کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ویزای EB-2
(2016-11-15 ساعت 13:39)Taha5656 نوشته:  
(2016-11-13 ساعت 09:46)soroosh17 نوشته:  عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان
من از مدیر سایت و مدیر این بخش هم عذرخواهی می کنم که موضوع مربوط به بخش EB3 رو اینجا مطرح می کنم چون بخش مربوطه بسته شده به ناچار اینجا باید جواب دوستان رو بدم همینجا از این عزیزان مخصوصا جناب lordsaroman  خواهش می کنم این بخش رو فعال کنند شاید اطلاعات من بدرد دوستان بخوره چون پاسخ دادن به صورت خصوصی هم کار تکرارای واسه من میشه هم بعدها بدرد بقیه ایندگان نمی خوره
دوست عزیزم جناب طاها taha که ایمیل زده بودید لطفا از اون آدرس استفاده نکنید چون ایمیل کاری من هست و بشدت شولوغه در ضمن اگه این ادرس رو خودم اعلام کردم که نزد خودتون امانت ولی اگه از جایی توی این سایت پیدا کردین لطفا بگید که حذفش کنم
در پاسخ سوالتون باید به شما و همه دوستان بگم اولا حتما صفحات مربوط به بخش EB3 که جناب lordsaroman  زحمت تهیه اش رو کشیدن بخونید اگه جواب نبود من در خدمتم چون نمی خوایم اطلاعات تکراری درج بشه. ضمنا من قبل از اشنایی و استفاده از اطلاعات این سایت پروسه ام رو شروع کردم و بعدها و تقریبا سال پایانی پروسه ام بخش EB3 این سایت رو دیدم ولی همه رو خوندم واسه همین میگم اطلاعات بخش EB3 اون رو بخونید.
من یه توضیح کوچیک میدم کتگوری های مهاجرتی هر کدوم با خلاصه یک یا چند حرف انگلیسی شروع میشه که مطالعه و تسلط به اون خیلی به اینکه شما کدوم راه رو هدف قرار بدید و به نتیجه برسید خیلی مهمه مثلا کتگوری DV که مربوط به لاتاری هست یا کتگوری F که مخفف فامیلی (خانوادگی)  هست بقیه رو خودتون پیدا کنید همش تو این سایت هست.
اما کتگوری EB که مخفف Employment Base  هست و پنج گرید یا درجه داره که به معنی مهاجرت بر پایه استخدام هست که درجه یا دسته بندی اون از یک تا پنج هست

EB1 مربوط به نخبگان قهرمانان و ... هست من با این پروسه زیاد اشنا نیستم فقط میدونم راه خوبیه اگه انگیزه داشته باشی به نظر من با هوش نسبتا خوب می تونی بگیری در ضمن این کتگوری و کتگوری EB2 ( که مربوط به Professionals هست ) نیاز به معطلی تو صف ویزا نداره و بلافاصله پس از تشکیل پرونده پروسه مهاجرت شروع و نهایت شش یا نه ماه طول میکشه. کتگوری EB3 مربوط به Skilled Workers هست . کتگوری EB4 رو نمیدونم اصلا هست یا نه و اگه هست مربوط به چه سطحی از تخصص هست. کتگوری EB5 مربوط به Unskilled Workers  هست که بازم من زیاد چیزی از اون نمی دونم فقط می دونم مربوط به کارهای بسیار معمولی مثل کار در فست فود هست و رقابت در اون بدلیل شدت تقاضا بسیار بالاست.
از کتگوری EB3 تا EB5 باید برن تو صف ویزا چون سهمیه کم و تقاضا بالاست و هر کسی اقدام کنه ممکنه تصادفا ظرفیت ویزا رو بالا ببرن و یک یا دوساله ویزا بگیره (باشرط اخذ شرایط و تهیه مدارک) ممکن هم هست چهار یا پنج سال تو نوبت باشه که این موضوع هم به کشور ها هم میشه مثلا الان توسط زمان مورد نیاز برای متقاضیان کار پرستاری از کشور فیلیپین برای آمریکا حدود ده سال هست یعنی تو نوبت هستند ولی برای ایران حدود دو سال هست

در جواب دوستم zariraja باید بگم اولا امیدوارم ویزا امارات شما خیلی زود اماده بشه چون برای ما که داستان شد و به بدبختی گرفتیم. در خصوص زمان نگران نباشید پروسه شما فرصت کافی برای رفتن برای تجدید مدیکال و مراجعه به سفارت داره و اصلا نگران نباشید. ما الان دو ماهه اومدیم فلوریدا

در جواب دوست عزیزم Behroozn باید بگم جواب شما تقریبا مشابه طاها هست.

سوال دیگه ای بود بفرمایید زنده باشم و روزگار اجازه بده حتما جواب میدم

ارادتمند همه هموطنان

سلام دوست عزيز، ممنون که پاسخ دادید.
پس با این توضیحات باید کتگوری شما EB3 از نوع skilled workers بوده باشه. آیا درست متوجه شدم یا اشتباه میکنم؟

سلام
بله دوست عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-13 ساعت 09:46)soroosh17 نوشته:  عرض ادب و احترام خدمت همه دوستان
من از مدیر سایت و مدیر این بخش هم عذرخواهی می کنم که موضوع مربوط به بخش EB3 رو اینجا مطرح می کنم چون بخش مربوطه بسته شده به ناچار اینجا باید جواب دوستان رو بدم همینجا از این عزیزان مخصوصا جناب lordsaroman  خواهش می کنم این بخش رو فعال کنند شاید اطلاعات من بدرد دوستان بخوره چون پاسخ دادن به صورت خصوصی هم کار تکرارای واسه من میشه هم بعدها بدرد بقیه ایندگان نمی خوره
دوست عزیزم جناب طاها taha که ایمیل زده بودید لطفا از اون آدرس استفاده نکنید چون ایمیل کاری من هست و بشدت شولوغه در ضمن اگه این ادرس رو خودم اعلام کردم که نزد خودتون امانت ولی اگه از جایی توی این سایت پیدا کردین لطفا بگید که حذفش کنم
در پاسخ سوالتون باید به شما و همه دوستان بگم اولا حتما صفحات مربوط به بخش EB3 که جناب lordsaroman  زحمت تهیه اش رو کشیدن بخونید اگه جواب نبود من در خدمتم چون نمی خوایم اطلاعات تکراری درج بشه. ضمنا من قبل از اشنایی و استفاده از اطلاعات این سایت پروسه ام رو شروع کردم و بعدها و تقریبا سال پایانی پروسه ام بخش EB3 این سایت رو دیدم ولی همه رو خوندم واسه همین میگم اطلاعات بخش EB3 اون رو بخونید.
من یه توضیح کوچیک میدم کتگوری های مهاجرتی هر کدوم با خلاصه یک یا چند حرف انگلیسی شروع میشه که مطالعه و تسلط به اون خیلی به اینکه شما کدوم راه رو هدف قرار بدید و به نتیجه برسید خیلی مهمه مثلا کتگوری DV که مربوط به لاتاری هست یا کتگوری F که مخفف فامیلی (خانوادگی)  هست بقیه رو خودتون پیدا کنید همش تو این سایت هست.
اما کتگوری EB که مخفف Employment Base  هست و پنج گرید یا درجه داره که به معنی مهاجرت بر پایه استخدام هست که درجه یا دسته بندی اون از یک تا پنج هست

EB1 مربوط به نخبگان قهرمانان و ... هست من با این پروسه زیاد اشنا نیستم فقط میدونم راه خوبیه اگه انگیزه داشته باشی به نظر من با هوش نسبتا خوب می تونی بگیری در ضمن این کتگوری و کتگوری EB2 ( که مربوط به Professionals هست ) نیاز به معطلی تو صف ویزا نداره و بلافاصله پس از تشکیل پرونده پروسه مهاجرت شروع و نهایت شش یا نه ماه طول میکشه. کتگوری EB3 مربوط به Skilled Workers هست . کتگوری EB4 رو نمیدونم اصلا هست یا نه و اگه هست مربوط به چه سطحی از تخصص هست. کتگوری EB5 مربوط به Unskilled Workers  هست که بازم من زیاد چیزی از اون نمی دونم فقط می دونم مربوط به کارهای بسیار معمولی مثل کار در فست فود هست و رقابت در اون بدلیل شدت تقاضا بسیار بالاست.
از کتگوری EB3 تا EB5 باید برن تو صف ویزا چون سهمیه کم و تقاضا بالاست و هر کسی اقدام کنه ممکنه تصادفا ظرفیت ویزا رو بالا ببرن و یک یا دوساله ویزا بگیره (باشرط اخذ شرایط و تهیه مدارک) ممکن هم هست چهار یا پنج سال تو نوبت باشه که این موضوع هم به کشور ها هم میشه مثلا الان توسط زمان مورد نیاز برای متقاضیان کار پرستاری از کشور فیلیپین برای آمریکا حدود ده سال هست یعنی تو نوبت هستند ولی برای ایران حدود دو سال هست

در جواب دوستم zariraja باید بگم اولا امیدوارم ویزا امارات شما خیلی زود اماده بشه چون برای ما که داستان شد و به بدبختی گرفتیم. در خصوص زمان نگران نباشید پروسه شما فرصت کافی برای رفتن برای تجدید مدیکال و مراجعه به سفارت داره و اصلا نگران نباشید. ما الان دو ماهه اومدیم فلوریدا

در جواب دوست عزیزم Behroozn باید بگم جواب شما تقریبا مشابه طاها هست.

سوال دیگه ای بود بفرمایید زنده باشم و روزگار اجازه بده حتما جواب میدم

ارادتمند همه هموطنان

دوست عزيز بسيار تشكر ميكنم كه وقتتون رو صرف اطلاع رساني براي دوستان كرديد !با عرض پوزش از شما متاسفانه اطلاعاتتون در اين بخش كافي نيست و از اونجايي كه هدفتون خيره و قصد آگاه سازي و ارشاد دوستان را داريد بر خودم لازم دانستم كه خدمتتون عرض كنم ! البته توضيحاتتون در خصوص EB3 و Eb4 و EB5 متاسفانه اشتباهه كه مختصراً عرض ميكنم كه كتگوري EB3 خود داراي بخشهاي كارگر ماهر و كارگر غير ماهر ميباشد و همچنين متخصصين با مدرك تحصيلي ليسانس يا فوق ليسانس ! كتگوري EB4 براي موارد مذهبي و مبلغين ديني است و نهايتاً كتگوري EB5 هم كه مربوط به اخذ گرين كارت از طريق سرمايه گذاري ميباشد !
توضيحات دقيقتر هم در امضا جناب لورد مدير فروم EB3 و EB2 و همچنين سايت uscis موجود است !
با عرض پوزش مجدد از شما دوست عزيز
پاسخ
تشکر کنندگان: Alireza_D ، JAVID2015 ، EB3 ، hesgan ، gbtm ، bargak
سلام
ما 24 آگوست مدارکمون به nvc دلیور شد اما ایمیلی مبنی بر دریافت مدارک نگرفتیم از nvc. همسرم به nvc ایمیل زد و پیگیر ماجرا شد تا اینکه در 27 اکتبر nvc ایمیل دریافت مدارک را برای ما فرستاد اما تا امروز که 19 نوامبر است ما ایمیلی مبنی بر تعیین وقت سفارت جهت مصاحبه دریافت نکردیم، دوستان کسی تجربه یا راهنمایی ای داره؟آیا این زمان عادیه؟ با توجه به اینک آقای shar فرمورده بودن ظرف مدت 11 روز بعد از ایمیل تایید مدارک وقت سفارت براشون تعیین شد اما مال ما بیش از سه هفته گذشته و خبری نیست.
پاسخ
تشکر کنندگان:
راستش در مورد واکسن ها هم من به پاستور هم زنگ زدم اما دقیق نفهمیدم بلاخره چی باید بزنم، چون من شهرستان هستم و میخوام اینجا در مرکز بهداشت تزریق کنم و گواهی رو برای تایید ببرم پاستور، فهمیدم mmr رو باید هم من هم همسرم بزنیم ، اما در مورد هپاتیت متوجه نشدم چون توی سایت پاستور نوشته زیر 18 سال، ما قبلا زدیم اما گواهی ای ازش نداریم، کسی می دونه باید بزنیم یا نه؟ در مورد آنفولانزا هم همینطور نفهمیدم، کسی می تونه در مورد واکسن ها راهنمایی کنه لطفا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-11-19 ساعت 11:29)lady65719 نوشته:  راستش در مورد واکسن ها هم من به پاستور هم زنگ زدم اما دقیق نفهمیدم بلاخره چی باید بزنم، چون من شهرستان هستم و میخوام اینجا در مرکز بهداشت تزریق کنم و گواهی رو برای تایید ببرم پاستور، فهمیدم mmr رو باید هم من هم همسرم بزنیم ، اما در مورد هپاتیت متوجه نشدم چون توی سایت پاستور نوشته زیر 18 سال، ما قبلا زدیم اما گواهی ای ازش نداریم، کسی می دونه باید بزنیم یا نه؟ در مورد آنفولانزا هم همینطور نفهمیدم، کسی می تونه در مورد واکسن ها راهنمایی کنه لطفا
نیازی به رفتن به پاستور نیست. در شهرستانها مراکز هلال احمر واکسنها را تزریق می کند و کارت زرد بین المللی صادر می کند.واکسنهای مورد نیاز برای بزرگسالان عبارت است از : هپاتیت B و TD در سه مرحله . MMR در دو مرحله . مننژیت چهار ظرفیتی و در فصول پاییز و زمستان واکسن آنفولانزا
پاسخ
تشکر کنندگان: lady65719
سلام دوستان
من يك سوال راجع به موضوعه سيتيزن شيپ دارم ممنون ميشم كه اطلاعاتي اگر داريد راهنماييم كنيد
من برنده ي لاتاري ٢٠١٥ هستم ،و اولين ورودم به آمريكا مارچ ٢٠١٥ هست...
با توجه به شرايط اخذ سينيزن شيپي من ميتونم بعد از ٥ سال و حضور فيزيكي ٣٠ ماه در اين مدت براي سيتيزن شيپ اقدام كنم
حالا اگر من نتونم راس ٥ سال ٣٠ ماه رو پر كنم امكانش هست كه مثلا ٤-٥ ماه بعد كه ٣٠ ماهم كامل شد اقدام بكنم يا بايد راس ٥ سال پر بشه؟
Case number:3**
Ds260:19may
Second update:15 august
Interview:2oct
Embassy:ankara
Clear:30 jan
Visa:16 feb
Ca,los angeles
First enterance:17 march
Social card:after 30 days
Green card:after 45 days
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوست عزیز
بله شما میتوانید پس از گذشت 5 سال از حضورتون در اونجا(مثلا در سال ششم یا هفتم یا....) و بشرط پرکردن 30 ماه حضور فیزیکی برای سیتیزن شیپی اقدام کنید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام بلاخره وقت سفارت ما هم مشخص شد 4 بهمن
حالا اگه دوستان تجریه ای دارن که مفیده لطفا بگن، در مورد اینکه روز مصاحبه چه چیزهایی پرسیده شد و وقت گرفتن از دکتر و این جور چیزا
ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-03 ساعت 10:22)lady65719 نوشته:  سلام بلاخره وقت سفارت ما هم مشخص شد 4 بهمن
حالا اگه دوستان تجریه ای دارن که مفیده لطفا بگن، در مورد اینکه روز مصاحبه چه چیزهایی پرسیده شد و وقت گرفتن از دکتر و این جور چیزا

دوست عزیز مصاحبه خوبی داشته باشید و موفق باشید. کجا مصاحبه دارین؟
پاسخ
تشکر کنندگان: lady65719
(2016-12-03 ساعت 11:39)مریم خورشید نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 10:22)lady65719 نوشته:  سلام بلاخره وقت سفارت ما هم مشخص شد 4 بهمن

متشکرم
آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-03 ساعت 11:44)lady65719 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 11:39)مریم خورشید نوشته:  

متشکرم
آنکارا

ما شهریور مصاحبه داشتیم آنکارا، اگر کمکی از من بربیاد در خدمتم
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-03 ساعت 14:36)مریم خورشید نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 11:44)lady65719 نوشته:  
(2016-12-03 ساعت 11:39)مریم خورشید نوشته:  دوست عزیز مصاحبه خوبی داشته باشید و موفق باشید. کجا مصاحبه دارین؟

متشکرم
آنکارا

ما شهریور مصاحبه داشتیم آنکارا، اگر کمکی از من بربیاد در خدمتم

خیلی ممنونم عزیزم
بله اگه کمک کنین ممنون میشم ،
1- در مورد واکسن ها بگین لطفا ، در ایران زدین؟چه واکسن هایی>؟آیا قبول کردن؟ و اینکه هزینه معاینات پزشکی حدودا چقدر شد؟
2- من یه پسر 18 ماهه دارم که تا زمان مصاحبه بیست ماهه میشه آیا در مورد اون و معاینات پزشکی اش اطلاعی دارین؟
3- قبل از اومدن چه کارهایی را باید انجام بدم؟مثل وقت گگرفتن از دکتر، اگه کاری یا نکته ای هست لطفا بگین بهم
4-در مصاحبه چیا پرسیدن ازتون؟ شما هم niw هستین؟
5-آیا مدرک اضافی ای جز چیزهایی که گفته بودن همراه بیارین خواستن ازتون؟
6-هنوز وایزا نگرفتین؟آیا تغییر وضعیتی داشتین؟
7-کدوم هتل اقامت کردین و آیا راضی بودین؟لطفا پروازتون رو هم بگین
ممنونم
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام دوستان من 11 ژانویه ابوظبی مصاحبه دارم
قضیه تمکن مالی چجوریه؟
1.آیا پرینت گردش حساب چند ماهه رو میخواهند یا فقط مانده ی موجودی؟
2.آیا باید حتما از بانکها باشه یا از مؤسسات هم میشه گرفت؟
3.قطعا باید ترجمه رسمی بشه درسته؟
4.آیا از الان بگیرم برای 40 روز دیگه یا یک هفته ده روز قبل از مصاحبه بگیرم؟
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان:
دوستان یک سئوال دیگه اینکه مصاحبه ی من روز 4شنبه هست
اگر احیانأ و انشالله ویزا یکضرب بدهند آیا پنجشنبه حاضر میشه یا باید تا سه شنبه بعدش بمونیم؟؟؟
no sign
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-12-03 ساعت 21:24)sf_home81 نوشته:  دوستان یک سئوال دیگه اینکه مصاحبه ی من روز 4شنبه هست
اگر احیانأ و انشالله ویزا یکضرب بدهند آیا پنجشنبه حاضر میشه یا باید تا سه شنبه بعدش بمونیم؟؟؟

سلام تبریک میگم خدمتتون
شما هم niw هستین؟ چرا فک می کنین که ممکنه یکضرب ویزا بدن مگه اصلا ممکنه؟
آیا از شما گواهی تمکن مالی خواستند؟
درمورد واکسن ها شما زدین واکسن هاتون رو؟
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان