کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2013-01-19 ساعت 22:59)2013selectee نوشته:  سلام. دوستانی که تجربه سفر با ترکیش رو دارند، من بلیط اکونومی واسه واشنگتن دارم. فاصله صندلیهای پرواز آمریکا چقدره؟ من قدم 190ه و میترسم جنازم برسه اونور! اگه قراره اذیت بشم برم بلیط کامفورت واسه نیویورک بگیرم!

ممنون.
سلام
31-32 اینچ معادل 78 سانتیمتر.
تو سایت رسمی ترکیش براتون پیدا کردم.اگه یه سر به سایتش بزنید عکس و ویدیو هم پیدا خواهید کرد.براتون لینکش رو میذارم :

سایت ترکیش ایر لاینز
کیس نامبر : **11 2013AS / ورود به آمریکا : هفته دوم مارچ - Los Angeles
سفر نامه
(2013-01-19 ساعت 22:59)2013selectee نوشته:  سلام. دوستانی که تجربه سفر با ترکیش رو دارند، من بلیط اکونومی واسه واشنگتن دارم. فاصله صندلیهای پرواز آمریکا چقدره؟ من قدم 190ه و میترسم جنازم برسه اونور! اگه قراره اذیت بشم برم بلیط کامفورت واسه نیویورک بگیرم!

ممنون.

من یک پرواز با ترکیش داشتم بین ایران و آمریکا. صندلی من جلوترین ردیف اکونومی پشت کامفورت بود که بین این دو قسمت یک دیوار جدا کننده است. فاصله بین صندلی و این دیوار بیشتر از حد معمول بین دو ردیف صندلی است. من البته قدم بلند نیست ولی راحت پامو دراز می کردم و به دیوار تکیه می دادم. یک آقایی با قد و قواره بسیار بلند و هیکل ورزشکاری مجبور شد جاشو در صندلی های عقب عوض کنه و مهماندارها منتقلش کردن کنار من. می گفت اگه عقب می موندم فلج میشدم! شما هم اگه می تونید سعی کنید تو این ردیف صندلی بگیرید. البته این برای قسمت استانبول به آمریکاست وگرنه هواپیماهای ایران تا استانبول همه کوچیکه.
(2013-01-14 ساعت 15:28)hassan1358arab نوشته:  
(2013-01-14 ساعت 10:15)honestly2002 نوشته:  سلام دوستان خوبم
در مورد عرض مسافرتی آیا درست که: کسانی که مهر گرین کارت روی پاسشون خورده بهشون تعلق نمی گیره . به بانک شهر خودمون که مراجعه کردیم اینو گفتن . میخواستم ببینم کسی تونسته تهران این عرض رو بگیره یا نه ؟ با سپاس

دوست عزیز به ویزای مهاجرتی ارز مسافرتی تعلق نمیگیره
حسن جان يه پرسشي برام پيش اومد عزيز دل، سري اول كه مي خواستيم بريم آنكارا واسه مصاحبه، نفري 300 دلار ارز مسافري از باجه فرودگاه امام گرفتيم و توي گذرنامه هم مامور بانك ملت اين مبلغ رو مهر و امضاء كرد كه گرفتيم، حالا با توجه به اينكه پرواز به تركيه اصلا ويزا نمي خواد، ما اين مبلغ رو بدون توجه به ويزا ( تا جاييكه به ياد دارم ) گرفتيم و در سال 1392 باز هم ميتونيم قاعدتا نفري 300 تا بگيريم ( هر سال فقط يك مرتبه )، مي خوام بدونم مگه مسئول باجه بانك ملت توي فرودگاه ويزاها و بليط ها رو چك مي كنه يا نه؟ چون من اصلا خاطرم نيست كه از ما بليط گرفته باشن و تا جاييكه يادم مياد گذرنامه و حواله بانكي رو ازمون گرفت و صفحه آخر گذرنامه رو مهر كرد و ارز رو تحويل ما داد.
ممنون ميشم بزرگواري كني و پاسخ اين پرسش بنده رو بدي چون مي خوام ببينم روي اين مبلغ مي تونيم حساب باز كنيم يا نه؟ يك دنيا از محبتت سپاسگزارم دوست مهربان منShy
كيس نامبر 2013AS000006XX/نامه اول:MAY1 2012/سفارت:ANK/كارنت شدن كيس:OCT/نامه دوم:SEP/مصاحبه:NOV/كليرنس: 44 روز/دريافت ويزا:16 Jan/مقصد:سياتل/ تاريخ حدودي ورود به سياتل:May
تشکر کنندگان: Tomas ، rezagh ، ابی هانی ، parsush ، mhb161 ، hamedhamed ، nooshshahnar ، shaso ، amairmonre ، daad ، shatsi ، saeid-ss ، ali1220 ، pari pariaaa ، alirezanz
(2013-01-20 ساعت 00:55)hasti_banoo نوشته:  
ممنون.
من یک پرواز با ترکیش داشتم بین ایران و آمریکا. صندلی من جلوترین ردیف اکونومی پشت کامفورت بود که بین این دو قسمت یک دیوار جدا کننده است. فاصله بین صندلی و این دیوار بیشتر از حد معمول بین دو ردیف صندلی است. من البته قدم بلند نیست ولی راحت پامو دراز می کردم و به دیوار تکیه می دادم. یک آقایی با قد و قواره بسیار بلند و هیکل ورزشکاری مجبور شد جاشو در صندلی های عقب عوض کنه و مهماندارها منتقلش کردن کنار من. می گفت اگه عقب می موندم فلج میشدم! شما هم اگه می تونید سعی کنید تو این ردیف صندلی بگیرید. البته این برای قسمت استانبول به آمریکاست وگرنه هواپیماهای ایران تا استانبول همه کوچیکه.
ما اين سري از نيويورك تا استانبول با كامفورت توركيش اومديم، دخترم تا نشست روي صندلي از ذوق داشت پرواز مي كرد. خيلي راحت بود. خيلي...
به نسبت تفاوت هزينه اش واقعا مفت بود و نوش جونشون. اصلن شك نكن، من فكر مي كنم الان با 1 تومن مابه التفاوت بتوني كامفورت بگيري.
سفر به سلامت...Wink
2012, Bay Area, CA
دوستان عزیز

یکی از کاربران محترم به نام alireza001 لطف کردن و در مواردی بنده رو راهنمایی کردن و منم تصمیم گرفتم که صحبت های ایشون رو اینجا بذارم تا شما هم استفاده کنید . Smile

ما هم در لاتاري 2012 پذيرفته شديم و خوشبختانه يا بدبختانه جزو اواين گروه مصاحبه شوندگان بوديم، در روز مصاحبه با ويزاي همسرم و فرزندم موافقت شد و ولي براي من به قول ايراني ها FBI CHECK خورد و تقريبا" 25 روز بعد جوابش اومد و دوباره تنهايي اومدم آنكارا و ويزا رو گرفتم. تقريبا" يك ماه بعد هم با خانواده ام رفتيم آمريكا (آتلانتا). مي خواستم بهتون بگم من در آمريكا بستگان زيادي دارم اما اصلا" نميشه رو هيچ كدومشون حساب باز كرد. من آدرسي رو كه براي رسيدن گرين كارت داده بودم مجبور شدم در فرودگاه عوض كنم چون چند روز به سفرمون بهم زنگ زدن كه دارن خونشونو عوض مي كنن و ممكنه گرين كارت اين وسط گم بشه. يادتون باشه در آمريكا به اميد هيچ كسي نباشين. اولش آدم خيلي جا مي خوره چون با تصوراتش زمين تا آسمون فرق ميكنه. اما خودتونو اصلا" نبازين. آمريكا در نهايت براي آينده فرزندتون خيلي خوبه. يكي دو سالي بايد سختي بكشين اما نتيجه ي خوبي در انتظارتونه. ما كه فعلا" هر 6 ماه مي ريم در سال 2012 كلا" 3 بار رفتيم . ما چون جزو اولين گروه مصاحبه شوندگان بوديم قبل از 2012 ويزاهامونون گرفتيم)، جديدا" خيلي سخت گيري مي كنن، پس بهتره براي حفظ گرين كارت حداكثر براي بار دوم براي هميشه آمريكارو براي زندگي انتخاب كنين. اين رفت و آمدها هم خطرناكه (ممكنه اقامت را باطل كنه) و هم با قيمت دلار خيلي پر هزينه شده. اشتباه ما رو نكنيد. البته ما هم قراره ايندفعه براي هميشه بياييم بمونيم. راستي در خرج كردن هم خيلي حساب شده عمل كنيد. تو آمريكا پول مثل چرك كفه دسته، خيلي راحت تر از ايران خرج ميشه و آدم پول كم مياره. اين موارد هم در نظر داشته باش:
1- حتما SSN بگير (سوشال سكوريتي نامبر بگير) از اداره SSN ADMINSTRATION
2 - يك خونه خيلي ارزون در يك محله مطمئن اجاره كن
3- گواهينامه بگير (اگر نگرفتي ID كارت حتما" بگير) از اداره DMV
4 - يك ماشين ارزون بخرين (بدون ماشين فلج ميشين)
براي شروع جنوب كاليفرنيا خوبه (يكمي گرون هست ولي خوبه) مثل لوس آنجلس ، سن ديگو ، IRVINE و ......)
5 - حساب بانكي مشترك باز كنيد
6 - هزينه هاي پزشكي خيلي سنگينه با خودتون دارو هم بيارين تا براي بيمه هم يك راهي پيدا بكنيد.

توي فرودگاه كه وارد آمريكا شدين اصلا" حرف اضافه با مامور اداره مهاجرت نزنيد، فقط اگه سوالي كرد جواب بدين.مداركي رو هم كه سفارت تحويلتون ميده همراه با پاسپورت تحويلش بدين، بايد سه تايي با هم بريد پشت كانتر. در ضمن فقط اگر تغييري در آدرس ارسال گرين كارت داشتين بهش بگين كه براتون ثبت كنه. مدارك رو جلوي خودتون كاملا" كنترل ميكنه و بعد عكس و انگشت نگاري و امضا. كارتون يكمي پشت كانتر طول ميكشه، اصلا" استرس نداشته باشين چون اين جزو بخشي از كارهاتونه. بعد مهر ورود ميزنه. اين هم بگم گرين كارتو با پست معمولي به آدرس ارسال مي كنن و ميندازن به داخل صندوق پستي جايي كه آدرس دادين. از تقريبا" 10 روز بعد از ورودتون به آمريكا بگين صاحب خونه هر روز POST BOX كنترل كنه. ssn كارت و گواهينامه و ID كارت رو هم كه اگه بعدا" بريد دنبالش به آدرسي كه براشون مي نويسيد با پست معمولي ارسال مي كنن.

اگه بليط مي خواين بخرين (مقصدتون براي من نامعلومه)، اما با فرض اينكه مي خواين لوس آنجلس بريد EMIRATES و TURKISH AIRLINE فعلا از همه ارزونتره..
- من براي بار اول ورودم به آتلانتا بوده ولي چون تصميم گرفتم پيش خالم برم بليط هواپيما خريدم و 2 روز بعد رفتم سانفرانسيكو . تو فرودگاه آتلانتا آدرس ارسال گرين كارتو از آتلانتا به سانفرانسيسكو تغيير دادم چون گفته بودم كه فاميلمون گفت مي خواد خونشو عوض كنه و آدرس خونه خالمو تو شهر سانفرانسيسكو دادم. (به افسر اداره مهاجرت كه براي بار اول مدارك رو تحويل ميگيره و چك ميكنه چون سفارت همون مداركي رو كه براشون فرستادين توي پاكت سربسته به خودتون ميده كه در هنگام ورود به آمريكا تحويل افسر اداره مهاجرت بدين دادم)
- ازتون انگشت نگاري ميكنن و يك عكس هم ميگيرن كه معمولا" توي هر ورود به آمريكا اين كار تكرار ميشه.
- اگه بعد از دريافت گرين كارت بر ميگردين ايران بهتره قبل از 6 ماه از خروجتون دوباره برگردين آمريكا اما اگه نشد نبايد بيشتر از يك سال از خروجتون از آمريكا بگذره.
- جديدا" خيلي سخت گيري مي كنن حتي اگه سر شش ماه هم رفت و آمد كنين ممكنه گير بدن و بگن كه شما نمي خواين آمريكا زندگي كنين و كلي دردسر درست كنن. (براي آخرين بار كه اومده بوديم افسر اداره مهاجرت موقع كنترل پاسپورت و گرين كارت به ما تذكر داد با اينكه كمتر از شش ماه از آخرين خروجمون گذشته بود)
- براي بار اول بايد همه خانواده با هم وارد آمريكا بشن و گرنه اگه ميخواين جدا وارد بشين اول بايد كسي وارد بشه كه برنده اصلي لاتاري شده.
1- راستي يادتون باشه هر وقت وارد آمريكا شدين يك موبايل PREPAID (اعتباري خودمون) بگيرين با شارژ. روي SIM كارت يك گوشي معمولي مجاني ميدن و بعد كه براي هميشه خواستين زندگي كنيد يك گوشي CONTRACT دار بخرين كه معمولا" قراردادش 2 ساله هست و گوشي هاي خيلي خوF مثل IPHONE 5 روي سيم كارتش ميدن ولي LOCK شده است. بهترين شركت ها هم براي قرارداد AT & T و VERIZONE هست.
يك شركت ديگه هم هست به اسم METRO كه قيمت قرارداد دو سالش خيلي ارزونه ولي همه جا آنتن نميده. اگه براي هميشه خواستيد بمونيد ديگه براي خونه تلفن ثابت نگيريد چون بيخودي هرماه پول شارژ الكي ميدين. الان اكثرا" همه از موبايل استفاده مي كنن حتي توي خونه چون ارزونتر در مياد اگه قرارداد بسته باشن با شركت هاي مخابراتي (همين قراردادهاي 2 ساله).
2- براي خريد كلي خونه از فروشگاههاي زنجيره اي COSTCO خريد كنيد كه خيلي ارزونه و همه چي داره. (البته بايد سالي 50 دلار حق عضويت بديد).
3- قبلا" هم گفتم از ايران حتما" يك سري داروهاي معمول رو با خودتون ببريد.

امروز مي خوام در مورد مقايسه زندگي خودم درايران با آمريكا براتون صحبت كنم:
ايران:
در ايران شغل نسبتا" خوب و ثابت دارم (كارمند رسمي يك شركت خوب دولتي) و نمي خوام با استعفا دادن و رفتن به آمريكا پل هاي پشت سرمو خراب كنم پس بايد يك مرخصي يك ساله بدون حقوق بگيرم!
آمريكا:
در سن 36 سالگي بايد دوباره دنبال كار بگردم و مجبورم براي گذران زندگي كارهاي پايين هم انجام بدم (البته كار كردن در آمريكا در هر زمينه اي مثل فروشندگي و نظافتچي و ..... عار نيست اما خوب تن دادن به هركاري هم براي من سخته!)..... تازه وضعيت كا خيلي افتضاحه!
ايران: خونه شخصي دارم و اگه برم براي هميشه آمريكا نمي خوام از دستش بدم و پل هاي پشت سرمو خراب كنم. از پول پيش اجارش يا رهنش بايد دلار 3500 توماني بخرم. وسايل خونه هم گرون مي خري ولي موقع فروش مفت مي خرن! حالا واي به حال اينكه بعد از يك سال تصمبم بگيرم كه برگردم ايران و بايد كلي پول همون ئسايلي رو كه مفت ازم خريدن بدم با اين قيمت هاي سرسام آور فعلي.
آمريكا: پول زيادي كه از ايران نمي تونم ببرم پس فكر خريد خونه رو بايد از ذهنم خارج كنم. اگر هم بخوام وام بگيرم كه بايد حداقل دو سال سابقه پرداخت ماليات داشته باشم و يك شغل تا بتونم يك خونه خيلي معمولي بخرم.
ايران:در كنار خانواده هستم و با توجه به اينكه پدرم دو سال پيش از دنيا رفت و من تنها پسر و بزرگترين فرزندخانواده هستم علاوه بر زندگي شخصي خودم بايد به كارهاي مادرم و دو خواهرم هم رسيدگي كنم. تازه همسرم هم از خانوادش دور ميشه.
آمريكا: دوري از خانواده و نگران بودن براي مادر و خواهرها عذابم ميده! تازه به اصطلاح اولش home sick هم ميشيم.
ايران: به واسطه شغلم بيمه درماني و بيمه تكميلي خوبي دارم و نگران هزينه هاي درماني نيستم.
آمريكا: بيمه نداريم، استرس مريض شدن همسر يا فرزند به آدم فشار مياره! يك ويزيت ساده دكتر ميشه $200 يعني حدود 700،000 تومان، يك عكس ساده راديولوژي:$1100 و يك آزمايش خون ساده $800 ، يك شب بستري شدن در بيمارستان حداقل $3000 ، همه اينها كه گفتم بدون بيمه هست.
ايران:
دندونم درد بگيره حداكثر با 300 هزار تومان درمان ريشه مي كنم.
آمريكا:
ولي اونجا يك دندون پر كردن ساده تازه با بيمه زير 300 دلار نيست.
نتيجه:
ما براي بچه هامون زندگي مي كنيم در نهايت بعد از يكي دو سال سختي ميشه به يك زندگي نرمال و آروم توي آمريكا دست پيدا كرد. آمريكا براي پرورش بچه ها خيلي بهتر و سالم تر از ايرانه!. پس بايد ريسك كنيم و بريم.
راستي حتما" پيش يك دندون پزشك در تهران براي ويزيت برو تا اگه خداي نكرده مشكلي بود همين جا حلش كني.
€€€ ღ 2013AS آنکارا ۳ نفر ღ آخر نوامبر ღ کلیرنس118 روز ღ سفرنامهاطلاعات کلیرنس منتظر سرا‫۱۱۸ مهاجرسرا
تشکر کنندگان: mahdiyegh ، raam12000 ، Blaze ، mk_2002ir ، ابی هانی ، usa lover ، IN.USA@2013 ، bayat_r ، ali234 ، sasbk ، rabbit ، mohajer13 ، babak_1363 ، my2220 ، mdna ، MAHDI2012 ، el333 ، tatoole ، achi686 ، afs ، AsemanAbee ، amir82 ، Saeedv13 ، mehdiii ، hoseyn ، honestly2002 ، مريم361 ، hasti_banoo ، مانترا ، raham ، kiasina ، amirhr123 ، enchantress_boy ، far-dv2013 ، Ali.2013 ، ستاره سلمانزاده ، farmiz ، Ayeh Ala ، 3rip ، hassan1358arab ، Saiban ، valencia ، mgolchin13 ، ParsTrader ، ASALI ، ensan ، ronmony ، تجریش ، peyman1355 ، Hoormazd ، kasrafo ، پروا ، mori5050 ، مجید ملیح ، parsush ، Rainy ، soruosh ، fire dragon ، Emma_a432 ، moji1361 ، rira1982 ، karma110 ، HRSH ، مرآت74 ، mooj ، amir0_0amir ، bardia9 ، مهرداد2013 ، شهلا 1346 ، moon_rose ، armin1 ، mirzamemar ، mhb161 ، shatsi ، mhr.714 ، elham_ces ، mrbonbon ، majid.s ، yousef_azizi ، majorsoly ، nirvana_kobin ، iman63ir ، hamedhamed ، سمانه777 ، kouroshd ، mlo ، saeed5564 ، lingni ، ARSHIYA USA ، nooshshahnar ، sumya ، ashkan1188 ، ashakibafar ، امیر مهاجر ، mnajafinobar ، jazirehh ، mreza_ce ، hgbeigi ، spd-r ، noobnoobi ، amairmonre ، میخک سفید ، پرستوی مهاجر ، لاتاری ، EKAM ، Leila12020 ، Ehsan1358 ، Niushagh ، nikan_sh ، daad ، kian_mousapour ، philter ، persheng ، AOC Kermani ، itsmasoud ، محبت ، Hedieh20 ، amiz.abdollah ، ali1220 ، tenese ، bahram2014 ، مرد آزاد ، ghafari88 ، kage.omid ، pari pariaaa ، alirezanz ، nasam ، آلیس-1980 ، remarya
با توجه به حرف هایی که دوستمون گفته ومامان سایه اینجا منتقل کرده به نظرم اومد چند مورد رو که شاید اکثرا بدونن ولی یادآوریش بد نباشه بگم تا زمانیکه بیمه داشته باشین کمک می کنه
1-قبل از رفتن یک آزمایش چکاب کامل بدید برای تمام افراد خانواده
2- خانمها ماموگرافی و آزمایشهای روتین رو انجام بدن.
3- دندانپزشکی مراجعه کنید و چکاب دندون ها رو انجام بدید.
4- دکتر چشم پزشک مراجعه کنید و اگر عینک دارین 2 تا تهیه کنید.
5-داروهای آنتی بیوتیک ,ژلوفن,استامینوفن, سیتریزین,پماد کلوریتیمازول,درجه تب همراه داشته باشید ترجیحا نسخه هم داشته باشید بهتره.
کیس نامبر:2013AS8900/تعداد افراد کیس:3 نفر/اورنج کانتی کالیفرنیا
سلام دوستان عزیز

من فکر می‌کنم برای شروع بهتره از هتل آپارتمان یا پانسیونهای ارزن قیمت استفاده کنید شاید این دوستمون ۸۰۰$ یا ۱۴۰۰$ مبلغ زیادی براشون نباشه ولی‌ برای تازه واردین مطمئنا مبلغ زیادی هست

من باز برای یادآوری ۲تا از هتل آپارتمانها که تقریبا در اکثر ایالتها شعبه دارن رو براتون مینویسم

http://www.intownsuites.com

http://www.valueplace.com/

خودم ۴ماه در این هتل آپارتمانها زندگی‌ کردم هم هزینش پأایینه هم امکانات خوبی‌ داره بعد که جا افتادین میتونین برا پیدا کردن خونه یا آپارتمان اقدام کنید که یکی‌ از سایتهای خوب برا چک کردن سایت

www.rent.com

تو این سایت میتونید حدود قیمت هارو ببینید و بعد از اینکه تصمیم به موندن در اون شهر گرفتین برا اجاره اقدام کنید

اجاره کردن اینجا هم تقریبا مثل ایران باید محل و دسترسی به امکانات نظیر ( هیپر مارکت ، مدرسه، رستوران ، ...)نزدیک و از همه مهمتر محل زندگی‌ که همسایه هاتون و منطقه آروم و خوب باشه ترجیحا محله‌های متوسط رو انتخاب کنید معمولا بین ۷۰۰ تا ۸۰۰$ ماهانه برا ۱ خواب و ۸۰۰ تا ۹۰۰$ برا ۲ خواب قیمتشونه تو ایالتهأی غیر از کالیفرنیا و نیویورک

اینو هم یادآور میشم اگه آپارتمان یا خونه اجاره کنید همه چیزو باید خودتون بخرید یا اجاره کنید غیر از یخچال و گاز و ماشین ظرفشویی

به امید دیدار

دوستان، پیرو اختلاف نظری که در یکی از تاپیکها پیش آمده بود، بر سر اینکه آیا در سفر اول همراهان میتوانند زودتر از برندهٔ اصلی کیس وارد خاک آمریکا شوند، از طریق ایمیل مسأله رو از کی سی سی پرسیدم که جوابشو اینجا براتون میذارم.
در حال حاضر زیاد نمیتونم اینجا بیام و تفسیرش رو میسپارم به خودتون.

‪Can the beneficiaries land in the United States before the principal applicant?

‪The beneficiary must go to the embassy at which he or she wishes to process the case and request for the follow-to join process to be initiated. Once requested, the embassy will obtain the necessary documentation from the applicant. The proper procedures will be implemented to ensure that the case is processed accordingly.
بچه ها يه سوال داشتم . اگه محل زدن ورود با محل اقامت يکی نباشه . مثلا من ميخوام سانفرانسيکو برم و تو فرم 230 هم آدرس اونجا رو دادم اما نيورورک ورود ميزنم
آيا به صورت تجربی اين تاثير روی زمان اومدن گرين کارت و SSN number داره يا فرق نميکنه
تشکر کنندگان: peyman1355 ، alirezanz
(2013-01-25 ساعت 21:45)ehsan99 نوشته:  بچه ها يه سوال داشتم . اگه محل زدن ورود با محل اقامت يکی نباشه . مثلا من ميخوام سانفرانسيکو برم و تو فرم 230 هم آدرس اونجا رو دادم اما نيورورک ورود ميزنم
آيا به صورت تجربی اين تاثير روی زمان اومدن گرين کارت و SSN number داره يا فرق نميکنه

اگر شما به سفارت یک آدرس در امریکا بدید ولی در امریکا به یه ایالت دیگه برید مطمعنا توی دریافت گرین کارت با تاخیر مواجه میشید.
ولی در دریافت سوشال سکیوریتی مشکلی نخواهید داشت, چون به هر ایالتی که رفتید میتونید به اداره سوشال همون ایالت درخواست بدید و پس از چند روز دریافت کنید.
به نظر من آدرس رو تغییر ندید, بزارید گرین کارت به همون سانفرانسیسکو بره, در نهایت یا آشناتون گرین کارت رو براتون پست میکنه نیویورک یا خودتون بعدا که رفتید اونجا ازشون میگیرید.
جناب 3rip عزیز
خواستم ما رو راهنمایی بفرمایید.
یکی از دوستان ما در ایرواین کالیفرنیا یه "خونه" برای کرایه واسمون پیدا کرده ماهی 800 $ که single family house هست 3 تا اتاق داره با 1.5 دستشویی و پارکینگ حدود 122 متره و حیاط هم داره که البته یه حیاط باریکه هست دور تا دور خونه. ساختش هم ماله 1978 است. عکسهاشو برامون فرستاده، تمیزه. به نظر شما برای یک همچین خونه ای تو ایرواین 800 دلار کم نیست؟ نمیگم بیشتر بگیرند، قیمتش برامون نسبت به بقیه که تا الان دیدیم خوبه اساسا کاشکی کمتر هم بود با حفظ کیفیت، اما امکان داره یک مشکلی داشته باشه؟ مثلا اینجا میگن اگر یه خونه ای اینقدر اوکازیونه پس حتما رو دست میبردنش، نکنه مشکلی داره؟ البته دوستمون مییگه اینجا کرایه خونه برای آپارتمانها و کندو ها بالاتر از خانه ویالایی هستش. نمیدونیم، نظر شما و باقی دوستان چیه؟
C/N:2*** office: ایروان Interview: W2 DEC
Almond جان

مورد شما قیمتش امکان پذیر نیست ! خیلی کمه و به نظرم حتما مشکلی داره.

الان به جای 50 متری با یه خواب ، تو اون حوالی حدود 1200 تا 1500 هست . اصلا نمیشه ! خیلی بررسی کن
سلام به دوستان اين تاپيك
با خريدن بليط كم كم ماجراي رفتن جدي تر ميشه و نقل و انتقالات به اين تاپيك هم شروع خواهد شدSmile
من بليط گرفتم از امارات به مبلغ ٣٠٠٠٠٣٠ تومان كه به نظرم نسبت به قبل كمي ارزانتر شد اما آژانس مسافرتي هشدار گرون شدن بليط ها رو به صورت جدي بيان كرد ولي تاريخشو نميدونست
به هر دوستاني كه هنوز بليط تهيه نكردين زودتر اقدام كنيد.
و سوال ها
١-
يكي از دوستان در مورد recomandation از اساتيد صحبت كرده بودند، اگر استادي كه اين رو نوشته و فرد معروفي هم باشه اما با ايميل و اينترنت بيگانه ، مشكلي پيش نمياد ، چون recom ها بايد استاد زيرش شماره تلفن و ايميل بنويسه كه در صورت لزوم بتونن باهاشون تماس بگيرن
اگر از دوستان كسي تجربه اي داره ممنون ميشم پاسخ بدند
٢- در مورد گواهينامه ، من تاپيك رو خوندم ولي دو سه نظر متفاوت نوشته شده بود !ترجمه؟ خوب يا بد؟ با گواهينامه ايران از امتحان عملي يا نظري معاف هستيم يا خير؟ گواهي بين المللي به درد ميخوره؟ه به نظرم يا تو ايالتهاي مختلف سليقه اي هست و يا كلا نظرات متفاوته!
لطف ميكنيد در اين مورد هم اطلاعات بيشتري بديد؟
سلام دوست عزیز

شاید اینجا جای مناسبی برا پاسخ به سوال نباشه ولی‌ در خصوص گواهینامه من ‌یک توضیح کوچکی میدم

گواهینامه یکی‌ از مهمترین اوراق شناسایی در آمریکا هست پس گرفتن اون برای همه الزامیست ( البته نظر شخصی‌ من)

شرایط گرفتن گواهینامه در هر ایالت متفاوت، بغیر از قوانین رانندگی‌ فدرال بعضی‌ مورد رو خود ایالتها به اون اضافه کردن مثلا در ایالتی‌ که من در اون زندگی‌ می‌کنم ( north carolina ) شما باید چه ماشین داشته باشی‌ چه نه برا گرفتن گواهینامه بیمهٔ داشته باشی‌ (بیمهٔ ماشین) بعد میتونی‌ بری امتحان بدی و قوانین مشابه که هر ایالت برا خودش داره

توصیه من به تمام دوستان اینه که حتما گواهینامه بین‌الملل همراه بیارن چون حداقل میتونین ۲ماه رانندگی‌ کنن باهاش + ID Card که گرفتن id فقط ۵ دقیقه بیشتر وقت نمیگیره

گواهینامه بین‌الملل یه حسن دیگه هم داره اونم اینه که بعضی‌ از شرکتهای بیمهٔ سابقه رنندگیتنم در ایران رو هم قبول می‌کنن و هزینه بیمهٔ ماشینتون کاهش چشمگیری پیدا می‌کنه مثلا خود من از یک شرکت بیمهٔ برا یک ماشین ماهی‌ ۱۳۰$ پرداخت می‌کردم که با تغییر شرکت بیمهٔ بد از ۳ماه و قبول سابقه ایرانم ( گواهینامه بین‌الملل) این مبلغ برا ۲تا ماشین به ۶۰$ رسید پس هزینهاتون خیلی‌ کم می‌شه

گرفتن گواهینامه در آمریکا شامل یک امتحان آئین نامه و شهری می‌شه که چه گواهینامه بین‌الملل داشته باشی‌ چه نه این ۲ امتحانو باید بدی فقط تنها چیزی که هست اینه که بعضی‌ از ایالتها و شهرها میتونی‌ به فارسی هم امتحان بدی بعضی‌‌ها باید مترجم ببری ( اگه زبان انگلیسی‌ خوب بلد نیستی‌ )

پس داشتنش مفید و کارسازه

Almond عزیز

در خصوص اجاره خونه در سأیت پایین محل مورد نظر یا zip code محل رو وارد کن و حدود قیمت حداقل تا حداکثر رو بزن بهت تمام مواردو میده بعد می‌فهمی همچین قیمتی هست اونجا یا نه به همین سادگی‌

www.rent.com

به امید دیدار

سلام دوستان

امیر مهاجر عزیز

نمیدونم چرا ما ایرنیها یک چیز رو اینقدر بزرگ می‌کنیم تو ذهنمون
در این خصوص من تجربه شخصیمو میگم

هم در سفارت و هم در فرودگاه ( فرانکفورت) بمن گفتن که اول شما که برنده اصلی‌ هستین و روی ویزا زده Dv۱ باید وارد بشین بدون شما به همسرتون اجازه ورود نمی‌دن حتا وقتی‌ رسیدیم Las vegas اول خانمم رفت پاسپورتشو داد پلیسه گفت اول شوهرتون باید پاسشو بده و انگشت نگاری بشه بعد شما

حالا اگه دوستان دوست دارن چونه بزنن که خانواده برن بعدش ما پرسیدیم و می‌شه این دیگه ریسکی‌ هست که قبول می‌کنن

و اون دوستانی که کنجکاو هستن و میخوان بدونن این موضوع رو و هنوز مصاحبه نرفتن این سوال رو از افیسر می‌تونن بپرسن تا بعد کاسهٔ چه کنم و از کی‌ بپرسم دست نگیرن

به امید دیدار

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان