کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
(2013-11-17 ساعت 14:35)payman115 نوشته:  سلام همسر من قبول شده وبعد ما ازدواج كرديم مي خواستم بدونم فرمي كه اسپانسر پر ميكنه بايد به نام فرد قبول شده باشه يا هر دوي افراد
متشكرم

شما اگر این تاپیک رو مطالعه می کردین متوجه می شدین بارها و بارها این سوال پرسیده شده. پیشنهاد می دم حتما فرم I-134 رو دانلود کنین و یه نگاهی بهش بندازین.
اسپانسر شما در این فرم در بند سوم اسم برنده ی اصلی و در ادامه اسم همسر یا فرزندان برنده ی اصلی رو ذکر می کنن. لطفا تاپیکها رو به دقت مطالعه کنین دوست عزیز Shy
CN: 2014AS29XX
کارنت : 9 Nov
نامه دوم: 21 Nov
مصاحبه: 29 Jan
دریافت ویزا: 30 Jan

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
تشکر کنندگان: aghaghia ، ffrfar ، قصه گو ، محبت
(2013-11-18 ساعت 22:21)amirkkk2 نوشته:  
(2013-06-07 ساعت 15:56)mehdieb نوشته:  
(2013-06-01 ساعت 01:24)m_yek نوشته:  سلام خسته نباشید

من خواهر و داماد مون آمریکا زندگی میکنند که اسپانسرم میشند من چه مدارکی باید برا اسپانسرام جور کنم ؟ ویزا یه ضرب به خاطره داشتن این نوع اسپانسر بهم میدن؟

در لاتاری نداشتن اسپانسر بهتر است واگر شما نمیتوانید حساب بانکی ارائه دهید به دنبال اسپانسر باشید و ویزای یکضرب به خدمت سربازی و کاردولتی بستگی دارد نه اسپانسر .
این یعنی چی؟ویزای یکضرب به خدمت سربازی و کاردولتی بستگی دارد نه اسپانسر؟؟من معاف شدم و کار دولتی هم ندارم-امکان داره 1 ضرب بگیرم؟یا اگه خدمت میرفتم بهتر بود؟؟ممنون میشم راهنمایی کنید
دوستان عزیز کاش اگر در صدد پاسخگویی هستین در مورد همون سوال پاسخ بدین!
خدمت دوستی که در مورد مدارک اسپانسر سوال داشتید :
شما باید فرم I-134 رو دانلود بفرمایید (از لینک زیر)
http://www.uscis.gov/i-134
این فرم رو برای اسپانسرتوی می فرستید
ایشون علاوه بر پر کردن این فرم باید یک سری مدارک دیگه براتون بفرستن که فقط کافیه شما این زحمت رو بکشین و به صفحه اول همین تاپیک برگردین!! دوستان موارد رو به ترتیب شماره نوشتن.
در مورد اینکه اسپانسر منجر به کلیرنس می شه یا خیر هیچ قطعیتی وجود نداره. یعنی نمی شه با اطمینان گفت. صرفا یک حدس و گمانه! ( چرا که خود کی سی سی شرایط مالی رو با سه شرط، یا داشتن تمکن مالی، یا داشتن اسپانسر، یا ارائه درآمدی همچون بورسهای تحصیلی عنوان کرد و این "یا" ها نشون می ده که هر یک از سه راه قابل استفاده است! )

و در جواب سوال دوست دیگه عرض کنم محل خدمت ( مثلا سپاه! ) یا داشتن شغل های دولتی همونطوری که مستحضر هستین کمی حساسیت زاست که ممکنه منجر به چِک خورد شما بشه و به عبارتی کلیرنس بخورید! اما اینکه چون این موارد رو نداشتین حتما یک ضرب می گیرید از تخصص این جمع خارجه!! و اینجا کسی نمی دونه و نمی تونه با قطعیت بگه که دقیقا ملاک و معیار ویزای یک ضرب چی هست.
بنابراین راهنمایی هایی که در این صفحه می شه صرفا بر اساس تجربه هاییه که دوستانی که این راه رو رفتن در اختیار بقیه گذاشتن. تنها کاری که شما باید انجام بدید تهیه کامل مدارکی هست که باید در روز مصاحبه ارائه بدید و امیدوار بودنه.
موفق باشین

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”
تشکر کنندگان: ffrfar ، قصه گو ، محبت
سلام دوستان
من دیروز با اسپانسرم که حرف می زدم می گفت فرم های مالیاتی سال 2013 رو از الان به ما نمی دن یعنی تازه آخر ژانویه باید درخواست کنیم وحدود اپریل می تونیم بگیریم و برای من 2011و 2012 رو میفرسته می خواستم بپرسم مشکلی برام پیش می آد یا نه
ممنون می شم راهنمایی کنید
تشکر کنندگان:
(2013-12-14 ساعت 12:31)shlahni نوشته:  سلام دوستان
من دیروز با اسپانسرم که حرف می زدم می گفت فرم های مالیاتی سال 2013 رو از الان به ما نمی دن یعنی تازه آخر ژانویه باید درخواست کنیم وحدود اپریل می تونیم بگیریم و برای من 2011و 2012 رو میفرسته می خواستم بپرسم مشکلی برام پیش می آد یا نه
ممنون می شم راهنمایی کنید

دوست عزیز,

اگه قراره مدارک رو با همین برگه ها بفرستند بگید فعلا اینطور عمل کنند وهر چه زودتر مدارک رو برای شما ارسال کنند و بعد که برگه مالیاتی 2013 رو گرفتند اونو براتون بفرستند چون بهر حال آف ی سر ها قوانین کشورشون رو بهتر میدونن و برای شما ایرادی نداره.....موفق باشید.
تشکر کنندگان: shlahni ، محبت ، pv-n ، Natasha9
سلام
دوستان خوبم انقدر موضوع اسپانسر رو پیچیده نکنید خیلی ساده ست و شامل این 3 بند هستش

1- فرم I-134
2- برگه مالیاتی 1040 یا W2 .حالا اگر اسپانسر شما کارفرما باشه باید فرم 1040 و اگر کارمند هست فرم W2 .
3-پرینت رنگی اسکن یا کپی پاسپورت اسپانسرتونSmile
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: ffrfar ، shlahni ، amin arefi ، pv-n ، قصه گو ، azadeh2014 ، sanaz asemani ، himmlisch ، Farshid22 ، reasonable
سلام دوستان عزیز

کسی هست که بدونه توی سایت لاتاری جایی وجود داره که نوشته باشه وظایف اسپانسر در قبال کسی که اسپانسرش میشه چه چیزایی هستش؟

من برادرم در امریکا هستش میگه که اسپانسرت نمیشم و میگه که این یک مسئولیت فوق العاده بزرگه . من میخام بدونم چه مسئولیتی گردنشون میفته واقعا . هم خودم بفهمم و هم بتونم این رو به برادرم نشون بدم.

آدم نمیتونه از کسی انتظار داشته باشه حتی از برادر خودش اما گفتم نکنه اسپانسر من بشه بنده خدا از فرداش روزی یک قبض یک میلیون دلاری بره در خونشون.

خیلی ازتون متشکرم
2014AS000034XX | سفارت: ابوظبی | کارنت: December 18| مصاحبه: February 11 | کلیر: -- | ویزا: -- | ورود به آمریکا: *
تشکر کنندگان:
سلام دوستان،اگر کسی حقوق کافی برای اسپانسر کردن همسر و فرزندش داشته باشه و سیتیزن باشه خودش میتونه اسپانسرشون بشه؟ و نیاز به اسپانسر دیگری نیست؟ممنونم
تشکر کنندگان:
سلام
دوستان این درصدایی که توی راهنمای میزان خط فقر آمریکا هست به چه معنایی هستش ؟
یعنی نوشته
$ 11490 یک نفر 100 درصد 137788 و 120 درصد به همین ترتیب منظورش چیه ؟؟؟
2014AS38XX|ایروان|آپدیت ها : 6 و 10 و 11 و 12 و 13 و 17 و 21 مارچ - 07 و 08 و 15 آگست |آپدیت شده با ایمیل : 16 می - 31 جولای |بعد از 183 روز انتظار می گن ویزا تموم شده ولی کیه که باور کنه ...
----------------------------------------------------------
2015 هم قسمت نشد ....
2016 هم قسمت نشد ....
2017 ....
تشکر کنندگان:
(2013-12-25 ساعت 14:41)arshia_danesh نوشته:  
(2013-12-25 ساعت 00:13)arshia_danesh نوشته:  سلام دوستان عزیز

کسی هست که بدونه توی سایت لاتاری جایی وجود داره که نوشته باشه وظایف اسپانسر در قبال کسی که اسپانسرش میشه چه چیزایی هستش؟

من برادرم در آمریکا هستش میگه که اسپانسرت نمیشم و میگه که این یک مسئولیت فوق العاده بزرگه . من میخام بدونم چه مسئولیتی گردنشون میفته واقعا . هم خودم بفهمم و هم بتونم این رو به برادرم نشون بدم.

آدم نمیتونه از کسی انتظار داشته باشه حتی از برادر خودش اما گفتم نکنه اسپانسر من بشه بنده خدا از فرداش روزی یک قبض یک میلیون دلاری بره در خونشون.

خیلی ازتون متشکرم

دوستان تو این تاپیک کسی جواب مواب نمیده؟
سلام
دوست خوبم در خصوص سوال اولتون فرم I134 رو دانلود و مطالعه کنید و به سایت مهاجرتی آمریکا مراجعه کنید و بله مسئولیت متوجه اسپانسر خواهد بود و البته نه به این سنگینی که فرمودید و اما وکلا معمولا توصیه نمیکنن کسی اسپانسر بشه و میدونید که در اون ولایت همه قبل از انجام کارهای حقوقی با وکیلشون مشاوره میکنن و اما بهتره به فکر تمکن مالی باشید هم ساده تره و هم کم دردسر تر و اگر نه شنیدید بهتره اصرار نکنید Wink

تشکر کنندگان: ffrfar ، sanaz asemani
[quote='محبت' pid='450496' dateline='1387145655']
[b]سلام
دوستان خوبم انقدر موضوع اسپانسر رو پیچیده نکنید خیلی ساده ست و شامل این 3 بند هستش

1- فرم I-134
2- برگه مالیاتی 1040 یا W2 .حالا اگر اسپانسر شما کارفرما باشه باید فرم 1040 و اگر کارمند هست فرم W2 .

،خیلی ممنونم از زحمتتون که جواب همرو با حوصله میدین محبت عزیز،از حرفاتون خیلی چیزها یاد گرفتم .اگر میشه جواب من رو هم بدین؟از لطفتون متشکرم!
تشکر کنندگان: محبت ، Farshid22
(2013-12-25 ساعت 05:07)sanaz asemani نوشته:  سلام دوستان،اگر کسی حقوق کافی برای اسپانسر کردن همسر و فرزندش داشته باشه و سیتیزن باشه خودش میتونه اسپانسرشون بشه؟ و نیاز به اسپانسر دیگری نیست؟ممنونم

اینطور که من متوجه شدم همسر شما سیتیزن هستن و شما برنده ی لاتاری شدید؟
اگر اینطور باشه که اصلا بحث اسپانسر معنایی نخواهد داشت چرا که همسرتون هم یکی از اعضای کیس هستند و به این ترتیب داراییشون به عنوان تمکن مالی شما محسوب می شه. ضمن اینکه شما اصلا نیازی به کیس لاتاری ندارید چرا که از طریق همسر می تونید به راحتی برای ویزا و اقامت اقدام کنین
اگر درست متوجه نشدم سوالتون رو واضح تر مطرح کنین Shy

تشکر کنندگان: محبت ، sepideh jan
بچه ها ببخشید که کمی طولانیه اما این جامع ترین مطلبیه که در مورد اسپانسر هست. یه کوچولو براش وقت بذارید کافیه حتی می تونید کپی کنین و برای اسپانسرتون بفرستین که بدونه باید چکار کنه Smile

AFFIDAVIT OF SUPPORT
Persons in the United States who desire to furnish sponsorship for an applicant in the form of an affidavit of support should use Form I-134, Affidavit of Support, available from the USCIS offices or the following web site: http://www.uscis.gov/files/form/I-134.pdf. Sponsors may also elect to furnish a statement in the form of an affidavit sworn to before a notary public or other official competent to administer an oath, setting forth his or her willingness and financial ability to contribute to the applicant’s support and reasons, in detail, for sponsoring the applicant.
The sponsor’s affidavit should include:
1. Information regarding his or her annual income;
2. Where material, information regarding his or her other resources;
3. Obligations for the support of members of his or her own family and other persons, if any;
4. Other obligations and expenses;
5. Plans and arrangements made for the applicant’s reception and support;
6. An expression of willingness to deposit a bond, if necessary, with the USCIS to guarantee that the applicant will not become a public charge in the US; and
7. An acknowledgement that the sponsor is aware of his or her responsibilities under the Social Security Act, as amended, and the Food Stamp Act, as amended; that the affidavit and supporting documentation may be made available to a public assistance agency. (The provisions of the above laws are contained in form DS-1858, Sponsor’s Financial Responsibility Under the Social Security Act, and printed in Part III of the instructions for Form (I-134)
The sponsor should include in the affidavit a statement concerning his or her status in the United States. If the sponsor is an American citizen the affidavit of should indicate the date of naturalization, the name and location of the court, and the number of the sponsor’s certificate of naturalization. If the sponsor is an alien who has been lawfully admitted into the United States for permanent residence, he or she should state in the affidavit the date and place of admission for permanent residence and the alien registration number which appears on his or her Alien Registration Receipt Card.
To substantiate the information regarding income and resources the sponsor should attach two or more of the following items to the affidavit:
1. Copies of his or her latest federal income tax return;
2. Copies of his or her latest W-2 forms
3. A statement from his or her employer showing salary and the length and permanency of employment;
4. A statement from an officer of a bank regarding his or her account, the date the account was opened, and the present balance;
5. Any other evidence adequate to establish financial ability to carry out his or her undertaking toward the applicant for what might be an indefinite period of time.
If the sponsor is well established in business, he or she may submit a rating from a recognized business rating organization in lieu of the foregoing. If the sponsor is married, the affidavit of support should be signed jointly by both the husband and wife. Affidavits of support should be of recent date when presented to the consular officer. They are unacceptable if more than one year has elapsed from the date of execution. A sponsor may prefer to forward his or her affidavit of support directly to the consular office where the application will be made, in which event the contents will not be divulged to the applicant.
Note: An applicant who expects to meet the public charge provisions of the law through the presentation of an affidavit of support is encouraged to forward this information sheet to his or her sponsor so as to assist the sponsor in preparing an affidavit.

تشکر کنندگان: محبت
(2013-12-16 ساعت 02:44)محبت نوشته:  سلام

1- فرم I-134

اینم اضافه کنم به توضیحاتتون که اسپانسر باید از بانکی که در اون حساب داره نامه ای ارائه بده که در چه تاریخی حسابش رو افتتاح کرده و موجودی فعلیش چقدر هست.

تشکر کنندگان: محبت ، ffrfar ، reasonable
(2013-12-25 ساعت 18:14)sanaz asemani نوشته:  [quote='محبت' pid='450496' dateline='1387145655']
[b]سلام

1- فرم I-134

،خیلی ممنونم از زحمتتون که جواب همرو با حوصله میدین محبت عزیز،از حرفاتون خیلی چیزها یاد گرفتم .اگر میشه جواب من رو هم بدین؟از لطفتون متشکرم!
سلام
ساناز خانم متاسفانه من دقیقا متوجه سوالتون نشدم ولی ناتاشای عزیز جواب مناسبی ارائه دادن . و همینطور توضیحات بسیار مناسبی هم اضافه کردن که مطالب بسیار خوبین اگر توضیحی لازمه اضافه کنید بگید تا به جواب مناسب برسید به هر حال بنده و دوستان در خدمتیمSmile

تشکر کنندگان: Natasha9 ، sanaz asemani ، m_yek
(2013-12-26 ساعت 23:28)sanaz asemani نوشته:  
(2013-12-26 ساعت 08:11)محبت نوشته:  [quote='sanaz asemani' pid='452491' dateline='1387979048']
[quote='محبت' pid='450496' dateline='1387145655']
[b]سلام

1- فرم I-134

سلام
ساناز خانم متاسفانه من دقیقا متوجه سوالتون نشدم ولی ناتاشای عزیز جواب مناسبی ارائه دادن . و همینطور توضیحات بسیار مناسبی هم اضافه کردن که مطالب بسیار خوبین اگر توضیحی لازمه اضافه کنید بگید تا به جواب مناسب برسید به هر حال بنده و دوستان در خدمتیمSmile
سلام ،آقای امین سوالم این بودShySadسلام دوستان،اگر کسی حقوق کافی برای اسپانسر کردن همسر و فرزندش داشته باشه و سیتیزن باشه خودش میتونه اسپانسرشون بشه؟ و نیاز به اسپانسر دیگری نیست؟ممنونم )
تشکر کنندگان: محبت

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان