کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
راهها و روشهای متداول مهاجرت
(2013-11-11 ساعت 00:30)p00ya نوشته:  سلام
مراحل مهاجرت به آلمان در صورتی که پدرِ شخص در آلمان اقامت داشته باشه چیه ؟

پدر شخص باید به اداره مهاجرت مراجعه کنه و مراحل رو طی کنه .
پاسخ
تشکر کنندگان: p00ya ، msar ، milade
[quote='barvos' pid='367867' dateline='1372620334']
1- از طریق گرفتن پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاههای کشور مورد نظر . توجه داشته باشید تقریبا در تمامی کشورها به مدت تحصیل شما اقامت تحصیلی برای متقاضی صادر میشه و بلافاصله بعد از اتمام تحصیل میبایست شخص به کشور خود بازگردد . (((((((توجه))))))) مگر اینکه در طول مدت تحصیل بتونید اجازه کار بگیرید و کاری پیدا کنید و کارفرمای شما ، شما رو به اداره مهاجرت کشوری که در آن دانشجو هستید معرفی کنه که به شما اقامت 2 ساله کاری صادر و بعد از آن باز 3 سال تمدید و بعد آن میتونید نسبت به اقامت دائم اقدام کنید .توجه داشته باشید که کار باید سفید باشد نه سیاه . یعنی مالیات کار پرداخت گردد .

2- مستقیما از خاک خودتون بتونید کاری پیدا کنید و کارفرمای شما ، شما را به اداره مهاجرت معرفی کنه شما هم رزومه خود رو به همراه باقی مدارک مورد نیاز به سفارت آن کشور در کشور خودتون ببرید و شماره پرونده دریافت کنید تا اینکه جواب اقامت 2 سالتون بیاد . باز بعد دو سال کار و پرداخت مالیات دوسال دیگر تمدید و بعد میتونید برای اقامت دائم درخئاست بدید. توجه داشته باشید که کار باید سفید باشد نه سیاه . یعنی مالیات کار پرداخت گردد .
.................................................................................

با درود و خسته نباشید خدمت مدیر تالار اروپا.
اگر بخام برای کارفرمایی در آلمان رزومه بنویسم و درخواست کار کنم و کارفرما رزومه من رو بخونه و از اداره مهاجرت من رو درخواست کار بده چقدر زمان میبره تا من ویزا بگیرم؟
من در این اینجا خوندم 2 سال بدرازا میکشه، برای آلمان هم اینگونه هست؟ آیا در این 2سال که بدرازا میکشه من میتونم در رزومم 3 سال پیشینه کاری رو بنویسم؟ یا نه تاریخ آغاز و پایان کار مهم هست؟
از پیش خیلی سپاسگزارم، امیدوار پاسختان.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2014-01-09 ساعت 03:29)سرباز هخامنشی نوشته:  [quote='barvos' pid='367867' dateline='1372620334']
1- از طریق گرفتن پذیرش تحصیلی در یکی از دانشگاههای کشور مورد نظر . توجه داشته باشید تقریبا در تمامی کشورها به مدت تحصیل شما اقامت تحصیلی برای متقاضی صادر میشه و بلافاصله بعد از اتمام تحصیل میبایست شخص به کشور خود بازگردد . (((((((توجه))))))) مگر اینکه در طول مدت تحصیل بتونید اجازه کار بگیرید و کاری پیدا کنید و کارفرمای شما ، شما رو به اداره مهاجرت کشوری که در آن دانشجو هستید معرفی کنه که به شما اقامت 2 ساله کاری صادر و بعد از آن باز 3 سال تمدید و بعد آن میتونید نسبت به اقامت دائم اقدام کنید .توجه داشته باشید که کار باید سفید باشد نه سیاه . یعنی مالیات کار پرداخت گردد .

2- مستقیما از خاک خودتون بتونید کاری پیدا کنید و کارفرمای شما ، شما را به اداره مهاجرت معرفی کنه شما هم رزومه خود رو به همراه باقی مدارک مورد نیاز به سفارت آن کشور در کشور خودتون ببرید و شماره پرونده دریافت کنید تا اینکه جواب اقامت 2 سالتون بیاد . باز بعد دو سال کار و پرداخت مالیات دوسال دیگر تمدید و بعد میتونید برای اقامت دائم درخئاست بدید. توجه داشته باشید که کار باید سفید باشد نه سیاه . یعنی مالیات کار پرداخت گردد .
.................................................................................

من مهندس مکانیک خودرو هستم و با یک سال پیشینه کاری، اگر بخام برای کارفرمایی در آلمان رزومه بنویسم و درخواست کار کنم و کارفرما رزومه من رو بخونه و از اداره مهاجرت من رو درخواست کار بده چقدر زمان میبره تا من ویزا بگیرم؟
من در این اینجا خوندم 2 سال بدرازا میکشه، برای آلمان هم اینگونه هست؟ آیا در این 2سال که بدرازا میکشه من میتونم در رزومم 3 سال پیشینه کاری رو بنویسم؟ یا نه تاریخ آغاز و پایان کار مهم هست؟

اگر کارفرماتون با کار شما موافقت کنه و در همان تایم نیاز به تخصص شما داشته باشه از زمان اقدام کارفرماتون ( و تحویل مدارک شما به سفارت که بطور موازی و همزمان با اقدام کارفرماتون صورت میگیره ) حداکثر 6 ماه طول میکشه . به شرطی که پروندتون نقص نداشته باشه . توجه داشته باشید کل این زمان به پروندتون رسیدگی نمیشه بلکه پروندتون در نوبت قرار گرفته میشه . در طول مدتی که پرونده در نوبت است شما میتونید هر چیزی به پروندتون اضافه کنید . و از روزی که نوبت رسیدگی به پروندتون برسه حداکثر یکماهه پاسخ قبولی یا ریجکتی پروندتون اعلام میشه. امیدوارم به هدفتون برسید .
پاسخ
تشکر کنندگان: ParsTrader ، سرباز هخامنشی ، msar
(2014-01-09 ساعت 19:57)barvos نوشته:  
(2014-01-09 ساعت 03:29)سرباز هخامنشی نوشته:  [quote='barvos' pid='367867' dateline='1372620334']

اگر بخام برای کارفرمایی در آلمان رزومه بنویسم و درخواست کار کنم و کارفرما رزومه من رو بخونه و از اداره مهاجرت من رو درخواست کار بده چقدر زمان میبره تا من ویزا بگیرم؟

اگر کارفرماتون با کار شما موافقت کنه و در همان تایم نیاز به تخصص شما داشته باشه از زمان اقدام کارفرماتون ( و تحویل مدارک شما به سفارت که بطور موازی و همزمان با اقدام کارفرماتون صورت میگیره ) حداکثر 6 ماه طول میکشه . به شرطی که پروندتون نقص نداشته باشه . توجه داشته باشید کل این زمان به پروندتون رسیدگی نمیشه بلکه پروندتون در نوبت قرار گرفته میشه . در طول مدتی که پرونده در نوبت است شما میتونید هر چیزی به پروندتون اضافه کنید . و از روزی که نوبت رسیدگی به پروندتون برسه حداکثر یکماهه پاسخ قبولی یا ریجکتی پروندتون اعلام میشه. امیدوارم به هدفتون برسید .

سپاسگزارم، آرزوی پیروزی بیش از پیش برای شما.
پس اگر کارفرمایی تاریخ آغاز کارش رو تا 2ماهو نیم دیگه بزنه با این روند کاری که شما گفتید درصدش کم هست که بتونم در این زمان کوتاه ویزا بگیرم؟
از پیش از پاسختون سپاسگزارم.
پاسخ
تشکر کنندگان: mohammad.maleki ، msar
(2014-01-11 ساعت 03:41)سرباز هخامنشی نوشته:  
(2014-01-09 ساعت 19:57)barvos نوشته:  

من مهندس مکانیک خودرو هستم و با یک سال پیشینه کاری، اگر بخام برای کارفرمایی در آلمان رزومه بنویسم و درخواست کار کنم و کارفرما رزومه من رو بخونه و از اداره مهاجرت من رو درخواست کار بده چقدر زمان میبره تا من ویزا بگیرم؟

سپاسگزارم، آرزوی پیروزی بیش از پیش برای شما.
پس اگر کارفرمایی تاریخ آغاز کارش رو تا 2ماهو نیم دیگه بزنه با این روند کاری که شما گفتید درصدش کم هست که بتونم در این زمان کوتاه ویزا بگیرم؟
از پیش از پاسختون سپاسگزارم.

هیچ چیز غیر ممکنی وجود نداره . شما کارایی که لازمه رو انجام بدید باقیش دست اوس کریمه . بودن کسایی که یکماهه جواب مثبت گرفتن و بودن کسانیکه بعد یکسال پروندشون ریجکت شده . پس نمیشه قاطع صحبت کرد . امیدوارم به خواستتون برسین .
پاسخ
تشکر کنندگان: سرباز هخامنشی ، Mana Moli ، سمبل ، msar
Exclamation 
سلام مدیر جان خسته نباشی از این که جواب همه رو با صبر و شکیبایی وکامل میدی ازت ممنونیم.جناب مدیر از اونجایی که در اروپا رشته ارایشگری جزو کارهای مورد نیازشونه دوستم سنش 21ساله و5مدرک بین المللی ارایشگری داره میتونه واسه ویزای کار اقدام کنه؟اگه میتونه کجا واسش بهتره و از کجا باید شروع کنه؟زبان انگلیسی میتونه صحبت کنه اما مدرک نداره.
پاسخ
تشکر کنندگان: barvos ، msar
(2014-01-21 ساعت 00:31)galiver نوشته:  سلام مدیر جان خسته نباشی از این که جواب همه رو با صبر و شکیبایی وکامل میدی ازت ممنونیم.جناب مدیر از اونجایی که در اروپا رشته ارایشگری جزو کارهای مورد نیازشونه دوستم سنش 21ساله و5مدرک بین المللی ارایشگری داره میتونه واسه ویزای کار اقدام کنه؟اگه میتونه کجا واسش بهتره و از کجا باید شروع کنه؟زبان انگلیسی میتونه صحبت کنه اما مدرک نداره.

به نظرتون کسی میتونه برای شخص دیگه تصمیم بگیره که کجا زندگی کنه ؟ برای شروع هم میتونه از طریق سرمایه گذاری اقدام کنه و هم اینکه ببینه کدام شرکت و یا آرایشگاه نیاز به آرایشگر داره . در اروپا به ندرت کسی هم سر میشوره هم کوتاه میکنه هم رنگ میکنه و ... . هر شخص تخصصی داره و در زمینه تخصصی خودش فعالیت میکنه . بسته به تخصصشون میتونن اقدام کنن .
پاسخ
تشکر کنندگان: galiver ، msar
خب برای سرمایه گذاری چقد پول باید داشته باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان: msar
(2014-01-21 ساعت 01:47)galiver نوشته:  خب برای سرمایه گذاری چقد پول باید داشته باشه؟

بستگی به شهر و محله و متراژ و تعداد صندلیی اصلاخ و ... داره . برای یه جای خیلی معمولی با صندوق پایین حداقل 500000 کرون برای استکهلم و یوتبری در نظر بگیرید .
پاسخ
تشکر کنندگان: galiver ، msar
سلام دوستان.
من 1 سال دیگه مقطع لیسانسم داره تموم میشه و میخوام برم آلمان.
البته بیشتر نظرم روی هامبورگ هست ولی خب هرجا که از نظر رشتم و بازار کارش بهتر باشه رو میپسندم.
رشته ام فناوری اطلاعات هست و چون خیلی درس خون بودم معدلم حدود 12.5 13 است Smile)
بعد طراحی وب و اپ موبایل رو بلدم و فکر میکنم که بشه یه کارایی باهاش اونجا کرد.
یه خانوم هم دارم که معدل الف یه دانشگاه غیرانتفاعی (دولتی) هست و زبانش هم قویه .
میخوام ببینم از طریق ایشون میشه اقامت گرفت؟
بعد مدرک A1 یا ... هم میگن کافیه اگه ایشون آلمانیش خوب باشه و بتونه بره پذیرش بگیره؟
میتونم اونجا با رفتنش دانشگاه هم پذیرش بگیرم؟
راهنماییم کنید؟
پاسخ
من فوق لیسانس صنایع غذایی با حداقل 2 سال سابقه بیمه دارم. زبانم هم خوبه ولی هنوز آیلتس امتحان ندادم. به نظر دوستان شانسم برای پیدا کردن کار و مهاجرت چقدره؟ البته ناگفته نمونه تاحالا توی سایت های مختلف کاریابی برای چندین شغل apply کردم ولی از هیچ کدوم نتیجه ای نگرفتم.
Hope for the best. Expect the worst
Life is a play. We're unrehearsed
پاسخ
سلام. من میخوام بدونم که ویزای کرواسی شینگن هست یا نه؟ من ویزای کرواسی که شینگن نباشه میخوام. شرایط گرفتنش چجوریه ؟ من یه رجکتی از ایتالیا دارم . دی ما رجکت شدم.
میتونم یه ویزای بدون شینگن از کرواسی توریستی بگیرم ؟؟؟؟
پاسخ
(2015-04-15 ساعت 20:18)Hesam s نوشته:  سلام. من میخوام بدونم که ویزای کرواسی شینگن هست یا نه؟ من ویزای کرواسی که شینگن نباشه میخوام. شرایط گرفتنش چجوریه ؟ من یه رجکتی از ایتالیا دارم . دی ما رجکت شدم.
میتونم یه ویزای بدون شینگن از کرواسی توریستی بگیرم ؟؟؟؟

کرواسی شینگن نیست پس ویزاش هم شینگن نیست
پاسخ
من از چه سایت ها یا فروم هایی میتونم اطلاعات درباره ایرلند بگیرم !!! مثلا اطلاعاتی برای سفر توریستی و ...
پاسخ
تشکر کنندگان:
ممنونم از راهنمایی های صبورانه شما
داداشهای من تو کشور رومانی شرکت دارند که در حال کار میباشد، از آنجایی که هر دوی آنها پاسپورت اونجا رو گرفتن حدود ۶ یا ۷ سال ، من کدوم گزینه رو جلو ببرم؟ روش ۲ یا روش ۵ رو؟ هم زمانی ، و هم هزینه ای میخواستم مقایسه کنم
ممنونم
منتظر جواب شما هستم
پاسخ
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان