کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اقدام برای مهاجرت از کدام طریق؟
(2015-08-04 ساعت 14:14)USAFGSH نوشته:  سلام.
ببخشید نمیدونم جای مناسبی دارم میپرسم یا نه.
ببینید من میخوام هرطور که شده از ایران برم، ترجیحا هم مقصدم آمریکا باشه.

۱۸سالمه و دیپلم کاردانش دارم. معافیت سربازی ندارم و اصلا هم نمیخوام وقتم رو توی دانشگاههای ایران هدر بدم و خودم رو اینجا موندگار کنم. همه بهم میگن بدون معافیت نمیشه گذرنامه گرفت و مهاجرت بدون گذرنامه هم خب غیرممکنه. ولی شنیدم و جاهایی توی اینترنت هم خوندم که میشه به عنوان ادامه تحصیل وارد آمریکا شد و همونجا اقامت گرفت و دیگه برنگشت و خلاصه سربازی رو پیچوند... میخواستم ببینم هیچ راهی نداره بدون معافیت وارد آمریکا شد و اقامت دائم گرفت؟ من اصلا اولش هدفم برای رفتن آمریکا تحصیل نبود ولی دیدم ضرری نداره و مهاجرت رو میتونه آسون تر کنه. پس تحصیل رو هم میتونم بیخیال شم. میتونم از طریق کار برم... کلا هر راهی جز سرمایه گذاری که بشه سربازی رو پیچوند و اقامت دائم آمریکا گرفت رو ممنون میشم بگید.
مثلا از طریق EB3 حتی حاضرم ۱-۲سال توی رستوران هم کار کنم و اقامت دائم بگیرم. فقط میخوام ببینم راهی برای بدون داشتن معافیت هست؟ اگه هست سخته؟ سختیش چقدره؟ ارزشش رو داره معافیت رو یه جوری اوکی کنم بعد به یه روش معمولی اقدام به مهاجرت کنم؟

درمورد توان مالی هم درحد مناسب هستم... پولدار نیستم اما توان مالیم پایین نیست ولی هرچی هزینه ها کمتر بهتر Big Grin

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه میتونم همزمان با اقدام برای مهاجرت از روش های مختلف توی لاتاری هم ثبت نام کنم؟ بعد اگه وسط اقدام های اصلیم لاتاری برنده شم میتونم کلا اقدام های اصلی رو بیخیال شم و از طریق لاتاری مهاجرت کنم؟

ممنون.
دوست عزيز شما حتي لاتاري برنده شيد بايد ديپلم ١٢ ساله داشته باشيد پس بهتره بريد دانشگاه و حداقل فوق ديپلم داشته باشيد كه أحياناً براي لاتاري مشكلي نداشته باشيد ، در مورد H1B (ويزاي كار) و EB3 (گرين كارت از طريق كار )هم بايد كارفرما داشته باشيد اونهم بشرطي كه مشكل سربازي نداشته باشيد مگر اينكه در دوران تحصيل در دانشگاه از معافيت تحصيلي استفاده كنيد و بتونيد طبق ضوابط نظام وظيفه از كشور خارج شيد !! پس نتيجه اين ميشه كه شما در هر دو صورت بايد برويد دانشگاه !!!!
EB2
ANKARA
interview : 13 may 2016  
two line : 7 Dec 2016  
OR : 16 Dec 2016
Clearance : 27 Dec 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: Baharak mansouri
نقل قول:دوست عزيز شما حتي لاتاري برنده شيد بايد ديپلم ١٢ ساله داشته باشيد پس بهتره بريد دانشگاه و حداقل فوق ديپلم داشته باشيد كه أحياناً براي لاتاري مشكلي نداشته باشيد ، در مورد H1B (ويزاي كار) و EB3 (گرين كارت از طريق كار )هم بايد كارفرما داشته باشيد اونهم بشرطي كه مشكل سربازي نداشته باشيد مگر اينكه در دوران تحصيل در دانشگاه از معافيت تحصيلي استفاده كنيد و بتونيد طبق ضوابط نظام وظيفه از كشور خارج شيد !! پس نتيجه اين ميشه كه شما در هر دو صورت بايد برويد دانشگاه !!!!

ممنون از پاسختون.
درسته خودمم خونده بودم که باید مدرک تحصیلی ۱۲سال تحصیل داشته باشم، من دیپلم دارم و ۱۱سال حساب میشه، اتفاقا میخواستم این رو بپرسم که یادم رفت!
فرض کنیم فوق دیپلم دارم، کارفرما هم دارم، بازم بدون سربازی نمیشه جوری خارج شد؟
دغدغه من فقط معافیت و گذرنامه هست، بقیه چیزهارو حل میکنم...
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-04 ساعت 17:15)USAFGSH نوشته:  
نقل قول:دوست عزيز شما حتي لاتاري برنده شيد بايد ديپلم ١٢ ساله داشته باشيد پس بهتره بريد دانشگاه و حداقل فوق ديپلم داشته باشيد كه أحياناً براي لاتاري مشكلي نداشته باشيد ، در مورد H1B (ويزاي كار) و EB3 (گرين كارت از طريق كار )هم بايد كارفرما داشته باشيد اونهم بشرطي كه مشكل سربازي نداشته باشيد مگر اينكه در دوران تحصيل در دانشگاه از معافيت تحصيلي استفاده كنيد و بتونيد طبق ضوابط نظام وظيفه از كشور خارج شيد !! پس نتيجه اين ميشه كه شما در هر دو صورت بايد برويد دانشگاه !!!!

ممنون از پاسختون.
درسته خودمم خونده بودم که باید مدرک تحصیلی ۱۲سال تحصیل داشته باشم، من دیپلم دارم و ۱۱سال حساب میشه، اتفاقا میخواستم این رو بپرسم که یادم رفت!
فرض کنیم فوق دیپلم دارم، کارفرما هم دارم، بازم بدون سربازی نمیشه جوری خارج شد؟
دغدغه من فقط معافیت و گذرنامه هست، بقیه چیزهارو حل میکنم...
عرض كردم كه تنها راه خروج شما معافيت تحصيليه كه أنهم با ادامه تحصيل ميسر ميشه , منظور من اينه كه حتماً نياز به گرفتن مدرك ليسانس يا فوق ديپلم نيست ، دانشجو بودن مهمه كه بتونيد از معافيتش استفاده كنيد
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان: Baharak mansouri
سلام.......دوستان یه سوال پیش اومده برام...به نظرتون دوستی که خودش شهرونده امریکاست چه کمکی می تونه برای رفتن بکنه....من زیاد وارد نیستم و وقتی می گم کمک منظورم دعوتنامه گرفته تا ویزای کار و اینجور چیزاست
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-11 ساعت 22:56)lasa نوشته:  سلام.......دوستان یه سوال پیش اومده برام...به نظرتون دوستی که خودش شهرونده آمریکاست چه کمکی می تونه برای رفتن بکنه....من زیاد وارد نیستم و وقتی می گم کمک منظورم دعوتنامه گرفته تا ویزای کار و اینجور چیزاست

دوست عزيز بستگي داره دوست امريكاييتون چه شغلي داره ! سوالتون خيلي كليه ! ويزاي توريستي نياز به دعوتنامه نداره
EB2
ANKARA
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-06-19 ساعت 14:11)archlady نوشته:  سلام
با تشکر از سابت مفیدتون که احتمالا راهگشای افراد زیادی خواهد بود ،من دختر 29 ساله و مهندس معمار هستم ،۷ سال سابقه کار غیر رسمی و ۳ سال سابقه کاررسمی دارم و در این مدت رزومه مطرحی از پروژه های معماری داشتم،در حال حاضردختر خاله هام که بیش از 30 ساله آمریکا هستن میخوان برای مهاجرت من اقدام کنن و یکیشوت استاد دانشگاه هست و همچنین کارفرما های شرکت های معتبر معماری رو میشناسن.
۱-در صورت اقدام از نظر شما امکان موفقیت وجود داره؟
۲-چه مدرک زبانی رو باید داشته باشم؟
۳-چه مدت زمان می بره؟
۴-چه نوع ویزایی رو باید دنبال کنم؟
۵-چقدر هزینه خواهد برد؟
متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان:
باید از طریق EB2 اقدام کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-09-12 ساعت 15:32)m_vaziran نوشته:  
(2015-09-11 ساعت 22:56)lasa نوشته:  سلام.......دوستان یه سوال پیش اومده برام...به نظرتون دوستی که خودش شهرونده آمریکاست چه کمکی می تونه برای رفتن بکنه....من زیاد وارد نیستم و وقتی می گم کمک منظورم دعوتنامه گرفته تا ویزای کار و اینجور چیزاست

دوست عزيز بستگي داره دوست امريكاييتون چه شغلي داره ! سوالتون خيلي كليه ! ويزاي توريستي نياز به دعوتنامه نداره

ممنون از پاسخگویتون....یکی از دوستانم دندانپزشکه و اون یکی نقاش ساختمانی
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام
من توسط یک دفتر هواپیمایی برای ویزای توریستی اقدام کردم.البته بخاطر تعطیلات هنوز نوبتی به من ندادند.میخواستم خواهش کنم اگر یک دفتر مهاجرتی که از عملکردش اطمینان دارید به من معرفی کنید.تا بتونم با حساب مهاجرت کنم.
ما یک خانواده سه نفری هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-02 ساعت 22:43)مهاجران نوشته:  آیا راهی میشه پیدا کرد که بتوان دولت آمریکا را قانع کرد که به شخصی که نه لاتاری برنده شده نه پول یرای سرمایه گذاری یا ادامه تحصیل داشته باشه،نهWord Filteredو کاری اونجا داشته باشه.،متاهل باشه...فقط یک لیسانس معماری از دانشگاه آزاد داشته با شه که مدتها تاوان هزینه هاش رو داده ولی،ولی در کارش با سابقه 4 ساله خیلی حرفه ای باشه،تافل نداشته باشه و تمام عمرش آرزوی مهاجرت به آمریکا و نجات نسل بعد از خودش رو داشته باشه(برای ما که نشد سنم از 30 سال گذشته).....اشک خودم در اومد.میخواستم بپرسم این آدم بد بخت میتونه تا قبل از دیوانگی اقامت آمریکا رو بگیره......
Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin
[font=Tahoma]خوشبختی، یعنی هماهنگی با حوادث روزگار[/font]
مصاحبه3DEC2015
نتیجه:ویزای تک ضرب
دریافت پاس با ویزا:7DEC2015
مقصد:هر جا که خدا خواست
پاسخ
تشکر کنندگان:
روش های مختلف گرفتن ویزای امریکا:

هر چند دریافت ویزای آمریکا سخته اما روشهای مختلفی برای ویزا گرفتن هست:
•بازدید کننده ( Visitor)
•دانشجویی ( Student)
•کاری ( Work)
•مهاجرت ( Immigrate)

از بین این ویزاها روشهای دیگه که میشود ویزای مهاجرت گرفت رو توی این پست آوردم که دوستان اگر خواستند که اسمی از لاتاری نیارند ، با بقیه ویزاها آشنا باشند :

ویزای مهاجرتی آمریکا – Immigrate Visas
•حمایت شدن از طرف بستگان نزدیک و یا خانواده
• مهاجرت به آمریکا از طریق خانواده
• مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با یک شهروند ایالات متحده
• حمایت شدن از طرف کارفرما
• ویزای استخدام

مهاجرت به آمریکا از طریق ازدواج با یک شهروند ایالات متحده
ویزای نامزدی K1و K2:
درخواست ویزای مهاجرت به آمریکا K1این اجازه را به یک شهروند آمریکایی ایالات متحده آمریکا می دهد که نامزد خارجی خود را به آمریکا برای هدف خاص (ازدواج) بیاورد. متقاضیان این نوع ویزا ی آمریکا فقط اجازه دارند به مدت ۹۰ روز بعد از ورود در ایالات متحده بمانند. همچنین فرزندان واجد شرایط نامزد هم اجازه مهاجرت به آمریکا با ویزای K2را دارند. برای دریافت این ویزا شهروند آمریکایی ایالات متحده آمریکا می بایست فرم I-129Fدر دفتر USCISواقع در منطقه محل زندگی خود پر کند. پس از تصویبUSCIS درخواست به مرکز ملی ویزا(NVC) برای پردازش فرستاده می شود .
در مرحله بعد نامزد خارجی درسفارت یا کنسولگری آمریکا طومار NVCرا دریافت می کند که شامل دستورالعمل های خاصی می باشد . بعضی از مراحل پردازشی ویزای آمریکا به مراحل اداری بیشتری نیاز دارند که معمولا این مراحل بعد از مصاحبه می باشد.

ویزای استخدام
هر سال مالی (۱ اکتبر — 30 سپتامبر) ، در حدود 140،000 اشتغال مبتنی بر ویزای مهاجرت به متقاضیان واجد شرایط بر اساس مفاد قانون مهاجرت آمریکا در دسترس قرار داده شده است. ویزای مهاجرت استخدام بر اساس طبقه بندی های اولویت به پنج دسته تقسیم شده است.
دادخواست :
اقدام برای ویزای مهاجرت به آمریکا تحت برخی از مقوله های اشتغال که در زیر معرفی شده است ، کارفرمای متقاضی یا نماینده باید ابتدا بدست آوردن تاییدیه گواهینامه از وزارت کار الزامی است. بعد از دریافت گواهینامه در صورت لزوم ، کارفرما دادخواست مهاجر برای کارگران بیگانه ، فرم I-140را دردفترخدمات تابعیت و مهاجرت آمریکا(USCIS) برای گروه بندی مناسب اولویت اشتغال که در زیر آماده است تکمیل می کند.

اولویت اول و استخدام(E1) :
کارگران اولویت 28.۶ درصد از حد مجاز سالانه ویزای کار مبتنی بر مهاجرت را به خود اختصاص می دهد.
۱) افراد دارای توانایی فوق العاده ای در علوم ، هنر ، آموزش ، کسب و کار
متقاضیان در این گروه باید مستندات ملی یا بین المللی برای به رسمیت شناخته شدن در زمینه تخصص خود را ارایه دهند. چنین متقاضیانی لازم نیست که قبل از ورود کار خاصی را ارائه دهد ، حال بعد از ورود به آمریکا برای ادامه کار در زمینه هایی که در آنها توانایی و قدرت فوق العاده ای دارند اقدام نمایند.متقاضیان این گروه باید درخواست مهاجرت کارگر بیگانه را که فرم I-129Fمی باشد در دفتر USCISتکمیل نماید.

۲) استادان برجسته و پژوهشگران با حداقل سه سال تجربه در تدریس و یا تحقیق ، که به صورت بین المللی به رسمیت شناخته شده باشد. متقاضیان این نوع مهاجرت به آمریکا باید برای کارهایی از قبیل تدریس وآموزش و یا موقعیت تحقیقی در یک دانشگاه یا موسسه آموزش عالی وارد آمریکا شوند.

کارفرما باید کار پیشنهاد شده را معرفی کند و پرونده دادخواست مهاجر بیگانه برای کارگران ، فرم I-140، را در دفتر USCISتکمیل نماید.

اولویت دوم و استخدام(E2) : دارای مدارک تحصیلی حرفه ای پیشرفته و افراد دارای توانایی استثنایی
اولویت دوم متقاضی به طور کلی باید یک گواهی کار مصوب وزارت کار داشته باشد. پیشنهاد کار مورد نیاز است و کارفرما ایالات متحده باید دادخواست مهاجر بیگانه برای کارگران ، فرم 140I-,را تکمیل نمایند.

دو زیر گروه از این گروه وجود دارد :
۱) افراد دارای مدارک فراتر از درجه لیسانس یا مهندس و یا دارای مدرک لیسانس یا مهندس و حداقل پنج سال تجربه در حرفه مترقی
۲) افراد با توانایی استثنایی در علوم ، هنر ، یا کسب و کار. توانایی استثنایی به معنی داشتن یک مدرک از تجربه و تخصص قابل توجه معمولا در علوم ، هنر ، یا کسب و کار

اولویت استخدام پنجم(E5) : سرمایه گذاران مهاجر
اولویت پنجم متقاضی باید دادخواست مهاجرت بیگانه کارآفرین ، فرمI-526، را در دفتر USCISتکمیل نماید. صدور گواهینامه کار برای سرمایه گذاران مهاجربه آمریکا مورد نیاز نیست. برای واجد شرایط شدن به عنوان یک سرمایه گذار مهاجر ، یک شهروند خارجی باید در ایالات متحده 500.000 $ تا $ ۱،000،000 بسته به نرخ بیکاری در منطقه جغرافیایی ، حداقل ۱۰ فرصت تمام وقت شغل جدید برای شهروندان آمریکایی در شرکت های تجاری در ایالات متحده ایجاد کند.
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
پاسخ
تشکر کنندگان: dv2017 ، storagemeter ، satin ، milad_95158 ، copol
با سلام من تازه عضو این انجمن شدم
من بستگانی در شهر salt lake دارم  
من سی و هشت ساله متاهل و دارای دو فرزند هستم
میخوام از طریق روش eb3 و به عنوان کارگر غیر متخصص اقدام به مهاجرت به  آمریکا بکنم
از آنجا که پول زیادی ندارم که به شرکت های واسط بدم تصمیم گرفتم که به فامیل هام که آمریکا هستند بگم که برام کار فرما پیدا کنند و بعدش هم وکیل و ادامه ماجرا
حالا سوالم از دوستان اینه که چون اون فامیل ما که آمریکا هست بلد نیست از کجا شروع کنه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید  تا منتقل کنم به ایشان
پیشاپیش تشکر میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-05-08 ساعت 02:45)milad_95158 نوشته:  با سلام من تازه عضو این انجمن شدم
من بستگانی در شهر salt lake دارم  
من سی و هشت ساله متاهل و دارای دو فرزند هستم
میخوام از طریق روش eb3 و به عنوان کارگر غیر متخصص اقدام به مهاجرت به  آمریکا بکنم
از آنجا که پول زیادی ندارم که به شرکت های واسط بدم تصمیم گرفتم که به فامیل هام که آمریکا هستند بگم که برام کار فرما پیدا کنند و بعدش هم وکیل و ادامه ماجرا
حالا سوالم از دوستان اینه که چون اون فامیل ما که آمریکا هست بلد نیست از کجا شروع کنه اگه ممکنه منو راهنمایی کنید  تا منتقل کنم به ایشان
پیشاپیش تشکر میکنم

نمیخوام شما را نا امید کنم ولی تقریبا کار غیر ممکنی هست ، یک نفر که خیلی باید به شما ارادت داشته (در حد برادر یا خواهر) در آمریکا و خیلی وفت بزاره
شاید ۵٪ شانس داشته باشید ، شرکت واسطه که هم اصلا جرم محصوب میشه گول این مطالب را نخورید.
بطور کلی مهاجرت به آمریکا پرخرج هستش ، حالا از هر روشی که باشه یا پرخرجه یا خیلی پرخرج و هزینه بر ، این رو برادرانه میگم .
اگر پول زیادی ندارید بدونید مهاجرت به امریکا و استارت زندگی در این جا از هر روشی پول زیادی میخواد.
پاسخ
تشکر کنندگان:
با سلام خدمت دوستان عزیز
من 26 سال سن دارم و کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه ازاد و مجرد هستم در حال حاضر برای خواندن زبان و گرفتن ایلتس اقدام کردم و از لحاظ مالی حدود 300 میلیون تومان سرمایهدارم از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنم که از لحاظ وقت کمترین زمان ممکن و فداهم کنه و اگر کسی وکیل خوب و معتمد میناسه شماره ایشون به من بدین ممنون از لطف دوستان
پاسخ
تشکر کنندگان:
[quote='gooudarz' pid='715400' dateline='1466117212']
با سلام خدمت دوستان عزیز
من 26 سال سن دارم و کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه ازاد و مجرد هستم در حال حاضر برای خواندن زبان و گرفتن ایلتس اقدام کردم و از لحاظ مالی حدود 300 میلیون تومان سرمایهدارم از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنم که از لحاظ وقت کمترین زمان ممکن و فداهم کنه و اگر کسی وکیل خوب و معتمد میناسه شماره ایشون به من بدین ممنون از لطف دوستان
فکر کنم شما eb3رو بررسی کنید بد نیست
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان