کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بی خانمانی در آمریکا
عموی من که مشکل قلبی داره ، چند سال پیش دچار حمله قلبی میشه و میبرنش بیمارستان و نزدیک به 120.000.00 $ هزینش میشه
اما چون عموی من برای خودش بیزینس داشت و اون موقع اصلا شرایت خوبی رو نمیگذروند به کارکنان بیمارستان گفت که خودش هم الان درامدی نداره که بخواد هزینه بیمارستان رو پرداخت کنه.
از طرف بیمارستان با سوشیال سکیوریتی تماس گرفتن و یک سوشیال ورکر براش فرستادن و بعد از تحقیق متوجه شدن که عموم حقیقت رو میگه هزینه رو از عموم نگرفتن. برای کردیتش هم هیچ مشکلی پیش نیومد و الان خونه و ماشینش رو هم خریده. اما هیچوقت بهش نگفتن که الان که درامدت خوبه بیا و اون هزینه رو پرداخت کن.
در ضمن فکر کنم این صحبت ها جاش تو تاپیک بیمه های پزشکی باشه نه بیخانمانی.
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: mr.foad ، anahita 62 ، rezahoorjandi ، smart ، amin_j ، golia
(2014-03-13 ساعت 22:07)yami نوشته:  بالاخره هر کسی یک امیدی داره، میگه فردا سلامت میشم و میمونم دست این دت کالکتورها! بنابرین اینجا کم نیست کسانی که مثلا میگم حالشون بد میشه یا هر چیزی دیگه و مردم که براشون آمبولانس خبر میکنن طرف میگه الا بلا من سوار نمیشم!!

اینو خیلی خوب اومدی ! .منم عین همینکارو کردم. تو سال 2011 یک تصادف شدید کردم با یک راننده مست . وقتی امبولانس اومد طرف گفت ببین ما تو رو باید همین الان ببریم بیمارستان چون تصادفت شدید بوده و ایربگها بیرون زدن و ممکنه سرت هم جایی خورده باشه و اینا و منم توی همون گیجی فکر کردم دیدم خودم که بیمه فول ندارم یارو هم که هیسپن بود و بعید بود اصلن بیمه باشه سریع گفتم نه من حالم خیلی خوبه ! (میخواسم بگم میخوای پاشم برقصم واست Big Grin ) خلاصه یارو هم هاج و واج و منم از ترس اینکه برم و شب نگهم دارن و یه 20 هزار دلاری پام درمیاد اصرار که من نمیام و بچه ام خونه تنهاست ! خلاصه به همون معاینه توی امبولانس یارو رضایت داد و به رییسشم گزارش داد بعد هم 10 تا امضا هم بابت رضایت از ما گرفت و رفت و به خیر گذشت.
این کولکشن کمپانیهام که دیگه نگو. شاید باورت نشه که این دوست مارو برای 150 دلار ! بدهی به دیش که تازه دیسپیوت هم بود بیچاره کردن و به همه کس و کارش زنگ زدن و نامه دادن و خبر ندارم اگه به کردیتش هم زده باشن که واویلاست درست کردنش.
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، mr.foad ، sayeh_m ، yami ، 2013selectee ، lighter ، smart ، amin_j
(2014-03-14 ساعت 00:04)mozhgangh نوشته:  در ضمن فکر کنم این صحبت ها جاش تو تاپیک بیمه های پزشکی باشه نه بیخانمانی.

ولی به نظر من این بحث توی این تاپیک کاملا به جاست و اصلا نباید بحثش تو این تاپیک فراموش بشه !Big Grin
واسه اینکه دقت کرده باشید خیلی از عزیزان ما با سرمایه های 20..30..40...50 هزار دلار و اینا میان آمریکا و میخوان با این پول یه مدت سر کنن تا کاری گیرشون بیاد ! تازه کاری هم که این اوایل گیر میاد حقوق بالایی هم نداره که ! :|
حالا همین شخص حتی با 100هزار دلار هم که اومده باشه سر یه سرما خوردگی ساده ممکنه بی خانمان بشه ! :| چون این مقدار پول رو داره به هر حال و اگه نده از حسابش میکشن بیرون !Big Grin بعدم بی خانمان میشه دیگه ! Smile)
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، romance33 ، soheilbadami ، lighter ، golia
(2014-03-14 ساعت 11:17)mr.foad نوشته:  
(2014-03-14 ساعت 00:04)mozhgangh نوشته:  در ضمن فکر کنم این صحبت ها جاش تو تاپیک بیمه های پزشکی باشه نه بیخانمانی.

ولی به نظر من این بحث توی این تاپیک کاملا به جاست و اصلا نباید بحثش تو این تاپیک فراموش بشه !Big Grin
واسه اینکه دقت کرده باشید خیلی از عزیزان ما با سرمایه های 20..30..40...50 هزار دلار و اینا میان آمریکا و میخوان با این پول یه مدت سر کنن تا کاری گیرشون بیاد ! تازه کاری هم که این اوایل گیر میاد حقوق بالایی هم نداره که ! :|
حالا همین شخص حتی با 100هزار دلار هم که اومده باشه سر یه سرما خوردگی ساده ممکنه بی خانمان بشه ! :| چون این مقدار پول رو داره به هر حال و اگه نده از حسابش میکشن بیرون !Big Grin بعدم بی خانمان میشه دیگه ! Smile)
نه دیگه دوست عزیز به این شوریم نیست ! الان که دیگه موضوع درمان و بیمه یکخورده فرق کرده و شما با این قانون اوباماکر میتونی با قیمت تقریبا مناسب و یارانه ای ! بیمه بشی اگر درامدت در رنج مشخصی باشه (که زیادم بالا نیست) و در تعدادی ایالات هم میتونی اگر درامد نداری از طریق این قانون بیمه دولتی بشی. درسته بیمه اوباما خیلی از موارد رو نتونه کاور کنه چون دیداکشن بالاست و شما از جیب میدی مثلا ویزیت دکتر و غیره اما اگر خدای نکرده مشکل عمده ای پیش بیاد شما حد اکثر همون مثلا 5 هزار دلار دیداکشن رو میدی و بقیه با بیمه هست و تازه خیلی از استیتها میتونی برای اون مبلغ بقول اینا از جیب تقاضای کمک کنی یا یکجوری با بیمارستان کنار بیاین و قسط بدید و خلاصه این بیمه درست برای همین ورشکست نشدن و بیخانمان نشدن در اثر حادثه درست شده که امیدوارم بمونه چون خیلی از گردن کلفتهای گردن قرمز ! باهاش مخالفن و دارن براش میزنن. متاسفانه شرکتهای بیمه در امریکا عامل مستقیم گرانی خدمات پزشکی اند یعنی بطور خلاصه هیچ شرکت بیمه ای نیست که برای یک عمل مثلا 100 هزار دلاری بیش از 20 هزار دلار هم به اون بیمارستان بده بلکه یک شبکه پیچیده ای بین خودشون هست که تعامل ! دارن ماشالا.
در ضمن برای بیماریهای معمولی هم کلینیک نیمه دولتی یا ارزان در بیشتر مناطق هست که البته کیفیت بالایی به طبع ندارن و معطلی زیادی دارن ولی بهتر از هیچ است. در ضمن الان دیگر بیمارستانها هم زرنگ شده اند و کسی نمیتونه غیر از موارد خیلی اورزانس بیاد و مثلا عمل کنه و بره و بیمه نباشه و پولم نده مگر بیمارستان اموزشی باشه که کمتر سخت میگیرن ولی لونام قوانین خودشون رو دارن و زیر نظر کانتی مربوطه کار میکنن.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، yami ، 2013selectee ، mr.foad ، lighter ، rezahoorjandi ، golia
سهیل جان
من و همسرم که این بار نتونستیم اوباماکر ثبت نام کنیم!
یعنی هی میخواستیم ثبت نام کنیم ولی با اینکه درامدمون به خاطر دانشجو بودن هر دومون پایین بود ولی برای اوباماکر قیمتهای فضایی میداد. چیزی در حد حدود فکر کنم 300 و خورده ای دولار برای دو نفر.
در همین حال یک دوست دارم که زن و شوهر جاماییکایی هستن و البته سیتیزن آمریکا و پسری هجده ساله دارن که تازه ازشون جدا شد بره درس بخونه و برای همه اینا با هم اون موقع اوباماکر 45 دولار حساب دراورده بود!!!
این بابا اسم و رسم یک پاستوری رو داد که گفت این بروکری ما رو کرده و اینا ولی من چون دیدم یک به اصطلاح دوود کارائیبی هست و اعتباری نیست که بیام کل اطلاعات و شماره سوشال و اینا رو بدم و بیخیال شدم.
اصلا من کلا هیچ اطلاعاتی در مورد اوباماکر ندارم و همسرم هم تا همین حد تونست سر و ته قضیه رو هم بیاره و ما مجبور شدیم که کلا بیخیالش بشیم!!!
یعنی سیستم میگفت یا اینقدر بده یا ندین بخاطر درامد پایین جریمه تون نمیکنیم اگه بیمه نشین که نکردن.
الان من موندم اینا بخاطر سیاه زنگی بودنشون اینقدر هزینه بیمه شون پایین بود یا نه چون ماشالا وضعشون هم حسابی توپه توپه!
خلاصه یک اطلاعاتی بده گفتن باز حوالی آخر سال ثبت نام هست عین یارانه های خودمون دوباره بریم ایندفه ثبت نام کنیم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، ParsTrader ، Danoosh ، lighter ، HERMES7 ، shahryar7021 ، amin_j ، golia
(2014-08-19 ساعت 05:38)yami نوشته:  سهیل جان
یعنی هی میخواستیم ثبت نام کنیم ولی با اینکه درامدمون به خاطر دانشجو بودن هر دومون پایین بود ولی برای اوباماکر قیمتهای فضایی میداد. چیزی در حد حدود فکر کنم 300 و خورده ای دولار برای دو نفر.
در همین حال یک دوست دارم که زن و شوهر جاماییکایی هستن و البته سیتیزن آمریکا و پسری هجده ساله دارن که تازه ازشون جدا شد بره درس بخونه و برای همه اینا با هم اون موقع اوباماکر 45 دولار حساب دراورده بود!!!
این بابا اسم و رسم یک پاستوری رو داد که گفت این بروکری ما رو کرده و اینا ولی من چون دیدم یک به اصطلاح دوود کارائیبی هست و اعتباری نیست که بیام کل اطلاعات و شماره سوشال و اینا رو بدم و بیخیال شدم.
اصلا من کلا هیچ اطلاعاتی در مورد اوباماکر ندارم و همسرم هم تا همین حد تونست سر و ته قضیه رو هم بیاره و ما مجبور شدیم که کلا بیخیالش بشیم!!!
یعنی سیستم میگفت یا اینقدر بده یا ندین بخاطر درامد پایین جریمه تون نمیکنیم اگه بیمه نشین که نکردن.
الان من موندم اینا بخاطر سیاه زنگی بودنشون اینقدر هزینه بیمه شون پایین بود یا نه چون ماشالا وضعشون هم حسابی توپه توپه!
خلاصه یک اطلاعاتی بده گفتن باز حوالی آخر سال ثبت نام هست عین یارانه های خودمون دوباره بریم ایندفه ثبت نام کنیم Smile

دوست عزیز بهترین و راحت ترین راه اینه که تلفنی ثبت نام کنید و حتی میتونید درخواست مترجم فارسی هم بکنید که دیگه کلا راحت باشید خودشون بهترین راهنمایی رو میکنن و پلن خوب براتون انتخاب میکنند ما خودمون تلفنی ثبت نام کردیم و ماهی 40 دلار هم پول بیممون شده یکی از دوستامون ماهی 9 دلار پول بیمشون شده پلنها متفاوته ولی کلا به نظر من تلفن کنید و راحت ثبت نام کنید
شماره کیس: 2011AS00035xxx
کنسولگری:بخارست
تاریخ مصاحبه: 9 آگوست 2011
تاریخ دریافت کلیرنس:01 سپتامبر
تاریخ دریافت ویزا:6 سپتامبر
تاریخ ورود به آمریکا:15 فوریه 2012
تاریخ دریافت سوشیال:24 فوریه
خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزی را دارم که تو در عرش کبریاییت نداری من چون تویی دارم و تو چون خودی نداری
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، سیمین راد ، yami ، behjat ، rezahoorjandi ، smart ، amin_j ، golia
(2014-08-19 ساعت 05:38)yami نوشته:  سهیل جان
عزیز برادر اولا تا نوامبر (فک کنم) باید صبر کنی تا سیستم باز بشه و بعد پروفایل بسازی و اپلیکیشن و غیره. پارسال چون شروع کار بود سیستمشون واقعا داغون بود ولی امسال مشکلات حل شده. راجع قیمت چیزی که هست تا اخرین مرحله ثبت نام چیزی معلوم نیست و اینهایی که سایتها و بروکرا میدن استیمیت هست و حتی نزدیک واقعیت هم گاهی نیست. برای خود من برعکس اعداد کمی رو میدادن ولی وقتی نوبت انتخاب پلن شد اعداد فرق کرد و خیلی بالاتر شد چون تازه ضریبهای استیت اومد. خلاصه باید تا اخر بری و منتظر بشی که سیستم بهت پلن و قیمت بده بنا به درامدت و شرایطت. سال بعد قیمتها قراره اضافه تر هم بشه. کلا در استیتهایی که امثال ما هستیم چون مدیکد ادالت نیست و دولت فدرال بوجه مربوطه رو قطع کرده گرفتن پلن خوب مصیبت زیادی داره و اگه پلن غیر امرجنسی بخوای که بتونی باهاش دکتر و چکاپ و اینا بری حق بیمه ات طوری در میاد که به صرف اصلا نیست چون مگه شما چقدر دکتر دوا داری. بنابر این اکثر ادمها همون پلن مینیمم رو میگیرن برای حادثه و اگر دکتر دوا پیش بیاد از جیب میدن. ولی اگر بقول اینا اگزیستینگ کاندیشن داشته باشی باید پلن طلایی یا پلاتین (بسته به استیت اگر قبول کنه) بگیری چون به صرفت میشه. به هرحال اوباما کر از هیچی یک قدم بهتره ! و جلوی بیخانمانی ناشی از بدهی نجومی به بیمارستان رو میگیره ! در ضمن جریمه نداشتن بیمه هم تصاعدی هر سال بالا میره .البته اقایون ریپابلیک شدیدا در صدد توقف این قانونن و باید دید اینده چی میشه اصلا میمونه اوبا کر یا استحاله میشه.
پاسخ
تشکر کنندگان: سیمین راد ، yami ، lighter ، amin_j
ممنون گل سنگ و سهیل

والا بیشتر مطالبی که فرمودید رو جسته و گریخته و البته نه بصورت سیستماتیکی که اینجا نوشتید میدونستم که خوب شد یک سر و سامانی به اطلاعات اوباماکرم دادم!

اما مشکل اصلی همان پوله هست. نمیدونم قیمتها چرا اینقدر بی حساب کتابه. از پارسال اعصابم خورده که این دوست جامائیکاییم که هم اینجا هم جامائیکا بیزنس دارن پول بند بساط باید ماهی 45 چوق بده ما 300 چوق؟؟؟

خلاصه به قول سهیل باید تا نوامبر منتظر بشم و ایندفعه دیگه جدی دنبالش میرم. همان یک پلن اورژانسی میخواهیم چون خیلی مواظب همدیگه هستیم!!!
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، rezahoorjandi
(2014-08-19 ساعت 17:58)yami نوشته:  ممنون گل سنگ و سهیل

والا بیشتر مطالبی که فرمودید رو جسته و گریخته و البته نه بصورت سیستماتیکی که اینجا نوشتید میدونستم که خوب شد یک سر و سامانی به اطلاعات اوباماکرم دادم!

اما مشکل اصلی همان پوله هست. نمیدونم قیمتها چرا اینقدر بی حساب کتابه. از پارسال اعصابم خورده که این دوست جامائیکاییم که هم اینجا هم جامائیکا بیزنس دارن پول بند بساط باید ماهی 45 چوق بده ما 300 چوق؟؟؟

خلاصه به قول سهیل باید تا نوامبر منتظر بشم و ایندفعه دیگه جدی دنبالش میرم. همان یک پلن اورژانسی میخواهیم چون خیلی مواظب همدیگه هستیم!!!

به احتمال زیاد اون رقم 40 50 تا رقم سوبسید در رفته اش هست ! و رقم شما رقم اصلیه سوای اوباما کر چون اگه قرار باشه سالی 4000 برای بیمه بدی که افوردبل اکت نمیشه دیگه ! مراحل رو تا اخر برو بعد ببین چه پلنهایی رو افر میده . معمولا اولیش اون ارزونه برنزیه هست Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، lighter ، rezahoorjandi
مرسی سهیل
ایشالا وختش که شد، یک تاپیکی باز کنیم و تازه واردها رو هم راهنمایی کنیم، منم داخلشون Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: lighter ، soheilbadami ، golia
GOVERNMENT BENEFITS مزایای دولتی www.welcometousa.gov
سلام بچه ها اگر در مورد این عنوان های زیر اطلاعات دقیقی دارید لطف کنید بذارید تا خانواده ای که تازه وارد شدند و هنوز درامد خوبی نداره بتونن از این تسهیلات دولتی بهرهمند شن من اینا رو تو سایت دیدم و اطلاع دقیقی از ریز تسهیلات ندارم ولی فکر کنم اگر واقعا دولت یه همچین مزایایی در نظر گرفته که عالیه Big Grin
در مورد کمک پزشکی
شامل افراد 65 سال به بالا افراد جوان دارای معلولیت افراد با مرحله پایان بیماری کلیه (نارسایی کلیه دائمی نیاز به دیالیز یا پیوند)
برنامه بیمه بهداشت و درمان خدمات درمانی و کودکان (CHIP)
پوشش بهداشتی برای کم درآمد ها،خانواده ها و کودکان، افراد مسن و افراد معلول است.
برقراری امنیت اجتماعی ایالات متحده آمریکا (SSA)
تامین اجتماعی یک برنامه فدرال که مزایای خاصی برای کارگران بازنشسته و خانواده های آنان، کارگران از کار افتاده و خانواده های آنها، و اعضای خانواده برخی از کارگران بیمار فراهم می کند.
امنیت درآمد مکمل (SSI) برای غیر شهروندان
امنیت درآمد مکمل (SSI) برنامه مکمل درآمد فدرال برای کمک به مردم با درآمد محدود و افرادی که از کار افتاده اند، کور، و یا 65 سال بیشتردارند.US اداره تامین اجتماعی (SSA) اطلاعات مربوط به برنامه و در مورد شرایط لازم برای غیر شهروندان فراهم می کند.
برنامه کمک هزینه غذایی
عنوان برنامه تمبر فدرال مواد غذایی شناخته شده است، برنامه کمک هزینه تغذیه مکمل (SNAP) مزایای تغذیه به افراد و خانواده های واجد شرایط فراهم می کند.
کمک های غذایی برای زنان، نوزادان و کودکان (WIC)
برنامه تغذیه تکمیلی ویژه برای زنان، نوزادان و کودکان (WIC) فراهم می کند کمک های مالی فدرال به دولت برای غذاهای مکمل، ارجاع مراقبت های بهداشتی، و آموزش تغذیه برای زنان باردار کم درآمد، مادران جدید، نوزادان و کودکان تا سن پنج سالگی. ابزار غربالگری برای بررسی واجد شرایط بودن خود را در دسترس است در اسپانیایی و چینی است.
کمک موقتی به خانواده های نیازمند (TANF)
کمک موقتی به خانواده های نیازمند (TANF) یک برنامه فدرال است که پول می دهد به کشورها((states برای ارائه فرصت های کمک و کار برای خانواده های کم درآمد است.
کمک برای بازماندگان مهاجر از خشونت خانگی
وزارت بهداشت و خدمات انسانی (HHS) برای کمک به بازماندگان مهاجر از خشونت خانگی و کودکان را فراهم می کند.
اطلاعات فدرال دولت به تمام زبان ها موجود می باشد حتی فارسی
پاسخ
تشکر کنندگان: asher ، Danoosh ، ffrfar ، حاجی واشنگتن ، behjat ، rezahoorjandi ، amindv15
بله دوست عزیز همه اینا در ظاهر هست اما در باطن بسته به اینکه در کدام ایالت و منطقه هستین و شرایط شخصی و خانوادگی شما چی هست. خلاصش اینه که برای همه و همه جا نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان: MOHAMMADKHANI ، حاجی واشنگتن
(2014-08-26 ساعت 11:08)soheilbadami نوشته:  بله دوست عزیز همه اینا در ظاهر هست اما در باطن بسته به اینکه در کدام ایالت و منطقه هستین و شرایط شخصی و خانوادگی شما چی هست. خلاصش اینه که برای همه و همه جا نیست.

مثلا کالیفرنیا که ایالت گرونی هست این خدمات رو داره چون یه پیج مخصوص به کالیفرنیا LA هست.
ممنون می شم اگه اطلاعات کاملتری دارید بذارید اگر مهاجرا بتونن از این خدمات دولتی استفاده کنند امکان بی خانمان شدنشون کمتر میشه ...
2014AS41XX/ ابوظبی/20April
بنده دریافت ویزا: 20 آپریل همسر: بازمانده 2014
ورود به امریکا : 3 اکتبر به مقصد لس آنجلس
دریافت ssn بعد از یک هفته
بعد از 28 روز دریافت Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان: soheilbadami ، حاجی واشنگتن
از طریق این ارگان(GOVERNMENT BENEFITS) افراد می تونن کار هم پیدا کنند درسته ؟
حتی من در مورد خانه های یارانه ای شنیدم که به کسانی که از طرق این ارگان اقدام کنند و واجد شرایط باشند خانه هایی پیشنهاد می دن حالا من دیگه در مورد اینکه آیا اجاره می گیرن یا تا چه مدت افراد می تونن از این خونه ها استفاده کنند اطلاعی ندارم از دوستان ممنون می شم اگه اطلاعی دارند مشارکت کنند برای همه بذارند
Tongue
2014AS41XX/ ابوظبی/20April
بنده دریافت ویزا: 20 آپریل همسر: بازمانده 2014
ورود به امریکا : 3 اکتبر به مقصد لس آنجلس
دریافت ssn بعد از یک هفته
بعد از 28 روز دریافت Green Card
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، behjat
در این موارد بحث زیاد شده در مهاجر سرا ولی پراکنده هست و باید کمی سرچ کنین. کلیش اینه که این خدمات در کلیفرنیا و ویرجینیا خیلی بیش از مناطق دیگه هست اما در کل این نوع کمکها از سال 2007 و بدنبال رکود اقتصادی بزرگ کمتر و کمتر شده و شرایطش هم سخت تر و بودجه هاش تحلیل رفته مثلا همین امسال حدود 14 میلیون نفر از لیست اسنپ یا کمک غذایی حذف شدن. اون برنامه خانه یارانه ای هم که اسمش hud هست همینطوره و در اغلب ایالتها لیست انتظارش از 2 سال کمتر نیست
البته نگران نباشین در امریکا کسی از گرسنگی نمیمیره Smile و اگر روزی واقعا به فلاکت بیفته هستن مراکزی که کمکش کنن و بالاخره شلتری پیدا میکنه موقتا.
پاسخ
تشکر کنندگان: حاجی واشنگتن ، behjat ، rezahoorjandi

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان