کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
انجمن مهندسین معماری
با سلام به دوستان معمار عزیزم : من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد را دارم .و می دونم که معماری ایران با آمریکا کاملا متفاوته.
من در کالیفرنیا زندگی می کنم و الان 1 ماه هست اومدم .سوالاتی دارم اگر میشه جواب بدین.

1-می خواستم بدونم جایی هست که مثل کالج ما دوره ای را اونجا بگذرونیم که زمان و هزینه کمتری نسبت به دانشگاه داشته باشه و برای پیدا کردن کار مفید باشه؟ و ارزش وقت گذاشتن داشته باشه ؟

2- اگر من بخوام توی سایت apply ,indeed کنم واسه کاری که به صورت training و کاراموزی باشه با حداقل حقوق باید چی کار کنم ؟

دوستان راهنمایی کنید ممنون میشم Rolleyes
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-17 ساعت 07:39)ashkansoso65 نوشته:  با سلام به دوستان معمار عزیزم : من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد را دارم .و می دونم که معماری ایران با آمریکا کاملا متفاوته.
من در کالیفرنیا زندگی می کنم و الان ۱ ماه هست اومدم .سوالاتی دارم اگر میشه جواب بدین.

۱-می خواستم بدونم جایی هست که مثل کالج ما دوره ای را اونجا بگذرونیم که زمان و هزینه کمتری نسبت به دانشگاه داشته باشه و برای پیدا کردن کار مفید باشه؟ و ارزش وقت گذاشتن داشته باشه ؟

۲- اگر من بخوام توی سایت apply ,indeed کنم واسه کاری که به صورت training و کاراموزی باشه با حداقل حقوق باید چی کار کنم ؟

سلام
يه سرى دوره هاى شش ماهه و يا كمتر هست و يا اينكه كالج هم ميتونى برى كه دوره دو ساله داره، در مورد پيدا كردن كار مرتبط هم، من فكر ميكنم بايد هرجا كه بتونى درخواست بدى، حتى سعى كن مراجعه حضورى داشته باشى، تو امريكا هيچ چيزى غير ممكن نيست، زبان خوب و ارتباط و رابطه قوى و صد البته تلاش و مايوس نشدن مهمه.
پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e ، ashkansoso65 ، Amir.AA
(2015-02-24 ساعت 01:18)hgbeigi نوشته:  
(2015-02-12 ساعت 13:40)mohammadsaebi69 نوشته:  سلام دوستان عزیز
یه سوال داشتم اگه کمک کنین ممنون میشم
من مهندسی معماری دارم از دانشگاه آزاد
و سال هست تو طمینه دکوراسیون داخلی فعالیت دارم هم طراحی (با اتوکد3d max و اسکچ آپ) و و هم اجرا (کناف ،پارکت ،قرنیز ،سنگ آنتیک ، pvc ، تایل60*60 و... ( کارهای برق کشی و...هم زیاد انجام دادم) )
البته دوستم در سن هوزه هست و کارای اسکان و ... میتونه برام انجام بده
میخواستم ببینم راهی هست که از طریق شغلم مهاجرت کنم یا کلا از طریق ویزای کار اقدام کنم
ممنون میشم اگه دوستان پاسخ بدن . مرسی

سلام مهندس
من فکر میکنم بهترین راه برای فهمیدن جواب سوالتون این باشه که خودتون به سایت های رسمی مراجعه کنید ببینید اصلن جذب نیروی کاری دارن یا نه و اگه آره در چه تخصصی هایی.
من به شخصه در همین یک سال و خورده ای آدم های زیادی رو دیدم که از کشورهای آمریکای جنوبی مثل کلمبیا و مکزیک و السالوادور و ... با تحصیلات و سابقه و ویزای توریستی میان که شاید کار پیدا کنن اما من تا حالا ندیدم هیچکدومشون پیدا کنن. کلن مساله سر اینه که شما باید اسپانسر کاری داشته باشید که خیلی ها تمایلی برای حمایت و اسپانسر شدن ندارن.
با سلام
کسانی با ویزای کاری مهاجرت میکنند که رشته شان کم یاب یا بسیار مورد نیاز باشه یا نخبه کاری باشندو در زمینه معماری و اجرا دوستان امریکای جنوبی به شدت حاضر و اهل فن هستند بخصوص اینکه اجرا و فینیشینگ اینجا تا حدود زیادی با ایران متفاوت هست.من شرکت معماری ندیدم که اسپانسر بشه این معمولا برای صنایع مادر و فولاد بعضا نفت و گاز صدق میکنه
موفق باشید
برنده 2012

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-04-28 ساعت 12:43)ehsanadonis2 نوشته:  سلام دوستان
به نظر شما اگر مدرک فوق لیسانس و یا دکترا از یک کشور اروپایی مثل ایتالیا بگیرم باز هم با مشکل کار روبرو میشم.
من سال 95 برای ادامه تحصیل میرم ایتالیا دانشگاه معماری شهر فلورانس.
AutoCAD / 3D MAX / Photoshop / Revit هم کامل بلد هستم
اوضا مسلما برای شما بهتره ولی به هر حال بسته به گرایش مدرک شما هم ارزیابی میشود .زیرا به هر حال خارج از امریکا درس خوانده اید و مسئله دیگر زمینه کاری شما مقداری با مهندسی فاصله گرفته به سمت تدریس و تحقیق پیش خواهد رفت زیرا برای شغلهای طراحی و مهندسی احتمالا یا اور کوالیفای میشید یا حتما سابقه کاری مرتبط میخواهند. پروژه های نهایی و تز برای شما بسیار ارزشمند و مهم هستو در پیدا کردن کار نقش اساسی دارد بخصوص اگر در مورد معماری سبز و یا تکنولوژی های جدیددر ساختمان باشد.موفق باشید
با تشکر
برنده 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: Amir.AA
(2015-04-30 ساعت 13:16)sara.e نوشته:  
(2014-12-11 ساعت 21:35)smu نوشته:  طبق معمول با عذر خواهی شروع میکنم چون در این مدت خیلی درگیر کار بودم چیزهای زیادی باید یاد میگرفتم و کلا چالشهای کار بخصوص در ماههای اول خیلی زیاد بود.
اول از کار بگم : من الان به عنوان interior designerدر هیوستون مشغول کارم که کارشون بیشتر مسکونی هست .هفته ای ۵ روز کار و دو روز اف ولی روزهای تعطیل بدلیل مراجعه کارفرماها باید کار کنم و در طول هفته دو روز افم.مراحل کارم با جلسه با کارفرما شروع میشه جلسه بعدی سر پروژه هست و جلسه سوم که معمولا طی ۷-۸ روز دیگه و با اتمام طراحی و انتخاب نمونه در دو یا سه الترناتیو میشه پرزنتیشن و توضیح در مورد طرح مورد نظرم هست و بعد اون با سفارش کارفرما یا جلسات بعدی ادامه پیدا میکنه.
فکر میکنم برای همچین شغلی زبان و ارتباط مثبت و اعتمادسازی خیلی تعیین کننده هست و دانش معماری تا حدودی روانشناسی و دریافت سلیقه و سبک کارفرما مقوله مهم دوم هست که باز نیاز به کامیونیکشن قوی داره و ارائه سریع چند راه حل و ایده خلاقانه در همان ابتدا برای نشان دادن اینکه واقعا حرفهای هستید.کارفرماها معمولا فهیم هستند و اگر به شما اعتماد کنند حرف شما و نظر شما براش بسیار حیاتی میشه و بقیه کار اسانتر خواهد بود.شاید در مرحله بعد پوشش خاص و متفاوت ولی رسمی و شیک همیشه حتی سر پروژه و نحوه پرزنتیشن تاثیر گذاره .(کارفرما به اسکیس اهمیت میده و قوت و ضعفشو میفهمه.)
حقوقم 3000 تا 3500 هست. سالی دو هفته مرخصی با حقوق داره من از بیمه استفاده نکردم چون تحت پوشش بیمه محل کار همسرم بودم و اون پلن رو ترجیح میدادیم.
اگه سوالی باشه در خدمتم.
اینکه کارفرما به اسکیس اهمیت میده خیلی جالب بود برام. از چه نرم افزارهایی بیشتر واسه ارائه کاراتون استفاده میکنید؟

اسکیس دستی خیلی مهمه نه فقط کارفرما در محیط کار هم مهمه.بیشتر کد و مکس و اسکچ اپ و البته اسکیس دستی و خود شرکتها بعضا نرم افزارهای خودشان را دارند که مخلوطی از همین ها در رده های مختلف است. و نم افزار رویت ه مهمه چون بقضی شرکتها رویت محور هستند نه اتوکد
برنده 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: sara.e ، Amir.AA
(2015-05-17 ساعت 07:39)ashkansoso65 نوشته:  با سلام به دوستان معمار عزیزم : من لیسانس معماری از دانشگاه آزاد را دارم .و می دونم که معماری ایران با آمریکا کاملا متفاوته.
من در کالیفرنیا زندگی می کنم و الان ۱ ماه هست اومدم .سوالاتی دارم اگر میشه جواب بدین.

۱-می خواستم بدونم جایی هست که مثل کالج ما دوره ای را اونجا بگذرونیم که زمان و هزینه کمتری نسبت به دانشگاه داشته باشه و برای پیدا کردن کار مفید باشه؟ و ارزش وقت گذاشتن داشته باشه ؟

۲- اگر من بخوام توی سایت apply ,indeed کنم واسه کاری که به صورت training و کاراموزی باشه با حداقل حقوق باید چی کار کنم ؟

با سلام امیدوار موفق باشی و با انرژی و تفکر مثبت باید ادامه بدی انقدر اپلای بکنی که مصاحبه بگیری و انقدر مصاحبه بری که افر بگیری .پس با اعصاب پولادین برو جلوو ناامید نشو اولش سخته سختترین مرحله مهاجرت همینه واقعا پیدا کردن کار خیلی مهمهولی زمان بر هست میدونم نگرانت میکنه ولی بالاخره پیروز شمایی و اخر این راه جز پیروزی تو چیز دیگری وجود نداره. و جواب سوالا

1- اگر اتوکد میدونی عالیه اگر نه یک دوره کد مفیده که بتونی بعنوان کد دیزاینر اپلای کنی. یک دوره 6 ماهه که کانستراکشن هست که برای کسایی هست که میخوان سرپرست کارگاه بشن.ممکنه به نظر عجیب بیاد ولی حتی من پلن دارم برم این دوره رو ببینم چون اساس ساختمان سازی و اساس کارگاه ساختمانی دست ادم می یاد هر چند ما مهندسیم.
2- شگر سابقه کار دارید ولی کم هست برای جونیور ارکیتکت اپلای کنید یا اسیستانی و بستگی به ایالت داره تو تگزاس از ساعتی 20$ داریم و شما میتونی بنویسی فلکسیبل هستی و پول اولویت اولت نیست یعنی سعی کن تا به مصاحبه اصلی نرسیدی عدد خاصی نگی یا روی عدد خاصی پافشاری نکنی

موفق باشی که به امید خدا خواهیبود همه دوستان مهاجر به امید خدا کار دلخواهشان را پیدا خواهند کرد. فقط توکلتان بر خدا باشه و صبور باشید و ادامه بدین.
It is not over until you win
برنده 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: ashkansoso65 ، usatravel ، Amir.AA ، hgbeigi

ye anjomane memaran hast be nam siap to google peida mikoni addressesh to santa monica hast boro unja
2013AS 65XX
2 نفر _مصاحبه آنکارا 28 می _کلیرaug 20_ تحویل پاس برا ویزا 5 sep-دریافت ویزا 9 sepمقصدلس آنجلس _(i love u sama)
پاسخ
تشکر کنندگان: ashkansoso65
سلام دوستان. من فوق دیپلم معماری دارم و ترم اخر لیسانس معماری انصراف دادم. و سوال من اینه که به احتمال زیاد طی چند ماه اینده وارد امریکا میشم و برنامم اینه که اوایل از کارهای چیپ شروع کنم تا بتونم درس بخونم یا دوره تخصصی در رابطه با معماری بگذرونم ترجیها دکوراسیون داخلی. تا اونجایی که میدونم اونجا مدرسه هایی هست که دوره میگذرونی و سرتیفیکیت و بعد امتحان لایسنس میدن سوال من اینه که فرق بین مدرسه ها و کالج ها چیه مدرک و سر فصل درساشون چه فرقی با هم داره قیمت و طول دوره هر کدوم چه قدره حدودا و اینکه این مدتی که من اینجا هستم چه دوره رو بهتره که بگذرونم در ضمن اتوکد و تری دی مکس هم تا حدودی کار میکنم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-02 ساعت 13:22)sang نوشته:  سلام دوستان. من فوق دیپلم معماری دارم و ترم اخر لیسانس معماری انصراف دادم. و سوال من اینه که به احتمال زیاد طی چند ماه اینده وارد آمریکا میشم و برنامم اینه که اوایل از کارهای چیپ شروع کنم تا بتونم درس بخونم یا دوره تخصصی در رابطه با معماری بگذرونم ترجیها دکوراسیون داخلی. تا اونجایی که میدونم اونجا مدرسه هایی هست که دوره میگذرونی و سرتیفیکیت و بعد امتحان لایسنس میدن سوال من اینه که فرق بین مدرسه ها و کالج ها چیه مدرک و سر فصل درساشون چه فرقی با هم داره قیمت و طول دوره هر کدوم چه قدره حدودا و اینکه این مدتی که من اینجا هستم چه دوره رو بهتره که بگذرونم در ضمن اتوکد و تری دی مکس هم تا حدودی کار میکنم

دوستان مهندس جواب منو نمیدین؟؟؟....
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-05-17 ساعت 10:11)Rambod نوشته:  

سلام
يه سرى دوره هاى شش ماهه و يا كمتر هست و يا اينكه كالج هم ميتونى برى كه دوره دو ساله داره، در مورد پيدا كردن كار مرتبط هم، من فكر ميكنم بايد هرجا كه بتونى درخواست بدى، حتى سعى كن مراجعه حضورى داشته باشى، تو امريكا هيچ چيزى غير ممكن نيست، زبان خوب و ارتباط و رابطه قوى و صد البته تلاش و مايوس نشدن مهمه.

ممنون از پاسختون Rolleyes

(2015-07-02 ساعت 01:02)mychael نوشته:  

ye anjomane memaran hast be nam siap to google peida mikoni addressesh to santa monica hast boro unja
ممنونم Rolleyes
کیس نامبر:Big Grin1000/تاریخ رویت قبولی:1 می /تعداد نفرات کیس:2 نفر/تاریخ ارسال فرم: می /کنسولگری: آنکارا / تاریخ مصاحبه: :دسامبر/ ویزا :به امید خدا یک ضربBig Grin

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-06-26 ساعت 19:02)smu نوشته:  

با سلام امیدوار موفق باشی و با انرژی و تفکر مثبت باید ادامه بدی انقدر اپلای بکنی که مصاحبه بگیری و انقدر مصاحبه بری که افر بگیری .پس با اعصاب پولادین برو جلوو ناامید نشو اولش سخته سختترین مرحله مهاجرت همینه واقعا پیدا کردن کار خیلی مهمهولی زمان بر هست میدونم نگرانت میکنه ولی بالاخره پیروز شمایی و اخر این راه جز پیروزی تو چیز دیگری وجود نداره. و جواب سوالا

۱- اگر اتوکد میدونی عالیه اگر نه یک دوره کد مفیده که بتونی بعنوان کد دیزاینر اپلای کنی. یک دوره ۶ ماهه که کانستراکشن هست که برای کسایی هست که میخوان سرپرست کارگاه بشن.ممکنه به نظر عجیب بیاد ولی حتی من پلن دارم برم این دوره رو ببینم چون اساس ساختمان سازی و اساس کارگاه ساختمانی دست ادم می یاد هر چند ما مهندسیم.
۲- شگر سابقه کار دارید ولی کم هست برای جونیور ارکیتکت اپلای کنید یا اسیستانی و بستگی به ایالت داره تو تگزاس از ساعتی 20$ داریم و شما میتونی بنویسی فلکسیبل هستی و پول اولویت اولت نیست یعنی سعی کن تا به مصاحبه اصلی نرسیدی عدد خاصی نگی یا روی عدد خاصی پافشاری نکنی

موفق باشی که به امید خدا خواهیبود همه دوستان مهاجر به امید خدا کار دلخواهشان را پیدا خواهند کرد. فقط توکلتان بر خدا باشه و صبور باشید و ادامه بدین.
It is not over until you win

دوست خوبم ممنون که وقت گذاشتیShy

پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-07-02 ساعت 13:22)sang نوشته:  سلام دوستان. من فوق دیپلم معماری دارم و ترم اخر لیسانس معماری انصراف دادم. و سوال من اینه که به احتمال زیاد طی چند ماه اینده وارد آمریکا میشم و برنامم اینه که اوایل از کارهای چیپ شروع کنم تا بتونم درس بخونم یا دوره تخصصی در رابطه با معماری بگذرونم ترجیها دکوراسیون داخلی. تا اونجایی که میدونم اونجا مدرسه هایی هست که دوره میگذرونی و سرتیفیکیت و بعد امتحان لایسنس میدن سوال من اینه که فرق بین مدرسه ها و کالج ها چیه مدرک و سر فصل درساشون چه فرقی با هم داره قیمت و طول دوره هر کدوم چه قدره حدودا و اینکه این مدتی که من اینجا هستم چه دوره رو بهتره که بگذرونم در ضمن اتوکد و تری دی مکس هم تا حدودی کار میکنم

با سلام دوست عزیز پلن خوبی داری یعنی ادامه تحصیل . کمترین دوره تحصیلی که بعدش بخواهی امتحان لایسنس بدی دوره دو ساله هست . و باید سابقه کار امریکا هم داشته باشی حداقل یک سال مرتبط تا بتونی تمام مراحل امتحان رو بدی. میدونی که سه مرحله هست و سابقه کار برای دو مرحله اخر مهمه.در مورد طراحی داخلی سر فصلها تا حدود زیادی یکسان هست با معماری ما ولی تاریخ معماری داخلی و مطالبی در مورد رنگ و بافت و .. داره.برای طراحی داخلی میتونید از مراکز اکریدت استفاده کنید .کالج ها در واقع مقدمه مثل پیش دانشگاهی ما هستند چون معمولا دانشجوها برای صرفه جویی در هزینه و یا در زمانی که مطمئن نیستند چه گرایشی میخواهند و در عین حال نمیخواهند وقت تلف کنند درسهای عمومی وبعضی تخصصی را که در حد 1-1.5 سال دانشگاه میگذرانندو بعد نمرات را برای دانشگاهها ی مورد علاقه خود میفرستند تا پذیرش بگیرند.
بعضی نمیخواهند زیاد ادامه تحصیل بدهند فقط متمرکز روی مدرکی هستند که با ان کار کنند که هم کالج ها هم انستیتو ها این برنامه ها را دارند.که از دو ماه -شش ماه تا دو سال بنا به برنامه و درسو گرایش و...متفاوت هست. مثلا کانستراکشن یک دوره شش ماهه داره و طراحی داخلی دوره دو ساله داره و....

امیدوارم جواب سوالات را داده باشم
موفق باشید
برنده 2012

پاسخ
تشکر کنندگان: hgbeigi
(2015-07-15 ساعت 01:14)smu نوشته:  

با سلام دوست عزیز پلن خوبی داری یعنی ادامه تحصیل . کمترین دوره تحصیلی که بعدش بخواهی امتحان لایسنس بدی دوره دو ساله هست . و باید سابقه کار آمریکا هم داشته باشی حداقل یک سال مرتبط تا بتونی تمام مراحل امتحان رو بدی. میدونی که سه مرحله هست و سابقه کار برای دو مرحله اخر مهمه.در مورد طراحی داخلی سر فصلها تا حدود زیادی یکسان هست با معماری ما ولی تاریخ معماری داخلی و مطالبی در مورد رنگ و بافت و .. داره.برای طراحی داخلی میتونید از مراکز اکریدت استفاده کنید .کالج ها در واقع مقدمه مثل پیش دانشگاهی ما هستند چون معمولا دانشجوها برای صرفه جویی در هزینه و یا در زمانی که مطمئن نیستند چه گرایشی میخواهند و در عین حال نمیخواهند وقت تلف کنند درسهای عمومی وبعضی تخصصی را که در حد ۱-1.۵ سال دانشگاه میگذرانندو بعد نمرات را برای دانشگاهها ی مورد علاقه خود میفرستند تا پذیرش بگیرند.
بعضی نمیخواهند زیاد ادامه تحصیل بدهند فقط متمرکز روی مدرکی هستند که با ان کار کنند که هم کالج ها هم انستیتو ها این برنامه ها را دارند.که از دو ماه -شش ماه تا دو سال بنا به برنامه و درسو گرایش و...متفاوت هست. مثلا کانستراکشن یک دوره شش ماهه داره و طراحی داخلی دوره دو ساله داره و....

امیدوارم جواب سوالات را داده باشم
موفق باشید

وای ممنونم که لطف کردید جوابم رو دادین ممنونم. پس اینجور که من فهمیدم من لازمه دو سال فقط تو مدارس طراحی داخلی درس بخونم و همزمان ترنینگ هم داشته باشم تابتونم همه امتحانات رو پاس کنم. و هیچ نیازی به کالج نیست برای من. و در طول این مدت اینجا میتونم مهارت تئوریم رو بالا ببرم.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان ببخشید شاید سوالم تکراری باشه من لیسانس معماری دارم و تقریباً به اکثر نرم افزارهای مرتبط وارد هستم تا چند ماه دیگه عازم آمریکا هستم ولی مسئله ای که هست من به شهر کوچیکی میرم اول از همه به نظر شما من که آشنایی تقریبا کاملی به نرم افزاره ها دارم میتونم کاری مرتبط پیدا کنم
#برنده لاتاری 2016
تعداد کیس: 1 نفرBig Grin        
محل مصاحبه:  ابوظبی ( سفارت اول آنکارا)
تاریخ مصاحبه :هفته دوم نوامبر
وضعیت:ApSad      اپدیت :6 دسامبر، 9 دسامبر،25 ژانویه. 18 مارچ 22مارچ در سیس
و سرانجام کلییر: 22 مارچ
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-08-19 ساعت 07:01)shadi.sd نوشته:  سلام دوستان ببخشید شاید سوالم تکراری باشه من لیسانس معماری دارم و تقریباً به اکثر نرم افزارهای مرتبط وارد هستم تا چند ماه دیگه عازم آمریکا هستم ولی مسئله ای که هست من به شهر کوچیکی میرم اول از همه به نظر شما من که آشنایی تقریبا کاملی به نرم افزاره ها دارم میتونم کاری مرتبط پیدا کنم
کدوم شهر مبخواهید برید؟
من البته هم رشته شما هستم و با اکثر نرم افزارعای طراحی کار میکنم.
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان