کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ثبت ازدواج در کشور ثالث
سلام دوستان اگر کسی در کانادا تراول داکیومنت داشته باشه آیا برای رفتن به گرجستان احتیاج به ویزا داره اگر بله آیا در ونکوور این کشور جهت صدور ویزا نمایندگی داره و یا باید بریم اتاوا لطفا راهنمایی کنید و آیا اطلاع دارین غیر از گرجستان در چه کشورهایی میتونیم ازدواجمون رو ثبت کنیم
پاسخ
تشکر کنندگان:
من قصد دارم با یک خانم لیتوانیایی که هم اکنون در دانمارک زندگی و کار میکنه ازدواج کنم. ایشون تا یک سال دیگه قرارداد کاری به عنوان معلم داره و قراره به زودی به گرجستان بیاد تا با هم ازدواج کنیم.
حالا سوال من این است که من بعد از ازدواج می تونم بدون قید و شرط ویزای دانمارک بگیرم؟ با توجه به اینکه چند وقت پیش از طرف سفارت دانمارک ریجکت شدم. ولی اون دفعه ویزای فرهنگی درخواست‌کرده بودم. که از طرف‌یک‌دانشگاه دعوتنامه داشتم.
من فمر نمی کنم بعد تز رسیدن به دانمارک مشکلی از جهت اقامت داشته باشم. ولی به راهنمایی برای نحوه اقدام برای ویزا نیاز دارم.
ممنون
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-08-10 ساعت 13:06)Hamedpasha نوشته:  من قصد دارم با یک خانم لیتوانیایی که هم اکنون در دانمارک زندگی و کار میکنه ازدواج کنم. ایشون تا یک سال دیگه قرارداد کاری به عنوان معلم داره و قراره به زودی به گرجستان بیاد تا با هم ازدواج کنیم.
حالا سوال من این است که من بعد از ازدواج می تونم بدون قید و شرط ویزای دانمارک بگیرم؟ با توجه به اینکه چند وقت پیش از طرف سفارت دانمارک ریجکت شدم. ولی اون دفعه ویزای فرهنگی درخواست‌کرده بودم. که از طرف‌یک‌دانشگاه دعوتنامه داشتم.
من فمر نمی کنم بعد تز رسیدن به دانمارک مشکلی از جهت اقامت داشته باشم. ولی به راهنمایی برای نحوه اقدام برای ویزا نیاز دارم.
ممنون

سلام دوست عزیز شما برای دریافت ویزای دانمارک باید با یه تبعه و یا شهروند دانمارکی ازدواج کنین اگه ایشون پاس دانمارکی داشته باشن شهروند محسوب میشن
ممکنه شخصی برا یه مدت محدود مثلن ویزای کار و یا تحصیلی گرفته باشه دقت کنین که ایشون واقعن شهروند دانمارک باشن و باید ساپورت مالی تون بکنن چون الان
بیشتر ازدواج ها صوری شده ارتباط ایمیلی تلگرامی و غیره ... مسافرتهایی که با هم داشتین درست مثل ویزای
آمریکا رو ازتون میخواد به نظر من توی گوگل سرچ کنین وکلایی هستن که در همین زمینه ازدواج دانمارک میتونن
شما رو راهنمایی کنن با توجه به این که یک بار ویزای
تحصیلی تون رد شده باید از اونا کمک بگیرین موفق باشین
پاسخ
تشکر کنندگان: storagemeter ، shadoow
سلام
دوستان کسی اطلاع داره توی کشور تایلند میشه ازدواج رو مثل گرجستان بدون مشکل ثبت کرد و برای ویزای ازدواج باهاش اقدام کرد؟
نزدیک ترین کشور به آمریکا برای ثبت ازدواج دو تا ایرانی کدام کشور هستش؟
اگه اطلاعاتی دارین ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-09 ساعت 05:57)abedi110 نوشته:  
(2016-08-01 ساعت 21:40)chapala نوشته:  سلام
من نامزدم المانی هستش و مسلمان نیست
عقد شرعی تو گرجستان امکان داره؟اونجا میتونه مسلمان بشه؟مدارکی که اقا همت  بابت مسلمان شدن و ازدواج میده به تایید سفارت ایران هست؟
لطفا توضیح بیشتری بدید و شرایط رو هم بفرستید
خیلی متشکرم
علی
ایمیل.
jewelry418@gmail.com

من هم عقد شرعی انجام دادم داخل گرجستان
اونجا هم داخل تفلیس قدیم داخل مسجد جامع قدیم حاج آقا همت زبان فارسی هم صحبت میکنه و شیعه هم هست .
تشریف ببرید سلام ما هم برسونید .
در ضمن کمی هم انگلیسی بلد باشی تو گرجستان کارت راه می افته
اصلا نگران زبان نباشید

اگر میخواهید واقعا اقدام کنید موارد زیادی هست که باید بدونید
پیام بدید تا شماره تماس بدم خدمتتان

دوست عزیز هیچ گونه مدرکی نمیخواهند ، همونجا تشریف ببرید گذرنامه هاتون را بدید و برگ عقد اسلامی بهتون میدن .
پیشنهاد میکنم جهت مسلمان شدن همسرتان قبل از سفر اگر خودشان تمایل دارند در آلمان به مراکز اسلامی تشریف ببرند و اقدام کنند .
[/quote]
سلام دوستان
در مورد ازدواج در گرجستان ميخاستم بدونم نميشه كه ازدواج رو بين المللي نكرد و فقط به سفارت ايران در گرجستان بريم و عقد ايراني كنيم و ثبت بشه تو شناسنامه هامون ؟ با توجه به اينكه نامزد من فعلا نميتونه ايران بياد
و وقتي وارد امريكا شدم اونجا ازدواج رو ثبت كنم با قوانين امريكا؟
سفارت امريكا عقدنامه ايراني رو كه قبول داره؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-22 ساعت 21:37)abedi110 نوشته:  
(2016-09-22 ساعت 20:11)naaazi نوشته:  دوست عزیز هیچ گونه مدرکی نمیخواهند ، همونجا تشریف ببرید گذرنامه هاتون را بدید و برگ عقد اسلامی بهتون میدن .
پیشنهاد میکنم جهت مسلمان شدن همسرتان قبل از سفر اگر خودشان تمایل دارند در آلمان به مراکز اسلامی تشریف ببرند و اقدام کنند .

سلام دوستان
در مورد ازدواج در گرجستان ميخاستم بدونم نميشه كه ازدواج رو بين المللي نكرد و فقط به سفارت ايران در گرجستان بريم و عقد ايراني كنيم و ثبت بشه تو شناسنامه هامون ؟ با توجه به اينكه نامزد من فعلا نميتونه ايران بياد
و وقتي وارد امريكا شدم اونجا ازدواج رو ثبت كنم با قوانين امريكا؟
سفارت امريكا عقدنامه ايراني رو كه قبول داره؟

این سئوال خیلی از دوستان است و حتی سئوال خود من نیز بوده است ،  بهتر است دوستان به چیزهایی که میگویم خوب دقت کنند .

بیشتر ما دوست داریم که برای ازدواج ، همسرمان به ایران بیاید و اینجا ثبت ازدواج کنیم یا حتی اگر نمیتواند به ایران بیاید در کشور ثالث به سفارت ایران رفته و آنجا ثبت ازدواج کنیم .

طبق قوانین ، زن و شوهر سند ازدواج معتبر هر کشوری را داشته باشند برای سفارت ها معتبر است اما باید تلاش کنیم سند ازدواج را راحت بدست بیاریم .

چرا ما اصلا به کشور ثالث میرویم ؟ چون طبق قوانین دست و پا گیر و مسخره کشورمان موقع ثبت ازدواج پای مواردی مثل دین ، تابعیت کشور دیگر ، سیاست و...  میاد وسط و ثبت ازدواج یا خیلی سخت و طولانی می شود یا غیر ممکن .

حتی در کشور ثالث هم در سفارت ایران طوری با شما برخورد می شود که بی خیال ثبت ازدواج ایرانی می شوید چون واقعا قوانین خسته کننده و طولانی است .

* پیشنهاد من * به تمام دوستان گل مهاجر سرایی این است که ابتدا در Public service hall  یا دفاتر ثبت ازدواج گرجستان ازدواج خود را به سادگی ثبت نمایید و مدرک معتبر جهت سفارت آمریکا تهیه نمایید .

سپس اگر دوست داشتید میتوانید به مسجد جامع تفلیس قدیم رفته و پیش حاج آقا همت که فارسی صحبت میکند عقد اسلامی و شرعی بخونید و سلام من را هم برسانید .( عابدی )

سپس اگر تایید و  ثبت ازدواج توسط سفارت ایران برایتان مهم هست مدارک ازدواجتان در دفتر ازدواج آنجا بعلاوه برگه عقد شرعی را ببرید سفارت و بخواهید تا مدرکتان را تایید نمایند و احتمالا از شما میخواهند آزمایش خون بگیرید و کمی هم زمان و ...    .

در کل من زمان کم آوردم وگرنه سند ازدواجم را به تایید سفارت میرساندم .

این کار مزیت های خوبی دارد ،
میتونید برای همسرتان درخواست شناسنامه و شهروندی و خدمات اجتماعی ایران را بکنید مثل بیمه ، یارانه و ... .

سئوالی بود در خدمتم

ممنون از توضيحات كاملتون، نامزد من شناسنامه ايراني داره ، و واسه همين ميخاستم بدونم تو شناسنامه هامون ثبت بشه چقد زمانبره، چون چندين سال پيش يكي از آشناهامون ازين طريق ازدواج كشوري رفتن سفارت و به شناسنامشون گير دادن كه چرا اسم همسرت تو شناسنامه نيست ، واسه همين ميترسم اينم برامون دردسر شه حالا يك در هزار ممكنه گير بدن ، سوال بعديم اينه كه قوانين ازدواج كشوري همه جا يكسانه؟ مثلا در گرجستان ازدواج كنيم مطابق قوانين امريكا خواهد بود؟
سپاس
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-09-23 ساعت 00:24)abedi110 نوشته:  
(2016-09-22 ساعت 22:33)naaazi نوشته:  
(2016-09-22 ساعت 21:37)abedi110 نوشته:  این سئوال خیلی از دوستان است و حتی سئوال خود من نیز بوده است ،  بهتر است دوستان به چیزهایی که میگویم خوب دقت کنند .

بیشتر ما دوست داریم که برای ازدواج ، همسرمان به ایران بیاید و اینجا ثبت ازدواج کنیم یا حتی اگر نمیتواند به ایران بیاید در کشور ثالث به سفارت ایران رفته و آنجا ثبت ازدواج کنیم .

طبق قوانین ، زن و شوهر سند ازدواج معتبر هر کشوری را داشته باشند برای سفارت ها معتبر است اما باید تلاش کنیم سند ازدواج را راحت بدست بیاریم .

چرا ما اصلا به کشور ثالث میرویم ؟ چون طبق قوانین دست و پا گیر و مسخره کشورمان موقع ثبت ازدواج پای مواردی مثل دین ، تابعیت کشور دیگر ، سیاست و...  میاد وسط و ثبت ازدواج یا خیلی سخت و طولانی می شود یا غیر ممکن .

حتی در کشور ثالث هم در سفارت ایران طوری با شما برخورد می شود که بی خیال ثبت ازدواج ایرانی می شوید چون واقعا قوانین خسته کننده و طولانی است .

* پیشنهاد من * به تمام دوستان گل مهاجر سرایی این است که ابتدا در Public service hall  یا دفاتر ثبت ازدواج گرجستان ازدواج خود را به سادگی ثبت نمایید و مدرک معتبر جهت سفارت آمریکا تهیه نمایید .

سپس اگر دوست داشتید میتوانید به مسجد جامع تفلیس قدیم رفته و پیش حاج آقا همت که فارسی صحبت میکند عقد اسلامی و شرعی بخونید و سلام من را هم برسانید .( عابدی )

سپس اگر تایید و  ثبت ازدواج توسط سفارت ایران برایتان مهم هست مدارک ازدواجتان در دفتر ازدواج آنجا بعلاوه برگه عقد شرعی را ببرید سفارت و بخواهید تا مدرکتان را تایید نمایند و احتمالا از شما میخواهند آزمایش خون بگیرید و کمی هم زمان و ...    .

در کل من زمان کم آوردم وگرنه سند ازدواجم را به تایید سفارت میرساندم .

این کار مزیت های خوبی دارد ،
میتونید برای همسرتان درخواست شناسنامه و شهروندی و خدمات اجتماعی ایران را بکنید مثل بیمه ، یارانه و ... .

سئوالی بود در خدمتم

ممنون از توضيحات كاملتون، نامزد من شناسنامه ايراني داره ، و واسه همين ميخاستم بدونم تو شناسنامه هامون ثبت بشه چقد زمانبره، چون چندين سال پيش يكي از آشناهامون ازين طريق ازدواج كشوري رفتن سفارت و به شناسنامشون گير دادن كه چرا اسم همسرت تو شناسنامه نيست ، واسه همين ميترسم اينم برامون دردسر شه حالا يك در هزار ممكنه گير بدن ، سوال بعديم اينه كه قوانين ازدواج كشوري همه جا يكسانه؟ مثلا در گرجستان ازدواج كنيم مطابق قوانين امريكا خواهد بود؟
سپاس

این که شناسنامه ایرانی دارند خوبه  و راحت تر در سفارت ایران شاید کارتان را راه بندازند اما دقیقا نمیدونم چه پروسه ای داره اما برای ثبت و تایید  ازدواج توی سفارت ایران در تفلیس به من گفتند آزمایش خون بگیر + برگه عقد شرعی + گواهی ازدواج گرجستان + زمان  

شما برای پایان دادن به نگرانی هایتان همین که وارد تفلیس شدید ابتدا به سفارت ایران رفته و از آنها راهنمایی بخواهید و طبق دستورالعمل آنها ازدواجتان را ثبت نمایید و سند ازدواج کشور گرجستان را هم تحویل بگیرید .
اگر برای آمریکا اقدام میکنید نگران ثبت نبودن اسم همسرتان در شناسنامه نباشید .
این مورد کم پیش می آید
ملاک سفارت سند ازدواج است .

( در مورد سفارت ایران در تفلیس :    تقریبا 2 سال قبل از ازدواج 10 مورد ایمیل دادم ، حتی یک بار هم جواب ندادند - وقتی هم رفتیم آنجا جلسه گرفته بودند داشتند قصه میگفتند و از کاسبی راه انداختن تو تفلیس میگفتند که بعد از 20 دقیقه  انتظار مجبور شدم صدایم را بلند کنم و شکایت کنم از رفتار مسخرشون تا یکیشون اومد جوابمون را داد )

امیدوارم شما موفق بشید .

سلام آقای عابدی من برای شما مسج خصوصی فرستادم ممنون میشم جواب بدین ..... با تشکر
پاسخ
تشکر کنندگان:
سلام. من میخوام با یک مرد ایرانی که تابعیت آلمان رو گرفته ازدواج کنم ولی ایشون نمیتونه بیاد ایران و برای ازدواج قرار هست هردومون بریم ارمنستان و اونجا ازدواج کنیم. بعدش همسرم از آلمان دعوتنامه بفرسته که من برم اونجا. حالا یک سوال دارم اینکه من دینم رو هم باید تغییر بدم برای ازدواج؟؟ چون من مسلمون هستم و همسرم مسیحی! بعد از تغییر دین میتونم برگردم ایران؟ اینجا بفهمن چی میشه؟ یعنی چه مجازاتی داره؟؟؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-13 ساعت 12:43)yalda.s نوشته:  سلام. من میخوام با یک مرد ایرانی که تابعیت آلمان رو گرفته ازدواج کنم ولی ایشون نمیتونه بیاد ایران و برای ازدواج قرار هست هردومون بریم ارمنستان و اونجا ازدواج کنیم. بعدش همسرم از آلمان دعوتنامه بفرسته که من برم اونجا. حالا یک سوال دارم اینکه من دینم رو هم باید تغییر بدم برای ازدواج؟؟ چون من مسلمون هستم و همسرم مسیحی! بعد از تغییر دین میتونم برگردم ایران؟ اینجا بفهمن چی میشه؟ یعنی چه مجازاتی داره؟؟؟
درمورد اینکه باید دینتون تعقییر بدین یا نه باید ببینیم قانون آلمان چی میگه چون میخاین اونجا زندگی کنین به این ترتیب شما از نظر قانون ایران همچنان مجرد هستین و تو شناسنامه شما ثبتنمیشه اما اگر بخواهید تو شناسنامه ثبت شه اون آقا بای د مسلمون شه . شما اگه یواشکی دینتون تعقییر بدین کسی نفهمه مشکلی ندارین ولی طبق قانون اسلام تعقییر دین برای مرد مسلمان به دین دیگه حکمش قتل هست ولی برای زن اگه درست یادم باشه زندان و روزی سه وعده کتک تا زمانی که دوباره به اسلام برگرده دقیق مطمن نیستم اینو قبلا تو ی مقاله خوندم میتونین توگوگل سرچ کنین
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda.s
(2016-10-13 ساعت 15:30)tabangigs نوشته:  
(2016-10-13 ساعت 12:43)yalda.s نوشته:  سلام. من میخوام با یک مرد ایرانی که تابعیت آلمان رو گرفته ازدواج کنم ولی ایشون نمیتونه بیاد ایران و برای ازدواج قرار هست هردومون بریم ارمنستان و اونجا ازدواج کنیم. بعدش همسرم از آلمان دعوتنامه بفرسته که من برم اونجا. حالا یک سوال دارم اینکه من دینم رو هم باید تغییر بدم برای ازدواج؟؟ چون من مسلمون هستم و همسرم مسیحی! بعد از تغییر دین میتونم برگردم ایران؟ اینجا بفهمن چی میشه؟ یعنی چه مجازاتی داره؟؟؟
درمورد اینکه باید دینتون تعقییر بدین یا نه باید ببینیم قانون آلمان چی میگه چون میخاین اونجا زندگی کنین به این ترتیب  شما از نظر قانون ایران همچنان مجرد هستین و تو شناسنامه شما ثبتنمیشه  اما اگر بخواهید تو شناسنامه ثبت شه اون آقا بای د مسلمون شه . شما اگه یواشکی دینتون تعقییر بدین کسی نفهمه مشکلی ندارین ولی طبق قانون اسلام تعقییر دین برای مرد مسلمان به دین دیگه حکمش قتل هست ولی برای زن اگه درست یادم باشه زندان و روزی سه وعده کتک تا زمانی که دوباره به اسلام برگرده دقیق مطمن نیستم اینو قبلا تو ی مقاله خوندم میتونین توگوگل سرچ کنین

تو گوگل سرچ کردم اخانومیکه دینش تعقیر میده اینه در زندان میماند و به او سخت گیری میکنند تا توبه کند و دوباره مسلمان شود منظور از سخت گیری کتک زدن روزی سه بار هست و اگر توبه نکرد آنقدر در زندان میماند تا میرد
پاسخ
تشکر کنندگان:

سلام تا اینجا که من میدونم که برای ازدواج مرد غیرمسلمان با زن مسلمان مرد باید تغییر دین بده در صورتی که ازدواج در ایران صورت بکیره. شما چرا میخواهید دینتون را تغییر بدید؟؟ شما هم میتونید مانند زنان ایرانی زیادی که با غیرمسلمان ازدواج کردند در عین مسلمان بودن ازدواج کنید و نیازی به تغییر دین نیست
پاسخ
تشکر کنندگان: yalda.s
سلام آقای عابدی ما میخواستیم ازدواجمون رو در گرجستان ثبت کنیم اگر امکان دارد شمارتون رو بفرستین برای گرفتن راهنمایی باهاتون تماس بگیرم
مرسی
پاسخ
تشکر کنندگان:
ضمن سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان عزیز بابت اطلاعات دقیق و کاملی که در اختیار سایرین میگذارند
یه سوال داشتم و ممنون میشم دوستانی که میتونن و یا تجربه مشابه داشتن راهنماییم کنند:
نامزد بنده که ایرانی و سیتی زن امریکاست قراره برا عقد بیاد و ما مردد هستیم که تو ایران عقد کنیم یا کشور ثالث مثل گرجستان؟
کلا ایران یا گرجستان ثبت عقد کردن مزیتی در گرفتن ویزا از نظر زمان داره یا فرقی نمیکنه؟
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2016-10-19 ساعت 03:06)m.ghoreishi نوشته:  ضمن سلام و خسته نباشید خدمت همه ی دوستان عزیز بابت اطلاعات دقیق و کاملی که در اختیار سایرین میگذارند
یه سوال داشتم و ممنون میشم دوستانی که میتونن و یا تجربه مشابه داشتن راهنماییم کنند:
نامزد بنده که ایرانی و سیتی زن آمریکاست قراره برا عقد بیاد و ما مردد هستیم که تو ایران عقد کنیم یا کشور ثالث مثل گرجستان؟
کلا ایران یا گرجستان ثبت عقد کردن مزیتی در گرفتن ویزا از نظر زمان داره یا فرقی نمیکنه؟

نه هیچ مزیت خاصی نداره فقط ی هزینه سفر به گرجستان و هتل و بلیط میمونه رو دستتون تازه اگر عقد ایرانی کنین و تو شناسنامه هاتون ثبت بشه چون باید ترجمه شناسنامه رو بدید سفارت تو شناسنامه اسم همسر وارد میشه راحت تر برخورد میکنن ولی اگه تو کشور ثالث عقد کنین چون تو شناسنامه اسم همسرتون ثبت نمیشه تو ترجمه شناسنامه مینویسه همسر ندارین افسر ازتون ممکنه بپرسه چرا تو شناسنامتون اسم همسر نیست و شک کنه که ازدواج صوری هست یا واقعی شاید برا همین ازتون درخواست مدارک اثبات رابطه کنه مثل عکس عروسی عقدکنون حضور خانواده ها در عکس و غیره
پاسخ
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، rooh
وقت شما به خیر و شادی.
دوستان من یک سوال داشتم لطفا راهنمایی کنید.
پرونده نامزدی ما از امریکا به سفارت در وین فرستاده شده.
ولی الان دو ماه هست که منتظر نامه سفارت هستم.
به وکیل گفتیم چرا دو ماه طول کشیده و هیچ خبری نیست، میگه چون انتخابات امریکا هست باید صبر کنیم.
من شک دارم حرفش درست باشه. باید چکار کنم؟ با سفارت تماس بگیرم؟ چه بگم به سفارت؟ باید خودم اقدام کنم وقت بگیرم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.

ویزا: نامزدی
محل سکونت نامزد: کالیفرنیا
اولین اقدام: 26.09.2015
مصاحبه نامزدم در اداره مهاجرت امریکا: 23.02.2016
ارسال مدارک به سفارت: 29.08.2016
منتظر نامه سفارت...
پاسخ
تشکر کنندگان: rooh

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان