کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
پرسش و پاسخ - ویزاهای مهاجرت خانوادگی
(2012-01-20 ساعت 20:31)نینا پارسا نوشته:  اگر همسرم تا سال آینده سیتیزن بشن باز هم باید 2 سال صبر کنم ؟ اینکه همه میگن پرونده ها با سرعت بیشتری پیش میره درسته؟

سلام
اگه شوهرتون سیتیزن بشند دیگه نوبت شاملتون نمیشه چون immediate relative میشید ولی شوهرتون باید به اداره مهاجرت سریعا سیتیزنیشون را بگند و ظبقه بندیتون را عوض کنند یعنی از f2a به immediate relative و بعد اون بین 6 ماه تا یکسال طول میکشه .پرونده ها سال 2010 سرعت گرفت ولی الان سیر معمولی داره و اون تسریع 2010 هم باعث شد که تو 2011 سیر کند شه و فقط باعث سرگردانی مردم در سفارتها به علت عقب گرد شدن visa bulletin شد.
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
(2012-01-21 ساعت 22:32)ariel نوشته:  با سلام و سپاس فراوان
من آرزو هستم . مدت 5 سال هست که خانواده من ( پدر-مادر و برادر کوچکترم ) به آمریکا سفر کردند ولی من و 2 برادر دیگرم چون بالای 21 سال بودیم و دیگری مشمول سربازی ماندگار شدیم . خانواده من بعد از 20 روز گرین کارتشان را گرفتند و برای ما پرونده تشکیل دادند . سال 2009 نامه ای رسید به دستمان مبنی بر اینکه درخواستمان پذیرفته شده و حالا ارجاع شده به اداره ویزا . ولی از ان زمان هیچ خبری نشده . می خواستم بدونم وضعیت ما به چه صورتی هست ؟ من در حال حاضر 31 سالم شده و نامزد کردم .ولی همگی بلاتکلیف هستیم . و یک مسئله دیگر اینکه برادر کوچکتر من که با من ایران هست 5 سال پیش چون زیر 21 سال بود وقت مصاحبه هم داشت با خانواده ولی چون سرباز بود نتونست از ایران خارج بشه . در حال حاضر کارت پایان خدمتش رو گرفته . آیا هنوز می تونه پرونده 5 سال پیش را به جریان بندازه یا خیر؟
با تشکر

سلام
شما باید priority date که همان تاریخی است که براتون اقدام کردن با جدولvisa bulletin که ماهانه میاد مقایسه کنید.زمانی که pdشما با تاریخ درج شده یکی شه از مرکز ویزا براتون نامه میاد.تو visa bulletin' طبقه بندی f2bهستید ولی اگه ازدواج کنید پروندتون با طل میشه و کارتون عقب میفته.ازدواج را بزارید تا کارتون درست شد.برا برادرتون مثل خودتونه ولی چون یکبار بهش مصاحبه دادند بهتره از یه وکیلم سوال کنید ولی اون مصاحبه دیگه سوخته.اگه اسمش تو نامه مرکز ویزا هست با شما میاد برا مصاحبه وگر نیست به یه وکیل بگید تا اونم به پرونده شما اضافه شه.اگر پدر مادرتون سیتیزن شدن سریعا اطلاع بدند تا طبقه بندیتون به f1 تغییر کنه.اگه priority date تون را برام بنویسید و اینکه پدر مادرتون سیتیزن شدن یا نه بیشتر راهنماییتون میکنم.پس زودتر برام بنویسید.
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، ariel
در ضمن اگر ممکنه در مورد visa bulletin توضیح بدین که بتونم خودم چک کنم . ممنونم . موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-22 ساعت 19:41)ariel نوشته:  در ضمن اگر ممکنه در مورد visa bulletin توضیح بدین که بتونم خودم چک کنم . ممنونم . موفق باشین

سلام
برید داخل سایت گوکل و تایپ کنید visa bulletin الان ماه فوریه را زدند.معمولا بین 10 تا 15 هر ماه ماله ماه بعد را میزنند.شما باید تو قسمت family-sponsored preferences طبقه بندی f2b را نگاه کنید.هر تاریخی را زده تا روز قبل اون را ویزا میدن.مثلا اگه زده 8 مارچ 2005 تا 7 مارچ 2005 تو اون طبقه بندی براشون ویزا هست.به این تاریخ که برسید براتون نامه میاد که تکمیل مدارک کنید و بعد مصاحبه و اگه fbi check نداشته باشی فورا ویزا میگیرید.الان دارن تا 15 اکتبر 2003 را تو اون طبقه بندی میدن.pdتون را با این تاریخ مقایسه کنید.موفق باشید.

FAMILY-SPONSORED PREFERENCES

First: (F1) Unmarried Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400 plus any numbers not required for fourth preference.

Second: Spouses and Children, and Unmarried Sons and Daughters of Permanent Residents: 114,200, plus the number (if any) by which the worldwide family preference level exceeds 226,000, plus any unused first preference numbers:

A. (F2A) Spouses and Children of Permanent Residents: 77% of the overall second preference limitation, of which 75% are exempt from the per-country limit;

B. (F2B) Unmarried Sons and Daughters (21 years of age or older) of Permanent Residents: 23% of the overall second preference limitation.

Third: (F3) Married Sons and Daughters of U.S. Citizens: 23,400, plus any numbers not required by first and second preferences.

Fourth: (F4) Brothers and Sisters of Adult U.S. Citizens: 65,000, plus any numbers not required by first three preferences.

On the chart below, the listing of a date for any class indicates that the class is oversubscribed (see paragraph 1); "C" means current, i.e., numbers are available for all qualified applicants; and "U" means unavailable, i.e., no numbers are available. (NOTE: Numbers are available only for applicants whose priority date is earlier than the cut-off date listed below.)

Family-Sponsored All Chargeability Areas Except Those Listed CHINA-mainland born INDIA MEXICO PHILIPPINES
F1 22DEC04 22DEC04 22DEC04 22APR93 22MAY97
F2A 08JUN09 08JUN09 08JUN09 08MAY09 08JUN09
F2B 15OCT03 15OCT03 15OCT03 01DEC92 01NOV01
F3 01DEC01 01DEC01 01DEC01 01JAN93 22JUL92
F4 08SEP00 08SEP00 08SEP00 15MAY96 01NOV88

*NOTE: For February, F2A numbers EXEMPT from per-country limit are available to applicants from all countries with priority dates earlier than 08MAY09. F2A numbers SUBJECT to per-country limit are available to applicants chargeable to all countries EXCEPT MEXICO with priority dates beginning 08MAY09 and earlier than 08JUN09. (All F2A numbers provided for MEXICO are exempt from the per-country limit; there are no F2A numbers for MEXICO subject to per-country limit.)

5. Section 203(b) of the INA prescribes preference classes for allotment of Employment-based immigrant visas as follows:
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، dreamer60
(2012-01-23 ساعت 01:15)Panda نوشته:  سلام
برید داخل سایت گوکل و تایپ کنید visa bulletin الان ماه فوریه را زدند....

دوست عزیز
سلام و سپاس فراوان . از راهنماییتون بی نهایت سپاسگذارم . یعنی الان که دارن پرونده های سال 2003 رو بررسی میکنند تا پرونده من که 2006 هست 3سال دیگه طول می کشه ؟؟؟Sad
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun
(2012-01-23 ساعت 02:25)ariel نوشته:  دوست عزیز
سلام و سپاس فراوان . از راهنماییتون بی نهایت سپاسگذارم . یعنی الان که دارن پرونده های سال 2003 رو بررسی میکنند تا پرونده من که 2006 هست 3سال دیگه طول می کشه ؟؟؟Sad
ariel گرامی،
اگر تاپیک ویزا بولتن را ملاحظه بفرمائید، قدری بهتر با ویزا بولتن و حرکتهایش که گاهی در یک ماه، چندماه پیشروی میکند و گاهی حتی عقبگرد دارد، آشنا میشوید. همانطور که pandaی گرامی توضیح دادند میتوانید با چک کردن ماهیانه سایت رسمی ویزا بولتن یا عضویت در خبرنامه آن، مرتبا" در جریان نزدیک شدن تاریخ بسمت pd خودتان باشید. البته اگر فرض کنیم هر بولتن 1 ماه جلو برود، حدس شما در مورد 3سال تا رسیدن نوبت ممکن است درست باشد. اما در واقعیت امکان دارد که زودتر یا طولانیتر هم بشود. تغییر شرایط دیگر نظیر تغییر کتگوری هم (اگر در زمان مناسب انجام شود)، در سرعت نوبت مصاحبه، ممکن است موثر باشند. پیروز باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ariel
(2012-01-23 ساعت 02:25)ariel نوشته:  دوست عزیز

سلام
شما تا زمان مجردی تو این طبقه بندی هستید و اگه متاهل شید پرونده باطل میشه و فقط در صورتیکه پدر یا مادرتون سیتیزن بشند میرید جزو طبقه f3.به هر صورت سیتیزن بشند کاره شما جلو میفته یعنی با مجرد بودن از f2b میرید f1که الان دارن december 2004 را مصاحبه میدند که از pd شما رد شده و با تغییر طبقه بندی میرید برا مصاحبه.موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ariel ، comrun
کسی میدونه اگه یه نفر گرین کارتشو از دست بده و باطل بشه، بعد دوباره بخواهیم براش اقدام کنیم، به دلیل اینکه یکبار گرین کارت داشته و اونو از دست داده توی پروسه جدیدش مشکلی پیش میاد یا نه؟ یا اینکه مثلا پروسه از حالت عادی طولانی تر میشه برای این شخص یا نه؟؟؟؟؟
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind
سلام دوستان عزیز
من چند وقت درگیر بودم اصلا نرسیدم به اینجا سر بزنم. راستش الان یک سال یک ماه از زمان اقدام من گذشت ولی هنوز خبری از نامه کیس و تاریخ الویت نیست. کلا بگم هیچ خبری نیست!!!!
لادن جان در مورد پیغام شما من اول سال 2011 برام اقدام شده است ولی باید کارم با مادر و پدرم درست می شد که به علت بی اطلاعی از دست رفت دیگه هم نمی شه کاری کرد چون 2 سال از زمان مصاحبه ما می گذره!!!!
شاپرک جان نگران نباش اینطور که من خوندم تو سایت مختلف اون نامه حتی ممکنه 1 تا 2 سال مونده به تاریخ الویت که همان تاریخ درخواست اول شما هست نامه I-797 به دست شما برسد پس نگران نباش اصلا فقط همون Visa bulletin پیگری کن هر ماه میلادی روز 10 ببین چند روز کیس ما پیش رفت داشته است.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: ladan ، comrun ، frozen mind
(2012-01-03 ساعت 11:58)ladan نوشته:  در آخر باز هم تکرار مي‌کنم توي قسمت/تاپيک/پست (حالا هرچي چون آخر سر هم نفهميدم کدوم تاپيکه ... کدوم پست Big Grin) ...

لادن جان، خیلی ها این سوال را دارن ولی نمی پرسن!
پست و تاپیک به ترتیب به این معنی هستن:

Post: ارسال،‌ اعلان (یعنی همین جایی که دارم توش جواب شما رو میدم)

Topic: موضوع، مبحث، سرفصل (یعنی مجموعه ای از ارسالهایی که در یک موضوع مشترک نوشته شده اند، مثلا همین «خلاصه وضعیت متقاضیان مهاجرت خانوادگی - گروه F2B» یک تاپیک یا موضوع محسوب میشه)

امیدوارم تونسته باشم منظورمو برسونم. حالا این پست من در واقع یک پست خارج از تاپیکه! Smile
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: comrun ، ladan ، bsbali
سلام دوستان من در مورد نحوه دعوت به سفارت برای مصاحبه سوال داشتم من در گروه اف فور هستم و ژانویه 2001 اپلای کردم فکر می کنم سه یا چهار ماه دیگه نوبت ما بشه سوالم اینه که روز بخصوصی رو برای مصاحبه مشخص می کنن یا اینکه محدوده زمانی تعیین میشه؟ اگر من نتونم توی تاریخی که مشخص میکنن برم آیا می تونم زمان مصاحبه رو عقب بندازم و چقدر می تونم زمان رو عقب بندازم مثلا می تونم زمان مصاحبه روز شش ماه عقب بندازم؟ مکان مصاحبه هم انکارا است مرسی بچه ها

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-24 ساعت 19:24)mosh نوشته:  سلام دوستان من در مورد نحوه دعوت به سفارت برای مصاحبه سوال داشتم من در گروه اف فور هستم و ژانویه 2001 اپلای کردم (1) فکر می کنم سه یا چهار ماه دیگه نوبت ما بشه سوالم اینه که (2) روز بخصوصی رو برای مصاحبه مشخص می کنن یا اینکه محدوده زمانی تعیین میشه؟ (3) اگر من نتونم توی تاریخی که مشخص میکنن برم آیا می تونم زمان مصاحبه رو عقب بندازم و چقدر می تونم زمان رو عقب بندازم مثلا می تونم زمان مصاحبه روز شش ماه عقب بندازم؟ مکان مصاحبه هم انکارا است مرسی بچه ها

دوست عزیز هم گروهی، هم PD و هم سفارتی خودم!

1- با توجه به این که PD هر دوی ما ژانویه 2001 هستش فکر نمی کنم زودتر از June 2012 کارنت بشیم. حتی با توجه به پیشروی 22 روزه ویزا بولتن فوریه 2012، ممکنه که کارنت شدن ما بیفته به Aug 2012، یعنی به 10 مرداد تا 10 شهریور سال بعد. در عین حال مطمئن باشید که تاریخ مصاحبه شما چند ماه بعد از کارنت شدنتان خواهد بود، یعنی اگر خرداد ماه کارنت بشیم، مصاحبه تان شاید حدود شهریور، و اگر مرداد کارنت بشیم، مصاحبه تان حدود آبان ماه باشه. بعدش هم احتمالا Administrative Process خواهید داشت. من خودم چون مصاحبه را در نوامبر 2010 پشت سر گذاشتم، Administrative Process دومم بلافاصله بعد از کارنت شدن به جریان می افته و نیازی به مصاحبه مجدد ندارم.

2- بله روز بخصوصی را با یک نامه به شما و کسی که نماینده خودتان معرفی کردین اعلام می کنن. این نامه به صورت فایل PDF به ایمیل شما و نماینده شما ارسال میشه.

3- بله امکان عقب انداختن مصاحبه هست. در همین تالار مهاجرت خانوادگی دوستانی بودن که تاریخ مصاحبه شونو عقب انداختن. شما قطعا می تونین مصاحبه را شش ماه عقب بندازین. اما از من به شما نصیحت: اگر واقعا در امر مهاجرت مصمم هستین، سعی کنین حتما در موعد مقرر در مصاحبه حاضر بشین و عقبش نندازین. اتفاقات بیشماری ممکنه در وقت اضافه روی بده و شما را از مهاجرت محروم کنه.

(دیدین که اگر سوالتونو در جای مناسب بپرسین جواب می گیرین؟! Wink )
[en] PD: Jan. 6, 2001
Visa: July 2012
F4
[/en]
پاسخ
تشکر کنندگان: Blaze ، storagemeter ، comrun ، dreamer60 ، mosh ، GBUSA ، ParsTrader
(2012-01-26 ساعت 16:56)anahita1361 نوشته:  من سال 2006 مادرم برام اقدام کرده و داییم بیشتر کارهامو پیگیری میکنه. من تازه receipt number رو از دایی گرفتم و توی سایت https://egov.uscis.gov/cris/Dashboard.do چک کردم.
برای من 4 مرحله رو نوشته (Acceptance, Initial Review, Decision, Post Decision Activity) که الان اینطور که سایت نشون میده پروسه من تو مرحله آخر یعنی Post Decision Activity هست.
کسی میتونه کمک کنه که این الان یعنی چی؟ و دقیقا تو چه مرحله ای هستم؟ و اینکه آیا من از الان تا کارنت شدنم توی ویزا بولتن هیچ کاری نباید بکنم و فقط منتظر بمونم؟؟؟؟ ممنونم

سلام دوست عزیز
شما هنوز باید منتظر باشید فکر می کنم تا چند وقت آینده نامه کیس نامبر و تاریخ الویت به آدرس شما ارسال خواهد شد ولی در هر صورت نامه که به شما گفتم هم به دست شما برسد باز باید منتظر باشید تا تاریخ الویت شما در سایت visa bulletin کارنت شود در آن موقع باید منتظر درخواست مدارک و پرداخت پول نهایی و در نهایت دریافت نامه وقت مصاحبه باشید. visa bulletin تقریبا با تاریخ الویت شما 3 فاصله دارد.
در حال حاضر نیاز به انجام مکاتبه خاصی نیست.
Category : F2B
Receipt Number : WAC1190XXXXXX
Priority Date : 2011 January
Approve Date : 2013 September
Welcome Letter Date : 2016 August
Document Complete Letter : 2016 December
Case Number : ANK2013XXXXXX
Interview Date : 2018 February
Visa Issue : 2019 December         
تا زمانی که امید وجود دارد زندگی هم ادامه خواهد داشت
پاسخ
تشکر کنندگان: anahita1361 ، ladan ، battosai
(2012-01-26 ساعت 18:29)bsbali نوشته:  سلام دوست عزیز
شما هنوز باید منتظر باشید فکر می کنم تا چند وقت آینده نامه کیس نامبر و تاریخ الویت به آدرس شما ارسال خواهد شد ولی در هر صورت نامه که به شما گفتم هم به دست شما برسد باز باید منتظر باشید تا تاریخ الویت شما در سایت visa bulletin کارنت شود در آن موقع باید منتظر درخواست مدارک و پرداخت پول نهایی و در نهایت دریافت نامه وقت مصاحبه باشید. visa bulletin تقریبا با تاریخ الویت شما 3 فاصله دارد.
در حال حاضر نیاز به انجام مکاتبه خاصی نیست.

ممنونم از جوابتون.
یعنی من طبق اون تاریخ اولویت (که شما گفتید باید به دستم برسه) باید Visa Bulletin رو چک کنم؟؟؟؟؟
منظورم اینه که: من تا امروز منتظر بودم که تاریخ Visa Bulletin به may 2006 (که توی اون تاریخ برای من اقدام شده از طرف مادرم) برسه...... ولی اینطور که شما میگین اینطور نیست....
من درست متوجه منظور شما شدم؟؟؟؟
(* تاریخ اولویت و تاریخی که اقدام شده دو تاریخ متفاوت هستند؟؟!!!!!!)
کتگوری: F2B
تاریخ درخواست: May 2006
شماره پرونده: YRV2013XXXXXX
تاریخ کارنت شدن: ژانويه ٢٠١٤
دریافت نامه مصاحبه: اپريل ٢٠١٤
تاريخ مصاحبه: مي ٢٠١٤
دريافت ويزا: يك ضرب و يه ذره!!
سفرنامه من رو اینجا بخونید
همسرم:
كتگوري: F2A
تاريخ درخواست: september 2014
كيس نامبر: ANK2015XXXXXX
ارسال مدارک: اواخر اکتبر 2015
دریافت نامه کامل بودن مدارک از NVC: دسامبر 2015
دریافت نامه مصاحبه: فوریه 2016
تاریخ مصاحبه: مارج 2016
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-20 ساعت 07:33)yami نوشته:  
(2012-01-17 ساعت 19:10)sasan_rock نوشته:  قبلا گاهی وقتها با خودم میگفتم چی میشد یه روزی پروندم تو تکمیل میشد... همه اینها امروز تموم شد .برگ UPSرو گرفتم اما نمیدونم چرا اصلا خوشحال نیستم...

ساسان جان
منم دقیقا مثل تو شدم انگار همین دیروز بود اما یکسال پیش! و چقدر عجیبه که اون دلشوره بیخودی هم نبود. خوب حواست رو جمع کن و ببین که قبل از اومدن چکار باید بکنی و چی یاد بگیری و به هوای اینکه حال برم اونجا همه چی حل میشه نیا که ضد حال میخوری و پول حسابی خرج میکنی.
در ضمن ویزات هم مبارک باشه و امیدوارم برات مایه خیر و برکت باشه و نه مشکلات آتی.
وقتي من نوشته هاي شما سال بالائي ها رو اينجوري ميبينم دلشوره ميگيرم كه اي واي يعني بعد از دريافت ويزا چه چيزي در انتظار ماست؟ عاجزانه خواهشمندم دوستاني كه اون طرف هستند هر راهنمائي كه به ذهنشون ميرسه چه از نظر يادگيري برخي دوره ها و... و چه از نظر اينكه براي اونجا چه برنامه هايي رو بايد در نظر گرفت و الي آخر كه شايد به ذهنم نرسه ما رو راهنمائي كنند.راستش من الان خيلي سردرگم شدم. ممنون.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: Reina

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان