کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
نداشتن اسپانسر و راه حل ها
(2011-10-28 ساعت 13:55)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 09:30)3rip نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 01:13)Mehrafarin نوشته:  سلام
یکی از دوستان مهاجرسرا که اسمش یادم نیست گفته بودند که از یک نفر حساب بانکی قبول نکردند، راستش از اون موقع ذهنم خیلی مشغوله که چرا قبول نکردند و فکرم به به همه جا سرک کشیده. می خواستم بدونم به نظر شما می تونسته به خاطرشماره حسابش باشه؟؟؟؟؟ مثلا شماره حساب خواهر من مال بانک کشاورزی و مال 5 سال پیشه و 9 رقمیه که کارت الکترونیکی نداره و حسابش عضو شتاب نیست خیلی می ترسم بابت این قضیه مشکل پیش بیاد مثلا افیسر با خودش بگه این دیگه چه شماره حسابیه؟به نظر شما می تونه مربوط باشه؟
از طرفی هم نمی خوایم حساب جدیدی باز کنیم که تاریخش جدید باشه.

در مورد نوع حساب نمیدونم، ولی در مورد تاریخ افتتاح حساب اصلا وسواس به خرج ندید، افتتاح حساب امر مهمی نیست که جدید و قدیم داشته باشه .
بچه های سالهای گذشته هم اشاره کردند که حتی یک ماه قبل از مصاحبه و یا کمتر حساب باز کردند و هیچ مشکلی هم پیش نیامده.

شاید یک نفر وضع مالی خوبی داشته باشه ولی هیچ حسابی به اسم خودش نداشته باشه ، و تازه میخواد یه حساب به اسم خودش باز کنه . این مساله مهمی نیست
ولی من خودم سایتو خوندم و دقیقا نوشته تاریخ گشایش حساب باید اعلام بشه.
شما جای ما بودید چیکار می کردید؟ از حساب قدیمی استفاده می کردید یا حساب جدید باز می کردید؟

درسته تاریخ گشایش حساب باید ذکر بشه . ولی قدیمی بودن و جدید بودنش که مهم نیست.

من خودم قصد دارم یه حساب جدید باز کنم و پرینت اونو بگیرم، ببین خب این خیلی طبیعیه که هر نفر توی چند تا بانک مختلف حساب داشته باشه، و آفیسر نمیتونه بهمون بگه چرا پرینت اون حسابی که قدیمی تره رو نیاوردی ! چون من در جواب میگم پول من توی این حساب جدیده و من این اواخر با این حسابم کار می کردم. (البته مطمعن باشید این سوال و جواب ها هیچوقت پیش نمیاد) حداقل برای بچه های سالهای قبل که پیش نیومده Shy
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، kavoshgarnet ، ghorbat ، j@vad ، amir0_0amir ، hossien_501
(2011-10-28 ساعت 14:26)3rip نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 13:55)Mehrafarin نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 09:30)3rip نوشته:  
(2011-10-28 ساعت 01:13)Mehrafarin نوشته:  سلام
یکی از دوستان مهاجرسرا که اسمش یادم نیست گفته بودند که از یک نفر حساب بانکی قبول نکردند، راستش از اون موقع ذهنم خیلی مشغوله که چرا قبول نکردند و فکرم به به همه جا سرک کشیده. می خواستم بدونم به نظر شما می تونسته به خاطرشماره حسابش باشه؟؟؟؟؟ مثلا شماره حساب خواهر من مال بانک کشاورزی و مال 5 سال پیشه و 9 رقمیه که کارت الکترونیکی نداره و حسابش عضو شتاب نیست خیلی می ترسم بابت این قضیه مشکل پیش بیاد مثلا افیسر با خودش بگه این دیگه چه شماره حسابیه؟به نظر شما می تونه مربوط باشه؟
از طرفی هم نمی خوایم حساب جدیدی باز کنیم که تاریخش جدید باشه.

در مورد نوع حساب نمیدونم، ولی در مورد تاریخ افتتاح حساب اصلا وسواس به خرج ندید، افتتاح حساب امر مهمی نیست که جدید و قدیم داشته باشه .
بچه های سالهای گذشته هم اشاره کردند که حتی یک ماه قبل از مصاحبه و یا کمتر حساب باز کردند و هیچ مشکلی هم پیش نیامده.

شاید یک نفر وضع مالی خوبی داشته باشه ولی هیچ حسابی به اسم خودش نداشته باشه ، و تازه میخواد یه حساب به اسم خودش باز کنه . این مساله مهمی نیست
ولی من خودم سایتو خوندم و دقیقا نوشته تاریخ گشایش حساب باید اعلام بشه.
شما جای ما بودید چیکار می کردید؟ از حساب قدیمی استفاده می کردید یا حساب جدید باز می کردید؟

درسته تاریخ گشایش حساب باید ذکر بشه . ولی قدیمی بودن و جدید بودنش که مهم نیست.

من خودم قصد دارم یه حساب جدید باز کنم و پرینت اونو بگیرم، ببین خب این خیلی طبیعیه که هر نفر توی چند تا بانک مختلف حساب داشته باشه، و آفیسر نمیتونه بهمون بگه چرا پرینت اون حسابی که قدیمی تره رو نیاوردی ! چون من در جواب میگم پول من توی این حساب جدیده و من این اواخر با این حسابم کار می کردم. (البته مطمعن باشید این سوال و جواب ها هیچوقت پیش نمیاد) حداقل برای بچه های سالهای قبل که پیش نیومده Shy
خواهرم 5 میلیون تو حساب بانک مهر داره و بقیشو می خوایم تو حساب دیگه بریزیم چون این حساب سرمایه گذاری ویژه است و نمی تونیم مبلغشو کم و زیاد کنیم. بنا براین دوتا پرینت داریم از دو بانک مختلف می خواستم هر دوتاش قدیمی باشه
شما مصاحبتون امساله یا سال بعد؟
تاریخ ورود به آمریکا: دسامبر 2011
تشکر کنندگان:
دوستان گل سایت دیشب در برنامه حقوقی شبکه اندیشه دکتر مقتدر ، وکیل و حقوقدان ایرانی ساکن لس آنجلس در خصوص افرادی که اسپانسر ندارند می گفت که شخص بدون اسپانسر باید برای مثلاً 3 نفر مبلغی در حدود 150 هزار دلار در حساب داشته باشه و باید از حداقل یکسال قبل از مصاحبه این پول در حسابش باشه و اگر چند روز قبل این پول رو به حسابش ریخته باشه قانوناً افیسر می تونه مدارک تمکن مالیش رو ازش قبول نکنه ، با این وجود خیلی نگران شدم و امیدوارم در این مورد به مشکل نخوریم
کنسولگری:انکارا
تاریخ مصاحبه: 2012/02/02
نتیجه مصاحبه: برگ آبی
تاریخ دریافت کلیرنس: 2012/5/15

تشکر کنندگان: mamal amricaei
(2011-10-28 ساعت 17:04)kopol نوشته:  دوستان گل سایت دیشب در برنامه حقوقی شبکه اندیشه دکتر مقتدر ، وکیل و حقوقدان ایرانی ساکن لس آنجلس در خصوص افرادی که اسپانسر ندارند می گفت که شخص بدون اسپانسر باید برای مثلاً 3 نفر مبلغی در حدود 150 هزار دلار در حساب داشته باشه و باید از حداقل یکسال قبل از مصاحبه این پول در حسابش باشه و اگر چند روز قبل این پول رو به حسابش ریخته باشه قانوناً افیسر می تونه مدارک تمکن مالیش رو ازش قبول نکنه ، با این وجود خیلی نگران شدم و امیدوارم در این مورد به مشکل نخوریم
فکر نمی کنم این مربوط به برندگان لاتاری باشه دوستان قبلا با همین 15000$ ویزا گرفتند
تشکر کنندگان: ali72 ، ghorbat
سلام دوستان،

ما از برنده‌های ۲۰۱۱ هستیم که الان رسیدیم آمریکا، می‌خواستم بگم که اسپانسر داشتن با اینکه اولِ کار خیلی‌ خوبه اما اسپانسر مسئولیت‌های خیلی‌ زیادی رو قبول می‌کنه. مثلا یکی‌ این که اگه بخواهید از بیمه‌‌های دولتی و رایگان استفاده کنین در بیشترِ مورد می‌تونن از اسپانسر پولش و بگیرن. من اگه میدونستم، حسابِ بانکی‌ میبردم که راحت تر اینجا از بیمه‌ استفاده کنم. خلاصه اگه من جای شما بودم حسابِ بانکی‌ میبردم، اگه قبول نکردند اسپانسر و رو می‌کردم.

ارادتمند یاشار و ماری

شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

(2011-10-28 ساعت 17:04)kopol نوشته:  دوستان گل سایت دیشب در برنامه حقوقی شبکه اندیشه دکتر مقتدر ، وکیل و حقوقدان ایرانی ساکن لس آنجلس در خصوص افرادی که اسپانسر ندارند می گفت که شخص بدون اسپانسر باید برای مثلاً 3 نفر مبلغی در حدود 150 هزار دلار در حساب داشته باشه و باید از حداقل یکسال قبل از مصاحبه این پول در حسابش باشه و اگر چند روز قبل این پول رو به حسابش ریخته باشه قانوناً افیسر می تونه مدارک تمکن مالیش رو ازش قبول نکنه ، با این وجود خیلی نگران شدم و امیدوارم در این مورد به مشکل نخوریم

تا جایی که ما تو سفرنامه‌ها و یادشت‌های دوستان دیدیم چنین چیزی نیست و برای هر نفر حدودِ ۲۰ هزار دلار کافی‌ هست که حتا ۵ روز قبل هم حساب باز بکنین و صورت حساب بگیرین و پولتون رو بردارید هم چیزی نمیگن.
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

تشکر کنندگان: Mehrafarin ، kavoshgarnet ، j@vad
خواهرم 5 میلیون تو حساب بانک مهر داره و بقیشو می خوایم تو حساب دیگه بریزیم چون این حساب سرمایه گذاری ویژه است و نمی تونیم مبلغشو کم و زیاد کنیم. بنا براین دوتا پرینت داریم از دو بانک مختلف می خواستم هر دوتاش قدیمی باشه
شما مصاحبتون امساله یا سال بعد؟

[/quote]

خیلی خوبه . اصلا نگرانش نباش

مصاحبم هنوز زمانش معلوم نشده . کیسم 25000 ، فکر کنم اسفند یا فروردین کارنت شم
تشکر کنندگان: Mehrafarin ، ghorbat
با سلام
ببخشید من هم حسابی فکرمو مشغول تاریخ گشایش حساب کردم هرچی هم دوستان گل میگن مهم نیست به خرجم نمیره!!!!!
به نظر شما میشه حساب قدیمی بانک کشاورزی رو بدون تغییر تاریخ گشایش به حساب جدید تبدیل کرد؟ رفتم بانک میگن نمیشه ولی فکر کنم نابلد هستند چون تا به حال کسی همچین چیزی ازشون نخواسته (شهرستان هستم) آقای گلشنی تو سایت 20sms به من گفتند که میشه. کسی اطلاعاتی داره؟
تشکر کنندگان:
(2011-10-29 ساعت 17:08)xrezai نوشته:  آیا من می‌تونم مدارک تمکن مالیم رو الان نفرستم و موقع مصاحبه ببرم؟

بله میشود.

2012AS17000
یکضرب آنکارا
اقامت : واشنگتن دی سی
تشکر کنندگان: kavoshgarnet ، xrezai ، j@vad
سلام
اگه برنده اصلی فقط پرینت حساب نشون بده کافیه؟ یا باید سایر اعضا هم حتما پرینت حساب داشته باشن؟
متشکرم
تشکر کنندگان:
(2011-11-01 ساعت 21:19)n.torabi65 نوشته:  سلام
اگه برنده اصلی فقط پرینت حساب نشون بده کافیه؟ یا باید سایر اعضا هم حتما پرینت حساب داشته باشن؟
متشکرم

اثبات توانایی مالی فقط برای برنده اصلی است لیکن باید بتواند بقیه را ساپورت کند بعبارت دیگر باید توانایی مالی اداره افراد خانواده اش را هم داشته باشد.
شماره کیس:2012AS00042XXX
تاریخ ارسال فرمهای سری اول: 8 آگوست 2011
کارنت شدن کیس: ژوئن 2012
تاریخ مصاحبه:25ژوئن
تعداد نفرات کیس : 3 نفر
تاریخ کلیرنس : 31 جولایBig Grin
جمع تقریبی هزینه ها :25000 عكس ، 68000 فرم ها با TNT ، ترجمه 250000 با مهرتایید ، بلیط 3 نفر 1180000 ، واکسن سه نفر 89000
تشکر کنندگان: 3rip ، vroom ، j@vad ، amir0_0amir
سلام
خسته نباشید
سند خونه فرد دیگه, حتما باید وکالت بلاعزل باشه؟؟؟؟یه وکالت معمولی کافی نیست!!!!!!!؟؟؟؟؟؟
متشکرم
تشکر کنندگان:
(2011-10-25 ساعت 20:37)شادی نوشته:  سلام بچه ها. من از برنده‌های ۲۰۱۱ هستم و از اونجا که تقریبا آخرین گروه بودم که رفتن مصاحبه دیگه سفر نامه ننوشتم.من تنها بودم و اینکه اسپانسر هم نداشتم. و چونکه خارج از کشور بودم وقتی‌ که تاریخِ مصاحبم اعلام شد و یکی‌ بم قول اسپانسر شدن داده بود و زد زیرش حساب بانکی‌ نداشتم!!! من دقیقا ۱۰ روز قبل از مصاحبه رسیدم اصفهان و رفتم حسابِ بانکی‌ باز کردم ارزی و ۱۵۰۰۰$ ریختم به حساب! مدارک مالیم و که نتونستم با بقیه چیزا بفرستم! و با خودم بردم و خیلی‌ می‌ترسیدم به تاریخِ افتتاحِ حسابم گیر بده! در ضمن یه سری مدارکِ مالی هم از پدرم بردم که شامل سندِ خونه و فیشِ حقوقیش بود! موقهٔ مصاحبه بهم گفت پولت کمه!!من شنیده بودم که به آفیسر بستگی داره که بگه چه قد کافی‌! ولی‌ اینجوری نیست! بلکه اونا یه کاغذ زدن به دیوار که معلوم می‌کنه واسه هر تعداد نفر چه قد پول توی حساب لازمه! واسه ۱ نفر هم حدود ۱۸۵۰۰ انا بود! من مدارک مالیِ دیگه رو بش دادم که سندا رو که قبول نکرد ولی‌ از اونجا که فیشِ حقوقیِ پدرم خوب بود و ترجمه شدِ هم بود و از کارخونه های معتبرِ ایران بود(شاید بگین اون که نمیدونست! ولی‌ با ‌نت چک کرد!!!) مدارکم و قبول کرد و کارت سفید و داد بمBig Grin

ببخشید متوجه نشدم 18500 چی؟ دلار؟ برای هر نفر؟ پس 15000 دلاری که دوستان میگن چیه؟

تشکر کنندگان:
با سلام
میشه خواهش کنم بگید مرجع عدد 15000$ کجاست؟ تو کدوم سایته؟ پس چرا یکی از دوستان گفتند با 16000$ برای دونفر ویزا گرفتند؟ یعنی نفری 8000$
یک سوال دیگه هم داشتم. نرخ دلار در بازار ملاک عمله یا در بانک مرکزی؟ توی چند سایت نگاه کردم نرخ دلار در بازار 1337 تومان هست ولی در بانک مرکزی 1083 تومان.
تشکر کنندگان: j@vad
(2011-10-17 ساعت 15:41)mitr.p نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 13:14)tamanna نوشته:  
(2011-10-17 ساعت 12:00)vahid_ce نوشته:  دوستان، کدوم بانک برای حساب باز کردن خوبه؟ اصلا فرقی داره چه بانکی باشه؟

فکر نمیکنم هیچ فرقی داشته باشه.من خودم از بانک صادرات گواهی سپرده بردم که مشکلی هم پیش نیومدShy

فرق نداره اما عقل سلیم حکم میکنه که نامه بانکیتون از بانکی باشه که وابسته به سازمان خاصی نباشه
مثلا قوامین و سپه نباشه بهتره
چون اینجوری دردسرش هم کمتره

اگه سفارت امریکا اینقدر اطلاعاتش در مورد ایران کم باشه که خیلی بده. چون اول اینکه تمام بانکها در ایران وابسته هستند حالا شاید یک بانکی مثل سپه با اسمی که داره آشکارا وابسته باشه ولی همه می دونن که تمام بانک ها...
دوم اینکه خیلی از مردم عادی در بانک هایی مثل سپه حساب دارند و اینو حتما اونها هم خبر دارند. و به هیچ عنوان نمیشه کسی رو به صرف اینکه در همچین بانکی حساب داره مورد مشکوک فرض کرد.
امیدوارم کارمندان سفارت تا این حد ناآگاه نباشند.
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان