کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چه چیزهایی میتوانیم با خود ببریم؟
(2015-10-06 ساعت 16:43)Memolk نوشته:  محدودیت دارو برای پروازهای عربی

رویه ها و مقررات بازرگانی مسافر

شماره : 923/م ب

سلام
البته اگر مقصد نهایی شما امارات (همه کشورهای عربی همینطورن) هست, این داروها خیلی خطرناک هستن... ولی برای موارد ترانزیتی فکر نمیکنم موردی داشته باشه و مهم گمرک مقصد هست (البته دارو باید توی بار باشه)

افراد آگاه لطفن اطلاع رسانی کنند
موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: Memolk ، lighthouse ، asher ، humsun ، matin86
دوستان ما خوراكي فقط بيسكوييت و چيپس و پنكيك و يكم نون و پنير و عسل مياريم.
بايد تو فرم ابي كه تو هواپيما ميدن قسمت a كه توش نوشته food رو علامت بزنيم؟؟؟
يكمي از اين تنقلات رو هم ميخوايم با خودمون ببريم تو هواپيما بخوريم. مشكلي نيست؟؟؟

پاسخ
تشکر کنندگان:
اگر مواد غذایی توی چمدونتون توی قسمت بار هست، food رو توی فرم تیک بزنید. اما اگر برای داخل کابین با خودتون کمی خوراکی و تنقلات آوردین، لازم نیست تیک بزنید چون تا به مقصد برسین خوردینش Wink اما نمیشه چند کیلو مواد غذایی خام و کنسروی و... رو با خودتون ببرین داخل کابین و بگید آوردم تو طول سفر بخورم! اون موقع هم باید تیک بزنید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
پاسخ
تشکر کنندگان: copol ، hosseinix
(2015-10-20 ساعت 22:44)annahitaa نوشته:  دوستان ما خوراكي فقط بيسكوييت و چيپس و پنكيك و يكم نون و پنير و عسل مياريم.
بايد تو فرم ابي كه تو هواپيما ميدن قسمت a كه توش نوشته food رو علامت بزنيم؟؟؟
يكمي از اين تنقلات رو هم ميخوايم با خودمون ببريم تو هواپيما بخوريم. مشكلي نيست؟؟؟

سلام
چند روز از پرسشتون گذشته ..ولی پاسختون رو مینویسم
شما تا قبل از اینکه فرم رو تحویل بدید, تیک خوراکی رو نزنید
موقع تحویل فرم اگر هرگونه ماده خوراکی داشتید, تیک رو بزنید... این فرم فقط برای بررسی بهتر موارد ورودی توسط شما هست که موارد غیر معمول (نمیگم غیر قانونی) وارد کشور مربوطه نکنید (این کار کاملن عادی هست)

مثلن گوشت یا برنج رو ایراد میگیرن و میگن نباید وارد کنید... تنها به این دلیل که این موارد اصلاح ژنتیکی شده و این پروسه هزینه های میلیاردی داره و یا ممکنه با گوشتی که وارد میکنید, بیماری وارد بشه (همه اینها مثال هست) اگر هم موارد خوراکی غیر مجاز همراه داشته باشید (و از قبل اعلام کرده باشید که مواد خوراکی همراه دارید) هیچ کاری بهتون ندارن و فقط اون مواد خوراکی (غیر مجاز) رو ازتون میگیرن ...فقط همین
هیچگونه نگرانی در این مورد نداره...
از شروع زندگی جدید لذت ببرید

موفق باشید
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، copol ، hosseinix
سلام به دوستان عزیز
موادی که دونه یا هسته داشته باشه نمیتونید بیارید به علت اصلاح نژادی که اینجا شده.
برنج نمیتونید بیارید.
فرش هم میگن نمیتونید اما دوست من با خودش آورد،البته مرد و زنده شد سر فرش چون علنا آفیسر ازش پرسیده بود فرش که نداری با خودت‌، اونم گفته بود نه.پس ریسک نکنید حداقل برای بار اول.
شیرینی خشک و گز و اینجور چیزا دوست دارید ببارید.
من خودم این سری میخوام کنسرو تن ماهی و رب بیارم.
چاقو و چنگال میوه خوری ،جزء چیزهایی هست که عمرا بتونید خوبشو اینجا پیدا کنید.
لوازم برقی مثل سشوار و اتو مو و غیره اینجا ارزونه،الکی بارتون رو سنگین نکنید.
عطر و ادکلن هم قیمتش مناسبه،اونها هم سنگینن،اگر نصفه هست نیارین.
قیمت لباس لینجا واقعا مناسبه،اما خودم توصیه میکنم برای اینکه الکی پولتون رو خرج نکنید برای اون فصلی که دارید میاید آمریکا لباس بیارید نه بیشتر.
چیزهایی که براتون خاطره هست بد نیست همراهتون باشه.بعضی وقتا آدم دلش میگیره.
قرص چرک خشک کن حتما بیارید. من استامینوفن کدءین هم آورد البته جهت اطمینان بهمرا نسخه پزشک.
ادویه اینجا شرکت صدف تمام محصولات ایرانی رو داره و خیلی تمیز و تکمیل،در حد یک کوچولو به نظرم برای شروع بیارید که نخواید پولتون رو بابت خرید ادویه خرج کنید.
فروشگاههای بین المللی گوشتهای حلال دارن.پس غصه گوشت حلال رو هم نخورید.
یه توصیه دوستانه،سعی کنید از ساکهای مکه ای یا چیزی شبیه اونها استفاده کنید چون ساکهای مکه ای خیلی کم وزر ( پر وزن ) هستن و شما بار بیشتری میتونید بیارید.
حوله تنی من یا ندیدم یا اگه دیدم خییییییلی کم دیدم،اگر فقط با اونا عادت دارید پس زحمتشو بکشید.
طلا. حقیقتش خیلی فکر نکنم طلا استفاده کنید. مگه اینکه چندتا دوست پیدا کنید و مهمونی برید و بخواهید اونجا طلا استفاده کنید. به نظر من همون ایران بمونه طلاهاتون بهتره.
دیگه فعلا چیزی به ذهنم نمیرسه،
تعداد اعضا : ۲نفر ، شماره کیس : **۱۲، تاریخ رویت قبولی : ۹ می، ارسال فرمها : جولای، محل مصاحبه : ایروان، تاریخ مصاحبه : ۲۲ دسامبر، تاریخ دریافت ویزا : فوریه، تاریخ مهاجرت : ۲۹ می ۲۰۱۳ ، ایالت ورودی : سن دیگو، کالیفرنیا، زندگی در حال حاظر : استرلینگ، ویرجینیا
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، nora ، armina-2014 ، Haghighat ، asher ، Abdorrezaa ، inanna ، lighthouse ، humsun ، Alex 2014 ، غنچه ، behjan ، matin86 ، copol ، Daneshjo ، leader-m ، hosseinix
دوستان عزیز کسی میدونه اگر مهاجری داره میاد یه استاپ در یه فرودگاه بین الملی داشته باشه و بعد به ایالت مورد نظرش بره اونم فقط به این دلیل که شهر مورد نظر پرواز مستقیم نداره تکلیف دو تا چمدون 23 کیلویش چی میشه چون من شنیدم پرواز داخلی فقط میشه یه چمدون کوچیک برد
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun
(2015-11-06 ساعت 20:15)پویا و آوا نوشته:  دوستان عزیز کسی میدونه اگر مهاجری داره میاد یه استاپ در یه فرودگاه بین الملی داشته باشه و بعد به ایالت مورد نظرش بره اونم فقط به این دلیل که شهر مورد نظر پرواز مستقیم نداره تکلیف دو تا چمدون 23 کیلویش چی میشه چون من شنیدم پرواز داخلی فقط میشه یه چمدون کوچیک برد

سلام
این مورد راهنمایی فقط شنیده ام هست:
مثلن پروازتون بصورت یکسره صادر شده... مثلن از تهران-دبی-نیویورک , و در ادامه به جکسن ویل(فلوریدا) ... اینجور پرواز اگر تمامش رو با همون امارات گرفتین... خب از نظر چمدان مشکلی نیست*

ولی... در صورتی که بلیط ارلاین امارات تهران-دبی-نیویورک رو جداگانه گرفتید و بلیط نیویورک-جکسن ویل رو هم جدا گرفتین, مشکل بوجود میاد
در ضمن در هر صورت باید به فاصله زمانی بین پروازها هم دقت کنید که پرواز رو از دست ندید (بخاطر کارهای ورودی)

*موردی که در موردش گفتم, کد شر (Code Share) نام داره ... به اینصورت که بین دو ارلاین قرارداد بسته میشه که مسیرهایی رو که پرواز ندارن, پوشش بدن
مثل پرواز های امیریتس و کانتاس

در آخر هم بهترین کار به ارلاین مربوطه ایمیل بزنید و این پرسش رو مطرح کنید... مطمعن باشید بهترین پاسخ رو خود ارلاین مربوطه بهتون میگه
موفق باشید
------------------------

مثال واقعی بود! میتونید مسیر پروازی ika-jax رو در هر سایتی که میخایید سرچ کنید
بطور مثال امارات ایرویز از تهران تا نیویورک رو میره و از نیویورک به جکسن ویل رو با جت بلو میرید ... و از اونجایی که امارات و جت بلو پارتنر هستن, احتمالن برای چمدان مشکلی پیش نمیاد

**البته باز هم تکرار میکنم... حتمن حتمن به ارلاین مربوطه ایمیل بزنید و ازشون بپرسید , و یا به نمایندگی (در صورت وجود داشتن) مراجعه کنید**
stock-FEx-bond
Market

و دیگر هیچCool
پاسخ
تشکر کنندگان: humsun ، matin86 ، copol ، hosseinix
(2015-11-06 ساعت 22:04)Danoosh نوشته:  
(2015-11-06 ساعت 20:15)پویا و آوا نوشته:  دوستان عزیز کسی میدونه اگر مهاجری داره میاد یه استاپ در یه فرودگاه بین الملی داشته باشه و بعد به ایالت مورد نظرش بره اونم فقط به این دلیل که شهر مورد نظر پرواز مستقیم نداره تکلیف دو تا چمدون 23 کیلویش چی میشه چون من شنیدم پرواز داخلی فقط میشه یه چمدون کوچیک برد

سلام
....
در آخر هم بهترین کار به ارلاین مربوطه ایمیل بزنید و این پرسش رو مطرح کنید... مطمعن باشید بهترین پاسخ رو خود ارلاین مربوطه بهتون میگه
موفق باشید
---------------------
**البته باز هم تکرار میکنم... حتمن حتمن به ارلاین مربوطه ایمیل بزنید و ازشون بپرسید , و یا به نمایندگی (در صورت وجود داشتن) مراجعه کنید**
تمام اطلاعات شما صحيح هست. فقط به نظرم به جاي ايميل زدن به ايرلاين اگه سايتشون رو خوب سرچ كنيد و با اصطلاح هاي share codes و interline partner بگردين اطلاعات مورد نظرتون رو ميابيد.
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، copol

سلام
مثلن پروازتون بصورت یکسره صادر شده... مثلن از تهران-دبی-نیویورک , و در ادامه به جکسن ویل(فلوریدا) ... اینجور پرواز اگر تمامش رو با همون امارات گرفتین... خب از نظر چمدان مشکلی نیست*

ولی... در صورتی که بلیط ارلاین امارات تهران-دبی-نیویورک رو جداگانه گرفتید و بلیط نیویورک-جکسن ویل رو هم جدا گرفتین, مشکل بوجود میاد
در ضمن در هر صورت باید به فاصله زمانی بین پروازها هم دقت کنید که پرواز رو از دست ندید (بخاطر کارهای ورودی)

*موردی که در موردش گفتم, کد شر (Code Share) نام داره ... به اینصورت که بین دو ارلاین قرارداد بسته میشه که مسیرهایی رو که پرواز ندارن, پوشش بدن

موفق باشید
------------------------

بطور مثال امارات ایرویز از تهران تا نیویورک رو میره و از نیویورک به جکسن ویل رو با جت بلو میرید ... و از اونجایی که امارات و جت بلو پارتنر هستن, احتمالن برای چمدان مشکلی پیش نمیاد

danoosh عزیز ممنون از راهنماییتون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-09 ساعت 09:47)پویا و آوا نوشته:  

سلام

هیچ مشکلی ندارد روی بلیط هم تعداد چمدان نوشته شده اس

موفق باشید
------------------------

شماره کيس: 2012AS00027xxx
کنسولگري: آنکارا
تاريخ ارسال فرمهاي اوليه: 2011
تاريخ دريافت فرمها توسط Kcc :
تاريخ اعلام کارنت شدن کيس: April
تاريخ مصاحبه:
تاريخ دريافت کليرنس:
تاريخ دريافت ويزا:
تعداد نفرات کيس : 3 نفر
جمع تقريبي هزينه ها:7000عکس،50500 DHL،ترجمه مدارک 180
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2015-11-09 ساعت 09:47)پویا و آوا نوشته:  

سلام

موفق باشید
------------------------

یه مورد دیگه اینه که اگر ایرلاینتون عوض بشه و باصلاح Code share هم باشه ، ظاهرا از نظر مقررات شما باید بارتون رو در محلی که ایرلاینتون عوض میشه تحویل بگیرید و دوباره تحویل بدید که این در پروازهای داخلی به معنی یک چمدان اضافه باره !
بسیاری از آژانسها این رو نمیگن ولی من تو سایت قطر این موضوع رو دیدم و ازشون پرسیدم که گفتن معمولا مشکلی پیش نمیاد و وقتی به موضوعی که در سایت گفته اشاره کردم گفتند که از نظر قانونی میتونن بارتون رو بهتون پس بدن و لی معمولا مشکلی پیش نمیاد ....
2014AS1xxx، فرم :28می باایمیل،کنسولگری:Yerevan،کارنت :14 می ,مصاحبه: اکتبر-انتظار برای ویزا :100 روز
معاینه پزشکی ایروانمدارک مصاحبه ایروان
خدایا در میان این همه چشم ، نگـــــاهِ تـــو مرا بی نیاز می سازد از هر نگاهی..
پاسخ
تشکر کنندگان: matin86 ، copol
site khaassi hast ke bishtar touzih daade baashe?
?
پاسخ
تشکر کنندگان:
كاش دوستاني كه اخيراً مهاجرت كردين و لوازم رو فريت كردن/ نكردن ميومدن و راهنمايي ميكردن ما رو.
من هر چي لوازم برقي مون رو چك ميكنم ميبينم ٢٢٠-٢٤٠ واته و نميدونم ميشه برد يا نه، از طرفي اصلا نميدونم با دلار بالآي ٣٥٠٠ به صرفه است كه فريت كنيم يا اونجا بخريم. اگه تصميم به خريدن باشه قيمت لوازم ضروري و اوليه مثل اتو، سشوار، ريش تراش چطوريه و ...
کیس:2016as1$$(برنده آقاي همسر)،تعداد:٢نفر،ارسال فرم:٢٩مي،سفارت:آنکارا،مصاحبه:٣ نوامبر،وضعيت: AP، آپديتها: ١١ژانويه،٧ مارچ و٩مارچ تبديل به or نَفَر دوم، ٢١ مارچ نَفَر اصلي و تبديل به or ٢٢مارچ،دريافت ايميل كليير ٢٢ مارچ، مديكال مجدد:٢٩مارچ ارسال٣٠،ايشود:٥ آپريل و دريافت پاسها از پست ٦آپريل، ورود به آمریکا (سیاتل):22 جولای
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: nora
(2015-11-16 ساعت 20:03)humsun نوشته:  كاش دوستاني كه اخيراً مهاجرت كردين و لوازم رو فريت كردن/ نكردن ميومدن و راهنمايي ميكردن ما رو.
من هر چي لوازم برقي مون رو چك ميكنم ميبينم ٢٢٠-٢٤٠ واته و نميدونم ميشه برد يا نه، از طرفي اصلا نميدونم با دلار بالآي ٣٥٠٠ به صرفه است كه فريت كنيم يا اونجا بخريم. اگه تصميم به خريدن باشه قيمت لوازم ضروري و اوليه مثل اتو، سشوار، ريش تراش چطوريه و ...
وسایل برقی اصلا قابل استفاده نیست چون 110 ولته اونجا.وسایل اولیه رو خیلی راحت میشه پیدا کرد و گرون نیست.
من رفتم وتمام فروشگاه های بزرگ رو دیدم دقیقا تاکید میکنم وسایل خوب اونجا هم گرونه مثل کریستال و یا چینی تو فروشگاه های راس ،کاسکو،وال مارت ،ایکیا و فرد مایر هست ولی نه با کیفیت خوب .ضروف اشپزخانه خیلی عالی اونجا هم گرونه. اگر در ایران دارید پس حتما به فریت کردن میارزه با کیلویی 3 دلار.
من یک ماه قبل هفت صد کیلو فرستادم حتی خوراکی هایی که اونجا خیلی گرون بود .همه چیز که حتی میگفتند قدغنه اونا حتی بازم نکردن و بدون هیچ سوالی تحویل دادند.پتو خوب اونجا خیلی گرونه معمولی در حد متوسط 48 دلار-بالش بسیار معمولی 12دلار و خوب 60 و عالی بالای 80 دلار دیدم البته شش دلاری هم هست...
فکر میکنم فرش رو با هر شرایطی باید برد محاله تو ایران بشه الان به یک سوم حتی بفروشید اونجا هم که باید پول داد پس فریت جواب میده...
البته همه چیز مربوط میشه به نحوه ی زندگی شما
پاسخ
تشکر کنندگان: Abdorrezaa ، humsun ، Azer ، behjan ، غنچه ، sahar2016 ، matin86 ، Daneshjo ، hosseinix
خيلي ممنونم از راهنماييتون. من الان تمام مشغوليت ذهنيم اينه كه چي ببرم و چي بذارم و مدام قيمتها رو مقايسه ميكنم از روي سايتهايي كه ميشناسم و ميدونم تو شهر مورد نظرم فروشگاهي داره كه اينم خودش معضليه راستش.
تمام دغدغه ام اينه كه روزاي اول كه ماشين نداريم و همه جا رو بلد نيستيم حالا به لوازم اوليه نياز داريم.
از همه عذرخواهي ميكنم كه وات نوشتم منظور ولت بود و اشتباهم تايپي بود
سفرنامه آنکارا
پاسخ
تشکر کنندگان: sahar2016 ، behjan ، Danoosh ، hosseinix ، Ye Mohajer

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان