کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بحث و تبادل نظر درباره تکمیل فرم DS-230
(2013-10-13 ساعت 15:21)mus نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 13:01)H Pier نوشته:  
(2013-10-13 ساعت 11:01)mus نوشته:  سوال دوم: عکسی که با فرمها ارسال میشه (دوستان فرمودند موقع ارسال فرمها یه عکس هم جداگانه بایست همراه فرمها ارسال بشه) حالا این یه عکس جداگانه
فقط متعلق به برنده است یا که یه دونه از هر یک از اعضائ خانواده برنده و خود برنده رو شامل میشه؟

البته تقریبا تمام پست ها رو نگاه کردم سوالی با این مضمون و پاسخش رو جائی ندیدم. با تشکر
شاید جواب سوال دومتون باشه.
www.mohajersara.com/post-182211.html#pid182211
اتفاقا" این پست رو هم خونده بودم اما جواب سوال من نیست. فکر کنم این دوستمون کیسش تک نفره است . به هر حال, از این پست پاسخ قانع کننده در نمی یاد

دوست عزيزم ،من شخصا يه عكس خودم و يه عكس همسرم رو فرستادم براشون.
كيس نامبر:2014AS11XX|سفارت :ايروان|مصاحبه:هفته 3 اكتبر-AP|آپديت هاى سيس:01)05-06-07-14مى ~ 02)07-14مى
كلير پس از 205 روز:14 مى|دريافت ويزا: 22 مى|ورود به آمريكا : سپتامبر 2014
| ساكن : شارلوت-كاروليناى شمالى
تشکر کنندگان: mus ، ojee
(2013-10-13 ساعت 11:01)mus نوشته:  ... مثلا شما به عنوان معلم توی یه شهرستان استخدام رسمی آموزش و پرورش شدید و طی بیست سال گذشته تا حالا تا درجه مدیری و یا هر چیز دیگه ای هم ارتقاء یافتید و به شهر های مختلفی هم اعزام و مشغول کار شدید؛... حالا بایستی این قسمت رو چه طور پر کرد که زیاد شبهه بر انگیز نشه؟ (البته بیشتر ارتقاءها و جابجائی ها متاسفانه یا خوشبختانه طی ده سال گذشته رخ داده).
سوال دوم: عکسی که با فرمها ارسال میشه (دوستان فرمودند موقع ارسال فرمها یه عکس هم جداگانه بایست همراه فرمها ارسال بشه) حالا این یه عکس جداگانه فقط متعلق به برنده است یا که یه دونه از هر یک از اعضائ خانواده برنده و خود برنده رو شامل میشه؟ ...
در بند 32 فرم 230 ستون Employer برای دوست شما ثابت هست. یعنی می نویسند Iranian Ministry of Education. حالا طی 20 سال خدمت ایشون 5 تا مدرسه در 5 آدرس مختلف عوض کرده که اینها رو در ستون Location می نویسند. بعد مثلاً در مدرسه A ایشون اولش معلم ساده بوده، بعد شده معاون و بعد مدیر. من اگر جای ایشون بودم در ستون Job Title می نوشتم:
Teacher- Principal
ستون From تاریخ ورود به اون مدرسه به عنوان معلم ساده و ستون To رو زمان خروج از مدرسه با پست مدیریت می نوشتم.
برای هر نفر عکس ها رو به تعداد خواسته شده پشت نویسی کنین. در یک پاکت کوچک قرار بدین. روی پاکت اسم طرف رو بنویسین و با یک گیره کوچک روی فرم 230 مربوط به همون فرد ثابتش کنین. پشت عکس علاوه بر نام و نام خانوادگی، کیس نامبر و تاریخ تولد (Date of Birth یا همون DOB) رو بنویسین. توجه کنین که از سمت چپ اول ماه رو می نویسن، بعد روز و بعد سال. موفق باشید.
تشکر کنندگان: pari pariaaa ، aghaghia ، mus ، roeentan ، آلیس-1980 ، ffrfar ، nedaba ، ojee
سلام
کیس من نامزدی هست
بند 39 رو چی بنویسم؟
تشکر کنندگان:
دوستان میگم برای پر کردن سوال های 14 تا 28 همش باید مشخصات همسر باشه یا فقط 14 تا 18
کیس نامبر:***2014AS00017
رویت قبولی:من اصلا تو فکرش نبودمCool jun
تعداد افراد کیس:7 نفر
کارنت:????
مصاحبه:????
ویزا:????
تشکر کنندگان: ojee
(2013-10-15 ساعت 18:50)zakieg نوشته:  دوستان میگم برای پر کردن سوال های 14 تا 28 همش باید مشخصات همسر باشه یا فقط 14 تا 18

14 تا 18...
CN:2014AS60XX/Yerevan:13May;Got it
فایل تصویری ساخت اکانت برای پرداخت 165$ توسط azar1348
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
مـنـتــــظـــــــــــــرســـــــــــــــــرا
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، ojee
(2013-10-15 ساعت 13:38)hamidiri نوشته:  سلام
کیس من نامزدی هست
بند 39 رو چی بنویسم؟

دوست عزیز منظورتون چیه؟ یعنی کیس لاتاری نیستید؟ اگر کیس لاتاری هستید و نامزد هستید باید حتما عقد کنید چون نامزدی رو نمیتونید در فرم ها ذکر کنید و حتما باید ازدواج کرده باشید... اگر هم کیس خانوادگی و نامزدی هستید بهتر به تاپیک ویزای ازدواج و نامزدی برین و از این دوستان کمک بگیرید که بهتر در جریان هستند...
لاتاری از آغار تا پایان♪♪♪سایت CEAC از زبان عموسعید♪♪♪چگونه کاربر حرفه‌ای مهاجرسرا شویم؟♪♪♪ 118 مهاجرسرا
از جواب دادن به سوالات مهاجرتی در پیام خصوصی معذورم، اطلاعاتی به پست های اول تاپیک ها اضافه شده که میتونید مطالعه کنید.
تشکر کنندگان: آلیس-1980 ، ojee
سلام دوستان
میشه بگید که من قسمت خدمت سربازی فرم 230 رو چطور باید پر کنم؟

مثلا برای branch باید ارگانی که خدمت کردم یعنی سپاه رو بنویسم؟ و اینکه سپاه به انگلیسی چی میشه؟

یا واسه ی درجه ام که دیپلم داشتم و ( سرباز تمام ) یا همون( رزم یار ) بودم رو چطور میتونم به انگلیسی ترجمه کنم؟
ممنون میشم اگه جوابمو بدین
تشکر کنندگان:
دوستان همسر من برنده ی لاتاری می باشد

قسمت 39 فرم 230 رو واسه ی همسرم که برنده است باید خالی بگزارم و برای خودم که همراه هستم رو باید پر کنم؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-16 ساعت 20:52)pouria.narimisa نوشته:  دوستان همسر من برنده ی لاتاری می باشد

قسمت 39 فرم 230 رو واسه ی همسرم که برنده است باید خالی بگزارم و برای خودم که همراه هستم رو باید پر کنم؟

دوست عزیز یا برای هر 2 نفر اسم برنده رو بنویسید و یا برای هر 2، N/A بزنید، در این مورد خیلی بحث شده و سالهای قبل هم همینطور!!! یه عده میگن ما اسم برنده رو نوشتیم، یه عده هم چیزی ننوشته بودن همه شون هم رفتن مصاحبه و مشکلی پیش نیومده، حالا شما هر کاری خودتون صلاح می دونید انجام بدین...
تشکر کنندگان: pouria.narimisa ، nedaba ، ojee
سلام

۲ روز پیش از برام یه میل اومد که توی فرم ۲۳۰ بند ۱۰ و ۱۱ رو خالی‌ گذاشتی‌ و باید پر کنید و دوباره ارسال کنید .

من به دلیل اینکه هنوز آدرس خودمو مشخص نکرده بودم اونا رو پر نکرده بودم.

الان اگه فقط بند ۱۰ رو پر کنم موردی پیش میاد یا اینکه هر ۲ تا رو باید پر کنم .

با توجه به اینکه هر ۲ تا آدرس یکی‌ هست .

ممنون
تشکر کنندگان:
(2013-10-24 ساعت 11:15)kami_kami نوشته:  سلام

۲ روز پیش از برام یه میل اومد که توی فرم ۲۳۰ بند ۱۰ و ۱۱ رو خالی‌ گذاشتی‌ و باید پر کنید و دوباره ارسال کنید .

ممنون
با سلام
1- شما باید یک آدرس در آ م ر ی ک ا همانطور که در توضیحات بند 10 و 11 خواسته شده مرقوم بفرمایی. مثلاً دوستی و یا آشنایی .فقط آدرس الکی نباشه چون به دردسر میفتی.
2- در بند 10 جایی که می خواهی ساکن شوی (فعلاً) و در بند 11 آدرسی که می خواهی گ ر ی ن کارت شما به آنجا پست شود . اگر آدرس بند 11 با بند 10 فرق نداشته باشه میتونید در بند 11 عبارت "Same As Item #10" را تایپ کنید. به هر حال پرکردن این دو بند الزامیه و نمیشه با N/A رفع و رجوع بشه.
موفق باشید.
2014AS47XX ــ ساکنDFW  
هر وقت خواستی در مورد دیگران قضاوت کنی؛آروم تو دلت بگو: مگه من خودم کیم؟
تشکر کنندگان: Saeedv13 ، آلیس-1980 ، ffrfar ، artam2
(2013-10-24 ساعت 11:15)kami_kami نوشته:  سلام

ممنون

دوست خوبم
خالی ماندن هر فیلدی از فرم به منزله دیده نشدن یا از قلم افتادن تلقی میشود . لذا بایستی کلیه فیلد ها حتما حتما پر شوند ، یا با اطلاعات موجود . یا با N/A به معنی عدم وجود اطلاعات برای آن فیلد .
اما در مورد بند های 10 و 11 اگر آدرس غیر قابل تغییر تا زمان سفر به آمریکا دارید در هر دو فیلد بنویسید و در صورتی که فعلا آدرس مشخصی ندارید در یو اس و یا احتمال دارد آدرس تغییر کند میتوانید
بنویسید Not Decided Yet و تا زمان مصاحبه آدرس خود را قطعی فرمایید و پرینت آدرس دار فرم ها را همراه داشته باشید و در هنگام تحویل مدارک در مصاحبه فرم های جدید را جایگزین نمایید .
اشکالی که الان از شما گرفته شده بابت خالی و سفید گذاشتن فیلد آدرس هست و نه به علت اینکه آدرس را مشخص نکرده اید.
ضمنا آدرس ، هنگام مصاحبه ، هنگام ورود در فرودگاه و حتی پس از ورود قابل تغییر است و جای نگرانی از این بابت ندارد گرچه تغییر آدرس ممکن است با اشکالاتی همراه باشد .
[color=#FF45004رویزا/Sep.2013/مقصد:ویرجینیا/ شک میکنم به آسمون پشت در باز قفس[/color]
Freedom Is Not Free
بانک اطلاعات
[url=http://mohajersara.com/post-355474.html#pid355474][/url]
تشکر کنندگان: ffrfar ، artam2
قسمت دوم فرم 230 سوال43a که نوشته Gavae the number --------Would you like. باید NO را زد؟
2014AS7xx،یک نفر،ارسال فرمها:17 June،کنسولگری:آنکارا، کارنتی سری اول، مصاحبه:17 December، کلییرنس، آپدیتها: 30 دسامبر، 6،2 ژانویه،15و30می،26،24،23،20،13،12،5،3 جون و 27 کلییر بعد از 192 روز، دریافت ویزا 11جولای
سفرنامه
تشکر کنندگان:
دوستان یک سوال داشتم فرمهارو که داشتم مرور میکردم این قسمت 30 که گفته از سن 16سالگی تمام مکانهایی که شش ماه زندگی کردید تا الان در کشور و ملیتتون را باید بزنیم از اون سال که 16 سالمون بوده تو ایران بودیم تا الان

(2013-10-30 ساعت 23:53)علی1369 نوشته:  دوستان یک سوال داشتم فرمهارو که داشتم مرور میکردم این قسمت 30 که گفته از سن 16سالگی تمام مکانهایی که شش ماه زندگی کردید تا الان در کشور و ملیتتون را باید بزنیم از اون سال که 16 سالمون بوده تو ایران بودیم تا الان

برای آپدیت کردن فرمها که بفرستم قبلش آنکارا اون قسمتی که آگدیت شده باید به رنگ دیگه ای تایپ کنیم یا لازم نیست
***2014AS
ارسال فرم ها اواسط جون. تاییدیه اواسط سپتامبر. دریافت نامه ی دوم 21 اکتبر. سفارت آنکارا
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 21:12)sabor نوشته:  قسمت دوم فرم 230 سوال43a که نوشته Gavae the number --------Would you like. باید NO را زد؟

[عکس: 36605884843143973047.jpg]
تشکر کنندگان: آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان