کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
چگونه از زمان کلیرنس بهترین بهره را ببریم؟
دوستان اینجا چرا انقدر بی حس و حال شده.
این تاپیک رو رضای عزیز افتتاح کرده. یکم راه بندازیدش تور و خداRolleyes
❶ کيس نامبر : 2015AS43##
❷ تعداد افراد : ٤ نفر - برنده اصلي خودم
❸ مصاحبه: ابوظبي - ٢١ آپريل
❹ آپديت كل كيس: ٢٢ و ٢٧ آپريل - ١٠ آگوست - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❺ آپديت خودم: ٢١و ٢٢و ٢٧و ٢٨و ٢٩ آپريل - ١٩ مي - ١٠ آگوست - ٢٠ آگوست با ايميل - ١٨ سپتامبر - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود
❻ ايميل کلیر:٢٠ سپتامبر
❼ مقصد: كاليفرنياي شمالي (Bay area). ورود ١٤ اكتبر ٢٠١٥

تشکر کنندگان: ریحانا ، Iaccept ، mordad
(2015-06-17 ساعت 15:48)1362amin1362 نوشته:  دوستان اینجا چرا انقدر بی حس و حال شده.
امین آقای عزیز. خب شما از خودت شروع کن یه پیشنهادی چیزی ... Big Grin
من که هنوز وارد دوران کلیرنس نشدم ولی خودم خیلی وقته که دارم سریال میبینم. سریال های ا.م.ر.ی.ک.ا.ی.ی ببینید اونم به زبان اصلی. اگه میتونید که با زیرنویس انگلیسی ببینید اگرم نه زیرنویس فارسی. حداقل مزیتی که داره ایناست : Listening تون به شدت قوی میشه. و اینکه با فرهنگ شون آشنا میشید، فرهنگ و شوخی ها و احترام ها و ...
من واسه شروع Modern Family رو بهتون پیشنهاد میکنم که هم سریال بروزی هست و هم به راحتی همه ی فصل هاش رو میتونید از اینترنت یا بازار تهیه کنید. زیرنویس هم که خدا بده برکت همه جا پیدا میشه.
موفق باشید.
[font=Courier]
CN: 2015AS84XX ●● 2 PERSON ●● CURRENT: N E V E R
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Memolk ، Daneshjo ، r.bazargan ، Iaccept ، mordad
دوستان من یه سوال فضولی داشتم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بیشتر دوستانی که راهه بلاد کفر هستند یا کالیفرنیا و یا تگزاس رو برای زندگی انتخاب می کنند اما توی امضای برخی از دوستان که تعدادشون کم نیست دیدم که مقصدشون اتلانتاست خیلی برام جالب بود و فضولیم گل کرد که بدونم این دوستان چرا اتلانتا رو انتخاب کردن البته با عرض پوزش بسیار واقعا دلم میخواد از اطلاعات دوستان در مورد این محل خبر دار بشم البته اگر ممکن هست.متشکرم.
رویت قبولی ۱می//تعداد افراد ۳نفر//کیس نامبر ***AS//برنده اصلی خودم// مصاحبه ۹ دسامبر انکارا.// اپدیت ها ۱۲ دسامبر،۲۰ فوریه، ۲۰ و ۲۱ آپریل.بعد از نامه پیگیری.۱۲اگوست کیس اصلی از سفارت
سربازی:س
کلیر:بامعجزه خدا۳۰سپتامبر
خدایا بابت تو دهنی که بهم زدی شکرت میکنم. حالا فهمیدم دنیا دست کیه.
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، Memolk ، p00ya2001 ، Iaccept ، mordad
(2015-06-17 ساعت 16:46)SAMBAR نوشته:  دوستان من یه سوال فضولی داشتم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بیشتر دوستانی که راهه بلاد کفر هستند یا کالیفرنیا و یا تگزاس رو برای زندگی انتخاب می کنند اما توی امضای برخی از دوستان که تعدادشون کم نیست دیدم که مقصدشون اتلانتاست خیلی برام جالب بود و فضولیم گل کرد که بدونم این دوستان چرا اتلانتا رو انتخاب کردن البته با عرض پوزش بسیار واقعا دلم میخواد از اطلاعات دوستان در مورد این محل خبر دار بشم البته اگر ممکن هست.متشکرم.
SAMBAR جان. برادر اونجایی که شما انتخاب کردی که دیگه از همه لحاظ عالیه. هم از لحاظ موقعیت آب و هوایی. هم از لحاظ امنیت. و هم از لحاظ ساکنین و هم از لحاظ کار. به نظرم اگر می تونی همون جا رو انتخاب کن. مدارس خیلی خوبی هم واسه بچه ها داره. البته من چون جایی غیر از اونجا رو نمی تونم انتخاب کنم سعی کردم فقط در حد همین شهر تحقیق کنم و در مورد جاهای دیگه خبر ندارم. به نظرم تنها ایرادی که داره اینه که از لحاظ موقعیت جغرافیایی خیلی به ایران دوره. ته آمریکاست دیگه.
❺ آپديت خودم: ٢١و ٢٢و ٢٧و ٢٨و ٢٩ آپريل - ١٩ مي - ١٠ آگوست - ٢٠ آگوست با ايميل - ١٨ سپتامبر - ٢٠ سپتامبر - ٢١ سپتامبر ايشود

تشکر کنندگان: Iaccept ، mordad
(2015-06-17 ساعت 16:29)AliReza.Sh نوشته:  
(2015-06-17 ساعت 15:48)1362amin1362 نوشته:  دوستان اینجا چرا انقدر بی حس و حال شده.
من که هنوز وارد دوران کلیرنس نشدم ولی خودم خیلی وقته که دارم سریال میبینم. سریال های ا.م.ر.ی.ک.ا.ی.ی ببینید اونم به زبان اصلی. اگه میتونید که با زیرنویس انگلیسی ببینید اگرم نه زیرنویس فارسی. حداقل مزیتی که داره ایناست : Listening تون به شدت قوی میشه. و اینکه با فرهنگ شون آشنا میشید، فرهنگ و شوخی ها و احترام ها و ...
من واسه شروع Modern Family رو بهتون پیشنهاد میکنم که هم سریال بروزی هست و هم به راحتی همه ی فصل هاش رو میتونید از اینترنت یا بازار تهیه کنید. زیرنویس هم که خدا بده برکت همه جا پیدا میشه.
موفق باشید.

والا دوست عزیز من چون ایران نیستم نمی تونم این پیشنهادی که خودم می دم رو برای خودم اجرا کنم. ولی اگه دوستان می تونن به نظرم فقط برن دنبال یه سری گواهی ها مثل گواهی های فنی حرفه ای.
شاید هر کدوممون در کاری که الان مشغول هستیم و در واقع حرفه مون شده موفق باشیم اما در بلاد کفر مطمئناً جایگاهی که الان کسب کردیم رو به زودی زود کسب نخواهیم کرد. پس بهتره ضمن نگرش واقع بینانه، نسبت به مسائل پیش رو آماده باشیم. که یکی از این آمادگی ها می تونه داشتن مدارک در زمینه های مختلف باشه.

تشکر کنندگان: r.bazargan ، Iaccept ، mordad
دوستان اونجا مدارک فنی حرفه‌ای ما رو قبول دارن عایا
(2015-06-17 ساعت 18:41)1362amin1362 نوشته:  
(2015-06-17 ساعت 16:29)AliReza.Sh نوشته:  
موفق باشید.

والا دوست عزیز من چون ایران نیستم نمی تونم این پیشنهادی که خودم می دم رو برای خودم اجرا کنم. ولی اگه دوستان می تونن به نظرم فقط برن دنبال یه سری گواهی ها مثل گواهی های فنی حرفه ای.
شاید هر کدوممون در کاری که الان مشغول هستیم و در واقع حرفه مون شده موفق باشیم اما در بلاد کفر مطمئناً جایگاهی که الان کسب کردیم رو به زودی زود کسب نخواهیم کرد. پس بهتره ضمن نگرش واقع بینانه، نسبت به مسائل پیش رو آماده باشیم. که یکی از این آمادگی ها می تونه داشتن مدارک در زمینه های مختلف باشه.
امین جان، اتفاقا یکی از دوستامون چند صفحه قبل توی همین تاپیک مفصل در مورد دوره های فنی و حرفه ای توی ایران صحبت کرده بودن. به سایـــت فنـــی و حــــرفه ای برید واسه چک کردن دوره ها. البته بهتره فنی و حرفه ای استان خودتون رو توی اینترنت پیدا کنید چون مراکز در هر استان و در هر شهر به تفکیک دوره های متفاوتی ارائه میدن.
پی نوشت: یکی از اقوام که همسن و سال خودمون هم هستن اوایلِ زمانی که به صورت تحصیلی اروپا رفته بودن تنها توصیه شون این بود که تا میتونید دوره برید. کمترین مزیت ش اینه که به زبان خودتون آموزش میبینید و مهمترین فایده ش هم هزینه های خیلی کمتر هست.
من به جز دوره های فنی و حرفه ای به شما پیشنهاد میکنم با کمی تحقیق دوره های مرتبط با رشته یا کار خودتون رو پیدا کنید. دوره های فشرده هست که به راحتی میتونید بگذرونید. در مورد مدرک هم با سرچ کردن کلی موسسه میتونید پیدا کنید که مدارک بسیار معتبر و بین المللی بهتون خواهند داد.
موفق باشید.
[font=Courier]
[/font]
[font=Courier]
لاتاری از آغاز تا پایان ●● جستجو در مهاجرسرا ●● کاربر حرفه ای مهاجرســـرا ●● راهنمای لاتـــاری
[/font]
تشکر کنندگان: behjat ، Iaccept ، nora-nora ، mordad
سلام
دوستان وقتتون کمه فقط رانندگی رو اوکی کنید با انگلیسی بدونید که فرق نمیکنه هر جا برین با همین دو تا انشالله مخارج در میاد برای اوایل.
[color=#00BFFF][b]
کیس نمبر:2015as18/رویت قبولی:15aug/فرستادن فورم:3sep/کارنت شدن کیس:sep
تعداد افراد کیس:یک/نامه دوم:24 فوریه/مصاحبه:نیمه اول اپریل/ویزا:22 اپریل/ورود اول جون/اورنج کانتی
Tongue
تاریخ گرفتن سوشال یک هفته بعد از ورودBig Grin
گرین کارت 30 روز بعد از ورود
لیورپول نیویورک
تشکر کنندگان: laleht ، AliReza.Sh ، r.bazargan ، smhh7441 ، Iaccept ، mordad
(2015-06-18 ساعت 09:10)omid man نوشته:  سلام
دوستان وقتتون کمه فقط رانندگی رو اوکی کنید با انگلیسی بدونید که فرق نمیکنه هر جا برین با همین دو تا انشالله مخارج در میاد برای اوایل.

رانندگي رو چي جوري اكي كنيم؟؟؟؟؟؟

(2015-06-18 ساعت 13:39)1362amin1362 نوشته:  
(2015-06-18 ساعت 09:10)omid man نوشته:  سلام

رانندگي رو چي جوري اكي كنيم؟؟؟؟؟؟
فکر کنم منظور دوستمون تلاش برای یه رانندگی روون و قانونمند و بعدش هم گرفتن گواهینامه ی بین المللی از همین ایران خودمونه که زمان ورود توی بعضی از ایالت ها میتونه تا مدتی کار راه بنداز باشه.
[font=Courier]
[/font]
[font=Courier]
[/font]
تشکر کنندگان: 1362amin1362 ، omid man ، Iaccept ، mordad
(2015-06-17 ساعت 16:46)SAMBAR نوشته:  دوستان من یه سوال فضولی داشتم تا اونجایی که بنده اطلاع دارم بیشتر دوستانی که راهه بلاد کفر هستند یا کالیفرنیا و یا تگزاس رو برای زندگی انتخاب می کنند اما توی امضای برخی از دوستان که تعدادشون کم نیست دیدم که مقصدشون اتلانتاست خیلی برام جالب بود و فضولیم گل کرد که بدونم این دوستان چرا اتلانتا رو انتخاب کردن البته با عرض پوزش بسیار واقعا دلم میخواد از اطلاعات دوستان در مورد این محل خبر دار بشم البته اگر ممکن هست.متشکرم.

SAMBAR عزيز من مقصدم رو آتلانتا انتخاب كردم خوب به چند دليل اول از همه اين كه اونجا هم دوسه تا از دوستام هستن و هم يكي از فاميلام كه ميخوام اول برم اونجا بعد جايي رو كرايه كنم واسه 2 ماه تا گرين و اس اس ان رو بگيرم بعدش واسه پاس سفيد اقدام كنم و واسه يه سال برگردم ايران كارامو بكنم و برگردم
از طرفي آتلانتا شهريه كه آب و هواي شرجي و معتدل داره و همينطور ايراني توش زياد هست چون مقصد اصليم نيست خيلي تحقيق نكردم و اتلانتا از شهرهايي هست كه ارزش 100 دلار بالاتر از 100 دلاره ولي شهر ها وايالاتي مثه لس آنجلس و نيويورك 100 دلار حدود 88 دلار ميارزه يعني اونجاها هزينه ها گرونترهSmile
شماره كيس :2015AS3XXX ; تعداد : 3=1-4 نفرSad ; سفارت : آنكارا / ابوظبي kcc ; رؤيت قبولي : 8 مه 2014 ; ارسال فرمها : 22 آگوست 2014 ; كارنت : 11 ژانويه 2014 ; نامه دوم : 23 ژانويه ; مصاحبه : 9 مارچ ; كلير : بزودي ; مقصد : آتلانتا
آپديت 23و26 جولاي سايت CEAC
كلير 26 جولاي2015 با ايميل و تماس با شماره همراه ايرانمBig Grin
آپديت 30 جولاي هر سه نفر سايت CEAC
ايشيود هر سه نفر 2 آگوست
ورود به امریکا 17 اگوست 2015
دریافت سوشیال نامبر 24 اگوست
دريافت گرين كارت خودم21 سپتامبر بقيه 23 و 25 سپتامبر

تشکر کنندگان: AliReza.Sh ، laleht ، r.bazargan ، hamed shayan ، a.farzad ، Iaccept ، mordad
دوستان، صدالبته كه من از لحاظ استراژيك اصن مشمول اين تاپيك نيستم فعلاً !! ولي خب خوشم مياد از اين تاپيك آقا رضا ... Big Grin. اينه كه پست ميذارم.

از ديگر تفريحات سالم و مفيد در دوران خوش كليرنس و پيش از آن ميتوان به رصد صفحات تودرتوي همين فروم مهاجرسراي خودمون اشاره كرد كه مثه هزارتوي پن ميمونه.
اگه ميخوايد سنگين و جدي استارت بزنيد من نوشته هاي آرش رو پيشنهاد ميكنم. مخصوصاً تاپيكي كه نوشته هاي آرش (پيشكسوت جوان) در مورد زندگي آمريكاست: دیدگاه های آرش در مورد آمــــــریکا

كسي لينك يا آدرس خواست ما در خدمتيم. موفق و شاد باشيد. Cool
[font=Courier]
[/font]
[font=Courier]
[/font]
تشکر کنندگان: m.ghoreishi ، HERMES7 ، ریحانا ، Iaccept ، 1362amin1362 ، mordad
روزي همي شيخ سجل به دست تنها و فكور از دالان كوچه اي ميگذشت ...
مريدان از باروي شهر او را بديدند و شتابان سويش دويدند، جملگي چون شيخ سجل به دست داشتند ...
يكي از مريدان شيخ را بگفت، حضرتا ما جملگي در انتظار ويزاي سرزمين دور هستيم و به قصد يافتن طلا سختي ها به جان ميخريم، حال با اين انتظار كشنده چه كنيم؟؟
شيخ جامه رو تكاني داد، دستي به چانه كشيد، ابرو در هم گره زد و فرمود:
همانا گشت زدن در سايت هاي فروش آنلاين وطني و خارجه به قصد نشان كردن اجناس براي خريد در آينده با سكه هاي آن سرزمين دور از بهترين اعمال در اين دوران است.
مريدان جامه ها دريدند و مويه كنان سر در گريبان سوي خار مغيلان شتافتند !! گو اينكه بايد به سمت ديوايس خود ميشتافتند ...
پس شد آنچه شد.

پي نوشت: سجل=پاسپورت 
[font=Courier]
[/font]
[font=Courier]
[/font]
تشکر کنندگان: HERMES7 ، laleht ، Haghighat ، p00ya2001 ، ریحانا ، nora-nora ، 1362amin1362 ، mordad
(2015-06-08 ساعت 12:55)p00ya2001 نوشته:  من ميخوام تو امريكا يه بيزينس راه بندازم فكر نميكنم با تخصص و تجربه ام تو زمينه كاري بتونم كاري پيدا كنم نه اينكه نااميد باشم ولي هرجوري فكر ميكنم ميبينم راحت نيست و هركار شرافتمندانه اي پيدا كنم مشغول ميشم تا از جيب نخورم و بتونم كار اصليمو راه بندازم كه نياز به تحقيق و مطالعه داره اميدوارم گروه ۲۰۱۵ لاتاري تو امريكا مثه اينجا پشت هم باشن
Smile
Smile

سلام
یه بار دیگه هم در مورد آتلانتا با هم صحبت مختصری کرده بودیم. ظاهرا قرار یه مدت کم اونجا بمونید. یا اینکه قراره اونجا اقامت داشته باشید. به هر حال اگر قراره مدت زیادی بمونید و قصد راه اندازی بیزینسی هم دارید چون من کمی در این مورد پرس و جو کردم و فعلا هم قراره به اونجا بریم بد نیست اگر دوست داشتید در این مورد با هم بیشتر تبادل نظر کنیم.

ارادت
حسین
شماره کیس:2015AS4xxx
تاریخ رویت قبولی:سوم می 2014, سفارت:ابوظبی , تعداد افراد کیس : ۴ نفر , مصاحبه:20 اپریل، ویزا:23 جون(خودم و بچه‌ها) و 22جولای(خانمم)، ورود به آمریکا(آتلانتا - آلفرتا): 18 سپتامبر 2015 Cool

تشکر کنندگان: Iaccept ، 1362amin1362 ، mordad
(2015-06-20 ساعت 15:50)p00ya2001 نوشته:  

SAMBAR عزيز من مقصدم رو آتلانتا انتخاب كردم خوب به چند دليل اول از همه اين كه اونجا هم دوسه تا از دوستام هستن و هم يكي از فاميلام كه ميخوام اول برم اونجا بعد جايي رو كرايه كنم واسه ۲ ماه تا گرين و اس اس ان رو بگيرم بعدش واسه پاس سفيد اقدام كنم و واسه يه سال برگردم ايران كارامو بكنم و برگردم
از طرفي آتلانتا شهريه كه آب و هواي شرجي و معتدل داره و همينطور ايراني توش زياد هست چون مقصد اصليم نيست خيلي تحقيق نكردم و اتلانتا از شهرهايي هست كه ارزش 100 دلار بالاتر از 100 دلاره ولي شهر ها وايالاتي مثه لس آنجلس و نيويورك 100 دلار حدود 88 دلار ميارزه يعني اونجاها هزينه ها گرونترهSmile

من هم گزینه‌های مختلفی را از سیاتل(واشنگتن) و ساندیگو (کالیفرنیا)و دالاس و آستین وهیوستون( هر سه در تگزاس) رو بررسی کردم و فعلا به دلایل زیر آتلانتا رو انتخاب کردم:
1. آتلانتا از لحاظ آب و هوایی چهار فصل(مثل تهران یا شیراز) است در حالیکه مثلا تگزاس دو فصل داره یعنی یا هوا سرده و یا گرم و در کنار این موضوع منطقه‌ای پر بارانه ولی بارندگی در طول سال توزیع شده یعنی تعداد روزهای بارون هر ماه تقریبا 10 روزه به عبارتی توی همه ایام سال بارندگی دارد ولی روزهای آفتابی زیادی هم دارد. مقدار متوسط بارندگی سالانه اون حدود 1200 میلی متر است یعنی حدود 4 برابر شهر ما(شیراز)
2.به دلیل شرایط آب و هوایی، آتلانتا منطقه‌ای بسیار زیبا و جنگلی است به قول یکی از دوستان مثل اینکه یه جنگله که توی جاده و خونه و...... درست شده
3. هزینه زندگی در اون از متوسط آمریکا کمتره
4. مالیات اون نسبت به خیلی از ایالتها بخصوص کالیفرنیا کمتره
5.به قول کسانی که اونجا زندگی کرده‌اند آتلانتا منطقه‌ای مذهبی است و مردم بسیار خونگرم و مهربانی داره و برای خانواده‌ها و بزرگ کردن بچه‌ها خیلی مناسبه
6.به نقل قول از دوستانم اگر زرنگ باشید هم خودتون به راحتی میتونید کاری پیدا کنید و هم اینکه میتونید بیزینس مناسبی راه بیندازید.
7. از همه اینا مهمتر قیمت خرید ملک به مراتب خیلی کمتر از ایالتهایی مانند واشنگتن(سیاتل) و یا کالیفرنیاست البته در تگزاش هم قیمت ملک پایین است. همچنین هزینه اجاره خخانه هم خیلی کمتر از اون دو ایالت است.(به طور مثال شما با حدود 100000 دلار میتونید خونه دار بشید)
البته دلیل مهمتر برای من بودن دو تا از دوستای قدیمی من در این شهر و امکان کمک گرفتن از اونا برای زندگی و در ادامه کار بوده است.

امیدوارم اطلاعات براتون مفید بوده باشه
شماره کیس:2015AS4xxx
تاریخ رویت قبولی:سوم می 2014, سفارت:ابوظبی , تعداد افراد کیس : ۴ نفر , مصاحبه:20 اپریل، ویزا:23 جون(خودم و بچه‌ها) و 22جولای(خانمم)، ورود به آمریکا(آتلانتا - آلفرتا): 18 سپتامبر 2015 Cool

تشکر کنندگان: HERMES7 ، ofrfar ، hamed shayan ، laleht ، p00ya2001 ، h_researcher ، Iaccept ، rbrb-2015 ، ریحانا ، 1362amin1362 ، mordad

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان