کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
خرید خودرو
یک امریکایی با درآمد متوسط ،خودرویی با چه قیمتی میتونه بخره؟؟؟؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-05 ساعت 15:26)masih sh نوشته:  یک آمریکایی با درآمد متوسط ،خودرویی با چه قیمتی میتونه بخره؟؟؟؟؟؟

مرسدس بنز آخرین مدل هم میتونه بخره!! مثلا ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار!!!
بستگی به کردیت یا اعتبارش داره که بانک بهش میده.
در آمریکا آنچه که من تازه دارم یواش یواش می فهمم ، اینه که شما همه چیز را می‌توانی قسطی بخری، که باید بانک بهت کردیت یا اعتبار بده، که این امتیاز کردیت یا اعتبار جمع کردن را هم، هنوز خودم نتونستم درست و حسابی بفهمم، زیرا من هنوز از کردیت استفاده نمی‌کنم.
اما در این مورد خیلی باید مواظب بود، چون کسانی می‌روند با کردیت ماشین یا خانه می‌خرند، اما چون نمی‌توانند قسطشان را بازپرداخت کنند ، بدجوری به دردسر می‌افتند.
2012AS35xxx
مصاحبه در اوایل ماه می ۲۰۱۲ در فرانکفورت
ورود به آمریکا، اواخر ماه می همان سال Big Grin
۲۰ روز بعدش هم گرین کارت Wink
تجربه‌های من در اینجا و آنجا
کار هر بز نیست خرمن کوفتن ، گاو نر می‌خواهد و مرد کهن !
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، amir0_0amir ، sce ، mhb161 ، rouzbehdarvishi ، ho_tasha
(2012-09-05 ساعت 15:37)Shezem نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 15:26)masih sh نوشته:  یک آمریکایی با درآمد متوسط ،خودرویی با چه قیمتی میتونه بخره؟؟؟؟؟؟

مرسدس بنز آخرین مدل هم میتونه بخره!! مثلا ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار!!!
بستگی به کردیت یا اعتبارش داره که بانک بهش میده.
در آمریکا آنچه که من تازه دارم یواش یواش می فهمم ، اینه که شما همه چیز را می‌توانی قسطی بخری، که باید بانک بهت کردیت یا اعتبار بده، که این امتیاز کردیت یا اعتبار جمع کردن را هم، هنوز خودم نتونستم درست و حسابی بفهمم، زیرا من هنوز از کردیت استفاده نمی‌کنم.
اما در این مورد خیلی باید مواظب بود، چون کسانی می‌روند با کردیت ماشین یا خانه می‌خرند، اما چون نمی‌توانند قسطشان را بازپرداخت کنند ، بدجوری به دردسر می‌افتند.
عموما چقدر برای خودرو هزینه میکنند ؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2012-09-05 ساعت 15:42)masih sh نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 15:37)Shezem نوشته:  

مرسدس بنز آخرین مدل هم میتونه بخره!! مثلا ۵۰ تا ۲۰۰ هزار دلار!!!،،،
عموما چقدر برای خودرو هزینه میکنند ؟

من نمی‌دانم که این اطلاعات را شما برای چه می‌خواهید ، اما باید بگم که در مورد این پرسش ، دیگه باید به اداره آمار آمریکا مراجعه کنید Wink
2012AS35xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: masih sh ، ali234
(2012-09-05 ساعت 10:40)farshad_sh نوشته:  بیمه هم شما ماهانه پرداخت میکنین و فکر نمیکنم و تقریبا مطمئنم که نمیشه یهو داد چون ظاهرا اینا با هر بار خسارت هزینه بیمه شما رو افزایش میدن.
سوالی بود در خدمتم.

خیلی جاها میشه به صورت یک جا پرداخت کرد، که حدود 10% در مجموع حق بیمه تخفیف اعمال می کنن.

(2012-09-05 ساعت 15:42)masih sh نوشته:  عموما چقدر برای خودرو هزینه میکنند ؟

من بدون در نظر گرفتن قیمت ماشین، از نظر درآمد به موضوع نگاه می کنم:

اگر عرف اینکه میزان درآمد شما باید 10 برابر مبلغ قسط ماشینتون باشه رو در نظر بگیرید، هرکس با توجه به درآمدش ماشین برمی داره و همینطور dealer ها هم به همین میزان به شما ماشین می دن. یعنی درآمد میزان قسط رو تعیین می کنه و رتبه اعتباری شما میزان سود اعمال شده بر روی الباقی قیمت ماشین که به صورت قسط بلند مدت پرداخت میشه.

این الباقی هم معمولاً نباید از 7500 دلار کمتر باشه، چون شرکت های اعتباری هم می خوان با دریافت سود از خریدار ماشین درآمد داشته باشن و کمتر از این مبلغ رو معمولاً به صرفه نمی دونن و تأیید نمی کنن.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
کنسولگری: آنکارا
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، masih sh ، mojtaba_k ، MPU ، mahakk ، mhb161 ، ho_tasha
من در آمد متوسطی دارم ولی پارسال رفتم هیوندایی و با پرداخت 6000 دلار داون پی منت یه هیوندایی الانترا 2012 برداشتم با پرداخت ماهیانه 260 دلار 60 ماهه.اول فکر کردم باید Co Sighner داشته باشم ولی از هیوندایی تماس گرفتن که احتیاجی ندارم و وام با 4.3% سالیانه گرفتم اگر امتیاز کردیتم بالاتر بود وام با در صد پایین تری میدادن.پارسال کردیت اسکورم 720 بود.
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، mml ، vroom ، masih sh ، mojtaba_k ، Emad_L ، sce
به نظر من که اول کار درگیر وام و قسط و اینا شدن زیاد معقول نیست مخصوصا اگه آدم کار ثابت فول تایم نداشته باشه و حتی اگه داشته باشه هم زیاد قابل اعتماد و اطمینان نباشه که زرتی اخراجش نکنن!! در همچین مواردی با دو سه هزار چوق راحت میشه یک ماشین ده دوازده ساله تمیز از کریگزلیست پیدا کرد و حالش رو برد تا زمانی که ایشالا آدم دستش به جایی بند بشه.
من وقتی میبینم که خود آمریکایی ها با کار ثابت هنوز دنبال ماشین تمیز دست دوم هستن و حاضر نیستن پول زیادی بابت ماشین بدن، به این نتیجه میرسم که رمز و رازی پشت این قضیه هست!! حتما یک چیزی میدونن اما یک نیگاه به مهاجرا میکنم، مثل مکزیکی ها یا چینی ها، ماشالا همه یک کادیلاک اسکالید یا لینکن نویگیتور زیر پاشونه!!

در مورد بیمه هم دوستان با این مبالغ سالی 280 چوق و ماهی 35 یا 45 چوق دارن آتش به جان ما میکنن!!
والا بللا من اینجا تو فلوریدا زمین و زمان رو به هم دوختم و اصلا سیتیزن 60 ساله بدون سابقه تصادف هم همچین مبلغی پرداخت نمیکنه! چه برسه به مهاجر تازه وارد!! خواهشا مبلغ بیمه رو میگین، منطقه زندگیتون رو هم اعلام کنین که ما به یک نتیجه ای برسیم که بیمه کجاها اینجوری هست؟؟ طرف ما که اصلا زیر 100 دولار ماهی نیست!!
پاسخ
تشکر کنندگان: zohreh36 ، storagemeter ، mml ، vroom ، masih sh ، mojtaba_k ، Emad_L ، مانترا ، amir0_0amir ، sce ، mhb161 ، rouzbehdarvishi ، ho_tasha
(2012-09-05 ساعت 22:05)ali1339 نوشته:  وام با 4.3% سالیانه گرفتم اگر امتیاز کردیتم بالاتر بود وام با در صد پایین تری میدادن.پارسال کردیت اسکورم 720 بود.

منم با رتبه 685 نرخ 7 درصد از نیسان گرفتم که البته هنوز نخریدم و به قول آمریکایی ها در مرحله research هستم و به Subaru Outback فکر می کنم.
کیس: 2011AS7XXX
نامه اول: هیچ وقت
فرمهای سری اول: 07/08/2010
نامه دوم: 17/01/2011
مصاحبه: 16/02/2011
کلیرنس: 01/06/2011
اولين سفر: 01/07/2011 - تولیدو، اوهایو
جمع هزینه ها تا ابتدای سفر اول: 8000 دلار - 2 نفر
سفر دوم: 18/11/2011 - دالاس، تگزاس
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، masih sh ، sce ، mhb161
(2012-09-05 ساعت 23:22)yami نوشته:  به نظر من که اول کار درگیر وام و قسط و اینا شدن زیاد معقول نیست مخصوصا اگه آدم کار ثابت فول تایم نداشته باشه و حتی اگه داشته باشه هم زیاد قابل اعتماد و اطمینان نباشه که زرتی اخراجش نکنن!! در همچین مواردی با دو سه هزار چوق راحت میشه یک ماشین ده دوازده ساله تمیز از کریگزلیست پیدا کرد و حالش رو برد تا زمانی که ایشالا آدم دستش به جایی بند بشه.
من وقتی میبینم که خود آمریکایی ها با کار ثابت هنوز دنبال ماشین تمیز دست دوم هستن و حاضر نیستن پول زیادی بابت ماشین بدن، به این نتیجه میرسم که رمز و رازی پشت این قضیه هست!! حتما یک چیزی میدونن اما یک نیگاه به مهاجرا میکنم، مثل مکزیکی ها یا چینی ها، ماشالا همه یک کادیلاک اسکالید یا لینکن نویگیتور زیر پاشونه!!

در مورد بیمه هم دوستان با این مبالغ سالی 280 چوق و ماهی 35 یا 45 چوق دارن آتش به جان ما میکنن!!
والا بللا من اینجا تو فلوریدا زمین و زمان رو به هم دوختم و اصلا سیتیزن 60 ساله بدون سابقه تصادف هم همچین مبلغی پرداخت نمیکنه! چه برسه به مهاجر تازه وارد!! خواهشا مبلغ بیمه رو میگین، منطقه زندگیتون رو هم اعلام کنین که ما به یک نتیجه ای برسیم که بیمه کجاها اینجوری هست؟؟ طرف ما که اصلا زیر 100 دولار ماهی نیست!!
علت اينكه بيشتر آمريكايها از خريد ماشينهاي نو ترس دارن، نزول تصاعدي ارزش ماشين تو سه سال اوله و بعضي ماشينها مخصوصا ماشينهاي آمريكاءي و اروپايي بعد از دو سال افت قيمت ٤٠٪ پيدا ميكنند.
در مورد دوم، مبلغ بيمه به ١٠٠٠،٠٠٠ عامل بستگي داره ما اينجا دو تا ماشين داريم براي يكي٣٥ و براي دومي٧٥ تا شارژمون ميكنن اين اختلاف بخاطر كشور سازنده، سال ساخت، مايلج، رنگ ، حجم موتور ، دو در يا چهار در بودن خودرو و هزار تا چير ديگه هستش"در ضمن ما آتلانتا هستيم "
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، mml ، masih sh ، mojtaba_k ، maxsupermax ، Emad_L ، MPU ، amir0_0amir ، sce ، mhb161 ، ho_tasha
(2012-09-06 ساعت 00:05)siralex نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 23:22)yami نوشته:  به نظر من که اول ...
علت اينكه بيشتر ...

والا من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده. اینجا تو فلوریدا به هر نماینده بیمه ای از بیمه ماهی سی چهل دولار و سالی سیصد چهارصد دولار صحبت کردم، فکر کرد که مخم ایراد کرده!! گفتن ما همچین چیزی تا حالا ندیدیم!!
شما از کدام شرکت بیمه و برای چه ماشینی چه قیمت گرفتین و سابقه رانندگی تو در آمریکا چقدر بود موقعی که این قیمت رو به شما دادن؟
خلاصه من که دیگه قید ماشین رو زدم و الان میخوام یک اسکوتر بخرم.
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، mml ، masih sh ، Emad_L ، mhb161
(2012-09-06 ساعت 01:44)yami نوشته:  
علت اينكه بيشتر ...

والا من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده. اینجا تو فلوریدا به هر
ما تقريبا يك سال هستش كه اومديم بيمه هم Allstate هستش البته فقط بيمه شخص ثالث كرديم ، ماشيني كه بيمه ارزونتر داره يه ماشين ٤ سيلندر آمريكاييه مدل ٢٠٠٢ هستش البته ٤٠ تا بود كه وقتي esaypay "يعني خودشون سر يك تاريخ معين زحمت برداشتنشو از حساب ميكشند Wink " كرديم حدود ٤.٥ تا ديگه كم شد .
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، mml ، masih sh ، mojtaba_k ، Emad_L ، mhb161
(2012-09-06 ساعت 02:29)siralex نوشته:  
(2012-09-06 ساعت 01:44)yami نوشته:  
علت اينكه بيشتر ...

والا من که دیگه عقلم به جایی قد نمیده. اینجا تو فلوریدا به هر
ما تقريبا يك سال هستش كه اومديم بيمه هم Allstate هستش البته فقط بيمه شخص ثالث كرديم ، ماشيني كه بيمه ارزونتر داره يه ماشين ٤ سيلندر آمريكاييه البته ٤٠ تا بود كه وقتي esaypay "يعني خودشون سر يك تاريخ معين زحمت برداشتنشو از حساب ميكشندWink" كرديم حدود ٤.٥ تا ديگه كم شد .

ممنون از اطلاعاتتون. البته صرفا از کلمه بیمه شخص ثالث چیزی دستگیرم نشد. اینجا که به اسامی انگلیسی هست، ترجمه شو درست درمون نمیدونم! ولی منم فکر کنم همون بیمه حداقلی رو داشتم.
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، masih sh ، Emad_L ، ho_tasha
(2012-09-05 ساعت 15:13)Shezem نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 10:40)farshad_sh نوشته:  سلام. من یه تجربه ای دارم گفتم شاید برای شما بد نباشه،،،
با سپاس از دوستمون برای بیان تجربیاتش.
من هم تازه ماشین خریدم و بیمه کردم، در همین کالیفرنیا، که اتفاقا سابقه هفت سال رانندگی در آلمان باعث شد که تخفیف بگیرم، زیرا تصادف و جریمه نداشتم، و همینطور مدرک مهندسی!! که اینش دیگه واسه خودم هم جالب بود. گویا دارندگان مدرک دانشگاهی از تخفیف برخوردار می‌شوند. دیگه اینکه با پرداخت حق عضویت سالانه، از مزایای امداد خودرو هم برخوردار شدم. که چون همه را یک‌جا پرداخت کردم ( نه بصورت ماهیانه ) باز هم تخفیف خورد!
همه‌اش روی هم شد حدود ۲۸۰ دلار برای یک‌سال. البته بیمه من ، فقط شخص ثالث هست .
از شرکت AAA گرفتم، که علاوه بر خدمات بیمه و امداد خودرو، کارهای انتقال سند را هم انجام می‌دهند که دیگه لازم نیست به DMV مراجعه کرد. یعنی فردای خریدن ماشین، کارهای بیمه و انتقال سند را همه را یکجا انجام دادم.
خدا خیرش بده! یه آشنایی من اینجا دارم که بعد از سی و خورده‌ای سال زندگی در آمریکا، به تمام این سوراخ سنبه ها وارد شده و همون بود که گفت از اینجا بیمه بگیرم. Wink

اتفاقا منم از AAAگرفتم. اول باید یه ۱۰۰ دلار بدی که عضو ۱ ساله بشی. البته در قبالش هم از تخفیف یه سری هتل ها برخوردار میشی هم تا فاصله ۱۰۰ مایلی اگه ماشینت خراب بشه برای TOWو غیره برات میاد و البته خوب خدمات DMV هم داره که بد نیست. اما بیمه Western United میکنه که به شدت گرونه . اینو همه میدونن. از طرفی شما میتونی عضو AAA بشی بدون اینکه بخوای ازش بیمه هم بگیری. و مورد دیگه ای که همه اون رو پیشنهاد میکنن اینکه اگه شما مشتری معرفی کنی به AAA بهت تسهیلات بنزین و غیره میده (حدود ۲۰ دلار البته)!!!!
بعد یه سوالی برای من پیش اومده که شما چطوری با ۲۸۰ تا ۱ سال رو پرداخت کردی و عضو شدی و ... فکر کنم منظورتون ۲۸۰۰ بوده درسته؟ که اگه اینطور هم باشه میبینین که بازم گرونه چون همون بیمه با همون شرایط رو بنده جای دیگه بستم و کلش کمتر از ۶۰۰ دلار در سال شد.
شماره کیس: 2011as00020000
مصاحبه: MAY 3
کلیرنس: 25 JULY
ويزا: 4 AUG
جمع هزینه ها: فعلا 7.320.000 تومان برای ۲ نفر
پاسخ
تشکر کنندگان: vroom ، mml ، mojtaba_k ، amir0_0amir ، سمانه777 ، ho_tasha
من از auto owner insurance گرفتم برای 6 ماه Full coverage (هیوندای الانترا 2012) 530 دلار.لگزینگتون کنتاکی.
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، vroom ، sce
(2012-09-06 ساعت 04:18)farshad_sh نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 15:13)Shezem نوشته:  
(2012-09-05 ساعت 10:40)farshad_sh نوشته:  سلام. من یه تجربه ای دارم گفتم شاید برای شما بد نباشه،،،
با سپاس از دوستمون برای بیان تجربیاتش.
من هم تازه ماشین خریدم و بیمه کردم، در همین کالیفرنیا، که اتفاقا سابقه هفت سال رانندگی در آلمان باعث شد که تخفیف بگیرم، زیرا تصادف و جریمه نداشتم، و همینطور مدرک مهندسی!! که اینش دیگه واسه خودم هم جالب بود. گویا دارندگان مدرک دانشگاهی از تخفیف برخوردار می‌شوند. دیگه اینکه با پرداخت حق عضویت سالانه، از مزایای امداد خودرو هم برخوردار شدم. که چون همه را یک‌جا پرداخت کردم ( نه بصورت ماهیانه ) باز هم تخفیف خورد!
همه‌اش روی هم شد حدود ۲۸۰ دلار برای یک‌سال. البته بیمه من ، فقط شخص ثالث هست .
از شرکت AAA گرفتم، که علاوه بر خدمات بیمه و امداد خودرو، کارهای انتقال سند را هم انجام می‌دهند که دیگه لازم نیست به DMV مراجعه کرد. یعنی فردای خریدن ماشین، کارهای بیمه و انتقال سند را همه را یکجا انجام دادم.
خدا خیرش بده! یه آشنایی من اینجا دارم که بعد از سی و خورده‌ای سال زندگی در آمریکا، به تمام این سوراخ سنبه ها وارد شده و همون بود که گفت از اینجا بیمه بگیرم. Wink

اتفاقا منم از AAAگرفتم. اول باید یه ۱۰۰ دلار بدی که عضو ۱ ساله بشی. البته در قبالش هم از تخفیف یه سری هتل ها برخوردار میشی هم تا فاصله ۱۰۰ مایلی اگه ماشینت خراب بشه برای TOWو غیره برات میاد و البته خوب خدمات DMV هم داره که بد نیست. اما بیمه Western United میکنه که به شدت گرونه . اینو همه میدونن. از طرفی شما میتونی عضو AAA بشی بدون اینکه بخوای ازش بیمه هم بگیری. و مورد دیگه ای که همه اون رو پیشنهاد میکنن اینکه اگه شما مشتری معرفی کنی به AAA بهت تسهیلات بنزین و غیره میده (حدود ۲۰ دلار البته)!!!!
بعد یه سوالی برای من پیش اومده که شما چطوری با ۲۸۰ تا ۱ سال رو پرداخت کردی و عضو شدی و ... فکر کنم منظورتون ۲۸۰۰ بوده درسته؟ که اگه اینطور هم باشه میبینین که بازم گرونه چون همون بیمه با همون شرایط رو بنده جای دیگه بستم و کلش کمتر از ۶۰۰ دلار در سال شد.

دوست عزیز، کل قیمت ماشین من ۲۸۰۰ دلار نمیشه که بخوام انقدر هم پول بیمه بدهم Big Grin ما را با آن مرفهان بی درد اشتباه گرفتی.
از بس که شماها پرسش کردید، خود من هم به شک افتادم و مدارک بیمه ، که بعدا با پست برایم فرستادند را همین الآن دوباره نگاه کردم و دیدم کل پرداختی من ۳۰۵ (معادل سیصد و پنج !! ) دلار شده است برای یک سال یعنی ۱۲ ماه!!!. این ۲۵ دلار از کجا اضافه شد دیگه نمی‌دونم. چون در دفتر AAA یارو کارمنده گفت ۲۸۰ دلار.
من پس از دو ماه گشتن در craigslist و کلی سلام صلوات!! یک تویوتا کرولا ۱۹۹۸ دست چندم خریم! آخه بیشتر از این پولم نمی‌رسید.
بیمه من همان شخص ثالث هست که اگه خدایی نکرده با یک ماشین تصادف کنم، بیمه من فقط خسارت آن طرف را پرداخت می‌کند و ماشین خود من بیمه بدنه یا بیمه دزدی و از این جور چیزها نداره.
اگر نوشته من را دوباره با دقت بخوانید، داشتن ۷ سال سابقه رانندگی بدون تصادف و جریمه در آلمان باعث شد که من تخفیف بگیرم و همینطور مایلیج بالای ماشین.
و در مورد پرسش شما که من چطوری با ۲۸۰ تا ۱ سال را پرداخت کردم و عضو شدم و... باید بگم که من در دفتر AAA نزد کارمندش بودم و دبیت کارتم را به ایشان دادم و آنها از حسابم پول برداشت کردند. اینطوری بود Wink
2012AS35xxx
پاسخ
تشکر کنندگان: mml ، masih sh ، vroom ، mojtaba_k ، Emad_L ، MPU ، mahakk ، sce ، mhb161 ، Ehsan1358 ، سمانه777 ، ho_tasha

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان