کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مراحل ازدواج در ترکیه
(2012-12-29 ساعت 21:43)SA.AALI نوشته:  با سلام به تمام دوستان
من هفته دیگه میرم ترکیه واسه ازدواج
خیلی استرس دارم
چندتا سوال دارم
1. من تمام کارای ازدواج میتونم تو شهر استانبول انجام بدم
2. گواهی تجرد از ایران یا استانبول میتونم بگیرم یا حتما باید از انکارا بگیرم
3 . همسر من آمریکایی هست و من میخوام ثبت شرعی واسه پاس ایرانی انجام بدم کسی هست که این کارو کرده باشه
ممنون میشم کمکم کنید
۱- تمام کارها در استانبول هم قابل انجامه
۲- گواهی تجرد از ایران ببرید راحت‌تره چون فقط هزارتومن هزینه‌اشه ولی توی ترکیه ۶۰ یا ۷۰ هزار تومنه. ضمنا اگر شناسنامه‌اتون المثنی است فقط گواهی تجرد ایران رو قبول می‌کنن. پس بهتره از ایران ببرید. اگر گواهی تجرد از ایران ببرید هیچ هزینه‌ای نمیدید و کنسول ایران ترجمه ترکی قابل قبول دولت ترکیه رو بهتون میده.
۳- از همین الان نامزدتون (همسر آینده‌تونBig Grin) از کنسولگری آمریکا تو استانبول وقت بگیره چون اون هم نیازه که گواهی تجرد بگیره و وقت رو زیر یک‌هفته به شما نمی‌دن. اگر طلاق‌گرفته باشه باید طلاق‌نامه همراه داشته باشه.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، SA.AALI ، Tomas ، Niusha pour
(2012-12-30 ساعت 00:33)omead نوشته:  
(2012-12-29 ساعت 21:43)SA.AALI نوشته:  با سلام به تمام دوستان
من هفته دیگه میرم ترکیه واسه ازدواج
خیلی استرس دارم
چندتا سوال دارم
1. من تمام کارای ازدواج میتونم تو شهر استانبول انجام بدم
2. گواهی تجرد از ایران یا استانبول میتونم بگیرم یا حتما باید از انکارا بگیرم
3 . همسر من آمریکایی هست و من میخوام ثبت شرعی واسه پاس ایرانی انجام بدم کسی هست که این کارو کرده باشه
ممنون میشم کمکم کنید
۱- تمام کارها در استانبول هم قابل انجامه
۲- گواهی تجرد از ایران ببرید راحت‌تره چون فقط هزارتومن هزینه‌اشه ولی توی ترکیه ۶۰ یا ۷۰ هزار تومنه. ضمنا اگر شناسنامه‌اتون المثنی است فقط گواهی تجرد ایران رو قبول می‌کنن. پس بهتره از ایران ببرید. اگر گواهی تجرد از ایران ببرید هیچ هزینه‌ای نمیدید و کنسول ایران ترجمه ترکی قابل قبول دولت ترکیه رو بهتون میده.
۳- از همین الان نامزدتون (همسر آینده‌تونBig Grin) از کنسولگری آمریکا تو استانبول وقت بگیره چون اون هم نیازه که گواهی تجرد بگیره و وقت رو زیر یک‌هفته به شما نمی‌دن. اگر طلاق‌گرفته باشه باید طلاق‌نامه همراه داشته باشه.

با سلام خدمت جناب omead: راستش من هم در ماه های اینده به خواست خدا ازدواج اینترنشنال انجام بدم چون خانومم مسیحی هستن و در ایران نمیتونیم.خواستم بدونم ایا ازدواج ما در پاسپورت ثبت میشه؟منظورم اینه که اگر بخوام بعد از ازدواج من بگردم ایران بهم اجازه میدن؟مدرکی وجود نداره که بخوان از ورودم جلوگیری کنن بگن چرا عقد اسلامی نکردی؟ممنون میشم اگر جوابمو بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
(2012-12-30 ساعت 16:29)flamencoman نوشته:  با سلام خدمت جناب omead: راستش من هم در ماه های اینده به خواست خدا ازدواج اینترنشنال انجام بدم چون خانومم مسیحی هستن و در ایران نمیتونیم.خواستم بدونم ایا ازدواج ما در پاسپورت ثبت میشه؟منظورم اینه که اگر بخوام بعد از ازدواج من بگردم ایران بهم اجازه میدن؟مدرکی وجود نداره که بخوان از ورودم جلوگیری کنن بگن چرا عقد اسلامی نکردی؟ممنون میشم اگر جوابمو بدید.
جواب شما با پیام خصوصی داده شد.
نوع ویزا: ازدواجی با سیتیزن/فرستادن مدارک: ۳۰ آگوست ۲۰۱۲/ پذیرش: ۲۶ نوامبر ۲۰۱۲/ دریافت کیس نامبر: ۷ دسامبر ۲۰۱۲/ مصاحبه: سپتامبر ۲۰۱۳/ کلیرنس: در حال انتظار
پاسخ
تشکر کنندگان: الهه سابق ، Tomas
سلام من 2012/17/11
در شهر استانبول ترکیه ازدواج کردم خواستم بگم که جای سفارت امریکا عوض شده و در kaplicalar mevki,istinye,sariyerهست و یکم فاصله اش دور و ما در هتل titanic business hotel بودیم در bayrampasaو بیشتر از نیم ساعت طول کشید تا برسیم سفارت امریکا.ما هم وقت قبلی نگرفته بودیم زنگ زدیم نامزدم با هاشون صحبت کرد و خواهش کرد و فردا رفتیم گرفتیم.و ما نزدیک هتل استانداری بود انجا رفتیم همون روز که کارامون تموم شد وگفتیم همین امروز میخواهیم ازدواج کنیم به خاطر این از ما فکر کنم 550 لیر گرفت بی انصاف.در حالی که اگه وقت بگیری واسه 2 روز بعد میدن ارزونتر میشه ولی ما که عجله داشتیم برگردیم مجبور شدیم.در ضمن ماشاالله کارمندای ایرانی یکم هواسشون جمع نیست شما همه اینایی که گفتیم رو بنویسین و ازشون بخوایین فرمهارو وگرنه اینا یادشون میره بدن!ما عقد خوندیم اونجا ولی من ثبت نکردم تو شناسنامم ونمیدونم انشاالله که مشکلی نگیرن روز مصاحبه.و حتما عکس های زیاد بگیرین و به شدت صمیمی!اخهکارمندای امریکای همشون از لحاظ روانشناسی می فهمن که شما صمیمی هستین یا نه!من و نامزدم یکم که خجالت می کشیدیم پیش مادرم اینا زیاد نزدیک هم نشدیم و در امریکا وکیل امریکایی گفته چرا صمیمی نبودین با هم!خلاصه تورو خدا دعا کنین من امسال interview رفته بودم ولی از استرس و نداشتن عکس زیاد و ایمیل باور نکردن و رد کردنSad.2باره اقدام کردیم فکر میکنین چقدر باز باید منتظر بمونم قبلا نامزدی بود تقریبا 1سال منتظر موندم الان چقدر اصلا نمی فهمم بعضیا 4ماه میرن بعضیا...انشالله این بار زود درست میشه.
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
approv: 5dec
پاسخ
تشکر کنندگان: Tomas
سلام
این لیست مراکز ازدواج که معرفی میکنن هست .اسم محل و اسم خیابان و شماره تلفن
list of marriage bureaus
beyoglu: taksim 2432295
besiktas : ciragan cad.besikitas 2606497
sisli: abidei horriyet cad.yeni adliye binasi 2481069
eminonu: sarachane mevkii,eminonu 512 5500
fatih: sarachane mevkii 5262142
uskudar: dogancilar cad. bostan sok.no :2 3330438
bakirkoy: sahilyolu,bakirkoy 5724686
beykoz: gumussuyu IETT Duragi,beykoz 3310113
kadikoy: sogutlucesme tren istasyonu karsisi 418 4893
شما هر جایی که نزدیک به شما بود هم میتونین ازدواج کنیداینجا رو سفارت معرفی میکنن
شما اگه می خواهید منطقه ها رو بررسی کنید بعد ببینید هر کدوم نزدیکتون بود برید اونجا.
پاسخ
تشکر کنندگان: darabi ، Niusha pour
باسلام
ممنون از راهنمایی خیلی خوبتون. اطلاعات خیلی مفید بود. من یک سوال دارم. این دفتر خونه ای که در میدان تکسیم ذکر کردید آیا تسلط به زبان انگلیسی دارند یا ترکی صحبت میکنند؟ چون طی تماس تلفنی قادر به صحبت کردن به انگلیسی نبودند، ممنون میشم پاسخ بدید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید اینجا کسی درباره مدرکی به نام Apostille چیزی میدونه و اینکه توی استانبول باید به کجا رفت تا اون رو گرفت بعد از ثبت ازدواج؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان کسی میدونه در صورت ازدوااج در ترکیه با یه فرد ایتالیایی میشه از طریق سفارت ایتالیا در ترکیه برای گرفتن ویزا اقدام کرد؟!
پاسخ
تشکر کنندگان:
ببخشید اینجا کسی درباره مدرکی به نام Apostille چیزی میدونه و اینکه توی استانبول باید به کجا رفت تا اون رو گرفت بعد از ثبت ازدواج؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
براي ازدواج در تركيه حتما بايد يكي از زوجين آمريكايي باشه؟؟؟؟ اين گواهي تجرد جريانش چيه و چجوري بايد تهيه كنيم؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2013-04-10 ساعت 08:58)my2220 نوشته:  براي ازدواج در تركيه حتما بايد يكي از زوجين آمريكايي باشه؟؟؟؟ اين گواهي تجرد جريانش چيه و چجوري بايد تهيه كنيم؟

سلام
نه کی گفته از هر مللتی باشه می تونین ازدواج کنین.همون گواهی تولد (شناسنامه ما)میشه. از هر جایی باشن از همون جا گواهی تولد میگیرن
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
پاسخ
تشکر کنندگان:
منظورم اين بود مثلا دو تا ايراني كه شرايطشو ندارن داخل ايران ازدواج كنن ميشه برن تركيه ازدواج كنن مثلا؟؟؟ يكي هم گرين كارت داشته باشه.
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='my2220' pid='305239' dateline='1365603083']
منظورم اين بود مثلا دو تا ايراني كه شرايطشو ندارن داخل ايران ازدواج كنن ميشه برن تركيه ازدواج كنن مثلا؟؟؟ يكي هم گرين كارت داشته باشه.
[/q

بله میشه.فکر نکنم مشکلی باشه
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
پاسخ
تشکر کنندگان: my2220
سلام به همگی،

می خواستم اگه میشه از اطلاعات شما استفاده کنم یکسری سوال داشتم.

من قصد دارم با یک خانم ایرانی که سیتیزن آمریکاست ازدواج کنم. چند تا سوال داشتم.

1. ما جفتمون ایرانی و مسلمان هستیم ولی میخواییم این ازدواج در کشور دیگری مثل ترکیه انجام بشه، اگه انجام بشه توی شناسنامه ایرانی ثبت میشه؟
2. ما اگه این ازدواج رو خارج از ایران انجام بدیم باید از سفارت ایران گواهی تجرد بگیرم ولی همسرم که سیتیزن آمریکات چطور ؟ اون کاری با سفارت ایران داره ؟
3. برای آزمایش قبل ازدواج که در خارج از ایران صورت میگیره واکسن های خاصی باید زده بشه یا شرایط خاصی داره ؟ که اگه هست قبل از سفر این کارا انجام بشه

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام همه چی در تایپک نوشته شده .
1.شما برید سفارت اونجا به شما برگه ثبت در شناسنامه میدن که پر کنید اگه خواستید پر میکنید و بهتر پر کنید چون هر دو ایرانی هستید و نمیدونما نگن چرا ثبت نکردید.
2.نه از ایران چیزی نمی خواد ببرید ولی همسرتون اگه شناسنامه امریکایی دارن از اونجا گواهی تجرد باید بگیرن اینو بپرسن.
3.شما رو ذاتا سفارت ایران در ترکیه ادرس میده می فرسته دنبال ازمایش اینا و مراکز ازدواج از شما میخواد فکر کنم.
شما خوب مطالعه کنید تایپک رو همه چی توضیح داده شده.
ازدواجی
دریافت رسید نامبر 20dec
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان