کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اسپانسر و مدارک مرتبط با آن
یه چیز جالب اینه که اینجا تاپیک اسپانسره ولی بیشتر راجب تمکن مالی حرف زده میشه. در واقع تاپیک ضد اسپانسره Smile
4xxx/ سه نفر/۹ اپریل ابوظبی/AP/ اپدیت: 10 11 12 14 15 اپریل, 18 و 19 اگوست
ویزا: هرگز!

جا مانده از قطار لاتاری 2014. توصیه به دوستان آینده: تبعیض و بی عدالتی همه جا هست. بخصوص در سفارتهای محترم! ذهنت آماده همه چیز کن
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، sunflower00
من از تجربه ام بگم. ما اسپانسر داشتیم. اونم اسپانسری که چهارسال پیش اسپانسر یکی دیگه از بستگان بود تو لاتاری. اول از دردسرهاش بگم که توضیح دادن اینکه باید کلی فرم پر کنن . مخصوصا فرمهایی که راجب تمام درامدشونه و مالیاتهاشون کار سختیه. نکته بعد اینه که تصمیم بگیرین مدارک بره مستقیم سفارت یا برا خودتون بفرستن. اگه بره سفارت نگرانین که رسیده و ایا کامله و اگه برا خودتون بدن نگرانین کههنگام ورود به ایران باز یا دستکاری نشه. همچنین اسپانسر نگرانه شنا کل جیک و پیک زندگیش متوجه نشین. ما راه دوم انتخاب کردیم. یه پاکت سربسته با مهر و امضای اسپانسر برام اومد و روز مصاحبه بردم سفارت

جا مانده از قطار لاتاری 2014. توصیه به دوستان آینده: تبعیض و بی عدالتی همه جا هست. بخصوص در سفارتهای محترم! ذهنت آماده همه چیز کن
تشکر کنندگان: A_A ، sunflower00
اونجا از من پاکت تحویل نگرفتن و بهم گفتن باز کن بعدشم یه سری از مدارک به خودم پس داد. برام جای سوال بود که با اون سرعت چطوری فهمید کدومارو برداره و همش نگران بودم بعدا نگن کسر مدرک داری که خدارو شکر اینجوری نشد. خود افیسر هم ازم پرسید این شخص چه نسبتی با شما داره و ایا میخای بری پیش ایشون و من گفتم اره. خلاصه با این که خودم از اسپانسر استفاده کردم ولی توصیه میکنم اگه میتونین این کار نکنین

البته دلیلی که اول سعی کردم از اسپانسر استفاده کنم این بود که یکی از بستگان چندسال پیش با معرفی همین اسپانسر رفته بود مصاحبه و اونحا افیسر با برخورد خیلی خوبی گفته بود سوابق ایشون خیلی خوبه و خیلی خوبه که میخایی بری پیش ایشون کار کنی و یه ضرب ویزا داد ولی به ما کلیرنس زد. البته اون اشنامون انکارا مصاحبه رفته بود و مدارک پونزده روز قبل فرستاده بود ولی ما ابوظبی بودیم و هنونجا مدارک اراعه دادیم

ضمن تبريك به همه قبولياى 2015 من تو ايران ميتونم موجودى حساب بگيرم و تمكن مالى دارم خدارو شكر، سند خونه و ماشين هم بنامم دارم از اونطرف برادرمم سيتى زن امريكاست و ميتونه برام فرمهاى اسپانسرى رو پر كنه و بقول معروف اسپانسرم بشه ولى از دوستان با تجربه و مطلع خواهش ميكنم راهنماييم كنن كه با اين شرايط كدوم روش رو پيشنهاد ميكنيد و بهتره ؟ ممنون از لطف و حوصله ى دوستان
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
تشکر کنندگان:
(2014-08-22 ساعت 20:45)m.ghoreishi نوشته:  ضمن تبريك به همه قبولياى 2015 من تو ايران ميتونم موجودى حساب بگيرم و تمكن مالى دارم خدارو شكر، سند خونه و ماشين هم بنامم دارم از اونطرف برادرمم سيتى زن امريكاست و ميتونه برام فرمهاى اسپانسرى رو پر كنه و بقول معروف اسپانسرم بشه ولى از دوستان با تحربه و مطلع خواهش ميكنم راهنماييم كنن كه با اين شرايط كدوم روش رو پيشنهاد ميكنيد؟ ممنون از لطف و حوصله ى دوستان
سلام
بهترین انتخاب که می تونید داشته باشید تمکن مالی دوست عزیز بدون هیچ دردسر و نگرانی
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A ، m.ghoreishi ، sunflower00 ، لطف اله ، Siamak
(2014-08-22 ساعت 13:45)behdadK نوشته:  اگر موجودی کافی است چرا گردش حساب ببرند؟ از زیادی تمکن مالی که کسی رو زودتر کلیر نمیکنند! فقط تنها اتفاقی که میوفته اینه که به آفیسر باید توضیح بدهند که چرا این گردش بالا رو دارند! اونوقت ممکنه آفیسر شک کنه و چک بیشتر بخورند. نخورند هم برای ما که گردش نمیبریم دردسر ایجاد میکنند.
نبرید دوستان گردش نبرید خواهشا . چطور بگوییم لازم نیست؟!

این حرف شما منطقی نیست. مثل این میمونه که یک نفر مدرک دکترا داره ولی چون ما نداریم بهش بگیم آقا مدرکتو نشون نده که ما که فوق لیسانس داریم مدرکمون با شما برابر باشه .
هر کسی با توجه به شرایط مالی خودش باید تصمیم بگیره که چه مدارکی رو ارائه کنه .
این را فراموش نکنید که هدف ما راهنمایی کردن دوستان است بدون در نظر گرفتن منافع خودمان.
موفق باشید.
2014AS5000لاتاری,Abu dhabi,interview:may,AP,خودم clear&visa june,همسرم clear in august, اتمام ویزا .
دوسال دوری از همسرم.. فقط گفتنش آسونه
همسرمF2A...PD:November2014...Approved:March2015...Case&Invoice number:June2015...DS261&120$&325$:July2015...DS260:August2015...civil ducument&sponsor:september2015...compelete:october2015...interview:June2016...clear&visa:November2016
تشکر کنندگان:
قربان حقیقتش این هست که من اتفاقا میانگین گردش خوبی دارم و بنا به دلایلی ماهی چند بار رقم هایی در حسابم جابجا میکردم که جمعا رقم قابل توجهی میشه. ضمنا دقت کنین کسی از اول برنامه ریزی بکنه با مبلغ 7-8 میلیون هم به راحتی با یکی دو حساب از خودش و صرف هزینه اندک میتونه ماهی 100 میلیون یا بیشتر هم گردش داشته باشه. کافیه از این حساب به اون حساب کنی یا دسته چکت رو خرج کنی و هر بار نهایت 300 تومن هزینه نقد کردن چک و خوابوندن حساب بدی. نتیجه اش هم دفترچه 100 برگی چک خواهد بود و از شر 10 برگی خلاص میشی.
ولی دو ماه دیگه مشکل دارم مانده رو به حد مورد نظر برسونم.

اما وقتی میبینم جزو مدارک لازم نیست گردش بیاریم و کمکی به من نمیکنه چرا مدرکی رو بیارم که موجب دردسر سایر عزیزانی بشه که مثل من خوش شانس نبودند و از قضا گردش حساب نداشتند؟ آیا شما موردی شنیدید که به خاطر نداشتن گردش حساب کسری مدرک خورده باشند؟ یا فردی رو شنیدید که داشتن گردش حساب مناسب باعث شده باشه که مثلا مانده حساب 30 میلیونی اش جبران بشه؟ به شخصه هیچ کدوم از این موارد رو نشنیده ام. ضمنا میدانیم که مدرک تمکن مالی یکی از مدارکی است که بودنش لازم است و نه کافی. یعنی باید داشته باشید اما اگر 10 برابر هم بیاورید در روند کلیر شدن یا یکضربی شما تاثیر گذار نیست. حتی ممکن است زیادی آوردنش هم آفیسر رو مشکوک کند و مجبور شوید به او در این زمینه جواب بدهید و اگر قانع نشد پروسه شما طولانی تر خواهد شد.
به این دلیل آوردن گردش مالی در بهترین حالت هیچ کمکی به شما نمیکند و در بدترین حالت هم شما را به دردسر خواهد انداخت و هم بقیه را که بعدا قرار است به سفارت بروند
یادتان نرفته که تا 3-4 سال پیش فقط مدرک دانشنامه برای سفارت کافی بود اما آنقدر عزیزان ریز نمرات از دیپلم تا لیسانس برای سفارت بردند که روالش کردند. حالا شاید از شما این مدرک را نگیرند اما اگر خواستند و نبرده بودید کسر مدرک میخورید! اما اگر از دبستانتان هم مدرک به زور تحویل سفارت دادید در روند کلیرنس یا یکضربی شما تفاوتی حاصل نمی شود.
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، bogey ، Mahmood129 ، sunflower00 ، AliReza.Sh ، reza.h ، Melon2015 ، Siamak
سلام
حدودا یک هفته هست زمینی به مساحت 300 متر که ارزشی حدودا 100 میلیون داره به صورت وکالت تام و بلا غزل به اسمم شده . البته زمین اوقافی هست و سند سرب دار نیس . ولی در این وکالت قید شده که بنده مالک شش دانگ ان هستم و شماره زمین و محدوده و غیره نیز ذکر شده .
ایا به نظر شما علاوه بر نامه تمکن میشه اینو هم ترجمه کرد ( نهایتا بتونم 70 میلیون جور کنم )

تشکر کنندگان:
سند املاک فایده نداره اصلا نگاهش هم نمیکنن منم سند خونه مو بردم آفیسر اصلا نگاهشم نکرد
Case Number: 2014AS1xxx/Interview20 NOV/Embassy:Ankara/AP
کلیرJun 9/دریافت ویزا Jul 7
ورود به امریکا بار اول 2 SEP- بار دوم 8 APR
CLAERANCE 201 Days
دریافت گرین کارت 32 روز بعد از ورود به امریکا
دریافت SSN هشت روز بعد از ورود
San Jose-CA

تشکر کنندگان: babak12 ، A_A ، sunflower00
(2014-08-23 ساعت 16:57)bogey نوشته:  سلام
حدودا یک هفته هست زمینی به مساحت 300 متر که ارزشی حدودا 100 میلیون داره به صورت وکالت تام و بلا غزل به اسمم شده . البته زمین اوقافی هست و سند سرب دار نیس . ولی در این وکالت قید شده که بنده مالک شش دانگ ان هستم و شماره زمین و محدوده و غیره نیز ذکر شده .
ایا به نظر شما علاوه بر نامه تمکن میشه اینو هم ترجمه کرد ( نهایتا بتونم 70 میلیون جور کنم )

برای کیس من 70میلیون با توجه به جدول ایا کافی هست ؟

تشکر کنندگان:
زیاد هم شاید باشه. دلیل خوبی برای داشتن این پول باید داشته باشید. این مبلغ برای 2 نفر هم زیاده
کیس نامبر: 2015AS2XXX>سفارت: ابوظبی> ارسال فرم ها: 19 می> کارنت: 8 سپتامبر> مصاحبه : نوامبر> کلیر: فوریه|| تعداد اعضای کیس: دو نفر || مقصد : هیوستون Big Grin
تشکر کنندگان: babak12 ، sunflower00
ببخشید دوستان نامه ی تمکن مالی یا همون مانده حساب رو چند روز قبل از مصاحبه باید از بانک گرفت؟
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان:
(2014-08-24 ساعت 22:34)ajab1 نوشته:  ببخشید دوستان نامه ی تمکن مالی یا همون مانده حساب رو چند روز قبل از مصاحبه باید از بانک گرفت؟
سلام دوست عزیز
بستگی به شرایط مالی و زمانبدی شما داره
1 ماه 1 یا 2 هفته 2 روز 24 ساعت ....
به نظر من 1 هفته قبل از مصاحبه بگیرید که هم نزدیک مصاحبه شماست و هم دچار هیچ استرس و نگرانی هم نخواهید شد
2015/Abu Dhabi
کلیرTongueWink
مقصد: کالیفرنیا
تشکر کنندگان: A_A ، ajab1
(2014-08-25 ساعت 01:29)babak12 نوشته:  
(2014-08-24 ساعت 22:34)ajab1 نوشته:  ببخشید دوستان نامه ی تمکن مالی یا همون مانده حساب رو چند روز قبل از مصاحبه باید از بانک گرفت؟
سلام دوست عزیز
بستگی به شرایط مالی و زمانبدی شما داره
1 ماه 1 یا 2 هفته 2 روز 24 ساعت ....
به نظر من 1 هفته قبل از مصاحبه بگیرید که هم نزدیک مصاحبه شماست و هم دچار هیچ استرس و نگرانی هم نخواهید شد
کنسولگریم آنکارا هست و الان که پرسیدم باید نامه تمکن مالی 15 روز قبل مصاحبه همراه بقیه اطلاعات باید به دستشون رسیده باشه
کیس 2015: 4XXX،سفارت:آنکارا ->ابوظبی،تعداد: 1 Cool،کارنت: 9 ژانویه ،مصاحبه: مارچ ،دریافت ویزا: یکضرب گرفتم/لطف خدا
همه چی آرومه ...

با خدا باش و پادشاهی کن
مثل کبریت کشیدن در باد / زندگی دشوار است / من خلاف جهت آب شنا کردن را / مثل یک معجزه باور دارم / آخرین دانه ی کبریتم را / می کشم در باد / هر چه باداباد
تشکر کنندگان: babak12 ، hameddjj

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان