کانال تلگرام مهاجرسرا
https://t.me/mohajersara

##### هشدار #####
به تاریخ ارسال مطالب دقت فرمایید.
شرایط و وضعیت پروسه ویزا دائم در حال تغییر است و ممکن است مطالب قدیمی شامل تغییراتی باشد.
کارت اعتباری یا کردیت کارت چیست؟
در مورد روش های افزایش اعتبار کردیت کارت جدیداً مطلبی رو توی اینترنت خوندم و گفتم شاید ترجمه ش برای دوستانی که الان یا بعدها قصد استفاده رو دارن مناسب باشه
البته بعضی از این نکات کم و بیش در بحثها و تاپیکهای مختلف مطرح شده و اینجا لیست نسبتا" کاملتری از اونا ارائه شده...

به 2 دلیل عذرخواهی پیشاپیش منو پذیرا باشید : اول اینکه من معمولاً ترجمه هام کاملاً آزاد هست و برای رسوندن مضمون مطلب هیچگونه تعهدی نسبت به متن اولیه ندارم!
ثانیا" چون خیلی با اصطلاحات و تعاملات مربوط به کردیت کارت آشنایی فنی و دقیق نداشتم، شاید این متن ترجمه شده اشتباهات جزئی داشته که اگه از دوستان کسی متوجه نکته خاصی شد ممنون میشم خبرم کنه تا اصلاح کنم.

هفت روش زیرکانه برای حفظ و افزایش اعتبار کردیت کارت - چگونه بانکها را ضربه فنی کنیم!!

شرکت های ارائه دهنده کارت اعتباری، روشهای مختلفی برای حقه بازی و شارژ کردن اجباری حسابهای شما دارند. البته با وجودی که بسیاری از آنها ناعادلانه به نظر می رسند اما در عین حال قانونی بوده و با موافقت دارنده کارت اعمال میشوند! بنابراین تنها یک جایگزین باقی می ماند: با حقه های آنها مثل خودشان مقابله به مثل کنید تا ضمن حفظ پول خود، امتیاز کردیت خود را نیز به طرز شگفت انگیزی افزایش دهید. من هفت توصیه برای اینکار دارم.

1. برای خودتان پرداخت های اتوماتیک و خودکار بسازید.
همه میدانیم که این احمقانه است که هرماه پرداخت بسیار کمی داشته باشید. اما گاهی اوقات پرداخت های ما با تاریخ صدور صورت حساب کارت اعتباری مان مطابقت ندارد. بنابراین ترجیحاً با تأخیر پرداخت کنید و با پذیرش جریمه جزیی یا افزایش ضریب بهره با حسابتان بازی کنید. در پرداخت های آنلاین ثبت نام کنید تا پرداخت دوره ای اما کم از حسابتان برداشت شود. ثبت نام پرداخت های خودکار به این معنی است که شما پرداخت بدهی تان را فراموش نکرده اید! با فرارسیدن زمان سررسید، میتوانید با پرداخت دوم حسابتان را بیشتر تقویت کنید. اینگونه خرج کردن میتواند ناراحتی شما را به همراه داشته باشد، اما بدانید که مزایای اینکار بیشتر از پرداخت ها وخریدهای غیرضروری یا پذیرش نرخ سودهای بی هدف بالا رفته است.
اصلاحیه : بنا بر تجربه دوستان، پرداخت صورتحسابها با تأخیر توصیه نمیشه. چون باعث بدحسابی و کاهش اعتبار خواهد شد.

2. تاریخ پرداخت هایتان را عوض کنید.
اگر شما مشتری وفاداری هستید، میتوانید با کمپانی خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که تاریخ سررسید پرداخت هایتان را تغییر بدهند. اگر در نهایت ادب و متانت علت اینکار را توضیح دهید، ممکن است که با درخواست شما موافقت کنند. در غیراینصورت و در صورتی که واقعاً قصد جدی برای اینکار دارید میتوانید در مورد لغو قرارداد کارتتان صحبت کنید! معمولاً این شرکتها نمی خواهند که مشتریان خود را ازدست بدهند و تقریباً هرآنچیزی که شما بخواهید را برآورده خواهند ساخت. بنابراین بهتر است کارمند دیگری را پیدا کنید و با او صحبت کنید.

3. نصف اعتبار خود را بدون استفاده نگهدارید.
هزینه بیش از حد اعتبار، جریمه برای شما به همراه خواهد داشت که آنهم معمولاً بدلیل خطاهای احمقانه یا ناخواسته اتفاق میفتد. بعنوان مثال شما قبض تلفن خود را اتوماتیک پرداخت می کنید و میدانید که هرماه باید اینکار را انجام دهید. اما مثلاً هزینه سالیانه نگهداری کردیت کارت را فراموش می کنید یا افزایش نرخ بهره مربوط به خریدهای شب سال نو! در این حالت شما به شکل غیرمنتظره ای از محدوده مجاز کردیت کارت عبور میکنید و ناچار به پرداخت جریمه و شارژ خواهید بود. بدتر اینکه برخی شرکتها برای مقادیری حتی زیر حدمجاز کردیت کار نیز شما را شارژ میکنند. درسته که این شرکتها باید شما را نسبت به نزدیک شدن به سقف اعتبار آگاه کنند اما معمولاً افراد کمی به این هشدارها دقت میکنند چون تنها در قبض های سررسید نوشته شده و کمتر به آنها توجه می شود.
خوب راه حل چیست؟ جواب ما اینست که همواره نصف سقف اعتبار خود را نگهدارید. گرچه رعایت این نکته بسیار سخت و چالش برانگیز است، اما برای گرفتن امتیاز و اعتبار بیشتر و کمک به کنترل هزینه ها، روش خوبی به نظر می رسد.
اصلاحیه : بنا بر توصیه دوستان، عدد بهینه تر 80درصد است!! یعنی تا سقف 20 درصد اعتبار رو خرج کنید. البته میگن میشه بدهی رو قبل از موعد سررسید هم پرداخت نمود تا مجدداً اعتبار باز بشه و در واقع از صفر شروع کرد!

4. کارت های خود را در کشوی میز نگذارید.
در مقاله ای در سایت CreditCards.com خوانده بودم که کارتهای خود را برای خرج نکردن!! در کشوی میزهایتان نگذارید چون فراموش می شوند. بهتر است با این کارتها خریدهای حتی کوچک انجام دهید و آنها را هر ماه پرداخت کنید تا به شما برای داشتن یک اعتبار خوب و بالا کمک کنند.

5. بدهی خود را کامل پرداخت کنید حتی بهره رسوب
اگر یک حساب بانکی روی کارتتان دارید، بستن حساب به این معنی نیست که بهره رسوب حسابتان تسویه شده است. بهره تعلق گرفته به زمانی که صورتحساب صادر میشود تا زمانی که شما آنرا پرداخت می کنید را نیز بایست محاسبه و پرداخت نمائید.
بنابراین از پرداخت همه بدهی خود مطمئن شوید. برای اینکار میتوانید آخرین صورتحساب را از کمپانی بخواهید تا ثابت شود که هیچ بدهی ندارید.

6. از پائین ترین ترخ بهره ثابت استفاده کنید.
«نرخ بهره های ثابت و دائمی» همواره آنچیزی نیستند که به نظر می رسند! طبق قوانین، معمولاً شما می بایست 15 روز قبل از افزایش نرخ بهره از آن آگاه شوید. این لزوماً به این معنی نیست که نرخ ها همیشه ثابت می مانند. اما از آنجایی که ما معمولاً صورت حساب هایی که شرکتها برای ما ارسال میکنند را نمی خوانیم، امکان دارد که بصورت تصادفی با یک پرداخت با نرخ بیشتر از معمول مواجه شویم. اگر یک حساب متصل به کارت دارید حتماً بارها و بارها نرخ بهره فعلی حساب خود را چک کنید. همچنین میتوانید در تماس با شرکتها از آنها برای بهره های پائین تر نیز سوال کنید. نهایتاً اگر آنها چیزی که شما میخواهید را ارائه نمی دهند می توانید کارت خود را لغو کنید و یک کارت جدید بگیرید!

7. از کارت خود پول نقد بیرون نکشید.
صورتحساب خود را دقیق بخوانید تا ببینید که این یک فکر بسیار بد است. ممکن است که به کارت شما بهره واقعاً کمی برای خرید تعلق بگیرد، اما اگر پول نقد از آن بگیرید، دوران خوشی به پایان خواهد رسید و نرخ بهره شما افزایش شدیدی خواهد یافت و این منجر به پرداخت هزینه های سنگین برای شما می شود.

منبع اصلی
یک روز، بر گونه‌ی این خاك بوسه ميزنم، بالای سرش یک یادداشت می‌گذارم و می‌روم:
آنچنان زیبا خوابیده‌ بودی که دلم نیامد بیدارت کنم…
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Rock ، dv2016 ، el333 ، reza_norouzi ، آلیس-1980 ، kasrafo ، Sam2014
ممنون taherifar جان

من و بعضی دوستان حاضر در این بحث با تحقیقاتی که کردیم متوجه شدیم که ((بنابراین ترجیحاً با تأخیر پرداخت کنید و با پذیرش جریمه جزیی یا افزایش ضریب بهره با حسابتان بازی کنید.)) کاملا توصیه اشتباهی هست که در بعضی سایتها نوشته اند چون تصور میکنند که جریمه یا همان سود ماهانه ای که ما به صادر کننده کارت میدیم به نوعی باعث میشه که هوای ما را داشته باشند!!! که البته اینگونه نیست و کاملا بر عکس هست و به ضرر حساب ماست و حتما حتما باید همه مبلغ حساب رو در آخر ماه و در استیتمنت بدهیم.

((حداقل نصف اعتبار خود را نگهدارید)) هم در بهترین حالت میگن که 80 درصد باید باشد و نه 50 درصد ولی خوب بعضی ها کردیت لاینشون خیلی پایینه ولی همانها هم میتونن با یکی دو بار پرداخت در میانه ماه کاری کنند که استیتمنتشون زیر 20 درصد بیاد و براشون بهتر باشه.

((کارت های خود را در کشوی میز نگذارید.)) که توصیه بسیار عالی هست!! متاسفانه من خودم به خاطر داشتن کارتهای متعدد گاها شده که از یک کارت چندین ماه استفاده نکرده ام و همین یکی دو ماه پیش بود که متوجه شدم صفر بودن استیتمنت و عدم استفاده از کارت نه تنها خوب نیست بلکه بد هم هست. برای همین همیشه خریدهای خرده و یکی دو دولاری رو با کارتهای متفرقه ام انجام میدم و خریدهای اصلی رو با کارت اصلی ام که ریوارد و جایزه خوبی داره. اینجوری همه کارتها استفاده میشن.
پاسخ
تشکر کنندگان: sce ، taherifar ، ofrfar ، reza_norouzi ، آلیس-1980 ، Sam2014 ، p.arsa
سلام دوستان
اين بحث كرديت كارت براي خودش دنياييه و اگر آدم سر در نياره عوض اينكه كرديت بسازه هر روز كرديت و اسكور و.. خراب ميشه
من خودم از اينجا خيلي چيزها فهميدم، خواستم تازه واردها قبل از اقدام به باز كردن حساب حتما مطالعه كنند
پاسخ
تشکر کنندگان: taherifar ، jan
(2014-10-29 ساعت 05:28)tenese نوشته:  ما امروز سراغ دو تا بانک دیگه هم رفتیم یکی Huntington که گفت اصلا secure credit نداره و دیگری PNC که گفت برای 250$ اپلای میکنه و 250$ بلاک میکنه (نه درصد بالاتری) گفت معمولا برای کسانی که به 18 سال رسیدن و credit history ندارن یا افرادی که bad credit هستن و میخوان سابقشون رو بهتر کنن اپلای میکنن و درصد خیلی کمی تا به حال reject شدن و مورد مشابه ما که مهاجر باشن رو نداشتن در ضمن یه جورایی به زبون بی زبونی گفت یا باید کار یا cosign داشته باشیم.
به هر حال من Apply نکردم و می خواستم با شما مشورت کنم. این و هم بگم که برای maycs cardاقدام کردم گفت باید منتظر جواب باشیم.
حالا به نظر شما براس state farm اپلای کنم یا بزم سراغ PNC?
من به مسول بانک گفتم که بانکهایی مثل wells fargo , bank of amercica بدون داشتن کار و تنها با block کردن مقداری پول secure creditمیدن.

سلام
من از چندین بانک اینجا مثل ولز فارگو و chase و ... برای سکیورد کردیت کارت سوال کردم و همشون جز chase گفتن که میتونم داشته باشم.
من تو بانک ولز فارگو حساب باز کردم و قبلش ازشون پرسیدم که آیا میتونم سکیورد کردیت کارت داشته باشم و اونام گفتن بله و حتی پرسیدن که آیا کار دارم و منم گفتم نه.
روز بعدش بهم زنگ زدن و گفتن درخواستم برای کردیت کارت رد شده چون کار ندارم!
حالا سوالم اینه:
1- آیا این مسئله روی کردیت اسکور من در آینده تاثیر منفی داره یا خیر؟
2- آیا بانکهای دیگه هم ممکنه همین بازی رو سرم دربیارن یا برم از کپیتال وان بگیرم؟
3- نظرتون درباره کردیت یونیون های محلی چیه؟
ممنون از پاسختون.
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7
(2014-12-14 ساعت 03:35)reza_norouzi نوشته:  
(2014-10-29 ساعت 05:28)tenese نوشته:  ما امروز سراغ دو تا بانک دیگه هم رفتیم یکی Huntington که گفت اصلا secure credit نداره و دیگری PNC که گفت برای 250$ اپلای میکنه و 250$ بلاک میکنه (نه درصد بالاتری) گفت معمولا برای کسانی که به 18 سال رسیدن و credit history ندارن یا افرادی که bad credit هستن و میخوان سابقشون رو بهتر کنن اپلای میکنن و درصد خیلی کمی تا به حال reject شدن و مورد مشابه ما که مهاجر باشن رو نداشتن در ضمن یه جورایی به زبون بی زبونی گفت یا باید کار یا cosign داشته باشیم.
به هر حال من Apply نکردم و می خواستم با شما مشورت کنم. این و هم بگم که برای maycs cardاقدام کردم گفت باید منتظر جواب باشیم.
حالا به نظر شما براس state farm اپلای کنم یا بزم سراغ PNC?
من به مسول بانک گفتم که بانکهایی مثل wells fargo , bank of amercica بدون داشتن کار و تنها با block کردن مقداری پول secure creditمیدن.

سلام
من از چندین بانک اینجا مثل ولز فارگو و chase و ... برای سکیورد کردیت کارت سوال کردم و همشون جز chase گفتن که میتونم داشته باشم.
من تو بانک ولز فارگو حساب باز کردم و قبلش ازشون پرسیدم که آیا میتونم سکیورد کردیت کارت داشته باشم و اونام گفتن بله و حتی پرسیدن که آیا کار دارم و منم گفتم نه.
روز بعدش بهم زنگ زدن و گفتن درخواستم برای کردیت کارت رد شده چون کار ندارم!
حالا سوالم اینه:
1- آیا این مسئله روی کردیت اسکور من در آینده تاثیر منفی داره یا خیر؟
2- آیا بانکهای دیگه هم ممکنه همین بازی رو سرم دربیارن یا برم از کپیتال وان بگیرم؟
3- نظرتون درباره کردیت یونیون های محلی چیه؟
ممنون از پاسختون.

رضا جان
من اولین بار از کردیت یونیون گرفتم و کار هم نداشتم و البته در اونجا نزدیک به سه ماه حساب داشتم و اولش هم اصلا نپرسیده بودم سکیور کردیت دارند یا نه یا اصلا بهم خواهند داد. یعنی تو باغ نبودم.
این یک درس بزرگی بود که البته همه ما اینجا یاد میگیریم که به راحتی به متصدیان فروش کالا و خدمات در اینجا اعتماد نکنیم. مثلا اون متصدی بانک فقط سعی ش این هست که هر طوری که هست برات حساب باز کنه و به هر چرب زبانی که بشه متوسل خواهد شد و البته این هم دستور مسول بالاترش هست. همین برنامه سر من وقتی در میسیز کار میکردم آمد. به زور میگفتن باید مشتری رو راضی کنی براش کردیت باز کنی. میگفتم بابا یارو یه پاپاسی تو جیبش نیست. پول جنس رو با پول خرد داده. عمرا قبول بشه، میگفتن به تو مربوط نیست، تو سعیت رو بکن که راضیش کنی برای کردیت تقاضا بده که 99 موارد هم رد میشد.
چون شما اول کار هستی این ردی زیاد رو کردیت تاثیری نداره ولی دیگه اینکار رو نکن. تنها جایی که ارزش داره یک بار دیگه ریسک کنی، همان کپیتال وان هست. به شرطی که از آمدنت سه چهار ماهی گذشته باشه و اطلاعاتت جا افتاده باشه.
اگه هم دانشجو شدی کردیت کارت دانشجویی گرفتنش کمی راحتتره ولی بازم تضمینی نیست. من کردیت دانشجویی (معمولی، نه سکیور) اولین بار از استیت فارم بانک گرفتم با کردیت فقط 500 دولار!
پاسخ
تشکر کنندگان: HERMES7 ، Danoosh ، reza_norouzi ، Rock ، p.arsa
در تایید صحبت های yami باید بگم که ریس بانکی که حصاب باز کردم هم گفت خیلی ها ممکنه بگن بیا برات کردیت بگیریم تو بگو نه مرسی چون اونه وضعیت تورو نمیدونن! و اینکه تازه اومدی و سابقه ایی نداری! و وقتی سیستم بشون اجازه نداد بهت کردیت بدن این واسه تو بد میشه و تاثیر داره! گفت معمولا 3ماه بعد از باز کردن حساب توی بانک میتونی تقاضا بدی واسه کردیت! و سیستم بین 300 تا 1000 دلار بهت میده! که اونم دست من نیست! سیستم تعیین میکنه! و اینکه نهایت 2 تا کردیت بگیری بهتره! و بعد 1 سال کردیت دوم رو بانک بهت میده که میشی 5000 تا! و تاکید داشت 50% مبلغ کردیت رو خرج نکن! و سر ماه هرچی خرج کردی رو pay کن! و اگه مثلا مبل خریدی بیشتر 50% کردیتت اومدی خونه برگردون سریع! اینجوری اگه خوش حساب باشی سر سال میتونم بهت وام ماشین یا خونه بدم.

حساب Smile))
2014AS65XX / انکارا / مصاحبه هفته دوم جون / یک نفر مجرد / کلیر با تلفن و ایمیل / دریافت ویزا 29 اگوست
امضای یادگاری
پاسخ
تشکر کنندگان: Danoosh ، reza_norouzi ، yami ، peymanmohajer ، Rock ، taherifar
(2014-12-18 ساعت 14:43)p.arsa نوشته:  در تایید صحبت های yami باید بگم که ریس بانکی که حصاب باز کردم هم گفت خیلی ها ممکنه بگن بیا برات کردیت بگیریم تو بگو نه مرسی چون اونه وضعیت تورو نمیدونن! و اینکه تازه اومدی و سابقه ایی نداری! و وقتی سیستم بشون اجازه نداد بهت کردیت بدن این واسه تو بد میشه و تاثیر داره! گفت معمولا 3ماه بعد از باز کردن حساب توی بانک میتونی تقاضا بدی واسه کردیت! و سیستم بین 300 تا 1000 دلار بهت میده! که اونم دست من نیست! سیستم تعیین میکنه! و اینکه نهایت 2 تا کردیت بگیری بهتره! و بعد 1 سال کردیت دوم رو بانک بهت میده که میشی 5000 تا! و تاکید داشت 50% مبلغ کردیت رو خرج نکن! و سر ماه هرچی خرج کردی رو pay کن! و اگه مثلا مبل خریدی بیشتر 50% کردیتت اومدی خونه برگردون سریع! اینجوری اگه خوش حساب باشی سر سال میتونم بهت وام ماشین یا خونه بدم.

حساب Smile))

پارسا جان، دوستان ایرانی و غیر ایرانی در بانکها راهنمایی میکنن اما اینجوری راهنمایی میکنن دیگه که پر کلی اشتباه لپی هست!! و مردم رو میندازن تو دردسر.
والاه اون 50 درصد که میگن دقیقش 20 درصد هست. یعنی مجتهدین این عرصه میگن احتیاط واجب آنست که بیشتر از 20 تا 25 درصد نشه. 25 و 50 دو برابر فرق فوکوله!!
بعد اینکه بیاد خانه سریع بده هم که باز نمیشه Smile چند روز کـــــــــــــــاری طول میکشه که این شارژ اول بصورت Pending و بعد بصورت کامل بشینه تو حساب و تا بصورت کامل ننشسته که نمیشه پرداختش کرد.
بعدم بعضی بانکها ممکنه بیش از یکی دو بار در ماه اجازه پرداخت رو ندن و اون رو باید اول کار تحقیق کرد.
و بازم بعدم که مشتری باید حساب کنه که من خرید رو میکنم چند روز کـــــــــــــــاری طول میکشه که بشینه تو حساب بصورت کامل و بعد من اون روز یادم باشه که پرداخت کنم و بعد چند روز کـــــــــــــــاری باز طول میکشه که پرداختم بره بشینه تو حساب و با احتساب تعطیلات و غیره آیا این به کلوزینگ دیت کردیت کارت میخوره یا نه چون اگه بعد از کلوزینگ دیت بیوفته نشستن پرداخت طرف در حساب هیچ کمکی به طرف نمیکنه و استیتمنت با بالانس بالا خواهد آمد ولی طرف میتونه از پرداختی که کرده و در حسابش هست تسویه اش رو بکنه ولی دادااا و فغاناااا که اتفاق بده افتاده و استیتمنت بالا آمده Big Grin

وام ماشین هم از نوع مورگیج حساب نمیشه و من {{شنیــــــــــــــــــــده ام}} که برای کردیت اسکور خوب که نیست، حتی بسته به وضع کردیت فرد اگه زیاد خوب نباشه ممکنه حتی یک نخود تاثیر منفی هم بذاره بازم میگم منم شنیدم و مطمئن نیستم.
وام منزل مورگیج هست و برای فرد بسیار خوبه اما این خانم رو چه حسابی گفته به یک مهاجر تازه وارد میتونه وام منزل بده؟ به سیتیزن با سابقه خوبش الان به سختی وام میدن.
پاسخ
تشکر کنندگان: p.arsa ، reza_norouzi ، taherifar
ممنونم از اطلاعاتتون! در مورد وام که اینجوری گفت! حتی با اینکه من دانشجو نیستم! حساب دانشجویی باز کرد که ماهیانه یه مبلغی رو شارز نشم!
2014AS65XX / انکارا / مصاحبه هفته دوم جون / یک نفر مجرد / کلیر با تلفن و ایمیل / دریافت ویزا 29 اگوست
امضای یادگاری
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، Rock
درود به دوستان گل
اساتید این تاپیک برنم به تحته هر کدوم یه پا رئیس بانک مرکزین Big Grin
من سکیور کردیت رو از Bank of America گرفتم BankAmericard Platinum Plus Visa ، کردیت لاین من 1000 دلار هست و دیدم که دوستان توصیه های لازم و مکفی رو گفتته بودند در این مورد. سوالی که دارم اینه : بهترین چیری که پیشنهاد میکنید با کردیت خرید کنم تا روی اسکور تآثیر مثبت داشته باشه از همین ابتدا چیه ؟ مثلا تا 20% کردیت لاینم عدس و لپه و میوه و کافی و ساندویچ بخرم با اینکه وسایل خونه و خریدهای اینترنتی و پرداخت هزینه های یوتیلیتی کنم فرقی داره ؟
کلاً توصیه برادرانه تون برای بالا رفقتن این اسکور ما چیه ؟ Smile
و سوال دیگه اینکه ، Balance Transfer Fee چیه ؟!

راستی من امروز رفتم کاستکو و عضویت 110 دلاریش رو گرفتم و واسه American Express اپلای کرد خودش . بهم میدن ؟ منی که تازه واردم ؟ خوبه ؟ میشه توضیح بدن اساتید ؟ Rolleyes
کیس نامبر : 2014AS6XXX / دو نفر / June 23 - ANKARA
آپدیت ها : 23 جون (1,2) / 25 جون (1,2) / 26 جون (1,2) / 16 جولاي (1) / 12 آگست (1,2) / 16 آگست (2) / 22 آگست (1,2) / 27 آگست (1,2) و كلير

Everybody listen and repeat : We will get the VISA
ساکن San Francisco
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
دوست عزیز معلومه تازه واردی و گرمی که 110 دلار به کاسکو میدی Big Grin
چیزی که در کردیتت موثره فقط زمانه و خوشحسابی (مفصلش رو باید همه تاپیکو بخونی ) هر جا کردیتو خرجش کنی فرقی نداره و باعث خوشحالی شرکت کردیته !
بلانس ترنسفر فی برا چیته ؟ Smile ایشالا هر وقت چند تا کردیت داشتی بالانس یا بدهی یکی رو میتونی به دیگری منتقل کنی که بهره کمتری داره. اونموقع یه فی 3% میدی که اسمش اونه که گفتی.Wink
آنکس که نداند و بداند که نداند
لنگان خرک خویش به مقصد برساند
پاسخ
تشکر کنندگان: behdadK ، Persischer ، Rock ، reza_norouzi ، sce ، ibehnam ، آلیس-1980
به نظر من اگر کسی کاسکوی پمپ بنزین دار توی میسر خونه یا کارش باشه، بهتره ۱۱۰ دلار بده و کاسکو عضو بشه. چون داشتن امریکن اکسپرس اگزکتیو کاسکو بعنوان کردیت کارت دوم بد نیست. پایین ترین قیمت رو روی بنرین داره و آخر سال کش بک سالانه ش براحتی بیش از ۱۱۰ دلار رو برمیگردونه. یه خورده کلاس هم میذاره. برای خانواده ها هم بد نیست چون اجناس کاسکو قیمتشون ارزونتره ولی البته ممکنه خرید از کاسکو بعد ازمدتی اضافه وزن بیاره.

کلا دلیل اینکه این همه در مورد کردیت ساختن و رموز بالا بردن کردیت اسکور بحث میشه برای من واقعا روشن نیست. قضیه اینه که اگر شما شغل خوبی داشته باشید و مالیات خوبی بدید، همه درها بروتون بازه و همه حاضرن بهتون وام بدن، فرق کردیت اسکور بالا و پایین هم ۲۵ صدم درصد نرخ بهره اضافه میشه. این تجربه شخصی منه.

اگر هم کار خوب نداشته باشید و مالیاتی نداده باشید کردیت بالا به هیچ دردی نمی خوره. برای خرید یه ماشین حدود ۵-۱۰ هزار دلار که بهتره زیر بار وام گرفتن نرید. برای خرید خانه هم ۲-۳ سال باید تکس پرداخت شده باشه، و دو تا کردیت کارت داشته باشید که یکیش حداقل ۲۰۰۰ دلار اعتبار داشته باشه و ۶ ماه از تاریخش گذشته باشه. تازه میتونید بگید دین من با داشتن کردیت کارت مخالفه و من هم کردیت کارت ندارم، البته نمیتونید بگید دین من با مالیات دادن هم مخالفه. بقیه پرداختها مثل اجاره خانه، مدرسه بچه... هم هیستوری به حساب میاد.

اگر اهمیت کردیت کارت و اعتبار ساختن رو من متوجه نشدم یا دست کم گرفتم، لطفا راهنمایی کنید.
(2014-12-20 ساعت 12:14)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز معلومه تازه واردی و گرمی که 110 دلار به کاسکو میدی Big Grin
چیزی که در کردیتت موثره فقط زمانه و خوشحسابی (مفصلش رو باید همه تاپیکو بخونی ) هر جا کردیتو خرجش کنی فرقی نداره و باعث خوشحالی شرکت کردیته !
بلانس ترنسفر فی برا چیته ؟ Smile ایشالا هر وقت چند تا کردیت داشتی بالانس یا بدهی یکی رو میتونی به دیگری منتقل کنی که بهره کمتری داره. اونموقع یه فی 3% میدی که اسمش اونه که گفتی.Wink

میدهم من مالیات به اوباما   -----   با لبی خندان، نه با افسوس و آه
مالیات بر درآمد، مالیات مستقیم  ----  تا دهد پاسپورت آبی او به ما

پاسخ
تشکر کنندگان: Rock ، reza_norouzi ، soheilbadami ، ibehnam
پرسیس جان
این دینه رو خوب آمدی!!! کیف کردم Smile
راستی یه دینی نمیشناسی که همش حالی به حولی و همش به نفعمون باشه؟
پاسخ
تشکر کنندگان:
(2014-12-20 ساعت 12:14)soheilbadami نوشته:  دوست عزیز معلومه تازه واردی و گرمی که 110 دلار به کاسکو میدی Big Grin

اتفاقا این اکسکتیو ممبرشیپ کاسکو خیلی‌ بهتر از اون ممبرشیپ عادیش هست که ۵۵ دلاره!

این ۱۱۰ دلاریه رو هر خرید ۲% بهتون بر میگردونه. آخر سال هم اگر جمع پولی‌ که بهتون برگشته از ۱۱۰ دلار کمتر باشه تفاوتشو بهتون پس میدان. یعنی‌ کلا در بدترین حالت مجانی‌ درمیاد و در بهترین حالت ۶۴۰ دلار سود می‌کنید شما (حداکثر پولی‌ که بهتون برمیگرد ۷۵۰ دلار هست که منهای ۱۱۰ دلاری که اول دادید می‌شه ۶۴۰)
ما در پیاله عکس رخ یار دیده ایم
پاسخ
تشکر کنندگان: yami ، reza_norouzi ، Persischer ، ibehnam
دوستان ما اگر بخواهيم بعد دريافت گرين كارت وام بانكي براي شروع يه كار توليدي بكنيم ايا حمايتي هيت يا بايد صبر كنيم كريديت يكي دو ساله بسازيم بعد اقدام كنيم
هزينه اوليه اي كه من ميخوام بيشتر براي يك سري تجهيزات هست كه شايد جمعا ١٠٠k براي استارت اول نياز داشته باشه
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi
(2014-12-20 ساعت 23:33)رضا2015 نوشته:  دوستان ما اگر بخواهيم بعد دريافت گرين كارت وام بانكي براي شروع يه كار توليدي بكنيم ايا حمايتي هيت يا بايد صبر كنيم كريديت يكي دو ساله بسازيم بعد اقدام كنيم
هزينه اوليه اي كه من ميخوام بيشتر براي يك سري تجهيزات هست كه شايد جمعا ١٠٠k براي استارت اول نياز داشته باشه

شما باید با Small Business Administration در ایالت و کانتی خودتان صحبت کنید.
https://www.sba.gov

با آنها تماس بگیرید و قرار ملاقات بگذارید. کارشناس مربوطه به حرفهای شما گوش میکنه و در نهایت به شما میگه که چه کار باید بکنید، چه کار میتوانید بکنید و خود این مجموعه دولتی چه کمکی میتونه به شما بکنه.

من در سمیناهارهای اینا بودم و اگه ببینند که واقعا شما میتونید کاری بکنید که درامدزا باشه بی برو برگرد حمایت میکنند.

خودتان شخصی بخواهید با بانکها تماس بگیرید بخاطر تازه کار بودن هیچ جوابی نخواهید گرفت.
پاسخ
تشکر کنندگان: reza_norouzi ، Persischer ، HERMES7 ، Rock ، آلیس-1980

کاربران در حال بازدید این موضوع: