کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
اولین سفر به آمريكا برای فعال سازی گرین کارت
(2016-11-10 ساعت 21:26)daniyal1351 نوشته:  
(2016-11-10 ساعت 12:20)Daneshjo نوشته:  
(2016-11-09 ساعت 22:11)daniyal1351 نوشته:  می خواستم از دوستانی که به آمریکا تشریف بردن خواهش کنم اگه حوصله دارید  در مورد انجام کارهای مهاجرتی در اولین ورود کمی بیشتر توضیح دهید . اگه کسی زبانش خوب نباشه در انجام این امور به مشکل بر می خوره یا کمکش می کنن .ممنون
اگر منظورتون کارهای بعد از اینجا آمدن هست باید بگم بعضا ادارات مترجم فارسی زبان دارن البته باید در بدو ورودتون به اون اداره بپرسین که مترجم فارسی زبان دارن یا نه ...

ممنون از پاسختون . البته بیشتر منظورم کارهای مهاجرتی توی فرودگاه های آمریکا بود .

خانواده من به انگلیسی مسلط نبودن و یه مترجم فارسی پیج کرده بودن. بعدا که مترجم اومد، مادر و پدرم ازش تشکر کردن که گفته کارش همینه تو فرودگاه. نگران نباشید.
شماره کیس: 2016AS71XX
مصاحبه: هفته اول June
کنسولگری: آنکارا تغییر به ابوظبی
تعداد افراد کیس: 4 (برنده اصلی مادرم هستن)-->3 نفر(من بخاطر سنم از پرونده حذف شدم، موقع ثبت نام تازه ٢٠ سالم شده بود و موقع مصاحبه سنمو محاسبه كردن و١٤ روز زياد داشتم )
نتیجه: AP
آپدیت ها: 19, 21 June کل کیس. 16 June نفر سوم. 22 June نفر اول و دوم. 26 June نفر اول(بخاطر ایمیل جهت شناسایی کیس در سایت سفارت). 26 July نفر اول(دو خطی). 27 July(آپدیت کل کیس و or نفر اول). 29 July نامه کلیری نفر اول و سوم. 10 August(نفر دوم or).  نامه کلیری نفر دوم 15 August.
صدور ويزاى نفر اول و سوم: 8 August
صدور ویزای نفر دوم(با اعمال شاقه بعد از یک ماااه و 5 روز): 20 September
پاسخ
تشکر کنندگان: daniyal1351 ، milad.abadani
(2016-11-17 ساعت 05:32)پرسپولیس6 نوشته:  
(2016-11-17 ساعت 04:44)golia نوشته:  سلام به دوستان عزيز ،بالاخره پرواز ما هم از وطن هميشگي به وطن جديد نشست . اما قبل درباره خريد بليط هواپيما سعي كنيد نه خيلي زود ونه خيلي دير بليط بگيريد و مترصد آفر هاي خوب باشيد كه شركتهاي هواپيمايي در رقابت با هم آرائه ميدن و ميتونيد حسابي حالش رو ببريد.پرواز ما تركيش بود به مقصد واشنگتن دي سي با ٣بسته ٢٣كيلويي .همونطوري كه دوستان قبلا گفتن بايستي پاكت زرد همراهتون باشه .براي ما تو استانبول چك شد و وقتي وارد مقصد شديم  پاكت زرد رو رو سرم گرفتم شايد ما رو از صف بكشن بيرون ولي بدون صف مجزايي منتظر مونديم تا آفيسر مدارك ما رو چك كنه و همچنين آدرس ما رو تغيير داد  وكمي جلوتر بعد تحويل بارها يه فرم ديگه پر كرديم در باره لوازم و مقدار پولي كه همراهمون بود پرسيدن بدون بازبيني بارها و ولكام تو يو اس
براي باز كردن حساب دوستان به من پيشنهاد دادن ولز فارگو باز كنم و من هم بخاطر اين كه هم نزديك محل سكونتمون بود و نميخواستيم مزاحم روز كاري كسي بشيم خودمون رفتيم و با همراه داشتن پاسها حساب بانكي رو باز كرديم و از ما خواستن هر چه زودتر سوشال نامبر رو وقتي گرفتيم براشون ببريم ...
بنابراين به أهميت ssnبيشتر آگاه شديم كه تو اين مملكت بدون اون نميشه كاري كرد پس روز بعد تو گوگل مپ نزديكترين اداره سوشال سكوريتي رو پيدا كرديم و با مترو همه خانواده رفتيم و بعد يكي دو ساعت صف پاسهامون  و فرم مربوطه رو ازمون گرفتن و تو كامپيوتر ثبت كردن و بعد يه رسيد دادن كه توش نوشته ٢هفته ديگه به آدرستون ارسال ميشه .تو اين مدت گوگل مپ خيلي به كار ما اومد هيچ هر كسي هم كه اينجا زندگي ميكنه بنظرم بدون اون گم ميشه

ما هم دقیقا فردای روز ورود وضعیت شمارو داشتیم و مراجعه به wells fargo رو تجربه کردیم و سپس با رفتن به نزديكترين اداره سوشال سكوريتي و ثبت اطلاعات
خوشبختانه قبل از دو هفته ssn اومد . نگران نباشید
موفق باشید

من دیروز رفتم سوشیال گفتند باید 21 روز ازورودت بگدره و گفت یزنیم تو سیستم رجکت میده باید کمی از ورودت بگذره نمیدونم داستان چی بود من ویرجینیا هستم کسی اطلاعات داره؟ من فقط پاسم همراهم بود تو فرودگاه هم فرمی در این رابطه پر نکردم
کیس اصلی یک نفر مجرد
مکان مصاحبه Abu Dhabi
اولین ورود فرودگاه دالاس واشنگتون دی سی
ساکن وست ویرجینیا Chantilly
متفاوت باش،و قبل از صحبت کردن فکر کن، انسان رو قدرت تفکرش متفاوت کرد.
پاسخ
تشکر کنندگان: milad.abadani
سلام به دوستان گرامی.
کسی می داند که پس از ورود به آمریکا و مهر خوردن پاسپورت آیا می توان پیش از دریافت گرین کارت به ایران مراجعت کرد؟
ممنون
پاسخ
سلام برای گرفتن سوشیال سکوریتی باید به کدام داره مراجعه کنیم و با چه مدارکی؟ من و خانومم اتوماتیک برامون اومد ولی برا دخترم نیومده ممندن میشم راهنمایی کنید
شماره کیس: **3
تاریخ رویت قبولی: 1 می2013
ارسال فرمهای سری اول : 6 جون
تاریخ مصاحبه: 7 دسامبر
دریافت ویزا: 8 دسامبر
ورود به امریکا: 7 می 2014
دریافت سوشیال: 18 می 2014
دریافت گرین کارت: 15 جون 2014
پاسخ
(2016-11-18 ساعت 08:31)alirezafarhang81 نوشته:  
(2016-11-17 ساعت 05:32)پرسپولیس6 نوشته:  
(2016-11-17 ساعت 04:44)golia نوشته:  سلام به دوستان عزيز ،بالاخره پرواز ما هم از وطن هميشگي به وطن جديد نشست . اما قبل درباره خريد بليط هواپيما سعي كنيد نه خيلي زود ونه خيلي دير بليط بگيريد و مترصد آفر هاي خوب باشيد كه شركتهاي هواپيمايي در رقابت با هم آرائه ميدن و ميتونيد حسابي حالش رو ببريد.پرواز ما تركيش بود به مقصد واشنگتن دي سي با ٣بسته ٢٣كيلويي .همونطوري كه دوستان قبلا گفتن بايستي پاكت زرد همراهتون باشه .براي ما تو استانبول چك شد و وقتي وارد مقصد شديم  پاكت زرد رو رو سرم گرفتم شايد ما رو از صف بكشن بيرون ولي بدون صف مجزايي منتظر مونديم تا آفيسر مدارك ما رو چك كنه و همچنين آدرس ما رو تغيير داد  وكمي جلوتر بعد تحويل بارها يه فرم ديگه پر كرديم در باره لوازم و مقدار پولي كه همراهمون بود پرسيدن بدون بازبيني بارها و ولكام تو يو اس
براي باز كردن حساب دوستان به من پيشنهاد دادن ولز فارگو باز كنم و من هم بخاطر اين كه هم نزديك محل سكونتمون بود و نميخواستيم مزاحم روز كاري كسي بشيم خودمون رفتيم و با همراه داشتن پاسها حساب بانكي رو باز كرديم و از ما خواستن هر چه زودتر سوشال نامبر رو وقتي گرفتيم براشون ببريم ...
بنابراين به أهميت ssnبيشتر آگاه شديم كه تو اين مملكت بدون اون نميشه كاري كرد پس روز بعد تو گوگل مپ نزديكترين اداره سوشال سكوريتي رو پيدا كرديم و با مترو همه خانواده رفتيم و بعد يكي دو ساعت صف پاسهامون  و فرم مربوطه رو ازمون گرفتن و تو كامپيوتر ثبت كردن و بعد يه رسيد دادن كه توش نوشته ٢هفته ديگه به آدرستون ارسال ميشه .تو اين مدت گوگل مپ خيلي به كار ما اومد هيچ هر كسي هم كه اينجا زندگي ميكنه بنظرم بدون اون گم ميشه

ما هم دقیقا فردای روز ورود وضعیت شمارو داشتیم و مراجعه به wells fargo رو تجربه کردیم و سپس با رفتن به نزديكترين اداره سوشال سكوريتي و ثبت اطلاعات
خوشبختانه قبل از دو هفته ssn اومد . نگران نباشید
موفق باشید

من دیروز رفتم سوشیال گفتند باید 21 روز ازورودت بگدره و گفت یزنیم تو سیستم رجکت میده باید کمی از ورودت بگذره نمیدونم داستان چی بود من ویرجینیا هستم کسی اطلاعات داره؟ من فقط پاسم همراهم بود تو فرودگاه هم فرمی در این رابطه پر نکردم

سلام دوست عزیز
حتما برو یه اداره سوشال دیگه . ماهم دو بار و طی یک هفته از ورود رفتیم اداره سوشال هر بار هم همون جوابی که شما شنیدید به ما دادند . بعد یک هفته رفتیم اداره سوشال آرلینگتون بدون هیچ سوالی فرمها را به ما دادند که پر کنیم و بعد از یک هفته دیگه سوشالمون اومد . اداره اول یک هفته وقت ما را هدر داد .خلاصه به جواب یک اداره سوشال بسنده نکنید و تا بعد از 21 روز تازه بفهمید باید اقدام کنید
شماره کیس‎2016as5***‎    تاریخ رویت قبولی:‎19 نوامبر ‎2015‎   کنسولگری: آنكارا  تعداد افراد منظور در کیس :۳   برنده اصلی آقا- سربازی ارت ش    ارسال فرمهای260: 3 دسامبر2015  کارنت شدن کیس:9 فوريه2016   نامه دوم ‎: 22فوريه2016   مديكال: 2آپريل ‎2016‎   مصاحبه: 7 آپريل ۲۰۱۶     نتیجه:AP  آپدیتها: 8آپریل و کلی آپدیت بدرد نخور دیگر از سفارت ،آپديت سيس براي نفر اول و دوم و دو خطي شدن 3 آگست ،  8 آگست or کلیر:به خواست خدا 9 آگست  دریافت ویزا: 18 آگست  ورود به آمریکا:14 سپتامبر ‎  دریافت گرین کارت:    
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، golia ، AbbasHTC ، milad.abadani
Sad 
سلام... وقت بخیر به همگی
کمک فوری...
آیا برای مسیر پروازی تهران-استانبول-استکهلم با پرواز پگاسوس و از استکهلم به آمریکا با ایرلاین نروژی، نیاز به ویزای ترانزیت هست؟
اگر هست چطور باید صادر بشه؟ من میخوام این بلیط رو از طریق مسترکارت رزرو کنم...
مدارکم رو کدوم فرودگاه تحویل میگیرن؟
لطفاً راهنماییم کنید و اگر موردی هست توضیح بدین...منتظر کمکتونم Sad
ممنونم
پاسخ
بچه ها من سه روز هست اومدم ، آدرسی که داشتم در ایالت کالیفرنیا بود ولی من به کارولینا شمالی اومدم هنوز برای گرین کارت اقدام نکردم و تنها به اداره سوشیال رفتم ، الان که میخوام آدرس عوض کنم تنها سابمیت فرم آنلاین کفایت میکنه و یا باید جای دیگه ای هم ایمیل بدم ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
Case Number : 47₩₩
Abudhabi
7 مارچ
2 نفر
آپدیت ها : 29 ، 30 ، 31 آگوست
کلیر در بهترین روز خدا 31 آگوست و دریافت ایمیل در همان روز

بلند است و دشوار راهی که از سیاهی دوزخ به روشنایی آسمان می رسد
پاسخ
آپارتمانی مبله در غرب لس آنجلس برای کوتاه مدت جهت اجاره موجود است.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تلفن های ۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷ یا ۰۰۱۳۱۰۴۳۰۰۰۶۰ تماس بگیرید.
سیدعلی سپهر
مدیر ارشد مهاجرسرا و مدیرعامل شرکت پاریز تراول
۰۹۱۲۱۲۵۳۵۵۷

هر آنچه در مورد لاتاری بايد بدانيد.
https://telegram.me/pariztravel
پاسخ
سلام دوستان ما 3 روز پیش وارد آمریکا (لوس انجلس) شدیم. دیروز در bank of america حساب باز کردیم. قبلش خیلی نگران بودیم که بدون سوشیال حساب باز نکنند ولی خیلی راحت و بدون اما و اگر حساب باز کردند. نه تنها برای خودم و همسرم بلکه برای دخترم نیز حساب باز کردند (البته مرا به عنوان نگهبان حسابش تعیین کردند). به هر سه نفرمان نیز دبیت کارت موقت دادند و گفتند که تا چند روز دیگه دبیت کارت دائم هم به آدرسمان می رسه که البته چون آدرس ثابت ما تگزاس است به آنجا خواهد رسید. در فرودگاه استانبول کارهای مهاجرتی انجام نشد و پاکت های زرد را در فرودگاه لوس انجلس از ما تحویل گرفتند.
کتگوری ویزا: EB-2  زیرگروه: NIW
تاریخ مصاحبه: 16 ژوئن 2016 - آنکارا
نتیجه مصاحبه: AP
دوخطی:  29  آگوست 2016
OR شدن: 4 اکتبر 2016
دریافت ایمیل درخواست اطلاعات بیشتر: 5 اکتبر ۲۰۱۶
ارسال اطلاعات درخواستی از طریق ایمیل: 6 اکتبر ۲۰۱۶
دریافت ایمیل اتمام پروسه کلیرنس: 18 اکتبر 2016
تحویل پاسپورتها به دفتر پستی در آنکارا: صبح 24 اکتبر
ایمیل از سفارت مبنی بر دریافت مدارک: عصر 26 اکتبر
آپدیت ها: 26 اکتبر، 27 اکتبر، اول نوامبر، دوم نوامبر ، دوم نوامبر (تغییر OR به /)
Issued  :  سوم نوامبر ۲۰۱۶  
دریافت پاسپورتها از دفتر پستی: چهارم نوامبر
ورود به آمریکا: 24 نوامبر 2016
دریافت گرین کارت در آمریکا: 29 دسامبر 2016
پاسخ
تشکر کنندگان: ed2008 ، golia ، milad.abadani
ضمن عرض سلام
دوستان بنده در سفر اولم در ماه سپتامبر گرین کارتم رو فعال کردم. طبق قوانین( تا آنجایی که من در جریانم) باید در کمتر از 6 ماه سفر دوم رو هم انجام بدم تا گرین کارت باطل نشه. میخاستم بدونم ایا امکان داره که دوباره برای یه مدت کوتاه بیام و باز به ایران برگردم. مشکل اینه که من هنوز کاملا اماده مهاجرت نیستم و حداقل چند ماه دیگه زمان نیاز دارم تا بتونم پرونده های بازم در ایران رو ببندم.
به عبارت دیگه لطفا توضیح بدهید که آیا اگر من در سال اول کمتر از 6 ماه در آمریکا اقامت داشته باشم ولی فاصله دو ورودم کمتر از 6 ماه نباشد آیا گرین کارتم باطل خواهد شد؟
پاسخ
سلام و خسته نباشید . دوستان من دوروزه ک وارد امریکا شدم . اما از یادم نبود هزینه گرین کارت رو در فرودگاه پرداخت کنم . الان چظوری باید این کارو انجام بدم؟
لطف راهنمایی کنید
پاسخ
A-number , و doc رو از کجا باید پیدا کنم ؟پ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم
پاسخ
(2016-12-05 ساعت 02:25)amirrezat نوشته:  A-number , و doc رو از کجا باید پیدا کنم ؟پ اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

روی پاکتی که سفارت بهتون میده نوشته شده
2016as48xxچهارنفر.مصاحبه  ارمنستان خودم برنده اصلی وفرزندانم یکضرب,همسرم ای پی.که بعداز138 روزکلیرشد.ساکن هیوستون.(راستی lighthouseیعنی فانوس دریایی ( Shy
پاسخ
سلام به همه دوستان
ما هم سه روز میشه که وارد سیاتل شدیم امروز رفتیم واسه سوشیال که خیلی راحت و بی دغدقه انجام شد .برای حساب بانکی رفتیم که موندیم تو wells fargo و یا bank of america کدومو انتخاب کنیم . دوستان که حساب باز کردن کدومو توصیه میکنن ?هزینه شارژ کدومش کمتره?ممنون میشم از پاسختون
لاتاری  2016/ افراد کیس2 نفر /کیس نامبر[##15]مصاحبه 26 اکتبر  ابوظبی هر دو کلیرنس/آپدیت 27 اکتبر سایت سفارت, 9 دسامبر , 25 ژانویه و(2 مارچ نفر دوم کیس )
9 مارچ هر دو   و 15 مارچ فقط نفر دوم کیس.کلیر بعد از 236 روز در 22 جون
پاسخ
تشکر کنندگان: sheghi
(2016-11-18 ساعت 10:02)behz_mohaj نوشته:  سلام به دوستان گرامی.
کسی می داند که پس از ورود به آمریکا و مهر خوردن پاسپورت آیا می توان پیش از دریافت گرین کارت به ایران مراجعت کرد؟
ممنون

بله میتونید برگردید ایران خود ما قبل از دریافت گرین کارت ایران بودیم و مشکلی پیش نیومد
شماره كيس: ***2015AS00002
تاريخ رويت قبولي: 15سپتامبر
تعداد افراد كيس: ۲ نفر
سفارت: آنكارا تغییر به ایروان
تاريخ تكميل فرم: 10 نوامبر
دريافت نامه دوم: 24 مارچ
تاريخ مصاحبه: ۴ مي
دريافت ويزا : ۶ مي
همسرم :AP

آپديت ها: ...19 مي، همسرم، 2جون همسرم، 4 جون خودم.... به ميمنت و مباركي
همسر م 9 جون كلير شد.24 جون Issue شد، 25 جون ويزارو دريافت كرديم.

اگر ميخوام خوشبخت باشم،زندگي رو به يه هدف گره ميزنم، نه به آدما و اشياء....Shy
پاسخ
تشکر کنندگان: behz_mohaj ، milad.abadani

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان