کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
(2012-03-23 ساعت 14:05)ali.narooei نوشته:  
(2012-03-23 ساعت 09:58)rbadboy85 نوشته:  خورد و خوراک و پوشاک و این چیزها 100 تا
کالرینای شمالی

دوست عزیز خورد و خوراک و پوشاک همه 100 تا در ماه؟؟؟؟؟؟؟
اخه یه چیزی بگو که بشه................

چرا نشه؟
(2012-03-23 ساعت 20:17)zaza2z نوشته:  با تشکر از دوست خوبم ، سوالهایی که الان پیش اومده اینه که :

1- خانه ای که ماهانه 600 دلار باید اجاره بدیم یک اتاق هست از چند اتاقی که دیگر افراد همراه آدم زندگی می کنند ( با حمام و سرویس های مشترک ) یا یک آپارتمان تک خوابه ی اختصاصی ؟

2- مگر پول آب و برق و گاز همراه با کرایه ی خانه نیست در امریکا ؟؟!

3- کلا نخوایم تلویزیون ببینیم هزینه ی اینترنت که بشه نامحدود در ماه وصل بود چقدر میشه ؟

4- الزامی هست که ماشین خریداری شه تا درگیر هزینه های بنزین و بیمه و .. شیم ؟ اگر از تاکسی و اتوبوس و ... استفاده کنیم چقدر هزینه داره ؟ ( در همون کارلینای شمالی )

5- خورد و خوراک 100 دلار ای یعنی میشه فقط سیر موند و مواد مورد نیاز بدن رو در طول یک ماه تامین کرد و بعضی اوقات عملا آدم گشنه باشه یا اینکه میشه راحت خورد و خوراکت به راه باشه و از این ماهی 100 دلار فراتر نره رقم ؟

*** یک سوال سوپر مهم :
با توجه به ایالت و شهری که توش زندگی می کنید، یک فرد عادی ( گرچه چه دکتر چه کارگر ساده که از ایران رفته امریکا در بدو ورود عادی است و فرقی نمی کند چه کاره بوده است ! ) تا چقدر وقت باید از جیب بخورد و هزینه هایی که گفتید رو بپردازد ؟
*** و اگر کار گیرش بیاید رو ماهی حدود چند دلار میتونه حساب کنه که دریافتی داشته باشه ؟

ببخشید سوال ها زیاد شد ، باید بدترین حالت ها و پایین ترین هزینه ها رو در نظر گرفت که ببینیم میشه در دیار کفر زندگی کنیم یا نه ! انشاا... که میشه

1- خانه من 80 متر، دوخوابه، که من فعلا تنها هستم و خرداد برادرم اضافه میشه و خانه در محل خوب و امن هست.
2- بعضی جاها هست، بعضی جاها نیست، اینجایی که من هستم آب و فاضلاب با شرکت هست، بقیه با خودم، ولی معمولا برق و اگر گاز باشه با خودتان هست.
3- 40 دلار در ماه
4- اگر سر کار بروید بله، چون اولا اینکه تاکسی فوق العاده گران هست و دوما اینکه غیر از شهر های بزرگ مثل نیویورک و واشنگتن، بقیه شهر ها سیستم حمل و نقل عمومی شان فوق العاده ضعیف هست، کرایه اتوبوس در یک مسیر 1.75 دلار هست و تا ساعت 6 عصر هم بیشتر نیست، آنهم فقط خطوط محدود.
5- فقط سیر موند
من 10 ژانویه آمدم و این ماه یعنی مارچ توانستم تمام هزینه ها رو پرداخت کنم و ذخیره هم هیچی نداشتم.
بستگی داره چه کاری داشته باشی، شاید 500 تا شاید 1000 تا شایدم 5000 تا
باید ببینی بر اساس تواناییت چه کاری پیدا میکنی
اون اوایل که میای اگر دخل و خرج رو داشته باشی میتوانی دوام بیاری، نخوای هر روز غذا بیرون بخوری،لباس آنچنانی بپوشی یا اینکه ماشین نو داشته باشی، من چند بار گفتم ماشین من واسه 1996 هست و دسته چندم، 2700 خریدم، بعدش شما بیا، اگر خوشت نیومد برگرد، یه شانس هست که ببینی اینجا میشه زندگی بهتر در همه زمینه ها داشته باشی یا نه؟ اگر نشد که بر میگردی، خود منم همینطور نشد بر میگردم...
پاسخ
(2012-03-23 ساعت 22:12)rbadboy85 نوشته:  
(2012-03-23 ساعت 14:05)ali.narooei نوشته:  
(2012-03-23 ساعت 09:58)rbadboy85 نوشته:  خورد و خوراک و پوشاک و این چیزها 100 تا
کالرینای شمالی

دوست عزیز خورد و خوراک و پوشاک همه 100 تا در ماه؟؟؟؟؟؟؟
اخه یه چیزی بگو که بشه................

چرا نشه؟
(2012-03-23 ساعت 20:17)zaza2z نوشته:  با تشکر از دوست خوبم ، سوالهایی که الان پیش اومده اینه که :

1- خانه ای که ماهانه 600 دلار باید اجاره بدیم یک اتاق هست از چند اتاقی که دیگر افراد همراه آدم زندگی می کنند ( با حمام و سرویس های مشترک ) یا یک آپارتمان تک خوابه ی اختصاصی ؟

2- مگر پول آب و برق و گاز همراه با کرایه ی خانه نیست در امریکا ؟؟!

3- کلا نخوایم تلویزیون ببینیم هزینه ی اینترنت که بشه نامحدود در ماه وصل بود چقدر میشه ؟

4- الزامی هست که ماشین خریداری شه تا درگیر هزینه های بنزین و بیمه و .. شیم ؟ اگر از تاکسی و اتوبوس و ... استفاده کنیم چقدر هزینه داره ؟ ( در همون کارلینای شمالی )

5- خورد و خوراک 100 دلار ای یعنی میشه فقط سیر موند و مواد مورد نیاز بدن رو در طول یک ماه تامین کرد و بعضی اوقات عملا آدم گشنه باشه یا اینکه میشه راحت خورد و خوراکت به راه باشه و از این ماهی 100 دلار فراتر نره رقم ؟

*** یک سوال سوپر مهم :
با توجه به ایالت و شهری که توش زندگی می کنید، یک فرد عادی ( گرچه چه دکتر چه کارگر ساده که از ایران رفته امریکا در بدو ورود عادی است و فرقی نمی کند چه کاره بوده است ! ) تا چقدر وقت باید از جیب بخورد و هزینه هایی که گفتید رو بپردازد ؟
*** و اگر کار گیرش بیاید رو ماهی حدود چند دلار میتونه حساب کنه که دریافتی داشته باشه ؟

ببخشید سوال ها زیاد شد ، باید بدترین حالت ها و پایین ترین هزینه ها رو در نظر گرفت که ببینیم میشه در دیار کفر زندگی کنیم یا نه ! انشاا... که میشه

1- خانه من 80 متر، دوخوابه، که من فعلا تنها هستم و خرداد برادرم اضافه میشه و خانه در محل خوب و امن هست.
2- بعضی جاها هست، بعضی جاها نیست، اینجایی که من هستم آب و فاضلاب با شرکت هست، بقیه با خودم، ولی معمولا برق و اگر گاز باشه با خودتان هست.
3- 40 دلار در ماه
4- اگر سر کار بروید بله، چون اولا اینکه تاکسی فوق العاده گران هست و دوما اینکه غیر از شهر های بزرگ مثل نیویورک و واشنگتن، بقیه شهر ها سیستم حمل و نقل عمومی شان فوق العاده ضعیف هست، کرایه اتوبوس در یک مسیر 1.75 دلار هست و تا ساعت 6 عصر هم بیشتر نیست، آنهم فقط خطوط محدود.
5- فقط سیر موند
من 10 ژانویه آمدم و این ماه یعنی مارچ توانستم تمام هزینه ها رو پرداخت کنم و ذخیره هم هیچی نداشتم.
بستگی داره چه کاری داشته باشی، شاید 500 تا شاید 1000 تا شایدم 5000 تا
باید ببینی بر اساس تواناییت چه کاری پیدا میکنی
اون اوایل که میای اگر دخل و خرج رو داشته باشی میتوانی دوام بیاری، نخوای هر روز غذا بیرون بخوری،لباس آنچنانی بپوشی یا اینکه ماشین نو داشته باشی، من چند بار گفتم ماشین من واسه 1996 هست و دسته چندم، 2700 خریدم، بعدش شما بیا، اگر خوشت نیومد برگرد، یه شانس هست که ببینی اینجا میشه زندگی بهتر در همه زمینه ها داشته باشی یا نه؟ اگر نشد که بر میگردی، خود منم همینطور نشد بر میگردم...

ضمن سپاس مجدد بابت توضیح های شما دوست خوبم و با آرزوی اینکه به همه ی هدفهات به سرعت و به آسانی برسی

در مورد حرفهات میشه گفت همه اش قابل درک هست برای منی که اونجا نیستم و میخوام راه شما رو طی کنم.
حالا نمیدونم چی شد شما کارولینای شمالی رو انتخاب کردی ؟ شاید ارزون هست یا فامیلی اونجا داری یا شهرها و محله های خوبی داره و ... نمیدونم. اما الان حرف ام اینه که جمله ی آخر ای که گفتی دقیقا چیزیه که من ازش شدیدا نگرانم. یعنی اینکه من بعد از برنده شدن باید کل سرمایه ی اندکم رو که تو چندین سال با کار و جون کندن فراهم کردم و از کسی هم کمکی دریافت نکردم در عرض چند ماه تو امریکا خرج کنم و بعد از گذشت 5-6 ماه و از دست دادن مثلا 30 میلیون تومن پولم، ببینم نمیشه موند. و برمی گردم ایران بدون هیچ پول و سرمایه ای !!!!!! این یعنی فاجعه

از اون طرف نمیشه گفت مثل افرادی ام که هیچی پول ندارند و فقط با ثبت نام تو لاتاری شانس بقیه رو پایین می آورند، از اون طرف هم نمیشه گفت اینقدر پولدارم که بیام 30-40 میلیون واسه چند ماه تو امریکا خرج کنم و دیدم جای من نیست سریع برگردم و با بقیه ی پولم تو این کشور خوشگل زندگی کنم و انگار نه انگار که اتفاقی افتاده !
نمی دونم شما از لحاظ مالی چه موقعیتی داری اما می خوام ببینم به عنوان یک دوست که چندین پله رو جلو تر از من رفتی با توجه به توضیح مختصر ام چه آنالیز و برداشتی داری ؟ به نظرت باز میرزه همین راه رو طی کنم ؟
ضمن اینکه میدونم تو ایران هیچ آینده ای در انتظار امثال ما که درس خوندیم و میخوایم با درست و زندگی کردن، یه آینده ی خوب و نه یک آینده ی رویایی داشته باشیم، هیچ وقت فراهم نمیشه

سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، New York ، batis2010 ، younes77 ، milad_aae ، maria2000 ، mrlzdh
I haven't any access to my laptop,so I have type English.
I ill back at Sunday night and answer all
of it.
پاسخ
تشکر کنندگان: GreenRoad ، storagemeter ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، batis2010 ، maria2000 ، mrlzdh
(2012-03-25 ساعت 11:19)masih sh نوشته:  در مورد قیمت مواد بهداشتی و دارو ها هزینه پزشکی و وسایل شخصی مثل تیغ ، ریش تراش ، حوله،و.... توضیح بدید.

چند چیز تو امریکا قیمت خونه ! نون - انرزی - دکتر - تیغ ! و چند تا چیز دیگه که یادم نیست. راجع حوله هم بسته به سایز اون داره ! سوال از حوله واجبتر نداشتی قربان تو !؟ Big Grin
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
من هنوز منتظر اظهار نظر دوست خوبم rbadboy85 یا بقیه ی عزیزان در مورد پست 24 ای که دادم و دریافت راهنمایی دقیقشان هستم
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010
(2012-03-26 ساعت 10:07)zaza2z نوشته:  من هنوز منتظر اظهار نظر دوست خوبم rbadboy85 یا بقیه ی عزیزان در مورد پست 24 ای که دادم و دریافت راهنمایی دقیقشان هستم

ما کاربران از شرایط و مشخصات شما بی اطلاع هستیم و بنا براین اظهار نظری هم نمیتوانیم بکنیم. اما در کل مهاجرت دارای ریسک است و میزان ان هم بستگی به عوامل و شرایط زیادی دارد.
پاسخ
تشکر کنندگان: frozen mind ، GreenRoad ، mavarfan ، batis2010 ، maria2000
(2012-03-26 ساعت 10:53)soheilbadami نوشته:  
(2012-03-26 ساعت 10:07)zaza2z نوشته:  من هنوز منتظر اظهار نظر دوست خوبم rbadboy85 یا بقیه ی عزیزان در مورد پست 24 ای که دادم و دریافت راهنمایی دقیقشان هستم

ما کاربران از شرایط و مشخصات شما بی اطلاع هستیم و بنا براین اظهار نظری هم نمیتوانیم بکنیم. اما در کل مهاجرت دارای ریسک است و میزان ان هم بستگی به عوامل و شرایط زیادی دارد.

با سلام

شرایط خاصی ندارم ، بخوام کلی بگم اینه که دانشجوی مهندسی عمران ام، یک سال و نیم دیگه هم درسم تموم میشه / با مشکلات سختی هم دست و پنجه نرم کردم از لحاظ روزگار که بماند / از لحاظ اتکا به نقدینگی مالی خودم هم 30-35 میلیون تومن پول دارم که میدونم پولی زیادی نیست. سنم هم 26 ساله / البته مدارک مایکروسافت و تالیف کتاب تو زمینه ی کامپیوتر هم دارم. زبانم هم در حد خیلی معمولی هست و کلی راه دارم تا به آیلتس برسم.
اما دو سوال مهم اینه که فرض کنید من برنده بشم (انشاالله امسال یا سالهای دیگه - نمیدونم چرا این روحیه به شدت در من قوی هست که برنده میشم !!! )
حال یک سوال اینه که 1- آیا امریکا با معادل دلاری 35 میلیون تومان اصلا مهر تایید مبنی بر تمکن مالی من میزنه که بتونم برم به سرزمین کفر ؟

و سوال بعدی اینه که 2- اگر مهر تایید رو زد ، من به تنهایی به شهری که فی الحال نمی دونم باید کجا باشه به هدف کار و مهیا کردن یک زندگی آرام و بی دردسر رفتم ، اما با عنایت به تجربه هایی که دوستان با تجربه دارند؛ روزها سریع طی بشه و به طبع اون پول بنده هم هر روز کاسته شه تا برسم به روزی که من می مانم و یک جیب خالی تار عنکبوت گرفته !!! خب الان میگید خب ریسک کردی دیدی نشد زندگی تو امریکا در حد خودت درست کنی و برمیگردی! اما مشکل اینجاست که حالا من حتی 2 قرون هم ندارم که در ایران جز یک فرد متوسط و ساده ی جامعه باشم و عملا هم موقعیت مالی نصفه نیمه خودم رو اینجا از دست دادم و هم هیچ موفقیتی برام در امریکا فراهم نشد !

خواهش می کنم نگید که خب اینا بستگی به توانایی های خودت تو امریکا داره که موفق بشی و سریع کار گیر بیاری یا نه ! یا اینکه هر چه زبانت بهتر باشه صد در صد موفق تر هستی ! اینا درسته اما سوال دوم من کاملا کلی تره. در کل می خوام بدونم جامعه، محیط اجتماعی و اقتصادی امریکا رو برای من با سرمایه ی شخصی اندکی که ذکر کردم جوری میبینید که بشه توش با مشخصات بنده (مطرح شده در پاراگراف اول ) موفق شد و از این ورطه ی ایران نجات پیدا کرد ؟ یا نه، مثلا می فرمایید عزیزم شما فکر امریکا رو نکن چون باید فلان شرایط رو داشته باشی یا پول بیشتری نیاز داری و ...

(به عنوان مثال یکی از فامیل های نزدیک ام که نزدیک 20 ساله در فرانسه زندگی میکنه و یکی از مدیران موفق در زمینه ی کامپیوتر در اونجا هست بهم می گفت کلا جامعه ی فرانسه الان بسته است ولی تو از لحاظ کار خیالت راحت باشه چون خودم سر کار می برمت و مشغولت میکنم اما باید پول ماهی 1000 یورو برای اجاره ی یک سوییت کوچیک در پاریس رو داشته باشی و از همه مهم تر اینکه زبان فرانسه ات باید روان روان باشه چون جامعه ی اینجا اصلا کسی که دست و پا شکسته فرانسوی حرف بزنه رو نمی پذیره و ردش می کنه !! خب این در کل یعنی فرانسه الان به درد نمی خوره ! حالا دقیقا همین سوال برای من در مورد امریکا پیش اومده که بعد از برنده شدن بریم و بعدز از چند ماه و خرج کل پولم از این جا رونده و از آنجا مونده شیم ! )

ببخشید زیاد حرف زدم
مرسی

پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، masih sh ، New York ، batis2010 ، behnam_VA ، maria2000
مهاجرت یه ریسکه، و تا نیای اینجا متوجه این ریسک نمیشی، در مورد زبان، نه به شدت فرانسه نیست، چون اکثرا اینجا مهاجر بودند خودشان و اگه بدانند شما جدید هستید آرام تر و شمرده تر حرف میزنند.
اینکی میگی اگه اینجا موفق نشی دیگه تو ایران هم جای گاهی نداری به نظر من اشتباه هست، همه ما در هر صورت تو ایران یه خانواده ای داریم که کنار خیابان نیوفتیم، ولی اینجا اگر حسابت تموم شه، باید بره کنار خیابان بخوابی، در مورد هزینه درمان و دارو وحشتناک بالاست، ویزیت واسه یه سرما خوردگی حدود 150 دلار، تازه سرما خوردگی که چیزی نیست.
سوال شما را بخواهیم جواب بدیم از تاپیک خارج میشه، شما یه تاپیک بزن که بشه این سوال ها رو جواب داد، که کلا مهاجرت خوبی هاش چیه، بدی هاش چیه، بدی های آمریکا چیه...
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، SH1A2R3 ، كاميلا ، batis2010 ، maria2000
با سلام.درامد اون چند شغل اول خیلی‌ بیشتر از این حرفها است.Big Grin
***2012AS16
تاریخ دریافت ویزا:29 March
تاریخ ورود به آمریکا :June 1
تاریخ دریافت گرین کارت : 20 June,Big Grin
تعداد افراد با این کیس:3
پاسخ
تشکر کنندگان: batis2010 ، OverLord
(2012-03-26 ساعت 23:02)masih sh نوشته:  دوست من:
1- متاسفانه این مبلغ کافی نیست.(با این وضع دلار 2000 تومنی)
2-کمتر ایرانی هست که اونجا رفته باشه وموفق نشده باشه.به قول دوستان امریکا محل پیشرفت و موفقیت هست یکمی تلاش میخواد تا بتونی خودت رو در اونجا جا بندازی.از این نظر نگران نباش .اینقدر ایرانی اونجا هست که کمکت کنه و راه رو بهت نشون بده . با توجه به رشتت و کار هایی که بلدی کار برات زیاد هست.
در مورد پولی که برای گرفتن ویزا نیاز داری باید بهت بگم که تو میتونی سند خونه مادر و پدر یا یکی از آشنا هات رو به نام خودت بزنی و ترجمه سند را در لحظه مصاحبه نشون بدی.بعد هم سند را باز گردونی.
نگران اصلا نباش.
من خودم نه در لاتاری شرکت کردم و نه در امریکا هستم این موضوعاتی هم که نوشتم از تجربیات دیگران بدست آورده بودم.
انشا الله که موفق بشی.
در ضمن اصلا هم در این کار عجله نکن چون داریم در مورد یک عمر زندگی صحبت میکنیم .

با سپاس از پاسخ شما دوست عزیز
الان من با خواندن همون جمله ی اول شما مثل یخ وا رفتم ! Sad
پیش خودم گفتم اگه الان دلار رو همون 2000 تومنی که شما میگی حساب کنیم و پول بنده که 30 میلیون تومنه ، کلا میشه 15000 دلار. (2500 دلار هم گذاشتم واسه بلیط و ... کنار! ) حال با این حساب تصور کردم برای قبول شدنم جهت ویزا میتونم پرینت موجودی همین 15000 دلار رو به سفارت بدم و بهم ویزا بدند و بعدش هم همون رو سریع برداشت کنم و ببرم امریکا و برای یک سال تو یک ایالت کم خرج زندگی رو شروع کنم تا کار گیرم بیاد !
اگه همون 1000 تومن بود لااقل پولم میشد 25 - 30 هزار تا نه 15 هزار تا که ببینم به قول شما عمرا بتونم از این ویران کده برم !
الان که گفتید 15000 دلار نه برای ویزا کافیه و نه برای رفتن به امریکا کامل هنگ کردم.
نمیدونم چی بگم !! Sad
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، batis2010 ، maria2000
(2012-03-27 ساعت 00:23)masih sh نوشته:  من که راه حلش رو گفتم .
البته ممکنه ویزا رو بهتون بدن ولی خودتون تو امریکا دچار مشکلات مالی میشی.
عزیزم بهت پیشنهاد میکنم یه سری به این تایپیک بزنی . http://mohajersara.com/thread-4578.html

بله دوست عزیز - درسته که میشه یک خونه به نامم بزنن اما واسه اونم یک سری مشکلاتی هست که بماند
باشه - تاپیک رو می بینم ببینم کسی مثل من از همین اول کار اندرخم یک کوچه هست چون فقط 15000 دلار داره یا نه ! Sad
سپاس

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، maria2000
خوب من میخواهم یه جوابیبه این پست بدم، و این تجربه من توی کالیرونای شمالی هست، شاید بقیه جاها فرق بکنه.

خورد و خوراک و پوشاک و وسایل خانه: (اینجا خیلی ارزانه و همه چیز از ایران ارزانتره. ) با حدود ۴۰۰-۵۰۰ دلار میشه یه زندگی خیلی خوب کرد. مثلا اینجا ما شیر یک گالونی که ۴ لیتر هست رو حدود ۱-۲ دلار میخریم (بسته به زمان خرید) یا مثلا گوشت که حدود ۳-۶ دلار هست. یا گوشت مرغ که معمولا کمتر از ۲ دلار میشه خرید. (عملا اینجا کالاها بدون استثنا همه چیزی از ایران ارزانتره)

بله خوب، ولی بستگی داره چی بخری، یه لباس چینی بخری از والمارت، یا یک لباس معمولی از مارشال، یا یه لباس مارک دار از میسیس؟ و به نسبت هم به نظر من با ایران یه قیمت هست، شما کاشکی به این نکته اشاره میکردی که شیر یک گالونی 2 دلار غیر اورگانیک، اورکانیک حدود 5 دلار، دیگه فکر کنم از نظر لبنیات ایران خیلی بهتر باشه، خیلی
گوشت و مرغ کمتر از 2 دلار نیست، مطمئنم، ولی نسبت به حقوق ها معمولا کم کیفتترینش 6 دلار است

اتومبیل: اینجا میشه با پرداخت حدود ۳۰۰۰ دلار یه ماشین خوب ژاپنی خرید. البته حتی با ۱۰۰۰ دلار هم میشه ماشین خوب خرید ولی این دیگه به شانس و شناخت شما از ماشین بر میگرده که چی گیروتون بیاد. ماشین خوب صفر رو میشه با حدود ۷-۸ هزار دلار خرید. البته اتومبیلهای گران قیمت هم هست که میشه براش ۲۰-۳۰ هزار دلار هم پول داد ولی مرسوم خوب برای خود آمریکایی ها حدود ۱۰ هزار دلاره

اینجا میشه با پرداخت 3000 دلار یه ماشین دست چندم ژاپنی خرید که چند صباحی کار کنه، به نظر من این جمله درست است، ماشین خوب و صفر رو میشه حداقل با 150000 دلار خرید، اینم راحت میشه برید در سایت هر سازنده خودرو ببینید، مرسوم برای خود آمریکایی ها چیزی هست که پولش رو داشته باشند.

در ضمن الان اینجا وامهای صفر درصد بهره هم به وفور فراوان برای خرید ماشین می دن که شما می تونید با ۱۰۰۰ دلار یه اتوملبیل نو خیل خوب بخرید و به مرور پولش رو بدید.

وام های صفر درصد رو به کسانی میدهند که کردیت خوبی داشته باشند، نه به تازه مهاجرانی که هیچی کردیت ندارند.

ولی نکته ای که هست اینه که اینجا هیچ کس حرص پول رو نمی زنه. هیچ جا کسی در مورد پول صحبت نمیکنه. همه راضین. و در کل میشه گفت که دارن زندگی می کنن.

دوست من اینکه روز و شب توی تلویزیون و روزنامه فقط تبلیغ این میشه که فلان چیز رو بخرید یا فلان کار رو بکنید اینقدر در سال ذخیره میکنید ممکنه کسی مستقیم در مورد پول حرف نزنه، ولی همه به طور غیر مستقیم دنبال این چیزها هستند که تا می توانند کمتر پرداخت کنند (البته خیال میکنند)

اینجا معمولا کسی پول جمع نمی کنه و خیلی به ندرت کسی رو میتونی پیدا کنی که دنبال این باشه که چند تا خونه بخره یا مثل ایران دنبال این باشه که انبار کنه و معمولا هر کی هر چقدر که در بیاره خرج میکنه. حسابهای بانکی هم معمولا چیزی توشون نیست و صاحباش معمولا همه درامدشون رو خرج می کنن.یکی از دلایلی که ایرانی ها در اونجا ثروتمند میشن همینه که پولاشون رو روی حساب خرج میکنند.

درسته، چون تا خر خره توی قرض و وام هستند و هیچ حساب کتابی ندارند روی پولشان

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، hoda2012 ، frozen mind ، كاميلا ، New York ، batis2010 ، younes77 ، maria2000 ، mrlzdh
(2012-03-27 ساعت 02:15)masih sh نوشته:  درسته که تا خرخره تو قرض هستند ولی لذت دنیا رو میبرند .

اگه این جوری نبود که دیگران رویای زندگی در امریکا رو نداشتند.

به قول یکی از دوستان اون ها تمام هفته یا ماه رو کار میکنند تا بتونند آخر هفته حال کنند و پولاشون رو خرج کنند...

حالا انشاالله شما هم میاید و میبینید...
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، batis2010 ، SAAM_60
@zaza
شما دوست عزیز که هنوز در گیر پروزه مهاجرت نیستی پس فکرش رو نکن و انرزیتو بگذار برای این موضوع که از امکانات موجود خودت در شرایط موجود بهترین استفاده رو کنی که البته این کار خیلی سخته و فشار ها در وطن زیاد هست همه میدونیم ولی فعلا راه شما منطقا این هست.
نمیخوام بحث تکراری کنم اما خلاصش اینکه داشتن 1 گرین کارد بخودی خود مزیتی به لحاظ شخصی شما نیست.
هدف امریکا از دادن گرین کارت به صورت لاتاری لطفی نیست که در حق شما میشه بلکه فلسفه خاص خودش رو داره که بحث جدایی هست.
شما اگر 30 میلیونت 60 تا هم باشه باز مزیت خاصی برای شما نیست. اگر توانایی داری که سطح زبانت رو مثلا به مبنای همون ایلس به 7.5 برسونی برای همه اسکیلها این 1 مزیت نسبی هست.
در کل اگر شما وقت بزاری و تاپیکهای زندگی در امریکا رو کامل بخونی به خیلی از مواردی که میخواید میرسی و احتیاج به تاپیک جداگانه هم نیست.
موفق باشید.
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، frozen mind ، GreenRoad ، hoda2012 ، mavarfan ، ASALI ، younes77 ، maria2000 ، SAAM_60 ، mrlzdh ، Hopeman
(2012-03-27 ساعت 04:38)soheilbadami نوشته:  @zaza
شما دوست عزیز که هنوز در گیر پروزه مهاجرت نیستی پس فکرش رو نکن و انرزیتو بگذار برای این موضوع که از امکانات موجود خودت در شرایط موجود بهترین استفاده رو کنی که البته این کار خیلی سخته و فشار ها در وطن زیاد هست همه میدونیم ولی فعلا راه شما منطقا این هست.
نمیخوام بحث تکراری کنم اما خلاصش اینکه داشتن 1 گرین کارد بخودی خود مزیتی به لحاظ شخصی شما نیست.
هدف امریکا از دادن گرین کارت به صورت لاتاری لطفی نیست که در حق شما میشه بلکه فلسفه خاص خودش رو داره که بحث جدایی هست.
شما اگر 30 میلیونت 60 تا هم باشه باز مزیت خاصی برای شما نیست. اگر توانایی داری که سطح زبانت رو مثلا به مبنای همون ایلس به 7.5 برسونی برای همه اسکیلها این 1 مزیت نسبی هست.
در کل اگر شما وقت بزاری و تاپیکهای زندگی در امریکا رو کامل بخونی به خیلی از مواردی که میخواید میرسی و احتیاج به تاپیک جداگانه هم نیست.
موفق باشید.

ممنون از توضیحاتتون دوست عزیزم - بله، من هنوز درگیر پرونده نشدم و به قول شما هم نباید از لحاظ روانی اینقدر به خودم فشار بیارم. فقط سوالی که در تاپیک هزینه های زندگی در امریکا مطرح کرده بودم از همین بعد بود که نکند من هر میزان سرمایه ی شخصی ام رو در امریکا خرج کنم و در آخر هیچ جایی کار و موقعیت زندگی برایم پیدا نشود و با دست خالی برگردم که اگر دوستان با تجربه مثل شما بگویند بله همین طور خواهد شد اصلا سراغ ثبت نام در سالهای بعدی گرین کارت نرفته و جای کسی رو اشغال نکنم ! از طرفی هم فرمودید تاپیک زندگی در امریکا رو بخنونید که من همه رو به ریز خواندم و دیدم همه ی دوستان در هر سنی و با سرمایه ی بسیار کمتر از من رفته اند و ممکنه در نهایت رضایت کامل نداشتند اما به هیچ عنوان کسی رو ندیدم که بگه ناراضی هم هستم.
بیش از این ادامه نمیدم که خدای نکرده فردی بگوید تاپیک رو به موضوع دیگه کشاندی. در کل ممنونم و با آرزوی موفقیت برای همه ی خوبان
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، mavarfan ، batis2010 ، اردوان ، milad_aae ، SAAM_60 ، mrlzdh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان