کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ایالت کارولینای شمالی
(2013-10-12 ساعت 20:57)rouzi نوشته:  با سلام، در مورد سوپر مارکت ایرانی چطور آیا اونجا سوپر مارکت ایرانی هست که اقلام ایرونی رو بفروشه؟

تو رو خدا جواب بدید Sad
چون خانوم هی میگه اونجا اینو داره اونو داره منظور همون مواد خوراکی که در پخت و پز ایرانی کاربرد داره.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، ffrfar ، rezahoorjandi ، msar
(2013-10-07 ساعت 14:20)azadeh2014 نوشته:  
(2013-10-07 ساعت 14:02)valencia نوشته:  من هم گزینه اصلیم واسه اقامت کارولیناست البته اگه بتونم تا اسفند ماه که میام یه هم خونه واسه خودم پیدا کنم.

تبریک میگم به شما و امیدوارم مهاجرتتون به بهترین نحو انجام بشه...شما از بین چه گزینه هایی و بر اساس چه مزیت هایی برای خودتون کارولینای شمالی و رالی رو انتخاب کردید... البته فقط برای راهنمایی می خوام بدونم اگر ممکن هست.. ممنون
والا اونجا یه آشنا داریم. بعدش هم من به شرق آمریکا بیشتر از غربش علاقه دارمBig Grin به خاطر آب و هواش
شماره کیس 3xxx 2013AS/نامه دوم 26 دسامبر /یک نفر /مصاحبه 21 فوریه / کلیرنس 208 روز /سفارت آنکارا /کلیر 17 سپتامبر / صدور ویزا 27 سپتامبر/ کارولینای شمالی
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، msar
(2013-10-12 ساعت 20:57)rouzi نوشته:  با سلام، در مورد سوپر مارکت ایرانی چطور آیا اونجا سوپر مارکت ایرانی هست که اقلام ایرونی رو بفروشه؟
(2013-10-13 ساعت 23:09)rouzi نوشته:  تو رو خدا جواب بدید Sad
چون خانوم هی میگه اونجا اینو داره اونو داره منظور همون مواد خوراکی که در پخت و پز ایرانی کاربرد داره.
سلام عرض شد. من در مورد سوپر مارکت ایرانی پرسیدم. گویا همچین چیزی وجود داره ولی راستش من تا حالا نرفتم. ما نونمون رو از فروشگاه لبنانی ها و برنج رو از فروشگاه هندی ها می خریم. تا حالا چیز خاصی که مخصوص ایران باشه و مجبور بشیم بریم فروشگاه ایرانی ها لازم نداشتیم. باز هم اگر اطلاعات جدیدی به دستم رسید براتون پست می کنم.
پاسخ
(2013-10-14 ساعت 00:50)Saeedv13 نوشته:  
سلام عرض شد. من در مورد سوپر مارکت ایرانی پرسیدم. گویا همچین چیزی وجود داره ولی راستش من تا حالا نرفتم. ما نونمون رو از فروشگاه لبنانی ها و برنج رو از فروشگاه هندی ها می خریم. تا حالا چیز خاصی که مخصوص ایران باشه و مجبور بشیم بریم فروشگاه ایرانی ها لازم نداشتیم. باز هم اگر اطلاعات جدیدی به دستم رسید براتون پست می کنم.

دست گلت درد نکنه عمو سعید عزیز
پاسخ
تشکر کنندگان: valencia ، tabim4 ، soli asali ، arffx ، mhb161 ، msar
(2013-10-14 ساعت 10:52)rouzi نوشته:  

ضمن عرض ارادت خدمت عمو سعید،
کد:
2909 Brentwood Rd  Raleigh, NC 27604
فروشگاه کاسپین. اگر به پنیر لیقوان علاقه دارید، فکر کنم یک مدل پنیر داشت که بلغاری بود (اگه اشتباه نکنم) و مزه اون مثل لیقوان خودمون بود. جنس ایرانی هم همه چی داره.
کیس:2013AS11XX/سفارت:ابوظبی/مصاحبه:NOV2012/ویزا یکضرب/هزینه ها+بلیط واشنگتن: 9MT سه نفر/سفر: MAY2013
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، tabim4 ، soli asali ، roeentan ، amin arefi ، rouzi ، nora ، valencia ، mhb161 ، ehsanifv ، pari pariaaa ، moony ، زری وحدتی ، msar
(2013-10-14 ساعت 11:27)2013selectee نوشته:  
(2013-10-14 ساعت 10:52)rouzi نوشته:  

ضمن عرض ارادت خدمت عمو سعید،
کد:
2909 Brentwood Rd  Raleigh, NC 27604
فروشگاه کاسپین. اگر به پنیر لیقوان علاقه دارید، فکر کنم یک مدل پنیر داشت که بلغاری بود (اگه اشتباه نکنم) و مزه اون مثل لیقوان خودمون بود. جنس ایرانی هم همه چی داره.

سلام بر عمو سعید گل ضمن تایید گفته این دوست عزیزمون اینها سایتهایی هستند که فروشگاههای ایرونی رو توش میتونید بیابید همین فروشگاه کاسپین هم خواهید دید.
http://www.farsinet.com/baghghali/northcarolina.html

http://www.tisfoon.com/iran/businesses.htm

http://www.parstimes.com/cuisine/stores.htm

این آخری با دسته بندی ایالتها آدرس فروشگاه ها رو دادهSmile
وقتی وارد سایت شدید از تولزبار بالا life styleبعد cuisine رو انتخاب کنید سپس تویdirectory,Persian markets and bakeries رو انتخاب کنید
پاسخ
تا حالا چندین بار دوستان در پیام خصوصی از وضعیت هزینه ها در رالی پرسیده اند. تصمیم دارم بعد از این هزینه های زندگیم در اینجا رو بنویسم. هزینه های زیر برای یک خانواده 4 نفره با دو بچه 10 و 1.5 ساله در یک ماه است. هزینه ها ثابت نیستند و برای افراد مختلف با سبک های متفاوت زندگی تغییرات اساسی خواهند داشت. ممکنه من موردی رو از قلم انداخته باشم. لطفاً اگر موردی به نظرتون رسید بفرمایین تا در لیست لحاظ بشه. لذا این پست به تدریج و بارها آپدیت خواهد شد:
1- اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در زیپ کد 27612 (دومین زیپ کد خوب شهر): 775 دلار
در حال حاضر این هزینه برای یک واحد دو خوابه با دو حمام و دستشویی حدود 850 دلار هست.
2- اینترنت و تلوزیون کابلی پلن استاندارد از شرکت تایم وارنر: 100 دلار
3- قبض برق از شرکت (Duke Energy): صد دلار
4- قبض آب و فاضلاب و زباله: پنجاه دلار
5- تلفن همراه (2 خط) از Lycamobile: ده دلار
6- حداقل سه بار پر کردن باک یک دستگاه ماشین تویوتا آولون (6 سیلندر، مدل 2003): 180 دلار
7- بیمه شخص ثالث با حداقل تعهدات از شرکت Geico برای آولون و پوشش دو راننده: 38 دلار
8- هزینه خورد و خوراک، پوشاک و خرید مواد بهداشتی: 600 دلار
9- ناهار یک دانش آموز سال چهارم در مدرسه پابلیک (روزی 2 دلار): 45 دلار
جمع کل: 1898 دلار
آخرین آپدیت: 17 اردیبهشت 1393
پاسخ
(2013-10-19 ساعت 21:06)Saeedv13 نوشته:  تا حالا چندین بار دوستان در پیام خصوصی از وضعیت هزینه ها در رالی پرسیده اند. تصمیم دارم بعد از این هزینه های زندگیم در اینجا رو بنویسم. هزینه های زیر برای یک خانواده 4 نفره با دو بچه 10 و 1.5 ساله در یک ماه است. هزینه ها ثابت نیستند و برای افراد مختلف با سبک های متفاوت زندگی تغییرات اساسی خواهند داشت. ممکنه من موردی رو از قلم انداخته باشم. لطفاً اگر موردی به نظرتون رسید بفرمایین تا در لیست لحاظ بشه. لذا این پست به تدریج و بارها آپدیت خواهد شد:
1- اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در زیپ کد 27612 (دومین زیپ کد خوب شهر): 775 دلار
در حال حاضر این هزینه برای یک واحد دو خوابه با دو حمام و دستشویی حدود 850 دلار هست.
2- اینترنت و تلوزیون کابلی پلن استاندارد از شرکت تایم وارنر: 100 دلار
3- قبض برق از شرکت (Duke Energy): پنجاه دلار
4- قبض آب و فاضلاب و زباله، شرکت (Yes Energy): پنجاه دلار
5- تلفن همراه:
شرکت AT & T پلن Prepaid، تکست و تاک نامحدود، 50 دلار
شرکت Cricket پلن Prepaid، تکست نامحدود، تاک 300 دقیقه، 25 دلار
مجموعاً 75 دلار
6- حداقل سه بار پر کردن باک یک دستگاه ماشین تویوتا آولون (6 سیلندر، مدل 2003): 180 دلار
7- بیمه شخص ثالث با حداقل تعهدات از شرکت Geico برای آولون و پوشش دو راننده: 38 دلار
8- هزینه خورد و خوراک، پوشاک و خرید مواد بهداشتی: 600 دلار
9- ناهار یک دانش آموز سال چهارم در مدرسه پابلیک (روزی 2 دلار): 45 دلار
جمع کل: 1913 دلار
عمو سعيد عزيز با سلام
ضمن تشكر از راهنمايي خالصانه تان. خيلي از پستهاتون استفاده مي كنيم. ميشه بفرماييد در آمد متوسط يك نفر( در كارهاي عمومي و غير تخصصي) تقريبا چقدر است. به بيان ديگه آيا كارهاي غير تخصصي همه اين هزينه هايي را كه گفتين پوشش مي دهد؟
کیس نامبر:2014AS2### تاریخ مصاحبه: 12 مارس ابوظبی.آپ دیتها 13 و 19و 23 مارس- 15 مي 4 نفر - 20 مي و 5 جون نفر اصلي با ايميل-8و16 جولاي 4 نفرمان. 7 اگوست نفر اصلی 8 آگوست خودم.17 آگوست 4 نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، Saeedv13 ، sce ، moony ، زری وحدتی ، msar ، golia
(2013-10-22 ساعت 12:30)arffx نوشته:  عمو سعيد عزيز با سلام
ضمن تشكر از راهنمايي خالصانه تان. خيلي از پستهاتون استفاده مي كنيم. ميشه بفرماييد در آمد متوسط يك نفر( در كارهاي عمومي و غير تخصصي) تقريبا چقدر است. به بيان ديگه آيا كارهاي غير تخصصي همه اين هزينه هايي را كه گفتين پوشش مي دهد؟
حداقل حقوق در کارولینای شمالی 7 دلار و 25 سنت هست. معمولاً یک کاری در فروشگاه اولش با ساعتی 8 دلار شروع میشه. اگر فرض کنیم هفته ای 40 ساعت هم سر کار بری (که البته این 40 ساعت رو هم اولش بهتون نمیدن) نصف این مخارج رو در میارین و باید حتماً یک کارت پارت تایم دیگه پیدا کنین یا زن و شوهر هر کدوم برای خودشون کار پیدا کنند. اکثر آدم ها اینجا دو تا کار پارت تایم دارند.
پاسخ
از دوستان کسی در apex یا cary یا durham سکونت نداره؟
دیگر دوستان از این شهر ها شناختی دارند؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
dv 2013, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، moony ، msar
سلام

دوست عزیز Durham خیلی‌ شهر جالبی‌ نیست بهتره ترجیحا اونجا نری شنیدم امنیتش مثل cary و Raleigh نیست در خصوص Cary باید بگم خیلی‌ خوبه ولی‌ هزینه‌اش بالاتره و مخلفاتش زیاده که میتونین تو رنکینگ شهرهای خوب آمریکا بخونی راجع‌بهش راجب Apex متاسفانه چیزی نمیدونم ولی‌ میتونی‌ از آقا سعید بپرسی‌ که اونجاست ، با این حل این فقط نظر بندست

به امید دیدار

پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، mhb161 ، azadeh2014 ، soli asali ، pari pariaaa ، moony ، msar
(2013-10-26 ساعت 04:14)javad_2 نوشته:  سلام

دوست عزیز Durham خیلی‌ شهر جالبی‌ نیست بهتره ترجیحا اونجا نری شنیدم امنیتش مثل cary و Raleigh نیست در خصوص Cary باید بگم خیلی‌ خوبه ولی‌ هزینه‌اش بالاتره و مخلفاتش زیاده که میتونین تو رنکینگ شهرهای خوب آمریکا بخونی راجع‌بهش راجب Apex متاسفانه چیزی نمیدونم ولی‌ میتونی‌ از آقا سعید بپرسی‌ که اونجاست ، با این حل این فقط نظر بندست

به امید دیدار

ممنون دوست عزیز
عمو سعید عزیز شما شناختی از این سه شهر دارید؟
dv 2013, Ankara
پاسخ
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، soli asali ، msar
(2013-10-26 ساعت 04:14)javad_2 نوشته:  ...دوست عزیز Durham خیلی‌ شهر جالبی‌ نیست بهتره ترجیحا اونجا نری شنیدم امنیتش مثل cary و Raleigh نیست در خصوص Cary باید بگم خیلی‌ خوبه ولی‌ هزینه‌اش بالاتره و مخلفاتش زیاده که میتونین تو رنکینگ شهرهای خوب آمریکا بخونی راجع‌بهش راجب Apex متاسفانه چیزی نمیدونم ولی‌ میتونی‌ از آقا سعید بپرسی‌ که اونجاست ، با این حل این فقط نظر بندست....
(2013-10-26 ساعت 09:25)mhb161 نوشته:  ممنون دوست عزیز
عمو سعید عزیز شما شناختی از این سه شهر دارید؟
البته من Apex نیستم. فقط یک هفته اول تو هتلی در Apex بودیم. Cary به رالی چسبیده و همه ازش تعریف می کنن. اگر تو سایت areavibes وضعیتش رو بررسی کنین می بینین که در کارولینای شمالی رتبه 1 و بهترین شهر و در آمریکا رتبه 39 رو داره که خیلی خوبه. تا حالا من هر چی شنیدم ازش تعریفش بوده. شما باید ببینین که قراره اینجا چکار کنین و روی حساب نقشه ای که دارین شهرتون رو انتخاب کنین. مثلاً اگر می خواین NC State درس بخونین خوب بهتره که رالی باشین. Cary به رالی چسبیده. اگر وضع مالی خوبی دارین می تونین در کری خونه بگیرین و با خریدن ماشین هر روز به دانشگاه رفت و آمد کنین ولی اگر نمی خواین پول هاتون رو خرج کنین گرفتن خونه در محلات نزدیک دانشگاه مثل خیابان گورمن باعث صرفه جویی در رفت و آمد و هزینه های مربوطه (خرید ماشین، بیمه و بنزین) خواهد شد. دانشگاه Duke یکی از دانشگاه های معتبر کارولینای شمالی هست که به خصوص در زمینه رشته های مرتبط با پزشکی در آمریکا معروف هست. اگر شما طالب درس خوندن در این دانشگاه هستین خوب سکونت در شهر میزبان این دانشگاه یعنی دورهام باعث صرفه جویی در هزینه های شما خواهد شد. معیارهای مهاجرین برای انتخاب شهرها متفاوته و هر کسی باید به شرایط خودش و هدفش توجه کنه تا مقصد درستی انتخاب کنه.
پاسخ
تشکر کنندگان: mhb161 ، azadeh2014 ، soli asali ، el333 ، itsmasoud ، amin arefi ، A.R.R ، valencia ، aghaghia ، maryam_a ، artam2 ، pari pariaaa ، alirz ، moony ، زری وحدتی ، msar ، golia
سلام
يك سؤال داشتم...
به نظر ساكنين محترم رالى آيا اين شهر ميتونه براى مجردها هم مناسب باشه؟
با توجه به اينكه شهر بيشتر خانوادگى هست و بعد از ظهر ها خلوته اين سؤال كردم...
"با تشكر"
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، valencia ، mhb161 ، miyu ، Abdorrezaa ، msar
سلام
کسى ميدونه بازار کار تورالى بهتره يا شارلوت؟گزينه اصلى من اين ايالته ولى در مورد شهر درحال بررسى رالى وشارلوت مى باشم,منظورم از بازار کار کارهاى ساده براى تازه مهاجر ها ميباشد.
پاسخ
تشکر کنندگان: soli asali ، mhb161 ، shoshina ، pari pariaaa ، Abdorrezaa ، msar

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان