کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
بولتن ویزا و کارنت شدن شماره‌ ها
(2015-07-20 ساعت 19:22)rahbar نوشته:  هرچند حال شما را درک میکنم.خودم مهاجرت خانوادگی و ویزا بولتنی بودم که بخاطر انتظار طولانیش توریستی اپلای کردم و زمانیکه رجکت شدم خیلی بهم ریختم... ولی بعدا که نوبتم شد و آمدم و از نزدیک واقعیتها را لمس کردم میگم ایکاش هرگز نمیگرفتم... کسانی که ویزا نگرفتند بنظر من هیچی از دست ندادید...باور کنید مهاجرت یعنی زندگی را صفر کردن و تلاش برای رسیدن به همان چیزهائی که داشتید که بعضا امکانپذیر نیست... مثل دوستان و خانواده و روابطی که به مرور زمان شکل میگیرند و جایگزین ندارند. بعضی مشاغل تخصصی هم که دود چراغ خوردن و ...دارد و موفقیت طی زمان طولانی کسب میشود... واقعا رسیدن به همان سطح کار و زندگی ایران آرزوی محال میشود. شاید افرادی باشند که واقعا چیزی برای از دست دادن نداشته باشند و با مهاجرت دنبال تولد دوباره باشند یا اگر 18سله باشید مهاجرت برای آنها عالیست ولی بیشتر افراد مشکل بحرانی در وطن ندارند بگذریم از موارد معدودی ..
میگن سازش با مشکلات مهاجرت زمان میبرد شرایط بهتر بشه...بله همه چیز حتی مرگ عزیزان هم به مرور طی سالها زمان قابل تحمل میشه ... ولی زندگی ارزش این همه مشکلات را ندارد.. واقعیت اینه که بعد مهاجرت همین زندگی ادامه دارد فقط نوع مشکلات عوض میشه...
میدونم الان شاکی میشید و میگید چرا برنمیگردید...ولی باور کنید معادلات زندگی به این سادگیها نیست
حرفاتون درسته فقط بدیش اینه که هر کسی میگه من با دیگران فرق میکنم و فکر میکنه که دیگران حتما یک جاهایی اشتباه کرده اند ولی واقعیت اینه که مهاجرات یک فرایند اجتماعی اقتصادی و بعضا سیاسی برای فرد یا خانواده مهاجرت کرده است که این فرایندها زمان بر هستند و مشکل همینجاست
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، AliReza.Sh ، farrokh33 ، bahar101
درود. اینم پاسخ به ایمیل ما بعد از دو سه روز، که چند روز پیش رسیده بود. قسمت مهم ش رو Bold کردم.

Thank you for your inquiry.
Your DV regional rank number is above the specified allocation cut-off number. September is the final month of the DV-2015 program year, and since your rank number never fell within the specified allocation cut-off, your case never became eligible to be scheduled for an interview.
For September, immigrant numbers in the DV category are available to qualified DV-2015 applicants chargeable to all regions/eligible countries as follows. When an allocation cut-off number is shown, visas are available only for applicants with DV regional lottery rank numbers BELOW the specified allocation cut-off number:
AFRICA: 50,000
ASIA: 7,650 Except: Nepal 7,150
EUROPE: 43,050
NORTH AMERICA: 8
OCEANIA: 1,490
SOUTH AMERICA: 1,350
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
(2015-07-20 ساعت 19:22)rahbar نوشته:  هرچند حال شما را درک میکنم.خودم مهاجرت خانوادگی و ویزا بولتنی بودم که بخاطر انتظار طولانیش توریستی اپلای کردم و زمانیکه رجکت شدم خیلی بهم ریختم... ولی بعدا که نوبتم شد و آمدم و از نزدیک واقعیتها را لمس کردم میگم ایکاش هرگز نمیگرفتم... کسانی که ویزا نگرفتند بنظر من هیچی از دست ندادید...باور کنید مهاجرت یعنی زندگی را صفر کردن و تلاش برای رسیدن به همان چیزهائی که داشتید که بعضا امکانپذیر نیست... مثل دوستان و خانواده و روابطی که به مرور زمان شکل میگیرند و جایگزین ندارند. بعضی مشاغل تخصصی هم که دود چراغ خوردن و ...دارد و موفقیت طی زمان طولانی کسب میشود... واقعا رسیدن به همان سطح کار و زندگی ایران آرزوی محال میشود. شاید افرادی باشند که واقعا چیزی برای از دست دادن نداشته باشند و با مهاجرت دنبال تولد دوباره باشند یا اگر 18سله باشید مهاجرت برای آنها عالیست ولی بیشتر افراد مشکل بحرانی در وطن ندارند بگذریم از موارد معدودی ..
میگن سازش با مشکلات مهاجرت زمان میبرد شرایط بهتر بشه...بله همه چیز حتی مرگ عزیزان هم به مرور طی سالها زمان قابل تحمل میشه ... ولی زندگی ارزش این همه مشکلات را ندارد.. واقعیت اینه که بعد مهاجرت همین زندگی ادامه دارد فقط نوع مشکلات عوض میشه...
میدونم الان شاکی میشید و میگید چرا برنمیگردید...ولی باور کنید معادلات زندگی به این سادگیها نیست
سلام
بابت صحبتهاي آرامش بخش شما ممنونم
هفته قبل با يكي از دوستان كه تازه از كانادا برگشته بود صحبت كردم جالبه كه صحبتهاي او هم خيلي شبيه صحبتهاي شما بود
من براي اولين بار تو زندگيم در لاتاري شركت كردم و برنده هم شدم
از اولش سعي مي كردم خيلي بهش فكر نكنم و خيلي عادي فقط كارهاي لازم را انجام بدم تا ببينم چي پيش مياد ولي متاسفانه طولاني شدن اين زمان انتظار
كم كم وابسته ام كرد و ديگه اين اواخر فكر ميكردم گرين كارت حقمه و بايد بگيرمش
بعد از كارنت نشدن و جاموندن موضوع را با يكي از اقوام كه مقيم آمريكاست هم مطرح كردم جوابش برام جالب بود گفت چيز خاصي را از دست ندادي ! گفت پسرش كه متولد، بزرگ شده و تحصيلكرده در آمريكاست نزديك به دو ساله كه بيكاره و مخارج زندگيش را همسرش تامين ميكنه
ممكنه بعضي ها بگن اين حرفها فقط يه جور دلداري از سر ناچاريه ولي من به
اين نتيجه رسيدم كه كيفيت زندگي تو هر جاي دنيا ميتونه خوب يا بد باشه
تشکر کنندگان: farrokh33 ، ican2015 ، ed2008 ، bahar101 ، salar5452 ، rahbar ، پدی
سلام دوستان
امیدوارم که حال تک تک دوستان خوب باشد
من با مسافرتی که به شهر کرد داشتم و طبیعتی که از نزدیک دیدم حسابی حال و هوایم عوض شد و احساس می کنم لاتاری 2015 و مسائل خو ب و بدش مثل برنده شدن و جاماندن ,سالهاست از من دور شده پیشنهادم به دوستان اینه که حتما یک مسافرتی کوچیک داشته باشند بسیار موثر است.
با امید به موفقیت همگی دوستان
کیس : 68XX
تشکر کنندگان: ed2008 ، rahbar ، farrokh33 ، حاجی واشنگتن
(2015-07-21 ساعت 12:08)mohajermoj نوشته:  
سلام
هفته قبل با يكي از دوستان كه تازه از كانادا برگشته بود صحبت كردم جالبه كه صحبتهاي او هم خيلي شبيه صحبتهاي شما بود
از اولش سعي مي كردم خيلي بهش فكر نكنم و خيلي عادي فقط كارهاي لازم را انجام بدم تا ببينم چي پيش مياد ولي متاسفانه طولاني شدن اين زمان انتظار
بعد از كارنت نشدن و جاموندن موضوع را با يكي از اقوام كه مقيم آمريكاست هم مطرح كردم جوابش برام جالب بود گفت چيز خاصي را از دست ندادي ! گفت پسرش كه متولد، بزرگ شده و تحصيلكرده در آمريكاست نزديك به دو ساله كه بيكاره و مخارج زندگيش را همسرش تامين ميكنه
دوست عزیز ما هم دقیقا مثل شما فکر می کنیم
واقعا همینطوره که فرمودید
موفق باشید
موفق باش
تشکر کنندگان: farrokh33
ولی من تمام برنامه های زندگیمو تغییر دادم بخاطر این لاتری... واقعا نمیتونم باهاش کنار بیام ...داغون شدم..هنوزم باورم نمیشه.....
تشکر کنندگان: rezasadeghi ، heridas ، farrokh33 ، پدی ، Tabi65 ، behdadK
دوستان قصد من اصلا دلداری دادن نبود ... چون شماها اصلا دلیلی برای ناراحتی ندارید... من تصور میکنم بدلیل اینکه کمتر باور میکنند مشکلات اینجا را.از طرفی هم قضیه آبروداری و مهمتر از همه اینکه ابراز ناراحتیها روی گوینده هم تاثیر روانی منفی داره. به همین دلیل اکثرآدمهای اینجا ترجیح میدهند سکوت کنند و مشکلات را بروزندهند.
ببینید مخصوصا در مورد افراد میانسال یا افرادی که بیزنس یا تخصصتون طی مرور زمان و با خون دل خوردن و تجربه کسب شده واقعا حیفه زندگی را صفر کنید با امید از نو ساختن در اینجا. شخصا به تمام دوستان و آشنایانی که می بینم ایران زندگی نرمال و شرافتمندانه ای دارند همیشه اینها را توصیه میکنم.
فکر میکنم الان خیلیها تو ایران درآمدتون از کار حداقل دستمزد امریکا(حتی اگر هم پیدا کنید با شیفتهای محدود و ساعتی هشت-نه دلار که حتی هزینه های زندگی بخور نمیر را نمیدهد) بیشتر باشد.انشالا اوضاع بیزنسها با توافقات بسیار بهتر هم خواهد شد. در تلویزیونهای اینجا می شنوم که شرکتهای آمریکائی از اینکه فعلا نمیتونند بیان و رقبا دارند پروژه ها را برمیدارند دلخورند... خودم در صنعتی شاغل بودم که الان تمام غولهای جهانش ایران آمدند. هرچند تحلیلگر نیستم و میدونم سیستم دولتی زیاد اجازه پیشرفت به ملت نمیده ولی بنظرم بازهم اوضاع امیدوار کننده است.
بندرت افراد هم دائم السفر هستید و گرین کارت کذائی را نیاز دارید.هرجا هم خواستید برید ویزا میگیرید.
تحصیلات و آینده بچه ها هم بهانه واهی است. مگر اینکه از نوابغی باشند که فقط هاروارد باید بروند. مگر نوابغ زیادی تو همین دانشگاههای ایران تحصیل نکردند و المپیادهای جهانی رتبه آوردند. تصور کنید یک موضوع انشای اینجا به بچه دهساله که باعث ناراحتی خیلی خانواده ها شده: نظرتون راجع به همجنس...
متاسفانه در این سایت افرادی که شغل تخصصی نویسندگی و داستان سرائی داشتند با توصیفهای غیر واقعی باعث گمراهی و ایجاد ذهنیتهای اشتباه در افراد میشوند. در شرایطی که خود آمریکائیها از سختیها ومشکلات اقتصادی شاکی هستند(میگن قبلا دوره طلایی داشتند) و برای بچه های تحصیل کردشون هم پیدا کردن شغل تخصصی مناسب آرزو شده، چرا به هموطنانمون دلخوشی واهی بدهیم. ایکاش میرفتید و ترجیحا از سایتهای غیر ایرانی هم اطلاعاتی میگرفتید.
تشکر کنندگان: ariana80 ، bahar101 ، farrokh33 ، behdadK
(2015-07-21 ساعت 19:15)rahbar نوشته:  دوستان قصد من اصلا دلداری دادن نبود ... چون شماها اصلا دلیلی برای ناراحتی ندارید... من تصور میکنم بدلیل اینکه کمتر باور میکنند مشکلات اینجا را.از طرفی هم قضیه آبروداری و مهمتر از همه اینکه ابراز ناراحتیها روی گوینده هم تاثیر روانی منفی داره. به همین دلیل اکثرآدمهای اینجا ترجیح میدهند سکوت کنند و مشکلات را بروزندهند.
ببینید مخصوصا در مورد افراد میانسال یا افرادی که بیزنس یا تخصصتون طی مرور زمان و با خون دل خوردن و تجربه کسب شده واقعا حیفه زندگی را صفر کنید با امید از نو ساختن در اینجا. شخصا به تمام دوستان و آشنایانی که می بینم ایران زندگی نرمال و شرافتمندانه ای دارند همیشه اینها را توصیه میکنم.
فکر میکنم الان خیلیها تو ایران درآمدتون از کار حداقل دستمزد آمریکا(حتی اگر هم پیدا کنید با شیفتهای محدود و ساعتی هشت-نه دلار که حتی هزینه های زندگی بخور نمیر را نمیدهد) بیشتر باشد.انشالا اوضاع بیزنسها با توافقات بسیار بهتر هم خواهد شد. در تلویزیونهای اینجا می شنوم که شرکتهای آمریکائی از اینکه فعلا نمیتونند بیان و رقبا دارند پروژه ها را برمیدارند دلخورند... خودم در صنعتی شاغل بودم که الان تمام غولهای جهانش ایران آمدند. هرچند تحلیلگر نیستم و میدونم سیستم دولتی زیاد اجازه پیشرفت به ملت نمیده ولی بنظرم بازهم اوضاع امیدوار کننده است.
بندرت افراد هم دائم السفر هستید و گرین کارت کذائی را نیاز دارید.هرجا هم خواستید برید ویزا میگیرید.
تحصیلات و آینده بچه ها هم بهانه واهی است. مگر اینکه از نوابغی باشند که فقط هاروارد باید بروند. مگر نوابغ زیادی تو همین دانشگاههای ایران تحصیل نکردند و المپیادهای جهانی رتبه آوردند. تصور کنید یک موضوع انشای اینجا به بچه دهساله که باعث ناراحتی خیلی خانواده ها شده: نظرتون راجع به همجنس...
متاسفانه در این سایت افرادی که شغل تخصصی نویسندگی و داستان سرائی داشتند با توصیفهای غیر واقعی باعث گمراهی و ایجاد ذهنیتهای اشتباه در افراد میشوند. در شرایطی که خود آمریکائیها از سختیها ومشکلات اقتصادی شاکی هستند(میگن قبلا دوره طلایی داشتند) و برای بچه های تحصیل کردشون هم پیدا کردن شغل تخصصی مناسب آرزو شده، چرا به هموطنانمون دلخوشی واهی بدهیم. ایکاش میرفتید و ترجیحا از سایتهای غیر ایرانی هم اطلاعاتی میگرفتید.
دوست عزیز حرفهای شما عمدتا قابل تایید است ولی موضوع این است که تعداد افراد کمی هم موفق میشوند و شاید عمده ادمهای این طرف انها را میبینند. موضوع بعدی هم همان است که شما میگویید اینکه بسیار کم ادمهایی پیدا میشوند که اعتراف کنند اشتباه کرده اند
اما ضمن تایید موارد فوق به هیچ عنوان نمیشود موضوع را تعمیم داد به همه
خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: rahbar ، bahar101 ، farrokh33 ، mars1980 ، behdadK
اگه همه چی طبق روال بود الان باید منتظر نامه دوم میبودیم !!

در ضمن ،
ما قرار نیست چیزی رو " توجیه " کنیم .
حالا که ما جا موندیم نباید بشینیم بگیم اونجا بده ، اونجا بیکاریه ، اونجا گرونیه و ......
بدترین حالت اونور هم واسه ما بهشته !!!
دیگه قرار نیست واسه اروم کردن خودمون چشممونو رو واقعیت ببندیم .
دل داری و توجیه الکی ممنوع !!
بازمانده لاتاری 2015
امیدوار به آینده ...
دوستان عزیز
پارسال که خیلی ها کلیر نشدن، ایمیل زدن که کار سفارت غیر قانونی بوده که ما رو به مصاحبه دعوت کرده و پول دریافت کرده در حالیکه ویزایی در کار نبوده
امسال همه ایمیل می زنن لطفا اگه جا بوده مارو دعوت کنید
دوستان واقعیت اینه که ما در نقطه یی نیستیم که برای اونا تایین تکلیف کنیم یا راهکار نشون بدیم...
پارسال اون اعتراضات، ویزا نشد
امسال قانونی عمل کردن که نکنه زیادی کارنت کنن و نتونن ویزا بدن
امسال هم این اعتراضات ویزا نخواهد شد متاسفانه
بهترین راه این بود که از اول معنی کلمه ی لاتاری رو هضم می کردیم و اینکه توی برگه نوشته ویزا گارانتی نمی شود
دوست دارم حقایق رو بپذیرید و خودتون رو کمتر داغون کنید
امیدوارم هر کس در جای خودش از عملکرد و زندگیش راضی باشه...
(2015-07-21 ساعت 13:44)رامشه نوشته:  
سلام
موفق باشید
موفق باش
ممنونم
ميشه يه كم از خودتون بگيد ؟ اينكه چطور رفتيد، چند وقته اونجاييد، راحت كار پيدا كرديد ؟ كلا وضعيت كار و هزينه ها چطوره؟ و .... البته اگه اشكالي نداره
تشکر کنندگان: farrokh33 ، behdadK
(2015-07-22 ساعت 13:01)mohajermoj نوشته:  
(2015-07-21 ساعت 13:44)رامشه نوشته:  
سلام
موفق باشید
موفق باش
ممنونم
ميشه يه كم از خودتون بگيد ؟ اينكه چطور رفتيد، چند وقته اونجاييد، راحت كار پيدا كرديد ؟ كلا وضعيت كار و هزينه ها چطوره؟ و .... البته اگه اشكالي نداره

منظورم دوست عزيزrahbar بود
سال عجیبی بود .
با یه کارنت خیلی زیاد شروع شد ...
ما حتی شاهد کارنت پنجاه تایی توی یک ماه بودیم !!
و حالا هم ماه اخر که اصلا عددش تغییر نکرد

میخوام بگم امسال اتفاقات عجیب زیاد افتاد
شاید در حد یک درصد بولتن اخر تغییر کنه ...
خدا کنه که اینجوری شه ...
ما که یکسال و چند ماه انتظار کشیدیم ، این چند روزم روش
بولتن اخر رو ببینیم و بعدش خداحافظی
بازمانده لاتاری 2015
امیدوار به آینده ...
تشکر کنندگان: َalikh ، bahar101 ، nimanoush ، farrokh33 ، Caspianman ، behdadK
اره درست میگید کمی عجیب بود ولی به سرعت خودشون رو اصلاح کردن بعد از بولتن اول ولی واقعا از این بدترش برای ماهای اخر سالی است که واقعا ادم نمیدونه باید چی کنه

تشکر کنندگان: ebrahim1e ، bahar101 ، َalikh ، farrokh33 ، behdadK
یعنی ممکنه تغییر کنه بولتن ماه اخر؟؟؟؟ بچه ها شاید اگه همه با هم یه بار دیگه درخواست تجدید نظر بدیم و ایمیل بزنیم تحت تاثیر قرار بگیرن.....؟؟؟؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان