کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
توضیح قسمتهای مختلف فرم ثبت نام اینترنتی
(2012-09-14 ساعت 20:48)S0SHiANT نوشته:  دوستان برای نوشتن اسم وفامیلم توی فرم ثبت نام چیکار کنم ؟ (به انگلیسی)
چون پاسپورت هم ندارم میترسم غلط املایی پیش بیاد.
یه راهنمایی کنید ممنون میشم

توصیه میکنم همین الان پاسپورت بگیرید و برای خودتون استرس ایجاد نکنید.
چون اگر اسپل اسمتون در پاسپورت متفاوت بشه کمترین ضررش اینه که استرس این مسأله تا روز مصاحبه ولتون نمیکنه.
تشکر کنندگان: amir_cool_2001 ، wushu kung fu ، pariya2 ، j@vad
(2012-09-14 ساعت 21:27)Sheriff نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 20:48)S0SHiANT نوشته:  دوستان برای نوشتن اسم وفامیلم توی فرم ثبت نام چیکار کنم ؟ (به انگلیسی)

چون اگر اسپل اسمتون در پاسپورت متفاوت بشه کمترین ضررش اینه که استرس این مسأله تا روز مصاحبه ولتون نمیکنه.

راستی من میتونم از استاد زبانم کمک بگیرم برای این مساله دیگه؟
مغزم معیوب شد رفت ! آب در کوزه و ما...
برنامه ریزی ، آوردن آینده به زمان حال است تا بتوانید همین الان کاری برای آن انجام دهید. آلن لاکین
تشکر کنندگان:
پسرم ویزای انشجویی در امریکا دارد.به نظر شما اگر من فرم گرین کارت را پر کنم به اقامت او در امریکا لطمه می زنه؟سن او19 سال است و مطابق قانون در حال حاضر کفیلش من هستم.
تشکر کنندگان:
(2012-09-14 ساعت 21:46)alaedin1a نوشته:  پسرم ویزای انشجویی در آمریکا دارد.به نظر شما اگر من فرم گرین کارت را پر کنم به اقامت او در آمریکا لطمه می زنه؟سن او19 سال است و مطابق قانون در حال حاضر کفیلش من هستم.
اول اينکه براي خودتون يا پسرتون؟و دوم اينکه فکر نميکنم مشکلی پيش بياد.چون ربطی بهم ندارن!
تشکر کنندگان:
(2012-09-14 ساعت 21:37)S0SHiANT نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 21:27)Sheriff نوشته:  

راستی من میتونم از استاد زبانم کمک بگیرم برای این مساله دیگه؟
مغزم معیوب شد رفت ! آب در کوزه و ما...

زياد نگران نباش هر جوري كه فكر ميكني كه اسمت درسته ثبت نام كن بعد از اينكه اسمت در آمد هنگام گرفتن پاسپورت اپراتور يه فرمي بهت ميده كه اطلاعات مربوط به شما در آن ثبت شده اگر مغايرت داشت ميتوني همونجا اصلاح كني و مطابق ثبت اسمي كه موقع ثبت نام وارد كردي اصلاح كني. ولي همونطور كه Sheriff گفتن بهتره همين الان براي پاسپورت اقدام كني. معمولا دو هفته طول ميكشه تا آماده بشه.
چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، j@vad
(2012-09-15 ساعت 02:11)اردوان نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 21:46)alaedin1a نوشته:  پسرم ویزای انشجویی در آمریکا دارد.به نظر شما اگر من فرم گرین کارت را پر کنم به اقامت او در آمریکا لطمه می زنه؟سن او19 سال است و مطابق قانون در حال حاضر کفیلش من هستم.
اول اينکه براي خودتون يا پسرتون؟و دوم اينکه فکر نميکنم مشکلی پيش بياد.چون ربطی بهم ندارن!

برای خودم می خواهم فرم پر کنم.من چند سال پیش یکبار فرم پر کرده بودم.امسال که برای مصاحبه ویزا f1 رفته بود دوستانش می گفتند سابقه پر کردن کارت گرین کارت به ضررت هست؟؟؟؟
تشکر کنندگان:
نقل قول:دوستان برای نوشتن اسم وفامیلم توی فرم ثبت نام چیکار کنم ؟ (به انگلیسی)

حتما برای پاسپورت اقدام کن یادم دوستانی بودن که موقع ثبت نام فامیلیشون رو اشتباه تایپ کرده بودن که دوستان با تجربه ی اون زمان گفتن مشکل براشون پیش میاد !
یه تصمیم یه هدف یا شکست یا پیروزی .... در جاده ی موفقیت دور زدن ممنوع
تشکر کنندگان:
(2012-09-15 ساعت 20:10)alaedin1a نوشته:  
(2012-09-15 ساعت 02:11)اردوان نوشته:  

برای خودم می خواهم فرم پر کنم.من چند سال پیش یکبار فرم پر کرده بودم.امسال که برای مصاحبه ویزا f1 رفته بود دوستانش می گفتند سابقه پر کردن کارت گرین کارت به ضررت هست؟؟؟؟
فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد چون ربطی بهم ندارن ولی خ.دتون میدونین لاتاری هم شانسیه و پروسه طولانی داره.از راه دیگه نمیتونین اقدام کنین؟
تشکر کنندگان:
(2012-09-14 ساعت 10:00)mojtaba-1989 نوشته:  سلام من بار اولمه میخوام شرکت کنم. موقع ثبت نام باید پولی پرداخت بشه یا نه؟ اگه باید بشه میشه از کارت های بانکی ایران استفاده کرد یا نمیشه و باید از کارتهایی مثل مستر کارت استفاده کرد؟
ممنون

نه،اصلا احتیاج به پرداخت هیچ مبلغی نیست.۱۰۰ % رایگان می‌باشد
شماره کیس:***2013AS00008 تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012 کنسولگری:ابوظبی افراد كيس: 2 نفر مصاحبه:نیمهٔ June . ویزا : یک ضرب مقصد : لاس وگاس سفر نامه
تشکر کنندگان:
اصلا نگران نباش دوست عزیز
فقط دقت کن موقع ثبت نام ، از صفحات عکس بگیری تا یادت نره اسم و فامیل رو با چه دیکته ای نوشتی.

بعداً که خواستی برای پاسپورت اقدام کنی ، تو فرم درخواست پاسپورت ، قسمت نام و نام خانوادگی به انگلیسی رو باید عیناً مطابق آنچه موقع ثبت نام استفاده کردی بنویسی.

البته حالا که هنوز خیلی فرصت داری زودتر برای پاسپورت اقدام کن تا خیالت راحت باشه.

(2012-09-16 ساعت 00:09)mani.iht نوشته:  
(2012-09-14 ساعت 10:00)mojtaba-1989 نوشته:  سلام من بار اولمه میخوام شرکت کنم. موقع ثبت نام باید پولی پرداخت بشه یا نه؟ اگه باید بشه میشه از کارت های بانکی ایران استفاده کرد یا نمیشه و باید از کارتهایی مثل مستر کارت استفاده کرد؟
ممنون

نه،اصلا احتیاج به پرداخت هیچ مبلغی نیست.۱۰۰ % رایگان می‌باشد
ثبت نام از طریق سایت اصلی به نشانی https://www.dvlottery.state.gov کاملاً رایگانه.
پول هاتون رو برای بعد از قبولی نگه دارید که تازه اون موقع هزینه ها شروع میشه
تشکر کنندگان: sepidehrazavi93 ، j@vad
(2012-09-10 ساعت 09:08)Tasnim banou نوشته:  در قسمت فرزند اگر بچه نداریم خالی بگذاریم یا صفر بزنیم و یا NA وارد کنیم؟؟؟

عدد صفر وارد کنید
تشکر کنندگان: Tasnim banou ، wushu kung fu ، pariya2 ، j@vad
(2012-09-16 ساعت 00:47)tenesi نوشته:  
(2012-09-10 ساعت 09:08)Tasnim banou نوشته:  در قسمت فرزند اگر بچه نداریم خالی بگذاریم یا صفر بزنیم و یا NA وارد کنیم؟؟؟

عدد صفر وارد کنید
اگر مجرد باشیم که اصلا نباید چیزی بنویسیم!یا باید بنویسیم؟نمیدونم!یکی اینو بگه که خودش برنده شده!ممنونSmile
تشکر کنندگان:
(2012-09-07 ساعت 15:01)amir_cool_2001 نوشته:  قانون لاتاری میگه که در هرسال تعداد برنده ها از هر کشور نباید بیشتر از 7 درصد کل برنده باشه. که 7درصد از 50.000 نفر میشه حدود 3500 نفر.

لینک خبر
http://travel.state.gov/visa/immigrants/..._5561.html
The visas have been apportioned among six geographic regions with a maximum of seven percent available to persons born in any single country
فکر می کنم منظور از 7% ، ویزاهایی که بعد از مصاحبه صادر میشه باشه نه تعداد قبول شدگان در لاتاری.
یعنی ممکنه مثلا از ایران 4000 نفر قبول بشن اما در نهایت حداکثر 3500 نفر موفق میشن به آمریکا برن و بقیه به دلایل مختلف از رسیدن به آمریکا محروم میشن.
مثل : خبردار نشدن قبولی ، مدارک نفرستادن به KCC ، خبردار نشدن روز مصاحبه ، نرسیدن به روز مصاحبه ، عدم داشتن تمکن مالی(یا اسپانسر یا موجودی بانکی) ، دارا بودن برخی شغل ها و موقعیت های خاص و در نهایت تکمیل شدن ظرفیت 7% ورودی به آمریکا.

یه چیز دیگه اینکه نگران پر شدن ظرفیت 7% نباشید ، چون 50% قبولی ها اصلاً نمی خوان و نمی تونن برن آمریکا. الکی فقط ثبت نام کردن. یا از اینان که آقاپسر گل پسرشون واسه همه فک و فامیل حتی مادر بزرگ 70 سالش ثبت نام کرده و شانس قبولی بقیه رو کم کرده.

پس لطفاً قبل از ثبت نام واقعاً به قضیه مهاجرت فکر کنید. اگر واقعاً شرایط مهاجرت ندارید ، شانس بقیه رو کم نکنید.
تشکر کنندگان: S0SHiANT ، silence7 ، اردوان ، pariya2 ، j@vad
با سلام

دوستان ببینید آدرسمو درست نوشتم؟ (دارم دیگه دچار وسواس میشم)

unit:7-4th floor-no:3-shadi alley-abazar sharghi street-tehran-iran
شرقی یا غربی را فینگیلیش بنویسیم یا یه صورت وست و عست انگلیسی ؟(میدونم نامه دیگه نمیاد....)
یکی از بچه ها نوشته بود برای مکاتباتتون با کی سی سی یه جی میل جدید

بسازید ........به نظرتون برای این کار جی میل بهتره بذاریم یا یاهو ؟ سر نام خلیج فارس که ایرانیها مدام به گوگل اعتراض کردند که چرا نام دیگری در نقشه نوشته ممکن یه موقع گوگل کل سرویسشو برای ایران لاک کنه......؟(در نظر گرفتن احتمالات )
تشکر کنندگان:
مشکل از اکانت من یا

مدیران اینجا با من سر لجن

سوال که می‌پرسم

سوالهای من و پاک می‌کنن!
Sad

تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان