کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-10-30 ساعت 07:42)عدلی نوشته:  
(2016-10-30 ساعت 04:10)Sbadvi نوشته:  
(2016-10-29 ساعت 14:42)عدلی نوشته:  سلام دوستان
از تجربه اولین سفر جهت گرین کارت سپاسگذارم من 2 سپتامبر آمدم و 29 سپتامبر تو سایت نوشت گرین کارت در مرحله تولید است و 6 اکتبر ارسال شد که 7 اکتبر از پست گرفتم و 11 اکتبر برگشتم ایران . تجربه سفر خیلی خوب بود و  ا م ر ی ک ا جای خوب و حس خوبی داره به راحتی میشه کار پیدا کرد . نگران نباشین به خارجیها خوب بودن .

سلام دوست عزيز آيا در سايت قبل از ٢٩ سپتامبر براي شما هم ارور مي داد؟

سلام البته چن روز ارور میداد به با وارد کردن شماره پرداخت مینوشم در تاریخ فلان پرداخت انجام شده تا دسامبر منتظر باشین و اگر آدرست تغییر کرد وارد  کنید بعد حدود دوهفته نوشت در مرحله تولید .
من پرداخت رو قبل رفتن در 6 آگوست انجام داده بودم .
سلام دوست عزیز
من 30 سپتامبر پرداخت کردم و تو سایتی که دوستان اول همین تاپیک گذاشتن وقتی چک میکنم شماره رسید میخواد در صورتی که تو پرینت رسیدی که من گرفتم یه شماره 14 رقمی ترکیبی حروف و عدد هست به عنوان Agency tracking Id منظور از شماره رسید اینه .
لطفا راهنمایی کنین
CN : 5xxx
Per : 4
IV : 6 / April / 2016
ABU DHABI
Status : AP
Updates : 6,17,18,19,21 April ,20 Jun, 11,13 July
Embassy update :14 July
Clearance :13 July
29 Aug : دریافت ویزا
28 Sep : ورود به آمریکا
Los Angeles CA
15 Nov : دریافت گرین کارت

پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
(2016-10-30 ساعت 10:14)moh@m@d نوشته:  
(2016-10-30 ساعت 07:42)عدلی نوشته:  
(2016-10-30 ساعت 04:10)Sbadvi نوشته:  سلام البته چن روز ارور میداد به با وارد کردن شماره پرداخت مینوشم در تاریخ فلان پرداخت انجام شده تا دسامبر منتظر باشین و اگر آدرست تغییر کرد وارد  کنید بعد حدود دوهفته نوشت در مرحله تولید .
من پرداخت رو قبل رفتن در 6 آگوست انجام داده بودم .
سلام دوست عزیز
من 30 سپتامبر پرداخت کردم و تو سایتی که دوستان اول همین تاپیک گذاشتن وقتی چک میکنم شماره رسید میخواد در صورتی که تو پرینت رسیدی که من گرفتم یه شماره 14 رقمی ترکیبی حروف و عدد هست به عنوان Agency tracking Id  منظور از شماره رسید اینه .
لطفا راهنمایی کنین

وقتي ١٦٥ دلار را پرداخت مي كنيد در آخر يك confirmation مي دهد كه در اون يك عدد ١٣ رقمي با عنوان USCIS Receipt number هست ودر مورد كيس من با IOE07 شروع ميشه
پاسخ
تشکر کنندگان: moh@m@d
سلام به همگی دوستان از انجائیکه ویزای مهاجرتی من و همسرم ISSUED شده به جمع شما وارد میشوم با یک عالمه سوال.
پاسخ
تشکر کنندگان: واهیک آقاجانی ، moh.saee ، milad.abadani
(2016-10-30 ساعت 13:05)yasaman53 نوشته:  سلام به همگی دوستان از انجائیکه ویزای مهاجرتی من و همسرم ISSUED شده به جمع شما وارد میشوم با یک عالمه سوال.

سلام تبریک شما ۲۰۱۶ هستین یا ۲۰۱۷؟ اطفا امضاتون رو تکمیل کنید؟
کیس:‎2017AS42XX ‎  رویت قبولی: 14 می 2016 تعداد افراد: 2  نظام وظیفه:معافیت  سفارت: ایروان  اولین ارسال: 28 می 2016  کارنت:10 ژانویه2017  نامه دوم:20 ژانویه2017  مصاحبه: 16مارچ 2017  نتیجه:AP  اپدیتها: 15، 16 و 17 دریافت ایمیل 6 سوال، 21 ارسال جوابها، 24 مارچ  دو خطی شدن همسر در CEAC و 27، 28مارچ  آپدیت طلایی دوخطی: 10 اگوست2017، 11 اگوست or شدیم و کلیر، انتظار 145روز
ایشود: عصر روز 6 سپتامبر، بونافاید: جاب افر شرکت کامپیوتری
پاسخ
تشکر کنندگان: ay1616 ، milad.abadani
سلام دوستان. یه سوالی داشتم. من فرم گرین کارت رو پر کردم و پرداخت رو انجام دادم و billing address رو آدرس جدید و قطعی خونوادم در آمریکا رو زدم. حالا نیازی به پر کردن فرم در این سایت برای تغییر آدرس هست؟
https://egov.uscis.gov/coa/displayCOAForm.do
یا اینکه این برای کسایی هست که پرداخت گرین کارت رو در ایران انجام دادن و آدرس قبلی شونو برای billing address داده بودن و وقتی رسیدن آمریکا جاشون تثبیت شد و خواستن آدرس رو عوض کنن؟
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
سلام دوستان
در اولین stop در آمریکا باید کارهی مهاجراتی انجام بشه ؟
یا امکانش هست در توقف دوم یا نهایی کارهای مهاجرتی انجام شود ؟
***As201600007
رویت قبولی :2015 22 May
ارسال فرم :  2015 Aug 29
تعداد کیس : 2 نفر 
سفارت : انتخاب  از آنکارا به ایروان 
مصاحبه : jun 14, 2016
محل مصاحبه :yerevan
مدیکال : jun 10 .2016
وضعیت : Issued.  22 Agu2016   Big Grin  Big Grin
پاسخ
(2016-11-05 ساعت 14:17)Hamed_402 نوشته:  سلام دوستان
در اولین stop در آمریکا باید کارهی مهاجراتی انجام بشه ؟
یا امکانش هست در توقف دوم یا نهایی کارهای مهاجرتی انجام  شود ؟

سلام دوست عزیز
شما در سفر اول به آمریکا و به محض ورود به اولین فرودگاه بایستی کارهای اداری ورود خود را مثل انگشت نگاری ، تحویل پاکات ویزا و .. در مرز و گمرک انجام دهید . البته انجام کارهایی مثل درخواست ssn ، واریز هزینه گرین کارت و .. پس از ورود به خاک آمریکا و در هر زمان دلخواه می تواند انجام شود
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: mehdibaskoly ، milad.abadani
گرین کارت و سوشال به کدوم آدرس پست میشه؟ به آدرسی که تو فرودگاه اعلام کردیم یا به آدرسی که در زمان ثبت نام اعلام شده
پاسخ
(2016-11-08 ساعت 21:06)sasha_ka نوشته:  گرین کارت و سوشال به کدوم آدرس پست میشه؟ به آدرسی که تو فرودگاه اعلام کردیم یا به آدرسی که در زمان ثبت نام اعلام شده

اونیکه توی فرودگاه اعلام میکنید
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
پاسخ
سلام به همه ی اعضاء این تاپیک ...ما بعد از یکسال ۲۴ روز پیش برگشتیم امریکا ....ما بدون اینکه پاس سفید بگیریم یکسال بیرون امریکا بودیم ، سه روز مونده بود به سر رسید یکسالمون برگشتیم البته موقع ورود به امریکا چون صف کسایی که سیتیزن بودن و گیرین کارت داشتن خلوت بود ما از این سمت اومدیم ....به طور قطع به کسایی هم که به اکتفای همون مهر یکسال ویزا بیرون از امریکا هستن هم گیر نمیدن ...آفیسر چیز خاصی از ما نپرسید فقط پرسید چند وقته بیرون از انریکا هستین و ما حقیقت رو گفتیم که نزدیک یکسال بود و توضیح دادیم که برای اتمام درس همسرم ایران بودیم و آفیسر هم گفت دیگه قصد ندارید از اینجا خارج بشید ما هم گفتیم نه ...و به قول یکی از بچه های اینجا ولکام گویان ما رو هدایت کرد به داخل خاک امریکا....ما از فرودگاه لس انجلس وارد شدیم و هم اکنون هم همینجا اقامت داریم ...کلاسهای رایگان زبان و کامپیوتر رو ثبت نام کردیم و داریم میریم ...هر کالجی که شما برید و بگید میخواهید کلاسهای non cradit رو ثبت نام کنید بهتون معرفی میکنن اصلا مهم نیست کدوم کالج میرید ....موفق باشید

پاسخ
تشکر کنندگان: alborz3718 ، dv2017 ، Siamak ، sahar2016 ، samane1363 ، ad48 ، mrlzdh ، golia ، milad.abadani
می خواستم از دوستانی که به آمریکا تشریف بردن خواهش کنم اگه حوصله دارید در مورد انجام کارهای مهاجرتی در اولین ورود کمی بیشتر توضیح دهید . اگه کسی زبانش خوب نباشه در انجام این امور به مشکل بر می خوره یا کمکش می کنن .ممنون
کیس نامبر :2016AS2k
محل مصاحبه : ابوظبی
تاریخ مصاحبه : اواخر اکتبر
وضعیت : ap
تعداد کیس : یک نفر
کارشناس ارشد رشته روانشناسی
کار در کلینیک درمانی
آپدیت ها : ۹ دسامبر ، ۱۱ ژانویه با ایمیلی که برای شناخته شدن کیسم ارسال کردم ، ۲۵ ژانویه ، اول آگوست آپدیت شبانه ساعت ۳۰ : ۲۳ دو خطی  Big Grin بعد از آپدیت  ۲۵ ژانویه و بعد از  ۲۸۰ روز . آپدیت ۲ آگوست ساعت ۵ بعد از ظهر . آپدیت ۳ آگوست در ساعت ۷ عصر و بلاخره or شدم و در روز ۴ آگوست ساعت ۵ بعد از ظهر ایمیل کلیری اومد . نامه کلیری هم در سایت ابوظبی ۷ آگوست ساعت ۵۰ : ۱۲ ظهر اومد . ایشود ویزا ۱۶ آگوست . دریافت ویزا ۱۸ آگوست . . اولین سفر به آمریکا : ۲۰ نوامبر . دریافت گرین کارت : ۶ فوریه ۲۰۱۷
پاسخ
(2016-11-09 ساعت 22:11)daniyal1351 نوشته:  می خواستم از دوستانی که به آمریکا تشریف بردن خواهش کنم اگه حوصله دارید  در مورد انجام کارهای مهاجرتی در اولین ورود کمی بیشتر توضیح دهید . اگه کسی زبانش خوب نباشه در انجام این امور به مشکل بر می خوره یا کمکش می کنن .ممنون
اگر منظورتون کارهای بعد از اینجا آمدن هست باید بگم بعضا ادارات مترجم فارسی زبان دارن البته باید در بدو ورودتون به اون اداره بپرسین که مترجم فارسی زبان دارن یا نه ...

پاسخ
تشکر کنندگان: daniyal1351
(2016-11-10 ساعت 12:20)Daneshjo نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 22:11)daniyal1351 نوشته:  می خواستم از دوستانی که به آمریکا تشریف بردن خواهش کنم اگه حوصله دارید  در مورد انجام کارهای مهاجرتی در اولین ورود کمی بیشتر توضیح دهید . اگه کسی زبانش خوب نباشه در انجام این امور به مشکل بر می خوره یا کمکش می کنن .ممنون
اگر منظورتون کارهای بعد از اینجا آمدن هست باید بگم بعضا ادارات مترجم فارسی زبان دارن البته باید در بدو ورودتون به اون اداره بپرسین که مترجم فارسی زبان دارن یا نه ...

ممنون از پاسختون . البته بیشتر منظورم کارهای مهاجرتی توی فرودگاه های آمریکا بود .
کیس نامبر :2016AS2k
محل مصاحبه : ابوظبی
تاریخ مصاحبه : اواخر اکتبر
وضعیت : ap
تعداد کیس : یک نفر
کارشناس ارشد رشته روانشناسی
کار در کلینیک درمانی
آپدیت ها : ۹ دسامبر ، ۱۱ ژانویه با ایمیلی که برای شناخته شدن کیسم ارسال کردم ، ۲۵ ژانویه ، اول آگوست آپدیت شبانه ساعت ۳۰ : ۲۳ دو خطی  Big Grin بعد از آپدیت  ۲۵ ژانویه و بعد از  ۲۸۰ روز . آپدیت ۲ آگوست ساعت ۵ بعد از ظهر . آپدیت ۳ آگوست در ساعت ۷ عصر و بلاخره or شدم و در روز ۴ آگوست ساعت ۵ بعد از ظهر ایمیل کلیری اومد . نامه کلیری هم در سایت ابوظبی ۷ آگوست ساعت ۵۰ : ۱۲ ظهر اومد . ایشود ویزا ۱۶ آگوست . دریافت ویزا ۱۸ آگوست . . اولین سفر به آمریکا : ۲۰ نوامبر . دریافت گرین کارت : ۶ فوریه ۲۰۱۷
پاسخ
(2016-11-10 ساعت 21:26)daniyal1351 نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 12:20)Daneshjo نوشته:  

ممنون از پاسختون . البته بیشتر منظورم کارهای مهاجرتی توی فرودگاه های آمریکا بود .
هیچ مشکلی نخواهید داشت
موفق باشید
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ
تشکر کنندگان: daniyal1351 ، milad.abadani
(2016-08-22 ساعت 15:03)sahar2016 نوشته:  
(2016-08-21 ساعت 21:24)پرسپولیس6 نوشته:  دوستان سلام

کسی میدونه از کجا میتونم یه فایلی رو که تو همین سایت دوستان گزاشته بودن و درمورد نکاتی بود که هر مهاجری باید انجام بده رو دانلود کنم ؟
به زبون فارسی بود و فکر کنم پاورپوینت .

ممنون میشم
دوست عزیز جناب آقای پرسپولیس سلام رسیدن به خیر کم پیدایید.ما فکر کردیم به سلامتی رفتید و دیگه مقیم شدید.

بله دوست خوبم
رسیدیم و مستقر شدیم
F4 Category‎
PD ‎2008
‎Case ‎No. ABD2010 ******
با نام کاربری sepidar

کیس لاتاری با کیس نامبر 2016xxx
تعداد نفرات 4/رویت قبولی هفته ی آخر می/ارسال فرم هفته ی اول جولای/ (دلیل تاخیر درمصاحبه)تغییر سفارت از آنکارا به ابوظبی توسط خودم/مصاحبه اوایل نوامبر/هردو دارای شغل دولتی و لیسانس غیرحساس/ برنده اصلی س ارتش/ آپدیت سفارت فردای مصاحبه/ آپدیت سیس 9 دسامبر 25 ژانویه 17 مارچ 22 مارچ/کلیرنس 22 مارچ/ ورود به نیویورک 28 اپریل/تاریخ رسیدن ssn یک هفته بعد/
تازه اول راهشه بقیه شم با خودشه/ فکرنکن هرچی از این دست بدی همونو از اون دست میگیری  حتما" صدبرابرشو میگیری
پاسخ

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان