کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
هزینه های زندگی در آمریکا
سلام با 15000 دلار اگر ماشین نخرید و در هزینه ها صرفه جویی کنید و بیشتر از 550 دلار برای اتاق کرایه ندید می توانید در سن حوزه حداکثر 15 ماه زندگی کنید البته باز هم به فرد داره که بخواد چطور هزینه کنه
(2010-09-20 ساعت 01:22)AmericanHamid نوشته:  
(2010-09-14 ساعت 06:05)sib 24 نوشته:  
(2010-09-14 ساعت 05:42)AmericanHamid نوشته:  درود
با 15,000$ تا چه مدتی میشه بدون پیدا کردن کار سر کرد. شمال کالیفورنیا چطور؟ یا تگزاس؟

سلام.در تگزاس واسه ۱ نفر حدود ۹ ماه

سپاس
خوب در کالیفورنیا چی ؟ مخصوصا شمالش ( سان فرانسیسکو . سان خوزه)

کیس12XXX
دریافت نامه قبولی خرداد در منزل
ابوظبي
تاریخ ارسال فرمها:27 june
مصاحبه:4 jan
كليرنس:22 مارچ
دریافت ويزا:21 آپريل
تاریخ هجرت 2011 8 oct
محل اقامت سن حوزه
جمع تقریبی هزینه ها :15000 عكس+54000 پست TNT+هزينه واكسناسيون 2200 + 101000  ترجمه+هزینه سفر و سفارت و مدیکال 3ميليون تومان+ 1580 بلیط آمریکا
پاسخ
تشکر کنندگان: كاميلا ، m.memari ، SH1A2R3 ، maria2000
(2010-08-25 ساعت 20:24)khashayar6310 نوشته:  ما که داریم برای رفتن حاظر میشیم سعی میکنیم تا جایی که بهمون اضافه بار نخوره هر چقدر میتونیم وسایلمون رو ببریم از عینک گرفته تا بشقاب و قاشق چنگال و ...... . این وسایل هر چند اونجا قیمتی نداره ولی بازم اگر شما تازه وارد باشید باید پول بدید و این وسایل رو بخرید که چون ما ریال میبریم و دلار خرج میکنیم چند ماه اول سخته حتی اگر جا دارید و یک وسیله ای که میدونید تو آمریکا 1 $ هستش با خودتون ببرید چون اونجا مجبورید بخرید 1$ هم یک دلاره .
من هم دقيقا با شما موافقم. درسته كه اگه بارمون كمتر باشه و از اونجا خريد كنيم خيلي را حت تريم. ولي همه اين كارها مستلزم داشتن پول نقد به اندازه كافي هست. ازطرفي اينجا اين وسايل رو هم حيفه كه بگذاريم و يا به اين و اون بديم. 1 دلار هم 1 دلاره(يعني 2000 تومان)
شما كه زودتر از ما ميريد ميشه من رو راهنمائي كنيد . آخا نميدونم وسايل شكستني مثل بشقاب و ليوان و ... رو چجوري بسته بندي كرديد .آيا كار خاصي بايد انجام بديم كه وسايلمون سالم برسند؟ ممكنه بعضي ها به من بخنديد ولي خوب مشكله ديگه.از همه دوستاني كه تجربه اين كار رو داشتن راهنمائي درخواست ميكنم.
ممنونم.

2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، SH1A2R3 ، armanbala ، maria2000
(2012-03-10 ساعت 10:43)كاميلا نوشته:  
(2010-08-25 ساعت 20:24)khashayar6310 نوشته:  ما که داریم برای رفتن حاظر میشیم سعی میکنیم تا جایی که بهمون اضافه بار نخوره هر چقدر میتونیم وسایلمون رو ببریم از عینک گرفته تا بشقاب و قاشق چنگال و ...... . این وسایل هر چند اونجا قیمتی نداره ولی بازم اگر شما تازه وارد باشید باید پول بدید و این وسایل رو بخرید که چون ما ریال میبریم و دلار خرج میکنیم چند ماه اول سخته حتی اگر جا دارید و یک وسیله ای که میدونید تو آمریکا 1 $ هستش با خودتون ببرید چون اونجا مجبورید بخرید 1$ هم یک دلاره .
من هم دقيقا با شما موافقم. درسته كه اگه بارمون كمتر باشه و از اونجا خريد كنيم خيلي را حت تريم. ولي همه اين كارها مستلزم داشتن پول نقد به اندازه كافي هست. ازطرفي اينجا اين وسايل رو هم حيفه كه بگذاريم و يا به اين و اون بديم. 1 دلار هم 1 دلاره(يعني 2000 تومان)
شما كه زودتر از ما ميريد ميشه من رو راهنمائي كنيد . آخا نميدونم وسايل شكستني مثل بشقاب و ليوان و ... رو چجوري بسته بندي كرديد .آيا كار خاصي بايد انجام بديم كه وسايلمون سالم برسند؟ ممكنه بعضي ها به من بخنديد ولي خوب مشكله ديگه.از همه دوستاني كه تجربه اين كار رو داشتن راهنمائي درخواست ميكنم.
ممنونم.

من بهتون پیشنهاد می‌کنم تا جایی‌ که میتونید همین وسایلو بیارید،من دیدم کسانی‌ که چندین ساله اینجا زندگی‌ میکنند هم وقتی‌ میاند ایران میخرند ۱) چون بشقابو لیوان و... معمولا اینجا به صورت دونه‌ای فروخته می‌شه یا سرویس‌های ۴ نفر همینطور در مورد سرویس قاشق چنگال، و کافیه یه سرچ کوچیک در سایت‌ها انجام بدید و ببینید که قیمتشن خیلی‌ بالایه شاید یه سرویس ۴ نفره با یه سرویس ۱۲ نفره توی ایران برابری کنه،من خودم حتما دفعه بعد این کارو می‌کنم حتا اگه اضافه بار ندارید خوراکی‌هایی‌ که می‌شه آورد(که مصرف روزانه هست) بد نیست بیارید به همون دلیل که باید دلار خرج کنید، سال قبل هرچی‌ رو با ایرانی‌ مقایسه میکردیم تقریبا برابری میکرد ولی‌ الان خیلی‌ گرون به نظر میاد
ARRIVAL DATE: JAN 14
CATEGORY: DV LOTTERY
پاسخ
تشکر کنندگان: cmbt ، mohammadm64 ، كاميلا ، hoda2012 ، SH1A2R3 ، armanbala ، maria2000 ، سمیرا کریمی
دوست عزیز ممنون که اطلاعات خودتون رو در اختیار باقی دوستان گذاشتید و همینطور ممنون بابت نوشتن مخارج به صورت ریز و دقیق
به آرزوم میرسم، شک ندارم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، maria2000
امكانش هست از دوستاني كه اون طرف ساكن شدند بفرمايند كه ايا مثل ايران اونجا هم جاهايي مثل هفته بازارها هست كه بشه سبزيجات و يا ميوه و ... را ارزان تر تهيه كرد؟
و اگه ممكنه از قيمت سبزيجات و ميوه و پياز و سيب زميني و ... و مخصوصا ليمو ترش خبر بديد.
ممنونم.
2012AS00041XXX
دریافت نامه قبولی: 2011 , 15 Jul
سفارت: آنكارا
ارسال فرمها: 2011 , jul 25
کارنت شدن:june
دریافت نامه دوم:19 april
مصاحبه:12 june
دریافت کلیرنس:در انتظار كلير
2 نفر
هزینه ها:14000عکس+74000 DHl+ عكس12000+10000 بانك+200000 ترجمه+ 64000dhl+واكسنها 141000 +بليط 560000 تركيش فقط رفت

پاسخ
تشکر کنندگان: erfan1992 ، New York ، maria2000
(2012-03-09 ساعت 23:19)masih sh نوشته:  در این مورد اطلاعاتی به صورت پراکنده وجود داشت حالا میخوام که به صورت جامع به این موضوع بپردازیم:
حدود هزینه ها توی ایالت آریزوناست در شهر فونیکس:

هزینه های اجباری:
۱) مسکن: ۱ اتاق ۳۵۰ تا ۷۵۰، عموما ۵۰۰ تا ۶۰۰ (همه اعداد به دلار آمریکا). آپارتمان ۱ خوابه ۹۵۰ تا ۱۵۰۰، عموما ۱۱۰۰ تا ۱۳۰۰ آپارتمان دو خوابه ۱۱۰۰ تا ۱۸۰۰، عموما ۱۳۰۰ تا ۱۵۰۰ (دقت کنید در ایالت های دیگر ممکن است حتی کمتر از نصف این مبالغ باشد.) این مبالغ شامل قبوض و اینترنت، حدود میانگین ماهی ۶۰ تا ۱۵۰ ، است.
۲) خورد و خوراک: مجرد ۲۵۰ تا ۵۰۰، عموما ۳۰۰. متاهل (خودتان غذا درست کنید) ۱۰۰ تا ۲۵۰ برای هر نفر، عموما ۳۰۰ برای یک زن و شوهر
۳) ارتباط (موبایل): ماهی ۴۰ تا ۱۲۰، بسته به سرویس انتخابی

هزینه های انتخابی (متغیر):
۱) خودرو: خرید یک خودرو مناسب ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ برای دست دوم و ۱۵۰۰۰ تا ۲۰۰۰۰ نو (یک بار هزینه)، بنزین ۸۰ تا ۱۵۰ در ماه، تعویض روغن و فیلتر تقریبا هر ۳ ماه یک بار ۳۰ تا ۵۰، رجیستریشن سالی حدود ۱۵۰، بیمه (اجباری) ماهی ۴۰ تا ۱۵۰ بسته به سابقه رانندگی و خلاف و ...
۲) لباس: مشابه ایران در شرایط عادی، در شرایط حراج تا یک سوم قیمت های ایران هم کم میشود.
۳) کتاب و لوازم التحریر: کتاب معمولا توسط کتابخانه ، دانشگده ، دوستان و اساتید میتوان تهیه کرد. اگر نه برای هر کتاب ۵۰ تا ۳۰۰ عموما متوسط ۱۰۰، با احتساب ۶ کتاب در سال حدود ماهی ۵۰. لوازم التحریر ارزان تر از ایران.
۴) لپ تاپ : حدود ۶۰۰ تا ۱۰۰۰ برای پی سی و ۱۰۰۰ تا ۱۷۰۰ (مشخصات متعارف... وگرنه تا ۵۰۰۰ دلار هم هست!)
۵) تفریحات: رستوران ۸ تا ۲۵ (برای هر نفر)، سینما ۸ تا ۱۶، موزه ۵ تا ۲۰ (خیلی روزها و مکان ها رایگان)، تور کامل نیویورک سیتی حدود ۱۰۰ دلار
۶) رفت و آمد عمومی: اتوبوس مسیر کوتاه ۲.۵ تا ۵ مسیر طولانی ولی نه بیشتر از ۱۰۰ مایل ۸ تا ۱۵. مترو ۵ تا ۲۵ بسته به مسیر
۷) مراقبت پزشکی: بیمه دانشگاه برای مجرد یا خانواده (در دانشگاه ما راتگرز فرقی ندارد) ۱.۵ درصد حقوق دریافتی (حدود ماهی ۲۵ تا ۳۰ دلار). با این بیمه هر بار به هر نوع بیمارستان یا پزشک مراجعه شود فقط ۱۵ دلار توسط بیمار پرداخت میشود هر چند که خدمات متعددی انجام شود. برای بستری شدن اورژانسی هم ۵۰ دلار.
۸) مراقبت از کودک: داستان مفصلی است ولی برای پوشک و شیر خشک به علاوه چکاپ مرتب ماهانه حدود ۸۰ تا 150
توجه کنید من در ایالات متحده نیستم و این اطلاعات رو از دوستان بدست آوردم.

سلام دوست عزیز ،بابت اطلاعاتی که دادید تشکر میکنم ،
میخواستم بدونم هزینه کار ساعتی به ازای هر ساعت چقدره؟! مثلا تو استرالیا به ازای هر 1ساعت 10 دلار میدن ، تو آمریکا چه طوره؟!
وجود آدم زنده از پنج جز ساخته شده است
تن ، جان ، روان ، وجدان ، فروهر
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، SAAM_60
قیمت مواد خوراکی را از اینجا بگیرین:

http://food4less.mywebgrocer.com/Circula...Weekly/2/2
zip code :91306
lb: per pound (تقریبا نیم کیلو)
EA: each (هر عدد)
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
بابا دیگه خوندن عدد که سوات انگلیسی نمیخواد Smile ... بعدش هم قیمت خوراکی و بنزین اینجا متغیره . من الان بیام بگم سیب زمینی کیلویی فلان قدر 2 سال دیگه که یکی میاد این تاپیک رو میخونه که دیگه این قیمت نیست . ولی تو لینکی که دادم قیمتش همیشه به روزه .در ضمن توش قیمت سبزیجات هم با عکس سبزی مورد نظر هست بزنید صفحات بعدیش حتما میبینید.

اینم یک لینک واسه ارزونترین قیمتهای بنزین در لس انجلس ،در نظر داشته باشید که ارزونترین و گرونترین قیمت بنزین در حوالی لس انجلس رو گفته ، قیمت معمول یک چیزی بین این عددهاست . در ضمن این قیمتِ یک گالن بنزین است که معادل 3.78 لیتره یعنی تقریبا اون عددها رو تقسیم بر چهارش که بکنید حدودا قیمت یک لیتر بنزین میشه :
http://www.losangelesgasprices.com/
الان هم که ماه مارچ سال 2012 هستیم قیمت بنزین نزدیک خونۀ ما گالنی 4.30 ، 4.40 دلار هست که البته بسته به محل زندگی متغیره. میشه لیتری 1.16 دلار ،که با دلار 1900 تومنی میشه به عبارتی لیتری2200 تومن .دیگه این حساب کتابها رو هم واسه روی گل شما که تذکر دادید کردم ،که اگه بچه ها ریاضیشون هم تک ماده کرده بودند به مشکلی نخورن Smile
یادش به خیر دو سال و نیم پیش، بنزین گالنی 2.80 دلار بود و مطمئنا ماه بعد هم یک قیمت دیگه ست.

پاسخ
(2012-03-14 ساعت 18:01)masih sh نوشته:  این دفعه میخوام درباره ی لوازم خونه براتون بگم.

لوازم خانگی هم دارای تنوع زیادی هستند .

دی وی دی پلیراز 150 دلار تا 400

ماشین لباس شویی از 700 تا 1600

تلویزیون از 500 تا 6000

دوربین از 130 دلار به بالا

یخچال از 1000 تا به بالا

اجاق گاز از900 تا 2200

ماکروویو از 100 تا 400

ماشین ظرف شویی از 500 تا 1000

لب تاپ از 400 تا 2000

دوربین فیلم برداری از 200 دلار به بالا

پرینتر از 150 به بالا
سلام
ما یه Washer و یه Dryer مارک LG خریدیم که هر دو تا 110 ولت بودن و Dryer هم گازی بود (می دونین که 110 ولتی ها و گازی ها گرونترن). جفتشو با هم خریدیم 1000 دلار. همچنین یه یخچال هم خریدیم که فکر می کنم 20 فوتی یا 21 فوتی بود. کلاً این سه تا با هم با هزینه حمل و کیت نسب و نسب شون شد 1880 دلار. البته ما از Home depot خریدیم و قیمت ها هم مال Black friday بود. در ضمن فکر می کنم Blu ray player هم تو Costco دیدم 90 دلار (البته مطمئن نیستم)
تلویزیون هم یه LCD سونی 32 اینچ خریدیم 300 دلار. یه آنتن directional indoor مارک terk خریدیم از Amazon شد 42 دلار. 55 کانال می گیره که البته 40 تاش غیر انگلیسی یه Big Grin ولی خوب CBS، NBC و KTLA رو می گیره با کیفیت HD. برای ما که زیاد اهل تلویزیون نیستیم خوبه.
اینا رو گفتم یه مقایسه بکنین
ارادتمند
یاشار و ماری
شماره کیس :2011AS35XXX
دریافت نامه: 9 خرداد -- 30 می
ارسال فرمها: 11 خرداد-- 1 ژوئن
کنسولگری:آنکارا
مصاحبه: 10 مرداد-- 1 آگوست
دریافت ویزا:23 شهریور-- 14 سپتامبر
ورود به آمریکا: ۱۴ مهر--۶ اکتبر
دریافت سوشال:۱۵ روز بعد از ورود
دریافت گرین کارت: ۲۱ روز بعد از ورود

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، armanbala ، vroom ، MAHDI2012 ، perna ، New York ، batis2010 ، Soap McTavish ، rezagh ، soruosh ، goliii ، maria2000 ، mrlzdh
(2012-03-16 ساعت 14:15)masih sh نوشته:  دوست عزیز خیلی ممنون

مگه تورم اونجا چند درصد هست که قیمت ها اینقدر بالا و پایین میشه؟
قیمت بنزین در این سالهای اخیر خیلی بالا پایین شده به خاطر مشکلات خاورمیانه و این حرفها ... ولی بقیه چیزها تورمش زیاد مشهود نیست و در ضمن مثل ایران هم نیست که همون روز که قیمت بنزین بالا میره تاثیرش رو تو قیمت پوشک بچه و آدامس و اینجور چیزها هم ببینی . البته من مطالعه ای راجع به نرخ تورم در آمریکا ندارم نمیتونم اطلاع دقیقی بدم. همۀ حرفهام بر اساس زندگی روزمره است.مثلا اجاره خونه اینجایی که ما هستیم سالی چهار درصد اضافه میشه.

پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، SH1A2R3 ، sib 24 ، frozen mind ، كاميلا ، mavarfan ، battosai ، mehrdadi ، New York ، batis2010 ، maria2000
سلام
میشه قیمت لوازم ضروری منزل رو برای کسی که تازه اومده آمریکا شده رو بگین حدودا" چقدر پول لازمه برای اول کار تا لوازم منزل رو تهیه کرد
شماره کیس: 2013AS00015XXX
تاریخ رویت قبولی در سایت: 1 می .........
1 می همه با هم  یکصدا ( آمریکا ما داریم میایم )

U S A
هرگز به شکست فکر نکنید چون پیروزی همیشه در یک قدمی شماست
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammadm64 ، SH1A2R3 ، armanbala ، batis2010
دوستان با توجه به اینکه در این روزها قیمت دلار تو ایران تا 2000 تومان هم رسیده از کسانی که تجربه ی زندگی در امریکا رو دارند و در حال حاضر هم در آنجا مقیم هستند خواهش می کنم برآورد قیمت موارد زیر رو دوباره ( با توجه به گرانی های امریکا و ایران ) به تومان یا دلار امریکا عنوان کنند (برآورد کلی پولی جهت زندگی در امریکا - معدل خرج بین همه ی ایالت ها ) :

- هزینه ی اجاره ی یک اتاق (به طور متوسط) / اجاره ی یک آپارتمان یک اتاقه - برای یک نفر
- هزینه ی خورد و خوراک یک نفر در ماه
- هزینه ی رفت و آمد درون شهری یک نفر در ماه
- هزینه ی پوشاک برای یک نفر
- هزینه های مخفی اعم از مالیات و پول آب و برق و گاز و ... که زیاد مورد توجه نیستند اما یک فرد در ماه باید پرداختش کنه

مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، batis2010
(2012-03-23 ساعت 09:42)zaza2z نوشته:  دوستان با توجه به اینکه در این روزها قیمت دلار تو ایران تا 2000 تومان هم رسیده از کسانی که تجربه ی زندگی در امریکا رو دارند و در حال حاضر هم در آنجا مقیم هستند خواهش می کنم برآورد قیمت موارد زیر رو دوباره ( با توجه به گرانی های امریکا و ایران ) به تومان یا دلار امریکا عنوان کنند (برآورد کلی پولی جهت زندگی در امریکا - معدل خرج بین همه ی ایالت ها ) :

- هزینه ی اجاره ی یک اتاق (به طور متوسط) / اجاره ی یک آپارتمان یک اتاقه - برای یک نفر
- هزینه های مخفی اعم از مالیات و پول آب و برق و گاز و ... که زیاد مورد توجه نیستند اما یک فرد در ماه باید پرداختش کنه

مرسی
600 تا اجاره خانه
73 تا اینترنت و تلویزیون
60 تا برق
130 تا بیمه ماشین
100 تا بنزین
موبایل 50 تا
خورد و خوراک و پوشاک و این چیزها 100 تا
کالرینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: hoda2012 ، MAHDI2012 ، GreenRoad ، mavarfan ، SH1A2R3 ، a.behzadi ، كاميلا ، batis2010
(2012-03-23 ساعت 09:58)rbadboy85 نوشته:  خورد و خوراک و پوشاک و این چیزها 100 تا
کالرینای شمالی

دوست عزیز خورد و خوراک و پوشاک همه 100 تا در ماه؟؟؟؟؟؟؟
اخه یه چیزی بگو که بشه................
شماره کیس:2012AS700
کنسولگری:آنکارا
تاریخ ارسال فرمهای سری اول:July-27
تاریخ مصاحبه: Oct-2011 آنکارا-- دریافت برگه آبیCool
تاریخ دریافت کلیرنس: Jan-2012
جمع تقریبی هزینه ها:شش میلیون تومان(پست،ترجمه،ویزا، 2بار سفر به ترکیه، تهیه بلیط آمریکا...)
پاسخ
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، SH1A2R3 ، batis2010
(2012-03-23 ساعت 09:58)rbadboy85 نوشته:  
(2012-03-23 ساعت 09:42)zaza2z نوشته:  دوستان با توجه به اینکه در این روزها قیمت دلار تو ایران تا 2000 تومان هم رسیده از کسانی که تجربه ی زندگی در امریکا رو دارند و در حال حاضر هم در آنجا مقیم هستند خواهش می کنم برآورد قیمت موارد زیر رو دوباره ( با توجه به گرانی های امریکا و ایران ) به تومان یا دلار امریکا عنوان کنند (برآورد کلی پولی جهت زندگی در امریکا - معدل خرج بین همه ی ایالت ها ) :

مرسی
600 تا اجاره خانه
73 تا اینترنت و تلویزیون
60 تا برق
130 تا بیمه ماشین
100 تا بنزین
موبایل 50 تا
خورد و خوراک و پوشاک و این چیزها 100 تا
کالرینای شمالی

با تشکر از دوست خوبم ، سوالهایی که الان پیش اومده اینه که :

1- خانه ای که ماهانه 600 دلار باید اجاره بدیم یک اتاق هست از چند اتاقی که دیگر افراد همراه آدم زندگی می کنند ( با حمام و سرویس های مشترک ) یا یک آپارتمان تک خوابه ی اختصاصی ؟

2- مگر پول آب و برق و گاز همراه با کرایه ی خانه نیست در امریکا ؟؟!

3- کلا نخوایم تلویزیون ببینیم هزینه ی اینترنت که بشه نامحدود در ماه وصل بود چقدر میشه ؟

4- الزامی هست که ماشین خریداری شه تا درگیر هزینه های بنزین و بیمه و .. شیم ؟ اگر از تاکسی و اتوبوس و ... استفاده کنیم چقدر هزینه داره ؟ ( در همون کارلینای شمالی )

5- خورد و خوراک 100 دلار ای یعنی میشه فقط سیر موند و مواد مورد نیاز بدن رو در طول یک ماه تامین کرد و بعضی اوقات عملا آدم گشنه باشه یا اینکه میشه راحت خورد و خوراکت به راه باشه و از این ماهی 100 دلار فراتر نره رقم ؟

*** یک سوال سوپر مهم :
با توجه به ایالت و شهری که توش زندگی می کنید، یک فرد عادی ( گرچه چه دکتر چه کارگر ساده که از ایران رفته امریکا در بدو ورود عادی است و فرقی نمی کند چه کاره بوده است ! ) تا چقدر وقت باید از جیب بخورد و هزینه هایی که گفتید رو بپردازد ؟
*** و اگر کار گیرش بیاید رو ماهی حدود چند دلار میتونه حساب کنه که دریافتی داشته باشه ؟

ببخشید سوال ها زیاد شد ، باید بدترین حالت ها و پایین ترین هزینه ها رو در نظر گرفت که ببینیم میشه در دیار کفر زندگی کنیم یا نه ! انشاا... که میشه
پاسخ
تشکر کنندگان: SH1A2R3 ، New York ، batis2010 ، maria2000

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان