کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
قسمت دوم
در مورد مصاحبه و مدیکال هم چند نکته هست که ممکنه بدرد بخوره
- میتونین با ایمیل به دکتر Kristin به ایمیل kristinekhachatryan@ymail.com بزنین و وقت بگیرین. نمونه ایمیا ها رو هم میتونین تو مهاجر سرا پیدا کنین. این دکتر Kristin منشیش فارسی هم داره. خیلی مهربونن. بعد اونا شما رو معاینه می کنند و میفرستند برای آزمایش خون که توی ساختمان پشتی هستش. بعدش هم براتون ماشین می¬گیرن و میفرستنتون به یه بیمارستان دیگه برای عکس قفسه سینه. از اونجا باید خودتون برگردین هتل.
- جواب آزمایش معمولاً یک روزه حاضره
- سر وقت مصاحیه یکم زود تر برید اما خیلی نه چون جای انتظار نداره. باید گوشه خیابون وایسین.
- کلاً جای انتظار نداره رو همین حساب همراه اضافی نبرین با خودتون
- وسایل اضافی با خودتون نبرین مثل دارو و کلید و ... همشو میگیرن دارو ها رو هم چک می¬کنن.
- وجه 330 دلار برای هر نفر توی سفارت گرفته میشه. بعد از اینکه مدارک رو دادین و قبل از مصاحبه.
- سعی کنین مدارک رو مرتب و دسته بندی کرده باشین از قبل تا اونجا حول نشین
- اونجا اول یه نفر مدارکو میگیره و بعدش پولو میدین و منتظر میمونین تا برای مصاحبه با افیسر صداتون کنند.
- مدارک با مهر دارالترجمه قبوله. از من بجز موارد ذکر شده تو سایت هیچ چیز دیگه نخواستن بجز رزومه
- سعی کنین خیلی آروم، منطقی، و عادی باشین. استرس الکی نگیرین. صداتون نلرزه. سوالا تو همین سایت هست ائنا رو بخونین و براشون جواب آماده داشته باشین.
- خود مصاحبه به هر زبونی که بخواین فارسی یا انگلیسی برگذار میشه.
- عکستون حتماً شبیه قیافتون توی مصاحبه باشه. نه رنگ مو نه ریش هیچی نباید فرق کنه.هیچی. وگرنه قبول نمیکنن.
- برای من 3 4 روز بعد مصاحبه 1 فرم 10 سوالی اومد که ازم یه سری سوال پرسیده بود. اونم مشکلی نیست. اگه دیدین یهو استرس نگیرین.

من دیگه چیزی به ذهنم نمی رسه. اگه کسی سوالی داشت به من بگه من اگه بلد باشم جواب میدم.
مرسی از راهنمایهاتون لطفا بگید دلار ببریم آنجا به درام تبدیل کنیم یا فقط به اندازه سفارت دلار ببریم بقیشو ریال ببریم به درام تبدیل کنیم؟ نرخ تبدیل ریال به درام آنجا چقدر است؟مرسی
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: sepideh jan ، t_arian_n ، mandikhanum
(2014-12-27 ساعت 02:19)behjat نوشته:  مرسی از راهنمایهاتون لطفا بگید دلار ببریم آنجا به درام تبدیل کنیم یا فقط به اندازه سفارت دلار ببریم بقیشو ریال ببریم به درام تبدیل کنیم؟ نرخ تبدیل ریال به درام آنجا چقدر است؟مرسی

سلام
والا من ندیدم جائی ریال به درام تبدیل کنن. شاید دقت نکردم. چون فقط دلار برده بودم. اگه دلار ببرید راحت تو شهر یا حتی هتل ها (البته ارزونتر) می تونین تبدیل کنین. اما ریال رو نمی دونم.
تشکر کنندگان: behjat ، sepideh jan ، t_arian_n ، m.ghoreishi
سلام
کاشکی یکی می اومد سفرنامشو از سیر تا پیاز می گفت هر چند کمتر دوستان ارمنستان رو انتحاب می کنن
ولی اینجا بیشتر دوستان کلی نگری کردن و به جزییات کمتر پرداخته شده هرچند تاپیک سالهای قبل توضیحات زیاده ولی در هرصورت برای سال قبله
ما هیچنان منتظر هستیم یکی از دوستان بیاد همه سفرنامشو باجزییات کامل برا همگی دوستان بزاره
حتی سوالهایی که افیسر ازش پرسیده با تشکر
2013 = has been not selected
2014 = has been not selected
2015= کیس نامبر 8200 و کارنت نشدن
2016  در پروسه ‎2015‎ بودم و ثبت نام نکردم
2017 = has been not selected
2018 = has been not selected
2019= has been not selected
تشکر کنندگان: faravaz ، behjat ، asher ، sepideh jan ، k1_m_1358 ، sam11 ، mandikhanum
(2014-12-27 ساعت 02:19)behjat نوشته:  مرسی از راهنمایهاتون لطفا بگید دلار ببریم آنجا به درام تبدیل کنیم یا فقط به اندازه سفارت دلار ببریم بقیشو ریال ببریم به درام تبدیل کنیم؟ نرخ تبدیل ریال به درام آنجا چقدر است؟مرسی
با سلام
اینجا دلار بگیرید و انجا تبدیل به درام کنید
اونجا تبدیل دلار به درام به صرفه تر از ایران هستش
فروشگاه ساس بهتر از جاهای دیگر هستش
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
تشکر کنندگان: behjat ، t_arian_n ، m.ghoreishi ، mandikhanum
(2014-12-17 ساعت 01:16)behjat نوشته:  سلام ما هم هفته سوم بهمن هستیم وقت دکترهم گرفتیم چندروز زودتر برای جلوگیری از مشکلات ناخواسته بین زمینی و هوایی دودلم تا خدا چی بخواد برای شما هم آرزوی موفقیت میکنم.
با سلام
من دفعه اول زمینی رفتم و دفعه دوم هوایی اگر تنهاید میتونید زمینی رو امتحان کنید ولی اگر با خانواده هستید من هواپیما رو پیشنهاد میکنم
Big Grin
2014AS2XXX
دریافت نامه اول 1MAY
دریافت نامه دوم13EPTEMBER
تاریخ مصاحبه ایروان27NOVEMBER
کلیرنس برگه خوشرنگ آبی
تعداد اعضای کیس 2
تاریخ دریافت ویزا 12jun2014 Big Grin
تشکر کنندگان: behjat ، HERMES7 ، t_arian_n ، m.ghoreishi ، sam11 ، mandikhanum
(2015-01-11 ساعت 23:04)mahdii نوشته:  
(2014-12-17 ساعت 01:16)behjat نوشته:  سلام ما هم هفته سوم بهمن هستیم وقت دکترهم گرفتیم چندروز زودتر برای جلوگیری از مشکلات ناخواسته بین زمینی و هوایی دودلم تا خدا چی بخواد برای شما هم آرزوی موفقیت میکنم.
با سلام
من دفعه اول زمینی رفتم و دفعه دوم هوایی اگر تنهاید میتونید زمینی رو امتحان کنید ولی اگر با خانواده هستید من هواپیما رو پیشنهاد میکنم
Big Grin
سلام ممنون از راهنماییتون فعلا زمینی میریم انشاالله به بار دوم نرسه یکضرب بگیریم ما با صرفه جویی پیش میریم ممنون
کیس نامبر-دوهزاروششصدو...تعداد نفرات 2نفر-تاریخ رویت قبولی 1 می-فرستادن فرمها 22 جولای تاریخ کارنت سپتامبر-نامه دوم ۱۲ دسامبر محل مصاحبه ایروان-تاریخ مصاحبه هفته دوم فوریه خودم یکضرب همسرم ap و بالاخره شوهرم بعد از ۸۰ روز کلیر شد.مقصد لس آنجلس،من از چیزی نمیترسم برای هر تغییری آماده ام
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، t_arian_n
(2015-01-11 ساعت 23:18)behjat نوشته:  [quote='mahdii' pid='572976' dateline='1421001252']
[quote='behjat' pid='568272' dateline='1418762809']
سلام ما هم هفته سوم بهمن هستیم وقت دکترهم گرفتیم چندروز زودتر برای جلوگیری از مشکلات ناخواسته بین زمینی و هوایی دودلم تا خدا چی بخواد برای شما هم آرزوی موفقیت میکنم.

ایشالا که یک ضرب میگیرین
ولی خداییش شما بر گرشتین یه سفرنامه بنویسید. دوستان ارمنستانی که امسال کم لطف هستند.
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: behjat ، t_arian_n ، m.ghoreishi
(2015-01-12 ساعت 17:39)k1_m_1358 نوشته:  
(2015-01-11 ساعت 23:18)behjat نوشته:  [quote='mahdii' pid='572976' dateline='1421001252']
[quote='behjat' pid='568272' dateline='1418762809']
سلام ما هم هفته سوم بهمن هستیم وقت دکترهم گرفتیم چندروز زودتر برای جلوگیری از مشکلات ناخواسته بین زمینی و هوایی دودلم تا خدا چی بخواد برای شما هم آرزوی موفقیت میکنم.

ایشالا که یک ضرب میگیرین
ولی خداییش شما بر گرشتین یه سفرنامه بنویسید. دوستان ارمنستانی که امسال کم لطف هستند.
با سلام حتما انشاالله یک ضرب برمیگردم با یک سفرنامه پر و پیمون الانم همه کارهامو کردم بلیط از بیهقی رفت و برگشت گرفتم 2نفر700هزار تومن برگشت اوپن است واکسن ها رو همه را زدیم تمکن مالی هم فردا میگیرم هاستل 6شب رزرو کردم 52800 درام مدارک کامل امید فراوان توکل به خدا با دعای دوستان هفته سوم بهمن . به امید خدا
تشکر کنندگان: laleht ، asher ، m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، tajhizgaran ، rbrb-2015 ، HERMES7 ، hamid99 ، t_arian_n ، mandikhanum
13 بهمن،زمینی،
همسفر(ترجیحاً متاهل) باشه،استقبال می کنیم.
در صورت تمایل پیام خصوصی بزارید
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، hamid99 ، t_arian_n
(2015-01-13 ساعت 03:03)h_researcher نوشته:  13 بهمن،زمینی،
همسفر(ترجیحاً متاهل) باشه،استقبال می کنیم.
در صورت تمایل پیام خصوصی بزارید
با ارزوی ویزای یک ضرب برای شما و قول بدین یه سفرنامه کامل برامون بنویسید
❶کيس نامبر : 2015AS46## ❷تعداد افراد : ٣ نفر ❸کنسولگری : Ankara تغيير به Yerevan ❹ارسال فرمهای سری اول : June 30 ❺کارنت: February ❻تاریخ مصاحبه : April 15 ❼دريافت ويزا : يك ضرب

تشکر کنندگان: h_researcher ، vahidbaq ، hamid99 ، mandikhanum
نسبت به سال قبل اینجا صفره از نظر ارسال سفرنامه
یعنی تعداد افرادی که رفتن مساحبه ارمنستان اینقد کمه
یا تمایلی به نوشتن سفرنامه نداشتن
من تقریبا هفته ای چند با رمی ام این تاپیک ولی هیچ خبری نیست
2013 = has been not selected
2014 = has been not selected
2015= کیس نامبر 8200 و کارنت نشدن
2016  در پروسه ‎2015‎ بودم و ثبت نام نکردم
2017 = has been not selected
2018 = has been not selected
2019= has been not selected
تشکر کنندگان: behjat ، m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، t_arian_n
(2015-01-22 ساعت 21:36)bia2mob نوشته:  نسبت به سال قبل اینجا صفره از نظر ارسال سفرنامه
یعنی تعداد افرادی که رفتن مساحبه ارمنستان اینقد کمه
یا تمایلی به نوشتن سفرنامه نداشتن
من تقریبا هفته ای چند با رمی ام این تاپیک ولی هیچ خبری نیست
امسال ایروان خیلی کم رفتند از مقایسه صفحات اینجا با صفحه آنکارا میشه فهمید انشاالله من به زودی میرم و با خبرهای خوب یک سفرنامه کامل مینویسم به امید موفقیت همه دوستان
تشکر کنندگان: HERMES7 ، tajhizgaran ، m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، hamid99 ، t_arian_n
دوستان سلام
بخدا این تغییر سفارت انقدر به من و همسرم استرس وارد کرده که خدا میدونه . بخدا چند روز پیش هم از استرس زیاد مشکل معده پیدا کردم وچند روزی تو بیمارستان بودم...
من چون سفارتم آنکارا انتخاب شده بود اطلاعاتم کامل بود تمام تاپیک ها رو هم خونده بودم والان در مورد ایروان چیز خاصی نمیدونم چون چیز زیادی واقعا وجود نداره البته برای سال های قبل رو مطالعه کردم ولی از اونجاییکه حال مساعدی ندارم و سوال های متفرقه ایی دارم و استرس زیاد ، و وقت کم ، عاجزانه از شما میخوام به چند تا سوالم که برام پیش اومده و نمیتونم هر کدوم رو در جای مناسبش مطرح کنم خواهش میکنم جوابم رو در صورت دونستن پاسخ بدهید
1/ برای ایروان انتخاب دفتر پستی نداریم ؟
2/ ارسال 15 روزه زودتر مدارک رو نداریم؟
3/ مدارک تمام سفارت ها یکیه؟ مثلا مدارک ایروان چیز اضافه تری نمیخواد؟
4/ حتما باید در ایروان سیمکارت بخریم ؟ چون یه جا خوندم سفارت امریکا تو ایروان ازمون شماره موبایل میخواد! سیمکارت همراه اول اونجا کار میکنه؟
5/ دکتر مدیکال رو چه واکسن هایی حساسه؟ البته ما کارت زردمون کامله بجز آنفولانزا
6/ فقط باید به دکتر ایمیل بزنیم؟ مثل آنکارا یه ماه مونده به مصاحبه باید وقت بگیریم؟اگه از الان ایمیل بزنیم مشکلی پیش میاد ؟ چون ما میخواستیم زودتر برا بلیط اقدام کنیم چون مصاحبه ما تو نوروز هستش و احتمال پرشدن پروازها خیلی زیاده (امروز هم از چند تا آژانس پرسیدیم) .
ببخشید که سوال های زیادی پرسیدم. واقعا حال مناسبی ندارم که بتونم در مورد ایروان تحقیق کنم ممنون میشم اگه سوالاتم رو جواب کامل بدید. باتشکر
شماره کیس: چهار هزار **کنسولگری: ایروان **تعداد افراد منظور در کیس :خودم و همسرم
مصاحبه: آخر مارچ ** دریافت ویزا:خودم یک ضرب همسرم کلیرنس(سربازی اسمشو نبر)
آخرین آپدیت: 17 آپریل . 18و 20و 21 آگوست و کلیرشدن 21 آگوست بعد از 150 روز
24 آگوست تحویل پاسپورت به سفارت . 26 آگوست دریافت ویزای همسر
11 سپتامبر ورود به امریکا . 21 سپتامبر آمدن سوشیال . 21 سپتامبر واریز165 دلار . 30 اکتبر آمدن گرین کارت
تشکر کنندگان: k1_m_1358 ، t_arian_n
(2015-01-24 ساعت 19:47)hilda60 نوشته:  دوستان سلام
بخدا این تغییر سفارت انقدر به من و همسرم استرس وارد کرده که خدا میدونه . بخدا چند روز پیش هم از استرس زیاد مشکل معده پیدا کردم وچند روزی تو بیمارستان بودم...
من چون سفارتم آنکارا انتخاب شده بود اطلاعاتم کامل بود تمام تاپیک ها رو هم خونده بودم والان در مورد ایروان چیز خاصی نمیدونم چون چیز زیادی واقعا وجود نداره البته برای سال های قبل رو مطالعه کردم ولی از اونجاییکه حال مساعدی ندارم و سوال های متفرقه ایی دارم و استرس زیاد ، و وقت کم ، عاجزانه از شما میخوام به چند تا سوالم که برام پیش اومده و نمیتونم هر کدوم رو در جای مناسبش مطرح کنم خواهش میکنم جوابم رو در صورت دونستن پاسخ بدهید
1/ برای ایروان انتخاب دفتر پستی نداریم ؟
2/ ارسال 15 روزه زودتر مدارک رو نداریم؟
3/ مدارک تمام سفارت ها یکیه؟ مثلا مدارک ایروان چیز اضافه تری نمیخواد؟
4/ حتما باید در ایروان سیمکارت بخریم ؟ چون یه جا خوندم سفارت آمریکا تو ایروان ازمون شماره موبایل میخواد! سیمکارت همراه اول اونجا کار میکنه؟
5/ دکتر مدیکال رو چه واکسن هایی حساسه؟ البته ما کارت زردمون کامله بجز آنفولانزا
6/ فقط باید به دکتر ایمیل بزنیم؟ مثل آنکارا یه ماه مونده به مصاحبه باید وقت بگیریم؟اگه از الان ایمیل بزنیم مشکلی پیش میاد ؟ چون ما میخواستیم زودتر برا بلیط اقدام کنیم چون مصاحبه ما تو نوروز هستش و احتمال پرشدن پروازها خیلی زیاده (امروز هم از چند تا آژانس پرسیدیم) .
ببخشید که سوال های زیادی پرسیدم. واقعا حال مناسبی ندارم که بتونم در مورد ایروان تحقیق کنم ممنون میشم اگه سوالاتم رو جواب کامل بدید. باتشکر
سلام،
این پروسه به اندازه کافی استرس و درگیری فکری داره با چیزهای جزئی بیشترش نکنید که فقط خودتون اذیت میشید.
1-خیر
2-خیر
3-بله
4-خیر-شما بدو ورود میتونید یه سیمکارت بخرید اگه نیاز بود همونو بدید
5- واکسن های مورد نیاز(نقل از ایمیل دکتر)
http://www.mohajersara.com/thread-7026-p...#pid568854
واسه شما که کامله،بهتر
6-به دکتر ایمیل بزنید یا وقت میده یا میگه زوده،راهنماییتون میکنه(منشیش هم فارسی خیلی خوب حرف می زنه)
ایروان شهر آروم و خوبیه نگران نباشید.
موفق باشید
2015 ایروان-مصاحبه هفته اول فوریه-آخرین آپدیت1 اکتبر 2015 !!!
تشکر کنندگان: Pariz Travel ، m.ghoreishi ، k1_m_1358 ، t_arian_n ، sam11 ، fa15 ، mandikhanum

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان