کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سن فرناندو ولی، ایالت کالیفرنیا
با درود فراوان ، دوستان گرامی اگر کسی خانه اجاره ای در منطقه ولی سراغ داره برای یه خانواده 4 نفره ، اطلاع بده .. امنیت و قیمت مهمه .. یه خوابه هم باشه خوبه
شماره کیس: 2013A47XX، تاریخ رویت قبولی: 1jun، تعداد :4، ارسال فرمهای سری اول: 5j مصاحبه نیمه اول اسفند برگه آبی کلیر 26 آپریل ،ورود 14 آگوست. فعلا در san clemente کالیفرنیا هستیم
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، amir0_0amir ، dana ، adonis2006
(2013-08-04 ساعت 15:09)sweety.alireza نوشته:  با درود فراوان ، دوستان گرامی اگر کسی خانه اجاره ای در منطقه ولی سراغ داره برای یه خانواده 4 نفره ، اطلاع بده .. امنیت و قیمت مهمه .. یه خوابه هم باشه خوبه

دوست عزیز متاسفانه اجازه اقامت 4 نفر را در واحد یک خوابه نمی دهندSad
.از جاماندگان سابق لاتاری 2013
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، amir0_0amir ، زری وحدتی ، dana ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-04 ساعت 17:02)پدی نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 15:09)sweety.alireza نوشته:  با درود فراوان ، دوستان گرامی اگر کسی خانه اجاره ای در منطقه ولی سراغ داره برای یه خانواده 4 نفره ، اطلاع بده .. امنیت و قیمت مهمه .. یه خوابه هم باشه خوبه

پدی خانم/آقا با تشکر میخواستم با اجازه یه نظر سنجی بکنم .من بعد از چندین ماه بررسی هزینه های زندگی تونستم برای خودم یک فورمول در واقع یک نسخه واحد برای تمام مناطق آمریکا پیدا کنم .برای شهرهای واقع در سن فرناندو ولی یک مثال میزنم البته بنا را میگذارم به صرفه جویی در هزینه های زیادی و اجتناب ازخریدهای غیر ضروری وهزینه تراشی:
هزینه های ماهانه پنهان برای یک خانوار در اوایل مهاجرت= $250
حداقل کرایه خونه در ماه مثلاً برای خونه دو خوابه در سن فرناندو ولی= $1200
هزینه ماهانه خورد و خوراک بازای یک نفر عضو هر خانوار= $200
هزینه های ماهانه بنزین،موبایل،انرژی آب و برق و تلفن و گاز و بیمه خودرو=$250
با استفاده از این فورمول بیس یا هزینه پایه برای یک خانواده چهار نفره در یکماه در سن فرناندو ولی $2500 درمیاد که یک رقم معقول و مورد تایید میباشد با این توضیح که من سطح رفاه خونواده را پایین و حداقل در نظر می گیرم. حالا یک $500 دلار به عنوان ضریب رفاه در فورمول وارد میکنم که نتایج نهایی زیر حاصل میشه:
1- هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در سن فرناندو ولی توام با تحمل سختی= $2500
2- هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در سن فرناندو ولی ، بدون تحمل سختی= $3000 MSCL
3- هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در سن فرناندو ولی توام با آسایش و راحتی نسبی= $3500
تبصره یک - بعد از 7-6 ماه اقامت هزینه های پنهان یعنی $250 دلار حذف میشه
راستی یادم رفتم بگم عبارت مخففMSCL در بند دوم یعنیMohajersara Standard Cost of LivingSmile
پاسخ
(2013-08-04 ساعت 14:26)پدی نوشته:  برای شروع در ولی آباد اول در کجا هتل بگیریم که راحت تر بشه تردد کرد(برای امور اداری وپیدا کردن خانه)

پدی جان من بعد از تحقیق توی google earth متوجه شدم studio 6 در van nuys هم از نظر قیمت و هم نزدیکی به dmv و ssa محل بدی نیست . ولی خب بچه ها میگن یه مقدار امنیتش پایینه که برای ما که بچه نداریم خب برای چند روز بد نیست. به نظرم از روی google map میتونید به نتیجه خوبی برسید بسته به اینکه کجا میخواهید مستقر بشید.
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، Lemony ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-04 ساعت 18:14)tabim4 نوشته:  

پدی خانم/آقا با تشکر میخواستم با اجازه یه نظر سنجی بکنم .من بعد از چندین ماه بررسی هزینه های زندگی تونستم برای خودم یک فورمول در واقع یک نسخه واحد برای تمام مناطق آمریکا پیدا کنم .برای شهرهای واقع در سن فرناندو ولی یک مثال میزنم البته بنا را میگذارم به صرفه جویی در هزینه های زیادی و اجتناب ازخریدهای غیر ضروری وهزینه تراشی:
با استفاده از این فورمول بیس یا هزینه پایه برای یک خانواده چهار نفره در یکماه در سن فرناندو ولی $2500 درمیاد که یک رقم معقول و مورد تایید میباشد با این توضیح که من سطح رفاه خونواده را پایین و حداقل در نظر می گیرم. حالا یک $500 دلار به عنوان ضریب رفاه در فورمول وارد میکنم که نتایج نهایی زیر حاصل میشه:
1- هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در سن فرناندو ولی توام با تحمل سختی= $2500
2- هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در سن فرناندو ولی ، بدون تحمل سختی= $3000 MSCL
3- هزینه زندگی ماهیانه برای یک خانواده چهارنفره در سن فرناندو ولی توام با آسایش و راحتی نسبی= $3500
راستی یادم رفتم بگم عبارت مخففMSCL در بند دوم یعنیMohajersara Standard Cost of LivingSmile
سلام
دوست عزیز لطفا بفرمایید منظورتون از هزینه های پنهان چیه؟
case number: 2013AS00005200 ایروان W1A
آموزش زبان انگلیسی: www.eslpod.com
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، زری وحدتی ، kasrafo ، adonis2006
(2013-08-04 ساعت 19:38)fariba_a نوشته:  
(2013-08-04 ساعت 18:14)tabim4 نوشته:  

سلام
دوست عزیز لطفا بفرمایید منظورتون از هزینه های پنهان چیه؟
فرق بین هزینه های شناور و هزینه های پنهان:
هزینه های پنهان هزینه هایی هستند که کنترل آنها از دست شما خارج است و شما نمی توانید هیچ مدیریتی بر آنها داشته باشید اما هزینه های شناور مدیریتی هستند یعنی شما میتوانید با برنامه ریزی و مدیریت صحیح آنها را به حداقل برسانید.
مثال برای هزینه های پنهان: هزینه های پزشکی و دندانپزشکی غیر مترقبه و پیش بینی نشده - مهمان خوانده یا ناخوانده - استفاده اجباری از آژانس خودرو یا تاکسی در مواقع اضطراری - تصادف رانندگی و عدم پوشش کامل بیمه در شرایط خاص- هزینه های تعمیرات و سرویس و نگهداری اعم از خودرو و لوازم خانگی و..............................
مثال برای هزینه های شناور:خورد و خوراک - خرید البسه - خرید لوازم شخصی و لوازم خانگی - گردش ، سیاحت - مصرف انرژی در منزل - و ................
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، amir0_0amir ، kiana11 ، پدی ، fariba_a ، gbtm ، farzad47 ، nora ، usa lover ، زری وحدتی ، Lemony ، New York ، kasrafo ، mhb161 ، KIMIA2005 ، adonis2006 ، M@hdi
اولا خواستم بگم خوشحالم این تاپیک جون گرفته مخصوصا برای ماهایی که قصد داریم به ولی آباد بیاییم Smile
و اما اصل قضیه ، بنده به همراه همسرم تا کمتر از 1 ماه دیگه عازمیم و نیازمند آدرس برای ارسال مدارک ، چنانچه مقدور بود ما رو بی خبر نذارید.ممنون (پست موقت)
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، پدی ، kasrafo ، نوروز ، adonis2006
ما هم چون متاسفانه تا آخر ماه کلیر نمی شیم مجور هستیم بلیت رو پس بدیم.چون قیمت بلیت با ترکیش در فصل غیر های سیزن ارزونتر میشه.پس شما از ما زودتر تشریف می برید
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، kasrafo ، noura ، mhb161 ، adonis2006
شاید زندگی در LAسخت باشه اما یاد گرفته ام که همیشه یک چیز روتین ومتعارف درد سرش کمتره.مثلا من یک ماشین سمند سورن خیلی خوب داشتم اما کسی اونو نمی خرید چون روند بازار نبود اما 206 را راحت می خرند.لوس آنجلس رونده
پاسخ
تشکر کنندگان: romance33 ، kiana11 ، r91 ، amir0_0amir ، kasrafo ، Lemony ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-05 ساعت 17:44)پدی نوشته:  شاید زندگی در LAسخت باشه اما یاد گرفته ام که همیشه یک چیز روتین ومتعارف درد سرش کمتره.مثلا من یک ماشین سمند سورن خیلی خوب داشتم اما کسی اونو نمی خرید چون روند بازار نبود اما 206 را راحت می خرند.لوس آنجلس رونده

بنده بلیطم دالاس بود و به مرور با اصرار همسرم تصمیم گرفتیم مقصد رو عوض کنیم. ایشون هم هم نظر با شما بود. امیدوارم تصمیم درستی گرفته باشیم با توجه به بحث مالی.
2013AS4xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: پدی ، romance33 ، dana ، mhb161 ، adonis2006
چند نفری از دوستان گفتند که عازم آمریکا هستند و دنبال هتل میگردند . من این تاپیک رو اخیرا برای شما باز کردم. و اگر وقت کنم به مرور تکمیلش میکنم . لینکش رو اینجا میگذارم .امیدوارم به کارتون بیاد :
چگونه در آمریکا هتل خوب و مناسب و ارزان پیدا کنیم
برنده لاتاری ۲۰۰۹. ساکن لس انجلس.

وبلاگ: https://rasaraplanet.wordpress.com سیاره راساراسا
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، usa lover ، romance33 ، AsemanAbee ، Lemony ، kiana11 ، 2013selectee ، tabim4 ، Mahsa S ، noura ، mhb161 ، adonis2006 ، M@hdi
(2013-08-05 ساعت 23:12)amir0_0amir نوشته:  
(2013-08-05 ساعت 17:44)پدی نوشته:  شاید زندگی در LAسخت باشه اما یاد گرفته ام که همیشه یک چیز روتین ومتعارف درد سرش کمتره.مثلا من یک ماشین سمند سورن خیلی خوب داشتم اما کسی اونو نمی خرید چون روند بازار نبود اما 206 را راحت می خرند.لوس آنجلس رونده

بنده بلیطم دالاس بود و به مرور با اصرار همسرم تصمیم گرفتیم مقصد رو عوض کنیم. ایشون هم هم نظر با شما بود. امیدوارم تصمیم درستی گرفته باشیم با توجه به بحث مالی.

این امر تا مقدار زیادی به نظرم درسته و صدق می کنه در باره این شهر. منظورم البته لس آنجلس کانتی هست. به نظرم با وجودیکه نرخ بیکاری در لس آنجلس هنوز یکی از بالاترین هاست ولی تعداد مشاغلی که هر ماه عرضه می شه بسیار بیشتر از خیلی از کانتی های دیگر در ایالت یا ایالت های دیگر است.
منتها رقابت کمی سخته و کار ر. گرفتن کار ساده ای نیست! به دلیل اینکه همیشه رقیب های بسیار خوبی برای شما از هر سن و ملیتی پیدا میشه که اجازه نمی دهند کار رو بگیرید.

اما اگر اعتماد به نفس داشته باشید و زبانتون خوب باشه اینجا کار گرفتن ساده میشه!
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، romance33 ، amir0_0amir ، پدی ، dana ، kiana11 ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-04 ساعت 18:14)tabim4 نوشته:  پدی خانم/آقا با تشکر میخواستم با اجازه یه نظر سنجی بکنم .من بعد از چندین ماه بررسی هزینه های زندگی تونستم برای خودم یک فورمول در واقع یک نسخه واحد برای تمام مناطق آمریکا پیدا کنم .برای شهرهای واقع در سن فرناندو ولی یک مثال میزنم البته بنا را میگذارم به صرفه جویی در هزینه های زیادی و اجتناب ازخریدهای غیر ضروری وهزینه تراشی:

عدد معقولی به دست آورده اید! ولی به نظرم روی خورد و خوراک می تونید بیشتر سیو کنید. یعنی نفری 200 دلار برای چهار نفر میشه 800 دلار! در ماه! فکر کنم زیاده! شما اگر هر سی روز رو بردی رستوران ایرانی و چلوکباب بخورید! (حالا نه الزاما چهار پرس، مثلا دو پرس هر روز) 25 دلار در سی روز میشه 750 دلار! تازه هنوز 800 دلار نشده! به نظرم 500 دلار برای چهار نفر زمانی که خیلی خوب غذا و میوه و دسر بخورید و هفته ای هم یکی دوبار بیرون رستوران بروید. تازه اگر خونه آشپزی کنید هم غذای سالم م یخورید هم به ذاءقه خودتون احترام گذاشتید و هم اینکه کمتر خرج خواهید کرد! فقط کافیه بروید Costco و برنج و روغن و شکر و گوشت و مرغ و دیگر وسایل ضروری رو بخرید و بگذارید خونه! کلی به نفعتون میشه مضاف بر اینکه می دونید چی دارید می خورید!
حالا ایشالا وقتی اومدید متوجه می شوید چرای این آمریکایی ها ایــــــــــنقدر! اضافه وزن دارند.

اما در عوض موبایل و بیمه و بنزین و اینترنت و انرژی و برق و .. 250 دلار کمه! : در ارزانترین حالت دو خط موبایل 80 دلار اینترنت ارزان 30 دلار- بنزین ماهی 60-80 دلار اگر جای دور زیاد نروید- برق و گاز متوسط ماهی 70دلار هردو! بیمه ماشین فقط بیمه اجباری دست کم 40 دلار تا 60 دلار - تلویزیون کابلی اگر بخواهید 40-50 دلار و یک سری خرج های بیخود دیگه مثل تعویض روغن یا هزینه مکانیکی.
تازه شما بیمه پزشکی برای حداقل بچه ها رو در نظر نگرفتید. خرج خریدهای بی خودی که اینجا مبتلا می شوید بهش (مثل بقیه آدمها) خرید لباس و وسایل خونه .

اما در مجموع فکر کنم همون عدد 2500 برای چهار نفر مناسبه و به نطرم اصلا هم حداقل نیست! متوسط درآمد اینجا 50 هزار در ساله. پنجاه هزار درامد یعنی حدود 30-40 هزار مالیات و بیمه و سوشیل سکیوریتی در رفته در سال. مه همون 2500 در سال میشه حالا با یک مقدار بالا پایین
پاسخ
تشکر کنندگان: tabim4 ، romance33 ، amir0_0amir ، پدی ، Lemony ، nora ، itsmasoud ، dana ، kiana11 ، amin arefi ، mhb161 ، adonis2006 ، karma110
با توجه به اینکه من 2 پسر نوجوان دارم وست وود بهتره یا ولی؟
پاسخ
تشکر کنندگان: amir0_0amir ، romance33 ، dana ، kiana11 ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006
(2013-08-07 ساعت 13:10)پدی نوشته:  با توجه به اینکه من 2 پسر نوجوان دارم وست وود بهتره یا ولی؟

پدی جان به نظرم رتبه های دبیرستان ها رو ببین و اون رو در تصمیم گیریت حتما تاثیر بده:
http://www.usnews.com/education/best-hig...l-district

همینطور اینجا رو ببین:http://www.usnews.com/education/best-high-schools/california

منظقه مدرسه ها برای شما اهمیت داره بعد از آن به فکر جایی باشید که راحت تر بتوانید کار پیدا کنید.

Arcadia منطقه کاملا مسکونی است و همچنین ارزان تر از خیلی از جاهای دیگر و مدرسه های خوبی هم دارد یکی از بهترین شهر ها برای بزرگ کردن بچه است. به نظرم اونجا رو هم یک بررسی بکنید.
پاسخ
تشکر کنندگان: rasarasa ، tabim4 ، romance33 ، پدی ، kiana11 ، el333 ، mrbonbon ، dana ، kasrafo ، mhb161 ، adonis2006

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان