کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن فرناندو ولی، ایالت کالیفرنیا
(2013-08-13 ساعت 13:01)پدی نوشته:  بن بن جان من ولی رو دوست دارم.اما مگه نمیشه آدم عاشق دو نفر بشه؟اما از شوخی گذشته بدوا به آرکدیا میرم واولویت دوم من ولی است.داشتن آلترناتیو بد نیست.چون من هنوز نرفتم نمی توانم تصمیم قاطع بگیرم.تازه آاترناتیو سوم ایرواین است
دوست گرامی با توجه به اینکه شما در مرحله حساس انتخاب مقصد اول مهاجرت می باشید می خوام با اجازه یه نظری بدم. از اینکه منطقه سن فرناندو جای خوبی برای زندگیه مخصوصاً برای ما ایرانیها هیچ شکی توش نیست .یک حسنی که داره اینه که ایرانی دورو برتون زیاده و از این نظر بچه هاتون در اوایل دچار دپرس شدید ناشی از غریبی و بیگانگی نخواهند شد. شاید حسن های دیگه هم داشته باشه که چون دیدگاهها و سلایق دوستان متفاوته من در اینجا قید نمی کنم تا بحث و جدل پیش نیاد.
و اما اکثراً میشنویم که ایرواین جزو بهترین شهرهای آمریکا برای زندگیه من اکثراً در محافل مختلف اینترنتی متوجه شدم که ایرواین اکثراً جزو 10 شهر اول آمریکا برای زندگی معرفی میشه اما هممون غافل از این هستیم که منظور آنها فقط آسایش و رفاهه نه زندگی توام با کار. برای مهاجرانی مثل ما اهمیت کار به مراتب بیشتر از کیفیت زندگی مطرحه علی الخصوص در اوایل مهاجرت. میخوام اینو ثابت کنم که ایرواین فقط برای آسایش و زندگی خوبه واسه همینه که انتخاب طبقه متوسط از قشر مرفه اون جامعه اکثراً شهرهایی مثل ایرواین هستش. شما اگه امکاناتتون اجازه میده که مثل قشر مرفه در ایرواین زندگی کنید که فبهالمراد .منباب مثال گشتی در گوگل مپ در خیابانهای ایرواین بزنید متوجه میشید که در مقابل هر خونه یک یا دو ماشین پارک شده است آن هم در روز روشن که بدون شک مرد خونه هم با ماشین خودش رفته سر کار این نشون میده که خونواده ها هر کدام 2 یا حتی سه ماشین دارند.میدونید علتش چیه؟..........................
علتش اینه که ایرواین صرفاً residential هستش یعنی بافت مسکونی داره نه شهری به عبارت دیگه از مراکز تجاری و اداری و کسب و کار فاصله داره و اعضای خونواده در طول روز مجبوراً کیلومترها رانندگی کنند تا خودشون را مثلاً به محل کار ،مدرسه ، کالج ، مرکز خرید و................ برسونند.یه نگاهی به این لینک بیندازید امتیاز Transit Score برای ایرواین 27 از 100 است. یعنی اینکه حمل و نقل عمومی تقریباً در دسترس نمی باشد. بنابراین در غیاب مرد خانواده که ماشین را با خودش برده اعضای خانواده هم به ماشین دوم و یا حتی ماشین سوم نیاز مبرم دارند. و لذا کسانی که دغدغه اولشون پیدا کردن یک شغل برای در آوردن نون شب می باشد به هیچوجه شهر ایرواین و امثال این شهر توصیه نمیشه. مگر اینکه وضع مالیشون از اول خوب باشه در اون سایتی که معرفی کردم این مراحل را بترتیب طی کنید:
اول - ببینید امتیاز های Walk Score , Transit Score , Byke Score در شهر دلخواهتان چقدره؟ توصیه میشه لااقل Transit Score بالای 65 باشد تا اعضای خانواده مشکلی در رفت و آمد با سیستم حمل و نقل عمومی نداشته باشند.(در ضمن مواضب باشید تا شیفته اون چشم اندازهای زیبا از شهر مورد نظرتان که در صفحه اول سایت بصورت پانوراما و Slide Show نمایش داده میشود ، نشوید!Smile)
دوم - از گزینه Find Rentals در همون صفحه از سایت قیمت اجاره خونه ها را هم تجسس کرده و نما و منظر شهر و محلهای مسکونی را هم میتونید ورانداز کنید و امکانات متنوع دیگر که این سایت بخوبی آنها را جمع آوری کرده و در اختیار شما قرار میدهد.
اگه نتایج این دو مرحله را که گفتم بخوبی موشکافی و جمع بندی نمائید راحت تر و آسوده خاطرتر میتونید در مورد شهر انتخابیتان تصمیم گیری کنید.
پاسخ
در صورتیکه در مقصد اول به نتیجه نرسیدم.در ولی از کدام هتل شروع کنم بهتره؟
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Lemony ، romance33 ، mhb161 ، soli asali ، behfaza
(2012-09-10 ساعت 05:02)rasarasa نوشته:  
(2012-09-01 ساعت 11:25)soheilbadami نوشته:  اطلاعاتی که با جزئیات گذاشتید واقعا جای تشکر داره و از نکته بینی شما سرچشمه گرفته. راستش باید منطقه خوبی باشه این ولی اباد شما. ما که وسوسه شدیم ! در عین حال اگر از وجود چاینا تانی ازین مارکتی چیزی هم خبر دارید بفرمایید. توی منطقه ما که از واجبات هست اگر بخوای تو کار سبزیجات و میوه از نوع تازه باشی.
خواهش میکنم شما لطف دارید . من خودم به شخصه ولی رو دوست دارم چون هم لس انجلسه و تمام امکانات و خوبیهای لس انجلس رو داره و هم اینکه دور از هیاهو و ترافیک لس انجلسه.
در اینجا مغازه های چینی زیاد هستند مثلا یکی از همین چاینا تانها دقیقا روبروی خانه ماست . ولی اینقدر ما اینجا مارکتهای ایرانی داریم که معمولا کارمون به چینیها نمیرسه چون مغازه های ایرانی با قیمت خوب و طبق ذائقه ما جنس میارند و کیفیتشون میوه و سبزیشون هم خوبه .

(2012-09-02 ساعت 01:10)farshad_sh نوشته:  rasarasa جان ممنون از اطلاعات خوب و مفیدت. من به همراه همسرم الان در کمپبل هستیم اما اگه خدا بخواد یه کار توی Irwindale داره جور میشه که شاید مجبور بشم بیام LA County. حالا من یکی ۲ تا سوال دارم اگه حوصله و وقت داشتی ممنون میشم جواب بدی.
اول اینکه این Irwindale چه جور جاییه؟ از نظر آب و هوا اینا که ظاهرا گرم تر از سیلیکان ولی هستش تقریبا مثل تهرانه فکر کنم. و اینکه از نظر طبیعت و امنیت.
دوم اینکه احتمالا برنامه من اینکه که تو سن فرناندو خونه بگیرم به خاطر تعریف ها یی که شما کردین و ایرانی هایی که اونجا هستن این تصمیم رو گرفتم آیا به نظر شما عاقلانس؟ چون ظاهرا حدود ۴۰ دقیقه تا Irwindale راه هست و شاید بشه رانندگی کرد این مسیر رو.
اگه اطلاعاتی دارین که به من کمک میکنه ممنونت میشم.
خواهش میکنم فقط دارم سعی میکنم چیزهایی که میدونم رو با شما قسمت کنم .
من خودم تا به حال در این شهری که شما میگید نرفته ام و واقعا اطلاعی ندارم ولی مطمئنم که اب و هواش زیاد فرقی نداره با منطقه ما ،شاید یک روزهایی گرمتر و سردتر باشه مثل اینکه بگیم تهران و کرج اب و هواشون چقدر فرق داره .

من به شما پیشنهاد میکنم که اگر محل کارتون دراون شهر هست اصلا سمت ولی نیاید چون باید هر روز این مسیر رو که اصلا هم کوتاه نیست در ترافیک اتوبان رانندگی کنید که واقعا کار راحتی نیست . شهر نزدیکتری که به محل موردنظر شما وجود دارد گلندل است که اونجا هم پر از ایرانیست و امکاناتش دست کمی از ولی آباد ما ندارد .البته من چون در آنجا زندگی نکرده ام نمیتوانم اطلاعات دقیق بدهم فقط میدانم که پر از ایرانیهای اکثرا مسیحیست. در هر صورت پیشنهاد من اینست که تا میتوانید به محل کارتان نزدیک باشید . چون اصلا نمیصرفد که آدم اینهمه راه را هر روز برود و بیاید چون شهرهای این اطراف فرق زیادی باهم ندارند .

دوستان کسی در مورد Tarzana ca اطلاعای داری که چجور جایی ؟
ظاهرا توی ولیه ! از نظر زندگی و اینا ... اینجا که گفتم چطوره دسترسی به باس و..
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، adonis2006
(2013-11-27 ساعت 19:55)mechanicalengineer نوشته:  
(2012-09-10 ساعت 05:02)rasarasa نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='209107' dateline='134648

تمام محله های ولی جز محله هایی که کمی ارزانتر هستند و مکزیکیهای بیشتری در آن زندگی میکنند مثل ون نایز فرق آنچنانی با هم ندارند . تمام توضیحات داده شده در ارسالهای قبلی شامل تارزانا هم میشود .تارزانا محله متوسطیست که تمام امکانات را دارد و همسایه ها معمولا از قشر کارمند هستند . دسترسی به اتوبوسش هم بستگی دارد که در کدام خیابانش ساکن شوید . در کل حمل و نقل عمومی شهرهای کلیفرنیا هر جای ولی که باشید حتی اگر در ولی هم نباشید و لس انجلس باشید طوری نیست که بشود درازمدت روی آن حساب کرد و همه دست آخر مجبور میشوند ماشین بخرند چون در کلیفرنیا مسیرها طولانیست و اتوبوسها معمولا کند هستند و همه جا را پوشش نمیدهند و زمان زیادی از زندگی را هدر میدهند .
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، gbtm ، KIMIA2005 ، soli asali ، amin arefi ، mechanicalengineer ، Rock ، adonis2006 ، behfaza ، M@hdi
(2013-12-03 ساعت 06:03)rasarasa نوشته:  
(2013-11-27 ساعت 19:55)mechanicalengineer نوشته:  
(2012-09-10 ساعت 05:02)rasarasa نوشته:  [quote='soheilbadami' pid='209107' dateline='134648

تمام محله های ولی جز محله هایی که کمی ارزانتر هستند و مکزیکیهای بیشتری در آن زندگی میکنند مثل ون نایز فرق آنچنانی با هم ندارند . تمام توضیحات داده شده در ارسالهای قبلی شامل تارزانا هم میشود .تارزانا محله متوسطیست که تمام امکانات را دارد و همسایه ها معمولا از قشر کارمند هستند . دسترسی به اتوبوسش هم بستگی دارد که در کدام خیابانش ساکن شوید . در کل حمل و نقل عمومی شهرهای کلیفرنیا هر جای ولی که باشید حتی اگر در ولی هم نباشید و لس انجلس باشید طوری نیست که بشود درازمدت روی آن حساب کرد و همه دست آخر مجبور میشوند ماشین بخرند چون در کلیفرنیا مسیرها طولانیست و اتوبوسها معمولا کند هستند و همه جا را پوشش نمیدهند و زمان زیادی از زندگی را هدر میدهند .

دوستان عزیز زیپ کدهای خوب در وود لند هیلز از بابت رتبه مدارس و امنیت و... کدوم زیپ کد هاهستند ؟؟ با تشکر
.زندگی کوتاه است و راه دراز و فرصت ها زود از دست می روند
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، soli asali ، godot ، adonis2006 ، behfaza
سلام دوستان من برنده 2014 هستم و میخوام به امید خدا شهر ولی رو انتخاب کنم اما شنیدم هوای لس انجلس آلودست یعنی آلوده ترین شهر آمریکاست و بزرگراه ها ریز گرد داره ( مثل تهران ) از دوستانی که ساکن ولی هستن میشه کمی اطلاعات به من بدن ممنون میشم. چون آب و هوای خوب یکی از دلایل مهاجرت من هست.
شماره کیس :##46 / تعداد 2 نفر/سفارت انکارا هفته دوم اپریل/ وضعیت در انتظار کلیر/اخرین اپدیت 27 اگوست
من و همسرم با هم از این ای دی استفاده میکنیم.Rolleyes البته همیشه خانمم نویسنده هستند
ویزااااااا بی ویزاااا. فعلا در ایران موندنی شدیم
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، soli asali
دوستانی که تو ولی هستند اونجا شرکتهایی که برات رزومه درست کنن و راهنمای کنه برای کار چون شنیدم هر منطقه ای همچین شرکتهایی داره ؟
اگه کسی امکانات و شرایط برای کار پیدا کردن یا کارایی که تو ولی میشه پیدا کرد رو یکم باز کنه ممنون میشم
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، soli asali ، romance33
خیلی عالی بود
واسه بقیه شهر ها چطور میشه اطلاعات همین طور خلاصه و مفید پیدا کرد؟
البته مهمترین مساله برای کسی که قراره از راه تحصیل بیاد مساله هزینه هاست، بعد از اون مساله آب و هوا و سایر مسائل مطرح می شود

با سپاس فراوان[/size]

(2012-08-14 ساعت 14:45)rasarasa نوشته:  [عکس: 400px-San_Fernando_Valley_vista.jpg]

موقعیت جغرافیایی
سن فرناندو ولی شهری از توابع لس انجلس است ،که در شمال لس انجلس به فاصله نیم ساعته از مرکز شهر لس انجلس واقع شده است. این شهر در دره واقع شده است و همانند تهران توسط کوههای اطرافش احاطه گردیده است . از نظر وسعت بزرگتر از تهران است . و بیش از 25 منطقه دارد که البته اسم هر کدام از این مناطق در آدرس پستی به عنوان شهر نوشته میشوند. در نقشه تمام قسمت آبی ،مناطق سن فرناندو هستند . و اسامی که میبینید اسم مناطق مختلف آن است که در آدرس پستی فردِ ساکن در آن منطقه در واقع شهرِ او حساب میشود.
[عکس: Wpdms_shdrlfi020l_san_fernando_valley.jpg]
[عکس: 4%20CalState%20Valley%20Map%202.jpg]

آب و هوا
سن فرناندو ولی آب و هوایی گرم و معتدل دارد . میانگین هوا در تابستان 35 درجه سانتیگراد و در زمستان 15 درجه سانتیگراد است . تقریبا میشود گفت که در اکثر ماههای سال هوایی بهاری و معتدل دارد ولی تابستانها دمای هوا گاهی به 45درجه سانتیگراد هم میرسدو یکی از شهرهای گرم آن حوالی به شمار میاید. تفاوت دمای شب و روزش حدود 15 درجه است . در اکثر فصلهای سال به هنگام شب نیاز دارید ژاکت بپوشید حتی در یک روز نسبتا گرم . در سن فرناندو ولی چیزی که خیلی احساس خواهید کرد تفاوت دمای سایه و آفتاب خواهد بود . در روزهای گرم میتوانید با پناه بردن به سایه به راحتی خنک شوید چرا که اکثرا هوا توام با بادی ملایم است . این شهر به علت واقع شدن در دره هوایش شرجی نیست و میشود گفت که رطوبتش معمولی میباشد .

وضعیت مسکن
در سن فرناندو ولی مانند بقیه نقاط آمریکا شما میتوانید در رنجهای مختلف قیمت مسکن پیدا کنید. قیمتها بیشتر بسته به منطقه و کیفیت خانه متفاوت است . در سن فرناندو اکثر خانه ها به صورت کاندو (مجتمع ) و یا به صورت ویلایی است . خانه های کاندویی معمولا دو یا سه طبقه هستند . سه طبقه ها اکثرا آسانسور دارند . اجاره یک خانه معمولی حدود 65 متری یک خوابه در یک کاندو با امکاناتی نظیر استخر ، جیم و بعضا زمین تنیس یا بسکتبال ، همراه با یک عدد پارکینگ ، بدون ماشین لباسشویی شخصی ،درمنطقه خوب یا متوسط بین 1100-1300 دلار است .

ایرانیها
سن فرناندو ولی یکی از شهرهای ایرانی نشین آمریکاست و میشود گفت که بیشترین تجمع ایرانیها در آمریکا مربوط به این منطقه است . وقتی در خیابان راه میروید به وفور تابلوهای فارسی میبینید . تقریبا از شیر مرغ تا جان آدمیزاد به صورت وطنی در این شهر موجود است ، برای همین به هیچ وجه در تهیه مواد غذایی ایرانی مشکلی پیدا نخواهید کرد. حتی اگر کسی انگلیسی نداند میتواند به راحتی در این شهر گلیم خود را از آب بیرون بکشد چون در هر صنفی از دکتر گرفته تا گارسون ِایرانی تا دلتان بخواهد موجود است .
اکثر شبکه های ماهواره ای ایرانی که از آمریکا پخش میشوند در این شهر مستقر هستند . و خانۀ خیلی از هنرمندان ایرانی در این شهر واقع است . بهترین سوپر مارکتها و رستورانهای ایرانی را میتوانید در این شهر پیدا کنید . اینقدر ایرانی زیاد است که برای پیدا کردن دوست هم وطن به مشکلی برنخواهید خورد . ایرانیهای مقیم ولی در مقایسه با بورلی هیلز ایرانیهای طبقه متوسطتری هستند . اگر نگاهی به نقشۀآبی رنگ بالا بیندازید و woodland hills که در جنوب غربی ولی واقع شده را روی آن پیدا کنید میتوانید موقعیت جغرافیایی مرکز تجمع ایرانیهای ولی را ببینید . اکثر ایرانیها در این منطقه ساکنند و وقتی در این منطقه خانه بگیرید خیلی طبیعیست که همسایه های اطراف شما همه ایرانی باشند .

ترافیک و وضعیت حمل و نقل عمومی
این شهر برعکس لس انجلس و سانتامونیکا از نظر ترافیک هیچگونه مشکلی ندارد ، اگر در داخل شهر تردد کنید و وارد اتوبانها نشوید درتمام ساعات روز به جز معطلی پشت چراغ قرمزها هیچگونه ترافیک دیگری را حس نخواهید کرد. این شهر برعکس لس انجلس و سانتا مونیکا پر از پارکینگهای مجانیست و معمولا شما برای پیدا کردن جای پارک مشکلی نخواهید داشت . دسترسی به اتوبانها در این شهر بسیار آسان و سریع است .هر نقطه از این شهر که زندگی کنید بلاخره اتوبانی در نزدیکی شما وجود دارد که از آن به بقیه اتوبانها وصل شوید.
تنها مشکل این شهر وسایل نقلیه عمومیست . میشود گفت که زندگی بدون ماشین در این شهر برای فردی که درگیر زندگی و مشغله شده اند تقریبا غیر ممکن است . تنها وسیله نقلیه عمومی در این شهر اتوبوس است که آنهم همۀ خیابانها را پوشش نمیدهد . اگر ماشین نداشته باشید و خانه تان در خیابان اصلی نباشد گاهی مجبور میشوید برای پیدا کردن ایستگاه اتوبوس مربوط به مسیرتان ،مدت طولانی پیاده روی کنید. تفاوت زمانی که در اتوبوس سپری میکنید نسبت به ماشین شخصی بسیار چشمگیر است گاهی مجبور میشوید برای یک مسیر 20 دقیقه ای بیشتر از یک ساعت در اتوبوس باشید چرا که شاید مجبور باشید برای رسیدن به مقصد که زیاد هم دور نیست هی خط عوض کنید و برای اینکار باید برنامه ریزی دقیق داشته باشید که به اتوبوس خط بعد برسید.

کالج و دانشگاه
از معروفترین کالجها و دانشگاههای دولتی ولی Pierce College و Los Angeles Valley college و California State University Northridge ملقب به CSUN است. لینکهای زیر مربط به این مراکز تحصیلی میباشند
http://www.piercecollege.edu/
http://www.lavc.edu/
http://www.csun.edu/
به علت نزدیکی به وودلند هیلز ،تجمع ایرانیهای محصل در pierce College است. بعدها این کالجها را به طور مجزا توضیح خواهم داد .

امیدوارم تا اینجا یک دید کلی از شهر ایرانی خیز سن فرناندو ولی به شما داده باشم . در فرصت بعد سعی میکنم محله های ولی را به تفکیک اسم برای شما توضیح دهم که برای انتخاب محل زندگی در ولی به کجا بروید بهتر است .

دوستان ولی نشین امیدوارم شما هم در جامع شدن اطلاعات این تاپیک به من کمک کنید. متشکرم
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، soli asali ، mechanicalengineer ، shekari ، مریم361 ، behfaza ، my hope
دوستان من شنیدم برای گرین کارتی ها توی هر ایالت Community college هایی وجود داره که دوره های اموزشی رایگان داره و برای مهندس ها در گرایشهای مختلف میشه ازش استفاده کرد اینو یکی از دوستانم تو شیکاگو بهم گفته ، کسی میدونه تو ولی همچین چیزی هست و دوره های تخصصی رشته مهندسی مکانیک رو هم داره ؟
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، adonis2006 ، soli asali
سلام دوستان سمت ما جایی هست به اسم Van Nuys Service Area که کلاسهاش مجانی نیست ولی قیمتهاش خیلی پایینه نسبت به جاهای دیگه..این سمتا سه تا شعبه داره که تو سایتش آدرسهاشون هست..
کلاس ESL هم داره ترمی 35$.. و خیلی کلاسهای دیگر مثل آرایشگری 910$ و دکور کیک 80$ , گرافیک دیزاین 100 $ ,گرافیک آرت 60$ , شبکه100$ , تعمیر ایرکاندیشن 100$, تعمیر یخچال 100$ ,Nurse Assistant 200$,Pharmacy Technician 650$ و خیلی های دیگه ..این هم آدرس سایتشون هستش: www.wvoc.net
2013AS63xx*کارنت:March *مصاحبه: 23اپريلYerevan*كلير 14 JUN*دريافت ويزا 26 JUN
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، lighter ، Baharehpark ، soli asali ، Mahsa S ، عسلبانو ، aaraam
اینجا یکسری فروشگاه ها هستند که همیشه قیمت اجناسشان پایینتر از جاهای دیگه هستش مثل ROSS و Tj Max که از لباس گرفته تا لوازم آرایش و لوازم آشپزخانه و کیف و کفش غیره..دارند.
Home goods هم هست که قیمت هاش مناسبه و بیشتر ظرف و وسایل آشپزخانه و دستشویی و حمام و پتو و بالش دارد..و IKEA هم هست که دوره از اینجا کمی اما قیمتهاش خیلی خوبه ..و برای مبلمان هم Leaving Spacesقیمتهاش مناسبه..برای مواد غذایی هم تو این مدت دیدم که برای نوشیدنیها آب و نوشابه Ralphs قیمتهاش خیلی مناسبتر بوده مثلا برای نوشابه قوطی ای چند وقته پیش 4 تا باکس 12 تایی را گذاشته بود 10$ در صورتی که یک باکسش حدود5$ و آب هم همینطور..اینجا هر چیزی هر جایی یک قیمته و بعد از یک مدت دستتون میاد که چیو از کجا باید بخرید..و همینطور سوپر کینگ مارکت قیمتهاش پایینتر از سوپر ایرانی وودلندهیلز مارکته..
پاسخ
تشکر کنندگان: گل نهال ، romance33 ، mechanicalengineer ، lighter ، karma110 ، behfaza ، soli asali ، Mahsa S ، M@hdi
(2014-01-31 ساعت 18:17)mechanicalengineer نوشته:  دوستان من شنیدم برای گرین کارتی ها توی هر ایالت Community college هایی وجود داره که دوره های اموزشی رایگان داره و برای مهندس ها در گرایشهای مختلف میشه ازش استفاده کرد اینو یکی از دوستانم تو شیکاگو بهم گفته ، کسی میدونه تو ولی همچین چیزی هست و دوره های تخصصی رشته مهندسی مکانیک رو هم داره ؟
دوستان یه سوالم به سوال بالایی اضافه کنم در مورد حمل ونقل تو ولی ، که حمل ونقل عمومی هم داره و مترو چطور؟
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali
دوستان کسی آپارتمان یا استودیو در ولی برای یک ماه در اپریل سراغ داره با قیمت مناسب؟مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان: behfaza ، soli asali
(2014-02-10 ساعت 01:15)mechanicalengineer نوشته:  
(2014-01-31 ساعت 18:17)mechanicalengineer نوشته:  دوستان من شنیدم برای گرین کارتی ها توی هر ایالت Community college هایی وجود داره که دوره های اموزشی رایگان داره و برای مهندس ها در گرایشهای مختلف میشه ازش استفاده کرد اینو یکی از دوستانم تو شیکاگو بهم گفته ، کسی میدونه تو ولی همچین چیزی هست و دوره های تخصصی رشته مهندسی مکانیک رو هم داره ؟
دوستان یه سوالم به سوال بالایی اضافه کنم در مورد حمل ونقل تو ولی ، که حمل ونقل عمومی هم داره و مترو چطور؟
دوست عزیز اینجا علی آقا جواب سوال شما را دادند..کلا وضعیت حمل و نقل عمومی اینجا خوب نیست و بدون ماشین تقریبا نمیشه زندگی کرد وسر کار رفت..توی این پست هم یکی از دوستان راهنمایی کرده بودند..
پاسخ
تشکر کنندگان: mechanicalengineer ، behfaza ، soli asali
قطار شهری شهرستان لس‌آنجلس (به انگلیسی: Los Angeles County Metro Rail) نام قطار شهری شهر لس آنجلس در کالیفرنیا است که در سال ۱۹۹۱ میلادی تأسیس گردید.

طول خط این متروی شهری نزدیک ۱۲۸ کیلومتر بوده که روزانه نزدیک به ۳۰۴٬۴۵۹ مسافر جابجا می‌کند.

این سیستم مترو ۵ خط و ۷۰ ایستگاه دارد.سایت رسمی
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، Baharehpark ، پدی ، mechanicalengineer ، behfaza ، soli asali ، rira1982 ، Mahsa S

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان