کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
مشخصات عکــس دیجیتالی برای شرکت در لاتاری
سلام ميخاستم بدونم سيبيل براي آقايون ايرادي نداره؟!
تشکر کنندگان: faaezeh ، kkr1373
(2015-10-11 ساعت 20:33)nahal_64 نوشته:  سلام ميخاستم بدونم سيبيل براي آقايون ايرادي نداره؟!

فکر نکنم مساله ی خاصی باشه..ولی بهتره ان شا الله اگه قبول شدن عکسشون با قیافه ی همیشگی زیاد فرق نداشته باشه..یعنی اونموقعه هم سبیل داشته باشن
باران تویی! به خاکِ من بزن
بازا ببین! که بی‌ مه‌ِ تو من هوای پر زدن ندارم!
تشکر کنندگان: nahal_64 ، kkr1373
(2015-10-11 ساعت 20:33)nahal_64 نوشته:  سلام ميخاستم بدونم سيبيل براي آقايون ايرادي نداره؟!

سلام
نه ایرادی نداره!! ولی خودمونیم دوستان عجب خلاقیتی دارند توی خلق سوال!!

نکاتی کلی درباره عکس دیجیتالی برای لاتاری و تنظیمات مربوط به آن

1-باید توجه داشته باشید که پشت زمینه عکس شخص باید حتما روشن باشد (سفید)

2-فضای خالی از بالای سر شخص را باید در منظره یاب دوربین بتوان دید و این کار را باید بگونه ای انجام دهید که شانه های شخص هم در کادر دوربین قابل مشاهده باشد.

3-تصویر شخص باید کاملا واضح و معمولی افتاده باشد ، مثلا صورت شخص نباید کج افتاده باشد یا اخم کرده باشد کلا باید عکستان کاملا طبیعی افتاده باشد.

4-فاصله دوربین با تصویر شخص باید حداقل 4 فوت (1.25 متر) تنظیم شده باشد.

5-همچنین زاویه دید شخص حتما باید رو به دوربین باشد و کل رُخ صورت آن در داخل کادر دوربین قرار گرفته باشد (به نوعی که گوش های شخص در کادر دوربین قابل مشاهده باشد.)

6-استفاده از عینک اگر باعث انعکاس نور نشود بلا مانع است.

7-داشتن ریش و سبیل برای آقایان بلا مانع است با اینحال ظاهری اصلاح شده توصیه می شود.

8-استفاده از کلاه و پوشش سر (کلاه گیس) ، عینک دودی در عکس قابل قبول نخواهد بود.

9-همچنین از تاریخ عکس گرفته شده بیشتر از 6ماه نگذشته باشد.

نکاتی در خصوص عکس خانم ها:

1-گرفتن عکس با حجاب (استفاده از روسری،شال) مانعی ندارد ، اما باید صورتتان کاملا در کادر دوربین قرار گرفته باشد.

2-استفاده از لوزم آرایشی توصیه نمی شود و همانطور که در ابتدا توضیح داده شد مانع طبیعی افتادن عکس شما خواهد شد.

3-استفاده از آویز هایی مانند گوشواره ، گردنبند و... توصیه نمی شود.

4-عدم استفاده از لنز(معمولی و رنگی) ، عینک دودی در عکس گرفته شده.

عکس به دو صورت می‌تواند ارائه شود:

گرفتن یک عکس دیجیتال با دوربین دیجیتال
تبیدل عکس چاپ شده به عکس دیجیتال با اسکنر

مشخصات ترکیبی

وضعیت سر

شخصی که از آن عکس گرفته می‌شود می‌بایست مستقیما رو به دوربین باشد.
سر شخص نبایست کج، پایین و یا رو به جهت دیگری باشد.
ارتفاع سر شخص که از بالای سر(شامل موها) تا زیر چانه اندازه گیری میشود می‌بایست بین 50 تا 69 درصد ارتفاع کل عکس باشد. ارتفاع چشم ها که از چشم ها تا پائین عکس اندازه گیری میشود باید بین 56 تا 69 درصد ارتفاع کل عکس باشد.

زمینه عکس

شخصی که از او عکس گرفته می‌شود می‌بایست روبروی یک زمینهٔ طبیعی و با نور سفید قرار بگیرد.
زمینه‌های تاریک یا شکل دار مورد قبول نخواهد بود.

فوکوس

عکس می‌بایست فوکوس داشته باشد (عکس نبایست تار باشد).

وسایل تزینتی

وجود عینک و یا هر موردی که از توجه صورت کم کرده باشد مورد قبول نیست.

پوشش سر و کلاه

عکس با پوشش سر و کلاه، تنها اگر به علت اعتقادات مذهبی باشد مورد قبول خواهد بود، و حتی در این خصوص پوشش سر و کلاه به هیچ وجه نبایست قسمتی از چهره متقاضی را بپوشاند. عکس اشخاص با پوشش سر طایفه‌ای و غیره که صریحاً مذهبی نبوده است مورد قبول نمی‌باشد. عکس با کلاه ارتشی، خطوط هوایی و هر پوشش سر پرسنلی و کارمندی دیگری مورد قبول نخواهد بود.

گرفتن عکس دیجیتالی جدید

اگر عکس دیجیتالی جدیدی می‌گیرید باید مشخصات زیر در آن رعایت شود:

فرمت فایل عکس

عکس می بایست در فرمت JPEG باشد.

رزولوشن عکس (وضوح تصویر)

ابعاد فایل عکس باید ۶۰۰ پیکسل در ۶۰۰ پیکسل باشد. (عکاسی‌های ایران این سایز را با نام 6×6 می‌شناسند.)

عمق رنگ عکس (Color Depth) عکس رنگی ‎24-‎bit Color مورد نیاز است. عکس‌های سیاه و سفید، عکس‌های منوکروم و عکس‌های با عمق رنگ 8-‎bit Color Mode مورد قبول نخواهند بود.
اسکن عکس چاپ شده

قبل از اسکن عکس چاپ شده می‌بایست مشخصات ساختاری بالا مهیا گردد. اگر عکس پرینت شده مشخصات رنگ و مشخصات ساختاری را دارا بود عکس را با مشخصات اسکنر زیر اسکن کنید.

رزولوشن اسکنر

عکس باید حداقل با رزولوشن 300DPI اسکن شود.

اندازه حجم عکس

حجم فایل عکس می‌بایست برابر یا کمتر از ۲۴۰ کیلوبایت باشد.

عمق رنگ عکس

عکس رنگی ‎24-‎bit Color مورد نیاز است. عکس‌های سیاه و سفید، عکس‌های منوکروم و عکس‌های با عمق رنگ 8‎-‎bit Color Mode مورد قبول نخواهند بود.
CN: AS64XX >>> FIRST LETTER: MAY 10 >>> DS-260: JUNE 14 >>> PERSON: 1 >>> EMBASSY: YEREVAN >>> CURRENT: MARCH 09 >>> INTERVIEW: MAY 10 >>> VISA ISSUANCE: MAY 13
تشکر کنندگان: kkr1373 ، victor2016 ، ehsan TT ، S0SHiANT
(2015-10-10 ساعت 18:59)Dead Space نوشته:  بچه ها عکس ۳ در ۴ من رو عکاسی یه خورده روتوش کرده.
مشکل خاصی که نداره ؟
چون چهرم تفاوتی با چهره واقعیم نکرده

اصلا عکس نباید 3 در 4 باشه باید 5 در 5 باشه 600 پیکسل در 600 پیکسل

[عکس: Lottery-visa-sample-photo.png]
تشکر کنندگان:
دوستانی که عس 5 در 5 میگیرن توجه کنین سایز این عکس 591 پیکسل در 591 پیکسل هست
با یه روش خیلی ساده عکستون رو تبدیل به 600×600 پیکسل کنین

روی عکس کلیک راست کنید و روی Edit کلیک کنید
با نرم افزار Paint باز میشه عکستون
بالا سمت چپ تغییر اندازه رو پیدا کنید (Resize) و کلیک کنید روش
یه پنجره باز میشه By: Percentage , Pixel شما تیک ثسمت Pixel رو بزنید
بعدش توی کادری که میاد هر دو عدد 591 رو به 600 تغییر بدید و عکستون رو ذخیره کنید
تشکر کنندگان: victor2016
دوستان من یک اشتباهی کردم.
من قرار بود برای دوستم واسه سال 2017 ثبت نام کنم و اول یکسری اطلاعات اشتباه دادم فقط واسه اینکه بدونم دقیقا چه اطلاعاتی لازم دارم و تنها عکسش رو عکس دوستم گذاشتم. و با موفقیت انجام شد ولی همه اطلاعات اشتباه هست.
حالا با اطلاعات درستش و همون عکس میخوام ثبت نامش کنم، به نظرتون براش مشکلی پیش میاد ؟ یه عکس با دو سری اطلاعات که یکی از اطلاعات کامل درست هست و یکی کامل اطلاعات اشتباه ؟
تو رو خدا راهنمایی ام کنید.
خیلی عذاب وجدان گرفتم
تشکر کنندگان:
(2015-10-13 ساعت 05:12)kianbar نوشته:  دوستان من یک اشتباهی کردم.
من قرار بود برای دوستم واسه سال 2017 ثبت نام کنم و اول یکسری اطلاعات اشتباه دادم فقط واسه اینکه بدونم دقیقا چه اطلاعاتی لازم دارم و تنها عکسش رو عکس دوستم گذاشتم. و با موفقیت انجام شد ولی همه اطلاعات اشتباه هست.
حالا با اطلاعات درستش و همون عکس میخوام ثبت نامش کنم، به نظرتون براش مشکلی پیش میاد ؟ یه عکس با دو سری اطلاعات که یکی از اطلاعات کامل درست هست و یکی کامل اطلاعات اشتباه ؟
تو رو خدا راهنمایی ام کنید.
خیلی عذاب وجدان گرفتم

مطلقا این کار رو نکن
البته این که اطلاعات رو کامل اشتباه زدین خودش دلیل بر ریجکت شدن هست
ولی اگه دوباره ثبت نام کنی همون اولی از دم حذف میشه فرمش

به نظر من چون خواه ناخواه دوستتون ریجکت میشه شما یه بار دیگه ثبت نام کن که حق دیگران که درست و کامل ثبت نام کردن ضایع نشه حداقل بار مسئولیت بقیه افراد روی دوشتون نباشه
تشکر کنندگان: عمو سام ، Srod ، m.ghoreishi
(2015-10-13 ساعت 13:55)kkr1373 نوشته:  به نظر من چون خواه ناخواه دوستتون ریجکت میشه شما یه بار دیگه ثبت نام کن که حق دیگران که درست و کامل ثبت نام کردن ضایع نشه حداقل بار مسئولیت بقیه افراد روی دوشتون نباشه

منم موافقم
با اطلاعات اشتباه اگر هم برنده بشن امکان ویزا گرفتن به هیچوجه ندارن و حق یک نفری شاید که میتونست ویزا بگیره ضایع میشه
هرچند که احتمالا وقتی با اطلاعات اشتباهی ثبت نام کردین نه آدرس ایمیل درستی دادین نه کانفرمیشن نامبر رو یادداشت کردین

چه بهتر که دوباره ثبت نام کنین
که به احتمال 99% میفهمن و حذف میکنن و شاید هم 1% احتمال داشته باشه حذف نکنن
در هر صورت عاقلانه تر اینه که دوباره ثبت نام کنین
تشکر کنندگان:
بچه ها عکس پارسال من که باهاش تو 2016 ثبت نام کردم و از عکاسی هم گرفته بودم و الان هم از لحاظ چهره هیچ فرقی نکردم، اگه تاریخش رو اصلاح کنم اشکال نداره همونو بدم؟
نظرتون رو بگید لطفا
تشکر کنندگان: kkr1373
(2015-10-14 ساعت 12:15)poweronline نوشته:  بچه ها عکس پارسال من که باهاش تو ۲۰۱۶ ثبت نام کردم و از عکاسی هم گرفته بودم و الان هم از لحاظ چهره هیچ فرقی نکردم، اگه تاریخش رو اصلاح کنم اشکال نداره همونو بدم؟
نظرتون رو بگید لطفا

عکس مدرک هویتی شماست
یعنی اگر برنده بشین و برای مصاحبه برین با عکستون مثایسه میکنن
اگه تغییر فاحشی نکردین مشکلی نیست
ترجیحا اگه میتونین عکس جدید بگیرین ولی توی مواردی که من پرسیدم و دیدم مشکلی پیش نیومده
تشکر کنندگان:
(2015-10-14 ساعت 13:10)kkr1373 نوشته:  
(2015-10-14 ساعت 12:15)poweronline نوشته:  بچه ها عکس پارسال من که باهاش تو ۲۰۱۶ ثبت نام کردم و از عکاسی هم گرفته بودم و الان هم از لحاظ چهره هیچ فرقی نکردم، اگه تاریخش رو اصلاح کنم اشکال نداره همونو بدم؟
نظرتون رو بگید لطفا

عکس مدرک هویتی شماست
ترجیحا اگه میتونین عکس جدید بگیرین ولی توی مواردی که من پرسیدم و دیدم مشکلی پیش نیومده

بقیه دوستان نظری ندارن؟
تشکر کنندگان:
(2015-10-14 ساعت 20:13)poweronline نوشته:  
نظرتون رو بگید لطفا

عکس مدرک هویتی شماست

بقیه دوستان نظری ندارن؟

عزیز دیگه نظری نمیمونه، اگه میتونی عکس جدید بگیر که مطمئن باشی هیچ مشکلی پیش نمیاد

اگه نمیخوای عکس بگیری و عکس سال قبلت رو استفاده کنی بهتره دقت کنی که تغییری نکرده باشی Smile
تشکر کنندگان: عمو سام
(2015-10-14 ساعت 20:13)poweronline نوشته:  
نظرتون رو بگید لطفا

عکس مدرک هویتی شماست

بقیه دوستان نظری ندارن؟

نه عزیز. اگر چهره تون تغییر خاصی نداشته اصلا مهم نیست. حتی تاریخ رو هم نمی خواد عوض کنید. البته اگر عکس رو با نرم افزار داخل سایت خودشون ویرایش کنید و دوباره ذخیره کنید خودبخود تاریخش عوض میشه. تو برنده های سال های قبل بودن افرادی که چندسال پشت سر هم با یه عکس ثبت نام کردن، هیچ مشکلی هم پیش نیومده. انشالا اگر برنده شدید عکس جدید بگیرید.
تنها دو روز در سال هست که نمیتونی هیچ کاری بکنی‌! یکی‌ دیروز و یکی‌ فردا . . .
تشکر کنندگان:
سلام من عکسی که 4 ساله باهاش ثبت نام کردم میذارم.ولی قبول نمیکنه.میگه عکس کوچکه. سایز 222kb
591*591
لطفا راهنمایی کنید
تشکر کنندگان:
سلام دوستان
من ثبت نام کردم و تایید نهایی را گرفتم. عکس هایی که من گذاشتم از طریق موبایل توی خونه گرفتم و بعد بوسیله فتوشاپ بگراندش رو اصلاح کردم. ایا اشتباه کردم؟
اگه اشتباه کرده باشم یعنی ممکنه که کلاً کیس من مردود اعلام بشه و از سیستم خارج شم؟ یا نه مثل ادرس بعدها میشه اصلاحش کرد؟
ممنون میشم دوستان پاسخ بدن. خیلی نگرانم...
تشکر کنندگان:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان