کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-02-04 ساعت 15:36)Setare99 نوشته:  ببخشید یه سوال داشتم. اگه وسایلتون رو تو کارتن بذارین، تو فرودگاه باز نمی‌کنن؟ و اگه بخوان باز کنن، دوباره بستنش سخت نمی‌شه؟

مرسی‌ Smile

من سوال کردم گفتند اگر چیز مشکوکی توش نباشه ( از دستگاه رد می کنند) باز نمی کنند. در هر صورت اگر باز کردند باید چسب همراه خودتون داشته باشید چاره ای نیست.
شماره کیس : 2013AS000XXX - سه نفر-سفارت : انکارا - مصاحبه : NOV - کلیر: DEC 10 Smile - مقصد:کالیفرنیا. دریافت گرین کارت : اپریل . خدایا شکرت.
سلام به دوستان عزیز
ما اگر بعد از اولین ورود به امریکا و قبل از اینکه گرین کارت به دستمون برسه برگردیم ایران(اسپانسر می تونه به جای ما تحویل بگیره) میتونیم از طریق سفارت سوییس برای پاسپورت سفید اقدام کنیم؟
راستش اینو یک بنده خدایی که گرین کارت داشت بهم گفت، چون منبه خاطر مسایل کاریم و روبراه کردن کارم زود باید برگردم ایران، می خواستم بدونم از ایران برای این که پاسپورت سفید بگیریم میشه اقدام کرد؟
شماره کیس :2013AS0001xxx
کنسولگری:آنكارا
تاریخ مصاحبه : هفته دوم ژانویه/ کلیرنس
تاریخ کلیرنس :20 فوریه 2013
تاریخ ورود به آمریکا : جون ٢٠١٣
تعداد نفرات : 2 نفر
مقصد:هیوستون
تشکر کنندگان: ابی هانی ، mk_2002ir ، peyman1355 ، ASALI ، Tomas ، amairmonre ، ramin_red ، pari pariaaa ، alirezanz
(2013-02-04 ساعت 17:58)seperelia نوشته:  سلام به دوستان عزیز
ما اگر بعد از اولین ورود به آمریکا و قبل از اینکه گرین کارت به دستمون برسه برگردیم ایران(اسپانسر می تونه به جای ما تحویل بگیره) میتونیم از طریق سفارت سوییس برای پاسپورت سفید اقدام کنیم؟
راستش اینو یک بنده خدایی که گرین کارت داشت بهم گفت، چون منبه خاطر مسایل کاریم و روبراه کردن کارم زود باید برگردم ایران، می خواستم بدونم از ایران برای این که پاسپورت سفید بگیریم میشه اقدام کرد؟

دوست عزیز برای گرفتن پاس سفید نیازی نیست که تا گرفتن گرین کارت صبر کنید و میتونید همون روزی که رسیدید برای استارت زدنش اقدام کنید. شما فقط به A-number و ویزا با مهر ورود احتیاج دارید.

نمی‌دونم منظورتون از اینکه زود باید برگردید دقیقا چند روز هست اما حتی تا رسیدن پاس سفید هم لازم نیست بمونید و می‌تونید بعد از انگشت نگاری(که یکی‌ از مراحل گرفتن پاس سفید هست) برگردید. پیشنهاد می‌کنم حتما به اینجا یه نگاهی‌ بندازید، هرچیزی که میخواید بدونید اینجا هست.

موفق باشید
کیس:2013AS3xxx ، مصاحبه:ایروان ، یکضربWink , سفرنامه ارمنستان
(2013-02-04 ساعت 15:28)mohajer13 نوشته:  دوستان نظرتون چیه راجع به این ساکهای مکه ای؟ خیلی سبکتر از چمدون هستند و میشه لوازم بیشتری برد. چمدونهام رو که وزن کردم بیشتر از 5 کیلو وزن خودشون بودٰ و اینکه 4تا از این ساکها تو خونه داریم. نمیدونم به جای چمدون از اونا ببرم یا نه.

100 درصد موافقم. یکی از دوستامون که چند ماه پیش رفتن کانادا اونا هم همینکار و کردن. چون بار اول کلی وسیله داریم و وزن این ساکها خیلی کمه نسبت به چمدون و میشه پول برای بار بدی و نه وزن چمدون. ضمن اینکه چمدون خیلی گرون شده. پس 2 تاشو استفاده کن 2تای دیگه رو هم کرایه بدهBig Grin
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا
از دوستاني که اطلاع دارند
اين گواهي عدم خسارت بيمه که شرکت بيمه صادر مي‌کند آيا فقط ترجمه کفايت مي‌کند يا حتماً مهر دادگستري هم نياز هست؟
تشکر کنندگان: Saiban ، ali234 ، nika ، Tomas ، jazirehh ، shatsi ، pari pariaaa ، alirezanz
(2013-02-04 ساعت 15:28)mohajer13 نوشته:  دوستان نظرتون چیه راجع به این ساکهای مکه ای؟ خیلی سبکتر از چمدون هستند و میشه لوازم بیشتری برد. چمدونهام رو که وزن کردم بیشتر از 5 کیلو وزن خودشون بودٰ و اینکه 4تا از این ساکها تو خونه داریم. نمیدونم به جای چمدون از اونا ببرم یا نه.

دفعه اول تو خونه بهم پیشنهاد این ساکها رو دادن ولی گفتم نمیشه .اینها پاره میشه و حمل ونقلشم سخته بعدش رفتم یه چمدون 30 کیلیویی قیمت کردم نزدیک 400 هزار تومن ... ولی الان میبینم که اینجا استقبال شده
برای پاره نشدنشون چیکار بکنم بهتره ؟
دورشون بدیم چسب بپیچن یا بذاریم تو کارتن؟
شماره کیس: 2013AS0000018xx/ تاریخ رویت قبولی: 2 می 2012/ کنسولگری: آنکارا/ ارسال فرمهای سری اول: 3 خرداد (23 می)/ کارنت شدن کیس: 13 آگوست/ مصاحبه: 4 دسامبر، دریافت کلیرنس:11 ژانویه/ دریافت ویزا:26 ژانویه
ورود به آمریکا :3 می / دریافت گرین کارت : 17 می 2013
(2013-02-06 ساعت 13:30)fire dragon نوشته:  

دفعه اول تو خونه بهم پیشنهاد این ساکها رو دادن ولی گفتم نمیشه .اینها پاره میشه و حمل ونقلشم سخته بعدش رفتم یه چمدون 30 کیلیویی قیمت کردم نزدیک 400 هزار تومن ... ولی الان میبینم که اینجا استقبال شده

توی بعضی از فرودگاهها (شاید هم همه شون) یه جایی دارند که خودشون پلاستیک می کشند روشون مثل این پلاستیک محافظ هایی(سلفون) که تو خونه استفاده می کنیم
کیس نامبر:2013AS5128// سفارت ایروان // تعداد اعضای کیس: دو نفر // کلیر بعد از 49 روز

برای پاره نشدنشون یه سرس تورهایی هست که کاملا میشه ساک رو گذاشت درونش و محکمش کرد. پارسال که پدر و مادرم مکه رفتند کاروانشون از این تورها برای همه اشون خریده بود و ساکها سالم رفت و برگشت. میشه تو فرودگاه هم داد سلفون و چسب دورشون پیچید.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

(2013-02-06 ساعت 13:50)پروا نوشته:  
(2013-02-06 ساعت 13:43)mohajer13 نوشته:  

برای پاره نشدنشون یه سرس تورهایی هست که کاملا میشه ساک رو گذاشت درونش و محکمش کرد. پارسال که پدر و مادرم مکه رفتند کاروانشون از این تورها برای همه اشون خریده بود و ساکها سالم رفت و برگشت. میشه تو فرودگاه هم داد سلفون و چسب دورشون پیچید.

مهاجر جان چه جور توريه؟ از كجا ميشه تهيه بشه؟

تورهای کاموایی محکمی هستند که ساک رو میشه درونشون گذاشت و مثل کیف یا کیسه کاملا دورشو میگیره و بندهاشو می کشی و محکم می کنی. جایی هم که لازم بشه بازش می کنی و تور رو در میاری.
نمیدونم از کجا میشه گرفت. کاروانی که پدرو مادرم پارسال باهاش رفتند مکه برای همه ساکها خریده بود. احتمال داره این جاهایی که لوازم و ساک برای حجاج می فروشه داشته باشه
اگه بتونم باهاشون تماس می گیرم و می پرسم از کجا گرفتند.
2013AS15xx (یک نفر)/مصاحبه:آخر نوامبر،ایروان/کلیرنس: 21 روزه/دالاس، سفرنامه

(2013-02-06 ساعت 13:40)shimoda نوشته:  

توی بعضی از فرودگاهها (شاید هم همه شون) یه جایی دارند که خودشون پلاستیک می کشند روشون مثل این پلاستیک محافظ هایی(سلفون) که تو خونه استفاده می کنیم
تو قسمت تحویل بار تو فرودگاه امام یک قسمتی هست مخصوص همین کار
اونجا می تونید بدین براتون با دستگاه بسته بندی می کنن
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
سلام دوستان
من یک سوال دارم که جوابش خیلی برام حیاتی هست
می خواستم بدونم راهی وجود داره که بتونم تلفن همراهم رو (شماره ایرانم ) تو آمریکا روشن نگه دارم و به تماس هاش جواب بدم؟ یک چیزی مثل رومینگ
حتی اگه اینترنتی هم بتونم جواب بدم مشکلی نداره
فقط خاموش نباشه و بتونم ببینم کی تماس گرفته و با همون شماره باهاشون تماس بگیرم
برنده 2012-اولین ورود: ژانویه 2013- دریافت پاس سفید اوت 2013- ورود مجدد سپتامبر 2015
تشکر کنندگان: ali234 ، fire dragon ، Tomas ، jazirehh ، amairmonre ، shatsi ، powerb ، pari pariaaa
(2013-02-06 ساعت 22:22)frz61 نوشته:  می خواستم بدونم راهی وجود داره که بتونم تلفن همراهم رو (شماره ایرانم ) تو آمریکا روشن نگه دارم و به تماس هاش جواب بدم؟ یک چیزی مثل رومینگ
حتی اگه اینترنتی هم بتونم جواب بدم مشکلی نداره. فقط خاموش نباشه و بتونم ببینم کی تماس گرفته و با همون شماره باهاشون تماس بگیرم

یک سری راه حل برای این مورد شما هست
اون طوری که من می دونم، همه هم اینترنتی به حساب میاند اما خوب یکم توی جزییاتش باهم فرق می کنند

یک سرویسی هست به اسم DID
شما یک شماره DID ایران تهیه می کنید. این شماره در حقیقت یک شماره تلفن ثابت و محلی ایران هست. هرکسی با این شماره تماس بگیره بر اساس تنظیماتی که انجام می دید شماره تلفن امریکا یا یاهو مسنجر یا اسکایپ یا سرویس های این مدلی شما هرجای دنیا که باشید زنگ می خوره و می تونید جواب اون تماس رو بدید.
با سناریویی که گفتید فقط کافیه موبایلتون رو روی اون شماره DID که تهیه کردید فوروارد کنید تا هرکسی به موبایل شما زنگ زد، به DID Number شما فوروارد بشه و اون از طریق اینترنت تماس رو مثلا به اکانت اسکایپ شما فوروارد کنه.

کیفیت صدا هم معمولا قابل قبوله و اون چیزی که مد نظر شما هست رو پوشش می ده. البته هزینه هاش ممکنه کم نباشه (در حد ماهی 30 یا 50 دلار) اما بنا به اهمیت موضوع می تونه کار شما رو راه بندازه، در ضمن سرویس های ارزون ترش هم هست که برای دوستانی که می خواهند عزیزانشون از ایران باهاشون تماس تلفنی و زیادی داشته باشند مناسبه.
2013AS1017 ≈≈ ویزا از سفارت ایروان ≈≈ ساکن مریلند، ویرجینیا از ۱ اپریل ۲۰۱۳ ≈≈ داستان من و لاتاری ۲۰۱۳
(2013-02-06 ساعت 23:19)afs نوشته:  
(2013-02-06 ساعت 22:22)frz61 نوشته:  می خواستم بدونم راهی وجود داره که بتونم تلفن همراهم رو (شماره ایرانم ) تو آمریکا روشن نگه دارم و به تماس هاش جواب بدم؟ یک چیزی مثل رومینگ
حتی اگه اینترنتی هم بتونم جواب بدم مشکلی نداره. فقط خاموش نباشه و بتونم ببینم کی تماس گرفته و با همون شماره باهاشون تماس بگیرم

یک سری راه حل برای این مورد شما هست
اون طوری که من می دونم، همه هم اینترنتی به حساب میاند اما خوب یکم توی جزییاتش باهم فرق می کنند

یک سرویسی هست به اسم DID
شما یک شماره DID ایران تهیه می کنید. این شماره در حقیقت یک شماره تلفن ثابت و محلی ایران هست. هرکسی با این شماره تماس بگیره بر اساس تنظیماتی که انجام می دید شماره تلفن آمریکا یا یاهو مسنجر یا اسکایپ یا سرویس های این مدلی شما هرجای دنیا که باشید زنگ می خوره و می تونید جواب اون تماس رو بدید.
با سناریویی که گفتید فقط کافیه موبایلتون رو روی اون شماره DID که تهیه کردید فوروارد کنید تا هرکسی به موبایل شما زنگ زد، به DID Number شما فوروارد بشه و اون از طریق اینترنت تماس رو مثلا به اکانت اسکایپ شما فوروارد کنه.

کیفیت صدا هم معمولا قابل قبوله و اون چیزی که مد نظر شما هست رو پوشش می ده. البته هزینه هاش ممکنه کم نباشه (در حد ماهی 30 یا 50 دلار) اما بنا به اهمیت موضوع می تونه کار شما رو راه بندازه، در ضمن سرویس های ارزون ترش هم هست که برای دوستانی که می خواهند عزیزانشون از ایران باهاشون تماس تلفنی و زیادی داشته باشند مناسبه.
یه راحش هم اینه که اینجا تو ایران یه رایانه داشته باشی موبایلت رو بهش وصل کنی با یه نرم افزار موبایلت رو از طریق رایانه کنترل کنی .
وقتی رفتی اونطرف هر وقت خواستی یه ریموت بزنی به رایانه تو ایران تماسهای از دست رفته رو ببینی خودت باهاشون تماس بگیری پیام کوتاه رو هم میشه دید تماس هم میشه تماس گرفت .
البته راههای دیگه هم هست که یکم تخصصی میشه ولی یکی از مزایای اینکار اینه که هزینه ای پرداخت نمیکنی.
http://www.xilisoft.com/mobile-phone-manager.html
شماره کیس: 2013AS-مصاحبه :اپریل2013-هزینه ها :خیلی- دریافت ویزا آگوست 2013 .
از بخت ياري ماست شايد ، كه آنچه مي خواهيم ، يا به دست نمي آيد، يا از دست مي گريزد .
سلام دوستان،
اگر آدرس رو یه ایالت داده باشیم حتما باید بریم همون ایالت؟ یا میتونیم بریم جای دیگه و بعد گرین کارت رو از همون آدرس اول تحویل بگیریم؟ ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.

ارادتمند؛
غزل
تشکر کنندگان: philter
(2013-02-07 ساعت 02:06)Ghazal1363 نوشته:  سلام دوستان،
اگر آدرس رو یه ایالت داده باشیم حتما باید بریم همون ایالت؟ یا میتونیم بریم جای دیگه و بعد گرین کارت رو از همون آدرس اول تحویل بگیریم؟ ممنون میشم اگه کسی راهنمایی کنه.

ارادتمند؛
غزل
شما تو فرودگاه میتونین آدرس رو دوباره تغییر بدین و هیچ مشکلی هم پیش نمیاد.
ارادتمند: انرژی بانوBig Grin
کنسولگری: ایروان - مصاحبه:هفته دوم دسامبر - دریافت ویزا: هفته آخر ژانویه-مقصد فعلی:هیوستون :Big Grin، لیست لوازم ضروری و سایت های مفید برای مهاجرت، سفرنامه آمریکا

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان