کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
سفر به ارمنستان برای مصاحبه: تور، هتل، بلیط و ...
(2016-05-23 ساعت 23:59)hamidgoldozian نوشته:  سلام به همه دوستان من از برندگان لاتاري ٢٠١٧ هستم يك سوال داشتم از خدمتتون واينكه براي تعيين وقت مصاحبه بجز فرم ٢٦٠ فرم ديگري هم بايد پر شود يا خير ؟ ممنون از راهنماييتون

خیر
اگه محل مصاحبه سفارت آنکارا هست باید یه سری مدارک به سفارت قبل مصاحبه پست شود
برنده:همسرم
کنسولگری:ارمنستان
❶ کیس نامبر: 2016AS74##    
❷  تعداد افراد:2 نفر
❸رویت قبولی:‎2015 20 May‎
❹ارسال فرم:2015‎ ‎15 July
❺مصاحبه:30 JUNE 2016
❻نتیجه مصاحبه:AP
❼ آپدیتها: 1و5جولای- 26و29 آگوست- 6و9سپتامبر-20سپتامبر(دوخطی شدن خودم)-22سپتامبر-23 سپتامبر-27سپتامبر- 29 سپتامبر(ساعت10شب دوخطی شدن همسر) - 30سپتامبر ساعت 16 ایشودشدن ویزا *تاریخ آپدیتهای بدون ایمیل*
✈️ مقصد: دالاس
همسر:معافیت پزشکی سربازی-شرکت خصوصی
خودم:کارمند شرکت خصوصی

تشکر کنندگان: ed2008 ، a_cute65
سلام
سوال یکی از دوستان توی پیام خصوصی اینجا میزارم که همه استفاده کنند و نگران نباشند
سلام دوست عزیز
من توی سایت us visa info ثبت نام کردم و این پیام برام اومده
اطلاعات انتخاب پیک

پیک: UMAKS
نام شعبه: DHL Express
آدرس: 27 Amiryan St , Yerevan, 0002 AM
فقط تا 28 جولای, 2016, 16:21 AMT فرصت دارید تا محل تحویل اسناد ویزای خود را تغییر دهید. پس از تاریخ ذکر شده در بالا، گزینه تغییر محل پیک در حساب شما غیر‌فعال می‌شود و از آن زمان به بعد دیگر تغییر دادن پیک امکان‌پذیر نیست.

با احترام،

تیم خدمات قرار مصاحبه و اطلاعات ویزای CSC

نمیدونم منظورشون چیه یه کم دلهره دارم من هنوز نرفتم ایروان و میخوام ده روز. دیگه برم ممنون میشم راهنماییم کنید
جواب :
سلام روال کار همین هست بیشتر از یک پست برای تحویل تو ایروان ندارند برای دادن مدارک و منظورش این بوده که اگر کشوری دیگه میخواهی مدارک را تحویل بدی به پست ان کشور را انتخاب کنی پس همین گزینه درست هست و دستش نزن
این ایمیل بعد از انتخاب پست برای همه میاد
من سوال شما را با اجازه در تایپک قرار میدهم
که دوستان دیگه هم استفاده کنند اگر اجازه بدهید

دوستان باید بگم که این ادرس پست بغل خود پست هست یک دفتر جداگانه که فقط مدارک مربوط به سفارت را میگیرد تصور دوتا اتاق بهم چسبده را بکنید که یکیش پست معمولی هست و دیگری مدارک سفارت را فقط با بارکد پرینت شده میگیرد و بعد هم از همان جا ویزا را با برگ دوم بارکد پرینت شده که دارید تحویل میگیرید
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
تشکر کنندگان: SAEED TEHRANI ، a_cute65
............................................................
CN: 2016AS26XX ●●● YEREVAN ●●● DS-260: ۸ June ۲۰۱۵ ●●● ۱ PERSON ●●● CURRENT: 12 Agu 2015 ●●● INTERVIEW: N/A
تشکر کنندگان: Sdfghz
سلام دوستان
میخواستم بدونم کسی برای رزرو هتل کردیت کارت مجازی استفاده کرده؟و یا سایت معتبری برای این مورد میشناسید؟
کیس نامبر:**2016as38
رویت قبولی:8may2015Smile
سفارت:آنکارا تغییر به ایروان
سابمیت فرم۲۶۰_دی اس:1june2015
کارنت شدن :9november2015
تعداد افراد:1
نامه دوم :17november2015
مدیکال:22jan 2016
مصاحبه: 26ژانویه
نتیجه:ap
آپدیتها:۱٬۲،۳feb,با ایمیل12july  
27جولای تبدیل به or
۲۹جولای
کلیر ۱ آگوست بعد از ۱۸۸روز
دریافت ویزا:
مقصد:washington dc
تاریخ ورود:
جمع تقریبی مخارج:
تشکر کنندگان:
ممنون از وقتی که برای کمک به بقیه اختصاص میدی
با توجه به اینکه شماره کیس ما رو توی سایت سفارت ارمنستان اعلام کرده و ما نیاز به تمدید مدیکال داریم سوالی دارم .
۱-آیا باید قبل از اینکه بریم ارمنستان توی این سایت ثبت نام کنم یا اول باید تمدید مدیکالم رو بگیرم ؟
۲- اگه اول باید مدیکال رو تمدید کنم آیا بعد از گرفتن تمدید مدیکال اول باید برم سفارت یا توی این سایت ثبت نام کنم؟
خیلی ممنون میشم اگه میدونی راهنمایی کنی
تشکر کنندگان:
سلام به دوستان این اولین پست من در این فروم هست 20 سپتامبر من ایروان مصاحبه دارم اگر دوستان در خصوص هتل یا تور یا موارد مرتبط پیشنهادی یا نظری دارند با جان دل میپزیرم

EB3
interwove:september20/2016
AP Rolleyes  
تشکر کنندگان: a_cute65
سلام دوستان
برای بچه های 2017 که از ماه دیگه میخوان برن مصاحبه ، آیا برای سفارت ارمنستان باید قبل از مصاحبه باید csc ثبت نام کنیم؟
تشکر کنندگان:
(2016-08-25 ساعت 10:57)mohammad1980 نوشته:  سلام دوستان
برای بچه های 2017 که از ماه دیگه میخوان برن مصاحبه ، آیا برای سفارت ارمنستان باید قبل از مصاحبه باید csc ثبت نام کنیم؟
سلام تا اونجا که من اطلاع دارم بله ایروان هم بمانند ابوظبی و آنکارا باید ثبت نام صورت بگیره

EB3
AP Rolleyes  
(2016-08-29 ساعت 02:18)alirezadehghan2000 نوشته:  
(2016-08-25 ساعت 10:57)mohammad1980 نوشته:  سلام دوستان
سلام تا اونجا که من اطلاع دارم بله ایروان هم بمانند ابوظبی و آنکارا باید ثبت نام صورت بگیره

تشکر کنندگان:
دوستان عزیز ی سوالی دارم در خصوص وقت مدیکال
چند روز قبل از مصاحبه باید وقت مدیکال گرفت؟
و جواب مدیکال چند روزه میادش؟
عزیزانی که برای مصاحبه رفتند ممنون میشم که جواب سوالم رو بدهند.
کیس نامبر: 2017AS1XXX
تاریخ رویت قبولی: 2016 May 09
تعداد اعضای کیس: (---1---)
تاریخ شروع فرم: (2016 May 12)
تاریخ ارسال فرم: (2016 May 15)
سفارت: Yerevan
تاریخ کارنت شدن: 2016 August 09
تاریخ دریافت نامه دوم: 2016 September 22
تاریخ مدیکال: (Oct 30 2016)
تاریخ مصاحبه: 2016 November اوایل
دوستان سلام
من بیست سپتامبر ایروان مصاحبه داشتم سعی میکنم اینجا مختصری از سفرنامه ایروان رو بنویسم تا دوستانیکه ایروان تشریف میبرن استفاده کنند.
پرواز من ماهان بود انصافا راحت بودیم پذیرایی هم خوب بودحدود 70دقیه از تهران زمان پرواز بود
فرودگاه ایروان تقریبا خلوت بود و پرواز ورودی همزمان با ما نبود برا همین راحت از گیت ورودی رد شدیم و هیچ مبلغی هم از بابت ویزا نگرفتن برخوردشون خوب بود
بعد از گیت مستقیم بسمت بیرون حرکت کردیم
پیشنهاد میکنم تو فرودگاه پول چنج نکنید چون نرخ پایین تر از مرکز شهر هست.
اگه قبلا هتل یا خونه بوک نکردید اصلا نگران نباشید چون اونجا مثل شمال خودمون آدم هایی هستند که پیشنهاد اجاره خونه دارن خب تقریبا میشه اعتماد کرد البته مثل هرجای دیگه از اول باید شرایطتون روبگید و اتمام حجت بکنید.
فارسی بلدند
یکی از همین ایجنت ها هم ساموئل نام داره که خودش میگه هنرپیشه معروف ارمنستان هست یه کلیپ از فیلمش هم داره که احتمالا بهتون نشون میده تا بهش اعتماد کنید آدم خوبیه میشه بهش اعتماد کرد. یه بی ام و 2005 هم داره که اگه بخواهید کار پیکاپ هم انجام میده.
یه پیشنهاد توپ براتون دارم یه نرم افزار هست بنام
Yandex
میتونید دان کنید
خصوصیت این نرم‌افزار اینه که وقتی وارد اون میشید نزدیکترین تاکسی به موقعیت شما رو رد یابی میکنه و به شما معرفی میکنه وحداکثر زمان 5 دقیقه خودرو جلوی پای شما توقف میکنه من با این سیستم تا مرکز شهر مبلغ 1300 درام دادم درصورتیکه با ماشین های فرودگاه دست کم 10000 از شما میگیره
ماشینهایی که از این سیستم سفارش میدید اغلب مدل بالا مثل بنز هستند البته ماشینهای دیگه هم دارن ولی نرخش کمی بالاتره
تو سطح شهر هم میتونید از همین سیستم استفاده کنید من مسیر سفارت رو 500
بیمارستان رو 400 درام دادم
البته محل اقامت من از مرکز شهر
میدان جمهوری کمی فاصله داشت
برای بیمارستان و سفارت از اتوبوس هم میتونید استفاده کنید که خب 100 درام میشه
میتونید بپرسید از محل اقامت شما کدوم خط میره به اون مسیری که میخواهید برید.
محل اقامت من
Charenrents 35
بود که چسپیده به سفارت آلمان بود
ویلایی وتمیز بود و استخر خوبی هم داشت وای فای رایگان و کلا مجهز بود لباسشویی یخچال ماهواره و دو تا باربیکیو محشر داشت
من شبی 55 دلار دادم که میشد چونه زد و کمتر هم بشه اما من دیگه چونه نزدم
از محل اقامت من تا میدان اپرا پیاده 15 دقیقه تا میدان جمهوری هم همینقدر زمان پیاده بود
اطرافش هم یه سوپر مارکت بود که هم چی داره
خب انشاله سری بعد از جذابیت های ایروان و مصاحبه براتون میگم.

EB3
AP Rolleyes  
Alireza:
خب دوستان عزیز قسمت دوم سفرنامه :
مدیکال من 16 سپتامبر بود
بنابراین یه روز وقت داشتم تا تو شهر یه چرخی بزنم و با موقعیت محل آشنا بشم
بعد از استراحت پیاده رفتیم بسمت میدان جمهوری حدود 15 دقیقه پیاده روی بود
هوای عالی با مردمان اروم و پیاده روی های تمیز لذت پیاده روی رو دوچندان میکرد
رسیدیم میدان جمهوری تقریبا مثل میدان حسن آباد تهران بود البته کمی شیک تر یعنی یه میدان بزرگ که دورتا دور اون رو ساختمان به سبک قدیمی اما شیک بود و داخل اون وزارت خونه های مختلف بود ساعت نه هر شب رقص فواره ها بمدت یک ساعت با موزیک برگزار میشه هر شب
خب اونجا کمی بامردم معاشرت کردیم و که البته با قومیت های مختلف بودند
..................
دقیقا ساعت مدیکال رو فراموش کرده بودم اما حدس میزدم ساعت هشت و نیم باشه از قبل پرسیده بودم که تاکسی چقدر تا بیمارستان موراتسان میبرند گفتن حداقل1500 درام که خب من با یاندکس خیلی ارزونتر رفتم
ده دقیقه راه بود وقتی رسیدم بیمارستان متوجه شدیم دکتر کریستین ساعت ده میاد.
خب فرصت خوبی بود تا درکنار خانواده کمی با محیط آشنا بشیم
کم کم چند خانواده ایرانی هم اومدن که کیس خانوادگی بودن
یه زن و شوهر گل هم اومدن که کیس مشابه من ای بی تری بودن اتفاقا هم نام من هم بودن
حالا وقتش بود که حسابی تبادل اطلاعات بشه [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES][SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND SMILING EYES]
ساعت ده خانم عاشق منشی دکتر اومد و با خانواده ها جدا صحبت میکرد و مدارک رو بررسی میکرد واز سابقه پزشکی پرسید و تاکید داشت که کامل و درست بگیم
وقتی نوبتمون شد رفتیم داخل
خانم کریستیانا خیلی مهربون و خوش اخلاق بود و کمی هم فارسی بلد بود
البته منشی کامل فارسی بلد بود
چند تا سوال مختصر
تا حالا جراحی کردی
سیگار میکشی
مشروب میخوری
واریس داری
و ضربان قلب و فشار خون رو چک کرد
تمام
حالا وقت عکس قفسه سینه و آزمایش خون که گفت این آزمایش فقط برا سفلیس هست .

نکاتی در مورد مدیکال
دکتر کریستیانا طبقه دوم بیمارستان هست یعنی از درب اصلی وارد میشوید طبقه دوم سمت راست انتهای راهرو اتاق 202
ایکس ری طبقه اول
و آزمایش هم تو محوطه بیمارستان حیاط پشتی قرار دارد
برای واکسیناسیون
پاستور تجریش برا هر نفر 110000 تومان میگیره و کارت بین‌المللی صادر میکنه اما هلال احمر مراکز استانها رایگان این کارت رو صادر میکنه و نیازی نیست حتما از پاستور صادر بشه حداقل ایروان قبول میکنه کارت من هم از هلال احمر شهرستان صادر شده بود
زیر 15 سال هزینه مدیکال حدود 15000 کمتر به دکتر میدن و ایکس ری و آزمایش ندارند اما باید یه تست سل بدهند.
در روز مصاحبه یک سی دی و برگ نتیجه رو به شما میدهند که بهیچوجه همراه خود به سفارت نبرید چون اونجا ازتون میگیرند اون بخشی که مربوط به سفارت هست رو خود دکتر برا سفارت میفرسته
من شنیدم که هزینه مدیکال از اول اکتبر حدود 50 درصد بیشتر میشه
برا رفتن به بیمارستان هم میتونید از اتوبوس استفاده کنید که 100 درام میشه
هم از تاکسی های معمولی که بین 1000 تا 1500
و هم از برنامه یاندکس که به ازای هر کیلومتر 100 درام و اگر نزدیک مرکز شهر باشید بیشتر از 500 درام نمیشه
روبروی بیمارستان هم دوتا مغازه هست که هم کار عکس و هم کپی رو انجام میدن اگه نیاز داشتین میتونین استفاده کنید
یه کپی از کارت واکسیناسیون داشته باشین درغیر اینصورت اصل کارت رو از شما میگیره
[HIBISCUS][HIBISCUS]

و اما روز مصاحبه
روز 20 سپتامبر ساعت هشت و نیم وقت مصاحبه من بود که من ساعت هشت از خونه حرکت کردم باز هم از طریق یاندکس سفارش ماشین دادم و 5 دقیقه بعد یه بنز 2007 اومد و سوار شدیم حدود 10 دقیقه رسیدیم سفارت و 400 درام شد
سفارت آمریکا تقریبا خارج از شهر است و الحق ابهت خودشو داره و از همه سفارت خونه های دیگه بزرگتر و شیک تر هست کنارش یه دریاچه هم هست
نیازی نیست خیلی زود برید چون اونجا باید سرپا بایستید البته یه ایستگاه اتوبوس هم هست که میتونید اونجا بشینید
ساعت هشت و نیم کارمنداش اومدند و گفتند برید داخل البته با نشون دادن پاسپورت و نامه مصاحبه
سه نفر سه نفر میفرستادن داخل
داخل حیاط بعد از 50 متر باز هم یه گیت بود که باید اونجا از دستگاه رد میشدم
وسایلی که نباید با خودمون ببریم
خوردنی
چاقو فندک
آب مشکلی نداره
ادکلون
سی دی
موبایل رو تحویل میگیرن و وقت خروج پس میدن
کمربند ساعت انگشتر النگو و.... اشکالی نداره
داخل ساختمان شماره میدن و تو سالن انتظار میشینید تا شماره شما خونده بشه بعد وارد اتاقکی میشید یه خانم هست که فارسی خوب صحبت میکنه و یکی یکی مدارک مورد نیاز رو از شما میخواد و تحویل میگیره بعد به شما میگه منتظر باشید تا کنسول شمارو صدا بزنه
اصلا نیازی نیست استرس داشته باشید
نوع پوشش هم اصلا مهم نیست فقط خیلی غیر عادی نباشید
تو سالن انتظار رهم راحت باشید
تا اینکه شماره شما خونده بشه و وارو اتاقط کنسول بشید
کنسول از من پرسید میخواهید فارسی مصاحبه بشید یا انگلیسی که من گفتم انگلیسی مشکلی ندارم اما ترجیح میدهم فارسی حرف بزنم
و کنسول هم فارسی شروع کرد
کنسول پسر حدودا 25 ساله بود که بسختی فارسی حرف میزد و من هم انگلیسی فارسی جواب میدادم وسطاش هم عذرخواهی کرد و گفت چون فارسی خوب نمیدونه از همکارش میخواد بهش کمک کنه
اما سوالات
اسمت چیه؟
چند بار ازدواج کردی
برا چی میخواهی بری آمریکا
تا حالا آمریکا بودید
سربازی رفتی
تو آمریکا میخواهی چیکار کنی
تو ایران شغلت چی بوده و الان چیکار میکنی
کار دیگه ای هم داشتی
کارت دقیقا تو آمریکا چیه
کدوم شهر میخوای بری
چرا سربازی نرفتی
خارج از کشور بودی
قرارداد با وکیل
چطوری این کار رو پیدا کردی
چقدر پول دادی و به کی
دقیقا اسم ببر با کی درارتباط بودی (درخصوص قرارداد )
نحوه پرداخت پول به چه صورت بوده
رزومه
تو آمریکا تو حداقل حقوق رو میگیری و این برا تو کافی نیست خب مابقی هزینه زندگی رو چیکار میکنی
چند سال تو ایران کار میکنی
اسم وکیلت رو بگو
گرت و تیم ناولز که تو مدارکات اسمشون هست کی هستند
تو باهاشون در ارتباط هستتی
کی این شغل رو بهت پیشنهاد داد
کی وکیل رو بهت معرفی کرد
آیا برا اینکه کارت زودتر انجام بشه پول بیشتری هم دادی
از خانومم هم پرسید
الان چیکاره هستی
قبلا چیکاره بودی
چرا از کارت اومدی بیرون
تو آمریکا میخوای چیکار کنی
چند بار ازدواج کردی
از پسرم هم پرسید
کار میکنی
دانش آموز هستی
در آخر هم گفت به شما تبریک میگم صدور ویزای شما نیاز به یکسری بررسی های اداری داره و بین چند هفته تا چند ماه زمان میبره و شما هر هفته سایت ما رو چک کنید
و یه برگه آبی هم بما داد.
حالا من مونده بودم که اگه اپ شدیم دیگه تبریکش چی بود [FACE WITH TEARS OF JOY][FACE WITH TEARS OF JOY]
کل مصاحبه ما حدود 20 دقیقه بود
تقریبا از همه چی پرسید و نکته جالب این بود که دقیقا همون سوالاتی رو که با وکیل تمرین کرده بودم روتماما پرسید که البته از قبل جوابهاشو تمرین کرده بودم
من واقعا همون که بود رو گفتم و فقط واقعیت ها رو گفتم.
بعد از اتمام مصاحبه راهی خونه شدیم
خب تو فرصت بعدی از جاذبه های گردشگری ایروان براتون مینویسم [HIBISCUS][HIBISCUS][HIBISCUS]

EB3
AP Rolleyes  
تشکر کنندگان: a_cute65 ، jalayevatan
ی سوال بین مدیکال و مصاحبتون چهار روز بود؟
واقعا این همه طول میکشه تا جواب مدیکال بیاد؟
تشکر کنندگان:
(2016-09-23 ساعت 12:32)Seniorbs17 نوشته:  ی سوال بین مدیکال و مصاحبتون چهار روز بود؟

۱۶ سپتامبر جمعه میشده. شنبه و یکشنبه هم تعطیلن و رفته اونور هفته
کیس: 2017AS15XX
نتیجه: ۶ می
ارسال فرم: ۲۶ می
کارنت: ۹ آگوست
نامه دوم: ۲۲ سپتامبر
مصاحبه: هفته اول نوامبر، ایروان/ AP / آپدیت سیس ۱۵ نوامبر / ۱۲ ژانویه بخاطر ایمیل، یه ایمیل تو فوریه، یه ایمیل هم ۲۱ مارچ همه جوابها تکراری  و منتظر باشید تا اعلام کنیم / آپدیت دو خطی و اولین آپدیت از سمت خودشون ۸ می/ کلیر ۱۰ می/آپدیت تحویل پاسپورت ۱۵ می/ تحویل مدیکال جدید ۱۷ می/ ۱۸ می صدور ویزا/ ۱۹ می تحویل پاسپورت از پست
سفرنامه
تشکر کنندگان:
(2016-09-23 ساعت 13:46)TiredAdmin نوشته:  
(2016-09-23 ساعت 12:32)Seniorbs17 نوشته:  ی سوال بین مدیکال و مصاحبتون چهار روز بود؟

۱۶ سپتامبر جمعه میشده. شنبه و یکشنبه هم تعطیلن و رفته اونور هفته

مرسی
خیلی برام مهمه که بدونم چقدره جواب مدیکال رو میدهند
یعنی مثلا اگر جمعه وقت مصاحبه باشه کی وقت مدیکال بگیرم بهتره؟

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان