کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان ۲۰۱۲
سعید جان خیلی ناراحت شدم

می دونم ، می دونی که ارزش کاری که کردی بسیار بالاست پس فقط می گویم که این پایان نیست و شروعی دوباره برای یک گام بزرگتر است

آرزومند موفقیت هایت
محمد
تشکر کنندگان: nahid.t ، sima s ، MPU ، پرنیان90 ، asxz ، honey62 ، 3rip ، arman_m ، H-K ، moesa7 ، bakhshandehgy ، behzad7 ، javidk ، nedaba
(2012-09-29 ساعت 02:00)hamid_r555 نوشته:  به دوست و هم اطاقی خوبم (آقا رضا)بابت گرفتن ویزا تبریک میگم امیدوارم همیشه موفق باشند.
متشکرم آقا حمید امیدوارم پس از این در امریکا هم بتونیم شما وخانواده محترمتون رو زیارت کنیم واین دوستی تداوم داشته باشه.
تشکر کنندگان: mojtaba_k ، 3rip ، moesa7 ، H-K ، ensan
دوستان عزیزم
به تمام عزیزانی که این پروسه سخت و طولانی رو پشت سر گذاشتن تبریک میگم Smile برای لاوبوگاتی عزیز هم خیلی ناراحت شدم ولی چون آدمی هستم که شدیدا" به تقدیر اعتقاد دارم , فکر میکنم که حتما" شرایط بهتری برای این دوست عزیز پیش میاد که این مسئله ای که براش اتفاق افتاده رو کمرنگ میکنه Smile
برای همه ی شما دوستان خوبم آرزوی موفقیت میکنم Smile
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: ariannbr ، cmbt ، پرنیان90 ، nahid.t ، Saeedv13 ، MPU ، daria ، payam62 ، honey62 ، tandoreh ، 3rip ، shimoda ، Linspire ، roeentan ، behina ، arman_m ، moesa7 ، H-K ، r_ent ، sharmin66 ، hadiseh.t ، Given ، loveusa ، nilufar ، javidk ، saher ، rezagh ، lilac ، گل نهال ، nika ، gbtm
با سلام و تبريك به همه دوستان مهاجرسرايي ارزوي زندگي خوب و سرشار از موفقيت را براي همگي تان دارم
کیس خواهر دومم
2014AS00006XXX
کیس خواهر اولم
2012AS00037XXX
جدول برندگان 2012
تشکر کنندگان: honey62 ، frz61 ، tandoreh ، Emad_L ، mojtaba_k ، dr.sami ، 3rip ، پرنیان90 ، opayamani ، H-K ، moesa7 ، bakhshandehgy ، MPU ، hadiseh.t ، etefag ، محمد2012 ، nilufar ، rezagh ، Mahbaran
(2012-09-29 ساعت 18:15)ehsan1095 نوشته:  با سلام و تبريك به همه دوستان مهاجرسرايي ارزوي زندگي خوب و سرشار از موفقيت را براي همگي تان دارم
احسان جون ، به دو دلیل خیلی دوست دارم ؛

اول : اینکه هم اسم داداش کوچکترم هستی .

دوم: اینکه برای مهاجران 2012 خیلی زحمت کشیدی .

قربون دستت ، واقعاً که دستت توی جدول همش خیر بود . راستی اون شخصی رو هم که در ابتدای جدول هستش و سیصد و خورده ای روز منتظر کلیرنس بوده رو حذف کن !!! چون از دو حال خارج نیست ؛
یا ویزاشو گرفته و رفته
یا اصلاً وجود خارجی نداشته و نداره و مثل خیلی ها اومده و یه آیدی ایجاد کرده .
میدونی چرا میگم ، چون میخوام که آمار جدولمون توی این سال درست باشه . الآن در حال حاضر فقط یه نفر ویزا نگرفته اونم که همه میدونن که کیه . که البته امیدوارم در برنامه های آتی زندگیش همیشه موفق باشه .
با تشکر فراوان از شما - ارادتمند ، افشین
تشکر کنندگان: saeid111 ، tandoreh ، MAHDI2012 ، Emad_L ، mojtaba_k ، 3rip ، daria ، frz61 ، MPU ، arman_m ، پرنیان90 ، iranian1 ، H-K ، a.r.a.s.h1 ، moesa7 ، bakhshandehgy ، s$s ، hadiseh.t ، etefag ، rezagh ، nedaba
امروز که پاسهای ویزا خورده مون رو گرفتم ؛ هر چی سعی کردم خوشحال باشم نمیشد....یکی از بچه های هتل خودمون( یه دختر خانم )، آقا محمد و سعید ویزاهاشون سفید اومد ... حال همه اینجا گرفته شد :-< Sad
فقط میتونم بگم خدا صلاح بندشو میخاد....حکمتی هست که شاید ما ازش بی خبریم
دعا میکنم این دوستام تو تمام مراحل زندگی موفق باشند

به همه کسانی هم که ویزا گرفتن تبریــــــــک میگم Smile
(2012-09-29 ساعت 18:44)saeid111 نوشته:  امروز که پاسهای ویزا خورده مون رو گرفتم ؛ هر چی سعی کردم خوشحال باشم نمیشد....یکی از بچه های هتل خودمون( یه دختر خانم )، آقا محمد و سعید ویزاهاشون سفید اومد ... حال همه اینجا گرفته شد :-< Sad

سلام دوست خوبم ،

ببخشید من دارم گیج میزنم !!!!!! میشه توضیح بدین که اون دختر خانوم مهاجرسرایی بود یا نه ؟

محمد آقا دیگه چرا ویزا نگرفت ؟ Sad

خواهش میکنم که سریع بگید . خیلی ممنون . در ضمن منظور از محمد آقا همون نام کاربری محمد 2012 ست ؟
تشکر کنندگان: 3rip ، saeid111 ، daria ، roeentan ، پرنیان90 ، H-K ، moesa7 ، s$s ، alis60 ، nedaba
lovelybugattiعزیز نمیدونم چرا اینقدر به شما گیر دادن
ولی ما که دفعه دوم برای گرفتن ویزا رفته بودیم یه زوجی رو دیده بودم که هر دو فوق هوا فضا داشتن تازه تو اکراین هم درس خونده بودن در ضمنا عضو مهاجر سرا نبودن
دفعه اول که رفته بودن مصاحبه نه با خودشون تمکن مالی برده بودن نه نامه از پلیس اوکراین بعد از اینکه اسمشون تو سایت اعلام شد و اومده بودند برای گرفتن ویزا فقط 12 میلیون ریخته بودن تو حسابشون وتمکن مالی گرفته بودن با ورتون نمیشه پاس اونها با ویزا اومده بود که من شاخام در اومد مگه میشه فقط با 12 میلیون تومن
نمیدونم چرا اینقدر رو شما زوم کردن خوب بود شما از اول می نوشتی که فقط دیپلم داری بخدا اگه متوجه میشدن Sad
دوستان 2012 جدول یادتون نره
2012AS00067xxx
تعداد:2
تاریخ مصاحبه: 25july
کلیرنس: پایان انتظار 31 اگوست Big GrinBig Grin:
تشکر کنندگان: MAHDI2012 ، asxz ، 3rip ، saeid111 ، daria ، afshin4749 ، frz61 ، roeentan ، arman_m ، opayamani ، H-K ، a.r.a.s.h1 ، moesa7 ، bakhshandehgy ، Saeedv13 ، amiry ، rezagh ، lovelybugatti ، s.s.h ، amairmonre ، nedaba ، gbtm
(2012-09-29 ساعت 15:16)lovelybugatti نوشته:  ارشد هوافضا
3 بار در خواست ویزام رد شد.
ادميشن دكتري و فاندش پريد اونم نه يه بار دوبار
شش ماه تو تركيه مجبور شدم بمونم و ...
فقط به دروغ سنج وصل نشدم Sad واسه حل شدن مشكله ويزام با خيلي مكاتبه كردم اقاي اباما خانم كلينتون چندتا از سناتورا كنگرسمنا تك تك سازمانهايي كه تو پروسه ويزا دست داشتن , تك تك سفارت هاي دور ايران , چند تا خبرنگار تو خبرگزاريهاي مختلف , كانون وكلا ايران امريكا , انجمن ايران امريكا ,... ولي نتيجه اي نداشت Sad بيش از 400 يا 500 تا ميل زدم بهشون كلي بهشون زنگ زدم.بماند كه به جايي نرسيد و چه برخورد زشتي تو دبي و يه بارم تو تركيه باهام شد.
حتي اواخر خودمم نااميد شدم كار به جايي رسيد كه عمو آلن بم دلداري ميداد و مي گفت ازين ستون به اون ستون فرجه.
بش گفتم حق با شماست فرج هست ولي نه موقعي كه همه وايستادن جلوت و بت نه ميگن.

مصاحبه اول دانشجوي دکترای مکانیک, جون 2011 كنسولگري دبي هيچ پاسخي مبني بر رد يا قبولي نداد بهم تا اينكه اكتبر درخواست مصاحبه مجدد داد. مصاحبه دوم, اينجوري شروع شد كه شما تو يه زمينه اي كاركردي كه تو دنيا زير صد نفر دارن كار ميكنند و فقط هم كاربرد موشكي داره. تو دلم فقط همينو گفتم كه من الان چطوري به اين فقط حالي كنم كه من تو كل عمرم يه موشك واقعي نديدم چي ميگيتو اخه. بماند, سه روز پشت سرهم روزي سه ساعت مصاحبه شدم,
اخر افسره قول داد مشكلمو حل كنه كه بعد برگشت به ايران حتي جواب ميل و تلفنمو نداد بعد نه ماه با عمو آلن تماس گرفتم ايشون گفتن دبي ردم كرده و هيچ راه حلي براي ويزاي دانشجويي باتوجه به برنده شدن در لاتاري وجود نداره. البته اگه همين الانم شماره منو تو سايت دبي بزنيد ميگه كليرنست تموم نشده هنوز.

مصاحبه لاتاري تركيه 2 دقيقه طول كشيد تو اپريل بود و گفت دو سه ماه ديگه چك كن.ولي بعد 3 ماه خبري نشد تا اينكه با عمو دوباره تماس گرفتمو با اسرار آلن سفارت بم زنگ زد مصاحبه مجدد. افسر پرونده اينجوري شروع كرد من تا حالا كسي رو نديدم اينقد پيگير كارش باشه اينقدرم نه شنيده باشه.
يكسري سوالهاي مزخرف. تا اينكه خودم حوصلم سر رفت به افسره گفتم سوالاتون كلا بي اساسه اگه نمي خواهين ويزا بدين ردم كنيد برگردم ايران. مثلا ميگفت تو سربازي رفتي يه كار حساسم كردي داري مخفي ميكني هرچي ميگفتم نرفتم قبول نميكرد تا اينكه برگه وثيقه رو نشونش دادم. يا ميگفت يه ريسرچ پلن بده که اونجا تو چه زمینه ای می خوای درس کنی ميگفتم والا بلا ادميشنهامو همكارتون تو دبي زحمت كشيدن پروندن چیزی ندارم. تازه باید پذيرش بگيرم اونم دسته من نيست كه از الان بگم چي قبول ميشم و...
یا می پرسید تو این سال گذشته چیکار می کردی گفتم به پدر تو مغازش کمک می کردم بعد می گفت تو این مدرکت تو ایران فروشندگی می کنی گفتم من گفتک سربازی نرفتم کارم نمی تونم بکنم پس تازه منتظره ویزای دانشجوییم بودم انتطار نداریم که کلا تو خونه بمونم در و دیوارو نگاه کنم
.خلاصه بماند بعد مصاحبه سوم لاتاري سفارت درخواست تسريع براي كارمو داد و قبول كرد كه حق با منه.
هر هفته ام مي گفت كه اماده باش سريع بيايي تركيه بعد من جواب ميدادم من تركيه ام بابا. عمو هم فقط مي گفت پيگير باش
ميگفتم بابا من ميل ميزنم به سفارت , زنگ ميزنم بهشون , زنگ به افسره پروندم ميزنم بش اسمس ميدم اخه پيگيري ميگي منظورت چيه من چيكار بايد بكنم كه نكردم. اين وسط وسطام اون جريان مهموني پيش اومد كه قبلا نوشتم.

راستش چون تو وسط پرونده دانشجویی ویزام لاتاری بردم نمی تونستم بگم که قصد تحصیل ندارم تو چون می گفت دروغ می گی
ولی همه عزیزان در جریان باشند که شما هر چقدر خودتونو به خنگی بیشتری بزنید لاتاریتون راحتتر به ویزا تبدیل میشه

احتمال زیاد استاد من تو لیست سیاه آمریکا بود و علت نقره داغ کردنه منم هم شاید این بود

یه توصیه دیگه قبل ارسال فروم ها یه سرچی تو اینترنت بکنید و همه اطلاعات مربوط به خودتونو در خواست بدید پاک بشه
به هر حال وقتی 99 دلیل بر صداقت شما وجود داره در شرایط مثل من افسره پرونده دنبال یه دلیل واسه رد شدن شما می گرده

وقتی درخواست دانشجویی دادم بم گفتن تو می خوای بمونی و اقامت کنی پس جاسوسی
اینجام که در خواست ویزای اقامت داده بودم تو مصاحبه ها می گفت تو نمی خوای اقامت کنی می خوای وارد شی درس بخونی و برگردی پس جاسوسی

یه بار از افسره پرسیدم شما چی راجع هوافضا می دونید گفت به ما گفتن فقط حساسه همین . تو دلم گفتم خسته نباشید بایدم ردم کنی
پس
البته این از دهن خیلی های دیگم شنیدم تو مهمونیا خیلیها رو میشد پیدا کرد که تو سفارت دیگه ام کار می کردند و همشون می گفتن به ما گفتن حواستون به مهندسهای ایرانی باشه

قربانه همتون
سعید
سلام دوست عزیز.
من تو چند روز گذشته همش تو این تاپیک بودم. نمیدونستم چی بگم غیر از اینکه از خدا بخوام تو چند روز باقیمونده خبر کلیر شدن همه دوستان رو بشونم. واقعا از اینکه به شما ویزا ندادن ناراحت شدم. تنها چیزی که میتونم بگم اینکه براتون در بقیه مراحل زندگی آرزوی موفقیت میکنم.
تشکر کنندگان: dr.sami ، saeid111 ، asxz ، 3rip ، MAHDI2012 ، frz61 ، arman_m ، H-K ، opayamani ، moesa7 ، nilufar ، lovelybugatti
(2012-09-29 ساعت 18:54)afshin4749 نوشته:  
(2012-09-29 ساعت 18:44)saeid111 نوشته:  امروز که پاسهای ویزا خورده مون رو گرفتم ؛ هر چی سعی کردم خوشحال باشم نمیشد....یکی از بچه های هتل خودمون( یه دختر خانم )، آقا محمد و سعید ویزاهاشون سفید اومد ... حال همه اینجا گرفته شد :-< Sad

سلام دوست خوبم ،

ببخشید من دارم گیج میزنم !!!!!! میشه توضیح بدین که اون دختر خانوم مهاجرسرایی بود یا نه ؟

محمد آقا دیگه چرا ویزا نگرفت ؟ Sad

خواهش میکنم که سریع بگید . خیلی ممنون . در ضمن منظور از محمد آقا همون نام کاربری محمد 2012 ست ؟

نه اون دختر خانم عضو نبودن...
محمد آقا som11 بود که ستاره دار بودن...Sad ویزای خانمشون فقط اومد
تشکر کنندگان: asxz ، daria ، mojtaba_k ، oe163 ، MAHDI2012 ، frz61 ، 3rip ، roeentan ، H-K ، opayamani ، moesa7 ، r_ent ، hadiseh.t ، etefag ، محمد2012 ، nahid.t ، sam11 ، nedaba
سلام به دوستایی که از تموم وجود دوستشون دارم واقعا این دوستی ها رو که بدون انتظار به هم کمک می کنن تو دنیای واقعی کمتر می شه دید
ما شدیدا درگیر کارهای رفتنیمو وخیلی وقت وب گردی ندارم ولی من هر روز این تاپیکو چک می کردم و خوشحال از کلیر شدن اکثر بچه ها مخصوصا قدیمی ها ولی خیلی ناراحت شدم که اقا سعید و محمد اقا ویزا نگرفتن ولی من حتم دارم که اینجا زندگی بهتر و مسیر بهتری براتون رقم خورده اصلا نباید رو یه چیزی زیادی پا فشاری کرد حتما صلاح خداست
راستش هر چی به رفتنم نزدیک می شم پام بیشتر سست میشه مثلا ما که اینجا واسه خودمون کسی هستیم باید اونجا از صفر صفر شروع کنیم
واسه همه کلیر شده ها و نشده ها ارزوی بهترین ها رو دارم
شماره کیس : 2012AS00039XXX
کنسولگری: آنکارا
تاریخ کارنت شدن کیس:مارچ
[/size]تاریخ مصاحبه: 29می و دریافت برگ ابی و فرم 9 سوالی
تاریخ کلیر:16 jul با ستاره 20 jul بدون ستاره
تاریخ ورود به آمریکا :
هزینه ها : تا حالا با همه چی 2000 دلار برا ی 2 نفرBig Grin
تشکر کنندگان: etefag ، mojtaba_k ، tandoreh ، oe163 ، daria ، frz61 ، behina ، ماندانا ، 3rip ، MPU ، roeentan ، arman_m ، H-K ، opayamani ، MAHDI2012 ، moesa7 ، bakhshandehgy ، s$s ، Saeedv13 ، hadiseh.t ، behzad7 ، nilufar ، nahid.t ، amirhr123
(2012-09-29 ساعت 15:16)lovelybugatti نوشته:  ارشد هوافضا
3 بار در خواست ویزام رد شد.
ادميشن دكتري و فاندش پريد اونم نه يه بار دوبار
شش ماه تو تركيه مجبور شدم بمونم و ...
.
.
.
قربانه همتون
سعید
lovely bugatti عزيز
ديشب از فكر و خيال ويزاي شما تا ساعت 4 صبح خوابم نبرد. ساعت 3.5 اومدم جدول كليرنس آنكارا رو ريفرش كردم و مجدد تو سايت مهاجرسرا وارد شدم عليرغم اينكه مي دونستم احتمال اينكه توي اين ساعتها خبري بشه كمه ولي بازم نا اميد نبودم از اول صبح هم كه اومدم سر كار همش به وضعيت شما فكر مي كردم سعي كردم آخر وقت بيام مهاجرسرا كه ديگه ويزاي شما تحويل شده باشه تا رسيدم خونه سريع نشستم پاي مهاجرسرا ولي متأسفانه ديدم كه پاستون بدون ويزا اومده ... واقعاً‌ نمي دونم چي بايد بگم
ولي خدا رو شكر كه شما از روحيه بالايي برخورداريد و دوستان مي گفتن كه توي اون شرايط سخت همش لبخند مي زديد و به مادرتون هم دلداري مي داديد . خدا هميشه دعاي پدر و مادر براي فرزندشون رو مستجاب مي كنه و حتماً‌ خير و صلاحي در اين كار بوده . من خودم به شخصه در روز مصاحبه ديدم كه تركها به چه راحتي بعد از مصاحبه به باجه ups مي رفتن
با توجه به اينكه اصلاً‌ هيچوقت به اقامت توي كشور ديگه اي فكر نكرده بودم و عليرغم تحريك اطرافيانم به ادامه تحصيل در خارج از كشور هم اقدام نكرده بودم و اين اولين باري بود كه لاتاري شركت كرده بودم و به لطف خدا قبول شدم توي مدتي كه منتظر كليرنسم بودم به همه چيز فكر كردم به اينكه واقعاً‌ اگه اين نشد حتماً‌ واسه جاهاي ديگه اقدام مي كنم هر كاري مي كنم به كارهايي كه تا حالا فكرشم نكرده بودم ،به رفتن ... تا بعدها بچه هاي من ، منو به خاطر فرصتهايي كه براي آينده اونا داشتم و از دست دادم سرزنش نكنن Sad
يعني چرا ما ايرانيها با اين سطح تحصيلات و هوش بايد از هزار تا فيلتر كه خودمونم نمي دونيم چيه بگذريم ؟چرا بايد كليرنس بخوريم ؟واقعاً معيار اونا واسه ويزا چيه ؟ و ...
به هر حال آقا سعيد اميدت به خدا باشه و بدون كه خدا گر زحكمت ببندد دري ز رحمت گشايد در ديگري
اميدوارم كه هميشه سلامت و موفق باشي Shy
شماره کیس :2012AS0005XXXX - كارنت شدن كيس: June 2012 -تاريخ مصاحبه : هفته آخر June- كنسولگري :Ankara -
نتيجه مصاحبه :‌ كليرنس+ فرم 9 سوالي - تاريخ كليرنس : يه روزي تو نيمه اول سپتامبر ( 7th)

تشکر کنندگان: 3rip ، mohajer13 ، oe163 ، frz61 ، MAHDI2012 ، daria ، ماندانا ، MPU ، roeentan ، arman_m ، H-K ، opayamani ، asxz ، moesa7 ، r_ent ، s$s ، el333 ، hadiseh.t ، lilistar ، lovelybugatti ، etefag ، behzad7 ، nedaba
دوستان عزيزم
به همتون تبريك ميگم و اميدوارم زندگي موفقي در آمريكا داشته باشيد
اين پاتوق بسيار بياد ماندني براي همه ماها بود روزهاي بسيار سختي را باهم گذرونديم آهنگ خونديم عكس كشيديم انرژي مثبت داديم هورا كشيديم و ....
براي اونايي كه ويزا هم نگرفتند بايد بگويم خيلي ناراحت نباشند حكمتي ديگر در راه هست چرا كه ماهايي كه اومديم بعد از مدت اندكي به مشكلاتي بر ميخوريم كه خيلي سخت تر از اوني هست كه فكرشو ميكرديم همه ماها جوان هستيم و راه زندگي فقط آمريكا نيست بلكه كشورهاي ديگري هست كه شايد براي رشته هاي تحصيلي خاصي راه پيشرفت بيشتري هست دنيا فقط آمريكا نيست و كشورهايي مثل سويس آلمان يا كانادا نيز كم از آمريكا ندارند من قبل از اينكه لاتاري ببرم براي سويس پذيرش گرفته بودم و دو سفر هم رفته بودم و بايد بگويم كلا سويس يه جاي ديگه هست و همه چيزش در سطح فوق ممتاز هست و تنها تفاوت بزرگش با آمريكا گران بودن زندگي هست كه با توجه به اينكه دلار امروز بالاي دو هزار رو هشتصد تومن هست ديگه خيلي فرقي نميكنه و منظورم اينه كه براي مهاجرت شما بايد آماده باشيد سرمايه هاتون يك سوم شده است
در هر صورت اين تاپيك تا چندين ساعت بسته خواهد شد و البته از دوستان برنده لاتاري از ٢٠١٣ به بعد سطر به سطر اين تاپيك رو بخونن كه حاوي دقايق بسيار مفيدي بوده كه همه ماها كه برنده ً٢٠١٢ بوديم با هم گذرونديم
با آرزوي سلامتي و شادي و موفقيت
کیس نامبر: 2012as2xxxx
کنسولگری:انکارا
مصاحبه: فبريوري ٢٠١٢
کلیرنس: مارچ ٢٠١٢
دريافت ويزا: آپريل ٢٠١٢
تاریخ ورود به آمريكا: جون ٢٠١٢
تعداد افراد در این کیس نامبر: 3 نفر
تشکر کنندگان: 3rip ، frz61 ، MAHDI2012 ، daria ، mojtaba_k ، MPU ، H-K ، asxz ، a.r.a.s.h1 ، moesa7 ، bakhshandehgy ، cmbt ، mohajer13 ، r_ent ، kasrafo ، hadiseh.t ، afshin4749 ، etefag ، tandoreh ، javidk
خدارو شکر که با خیال راحت پرونده 2012 رو میبندیم. منم مثل افشین جان فکر میکنم بهتره اون یه نفر که خبری ازش نیست از جدول حذف بشه. درواقع این جدول برندگان میراثیه که هر سال به برندگان سال دیگه به ارث میرسه. بچه های 2013 با توجه به جدول ما فکر کنم پروسه کم استرس تری رو طی کنند, چون ما بچه های 2012 همیشه استرس تکرار شدن تراژدی 30 سپتامبر بچه های 2011 همراهمون بود که خدا رو شکر این اتفاق نیفتاد.
از مدیران خواهش میکنم اجازه بدن این تاپیک یک هفته دیگه باز بمونه و بچه های 2012 بیان تجربیاتشون رو در اختیار بچه های سال امسال بزارن, اینکه چطور از حساسیت پرونده شون بکاهن و آفیسر متقاعد شه که این کیس چیز خاصی نداره.
اولین چیزی که من روش تاکید دارم و فکر میکنم توی سایت dv یا همین سایت آنکارا خوندم اینه که تصمیم گیرنده نهایی برای پرونده تون خود آفیسر مصاحبه کننده ست,آفیسر در مورد کیس ها اختیار تام داره که به صلاح دید خودش ویزا بده یا نده, درسته که باید طبق یکسری چارچوبی که واسش معین کردن کیس هارو بررسی کنه ولی باز هم اونه که تصمیم میگیره و نه چارچوبهایی که برای ویزا گرفتن مشخص شده. ممکنه شما شرایط گرفتن ویزا رو داشته باشید ولی آفیسر تشخیص بده که بهتون ویزا نده و ممکنه شما شرایطش رو نداشته باشید و آفیسر بهتون ویزا بده. این مساله در مورد کلیرنس هم صدق میکنه, آفیسر تشخیص داد منی که سربازی معاف شدم و سفر خارجی نداشتم و شغلم خصوصی بود کلیرنس بهم بزنه و برگه آبی بده و همون آفیسر تشخیص داد یکی از دوستانم که قبل از من رفته بود مصاحبه و سربازی سپاه بود یکضرب ویزا بگیره. آفیسر تشخیص میده موجودی 20 میلیونی یک کیس کافیه ولی به شما که میرسه میگه 30 میلیون باید بزاری. همه اینها نشون میده که چقدر دست آفیسر مصاحبه کننده در ویزا دادن یا ندادن بازه و هیچکس اون رو به خاطر تصمیمش بازخواست نمیکنه, چون صد درصد قبلا امتحانشو پس داده و اونقدر بهش اطمینان دارن که این سمت رو بش دادن.
روز مصاحبه به هیچوجه رسمی نباشید, لباس شما هیچ تاثیری در پرونده تون نداره, روز مصاحبه من یه خانواده ترک اومده بودن که پدر خانواده کاپشن چرمش پوسته پوسته شده بود و من و دوستم دهنمون باز بود که این چطور با این وضع اومده, اما خیلی راحت ویزا گرفتن. وقتی خودتون پا به امریکا گذاشتید متوجه میشید که امریکاییا به راحت لباس پوشیدن خیلی اهمیت میدن و البته تمیز بودن. روز مصاحبه لباس راحت بپوشید مثل یه شلوار کتون یا پارچه ای و یه پیراهن ساده. خیلیا میگن این یه ملاقات رسمیه و باید کت و شلوار و کراوات پوشید اما اونجا من از هر 10 نفر فقط یه آقای ایرانی میدیدم که کراوات زده. حتی خود آفیسر هم کراوات نزده بود. ولی به آراسته بودن موها و اینکه ریشتون رو زده باشید اهمیت بدید.
در مورد مصاحبه اصلا اشتباه نکنید, شما مصاحبه کبک کانادا یا استرالیا نیومدید, پس اصلا لازم نیست در مورد قابلیت هاتون واسه آفیسر صحبت کنید, چون آفیسر خیلی زرنگه و با جملات "آفرین, خیلی عالیه, چقدر خوب" شما رو ترغیب میکنه که بیشتر و بیشتر توضیح بدید و در آخر مصاحبه یه برگه آبی و کلیرنس طولانی ازتون پذیرایی میکنه. در پروسه لاتاری امریکا احتیاج به متخصص نداره , شما از نظر اونا فقط یه برنده خوش شانس هستید نه دکتر و مهندس و .. پس حواستون خیلی به این قضیه باشه. نکته بعدی اینه که به نظر من اصلا و اصلا اسمی از قصدتون واسه درس خوندن نیارید و فقط بگید میخوایم برای زندگی بریم. چون وقتی میرید سمت گزینه ادامه تحصیل آفیسر دست میزاره روی موجودی بانکیتون و بهتون میگه شما که میخواید اونجا درس بخونید این موجودی برای دانشگاه رفتن کافی نیست و نقص پرونده میخورید. شما در طول مصاحبه دو دقیقه ایتون باید آفیسر رو متقاعد کنید که یه آدم معمولی هستید که میخواید فقط برای زندگی برید امریکا, این دقیقا همون چیزیه که اونا میخوان. من خودم توی شرکت کارای شبکه شرکتمون رو انجام میدادم ولی روز مصاحبه آفیسر که ازم پرسید این IT support team یعنی چی? بش گفتم تو شرکت ویندوز عوض میکنم و آفیس روی کامپیوترا نصب میکنم. توجه داشته باشید اینکه خودتون رو معمولی نشون بدید باعث این نمیشه که یکضرب ویزا بگیرید و برگه ابی بهتون نده,خیر, این فقط باعث میشه که پرونده تون یه کیس معمولی جلوه کنه و پروسه کلیرنس فرمالیته رو طی کنه. برگه آبی و کلیرنس به نظر من به 90 درصد ایرانیا میخوره و اون 10 درصد هم خانومای مجرد و اندک آقایون خوش شانسند. ببخشید اگر پر حرفی کردم, بازم اگر چیزی به ذهنم رسید مینویسم
سلام دوستان

می خواستم بدونم دوستایی که بیست و هشتم کلیر شدن وقتی سایت اپدیت شد کیس نامبرشون تو سایت سفارت اومد یا فقط پاساشونو گذاشتن سفارت با ویزا پس فرستادن،
اخه من کلیر نشدم پاسمم ندادم سفارت

شماره کیس: 2012as70ooo
کنسولگری: آنکارا
مصاحبه: 25 جولای دریافت برگه آبی+فرم 9 سوالی
تعداد: 1 نفر
کلیرنس: هرگز
تشکر کنندگان: H-K ، opayamani ، 3rip ، moesa7 ، s$s ، etefag ، behzad7 ، sam11 ، ani_sheiton

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان