کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن فرناندو ولی، ایالت کالیفرنیا
userعزیز خیلی بابت راهنمایی ممنونم ان شا اله اومدیم لوس انجلس شام در خدمتتون باشیم.توی همان آرکادیا
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، kiana11 ، User ، dana ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
الان صداي راساراسارا (اميدوارم درست نوشته باشم :دي) درمياد كه اينا چه ربطي به ولي داره!

پدي جان يه وقت فقط بر اساس پيشنهاد من تصميمت رو نهايي نكن. به نظرم باز بيشتر پرس و جو كن و اولويت هاتو مشخص كن بعد ببين در چه محله اي بيشتر اولويت هات پيدا مي شوند. من نمي دونم پروازت كي هست ولي شروع سال تخصيلي رو هم در نظر بگير كه حدود يك ماه ديگه است. به نظرم باز هم تحقيق كن من شايد در تاپيك ديگري كه مرتبط هم باشه بيشتر اوضيح بدم.
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، rasarasa ، mrbonbon ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-08 ساعت 19:18)User نوشته:  الان صداي راساراسارا (اميدوارم درست نوشته باشم :دي) درمياد كه اينا چه ربطي به ولي داره!

صدام دراومد آقا یه را اضافی گذاشتی راساراسا ست Wink
ممنون از پاسخگویی به سوالات این تاپیک والا من چیز بی ربطی تو ارسالهای شما پیدا نکردم Smile
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، romance33 ، dana ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
من و پدی کم کم داشتیم تاپیکت رو تبدیل می کردیم به همه چیز در باره همه جا! فقط درباره شیلنگ توالت بحث نکردیم!

(2013-08-09 ساعت 06:43)rasarasa نوشته:  
(2013-08-08 ساعت 19:18)User نوشته:  الان صداي راساراسارا (اميدوارم درست نوشته باشم :دي) درمياد كه اينا چه ربطي به ولي داره!
صدام دراومد آقا یه را اضافی گذاشتی راساراسا ست Wink
ممنون از پاسخگویی به سوالات این تاپیک والا من چیز بی ربطی تو ارسالهای شما پیدا نکردم Smile
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، milad_aae ، rasarasa ، peyman2ped ، kasrafo ، نوروز ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-07 ساعت 05:27)User نوشته:  [quote='tabim4' pid='386720' dateline='1375623885']

اما در مجموع فکر کنم همون عدد 2500 برای چهار نفر مناسبه و به نطرم اصلا هم حداقل نیست! متوسط درآمد اینجا 50 هزار در ساله. پنجاه هزار درامد یعنی حدود 30-40 هزار مالیات و بیمه و سوشیل سکیوریتی در رفته در سال. مه همون 2500 در سال میشه حالا با یک مقدار بالا پایین

یوزر جان من اتفاقی این پستت رو دیدم ولی جالبه برام ایا مطمئنی راجع این ماهانه 2500 برای 4 نفر ؟ چون ما اینجا (دالاس) بیش از این هزینمون هست و مخارج غیر عرفی هم نداریم. منو فکر مهاجرت دوم انداختی Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، User ، پدی ، نوروز ، adonis2006
سهيل جان چند تا نكته هست. يكي اينكه كسي كه تازه مياد امريكا دست و پا شكسته خرج مي كنه. خرج هاي بيهوده نداره تقريبا. و اون مبلغ ماهانه رو از جيب خرج مي كنه و ديگه مالياتي اضافه بر اون نميده (البته ماليات فروش فرق مي كنه)

ديگه اينكه به نظرم ٢٥٠٠ ماهانه خالص خرج كني ميشه معادل تقريبا ٤٠-٥٠هزار تا تكس و سوشيل سكيوريتي و بيمه و ٤٠١كي و بقيه كسورات در رفته در سال.
يعني من اگر بخوام ماهي خالص ٢٥٠٠ خرج كنم بايد حقوقم بالاي چهل - پنجاه هزار در سال باشه. تا اون كسورات رو بپوشونه.
ولي خانواده هايي كه اول ميان ماليات بر درامدي ندارند. بيمه معمولا نمي خرند. قسط ماشين ندارند. ٤٠١كي ندارند و هيلي از خرج هاي بيهوده اي كه اگر به يك ماه خودمون نگاه كنيم زياد مي بينيم رو ندارند. براي همين به نظرم ماهانه ٢٥٠٠ از جيب زندگي حداقل به سمت متوسط رو تامين مي كنه.
البته با مخارج زندگي بعد از سه چهار سال قابل مقايسه نيست.

(2013-08-09 ساعت 11:54)soheilbadami نوشته:  
(2013-08-07 ساعت 05:27)User نوشته:  [quote='tabim4' pid='386720' dateline='1375623885']

اما در مجموع فکر کنم همون عدد 2500 برای چهار نفر مناسبه و به نطرم اصلا هم حداقل نیست! متوسط درآمد اینجا 50 هزار در ساله. پنجاه هزار درامد یعنی حدود 30-40 هزار مالیات و بیمه و سوشیل سکیوریتی در رفته در سال. مه همون 2500 در سال میشه حالا با یک مقدار بالا پایین

یوزر جان من اتفاقی این پستت رو دیدم ولی جالبه برام ایا مطمئنی راجع این ماهانه 2500 برای 4 نفر ؟ چون ما اینجا (دالاس) بیش از این هزینمون هست و مخارج غیر عرفی هم نداریم. منو فکر مهاجرت دوم انداختی Wink
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، rasarasa ، soheilbadami ، mrbonbon ، amin arefi ، adonis2006
البته من بچه خردسال و مدرسه اي ندارم و اصلا مخارج مدرسه و كلاس رو حساب نكردم! اون مي تونه تفاوت بزرگي ايجاد كنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، rasarasa ، soheilbadami ، adonis2006
یوزر جان طی تماس تلفنی با بسیاری از بچه های مهاجر سرا به دنبال راهنمایی های شما وراساراسا گرامی علاقمند به زندگی در ولی،آرکادیا وپاسه دینا شده اند.
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، User ، rasarasa ، Lemony ، kiana11 ، kasrafo ، نوروز ، mhb161 ، adonis2006

دوست عزیز منو نگران کردی. 2500 دلار خرج ماهانه خیلی زیاده. میشه لطفا ریز خرجهاتونو بگین؟ فکر میکردم تو تگزاس بشه با 1500 تا یک زندگی خوب(یا متوسط) را اداره کرد.
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، kasrafo ، adonis2006
(2013-08-09 ساعت 18:55)پدی نوشته:  یوزر جان طی تماس تلفنی با بسیاری از بچه های مهاجر سرا به دنبال راهنمایی های شما وراساراسا گرامی علاقمند به زندگی در ولی،آرکادیا وپاسه دینا شده اند.
پدی جان اگر بتونم بیشتر درباره اینا دوتا شهر می نویسم اصلا شاید یک تاپیک درست کردم بلکه کمک بیشتری باشه برای اگاهی شما.
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، پدی ، romance33 ، itsmasoud ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-09 ساعت 18:59)fariba_a نوشته:  

دوست عزیز منو نگران کردی. 2500 دلار خرج ماهانه خیلی زیاده. میشه لطفا ریز خرجهاتونو بگین؟ فکر میکردم تو تگزاس بشه با 1500 تا یک زندگی خوب(یا متوسط) را اداره کرد.

نه متاسفانه اینطور نیست و برای 4 نفر که 2 تاشون بچه ها باشن مخارج کمتر از 2.5 هزار دلار نیست و البته همه میدونیم که هزینه ها به خیلی عوامل وابسته هست و بنظرم این حد اقل هست یا بهتر بگم ما دیگه بهتر بلد نیستیم که مدیریت کنیم ! و مخارج سالانه وقتی به ماه تقسیم بشن عدد بیش از این هست
البته مخارج رو راجعش در تاپیک دالاس زیاد بحث شده و در این تاپیک جای بحثش نیست فقط من بطور کلی و بر اساس تجربه شخصی عرض کردم ولی تقریبا اطمینان دارم که 1500 دلار برای 4 نفر حتی در ایالتهای خیلی ارزان مثل تنسی یا اوکلاهما هم میسر نباشه ولی باز هم نشد نداره اما داستان چیز دیگری خواهد شد. اضافه بر همه اینها نکته ظریفی که یوزر گفتن هست و اینکه هزینه ها در ماهای اولیه تقریبا خیلی متفاوت هست و اصولا شما هر چه بیشر در اینجا زندگی کنین هزینه هاتون به همون نسبت افزایش خواهد داشت.
من با یکی از دوستان نزدیکم با شرایط تقریبا مشابه خودم حرف میزدم که قصد زندگی اینجا داشت یک نظر کلی دادم و اینکه اگر طبق 1 برنامه 8 تا 10 سال شما نتونید درامد خانوار رو به بالای 80 هزار دلار در سال برسونید از دید شخصی من مهاجرت چندان موفق بنظر نخواهد رسید چون اینخا امریکاست !

پوزش از کابران گرامی بعلت خروج از تاپیک !
پاسخ
تشکر کنندگان: User ، پدی ، romance33 ، mrbonbon ، itsmasoud ، rasarasa ، ParsTrader ، 2013selectee ، amir0_0amir ، tabim4 ، el333 ، amin arefi ، kasrafo ، adonis2006
مناطقی مثل ولی با توجه به راهنمایی دوستان فکر نکنم بیشتر از 20درصد گرانتر از نقاط دیگه باشه(منظور غیر کالیفرنیا) اما با توجه به هوای خوب وزیبایی وامکانات برای زندگی جای مناسبی است .نکته مهم در بدو ورود به یک جای جدید این است که تو ذوق آدم نخوره
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، tabim4 ، soheilbadami ، dana ، romance33 ، kasrafo ، نوروز ، mhb161 ، shekari ، adonis2006 ، hassan8ir
(2013-08-12 ساعت 22:58)پدی نوشته:  مناطقی مثل ولی با توجه به راهنمایی دوستان فکر نکنم بیشتر از 20درصد گرانتر از نقاط دیگه باشه(منظور غیر کالیفرنیا) اما با توجه به هوای خوب وزیبایی وامکانات برای زندگی جای مناسبی است .نکته مهم در بدو ورود به یک جای جدید این است که تو ذوق آدم نخوره
پدی جان مسئلتن، من بالاخره متوجه نشدم که شما به منطقه ولی علاقه دارین یا نه؟؟؟ اگه آره پس چرا تو امضاءتون نوشتین مقصد : Arcadia
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
بن بن جان من ولی رو دوست دارم.اما مگه نمیشه آدم عاشق دو نفر بشه؟اما از شوخی گذشته بدوا به آرکدیا میرم واولویت دوم من ولی است.داشتن آلترناتیو بد نیست.چون من هنوز نرفتم نمی توانم تصمیم قاطع بگیرم.تازه آاترناتیو سوم ایرواین است
پاسخ
تشکر کنندگان: mrbonbon ، romance33 ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-13 ساعت 13:01)پدی نوشته:  بن بن جان من ولی رو دوست دارم.اما مگه نمیشه آدم عاشق دو نفر بشه؟اما از شوخی گذشته بدوا به آرکدیا میرم واولویت دوم من ولی است.داشتن آلترناتیو بد نیست.چون من هنوز نرفتم نمی توانم تصمیم قاطع بگیرم.تازه آاترناتیو سوم ایرواین است
احسنت بر شما با این جایگزین هاتون، اما دوست گرامی اگه واقعاً به منطقه ولی علاقه دارین شما میتونین در همون منطقه به دنبال جایگزیناتون باشین. همونجوری که دوست عزیزمون rasarasa قبلاً اشاره کردند، جاهای خیلی زیادی رو میتونین شما انتخاب کنین از قبیل Woodland Hills , Tarzana, Encino and Northridge که این آخری یکی از بهترین دانشگاههای کالیفرنیا داخلشه...
در مورد جایگزین که گفتین خیلی ایده خوبیه، البته به شرطی اینکه تو یه منطقه باشه ، اینجوری خیلی راحت میتونین به دلیل تشابه اقلیمی،تصمیم گیری بکنین ... اما در هر صورت مسئلتن من هم با جوابتون حل شد Big Grin Cool Tongue
شماره کیس:***2013AS1 *مصاحبه: 10 DEC آنکارا*کلیرنس : 18 سپتامبر بعد از 282 روز انتظار ،هتل7شب:374$، مدیکال:203$، غذا و تاکسی:106$،ترجمه:306T
سفرنامه
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، پدی ، romance33 ، kasrafo ، mhb161 ، soli asali ، adonis2006 ، behfaza

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان