کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-10-03 ساعت 00:16)nara نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 00:08)mehdi_a_3084 نوشته:  
(2015-10-02 ساعت 19:38)ebrahim1e نوشته:  
(2015-10-02 ساعت 19:01)HERMES7 نوشته:  
(2015-10-02 ساعت 17:25)ebrahim1e نوشته:  اتفاقا دوست عزیز ربط داشته خوبم ربط داشته
خوبه بدونید من با فوق لیسانس تربیت بدنی رشته فوق العادعه بی خطر
شغل مربی فوتبال مسخره ترین شغل دنیا
فقط بخاطر سربازی سپاه بازمانده شدم
و شما از آمار و ارقام صحبت میکنید میشه به شکل کمی اون آمارتون را اعلام فرمایید؟؟؟

شما کیس نامبر بالا داشتین با سربازی س و خوب واقعا سخت بود که و زمان کلیر شدن بهتون نمیرسید .
بنظرم چیزی به نام پروسس قبل از مصاحبه هم وجود نداره چون هزینه بر هست و تهش ممکنه کیس برای مصاحبه حاضر نشه .
بنظرم سربازی رفته تا حداقل ۳ تا ۵ ماه برای کلیر شدن زمان نیاز دارن.
دوستان ۲۰۱۶ که این پست رو میخونن و کیس نامبر بالای 6000 دارن و سربازی س و خانواده ۳ الی ۴ نفر واقعا دارن ریسک میکنن به نظر من و باید حواسشون به داستان باشه.

بله جناب مدیر کاملا صحیح میفرمایند
منم اگر جون یا جولای به مصاحبه رفته بودم به احتمال خیلی زیاد ویزا دریافت میگردم همانطور که بقیه دوستان مانند میثم هاشملو و .. ویزا گرفتند
بحث دوستمون سر این موضوع بود که AP ربطی به سربازی یا سربازی سپاه نداره که من خدمتشون عرض کردم کاملا موضوع سربازی و AP همبستگی بالای با هم دارند
ممنون از جناب مدیر
درمورد ارتباط ap و سربازی س پ ا ه و همینطور حتی ا ر ت ش نظر من هم اینه که مرتبط هستن و جریان ap خوردن رو حتمی میکنه. قطعا اگه کسی خدمت رفته باشه حتی دیپلم ap رو باید قطعی بدونید حتی اگه ا ر ت ش باشه.
ولی این که زمان کلیرنس چقدر زمان میبره به نظر من فقط به مدرک دانشگاهی و خطر داشتنش نیست.
به نظرم اون مواردی که افسر داره برای چک کردن تیک میزنه موثره. من بالشخصه در 45 دقیقه مصاحبه خودم تونستم افسر رو دوبار بخندونم. جوابهای لحظه ای و کوتاه که بیشتر باعث میشد افسر خودش توضیح بده. از شانسم هم دوبار به گفته خودش به اتاق سفیر پیج شد. درحالی که گنگترین و حداقلیترین مدارک را ارائه کرده بودم.
یادمه بعد از من فقط یه پسر کم سن فقط بود. ولی کلیه افرادی که قبل از من داشتن میرفتن به حدی استرس داشتن که بعضیها دوبار دستشویی رفتن. چندین بار مدارکشون رو مرور میکردن. خلاصه نهایت استرس بودن.
من فکر میکنم حتی آمار از بچه های ۲۰۱۵ هم دقیق نیست چون افسر و ارتباط برقرار کردن با اون رو کسی عنوان نمیکنه که آمار بگیریم.

دوست عزیز ....روز مصاحبه ، ما ۵ تا کیس لاتری بودیم که هیچکدوم بیشتر از ۵ دقیقه تو اتاق افیسر نبودیم...اصلا مهلت حرف زدن نداد...سریع برگه کلیرنس رو نوشت گذاشت روی میز...۱ کیس نصفه نیمه یه ضرب گرفت...یک کیس یه نفره 18 ستاله یه ضرب گرفت... ۳ کیس دیگه کلیرنس خوردیم..
روزی که ما بودیم 10 کیس لاتاری بودیم
4 تا یکضرب
یکی نصفه نیمه
4 تا چک
از نفر بعد از خودم خبر ندارم
حتما افسر ما خیلی حالش خوب بوده
چون از اون 4 تا چک فقط یکنفر کلیر نشد
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Pariba ، matin86 ، smpf ، moj21 ، nara ، 2015reza ، hamed shayan ، alireza51 ، A2000 ، j.modarres
جلبتراینکه سیس و سایت سفارت بعضی از کیس نامبرارم نمیشناسه ولی بعضیارو هنوز پندینگ میزنه
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Pariba ، matin86 ، smpf ، moj21 ، nara ، alireza51
خدا تو حكمتت موندم، هرچى بيشتر ميگذره سوالات بى جوابم بيشتر ميشه
2015AS45## ●● Yerevan ●● Interview 20 April
بازمانده 2015 بجرم خدمت در سپاه
(2015-10-03 ساعت 01:15)nara نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 01:08)alifarjadfar نوشته:  ما اصلا کلیرم نشده بودیم بخدااا فکرکنم دارن ازما انتقام میگیرن.شایدم میخوان اقامت انکارا بدن بما.خداییش دعا کنین واسه ما که مارو ازاد کنن بخدا دیگه پول نداریم تاکی باید بمونیم؟؟ سفارتم اصلا جواب سلام مارم نمیده .هرچی میریم اونجا میگن میفرستیم ptt.میریم اونجا میگن هنوز نفرستادن .بکی بگیم دردمونو ۳۰سپتامبر پایان انتظار خیلیاتون بود ولی ما ۳اکتبرم تمومی نداره .توسیسم که میزنیم یا تو سایت خود سفارت هنوز کماکان ما پندینگیم.دست از سرما برنمیدارن والا.

یکی بیاد ینظری بده اخه
سلام دوست عزیز....از بس تو تاپیک شیطنت کردید...شناساییتون کردن ...گفتند ترکیه بمونید...Big Grin
راستی جواب سوال منو هم ندادید؟سن ، تحصیلات و تعداد افراد کیستون؟؟؟
خدایی جواب بدید ، سفارش میکنم پاستون رو دوشنبه که سفارت باز میشه بدن...
سلام من حدس میزنم امروز جمعه سفارت که آخرین روز کاری اش هست پاسپورت ها رو بده به ptt وفرذا شنبه اگه برید پست حتما پاسپورت ها دستتون میرسه .اگه امروز سفارت پاسپورت ها رو به پست نده به احتمال زیاد تعدادی ویزا میگیرند .چون بی خودی سفارت پاسپورت ها رو نگه نمیداره وهیچوقت هم اهل لجبازی وانتقام گیری نیستند مخصوصا که حال شماها رو کاملا درک میکنند .
تشکر کنندگان: nara ، mfarazz ، Daneshjo ، Pariba ، matin86 ، smpf ، moj21 ، ریحانا ، babak90 ، aaraam ، alireza51 ، j.modarres
(2015-10-03 ساعت 01:33)m.ghoreishi نوشته:  خدا تو حكمتت موندم، هرچى بيشتر ميگذره سوالات بى جوابم بيشتر ميشه
کاش بهمون علتشو میگفتن اما .... سوالای تو ذهنم اینقدر زیاده که همش بی جواب موندن

کیس نامبر: **7 2015as
تعداد نفرات : 2 نفر
کیس اول معافیت و شغل آزاد
تاریخ مصاحبه: 4فوریه
سفارت : ارمنستان
آخرین آپدیت 19 August
مقصد : فعلا کالیفرنیا

کار خوبه که خدا درست کنه
تشکر کنندگان: mehdi_a_3084 ، farrokh33 ، m.ghoreishi ، Daneshjo ، Pariba ، smpf ، moj21 ، nara ، 2015reza ، ریحانا ، babak90 ، alireza51
معذرت میخوام زودتر بزنن کات اف ف منظورتون اینکه به کیس ما نرسه مصاحبه یا زودتر میریم مصاحبه؟
DS260----JUN
7200---TO UP!!!
YEREVAN
تشکر کنندگان: Pariba ، smpf ، nara ، alireza51
(2015-10-03 ساعت 01:25)tamana2016 نوشته:  دوستان بزرگوار اگر کسی میتونه مقداری ما رو هم اگاه کنه ممنون دار میشیم وضعیت سربازی نیروی انتظامی به طورکلی چطور بوده؟راهنمایی رانندگی هم به طور خاص اگر میدونه کسی ؟؟راستش کیسم۷۲۰۰ هست و از نظر مالی فعلا تحت فشارم و اگر به قول هرمس عزیز گفت ۶۰۰۰ به بالا بیشتر تجدید نظر کنن که ۳ تا ۵ ماه کییلیر زمان میبره چه کار کنم با توجه به اینکه ۳ تومان خرج و بی حاصل بودن رفتنم برم یا قید رفتن بزنم؟

اگه میتونی برنامه زندگیت رو برمبنای اون نذاری و در تصمیمات زندگیت تاثیر نذاره حتما برو که فقط و فقط شانسه.
خوش شانس تر از من نیست ......
تشکر کنندگان: tamana2016 ، farrokh33 ، Daneshjo ، Pariba ، matin86 ، smpf ، moj21 ، nara ، babak90 ، lotfe.kh ، alireza51 ، j.modarres
داستان آنهایی که رفتندو آنهایی که ماندند

آنهایی که رفته اند همانطور که دارند یک غذای سر دستی درست میکنند تا تنهایی بخورند، فکر میکنند آنهایی که مانده اند الان دارند دور هم قورمه سبزی با برنج زعفرانی میخورند و جمعشان جمع است و میگویند و میخندند…

آنهایی که مانده اند در ایران همان طور که دارند یک غذای سر دستی درست میکنند فکر میکنند آنهایی که رفته اند الان دارند با دوستان جدیدشان گل میگویند و گل میشنوند و از آن غذاهایی میخورند که توی کتاب های آشپزی عکسش هست…

آنهایی که رفته اند فکر میکنند آنهایی که مانده اند همه اش با هم بیرونند. کافی شاپ، لواسان، بام تهران و درکه میروند .خرید میروند…با هم کیف دنیا را میکنند و آنها را که آن گوشه دنیا تک افتاده اند فراموش کرده اند…

آنهایی که مانده اند فکر میکنند آنهایی که رفته اند همه اش بار و دیسکو میروند و خیلی بهشان خوش میگذرد و آنها را که توی این جهنم گیر افتاده اند فراموش کرده اند…

آنهایی که رفته اند میفهمند که هیچ کدام از آن مشروب ها باب طبعشان نیست و دلشان میخواهد یک چای دم کرده حسابی بخورند…

آنهایی که مانده اند دلشان میخواهد یکبار هم که شده بروند یک مغازه ای که از سر تا تهش مشروب باشد که بتوانند هر چیزی را میخواهند انتخاب کنند…

آنهایی که رفته اند همانطور که توی صف اداره پلیس برای کارت اقامتشان ایستاده اند و میبینند که پلیس با باتوم خارجی ها را هل میدهد فکر میکنند که آن جهنمیکه تویش بودند حداقل کشور خودشان بود…

آنهایی که مانده اند همانطور که گشت ارشاد با باتوم دختر ها را سوار ماشین میکنند فکر میکنند که آنهایی که رفته اند الان مثل آدم های محترم میروند به یک اداره مرتب و کارت اقامتشان را تحویل میگیرند…

آنهایی که رفته اند ، پای اینترنت دنبال شبکه ۳ و فوتبال با گزارش عادل یا سریالهای ایرانی و اخبارهایی با کلام پارسی و ایرانی هستند…

آن هایی که مانده اند در حسرت دیدن کانالهای ماهواره بدون پارازیت کلافه میشوند و دائم پشت دیش هستند…

آنهایی که رفته اند میخواهند برگردند، آنهایی که مانده اند میخواهند بروند…

آنهایی که رفته اند به کشورشان با حسرت فکر میکنند،
آنهایی که مانده اند از آن طرف ، دنیایی رویایی میسازند…

اما هم آنهایی که رفته اند و هم آنهایی که مانده اند در یک چیز مشترکند:

آنهایی که رفته اند احساس تنهایی میکنند
آنهایی که مانده اند هم احساس تنهایی میکنند

آنها که می‌روند وطن‌فروش نیستند
آن‌هایی که می‌مانند عقب مانده نیستند

آن‌هایی که می‌روند، نمی‌روند آن طرف که مشروب بخورند

آنهایی که می‌مانند، نمانده‌اند که دینشان را حفظ کنند

همه‌ی آنهایی که می‌روند سبز نیستند!
همه ی آن‌هایی که می‌مانند پرچم به دست ندارند!

آن‌هایی که می‌روند، یک ماه مانده به رفتنشان غمگین می‌شوند. یک هفته مانده می‌گریند و یک روز مانده به این فکر می کنند که ای کاش وطن جایی برای ماندن بود و آن‌هایی که می‌مانند، می مانند تا شاید وطن را جایی برای ماندن کنند…

اینجا ایران است…!
CASE NO:2016AS3XXX ✈  DS260:28 MAY✈ CURRENT :9 OCT✈ SECOND LETTER:21 OCT✈ ANKARA CHANGED TO YEREVAN✈ INTERVIEWBig GrinEC-17th-CLEARED :8 AUG-1SEP-AFTER ( 8 MONTHS+2WEEKS)

پس چرا کیسای چند نفرو دیگه اصلا نمیشناسه ولی بعضیا رو میشناسه و کماکان پندینگه.اخه الان دیگه ۴اکتبره.
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Pariba ، smpf ، farrokh33 ، babak90 ، alireza51
(2015-10-03 ساعت 01:32)tamana2016 نوشته:  اقا ابراهیم ایروان هم هست سفارتم چه کنم داداش؟ شغل و رشته حساس هم ندارم

خب خدا را شکر ایروان زدید و شغل حساس هم ندارید
ایروان به مراتب هزینه هاش خیلی کمتر از اون دو تا سفارت هست
یک توصیه ای بتون میکنم
از همین الان با تمام انرژی کارهاتون را انجام بدید و به راحتی میتونید 6 یا7 میلیون جمع و جورش کنید ولی برید و حتما هم برید
990 دلار و سه تا 45000 درام هزینه اجباری دارید بقیش را خیلی راحت میتونید کمش کنید
به سفرنامه بهجت خانم سر بزنید با 5 میلیون همه کاراش را انجام داده البته 2 نفر
اما توجه داشته باشید که شاید نشه ولی مطمئن باشید اگه نرید تا آخر عمرتون پشیمون خواهید بود
واستون آرزوی موفقیت میکنم
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
تشکر کنندگان: tamana2016 ، yesorno ، m.ghoreishi ، behjat ، Daneshjo ، Pariba ، smpf ، moj21 ، nara ، SAMBAR ، ریحانا ، farrokh33 ، bahar101 ، hamed shayan ، alireza51 ، A2000 ، Hopeman ، j.modarres
شما واقعا نمیدونید چقدر تو شرایط روحی بدی قرار گرفتیم ما هممونم اپ ۲۹سپتامبرو خوردیم تکوتوکم ۳۰سپتامبر ولی هممون شرایط یکسانی داریم
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Pariba ، smpf ، farrokh33 ، babak90 ، alireza51
خدا رو شکر این قدر مشکلات دارم که نشه زیاد به چشمم نمیاد فقط خرجشه که باید جای مهمتری شاید هزینه میکردم که بعدش دیگه نتونم انشاله با دعای شما مشکل مالی ما هم حل میشه...
DS260----JUN
7200---TO UP!!!
YEREVAN
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، mehdi_a_3084 ، Daneshjo ، Pariba ، smpf ، farrokh33 ، babak90 ، hamed shayan ، alireza51 ، A2000
جناب قریشی .اقا ابراهیم و دیگر اساتید تحلیلتون چیه؟؟؟؟؟
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Pariba ، smpf ، farrokh33 ، babak90 ، hamed shayan ، alireza51
(2015-10-03 ساعت 01:46)alifarjadfar نوشته:  جناب قریشی .اقا ابراهیم و دیگر اساتید تحلیلتون چیه؟؟؟؟؟

علی جان نگران نباش
اونها اصلا نمیخواهند تنش ایجاد کنند و سفارت ارمنستان با ما برخورد خیلی خوبی داشت و وقتی من گفتم پاسپورتم را میخواهم بلافاصله برایم در عرض 5 دقیقه آوردند.
مسئله شما اینه که بایدپاسپورتتان پست بشه و مطمئنا در اسرع وقت به دستتون خواهد رسید.
زیاد نگران نباشید. امیدوارم خیلی زود این وضعیت هم تموم بشه
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، Daneshjo ، Pariba ، matin86 ، smpf ، 2015reza ، farrokh33 ، babak90 ، hamed shayan ، alireza51 ، A2000
کیس من که بعد از دریافت پاسپورت بدون ویزا در 1 اکتبر ، رفیوز شده . این جمله نوشته شده : Please see the letter you received at your interview for more information.
منظورش کدوم نامه است ؟ من که ایمیلی دریافت نکردم . ضمنا از https://www.dvlottery.state.gov/ESC هم نمیشه وضعیتو چک کرد چون اکسپایر شده .
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Pariba ، smpf ، farrokh33 ، babak90 ، hamed shayan ، alireza51 ، A2000

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان