کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
ترجمه رسمی مدارک، دارالترجمه و ...
(2014-05-19 ساعت 22:18)mohsenmb نوشته:  سلام بچه ها:این پست به درد آیندتون میخوره
امروز رفتم دارالترجمه بهم گفت که دیگه هر مدرک رو توی یه پکیج جداگانه باید به تایید دادگستری و امور خارجه برسه و به زودی مبلغش چندین برابر میشه: جدای از اینکه من پیگیر صحت این موضوع نشدم پیشنهاد میکنم دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن هرچه زودتر سری جدید ترجمه مدارکشون رو تهیه کنند که با این اوضاع و احوالی که من دیدم ......... هیچی خودتون برید ببینید. :-)

اول از اطلاعات متشکر دوم اینکه برای تدامه تحصیل یکی مثل ما که لیسانس داریم به جز ریز نمرات و مدرک کارشناسی چیز دیگری هم میخواد برای ادامه تحصیل؟ که بدیم مهر دادگستری بخوره ،
ایا مهر وزارت امور خوارجه هم میخواد؟
تشکر کنندگان: mohsenmb
سلام
من هم كارداني دارم هم كارشناسي از يك رشته ي ديگه. تو فرم ثبت نام فقط كارشناسي رو نوشتم. ميخوام بدونم اگه حرفي از كاردانيم نزنم اشكال داره. و در صورت سوال افيسر چي جواب بدم بهتره؟!?
تشکر کنندگان:
(2014-05-21 ساعت 02:09)Samia نوشته:  سلام
من هم كارداني دارم هم كارشناسي از يك رشته ي ديگه. تو فرم ثبت نام فقط كارشناسي رو نوشتم. ميخوام بدونم اگه حرفي از كاردانيم نزنم اشكال داره. و در صورت سوال افيسر چي جواب بدم بهتره؟!?

بهتره هر دوتا مدرک رو هم ترجمه بکنین و روز مصاحبه به افیسر نشون بدین اگه نیازی نبود بهتون پس میده . از من ریز نمرات لیسانس رو هم خواست اونم ترجمه کنین و با خودتون ببرین که اگه افیسر ازتون خواست همراهتون باشه.

Embassy:Ankara/کلیرJun 27/دریافت ویزا Jul 11/ ورود به آمریکا Sep 10/ساکن ارواین
تشکر کنندگان: محبت
(2014-05-20 ساعت 00:16)sunn789 نوشته:  
(2014-05-19 ساعت 22:18)mohsenmb نوشته:  سلام بچه ها:این پست به درد آیندتون میخوره
امروز رفتم دارالترجمه بهم گفت که دیگه هر مدرک رو توی یه پکیج جداگانه باید به تایید دادگستری و امور خارجه برسه و به زودی مبلغش چندین برابر میشه: جدای از اینکه من پیگیر صحت این موضوع نشدم پیشنهاد میکنم دوستانی که قصد ادامه تحصیل دارن هرچه زودتر سری جدید ترجمه مدارکشون رو تهیه کنند که با این اوضاع و احوالی که من دیدم ......... هیچی خودتون برید ببینید. :-)

اول از اطلاعات متشکر دوم اینکه برای تدامه تحصیل یکی مثل ما که لیسانس داریم به جز ریز نمرات و مدرک کارشناسی چیز دیگری هم میخواد برای ادامه تحصیل؟ که بدیم مهر دادگستری بخوره ،
ایا مهر وزارت امور خوارجه هم میخواد؟
خواهش نه مدرک دیگری لازم نیست ولی اگه میتونی دیپلمتون رو هم ترجمه کنید. دوم اینکه مهر امور خارجه لازمه
مکان مصاحبه: آنکارا---> ایروان ایالت:کالیفرنیا-ارواین
انتخاب صندلی مناسب در هواپیما
سفرنامه ایروان ----- لاتاری از آغاز تا پایان
تشکر کنندگان: محبت
با سلام
من چند تا سوال داشتم لطفا راهنماییم کنید.
1. من کارشناسی نا پیوسته دارم برای ترجمه مدرکم نیاز به ترجمه مدرک کاردانیم هم هست یا نه ؟
2. برای ترجمه مدرک کارشناسی ترجمه مدرک موقت قابل قبوله یا باید حتما دانشنامه را ترجمه کرد ؟ ( و همچنین واسه مدرک کاردانی )
3. گواهی موقت مدرک پیش دانشکاهی و دوره متوسطه هم قابل ترجمه هست یا باید اصل اونا باشه ؟
و در آخر :
اگر دارالترجمه خوب تو مشهد میشناسین به من بگیین Tongue
ممنون Shy
شماره کیس:***2015AS3/کنسولگری:ابوظبی/تعداد افراد منظور در کیس :2/ارسال فرمهای سری اول: 16jun 2014/کارنت شدن کیس:10oct /مصاحبه: 11دسامبر / AP/آپدیت ها : 22دسامبر(ایمیل) - 1فوریه - ٢٧مارچ - ٢٩ مارچ / دریافت ویزا : ٢ اپريلBig Grin/ورود : ٢٢ مي
آرزوي من اين است ؛ نتراود اشك در چشم تو هرگز مگر از شوق زياد و به اندازي هر روز تو عاشق باشي ...
تشکر کنندگان: r.bazargan
دوستان میشه یکی بگه آیا برای سفارت ترکیه مدارکی که پست میکنیم اعم از مدارکی که دادیم برای ترجمه ، آیا ترجمه رو میفرستیم یا اینکه کپی برابر اصل ترجمه را؟ چون اگر ترجمه را بخواهیم پست کنیم باید دو سری ترجمه کنیم
ویه چیز مهم اینکه من باید 15 روز قبل از مصاحبه پست کنم یا اینکه 15 روز قبل از مصاحبه باید دستشون رسیده باشه؟
ممنون میشم دوستان اطلاع دارن بگن
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: m007
(2014-05-21 ساعت 13:03)ajab1 نوشته:  دوستان میشه یکی بگه آیا برای سفارت ترکیه مدارکی که پست میکنیم اعم از مدارکی که دادیم برای ترجمه ، آیا ترجمه رو میفرستیم یا اینکه کپی برابر اصل ترجمه را؟ چون اگر ترجمه را بخواهیم پست کنیم باید دو سری ترجمه کنیم
ویه چیز مهم اینکه من باید 15 روز قبل از مصاحبه پست کنم یا اینکه 15 روز قبل از مصاحبه باید دستشون رسیده باشه؟
سلام
1- اصل ترجمه رو باید بفرستید. و سری دوم ترجمه برای چی اونوقت؟!
2-خیلی مهم نیست گفتن 15 روز قبل باید به دستشون رسیده باشه اما بچه ها همون 15 روز و حتی کمتر فرستادن مشکلی نبوده.
از آن روز این خانه ویرانه شد ... که نان آورش مرد بیگانه شد
چو نادان به ده کدخدایی کند ... کشاورز باید گدایی کند
به یزدان که گر ما خرد داشتیم ... کجا این سرانجام بد داشتیم.

تشکر کنندگان: ajab1 ، babak12 ، mandikhanum
(2014-05-22 ساعت 00:14)محبت نوشته:  
(2014-05-21 ساعت 13:03)ajab1 نوشته:  دوستان میشه یکی بگه آیا برای سفارت ترکیه مدارکی که پست میکنیم اعم از مدارکی که دادیم برای ترجمه ، آیا ترجمه رو میفرستیم یا اینکه کپی برابر اصل ترجمه را؟ چون اگر ترجمه را بخواهیم پست کنیم باید دو سری ترجمه کنیم
سلام
1- اصل ترجمه رو باید بفرستید. و سری دوم ترجمه برای چی اونوقت؟!
2-خیلی مهم نیست گفتن 15 روز قبل باید به دستشون رسیده باشه اما بچه ها همون 15 روز و حتی کمتر فرستادن مشکلی نبوده.

سری دوم رو با خودم ببرم دیگه
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: nasim2015
دوستان چرا ما ایرانی ها اینطوری هستیم؟؟؟؟
بابا مردم از سال پیش دارن میگن برای سفارت مهر دادگستری احتیاجی نیست اونوقت میرید دوباره مهر میزنید و میایید به بقیه هم توصیه میکنید؟؟؟
من مطمئنم ما ایرانی ها خودمون با دست خودمون همدیگه رو نابود میکنیم مثل همینجا که همش زیر آب هم رو میزنیم و نمیذاریم کسی پیشرفت کنه اونجا هم بریم باز هم از این بدتر میکنیم
متاسفم
همین
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
تشکر کنندگان: aidaz ، mkamranikanafi ، r.bazargan
سلام.غیر از مدارک تحصیلی چه مدارکی را باید ترجمه کنیم برای سفارت؟
تشکر کنندگان:
من کاردانی دولتی بودم هست ساله فارغ التحصیل شدم اما رفتم میگن اصل مدرک فعلا آماده نیست و گواهی موقت دادن
برای معادل یازی باید اقل مدرک همرام باشه؟؟
دوستان کسی میدونه مراحل کار چطوره
پرسیدم میگن باید برای تهران کلی دنگ و فنگ داره
با مدرک موقت کاردانی میتونم نامه معادل بگیرم؟
Sad
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 15:33)r.bazargan نوشته:  من کاردانی دولتی بودم هست ساله فارغ التحصیل شدم اما رفتم میگن اصل مدرک فعلا آماده نیست و گواهی موقت دادن
Sad
دوست عزیز اگه شما پیش دانشگاهی دارین که نیازی به معادل سازی ندارین ولی اگه دیپلم 11 ساله دارین بهتره که مدرک معادل ببرید.کاردانی رو ببرید معاونت متوسطه و اونجا چیزی حدود 10-15 دقیقه معطلی دارید.آدرسش تو امضای من(لاتاری از آغاز تا پایان)هست. سوالی بود بپرسیدCool
تشکر کنندگان: r.bazargan
(2014-05-22 ساعت 15:19)mohad00 نوشته:  سلام.غیر از مدارک تحصیلی چه مدارکی را باید ترجمه کنیم برای سفارت؟

درود بر شما. روز مصاحبه باید اسناد زیر را همراه داشته باشید •اصل وکپی پاسپوت هایی که بیش از شش ماه از تاریخ مورد نظرتان برای ورود به آمریکا اعتبار داشته باشند.
•اصل، کپی و ترجمه ی شناسنامه ها
•گواهی تمکن مالی یا اسپانسر
•به تعداد اعضای خوانواده پوشه های جداگانه تهیه کنید
•جواب معاینه پزشکی
•پرینت ثبت نام CSC(سفارتهای آنکارا و ابوظبی)
•دو عکس 5*5
•اصل و کپی کارت ملی و ترجمه (مجض احتیاط)
•سند ازدواج و طلاق
•اگر در دادگاه محکوم شده اید، طبق مرحله ی سوم گواهی نیاز دارید. اصل و ترجمه.
•گواهی سو پیشینه از پلیس ایران نیاز ندارید. در مورد کشور های دیگر طبق راهنما عمل کنید.
•کارت پایان خدمت یا کارت معافیت
تشکر کنندگان: mohad00 ، mbsamani ، mkamranikanafi ، AliReza.Sh ، mandikhanum
(2014-05-22 ساعت 16:55)mohsenmb نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 15:33)r.bazargan نوشته:  من کاردانی دولتی بودم هست ساله فارغ التحصیل شدم اما رفتم میگن اصل مدرک فعلا آماده نیست و گواهی موقت دادن
Sad
دوست عزیز اگه شما پیش دانشگاهی دارین که نیازی به معادل سازی ندارین ولی اگه دیپلم 11 ساله دارین بهتره که مدرک معادل ببرید.کاردانی رو ببرید معاونت متوسطه و اونجا چیزی حدود 10-15 دقیقه معطلی دارید.آدرسش تو امضای من(لاتاری از آغاز تا پایان)هست. سوالی بود بپرسیدCool

دوست عزیز من گواهی موقت دارم میتونم لا گواهی موقت کاردانی نامه معادل سازی بگیرم؟ دوستانی که مراجعه کردند ازشون اصل مدرک میخوان؟
اصل مدرک من هنوز آماده نیست و فعلا هم معلوم نیست کی بدن
❶کيس نامبر : 2015AS26## ❷تعداد افراد :1+1 نفر : ازدواج سه ماه بعد از قبولی❸کنسولگری :  Abudhabi
❹ارسال فرم : August 30 ❺کارنت: November ❻تاریخ مصاحبه : April 19 ❼دريافت ويزا : يك ضرب + AP(شرکت خصوصی؛ سربازی ارتش، آپدیتها:21و 22 آپریل- 2 و 23 جون- 1 جولای- 2 جولای کلیر تاریخ ورود: 1 اکتبر- سیاتل , سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2014-05-22 ساعت 18:41)r.bazargan نوشته:  
(2014-05-22 ساعت 16:55)mohsenmb نوشته:  
Sad

دوست عزیز من گواهی موقت دارم میتونم لا گواهی موقت کاردانی نامه معادل سازی بگیرم؟ دوستانی که مراجعه کردند ازشون اصل مدرک میخوان؟
اصل مدرک من هنوز آماده نیست و فعلا هم معلوم نیست کی بدن

منم کاردانیم موقت بود هم واسه ترجمه و هم واسه معادل گرفتن و درنهایت سفارت.با مهر امورخارجه البته نیازی به این مهر نیست و فقط خرج اضافه بود
تشکر کنندگان: r.bazargan ، محبت

کاربران در حال بازدید این موضوع: