کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
ما که داریم برای رفتن حاظر میشیم سعی میکنیم تا جایی که بهمون اضافه بار نخوره هر چقدر میتونیم وسایلمون رو ببریم از عینک گرفته تا بشقاب و قاشق چنگال و ...... . این وسایل هر چند اونجا قیمتی نداره ولی بازم اگر شما تازه وارد باشید باید پول بدید و این وسایل رو بخرید که چون ما ریال میبریم و دلار خرج میکنیم چند ماه اول سخته حتی اگر جا دارید و یک وسیله ای که میدونید تو آمریکا 1 $ هستش با خودتون ببرید چون اونجا مجبورید بخرید 1$ هم یک دلاره .
بیایید سریال قهوه ی تلخ رو کپی نکنیم تا با این کار کمکی کرده باشیم و فرهنگ سازی را از امروز شروع کنیم .

پاسخ
تشکر کنندگان: mina_s ، hoda_ch ، Hossein81 ، Hashem ، aNTea ، mahdicivil ، OverLord ، SH1A2R3 ، كاميلا ، linda2014 ، maria2000 ، mrlzdh
درود
با 15,000$ تا چه مدتی میشه بدون پیدا کردن کار سر کرد. شمال کالیفورنیا چطور؟ یا تگزاس؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2010-09-14 ساعت 05:42)AmericanHamid نوشته:  درود
با 15,000$ تا چه مدتی میشه بدون پیدا کردن کار سر کرد. شمال کالیفورنیا چطور؟ یا تگزاس؟

سلام.در تگزاس واسه ۱ نفر حدود ۹ ماه
ارسال مدارک F2A (همسرم): 4Sep ,2013, رسید مدارک: 9Sep, 2013,  اپرو: 9Oct, 2013 , دریافت کیس نامبر (سفارت ابوظبی): 18Nov, 2013
پرداخت 22Nov, 2013: DS 261 $88  ,پرداخت 230$ :2013, Dec 11, ارسال مدارک: 2013, 19 Dec , تکمیل پرونده: 2014, 27 NVC) Jan). تاریخ مصاحبه 2015, Jun 3 , کلیر 1Sep, 2015Big Grin، تاریخ ویزا 2015, 9Sep
سفرنامه
لیست تمام مدارک ارسالی به USCIS , NVC ,و مدارک مدیکال و روز مصاحبه ویزای ازدواج Interview Questions+

پاسخ
تشکر کنندگان: laili ، khashayar6310 ، AmericanHamid ، Jav3 ، Iman-gta ، lorecance ، aNTea ، OverLord ، Seattle2015 ، Soap McTavish ، rezagh
(2010-09-14 ساعت 06:05)sib 24 نوشته:  
(2010-09-14 ساعت 05:42)AmericanHamid نوشته:  درود

سلام.در تگزاس واسه ۱ نفر حدود ۹ ماه

سپاس
خوب در کالیفورنیا چی ؟ مخصوصا شمالش ( سان فرانسیسکو . سان خوزه)
پاسخ
تشکر کنندگان: Iman-gta ، الی الی
پست اول رو بخونید و زندگی الانتون رو در نظر بگیرید - شاخ و برگ اضافه اش رو بزنید بعضی مثال هم که ماهیاتا عوض میشن
اینجوری میدونید با چه سطح زندگی چه قدر دوام میارین
به طور حتم زندگی ادمها با هم فرق می کنه و همچنین نیاز هاشون
پاسخ
تشکر کنندگان: Amirreza ، AmericanHamid ، Iman-gta ، OverLord ، maria2000
سلام من عضو جدیدم میخواستم لطف کنین بگید که برای 1 نفر مناسبترین مقدار پولی که میتونه بیاره چقدره؟برای یک سال.2در مورد کار برای عمرانها هم میتونید راهنمایی کنید وبگید که وضع کار و بار چطوره؟
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3
(2010-10-22 ساعت 01:25)vahid87 نوشته:  سلام من عضو جدیدم میخواستم لطف کنین بگید که برای 1 نفر مناسبترین مقدار پولی که میتونه بیاره چقدره؟برای یک سال.2در مورد کار برای عمرانها هم میتونید راهنمایی کنید وبگید که وضع کار و بار چطوره؟

سلام
همونطور که بارها در این سایت گفته شده مقدار پولی که همراه میارین به نحوه خرج کردن ، ایالت و شهر محل اسکان ، بیمه ها ، کلاس و ... بستگی داره ولی از نظر من برای یکسال یک نفر مجرد با یک صریب اطمینان معمولی برای مسائل پیش بینی نشده باید حداقل حدود ماهی 1500 دلار در نظر بگیرین.
برای مهندس عمران هم باز بستگی به زبان ، تجربه و تخصص داره ولی چون هم رشته هستیم میگم اگر همه اینها رو داشته باشین باید در امحانات مقدماتی و حرفه ای هم شرکت کنید (شبیه نظام مهندسی خودمون) نشدنی نیست ولی تا 1 سال بعیده بشه تو زمینه عمران کار کرد. یا راه بهترش ایکه یک مدرک بالاتر از اون که دارین از یک دانشگاه معتبر اینجا بگیرین . فعلا" هم بازار کار راه کمی بهتر از ساختمانه. و تو شهر های بزرگ طبیعتا" کار بیشتر ولی هزینه هم بیشتره.
ببخشید اینها نظر من بود اگر کسی تجربه بیشتر و بهتری داره لطفا" بگین.
شماره کیس: 2010AS5000
تاریخ دریافت نامه قبولی: May/2009
کنسولگری : Ankara
تاریخ ارسال فرمهای سری اول : 2nd June/2009
تاریخ کارنت شدن کیس: sep/2009
تاریخ دریافت نامه دوم: 1st oct
تاریخ مصاحبه: 21Oct 2009
تاریخ دریافت کلیرنس:6Nov , 2009
تاریخ دریافت ویزا: 14Nov , 2009
ورود به آمریکا: 14feb , 2010
پاسخ
(2009-08-18 ساعت 13:17)دنیز نوشته:  تا جایی که من می دونم، بعضی از مارک ها مثلاً همین شلوار جین دیزل اونجا خیلی گرونتره. آخه دیزلی که ما اینجا می خریم درجه سه هستش. ولی دیزل اونجا درجه یکه. مارک های تقلبی توی آمریکا پیدا نمی شه. واسه همین اگه شما حتی یک شلوار دیزل درجه سه با قیمت 100 تومن اینجا بخری وقتی اونجا بپوشی همه فکر میکنن که مثلا 300 دلاریه. بعضی از مارک های ساعت هم همینطوره. می تونید از اینجا مثلا یه ساعت gucci رو ارزونتر از اونجا بخرید. ( چون ساعتهایی که می یان ایران درجه پایین و با بسته بندی های ارزونتری هستند).

آره منم اینو شنیدم ولی با این حال فکر میکنم بازم ارزش نداره از اینجا خرید کنیم فقط به این خاطر که اونجا پز بدیم هر چی باشه کیفیت خیلی مهم تره معلومه که شلوار درجه 3 اینجا نمی تونه مثل شلوار درجه 1 اونجا کار کنه و زود حالت نو بودن خودشو از دست میده
شماره کیس: 2013AS00015XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 1 می .........
1 می همه با هم  یکصدا ( آمریکا ما داریم میایم )

U S A
هرگز به شکست فکر نکنید چون پیروزی همیشه در یک قدمی شماست
پاسخ
دوستان من همه پست های این بخش رو خوندم خیلی لذت برم به امید روزی که خودم همه این مسائل رو تجربه میکنم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، milad_aae ، mortezash
سلام دوستان
به نظرتون هارد پاسپورتي 1 ترابايت (قيمت در ايران حدود 170 ...) از ايران خريداري كنيم بهتره يا آمريكا؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-01-10 ساعت 12:31)sare نوشته:  سلام دوستان
به نظرتون هارد پاسپورتي 1 ترابايت (قيمت در ايران حدود 170 ...) از ايران خريداري كنيم بهتره يا آمريكا؟

باسلام
امریکا من از فرایز خریدم 75 دلار با مالیات .... قیمت جدیدش رو تو ایران ندارم ..خودت باید با قیمت دلار حساب کنی
با تشکر

باسلام
امریکا من از فرایز خریدم 75 دلار با مالیات .... قیمت جدیدش رو تو ایران ندارم ..خودت باید با قیمت دلار حساب کنی

پاسخ
تشکر کنندگان: sare ، SH1A2R3

خوب به نظر من بستگی به خودتون داره اگه اطلاعات زیادی میخواهید با خودتون ببرید خوب مجبورین از اینجا بخرین ولی اگه اطلاعات نمیبرین و فقط میخواهید هارد داشته باشید همراه خودتون به نظر من امریکا بهتره کیفیت جنس اینجا با اونجا قطعا فرق میکنه حتی اگه 1 مارک باشه !، و حتی اگه یک مدل و مارک اینجا ارزونتر از امریکا بود بازم نظر من اینه از امریکا بخرین که کیفیتش بالاتره Rolleyes
پاسخ
حقوق متوسط یک امریکایی چقدر است؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام، ساکن هرجایی هستید از همون جا بخرید. اینجوری اگه مشکل پیش بیاد به گارانتی دسترسی دارید.

به نظرتون هارد گذرنامهي 1 ترابايت (قيمت در ايران حدود 170 ...) از ايران خريداري كنيم بهتره يا آمريكا؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-03-04 ساعت 22:52)storagemeter نوشته:  سلام، ساکن هرجایی هستید از همون جا بخرید. اینجوری اگه مشکل پیش بیاد به گارانتی دسترسی دارید.

به نظرتون هارد گذرنامهي 1 ترابايت (قيمت در ايران حدود 170 ...) از ايران خريداري كنيم بهتره يا آمريكا؟

البته هارد 1 ترا توی ایران الان 250 الی 270 هستش اون قدیما بود که 140 الی 170 بود ...
(2012-03-04 ساعت 20:01)masih sh نوشته:  حقوق متوسط یک آمریکایی چقدر است؟
حد اقل حقوق ساعتی 7.5 دلار هستش گویا ! و خوب هر چند ساعت کار کنید همون قدر هم حقوق دریافت خواهید کرد
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان