کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سوالات مرتبط با مدرک تحصیلی در فرم ثبت نام
(2013-10-29 ساعت 15:05)reza_khoshtip نوشته:  
(2013-10-29 ساعت 14:58)majid7 نوشته:  
(2013-10-29 ساعت 14:38)reza_khoshtip نوشته:  دوستان بهترین و ساده ترین راه اخذ پیش دانشگاهی برای کسانی که دیپلم فنی یا کاردانش دارند چی هستش؟
ممنون

بری یه دبیرستان ثبت نام کنی
البته اگر هم تونستی یه صحبتی در رابطه با نوع امتحان نوع دبیر ها و نوع سوال ها کلا نوع نمره هم بکنی بد نیست راحتر میگیریBig Grin

دوست عزیز ممنون از راهنماییت
چه زمانهایی میشه ثبت نام کرد؟
برای یه پسر 28 ساله فکر نمیکنم هر دبیرستانی ثبت نام کنه
حدود هزینش چقدره؟
ممنون
فکر میکن برا ی امتحانات دی و خرداد و شهریور میشه.(یه چند ماه زودتر باید بری برای ثبت نام)
باید بزرگسالان بری بستگی داره نزدیگترینش به شما کجا باشه.
نمیدونم.
خواهش.
لاتاری از آغاز تا پایان
(به تغییراتی که در قوانین پیش میاد توجه کنید)
بهترین راه برای رفتن به فرودگاه و بالعکس
تشکر کنندگان: reza_khoshtip
(2013-10-29 ساعت 14:38)reza_khoshtip نوشته:  دوستان بهترین و ساده ترین راه اخذ پیش دانشگاهی برای کسانی که دیپلم فنی یا کاردانش دارند چی هستش؟
ممنون

عزیز شما میتونی راهش رو توی امضای من ببینی
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

راه حل دیپلم 11 ساله ی فنی حرفه ای و کار و دانش

خدمت سربازی و قوانین راه های خروج از کشور
تشکر کنندگان: kurosh2100 ، reza_khoshtip
سلام دوستان ديپلم نظام قديم كه ١٢ ساله بوده قابل قبوله؟
تشکر کنندگان: King Eagle ، kurosh2100
(2013-10-29 ساعت 21:01)Roya91b نوشته:  سلام دوستان ديپلم نظام قديم كه ١٢ ساله بوده قابل قبوله؟

بــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــله
یکی این گوشـه دنیا تو رو میخونه پیوسـتهRolleyesDV میخواد خدا جونم نذارش اونو دست بستهWink

تشکر کنندگان: kurosh2100 ، majid7 ، Roya91b
(2013-10-29 ساعت 21:01)Roya91b نوشته:  سلام دوستان ديپلم نظام قديم كه ١٢ ساله بوده قابل قبوله؟

بله حداقل مدرک داششتن دیپلم 12 ساله هست
لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: Roya91b
(2013-10-29 ساعت 19:38)King Eagle نوشته:  
ممنون

دوست عزیز کسانی که فوق دیپلم ندارن و فقط دیپلم 11 ساله دارن به جز مدرک شغلی چه کاره دیگه ای میتونن بکنن؟
اگه کسی قبول بشه و بعد برای پیش اقدام کنه مورد قبوله؟
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 00:51)reza_khoshtip نوشته:  
ممنون

دوست عزیز کسانی که فوق دیپلم ندارن و فقط دیپلم 11 ساله دارن به جز مدرک شغلی چه کاره دیگه ای میتونن بکنن؟

با سلام
شما تو فرم ثبت نام گزینه high school no degree رو انتخاب کن و انشاله تا موقع مصاحبه پیش و میگیری هیچ اشکالی هم پیش نمیاد
ممنون

آره عزیز قبوله بعد از قبولی راحت کمتر از 3ماه میتونی 12 ساله کنی مدرکت رو مشکلی نداره فقط باید قبل از فرستادن فرم ها برای kcc این کار رو بکنی

تشکر کنندگان: reza_khoshtip ، behzad2013
(2013-10-30 ساعت 00:55)behzad2013 نوشته:  
ممنون

با سلام
شما تو فرم ثبت نام گزینه high school no degree رو انتخاب کن و انشاله تا موقع مصاحبه پیش و میگیری هیچ اشکالی هم پیش نمیاد

ولی من گزینه high school degree رو انتخاب کردم
چون من دیپلم دارم ولی نمیدونستم 11 ساله بود یا 12 ساله
بعدا متوجه شدم 11 سالست

(2013-10-30 ساعت 00:57)King Eagle نوشته:  
ممنون

آره عزیز قبوله بعد از قبولی راحت کمتر از 3ماه میتونی 12 ساله کنی مدرکت رو مشکلی نداره فقط باید قبل از فرستادن فرم ها برای kcc این کار رو بکنی

تو 3 ماه میشه پیش گرفت؟
پیش چند واحده؟
تشکر کنندگان: behzad2013
(2013-10-30 ساعت 00:57)King Eagle نوشته:  
ممنون

چرا ؟نمیشه حالا بفرسته بعد که رفت مصاحبه بگه من مدرک دیپلم گرفتم به خاطر این میگم که هر چی زود تر بفرسته بهتر نیست؟(اصلا چقدر وقت داره )
اگر پرسید میگه من دیپلم داشتم و زدم مدرک high school degree بعد از ارسال فرم ها هم پیش گرفتم که شماقبول دارید. چون شرایط انواع دیپلم رو افیسر میدونه میگما .نمیشه؟؟
لاتاری از آغاز تا پایان
(2013-10-30 ساعت 01:01)reza_khoshtip نوشته:  ولی من گزینه high school degree رو انتخاب کردم
چون من دیپلم دارم ولی نمیدونستم 11 ساله بود یا 12 ساله
بعدا متوجه شدم 11 سالست
حالا یه نموره کار دشوار میشه شما باید بعد از قبولی باهاشون مکاتبه کنی و مجابشون کنی که این یک اشتباه غیر عمدی بود و نمیدونستی که مدرکت 11 سالست اما احتمال قبول کردن توسط اونا زیاده از الان بیخودی جو گیر نشوSmile

تشکر کنندگان: reza_khoshtip ، behzad2013
با سلام
من اين سئوالم در تاپيك ثبت نام خانوادگي پرسيده ام و اين جا سئوال رو جمع و جور تر مي پرسم
ببخشين ولي بدجوري اعصابم خورد شده :
عرضم اينه كه :
يه موردي پيش اومده كه من ميخواستم از دوستان كمك بگيرم
همسر من ديپلم كار دانش رشته خياطي رو دارند كه سال 82 گرفته اند روي مدرك ديپلم كار دانش ايشون با حروف بزرگ نوشتن " گواهي نامه پايان تحصيلات دوره متوسطه شاخه كار دانش " و در سطر پائين نوشتن رشته مهارتي : خياطي زنانه و در سطرهاي پائينتر جلوي كلمه دانش آموز نوشته شده : دانش آموز هنرستان كار دانش سميه فلان شهر

ايشون كه جداگانه تو لاتاري ثبت نام كردن توي قسمت مدرك تحصيلي گزينه High School degree ( مدرك ديپلم دبيرستان ) رو زدن
كاردانش ها هم كه پيش دانشگاهي ندارن الان به نظر شما ما گزينه اشتباهي رو انتخاب كرديم آيا بايد " دبيرستان بدون مدرك " رو انتخاب مي كرديم
الان چيكار كنيم به نظر شما
اصلا ديپلم كار دانش واقعا ديپلم هست يا يه چيز كمتر از ديپلم
الان اين كار دانشي ها هر جور حساب كنيد يه سال از 12 سال كمتر دارن يعني پيش دانشگاهي ندارن
حالا اصولا يه پيش دانشگاهي ميتونه بگه ديپلم مورد پذيرش اونها رو داره يا بايد يه جوري اين 1 سال رو رديف بكنه
اصلا اين كار دانش لعنتي به چه دردي ميخوره آخه؟

تا جايي كه من تازه فهميده ام ديپلمه كار دانش حائز شرايط ثبت نام نيست اصلا من نگراني ام اينه:
من مي ترسم كه نوع مدركي كه ما انتخاب كرديم دليلي باشه براي اونا كه بگن از اول دروغ گفتين و حائز شرايط نبودين و اگه قبول بشيم و مدرك هم بخوان چون بخاطر اون يك سال پيش دانشگاهي ناقص ، ديپلم جديد تاريخ جديد ميخوره و اونا ميتونن بگن چون از اول حائز شرايط نبودين بنابراين شما مردود هستين

يك از دوستان گفتن ايشون سريع بايد به دنبال مدرك پيش دانشگاهي باشن كه ايشون فرموده بودن نهايتا 3 ماه طول ميكشه مدرك پيش دانشگاهي بگيرن
ولي خوب الان خانم بنده با 2 تا بچه كجا بره اين 1 سال ناقص رو بخونه الان كه از تاريخ ديپلم كار دانش ايشون 10 سال مي گذره و با 2 تا بچه چه جوري بره مدرك بگيره ؟ كجا ميدن ؟ چقدر طول ميكشه؟
يك مورد ديگه كه مي خواستم بپرسم در خصوص سابقه كار به جاي مدرك ديپلم هست :
چون ته دلم نگرانم و پيش خودم فكر مي كنم شايد به اين راحتي ها هم نباشه كه مدرك تحصيل يه ساله پيش دانشگاهي رو تو 3 ماه بدن در مورد سابقه كار از شما كمك ميخوام:
خانم من حدود 1 سال و 4 ماه مدير عامل شركت خود من هم بودن و الان هم حدود 1 ساله كه نائب رئيس هيئت مديره شركتمون هستن
آيا اينها سابقه كار به حساب مياد؟ ( البته مدارك شركت كه مدارك رسمي اداره كل ثبت شركتها مربوط به سازمان ثبت اسناد كشور و آگهي هاي روزنامه رسمي همگي به صورت اصل موجود است )
ضمنا خانمم يك طراح و دوزنده لباس زنانه هم هستن و الان هم به اين شغل اشتغال دارند ( البته بدون پروانه در منزل كار مي كنند ) حالا يه سئوال:
اگه سابقه مدير عاملي و نائب رئيسي هيئت مديره كه همين الان بيشتر از دوسال هست براي ايشون سابقه حساب نشه من با گرفتن يك گواهي از يه شركت توليدي لباس آيا ميتونم يه سابقه بدون پرداخت حق بيمه و فقط معرفي در سربرگ اون شركت به عنوان طراح لباس اون شركت جور كنم با اين محتوي كه ايشان در طول مثلا 2.5 سال مشغول طراحي لباس براي اين شركت يا يك توليدي لباس بوده است ( البته ته دلم اصلا به اين كار رضايت ندارم و اگه مدرك پيش دانشگاهي رو بتونن بگيرن عمرا نميرم سمت جور كردن گواهي سابقه كار دروغين ) آيا اين مورد كه مي خوايم الكي مدرك سازي كنيم استعلام خواهد شد ؟ بيمه چي؟
- يه سئوال ديگه اينكه سابقه كار آيا ميتونه در دو شغل متفاوت باشه مثلا ايشون يه سال مدير عامل يه جايي بودن ( واقعا بودن ) و يه سال بعد مثلا يه جاي ديگه طراحي لباس مي كردند؟ يا بايد يه تيكه باشه ؟
خواهشا كمك بفرمائيد
از اينكه طولاني شد خيلي خيلي عذرخواهي مي كنم و دستبوس همه دوستان و سروران گرامي هستم
اي خداي مهربون ------------------ خالق هفت آسمون
تو منو رها نكن --------------------Green رو حواله كن
تشکر کنندگان:
(2013-10-30 ساعت 22:31)Hadi_20 نوشته:  
(2013-10-30 ساعت 21:35)مسافر تنها نوشته:  با سلام
من اين سئوالم در تاپيك ثبت نام خانوادگي پرسيده ام و اين جا سئوال رو جمع و جور تر مي پرسم
ببخشين ولي بدجوري اعصابم خورد شده :
عرضم اينه كه :
يه موردي پيش اومده كه من ميخواستم از دوستان كمك بگيرم
همسر من ديپلم كار دانش رشته خياطي رو دارند كه سال 82 گرفته اند روي مدرك ديپلم كار دانش ايشون با حروف بزرگ نوشتن " گواهي نامه پايان تحصيلات دوره متوسطه شاخه كار دانش " و در سطر پائين نوشتن رشته مهارتي : خياطي زنانه و در سطرهاي پائينتر جلوي كلمه دانش آموز نوشته شده : دانش آموز هنرستان كار دانش سميه فلان شهر

ايشون كه جداگانه تو لاتاري ثبت نام كردن توي قسمت مدرك تحصيلي گزينه High School degree ( مدرك ديپلم دبيرستان ) رو زدن
كاردانش ها هم كه پيش دانشگاهي ندارن الان به نظر شما ما گزينه اشتباهي رو انتخاب كرديم آيا بايد " دبيرستان بدون مدرك " رو انتخاب مي كرديم
الان چيكار كنيم به نظر شما
اصلا ديپلم كار دانش واقعا ديپلم هست يا يه چيز كمتر از ديپلم
الان اين كار دانشي ها هر جور حساب كنيد يه سال از 12 سال كمتر دارن يعني پيش دانشگاهي ندارن
حالا اصولا يه پيش دانشگاهي ميتونه بگه ديپلم مورد پذيرش اونها رو داره يا بايد يه جوري اين 1 سال رو رديف بكنه
اصلا اين كار دانش لعنتي به چه دردي ميخوره آخه؟

تا جايي كه من تازه فهميده ام ديپلمه كار دانش حائز شرايط ثبت نام نيست اصلا من نگراني ام اينه:
من مي ترسم كه نوع مدركي كه ما انتخاب كرديم دليلي باشه براي اونا كه بگن از اول دروغ گفتين و حائز شرايط نبودين و اگه قبول بشيم و مدرك هم بخوان چون بخاطر اون يك سال پيش دانشگاهي ناقص ، ديپلم جديد تاريخ جديد ميخوره و اونا ميتونن بگن چون از اول حائز شرايط نبودين بنابراين شما مردود هستين

يك از دوستان گفتن ايشون سريع بايد به دنبال مدرك پيش دانشگاهي باشن كه ايشون فرموده بودن نهايتا 3 ماه طول ميكشه مدرك پيش دانشگاهي بگيرن
ولي خوب الان خانم بنده با 2 تا بچه كجا بره اين 1 سال ناقص رو بخونه الان كه از تاريخ ديپلم كار دانش ايشون 10 سال مي گذره و با 2 تا بچه چه جوري بره مدرك بگيره ؟ كجا ميدن ؟ چقدر طول ميكشه؟
يك مورد ديگه كه مي خواستم بپرسم در خصوص سابقه كار به جاي مدرك ديپلم هست :
چون ته دلم نگرانم و پيش خودم فكر مي كنم شايد به اين راحتي ها هم نباشه كه مدرك تحصيل يه ساله پيش دانشگاهي رو تو 3 ماه بدن در مورد سابقه كار از شما كمك ميخوام:
خانم من حدود 1 سال و 4 ماه مدير عامل شركت خود من هم بودن و الان هم حدود 1 ساله كه نائب رئيس هيئت مديره شركتمون هستن
آيا اينها سابقه كار به حساب مياد؟ ( البته مدارك شركت كه مدارك رسمي اداره كل ثبت شركتها مربوط به سازمان ثبت اسناد كشور و آگهي هاي روزنامه رسمي همگي به صورت اصل موجود است )
ضمنا خانمم يك طراح و دوزنده لباس زنانه هم هستن و الان هم به اين شغل اشتغال دارند ( البته بدون پروانه در منزل كار مي كنند ) حالا يه سئوال:
اگه سابقه مدير عاملي و نائب رئيسي هيئت مديره كه همين الان بيشتر از دوسال هست براي ايشون سابقه حساب نشه من با گرفتن يك گواهي از يه شركت توليدي لباس آيا ميتونم يه سابقه بدون پرداخت حق بيمه و فقط معرفي در سربرگ اون شركت به عنوان طراح لباس اون شركت جور كنم با اين محتوي كه ايشان در طول مثلا 2.5 سال مشغول طراحي لباس براي اين شركت يا يك توليدي لباس بوده است ( البته ته دلم اصلا به اين كار رضايت ندارم و اگه مدرك پيش دانشگاهي رو بتونن بگيرن عمرا نميرم سمت جور كردن گواهي سابقه كار دروغين ) آيا اين مورد كه مي خوايم الكي مدرك سازي كنيم استعلام خواهد شد ؟ بيمه چي؟
- يه سئوال ديگه اينكه سابقه كار آيا ميتونه در دو شغل متفاوت باشه مثلا ايشون يه سال مدير عامل يه جايي بودن ( واقعا بودن ) و يه سال بعد مثلا يه جاي ديگه طراحي لباس مي كردند؟ يا بايد يه تيكه باشه ؟
خواهشا كمك بفرمائيد
از اينكه طولاني شد خيلي خيلي عذرخواهي مي كنم و دستبوس همه دوستان و سروران گرامي هستم

عزیز این سوال بود یا سخنرانی بود؟Smile

به نظر من شما تلاشتونو بذارین رو گرفتن پیش دانشگاهی که خیالتون راحت باشه سابقه کار ریسکیه . گرفتنشم زیاد سخت نیست شما پیگیرش بشین اوکی میشه .
راجب High School degree هم اونام در جریان این که دیپلم ما 11 سالست هستند شما تا اون موقع پیش دانشگاهیو ردیف کنین مشکلی پیش نمیاد .
در آخر هم اینکه امیدوارم که فرم شما برنده شه که به مدارک خانومتون هم نیازی نباشه .
DV2013: Has Not Been Selected
DV2014: Has Not Been Selected
DV2015: Has Not Been Selected
DV2016: Has Not Been Selected
................................ Big GrinV2017
تشکر کنندگان: مسافر تنها
دوستان من دیپلم 11 ساله فنی دارم و الان دانشجوی ترم یک هستم.اگه بخوام مدرک معادل پیش دانشگاهی رو بگیرم با همین دیپلم هم میشه یا باید فوق دیپلم داشته باشم؟
چون از دبیرخانه یه دبیرستان پرسیدم گفت اصل دیپلم و ریزنمراتم رو ببرم آموزش و پرورش با امتحان دادن یه سری از درسا میتونم تطبیق بدم مدرکمو اما تو تاپیک لاتاری از آغاز تا پایان خوندم که باید فوق دیپلم داشته باشم.
لطفا یکی که کامل از داستان باخبره توضیح بده واسم.
ممنون
تشکر کنندگان:
(2013-10-31 ساعت 00:20)Harmony نوشته:  دوستان من دیپلم 11 ساله فنی دارم و الان دانشجوی ترم یک هستم.اگه بخوام مدرک معادل پیش دانشگاهی رو بگیرم با همین دیپلم هم میشه یا باید فوق دیپلم داشته باشم؟
چون از دبیرخانه یه دبیرستان پرسیدم گفت اصل دیپلم و ریزنمراتم رو ببرم آموزش و پرورش با امتحان دادن یه سری از درسا میتونم تطبیق بدم مدرکمو اما تو تاپیک لاتاری از آغاز تا پایان خوندم که باید فوق دیپلم داشته باشم.
لطفا یکی که کامل از داستان باخبره توضیح بده واسم.
ممنون
همون میشه دیگه اون درسایی که پیش هست رو تو دانشگاه خوندی (عمومی) تطبیق میدن اونایی که کم داری(یه رشته از نظری که انتخاب میکنی ) رو میگن امتحان بده .این یه راه
راه دوم اینه که بری یه دبیرستان امتحان پبش بدی و راه بدی
این که وقتی فوق دیپلم گرفتی بری و معادل بگیری همون طور که تو مهاجر سرا خوندی
لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: King Eagle ، Harmony

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان