرايط ثبت نام و امتحان چه جوريه؟ در آخر ميشه بگين شما كجاي كاليفرنيا هستين؟خيلي ممنون
پاسخ
(2015-04-16 ساعت 03:41)sce نوشته:  دلم نمی خواد این تاپیک سوت و کور باقی بمونه.
پس منم همینجا اعلام می کنم که بالاخره تونستم بعد از یه ۳ ماهی درس خوندن امتحان FE رو قبول بشم و یه قدم بزرگ برای رسیدن به PE بردارم.
مهندسای عزیز اگه می خواین به عنوان رسمی مهندس اینجا مشغول بشین و فرصت های شغلی خوبی به دست بیارین EIT یا همون امتحان FE رو تو اولویت های کاریتون قرار بدین.یکی از اصلی ترین شرایط گرفتن PE پاس کردن امتحان FE هست و به اعتراف خیلیها FE سخت تر و دشوارتر از PE هست.
اگه تازه فارغ التحصیل باشین و جوان،شاید با یه مرور ساده بتونین تو همون بار اول امحان رو قبول بشین.اما اگر مثل من بعد از نزدیک به 15 سال بخواین لای کتاب رو باز کنین باید یه برنامه چند ماهه برای این قضیه داشته باشن و بتونین حسابی بخونین.البته من همون بار اول قبول شدم اما خدایی خیلی زحمت کشیدم.دلم می خواد هر اونچه رو که این مدت به دست آوردم با دوستان به اشتراک بزارم.پس لطفا وارد بشین و با سوال و جواب های مختلف به همدیگه کمک کنیم.
لطفا تمام سوالات رو هم همینجا و در تاپیک عمومی مطرح کنین که همه استفاده کنن.
موفق باشین.

سلام،امكانش هست اگر جزوه اي چيزي دارين ازش عكس بگيرين و آپلود كنين؟ چون من آخراي جون تازه ميام و الان امكان خريد كتاب ندارم، لينكها هم همه پولي هست، پيشاپيش ممنون
پاسخ
(2015-05-24 ساعت 15:25)sepraa نوشته:  
(2015-04-16 ساعت 03:41)sce نوشته:  دلم نمی خواد این تاپیک سوت و کور باقی بمونه.
پس منم همینجا اعلام می کنم که بالاخره تونستم بعد از یه ۳ ماهی درس خوندن امتحان FE رو قبول بشم و یه قدم بزرگ برای رسیدن به PE بردارم.
مهندسای عزیز اگه می خواین به عنوان رسمی مهندس اینجا مشغول بشین و فرصت های شغلی خوبی به دست بیارین EIT یا همون امتحان FE رو تو اولویت های کاریتون قرار بدین.یکی از اصلی ترین شرایط گرفتن PE پاس کردن امتحان FE هست و به اعتراف خیلیها FE سخت تر و دشوارتر از PE هست.
اگه تازه فارغ التحصیل باشین و جوان،شاید با یه مرور ساده بتونین تو همون بار اول امحان رو قبول بشین.اما اگر مثل من بعد از نزدیک به 15 سال بخواین لای کتاب رو باز کنین باید یه برنامه چند ماهه برای این قضیه داشته باشن و بتونین حسابی بخونین.البته من همون بار اول قبول شدم اما خدایی خیلی زحمت کشیدم.دلم می خواد هر اونچه رو که این مدت به دست آوردم با دوستان به اشتراک بزارم.پس لطفا وارد بشین و با سوال و جواب های مختلف به همدیگه کمک کنیم.
لطفا تمام سوالات رو هم همینجا و در تاپیک عمومی مطرح کنین که همه استفاده کنن.
موفق باشین.

سلام،امكانش هست اگر جزوه اي چيزي دارين ازش عكس بگيرين و آپلود كنين؟ چون من آخراي جون تازه ميام و الان امكان خريد كتاب ندارم، لينكها هم همه پولي هست، پيشاپيش ممنون

سلام
دوست عزیز همانطور که میدونید هیچ چیزی رایگان نیست و برای هر چیزی شما باید مبلغ زیادی پرداخت کنی که البنه بازگشتش به راحتی انجام میشه. فایل رفرنس امتحان FE رو بطور رسمی میشه مجانی از وب سایتش هم دانلود کرد. http://ncees.org/exams/study-materials/d...-handbook/. دیگری یه رفرنس جهت آزمون PE که میتونید تو وب سرچ کتید به نام Civil_Engineering_Reference_Manual_for_the_PE_Exam و دانلود کنید. من هر دو رو دارم. موفق باشید
پاسخ
تشکر کنندگان: sepraa ، sce ، aligeocivil
(2015-05-24 ساعت 10:06)sce نوشته:  دوست عزیز Sepraa:
شما اگر برای شغلی درخواست میدین که باید PE داشته باشه باید اول از شر امتحان FE خلاص بشین.پس سعی کنین فعلا برای اینجور شغلا اپلای نکنین.
یه سری کارا هست که EIT لازم دارن که همون قبولی در امتحان FE هست.
موفق باشین.

ممنونم sce عزيز، اين پستت رو الان ديدم، زير يكي ديگه از پستهاتون پرسيدم كه امكان آپلود كردن جزوه اينا براتون هست؟ چون از ايران امكان خريد نيست و من آخر جولاي ميام،ممنون
پاسخ
دوست عزیز Karo.eng:
لازم دونستم در مورد پست شما کمی توضیحات برای روشن شدن مطلب عنوان کنم.
اول از همه اینکه شما برای گرفتن PE حتما و حتما باید ابتدا FE رو پاس کنین.
لینک مطلب به نقل از وبسایت NCEES که مرجع رسمی برگزاری آزمونه.به قسمت Steps to become a P.E مراجعه کنین.
برای گرفتن اطلاعات تکمیلی هم به بورد مهندسی ایالت مورد نظر خودتون مراجه کنین تا بتونین اطلاعات ریزتری رو به دست بیارین.من تو تگزاس هستم و لینک بورد مهندسی تگزاس رو هم براتون میزرام.لصفا به قسمت Are You Qualified توجه کنین.در مورد سایر ایالت ها هم شرایط به همین گونه هست با کمی تغیررات جزئی.البته شما می تونین امتحان رو معاف بشین که شرایط خاص خودش رو داره.می تونین شرایط معاف شدن رو از تو بورد مهندسی ایالت پیدا کنین.یه مقدار شرایط سخت و عجیب غریبی داره.من که شامل نمی شدم و ترجیحم این بود که امتحان رو بدم.
نکته بعدی در مورد مقایسه این امتحان با امتحان نظام مهندسی ایرانه.این امتحان با امتحان نظارت نظام مهندسی که اصلا و ابدا شباهتی نداره.البته منظور من به لحاظ محتوای آزمونه.خود لایسنس هم از نظر اعتبار قابل مقایسه با نظارت نیست.اما در مورد محسبات حداقل تا دو سال پیش که من ایران بودم این امتحان به محاسبات هم شباهت نداشت.اما هفته پیش که با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت که ظاهرا امتحان محاسبات ایران هم الان به همین شکله و تمام مباحث زمان دانشگاه رو امتحان میگیرن.من فقط نقل قول کردم و نظری ندایرم.
در مورد کار هم فراموش نکنین که برای بعضی از مشاغل اینجا از شما مدرک EIT رو می خوان.برای مشاغلی با رده بالای کار حرفه ای هم مدرک PE رو شما لازم دارین.برای یه سری از شغل ها هم شما می تونین به عنوان Graduate Engineer اپلای کنین که معمولا تمام این اطلاعات رو می تونین از تو قسمت Job Descriptiom شغل مورد نظر متوجه بشین.اما اگر شما عنوان Civil Engineer یا Project Manager یا همچین چیزایی رو به عنوان شغل جستجو می کنین در نود درصد موارد از شما مدرک PE رو می خوان.اما اگر برای Assistant Civil Engineer یا Assistant Project Manager اپلای کنین شاید مدرک مورد نیاز EIT باشه.حالا سر فرصت چند تا نمونه براتون میزارم تا با عنوان های شغلی آشناتر بشین.
در مورد رفرنس امتحان هم اونی که شما گذاشتین رفرنس هندبوک امتحانه مه در زمان امتحان هم به صورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیره.تسلط به هندبوک در زمان امتحان رمز قبولی شما در امتحانه.توصیه من به دوستان اینه که هندبوک رو دانلود کنن و پرینت بگیرن.اما بهترین منبع امتحان همون کتابی هیت که قبلا لینکش رو براتون گذاشتم.کتابی 900 صفحه ای و بسیار مفید.من خودم با یکی از دوستان مشترکا این کتاب رو خریدیم.بازم تو صیه من به شما اینه که کتاب رو از طدیق یه دوست یا آشنا تهیه کنین و بخونین.فکر نکنم بتونین این کتاب رو رایگان پیدا کنین.کلاس های تست متستر و هم من با شما مواقم.من خودم به شخصه این کر رو کردم و فوق العاده راضیم.البته اگر توانایی قبول شدن رو در خودتون می بینین نیازی به گرفتم کلاس ندارین.من تو هیوستون یه دوره 2 ماهه رو 1000 دلار دادم.
البته سایر موراد رو شما درست فرمودین و من صرفا برای تکمیل فرمایش شما این چند نکته رو اضافه کردم.
پاسخ
تشکر کنندگان: karo.eng
(2015-05-24 ساعت 21:07)sce نوشته:  دوست عزیز Karo.eng:
لازم دونستم در مورد پست شما کمی توضیحات برای روشن شدن مطلب عنوان کنم.
اول از همه اینکه شما برای گرفتن PE حتما و حتما باید ابتدا FE رو پاس کنین.
لینک مطلب به نقل از وبسایت NCEES که مرجع رسمی برگزاری آزمونه.به قسمت Steps to become a P.E مراجعه کنین.
برای گرفتن اطلاعات تکمیلی هم به بورد مهندسی ایالت مورد نظر خودتون مراجه کنین تا بتونین اطلاعات ریزتری رو به دست بیارین.من تو تگزاس هستم و لینک بورد مهندسی تگزاس رو هم براتون میزرام.لصفا به قسمت Are You Qualified توجه کنین.در مورد سایر ایالت ها هم شرایط به همین گونه هست با کمی تغیررات جزئی.البته شما می تونین امتحان رو معاف بشین که شرایط خاص خودش رو داره.می تونین شرایط معاف شدن رو از تو بورد مهندسی ایالت پیدا کنین.یه مقدار شرایط سخت و عجیب غریبی داره.من که شامل نمی شدم و ترجیحم این بود که امتحان رو بدم.
نکته بعدی در مورد مقایسه این امتحان با امتحان نظام مهندسی ایرانه.این امتحان با امتحان نظارت نظام مهندسی که اصلا و ابدا شباهتی نداره.البته منظور من به لحاظ محتوای آزمونه.خود لایسنس هم از نظر اعتبار قابل مقایسه با نظارت نیست.اما در مورد محسبات حداقل تا دو سال پیش که من ایران بودم این امتحان به محاسبات هم شباهت نداشت.اما هفته پیش که با یکی از دوستان صحبت می کردم می گفت که ظاهرا امتحان محاسبات ایران هم الان به همین شکله و تمام مباحث زمان دانشگاه رو امتحان میگیرن.من فقط نقل قول کردم و نظری ندایرم.
در مورد کار هم فراموش نکنین که برای بعضی از مشاغل اینجا از شما مدرک EIT رو می خوان.برای مشاغلی با رده بالای کار حرفه ای هم مدرک PE رو شما لازم دارین.برای یه سری از شغل ها هم شما می تونین به عنوان Graduate Engineer اپلای کنین که معمولا تمام این اطلاعات رو می تونین از تو قسمت Job Descriptiom شغل مورد نظر متوجه بشین.اما اگر شما عنوان Civil Engineer یا Project Manager یا همچین چیزایی رو به عنوان شغل جستجو می کنین در نود درصد موارد از شما مدرک PE رو می خوان.اما اگر برای Assistant Civil Engineer یا Assistant Project Manager اپلای کنین شاید مدرک مورد نیاز EIT باشه.حالا سر فرصت چند تا نمونه براتون میزارم تا با عنوان های شغلی آشناتر بشین.
در مورد رفرنس امتحان هم اونی که شما گذاشتین رفرنس هندبوک امتحانه مه در زمان امتحان هم به صورت آنلاین در اختیار شما قرار میگیره.تسلط به هندبوک در زمان امتحان رمز قبولی شما در امتحانه.توصیه من به دوستان اینه که هندبوک رو دانلود کنن و پرینت بگیرن.اما بهترین منبع امتحان همون کتابی هیت که قبلا لینکش رو براتون گذاشتم.کتابی 900 صفحه ای و بسیار مفید.من خودم با یکی از دوستان مشترکا این کتاب رو خریدیم.بازم تو صیه من به شما اینه که کتاب رو از طدیق یه دوست یا آشنا تهیه کنین و بخونین.فکر نکنم بتونین این کتاب رو رایگان پیدا کنین.کلاس های تست متستر و هم من با شما مواقم.من خودم به شخصه این کر رو کردم و فوق العاده راضیم.البته اگر توانایی قبول شدن رو در خودتون می بینین نیازی به گرفتم کلاس ندارین.من تو هیوستون یه دوره ۲ ماهه رو 1000 دلار دادم.
البته سایر موراد رو شما درست فرمودین و من صرفا برای تکمیل فرمایش شما این چند نکته رو اضافه کردم.
با سلام تشکر
این لینک دانلود کتاب FE که شما معرفی کردید و با تشکر. البته چاپ 2006 ولی امیدوارم خیلی فرق نکرده باشه. فکر کنم مشکل اینطرفی ها رو 99 درصد حل کنه. ایشالا. وقتی اومدم آمریکا و تونستم خرید کنم در اولین فرصت یکیشو میخرم که به ناشرش بی احترامی نکرده باشم
http://www.ketabdownload.com/product-19241.html
قسمت توضیحات تشابه با نظام مهندس ما و شرکت در کلاسهای آمادگی رو تو متن من یکبار دیگه که بخونید دقیقا تایید فرمایشات شماست
یادتون نره مهندسها یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت. یا حق
پاسخ