کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کلیرنس برندگان 2015
(2015-10-03 ساعت 01:46)tamana2016 نوشته:  خدا رو شکر این قدر مشکلات دارم که نشه زیاد به چشمم نمیاد فقط خرجشه که باید جای مهمتری شاید هزینه میکردم که بعدش دیگه نتونم انشاله با دعای شما مشکل مالی ما هم حل میشه...

انشالله دوست عزیز منم واستون دعا میکنم به امید خدا سال دیگه این موقع ویزاتون ایشود شده باشه
کيس نامبر:2015AS7327 ♥
تعداد افراد: دو نفر ♥
کنسولگری: ایروان ♥
ارسال فرم : 30 می ♥
کارنت: 11 جون ♥
تاریخ مصاحبه : 5 آگوست ♥
آپدیت ها:18,13,12,10,5 آگوست، 1 اکتبر و تبدیل APبه REFUSED ♥
کلیر: متاسفانه نشدم
سفر به آمریکا: فعلا ویزا ندارم شاید یک وقت دیگه
تشکر کنندگان: tamana2016 ، Pariba ، matin86 ، smpf ، nara ، farrokh33 ، 123a ، moj21 ، Daneshjo ، alireza51 ، sahar2016 ، j.modarres
(2015-10-03 ساعت 01:53)saber_s نوشته:  کیس من که بعد از دریافت پاسپورت بدون ویزا در ۱ اکتبر ، رفیوز شده . این جمله نوشته شده : Please see the letter you received at your interview for more information.
منظورش کدوم نامه است ؟ من که ایمیلی دریافت نکردم . ضمنا از https://www.dvlottery.state.gov/ESC هم نمیشه وضعیتو چک کرد چون اکسپایر شده .

به دوستانی که ریفیوز میشدند یک برگه داده میشد که در اون برگه نوشته شده بود به چه دلیلی ریفیوز شدند ولی ما ریفیوز نشدیم به دلیل پایان سال مالی و نرسیدن جوابمون به این حال وضعیتمون شده و فقط سه نفریم من شما و peymanR
البته نکتش اینه که ما 30 سپتامبر پاسمون را گرفتیم ولی بقیه بچه ها اکتبر گرفتند
اگه واستون خیلی مهم هست دوشنبه ایمیل بزنید و ازشون سوال کنید
موفق باشید
تشکر کنندگان: Pariba ، matin86 ، smpf ، farrokh33 ، moj21 ، Daneshjo ، alireza51 ، m.ghoreishi ، آزاده_امین ، j.modarres
(2015-10-03 ساعت 01:44)alifarjadfar نوشته:  شما واقعا نمیدونید چقدر تو شرایط روحی بدی قرار گرفتیم ما هممونم اپ ۲۹سپتامبرو خوردیم تکوتوکم ۳۰سپتامبر ولی هممون شرایط یکسانی داریم

علي جون شايد نتونيم ماها دركت كنيم
اما دركنارش رفتار آنكارا رو هم درك نميكنيم.
نميدونم ميخوان چيكار كنن!
ميخوان ويزا بدن؟؟
ميخوان اذيت كنن؟ اگه قصدشون اذيته مگه شما كاري كردين يا حرفي يا پرخاشي كردين آخه؟؟
باور كن ميتونم باهاتون و شرايط نا مساعدتون همدردي كنم اما كلا وضعيتتون و اينكه هدفشون چيه رو تقريبا هيچكس درك نميكنه
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، Daneshjo ، Pariba ، matin86 ، smpf ، moj21 ، nara ، 2015reza ، farrokh33 ، 123a ، babak90 ، alireza51 ، A2000 ، آزاده_امین ، j.modarres
اقا داداش دسته گلت درد نکنه از راهنماییت اگر رفتم و جور شد خدا رو چی دیدید شاید به خواستم برسم و شرکتی که تو ایران ما رو له کردن اون جا تاسیس کردم و بتونم از هموطن های صادق و بامرامم ویزای کاری بفرستم که هم اونا بیان هم من کارم توسعه پیدا کنه اولین نفر هم همین اق داداش وخودمون اق ابراهیمه.....
DS260----JUN
7200---TO UP!!!
YEREVAN
تشکر کنندگان: ebrahim1e ، M.d ، Daneshjo ، Pariba ، smpf ، moj21 ، nara ، farrokh33 ، babak90 ، hamed shayan ، alireza51 ، sahar2016 ، victor2016 ، j.modarres
(2015-10-03 ساعت 01:59)yesorno نوشته:  
(2015-10-03 ساعت 01:44)alifarjadfar نوشته:  شما واقعا نمیدونید چقدر تو شرایط روحی بدی قرار گرفتیم ما هممونم اپ ۲۹سپتامبرو خوردیم تکوتوکم ۳۰سپتامبر ولی هممون شرایط یکسانی داریم

علي جون شايد نتونيم ماها دركت كنيم
اما دركنارش رفتار آنكارا رو هم درك نميكنيم.
نميدونم ميخوان چيكار كنن!
ميخوان ويزا بدن؟؟
ميخوان اذيت كنن؟ اگه قصدشون اذيته مگه شما كاري كردين يا حرفي يا پرخاشي كردين آخه؟؟
باور كن ميتونم باهاتون و شرايط نا مساعدتون همدردي كنم اما كلا وضعيتتون و اينكه هدفشون چيه رو تقريبا هيچكس درك نميكنه

حمید حان در نظر بگیر اون دوستمون هم که 30 سپتامبر کلیر شدند (فکر کنم sambar عزیز بود) آنکارا نبودند خب به هیچ وجه بشون ویزا نمیرسید
پس علی و بقیه دوستان کار اشتباهی نکردند و تازه کار درستی کردند که رفتند
اما خب با توجه به شرایط سفارت آنکارا نباید پاسپورتشون را تحویل سفارت میدادند
ارادتمند شما هستیم
تشکر کنندگان: Daneshjo ، yesorno ، Pariba ، smpf ، moj21 ، nara ، SAMBAR ، farrokh33 ، 2015reza ، alireza51 ، babak90 ، m.ghoreishi ، آزاده_امین ، j.modarres
من واقعا افتخار میکنم بشما دوستان عزیزم.نکته جالب اینکه بعضی از کیس نامبرهارو میشناسه ولی بعضیا رو اصلا دیگه نمیشناسه این دیگه چه صیغه ایه اخه.پس چرا مارو اپ کردن اونم ۲بار بعداز تحویل پاس.

سامبر عزیزم که ارادت دارم خدمتشون و ۳نفردیگه.که مهاجرسرایی نیستن.
تشکر کنندگان: Pariba ، smpf ، SAMBAR ، farrokh33 ، babak90 ، alireza51 ، j.modarres
(2015-10-03 ساعت 02:28)alifarjadfar نوشته:  من واقعا افتخار میکنم بشما دوستان عزیزم.نکته جالب اینکه بعضی از کیس نامبرهارو میشناسه ولی بعضیا رو اصلا دیگه نمیشناسه این دیگه چه صیغه ایه اخه.پس چرا مارو اپ کردن اونم ۲بار بعداز تحویل پاس.

سامبر عزیزم که ارادت دارم خدمتشون و ۳نفردیگه.که مهاجرسرایی نیستن.

والا چي بگم
ابراهيم شما فكري داري بگو
من كه فقط ميدونم دو روز آخر كلا كاراشون هيچ ريتمو برنامه اي نداشت همه چي يه جورايي روند عجيبي داشت. حالا ته قضيه ي شما چيه خود سفارت فقط ميدونه و لاغير
تشکر کنندگان: Pariba ، matin86 ، smpf ، nara ، SAMBAR ، ebrahim1e ، farrokh33 ، babak90 ، moj21 ، alireza51 ، A2000 ، آزاده_امین
جالب اینکه امروز پستم نظری نداشت و گفت شاید فقط شاید فردا بیاد !!سفارت که فردا وپس فردام تعطیله .یعنی حدود ۸روز تقریبا پاسارو نگه داشتن.امروز یکی میگفت رفته گیر داده پاسمو میخوام بهش گفتن بدون ویزا میخوای؟اونم گفته فعلا صبر کنید.البته مهاجرسرایی نبود وتصادفی ما دیدیمش.نمیدونم دیگه بهرحال ممنون گل روی همتونو میبوسم.
تشکر کنندگان: Pariba ، smpf ، m.ghoreishi ، behjat ، قصه گو ، nara ، SAMBAR ، farrokh33 ، 123a ، babak90 ، ebrahim1e ، moj21 ، Daneshjo ، alireza51 ، j.modarres
اقا به خدا دیوونه نیستن بخوان پاس مردم رو بگیرن اذیت کنن دلاتون روشن باشه ویزا میدن

خوشتر ز عشق و صحبت و باد بهار چیست........................ساقی کجاست گو سبب انتظار چیست
.زاهد شراب کوثر و حافظ پیاله خواست..............................تا در میانه خواسته کردگار چیست
تشکر کنندگان: nara ، ریحانا ، SAMBAR ، farrokh33 ، ebrahim1e ، 123a ، babak90 ، moj21 ، Pariba ، Daneshjo ، smpf ، Jefferson ، alireza51 ، hamed shayan
سلام مجدد، امیدوارم که همگی و مخصوصا دوستانی که کلیر نشدند و عزیزانی که هنوز در آنکارا منتظر هستند خوب باشید.
کسی نمیخواد اذیتتون کنه در سفارت، این فکر اساسا اشتباهه و باعث میشه عکس العملتون هم بر اساس همون فکر اشتباه رقم بخوره.

قبل از هر چیز فراموش نکنید که این روند لعنتی فقط برای ما ایرانی ها به این صورت رقم میخوره، تمام کشور های دنیا یک سفارت آمریکا دارن که مردمشون خیلی ساده میرن همونجا و مثل ما آواره این کشور و اون کشور نمیشند. پس سفارت آمریکا رو مقصر ندونید. اونا نمیتونن قوانینشون رو فقط برای مردم یک کشور تغییر بدن و مثلا ما ایرانی ها رو خارج از نوبت به پرونمون رسیدگی کنند.

در مورد اینکن چرا پاسپورتا رو گرفتند هم نمیشه قطعا نظری داد ولی هر احتمالی وجود داره، شاید واقعا به کسی ویزایی برسه. تاریخ صدور ویزا مهمه نه روزی که شما برای دریافت ویزا میرید. ممکنه ویزا قبل از ۳۰ سپتامبر صادر شده باشه ولی هنوز خبرش به سفارت نرسیده باشه. شاید هم سفارت چون این احتمال وجود داشته که ویزایی در کار باشه پاسپورت ها رو گرفته. حتی اگر ویزایی بهتون نرسه، باز هم به نظر من این فقط یک لطف سفارت بوده. در سال های قبل مواردی بوده که این اتفاق افتاده. کیس خود ما پارسال در حالی که ویزا برامون صادر شده بود، تا مدت ها در سایت سیس به حالت Issued در نیومده بود. و اینکه روال این سفارت هم ظاهرا به این صورته که فقط با پست ارسال میکنه پاسپورت رو و از شانس بد شما خورده به تعطیلی! باز هم رسیدیم به همون صحبتی که اول این پست کردم،‌ فرض اونا و قوانین اون ها بر این اساس استوار شده که هر کس در این دنیا در شهر یا کشور خودش به سفارت آمریکا مراجعه میکنه. پس اگر ما ایرانی ها این امکان رو نداریم، نمیتونن قانونشون رو عوض کنند و به کار ما سریع تر یا خارج از نوبت رسیدگی کنند.

خلاصه امیدوارم به همه عزیزانی که در انتظار تحویل پاس هستند ویزا برسه هر چند هر احتمالی رو مخصوصا احتمال هایی که دوست ندارید رو در نظر بگیرید تا بعدش براتون خیلی سخت نگذره

یک نکته دیگه هم بگم در مورد سربازی و ارتباطش با کلیرنس و ...

البته نظر شخصیست ۱۰۰، همانطور که بقیه نظرات شخصیست

اگر شما جای دولت آمریکا باشید فکر نمیکنید راه خوبی نیست که صرفا هر کسی که سربازی سپاه رفته رو یک تهدید حساب کنید؟ یعنی آمریکایی ها اینقدر خنگ هستند؟ یا بر عکس!!! فرض کنید که مثلا کسانی که سربازی سپاه رفتند واقعا خطرناک باشند!!!! آیا اگر مثلا بر فرض محال ایران میخواست کسی رو بفرسته اونجا با مقاصدی خاص میومد از کسانی که سربازی سپاه رفتند استفاده کنه؟ که سفارت بهش گیر بده؟

مناسبات کشور ها اینقدر ساده لوحانه و پیش پا افتاده نیست Smile

و یک بار دیگه هم عرض میکنم! پارسال و پیرارسال و سال های قبل یک صفحه ای وجود داشت در این سایت به نام منتظر سرا. آمار جالبی آخر هر فصل لاتاری توش منتشر میشد. تعداد تمام کیس های مهاجر سرا با آمار نسبتا دقیق منتشر میشد. چند نفر از این سایت کارنت شده بودند، در نهایت چند نفر یک ضرب، چند نفر با کلیرنس ویزا گرفتند و تعداد عزیزانی که کلیرنشون تموم نشد یا سهمیه تموم شد و یا به هر دلیل دیگری هم ویزا نگرفتند رو هم توش مشخص کرده بودند.

با یک نگاه خیلی ساده به اون جداول میبینید که بیشتر اونایی که کلیرنسشون طولانی شد اصلا سربازی سپاه نرفته بودند!!! و میبینید که خیلی هاشون هم با سربازی سپاه راحت ویزا گرفتند. واقعا اگر آمریکا میخواست اینجوری عمل کنه و مثل خنگ ها تعیین کنه که این تهدیده چون سپاه خدمت کرده و اون یکی نیست چون معاف شده ، هیچ وقت آمریکا نمیشد.

آمارو ارقام بهترین معیاره سنجشه. امیدوارم یک نگاهی به منتظر سرا های سال های قبل بندازید و خواهید دید که کلیرنس خورده ها و باز مانده ها از هر قشر و سربازی و شغل و ... بودند. هنر اونها همینه....که شما رو سردرگم کنند و آخر نفهمید از چی بوده و نتایجی مثل سربازی سپاه گرفته بشه!

موفق باشید
کیس نامبر : 2014AS1XXX / افراد کیس : ۲ نفر / سفارت : ایروان / خلاصه : بعد از نزدیک به ۷ ماه انتظار ویزامونو گرفتیم!
تشکر کنندگان: nara ، ریحانا ، victor2016 ، Mahboy ، 123a ، babak90 ، farrokh33 ، Arshia2000 ، moj21 ، Pariba ، mfarazz ، aaraam ، Daneshjo ، smpf ، Jefferson ، 3rip ، alireza51 ، A2000 ، ofrfar ، lighter ، soruosh ، j.modarres ، dd7472003
(2015-10-03 ساعت 01:35)tamana2016 نوشته:  معذرت میخوام زودتر بزنن کات اف ف منظورتون اینکه به کیس ما نرسه مصاحبه یا زودتر میریم مصاحبه؟
دقيقا منظورم اينه كه به جاي (2015)7650 ، سال بعد روي 6500 كات اف بزنند...و اصلا دعوت به مصاحبه نشيد...اين فقط يه احتماله و بايد امادگيش رو داشت.
تشکر کنندگان: farrokh33 ، Baran-r ، babak90 ، moj21 ، Pariba ، smpf ، alireza51 ، ofrfar ، j.modarres
(2015-10-03 ساعت 07:59)houshym نوشته:  اقا به خدا دیوونه نیستن بخوان پاس مردم رو بگیرن اذیت کنن دلاتون روشن باشه ویزا میدن

ایروان حتی به یک نفر هم ویزا ندادن
تشکر کنندگان: farrokh33 ، babak90 ، moj21 ، hamed shayan ، m.ghoreishi ، Pariba ، Daneshjo ، smpf ، alireza51 ، ofrfar
(2015-10-03 ساعت 02:55)alifarjadfar نوشته:  جالب اینکه امروز پستم نظری نداشت و گفت شاید فقط شاید فردا بیاد !!سفارت که فردا وپس فردام تعطیله .یعنی حدود ۸روز تقریبا پاسارو نگه داشتن.امروز یکی میگفت رفته گیر داده پاسمو میخوام بهش گفتن بدون ویزا میخوای؟اونم گفته فعلا صبر کنید.البته مهاجرسرایی نبود وتصادفی ما دیدیمش.نمیدونم دیگه بهرحال ممنون گل روی همتونو میبوسم.
سلام دوست عزیز
روزی دوبار بسته پستی میرسه اداره پستی مثل ینی شهیر حدودای 9 صبح و ساعت 3بعد از ظهر. امروز احتمالا پاسپورتتون رو تحویل میگیرید آرزو میکنم با ویزا باشه ولی اگه رفت برا بعد از تعطیلاتشون امیدوار باشیدکه احتمال گرفتن ویزا هست در ضمن خانم لیدری تو آنکاراست اگه خواستید پیغام بدید تلفنش رو بهتون بدم اگه کمکی خواستید.شاد باشید
تشکر کنندگان: babak90 ، moj21 ، Pariba ، Daneshjo ، smpf ، alireza51 ، آزاده_امین
با سلام خدمت دوستان عزیزم .

همه ی همراهان گل و نازنینی که بیش از 1 سال در کنار همدیگر بودیم .

خیلی دوست داشتم که تک تک عزیزان ویزا را میگرفتند و مثل روزای اول تاپیک که دعا میکردیم کسی جانمونه . حیف و صد حیف . دوستان بسیار نازنینی متاسفانه پشت این کلیرنس لعنتی موندن .
دوستان زیادی هم بودند با وجودی که ویزا را گرفته بودند اما این تاپیک را فراموش نکرده بودند و هر روز و ساعت پست میزدند و در کنار برادر خواهرهاشون بودند .
خود منم به شخصه اینجا دوستانی پیدا کردم که شاید مثل این ها را در کل دوران زندگیم نداشتم . بله خیلی از همین دوستان همین شمایی هستید که دارید این متن را میخونید .
شب و روز هایی اینجا جشن و پایکوبی بود و بر عکس بعضی روز ها ناراحتی ... همه در کنار هم بودید - یار و یاور هم . امسال دوستان 2015 فوق العاده بودند نمیخام بگم سال های دیگه بد بودند نه ... اما صمیمیت و همدلی را بیشتر میشد حس کرد .
برنامه لاتاری 2015 بسته شد و این آخرین پست این تاپیک است اما بدونید که تک تک شما عزیزان برای هممون عزیز هستید چه دوستان ویزا گرفته چه نگرفته و چه نصف و نیمه گرفته . همه ی شما روی سر من جا دارید .
دوستان گلی که نشد امسال با هم همسفر بشیم لطفا برای 2017 اقدام کنند اینشالا که در این سال با شماره کیس پایین تری قبول میشن .
جا داره یادی هم کنیم از دوستان عزیزی که اصلا کارنت نشدن از اون ها هم میخواهم در لاتاری 2017 ثبت نام کنند .

در آخر به عنوان نماینده کوچکی از سمت تیم مدیریت از دوستان عزیز و بزرگواران میخواهم حلال کنند مارا . اگر خطایی و یا موردی بود .

برای تک تک شما عزیزان دلم آرزوی موفقیت و سعادت و سلامت را آرزومندم .

ارادتمند شما محمود - 11 مهر 94
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

به دلیل درخواست دوستان تاپیک چند روزی مجدد باز میشه گویا دوستانی در سفارت آنکارا پاسپورت ها را تحویل داده بودند هنوزه تحویل نگرفتند و به زودی تحویل میگیرند . امید به اینکه برای این دسته از دوستان معجزه ای اتفاق بیفتد . تنها کاری که میتوانیم بکنیم این است .

لطفا از گذاشتن پست های اسپم خودداری فرمایید

پیروز باشید .
شماره کیس ***6. رویت قبولی 10May. تعداد افراد 2 نفر. سفارت آنکارا . مصاحبه نیمه اول جولای . نتیجه 1 ضرب هر 2 نفر Big Grin . مقصد سیاتلRolleyes
سفرنامه از سیر تا پیاز من

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان