کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ ها
(2015-07-17 ساعت 16:08)farrokh33 نوشته:  سلام دوستان عزیز .میگن وقتی شخصی به مصیبتی گرفتار میشه باید تا مدتی دور وبرش شلوغ باشه و نباید تنها باشه که تنهایی براش خیلی کشنده است تا مدتی که بتونه باهاش کنار بیاد میشه باهاش صحبت کرد میشه مشکلات بزرگتری رو براش تعریف کرد تا با مقایسه ناراحتی هاش کمتر بشه .بد نیست این یادداشت رو هم از من بخونید :این داستان لاتاری هم حکایتی داره برا خودش که میشه کتابی براش نوشت .من اسم اونو مینویسم اشکها ولبخندها -تراژدی و کمدی-ویا هر اسم دیگه ای به این مضمون .نوشته های لاتاری ۲۰۱۴و۲۰۱۵ رو که میخوندم ومیخونم گاهی از صمیم قلب خوشحال میشدم وگاهی لبخند میزدم گاهی شب تاصبح از ناراحتی خوابم نمیبرد وگاهی غمگین میشدم واین لاتاری عجب حکایتی داره برا خودش .کسی مثل این دوستمون که مهلت ویزاش داره تموم میشه ولی بنا به دلایلی نمیتونه بره وکسایی هستند که آمادگی کامل رو برا رفتن دارن ولی کارنت نمیشن .خانواده ای که درلاتاری قبول میشن ولی با مخالفت همسر برا نرفتن در حال فرو پاشی وطلاق هستن ومجبور میشن از ادامه کار باز بمونن وکسایی هستند که حدود یک سال است برنامه ریزی کردن برا یک زندگی جدید در اون ور آبها ولی در آخر کار کارنت نمیشن .واین لاتاری عجب حکایتی داره برا خودش.زلزله نپال هم میتونه یک داستان دیگه ای باشه .حتما کسایی بودن که ویزا هم گرفتن ولی اجل به اونا فرصت مهاجرت نداده ویا مصاحبه رفتن ومنتظر کلیر شدن بودن ولی...واین لاتاری عجب حکایتی داره برا خودش .داستان دختری رو خوندم که همه اعضای خانواده قبول شده بودند ولی چون 21سالش شده بود نمی توانست همراه خانواده باشد ودر پستی که نوشته بود از بد بختی خودش میگفت ومثل کسی میماند که یک دفعه همه خانواده اش را در یک سانحه از دست داده است واین دل منو مدتها به درد میآورد داستان دختر دیگه ای رو میخوندم که لاتاری قبول شده بود وچون وابستگی شدیدی به خانواده اش داشت نمی خواست بره چون جدا شدن از خانواده براش فاجعه بود. و این لاتاری عجب حکایتی داره برا خودش .واما از شیرینی هاولبخند های لاتاری هم بگم که استارتی زده باشم به قسمت لبخند های لاتاری .سالها بود لاتاری شرکت میکردم شاید بیشتر از بیست سال ولی خبری از قبولی نبود سال گذشته اولین سالی بود که پسر وسطی ام به صورت مستقل شرکت میکرد وقبول شد ورفت به سرزمین آرزوهایش ومن نیز به آرزوهای شیرین خودم که خوشبختی فرزندانم هست دست پیدا کرد.(جای خوشحالی وتعجب است که او یک ساله راه بیست ساله مرا طی کرد )واین لاتاری عجب حکایتی داره برا خودش . بقیه داستان (اشکها ولبخندهای لاتاری )رو واگذار میکنم به سایر دوستان تا تلخی ها وشیرینی ها رو بازگو کنن واین حکایت واقعی رو به تاریخ بسپاریم شاید درس عبرتی باشد برای آیندگانی که دل به لاتاری بسته اند .از لحظه لحظه زندگیتان استفاده کنید وشاد باشید در هر کجا که هستید چه در سرزمین مادری تان ویا درهرکجای این کره خاکی .که دیگر برگشتی به گذشته هرگز وجود ندارد .همیشه شاد باشید

دوست عزیز ممنون از متن زیباتون واقعا عین واقعیت بود مثل یک فیلم از جلو چشمم رد میشد
منم خیلی سختی کشیدم تا توی لاتاری برنده شدم منم شاید 20 سال بطور منقطع 10-11 بار شرکت کردم و خدا را شکر میکنم در آستانه 21 ساله شدن فرزندم 2014 قبول شدم
باور کنید به دست آوردن ویزا و رفتن به امریکا خوبه ولی تمام زندگی نیست
نه اینکه حالا چون من گرین گارت دارم اینو بگم بخدا نه
منظورم اینه که زندگی جریان داره و باید چه تلخ و چه شیرین به زندگی ادامه بدیم باور کنید تو این سالها انقدر دوستام قبول شدند و رفتند و من فقط نظاره گر بودم ولی امیدم را از دست ندادم و بازم شرکت کردم حتی راههای دیگر مهاجرت هم امتحان کردم
منم از اتفاق پیش اومده برای شما دوستان ناراحت شدم ولی سعی کنید به زندگیتون ادامه بدیدبه امید روزهای بهتر برای همه تون
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

... صحنه پيوسته به جاست ...
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، آزاده_امین ، laleht ، rezasadeghi ، Tabi65 ، shahin2737 ، bahar101 ، bia2mob ، sayat ، farrokh33 ، salar5452
سلام دوستان عزیز. من بعد از 10 ماه برای اینکه وضعیت 2015 رو ببینم وارد مهاجرسرا شدم. من بازمانده لاتاری 2014 هستم که دو هفته آخر حضورا میرفتم سفارت ابوظبیولی آخرش نشد.
دوستان نمی خواهم روز بازگشت از دبی که فردای 30 سپتامبر بود رو تداعی کنم که تووی پرواز بچه ها حال حرف زدن نداشتن.
حالا بعد از گذشت این 10 ماه ، باید بگم که روزها خیلی عوض شده و برام درهای بیشتری باز شده. لاتاری آخر خط نیست. من هنوزم که وقتی به تمام شدن ویزا با وجود کارنت شدنم فکر میکنم دلم میگیره ولی کاری نبود که دست من باشه.
روی صحبتم به دوستان 2015 جامانده هست. چیزی رو که از دست دادیم خیلی با ارزش بود. ولی از خدا بخواهیم که خودش درهای بیشتری رو باز کنه که شک نکنید خودش خوووب خداییه
خدا گر ز حکمت ببندد دری
ز رحمت گشاید در دیگری.
به ما که ویزا نرسید.
سلام

شاید پرسیدن این سوال به نظر بعضیا خنده دار بیاد. ولی من تازه عضو این فروم شدم. اتفاقا اخیرا متوجه شدم که منم جز برندگان dv-2015 هستم. با این کیس نامبر 2015AS00006680 اصلا امیدی هست. اگه الان بخوام مدارک بفرستم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.
تشکر کنندگان: Tabi65 ، farrokh33 ، bahar101
با شركت پاريز تراول تماس بگيريد بنظرم شانس دارين Smile
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، bahar101 ، farrokh33
آخه رضا جان من این چند صفحه آخر خوندم کلا همه حرفا نامید کننده بود. حالا واقعا شانس داریم یا سر کاریم.؟
تشکر کنندگان: farrokh33
سلام
بزرگوار شما اول يه شرايطي از خودتون بگين
انشاله دوستان كلير ميشن دست من نيست كه دست اوس كريمه!
تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، bahar101 ، farrokh33 ، حاجی واشنگتن
سن 30 / مجرد / شغل آزاد / مدرک لیسانس - فرمشو خوندم - از 1 اکتبر 2014 تا 30 سپتامبر زده مهلت ارسال مدارک هست - پست زده آنکارا - حالا با توجه به اینکه همه میگن دیگه ویزا به آسیا نمیرسه آیا اصلا اگه الان مدارک بفرستم امکان داره کارنت بشم. - کیس نامبر 6680 ؟
كارنت شدي جوون و ويزا هم هست نگران نباش
الان دو تا مشكل داري
١- فرم ٢٦٠ رو پر كني و زمان مصاحبه بهت نرسه تا ٣٠ سپتامبر كع بنظرم بهت ميرسه!
٢-شغل دولتي يا سربازي داشته باشي بري مصاحبه كليرنس بخوري

اگر شرايط ٢ رو نداري شانست رو امتحان كن
(2015-07-19 ساعت 00:26)massoudzp نوشته:  سن 30 / مجرد / شغل آزاد / مدرک لیسانس - فرمشو خوندم - از ۱ اکتبر ۲۰۱۴ تا 30 سپتامبر زده مهلت ارسال مدارک هست - پست زده آنکارا - حالا با توجه به اینکه همه میگن دیگه ویزا به آسیا نمیرسه آیا اصلا اگه الان مدارک بفرستم امکان داره کارنت بشم. - کیس نامبر 6680 ؟
به اعتقاد من شانستون کمه ولی صفر نیست
یعنی الان دوستایی که کارنت نشدن دق میکنن از دست شما ها
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: آزاده_امین ، farrokh33 ، bahar101
(2015-07-18 ساعت 23:10)massoudzp نوشته:  سلام

شاید پرسیدن این سوال به نظر بعضیا خنده دار بیاد. ولی من تازه عضو این فروم شدم. اتفاقا اخیرا متوجه شدم که منم جز برندگان dv-۲۰۱۵ هستم. با این کیس نامبر 2015AS00006680 اصلا امیدی هست. اگه الان بخوام مدارک بفرستم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

آقا یعنی اگه بهت ویزا برسه که امیدوارم برسه انه انتظارو استرسی گشیدی نه مثل ما بیچاره ها جا موندی حتماً شانستونو امتحان کنین که دو پایی دارین میفتین تو دیزی کاش ماها هم که جا مونده بودیم تازه فهمیده بودیم و انقدر انتظارو نقشه نداشتیم...به امید خدا که جا نمیمونین.
تشکر کنندگان: آزاده_امین ، farrokh33 ، ebrahim1e ، bahar101 ، aaraam ، salar5452
(2015-07-19 ساعت 12:17)Tabi65 نوشته:  
(2015-07-18 ساعت 23:10)massoudzp نوشته:  سلام

شاید پرسیدن این سوال به نظر بعضیا خنده دار بیاد. ولی من تازه عضو این فروم شدم. اتفاقا اخیرا متوجه شدم که منم جز برندگان dv-۲۰۱۵ هستم. با این کیس نامبر 2015AS00006680 اصلا امیدی هست. اگه الان بخوام مدارک بفرستم؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

آقا یعنی اگه بهت ویزا برسه که امیدوارم برسه انه انتظارو استرسی گشیدی نه مثل ما بیچاره ها جا موندی حتماً شانستونو امتحان کنین که دو پایی دارین میفتین تو دیزی کاش ماها هم که جا مونده بودیم تازه فهمیده بودیم و انقدر انتظارو نقشه نداشتیم...به امید خدا که جا نمیمونین.
Dooste aziz hatman form ra por konid dooste man ham parsal Jun motavajeh shod ke shomarash current shode bood bade yek mah raft mosahebe va 3 rooze ham avayele september clear shod va visa gereft. In forsat ra behich vajh az dast nadid
تشکر کنندگان: babisondes ، َalikh ، ebrahim1e ، bahar101 ، farrokh33
آقا ممنون از راهنمایی همگی، فردا میدم مدارک ترجمه کنن و فرمارو هم مشغولش میشم. توی jul بفرستمشون ببینم میرسم به مصاحبه یا نه.
(2015-07-19 ساعت 22:04)massoudzp نوشته:  آقا ممنون از راهنمایی همگی، فردا میدم مدارک ترجمه کنن و فرمارو هم مشغولش میشم. توی jul بفرستمشون ببینم میرسم به مصاحبه یا نه.

دوست عزیز ترجمه مدارک یک روزه انجام میشه نگران اونها نباشید اول فرمتون را بفرستید(ds-260) بعدش واکسنهاتون و در آخر که نامه دوم اومد مدارک را فرصت دارید ترجمه کنید
موفق باشید
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
هرچند حال شما را درک میکنم.خودم مهاجرت خانوادگی و ویزا بولتنی بودم که بخاطر انتظار طولانیش توریستی اپلای کردم و زمانیکه رجکت شدم خیلی بهم ریختم... ولی بعدا که نوبتم شد و آمدم و از نزدیک واقعیتها را لمس کردم میگم ایکاش هرگز نمیگرفتم... کسانی که ویزا نگرفتند بنظر من هیچی از دست ندادید...باور کنید مهاجرت یعنی زندگی را صفر کردن و تلاش برای رسیدن به همان چیزهائی که داشتید که بعضا امکانپذیر نیست... مثل دوستان و خانواده و روابطی که به مرور زمان شکل میگیرند و جایگزین ندارند. بعضی مشاغل تخصصی هم که دود چراغ خوردن و ...دارد و موفقیت طی زمان طولانی کسب میشود... واقعا رسیدن به همان سطح کار و زندگی ایران آرزوی محال میشود. شاید افرادی باشند که واقعا چیزی برای از دست دادن نداشته باشند و با مهاجرت دنبال تولد دوباره باشند یا اگر 18سله باشید مهاجرت برای آنها عالیست ولی بیشتر افراد مشکل بحرانی در وطن ندارند بگذریم از موارد معدودی ..
میگن سازش با مشکلات مهاجرت زمان میبرد شرایط بهتر بشه...بله همه چیز حتی مرگ عزیزان هم به مرور طی سالها زمان قابل تحمل میشه ... ولی زندگی ارزش این همه مشکلات را ندارد.. واقعیت اینه که بعد مهاجرت همین زندگی ادامه دارد فقط نوع مشکلات عوض میشه...
میدونم الان شاکی میشید و میگید چرا برنمیگردید...ولی باور کنید معادلات زندگی به این سادگیها نیست
تشکر کنندگان: ican2015 ، bahar101 ، farrokh33 ، ariana80 ، Caspianman ، رامشه ، salar5452 ، b@b@k

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان